دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک

راهنمای کامل دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک

دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک، یکی از بهترین و آسان ترین روش های اخذ اقامت در این کشور است. کشور یونان محل تلاقی سه قاره بزرگ آسیا، آفریقا و اروپا است و مهد تمدن، فلسفه و فرهنگ محسوب می شود. این کشور یکی از اعضای اتحادیه اروپا است؛ در نتیجه، با مهاجرت به یونان و دریافت اقامت این کشور می‌توانید از مزایای مختلفی چون تحصیل رایگان در کشورهای عضو اتحادیه و امکان سفر بدون ویزا، بهره‌مند شوید. در این مقاله ازسایت درنا مایگریشن، شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک را بررسی خواهیم کرد.

دریافت ویزای گلدن با خرید ملک در یونان

ویزای گلدن یونان با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی در سال 2013 ارائه شده است. ویزای طلایی یونان برای افرادی که در اتحادیه اروپا هستند صادر نمی شود، بلکه فقط برای افراد خارج از اتحادیه اروپا در نظر گرفته شده است.

از طریق دریافت گلدن ویزا می توان برای گرفتن اقامت در کشورهای اروپایی اقدام کرد. شما می توانید از طریق روش های سرمایه‌گذاری مختلف، گلدن ویزای یونان را دریافت کنید. یکی از این روش ها، خرید ملک در کشور یونان است که پس از گذشت پنج سال به‌شرط داشتن شرایط لازم، اقامت دائمی را برایتان به ارمغان می‌آورد.

حداقل میزان سرمایه‌گذاری در زمینه املاک برای اخذ پاسپورت، 250 هزار یورو است. دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک یکی از ارزان‌ترین و به‌صرفه‌ترین سرمایه‌گذاری‌ها در اروپا به شمار می رود.

از مزایای گلدن ویزا می توان به مواردی همچون تمدید و حفظ ویزا بدون شرط حضور، سفر آزادانه به کشورهای عضو شینگن، امکان تحصیل رایگان یا با هزینه کم در کشورهای عضو اتحادیه و همچنین اخذ شهروندی کشور یونان پس از 7 سال اشاره کرد.

شرایط دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک

شرایط دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک

ویزای یونان برای افرادی که از طریق خرید ملک به این کشور مهاجرت کرده اند را ویزای تایپ D می‌گویند. شما با این ویزا امکان اقامت در کشور یونان را به مدت 5 سال خواهید داشت. برای تمدید این ویزا در صورتی که از طریق خرید ملک اقدام کرده باشید، باید ملک خود را به مدت 5 سال نگه‌دارید. پس از گذشت 7 سال نیز می توانید برای دریافت پاسپورت یونان اقدام کنید.

دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک شامل شرایطی است که در ادامه به سه مورد از آن اشاره خواهیم کرد:

 •  شرط اول این است که فرد باید خارج از اتحادیه اروپا باشد؛ یعنی افرادی که در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می کنند، حق دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک را ندارد.
 •  شرط دوم، توان و تمکن مالی شخص است؛ فرد متقاضی خرید ملک در یونان، ابتدا باید ثابت کند که توان مالی کافی برای این کار را دارد.
 •  شرط سوم، نداشتن سوءپیشینه است؛ عدم سوءپیشینه باید تائید شود تا فرد بتواند ملکی را در یونان خریداری کند.
 •  شرط چهارم، داشتن حداقل 18 سال سن است.
 •  شرط پنجم، نداشتن ممنوعیت برای ورود به کشورهای اتحادیه، ایالات‌متحده، انگلستان و کانادا است.
 •  شرط ششم، داشتن دانش زبانی است؛ افراد پس از سال هفتم اقامت در یونان، می توانند در آزمون شهروندی یونان شرکت کنند و در صورتی که 80 درصد نمره این آزمون را به دست آورند و از مرحله مصاحبه‌ی شفاهی نیز عبور کنند، می توانند صاحب پاسپورت یونان شوند. این آزمون، نیازمند داشتن دانش زبان یونانی و اطلاعات کافی از فرهنگ و تاریخ این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

جهت دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک، از شما مدارک متفاوتی درخواست خواهند کرد. مدارک اصلی مورد نیاز برای دریافت پاسپورت یونان عبارتند از:

 •  پاسپورت شخص (با 18 ماه اعتبار باقی‌مانده)؛
 •  اصل شناسنامه شخص؛
 •  گواهی نبود سوءپیشینه؛
 •  گواهی ازدواج (در صورت تأهل)؛
 •  تأییدیه حساب بانکی شخص جهت اخذ ویزای شینگن.

