🇪🇸 مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

[flexy_breadcrumb]

کشور اسپانیا از جمله کشور هایی است که مهاجرت به آن در آغاز قرن 21 به طرز شدیدی افزایش یافت و تا سال 2009 نیز این آمار رو به رشد بود اما بعد از آن کم کم کاهش پیدا کرد. این کشور یکی از کشور های اقتصادی و مقرون به صرفه در قاره ی اروپا به حساب می آید، به همین دلیل افرادی که در رابطه با مهاجرت به اروپا تحقیق می کنند معمولا مهاجرت به اسپانیا را جزو انتخاب های خود قرار می دهند. البته اولویت اول متقاضیان مهاجرتی برای انتخاب کشور اغلب زمینه ای است که آن ها در رابطه با آن تصمیم به مهاجرت گرفته اند و به نسبت آن باید کشور مورد نظر خود را انتخاب کنند. بر حسب برخی الویت های مهاجران، اسپانیا می تواند جزو کشور هایی باشد که حتی در صدر لیست این افراد است. با درنامایگریشن همراه باشبد تا در ادامه این مقاله توضیحاتی در رابطه با مهاجرت به اسپانیا را برای شما بررسی کنیم.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

هر کشوری به نسبت قوانین حاکم بر آن و جو اجتماعی که دارد شرایط  متفاوتی برای پذایرش اقامت افراد دارد، اما به طور کلی می توان گفت شرایط و مسیر های اقامتی برای اکثر کشور ها یکسان است. در واقع  اغلب راه های مهاجرتی و گرفتن اقامت برای بیشتر کشور ها از مسیر ها و موضوعات یکسانی آغاز می شوند اما در هر کشور بستگی به شرایط و موقعیت های آن کشور فاکتور های موجود تا حد زیادی شرایط را برای متقاضیان متفاوت کند.

اسپانیا به دلیل مشکلات اقتصادی و تورمی که طی سال های اخیر داشته است معمولا گزینه اول برای متقاضان مهاجرت از مسیر کاری به حساب نمی آید، چرا که در سال های اخیر علاوه بر افزایش تورم، نرخ بیکاری نیز در این کشور تا حدودی افزایش یافته است. اما می توان گفت هزینه های مقرون به صرفه این کشور باعث شده است تا برای دانشجویان بستری مناسب باشد. شرایط تحصیلی رایگان و بسیار مناسب باعث شده است تا از نظر مهاجرتی تحصیلی مکانی مناسب برای متقاضیان این دسته باشد. همچنین برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و یا خرید زمین را دارند نیز بستر بسیار مناسبی دارد. در مجموع مسیرهای مهاجرت به اسپانیا تا حدودی همانند اکثر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد اما شرایط متفاوتی دارد مانند میزان سرمایه گذاری و یا شرایط تحصیلی و دیگر موارد.