توجه کنید که مدارک اصلی مورد نیاز برای دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک موارد گفته شده هستند، اما در هر مرحله مدارک دیگری همچون فرم آنلاین درخواست ویزای طلایی و ارائه عکس هم لازم است.

تمکن مالی برای دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک

برای خرید ملک در یونان شما باید در این کشور یک حساب افتتاح کنید و حداقل 25 هزار یورو در این حساب داشته باشید. در پروسه افتتاح حساب دقت کنید. شما از این حساب بانکی برای پرداخت هزینه های معاملات خود استفاده خواهید کرد.

با خرید چه نوع ملکی در یونان می‌توان پاسپورت یونان را دریافت کرد؟

با خرید چه نوع ملکی در یونان می‌توان پاسپورت یونان را دریافت کرد؟

گفتیم که حداقل میزان سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت و پاسپورت یونان، 250 هزار یورو است. در نتیجه ارزش ملک خریداری ‌شده‌ی شما باید بیش از این مقدار باشد. افزون بر املاک مسکونی، شما می توانید سهام هتل یا مجتمع مسکونی را بخرید. همچنین ملک خریداری شده میتواند تجاری، مسکونی یا اداری باشد و پس از خرید، شما حق دارید ملک خود را اجاره دهید.

قیمت انواع ملک در یونان

گرفتن پاسپورت یونان با خرید ملک هزینه‌های مختلفی را برای شخص خریدار به دنبال دارد. برای برآورد میانگین هزینه‌ها باید گفت خرید ملک در مرکز شهرهای یونان به صورت تقریبی به ازای هر متر مربع 1600 یورو است و در خارج یا حاشیه شهر، به ازای هر مترمربع 1400 یورو برآورد می‌شود.

همچنین قیمت آپارتمان های تازه‌ساخت دو خوابه از 100 هزار یورو و سه خوابه از 120 هزار یورو آغاز می شوند.

چگونه باید در یونان اقدام به خرید ملک کرد؟

گرفتن پاسپورت یونان با خرید ملک یکی از روشهای ارزشمند و امن برای سرمایه گذاری و دریافت اقامت یک کشور اروپایی است.

پس از انتخاب ملک، وزارت دادگستری کشور یونان، قیمت آن را مشخص می کند. سپس خریدار برای نوشتن قولنامه به دفترخانه رسمی این کشور مراجعه خواهد کرد. در این مرحله، شخص خریدار موظف است که حدود 10 درصد از مبلغ کل ملک را به حساب مالک انتقال دهد.

پس از آن، اسناد برای بررسی به وزارت مربوطه ارجاع داده می شوند و شخص منتظر پردازش ویزا خود خواهد بود. اگر در این مرحله مشکلی وجود نداشته باشد، فرد باید به یونان سفر کند و نقل‌وانتقال سند رسمی توسط دفاتر اسناد رسمی انجام می شود. در این مرحله، باید مابقی هزینه‌ی ملک هم به حساب مالک قبلی واریز شود. همچنین خریدار باید اثبات کند که مبلغ پول از یک منبع قانونی به‌دست‌آمده باشد. افزون بر این، خریدار باید شماره ثبت مالیاتی را دریافت و حسابرس مالیاتی خود را انتخاب کند. سپس اسناد برق و گاز از نام مالک به نام خریدار تغییر می‌یابد. پس از این مراحل، فرد میتواند برای اخذ ویزای گلدن یونان، تقاضا بدهد.

آیا امکان دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک برای خانواده‌ وجود دارد؟

یکی از مزایای دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک، امکان مهاجرت خانوادگی است. افرادی که می توانند به‌عنوان همراه در کنار فرد متقاضی، اجازه اقامت داشته باشند شامل همسر و فرزندان زیر 21 سال متقاضی و همچنین والدین شخص متقاضی و همسر وی هستند، اما توجه داشته باشید که امکان اخذ اقامت برای خواهر و برادر و دیگر بستگان فرد متقاضی وجود ندارد.

شرایط تمدید ویزای موقت یونان و تبدیل آن به ویزای دائم از طریق خرید ملک

شرایط تمدید ویزای موقت یونان و تبدیل آن به ویزای دائم از طریق خرید ملک

برای دریافت اقامت در یونان از طریق خرید ملک، شما باید بیش از 250 هزار یورو سرمایه‌گذاری کنید. برای خرید ملک در یونان، ابتدا به شما ویزای توریستی 3 ماهه (تایپ C) تعلق می گیرد. این ویزا قابلیت تمدید ندارد. پس از انتخاب و خرید ملک و انجام پروسه های مالیاتی و استعلام ادارات دارایی، شهرداری، برق و … باید سند ملک مورد نظر را به نام خود ثبت کنید. می توانید اقامت 5 ساله بگیرید. شرایط تمدید این اقامت در کشور یونان به طور کلی به‌صورت زیر است:

 •  در مدت 5 سال اقامت موقت در کشور یونان، باید ملک خود را حفظ کنید.
 •  در هیچ مقطعی از 180 روز سال، نباید بیش از 90 روز بیرون از کشور یونان یا حوزهی شنگن باشید.
 •  در صورتی که ویزای طلایی داشته باشید، می توانید بدون شرط حضور در کشور، ویزای خود را تمدید کنید.

پس از گذشت 5 سال اول، شما می توانید ملک خود را عوض کنید و خانه ای با شرایط متفاوت خریداری کنید. تمدید ویزای شما به‌صورت 3 تا 5 ساله انجام می شود و در صورتی که به مدت 7 سال در این کشور اقامت داشته باشید، می توانید تابعیت و پاسپورت یونان را دریافت کنید.

آیا خرید ملک در یونان از راه دور امکان پذیر است؟

خرید ملک پروسه‌ای مهم و حساس است. در این پروسه، شما باید از قوانین موجود برای خریدوفروش ملک و همچنین هزینه های هر مرحله آگاه باشید. برای طی کردن این پروسه پیچیده و مراحلی چون بازدید از ملک مورد نظر، نوشتن و امضای قولنامه و انتقال هزینه ها، حضور فیزیکی متقاضی ضروری است.

هنگام خرید ملک در یونان باید چه فاکتورهایی را در نظر بگیرید؟

هنگام خرید ملک در یونان باید ابتدا بودجه‌ی خود را مشخص کنید. افزون بر تمکن مالی، شما باید هیچ سوءپیشینه‌ای در هیچ کشوری نداشته باشید. همچنین خریداران باید پس از بررسی و انتخاب ملک مورد نظر خود، تأییدیه واقعی بودن سند ملک را از دفاتر اسناد رسمی کشور دریافت کنند.

قیمت ملک شما توسط وزارت دادگستری تعیین خواهد شد. در نتیجه اگر قصد دریافت اقامت دارید، باید ملک شما بیش از 250 هزار یورو قیمت‌گذاری شود. همچنین باید در مورد سوابق مالیاتی و مسائل بانکی ملک مورد نظر خود از جمله تعداد وام های دریافت شده با سند و تسویه شدن آن‌ها خوب تحقیق کنید. بررسی استحکام ساختمان از لحاظ زلزله و دیگر امکانات و تجهیزات خانه را نیز باید در نظر بگیرید. درنهایت اگر قصد دارید ملک خود را اجاره دهید، هزینههای اجاره را نیز برآورد کنید.

قوانین مالیات و هزینه های جانبی خرید ملک در یونان چگونه است؟

دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک، روشی معقول برای مهاجرت به این کشور است، اما هنگام خرید ملک باید با قوانین مالیاتی این کشور آشنایی کافی داشته باشید. افزون بر هزینه ی ملک، لازم است هزینه های جانبی دیگری نیز به دفترخانه، اداره مالیات و وکالت، بپردازید. برای مثال شخص خریدار باید حدود سه درصد از هزینه کل ملک را به‌عنوان مالیات پرداخت کند.