مزایای زندگی و مهاجرت به اسپانیا

از مسائل مهمی که هر شخص متقاضی برای مهاجرت به یک کشور باید در نظر داشته باشد مزایای مهاجرت به آن کشور است، چرا که مزایای هر کشور فاکتور مهمی برای یک زندگی ایده آل است. می توان گفت اسپانیا جزو دسته کشور هایی است که مزایای متعددی برای ادامه ی زندگی و مهاجرت می توان در آن یافت. این کشور تا چند سال اخیر در صدر لیست کشو های مهاجر پذیر اروپا بوده است و همچنان یکی از مقصدهای مهم در اروپا به شمار می رود، چرا که باید در نظر داشت هر مکانی برای زندگی در کنار تمامی مزایایی که دارد، معایب خاص خود را نیز دارد و افراد باید بررسی کنند که اگر این مزایا برای آن ها بهتر از معایب موجود می باشد تصمیم خود را در رابطه با مهاجرت بگیرند. از جمله برخی مزایای زندگی در اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • کشور اسپانیا آب و هوای خوب و معتدلی دارد که حتی زمستان های گرم نیز دارد و بسیار برای افراد گرما دوست مناسب است.
 • هزینه های زندگی و مخارج در کشور اسپانیا بسیار پایین است و افراد به راحتی می توانند از پس هزینه های زندگی خود بر بیایند و حتی می توانند پس انداز کنند.
 • ارزش پول بالایی دارد و کسانی که در این کشور کار می کنند درآمدی به یورو دارند و این موضوع باعث افزایش سرمایه آن ها می شود.
 • باوجود اینکه هزینه های زندگی ر این کشور پایین است، اما کیفیت زندگی بسیار بالا می باشد و افراد از تفریحات زیادی با قیمت های بسیار مناسبی بهره مند هستند.
 • از دیگر مزایای مهاجرت به اسپانیا می توان به هزینه های ملک و مسکن اشاره کرد که پایین است.
 • اسپانیا در راس کشور هایی است که به طور متداوم در حال افزایش ارزش اموال خود می باشد بنابراین سرمایه گذاری در این کشور جزو سرمایه گذاری های مناسب می باشد.
 • آمار جرم و جنایت در اسپانیا بسیار پایین است و این کشور در دسته کشور هایی با امنیت بسیار بالا محسوب می شود و بسیار ایمن می باشد.
 • خدمات درمانی در این کشور بسیار سریع انجام می شود و کیفیت درمانی بالایی را نیز دارا است.
 • مردم اسپانیا مردمی آرام، مهربان و خوش رو هستند و دارای فرهنگ بسیار گرمی هستند و همین موضوع شرایط زندگی را برای مهاجران غریبه بسیار مساعد می سازد.
 • اسپانیا به دلیل داشتن دانشگاه هایی با کیفیت بالای جهانی و هزینه های مناسب مقصد خیلی خوبی برای دانشجویان مهاجر به این کشور می باشد.
 • اسپانیا جزو کشور هایی است که سیستم حمل و نقل عمومی بسیار گستره و وسیعی در سر تا سر کشور دارد و رفت و آمد در این کشور را بسیار سهل کرده است.

روش های مهاجرت به اسپانیا

یکی از نکات بسیار مثبتی که در رابطه با مهاجرت به اسپانیا وجود دارد سهولت در مهاجرت به آن است. این کشور قانون‌ها مهاجرتی بسیار راحتی برای متقاضیان تعیین کرده است، و همچنین راه‌های متنوع با فاکتورهای ساده‌ای برای اقامت افراد در نظر گرفته است که باعث راحتی متقاضیان برای مهاجرت شده است. برای مهاجرت به کشور اسپانیا افراد ابتدا باید بتوانند ویزای خود را دریاقت کنند. همانطور که در ابتدا مقاله اشاره شد ویزای اسپانیا شامل دو نوع ویزای موقت و دائم می شود، که گرفتن هر کدام از این ویزا ها منجر به دریافت اقامت موقت و یا دائم اسپانیا می شود.

برخی از اقامت‌های موقت می‌تواند در نهایت با انجام برخی از موارد تبدیل به اقامت دائم شود، اما همه آن‌ها این قابلیت را ندارند مثلا ویزای گردشگری شامل اقامت موقت می‌شود و فرد هیچ وقت با داشتن اقامت گردشگری که اقامتی موقت است، نمی‌تواند اقامت دائم کسب کند. اقامت دائم و موقت بسته به روشی که افراد برای گرفتن آن‌ها انتخاب می‌کنند، شروطی دارند که از سمت افراد باید رعایت شوند. مثلا افرادی که اقامت موقت دارند باید تمامی مدت زمان تعیین شده‌ی اقامت خود را در کشور مورد نظر حضور داشته باشند اما افرادی که اقامت دائم خود را گرفته اند می‌توانند حتی در جای دیگری زندگی کنند.

از جمله اصلی ترین روش های مهاجرت به اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق کار
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق خود حمایتی یا بازنشستگی
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت به اسپانیا از طریق هنرمندی و مهارت هنری افراد موفق

البته روش های دیگری نیز برای مهاجرت و اخذ اقامت اسپانیا وجود دارد که برخی از آن ها ممکن است به نسبت موقعیتی که متقاضیان دارند برای آن ها بسیار مناسب تر از روش های اصلی باشد .