همچنین دفتر اسناد رسمی و وکلا و کارشناسان آن حدود 2 درصد از کل هزینه را به‌عنوان حق کمسیون از شما دریافت خواهند کرد. برای هزینه بیمه نامه نیز باید مبلغی حدود 200 تا 300 یورو پرداخت کنید. همچنین پس از ثبت سند ملک خود، باید هزینه هایی را برای دریافت اقامت و پاسپورت یونان با خرید ملک و دریافت سند، پرداخت کنید.

مزایای دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک

دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک، یک تصمیم معقول و ساده است. شما با خرید ملک در یونان، صاحب یک خانه در یک کشور اروپایی می شوید و می توانید از مزایایی که برای توابع اروپا در نظر گرفته شده استفاده کنید. از مزایای دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک می توان به این موارد اشاره کرد:

 1.  امکان دریافت اقامت یونان توسط همسر، فرزندان زیر 21 سال و والدین فرد متقاضی و همسر او؛
 2.  امکان دریافت اقامت بدون نیاز به مدرک تحصیلی؛
 3.  عدم نیاز به داشتن دانش زبان یونانی یا انگلیسی؛
 4.  امکان دریافت اقامت با کمترین مبلغ سرمایه‌گذاری نسبت به دیگر کشورهای اروپایی؛
 5.  حق سفر و رفت‌وآمد بدون ویزا به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا؛
 6.  گرفتن اقامت 5 ساله و پس از 7 سال دریافت تابعیت کشور یونان؛
 7.  امکان انتقال اقامت و سرمایه به دیگر کشورهای اروپایی؛
 8.  سرمایه‌گذاری امن با ریسک پایین.

کدام شهرهای یونان برای مهاجرت با خرید ملک مناسب‌ترند؟

شهر آتن، پایتخت یونان، یکی از شهرهای محبوب برای خرید ملک به شمار می‌آید. این شهر، یکی از بزرگترین شهرهای یونان با سه میلیون نفر جمعیت است. پس از آن، شهر آتیکای یونان، شهری مناسب برای خرید ملک محسوب می شود. با این حال باید توجه داشت که هزینه‌ی خانه در این شهرها نسبتاً بالاتر است، اما هر چقدر هزینه‌ی سرمایه‌گذاری اولیه بیشتر باشد، سود شما نیز بیشتر خواهد بود.

سه شهر Corinth، Mycenae و Ancient Olympia دارای جلگه های حاصلخیز، کوه های مرتفع و دره هایی با درختان زیتون است. امروزه در جزایر یونان نیز به دلیل گسترش پروازهای هوایی و صنعت گردشگری، خانه ها و آپارتمان هایی شیک و مدرن ساخته می شوند. یکی از جزایر پرطرفدار یونان، جزیره کورفو است که به دلیل نزدیکی به کشور انگلیس، محل سکونت مهاجران انگلیسی است.

ریسک سرمایه‌گذاری در یونان از طریق خرید ملک چقدر است؟

امنیت سرمایه‌گذاری در کشور یونان، یکی از مواردی است که هر خریداری باید آن را بدون جهت‌گیری به‌خوبی بررسی کند. سیاست های اخیر کشور یونان برای سرمایه‌گذاران خارجی، سبب شده است تا کشور یونان، مقصدی مناسب برای مهاجرت و سرمایه‌گذاری قلمداد شود. از سویی، نرخ مصادره اموال در کشور یونان در چند سال گذشته در پایین ترین حد خود بوده است. با این حال، هنوز هم خرید ملک، امن ترین روش سرمایه‌گذاری در کشور یونان محسوب می شود.

برای دریافت پارسپورت یونان با خرید ملک، می توانید با مراجعه به سفارت یونان اطلاعات لازم درباره ی ویزای گلدن را به دست آورید. اگر ویزای گلدن شخص، مورد پذیرش قرار گیرد، 5 سال حق اقامت دریافت خواهد کرد و پس از هفت سال هم می تواند تابعیت یونان را هم کسب کنید. در این مقاله، شرایط خرید خانه و دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک را شرح دادیم.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*