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

از سال 2013 دولت اسپانیا در اقدامی مسیر جدید را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ارائه کرد. به این شکل که شما با مبلغ 500 هزار یور سرمایه گذاری در این کشور می توانید اقامت آن را برای خود و خانواده دریافت کنید و در نهایت با کسب شرایط لازم برای اقامت دائم و شهروندی اقدام کنید.  این ویزا با عنوان ویزای طلایی اسپانیا نیز شناخته می شود. در نهایت مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می تواند جزء گزینه های بسیار جذاب و راخت برای افرادی که از توان مالی مناسبی برخوردار هستند باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

مسیر کاری یکی از اصلی ترین مسیرهای مهاجرت نه تنها در اسپانیا بلکه در اکثر کشورهای جهان می باشد. ویزای کاری اسپاینا هم ویزای فعالی می‌باشد اما باید بگوییم اسپانیا هم همانند اکثر کشورهای اروپایی می‌باشد و شما برای دریافت ویزای کاری آن نیاز بر این دارید تا پیشنهاد شغلی و یا همان جاب آفر را از کارفرمایان دریافت کنند که این موضوع مسیر خاص خود را دارد و شاید سخترین بخش مهاجرتی شما هم باشد، چرا که  پیدا کردن کارفرمایی که بدون مصاحبه حضوری، حاضر باشد برای شما دعوتنامه صادر کند چندان آسان نیست. در نهایت با ید بگوییم قوانین کاری در اسپانیا به دو بخش تقسیم می شود برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا :

 • افرادی که در اتحادیه اروپا هستند می توانند بدون مشکل ویزای کاری دریافت کنند.
 • افراد خارج از اتحادیه اروپا باید دعوتنامه کاری دریافت کنند.

در نهایت باید بعد از کسب شرایط لازم می توانید با ویزای کاری وارد اسپانیا شده و بعد از 5 سال اقامت دائم این کشور را کسب کنید توجه کنید مهاجرت به اسپانیا از طریق کار شرایط خاصی دارد که باید بسیار دقت کنید.

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

اسپانیا یکی از کشورهای تراز اول اروپا محسوب می شود و این موضوع در دانشگاه های این کشورهم مشاهده می شود. هر ساله بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور اسپانیا را گزینه تحصیل خود انتخاب می کنند و برای آن هم دلایل بسیاری دارند که این موارد شامل هزینه پایین تحصیل و زندگی در این کشور می باشد که خود به تنهایی می تواند هر دانشجویی بین المللی را وسوسه کند تا مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل را انتخاب کند.

و یا وجود دانشگاه های با کیفیت و از همه مهم تر امکان کار بعد از تحصیل، توجه نید ویزای تحصیلی به شما اقامتی نمی دهد ولی این شانس را دارید تا در حین تحصیل و بعد از تحصیل در این کشور کار کنید تا علاوه بر کسب سابقه کاری، یک جاب آفر هم از این کشور پیدا کنید تا بتوانید بعد از تحصیل به راحتی برای ویزای کاری این کشور اقدام کنید. از دیگر ویژگی های تحصیل در این کشور این است که شما می توانید برای مقاطع ارشد و دکترا بورسیه دریافت کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک

براساس قوانینی که دولت اسپانیا در نظر گرفته است هر فرد خارجی می تواند با خرید ملک در هر کجای اسپانیا اقامت این کشور زیبا را دریافت کند. این روش مزایای بسیاری دارد از جمله پروسه کوتاه دریافت آن نسبت به روش های دیگر و همچنین متقاضیان مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک باید به این مزیت جذاب توجه کنند که با این روش، اقامت کشور اسپانیا و اتحادیه اروپا را دریافت می کنند و امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن را خواهند داشت. اصلی ترین شرایط این مسیر این است که شما باید یک یا چند ملک در استرالیا به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری کنید البته این ویزا شرایط و مزایای دیگر دارد که پیشنهاد می کنید به لینک مربوطه آن مراجعه فرمایید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی

مسیر بعدی، مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی و یا همان خود حمایتی است که برخی آن را انتخاب می کنند. این روش یکی از مرسوم ترین روش های مهاجرتی در اروپا است و بسیاری از کشورها آن را در سیستم مهاجرت خود قرار داده‌اند. اسپاینا نیز این روش را ارائه کرده است و شما می‌توانید از این مسیر به شهروندی اسپانیا هم برسید و در مجموع می‌توان گفت مسیر مناسب و ایده‌آلی است.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

اسپانیا هم همانند بسیاری از کشورهای مهاجرپذیر مسیر ویزاهای اسپانیا را باز گذاشته است بله درست شنیدید، مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج مسیری است که مناسب آن دسته از متقاضیانی است که می توانند با یک تبعه اسپانیایی ازدواج کند. با توجه ‌به قوانین سخت مهاجرپذیری این کشور، یکی از ساده‌ترین راه‌های مهاجرت است و یک فرد خارجی در صورت ازدواج با یک شهروند اسپانیایی، اجازه اقامت و شهروندی اسپانیا را دریافت خواهد کرد، اما به همین سادگی نیست.

هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در اسپانیا موضوع بسیار مهمی می باشد که می تواند در تصمصم گیری هر متقاضی برای مهاجرت به اسپانیا تاثیر گذار باشد. در چند سال گذشته طی مسائلی که در کشور اسپانیا رخ داد ؛ بحران و آشفتگی مالی گریبان گیر این کشور شد که این موضوع برای تمامی کشورهای اروپایی اتفاق افتاد، و اقتصاد این کشور را دچار مشکل کرد، اما مسئله جالبی که در رابطه با این موضوع وجود دارد این است که دولت این کشور تا حد زیادی توانست این موضوع را حل کند. در حال حاضر با اینکه دستمزد ها و حقوق کارکنان این کشور از برخی کشور های اروپایی پایین تر است اما اغلب افراد ناراضی نیستند چرا که پایین بودن هزینه های زندگی این مشکل را جبران کرده است. اسپانیا جزو کشورهایی است که مخارج زندگی خورد و خوراک و امرار معاش در آن بسیار مناسب و پایین است و افراد اغلب در این مسائل دچار مشکل نمی شوند. در واقع به شکل کلی اسپانیا کشوری است که مردم آن از نظر زندگی اجتماعی، سطح رفاه، بهدشت و درمان، ملک و مسکن و امنیت مشکلی ندارند و می توان گفت تمامی این موارد به راحتی برای آن ها تامین می شود. البته موضوعی دیگر که راجع به کشور اسپانیا وجود دارد این است که هزینه زندگی در شهر های مختلف این کشور متفاوت است، در برخی شهر ها مخارج کم تر هزینه ها پایین تر و در برخی نیز بلعکس ممکن است هزینه ها و مخارج بالاتری وجود داشته باش . اما به طور کلی می توان گفت که اسپانیا کشوری بسیار با فرهنگ با آداب و رسوم کهن و قدیمی می باشد که اکثر افراد بخشی از در آمد خود را صرف آیین و رسوم تاریخی خود می کنند و این رسوم را زنده نگه می دارند.

پاسپورت اسپانیا و روش های دریافت آن

همان طور که تا به اینجای مقاله به آن اشاره کرده ایم اسپانیا جزء کشورهای مدرن و پیشرو اروپا محسوب می‌شود که دارای یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان نیز است. در حالت کلی اکثر متقاضیان مهاجرت به اسپانیا چه آنهایی که اقامت دائم و یا موقت این کشور را دارند در تلاش برای اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت اسپانیا هستند شما برای اینکه پاسپورت اسپانیا را دریافت کنید نیاز براین دارید تا ابتدا از طریق قانونی و با یک ویزای معتبر وارد این کشور شوید که در بالا به مسیرهای مختلفی کاری، سرمایه گذاری و… اشاره کرده‌ایم و بعد از آن با گذراندن مدتی در این کشور و رعایت قوانینی این کشور به شهروندی این کشور دست پیدا کنید.

هزینه زندگی در اسپانیا چقدر است؟

هزینه زندگی در اسپانیا پایین است و برای یک نفر در حدود 600 یورو می باشد.

کدام شهر اسپانیا مناسب زندگی می باشد؟

بدون شک دو شهر مادرید و بارسلون بهترین شهرهای این کشور می باشد.

بهترین راه مهاجرت به اسپانیا کدام است؟

کاملا بستگی به شرایط شما دارد برای برخی تحصیلی و برای برخی خرید ملک و سرمایه گذاری می تواند بهترین مسیر باشد.