خانه / سایر ویزاها / مهاجرت کادر درمان به استرالیا

مهاجرت کادر درمان به استرالیا

اشتراک‌گذاری:

آخرین به‌روزرسانی ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

آخرین به‌روزرسانی:

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مهاجرت کادر درمان به استرالیا در جایگاه یک پرستار یا پزشک، ممکن است فرایند پیچیده‌ای به نظر برسد؛ اما با دانش و آمادگی قبلی و دریافت مشاوره از موسسه مهاجرتی درنا مایگریشن می‌توان چالش‌های مختلف را به‌راحتی پشت سر گذاشت!

از آنجایی‌ که در این کشور تقاضای نسبتا خوبی برای نیروی کار مهاجر کادر درمان وجود دارد، شما هم می‌توانید با بهره‌گیری از فرصت‌های شغلی و حمایت‌های موجود، مسیر مهاجرت خود را هموار کنید. از این‌ رو مهاجرت به استرالیا به‌عنوان یک پرستار یا پزشک می‌تواند فرصت فوق‌العاده‌ای را برای بهبود کیفیت زندگی شما و خانواده‌تان رقم بزند. پس با برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌گیری از تجارب وکلای مهاجرتی کاربلد و خوش‌سابقه می‌توانید با اطمینان از موفقیت خود، در طرح مهاجرت کادر درمان به استرالیا شرکت کنید.

بهترین روش مهاجرت کادر درمان به استرالیا

برای یافتن بهترین روش مهاجرت کادر درمان به استرالیا، ابتدا باید با انواع طرح‌هایی که می‌توانید در آن شرکت کنید، آشنا شوید. سپس متناسب با وضعیت خود، بهترین روش را برای مسیر مهاجرتی خود برگزینید. اگر در حال حاضر ساکن ایران یا هر کشور دیگری به‌ غیر از استرالیا هستید، دو انتخاب پیشِ رو خواهید داشت. 

مهاجرت بدون اسپانسر و حامی

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

برای اخذ ویزاهایی که در این دسته قرار دارند، پرونده شما در سیستم امتیازدهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و نمرات بالاتر معمولا به متقاضیانی داده می‌شود که در مشاغل مورد نیاز استرالیا، آموزش‌دیده و صلاحیت‌های لازم را به دست آورده باشند. در همین راستا، فاکتورهایی از قبیل سن، سطح زبان انگلیسی، تحصیلات و سوابق کاری، توانایی‌های شریک زندگی و… بررسی می‌شود. حداقل امتیازی که برای تضمین هر یک از این ویزاها نیاز دارید ۶۵ است. از جمله ویزاهایی که می‌توانید در این مسیر دریافت کنید، عبارت‌اند از:

 • ساب کلاس ۱۸۹  (دائم)
 • ساب کلاس ۴۹۱  (موقت ۵ ساله)
 • ساب کلاس ۱۹۰  (دائم)

حالا شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که برای دریافت این ویزا‌ها چطور درخواست دهیم؟

در پاسخ باید بگوییم که روند درخواست برای هر سه ویزا (۱۸۹، ۴۹۱ و ۱۹۰)، یکسان است. 

در واقع ابتدا باید بررسی کنید که آیا واجد شرایط درخواست هستید یا خیر! سپس ثبت نام کرده و در سیستم ارزیابی مهارت شرکت کنید.

در مرحله بعد باید نامه ابراز علاقه (فرم EOI استرالیا) خود به همراه سایر مشخصات شخصی (مانند نام، نام خانوادگی، اطلاعات پاسپورت، اطلاعات هویتی و…) و نتایج ارزیابی را در Skillselect ثبت کنید.

پس از دعوت‌ شدن توسط ایالت یا قلمرو انتخابی خود، باید مطمئن شوید که تمام اسناد خود را به‌درستی گردآوری کرده‌اید. سپس می‌توانید با ارائه آنها به اداره مهاجرت، برای اخذ ویزای خود اقدام کنید.

مهاجرت از طریق پیشنهاد کاری و حمایت کارفرما

با استفاده از این گزینه، کارفرمای شما می‌تواند به‌عنوان حامی عمل کند و با ارائه درخواست برای استخدامتان، مسیر مهاجرتی شما را هموارتر سازند. در این روش به‌عنوان یک متخصص ماهر، می‌توانید برای دریافت یکی از سه ویزای زیر اقدام کنید:

 • ساب کلاس ۴۸۲  (موقت ۲-۴ ساله)
 • ساب کلاس ۱۸۷  (دائم)
 • ساب کلاس ۱۸۶  (دائم)

سؤال دیگری که معمولا در‌ رابطه با انتخاب ویزا توسط متقاضیان مطرح می‌شود، این است که برای مهاجرت به استرالیا ویزای موقت بگیریم یا دائم؟ به طور کلی از بین ۶ ویزای مختلفی که معرفی کردیم، برخی از آنها موقت و برخی دیگر ویزای دائم بودند. طبیعتا برای دریافت ویزاهای دائم، ابتدا باید موفق به دریافت ویزای موقت شده باشید. برای مثال ساب کلاس‌های ۴۹۱ و ۴۸۲ موقت هستند و فقط به شما این حق را می‌دهند که به مدت ۳ سال در منطقه انتخابی خود کار‌ و زندگی کنید و پس از سه سال، در صورت تایید صلاحیت، برای اخذ ویزای دائم درخواست دهید.

هزینه ارائه درخواست برای مهاجرت کادر درمان به استرالیا

هزینه درخواست بسته به نوع ویزا متفاوت خواهد بود. برای مثال هزینه درخواست ویزاهای ۱۸۹، ۴۹۱ و ۱۹۰ برای متقاضی اصلی ۴۰۴۵ دلار و برای همسر یا سایر اعضای خانواده بالای ۱۸ سال ۲۰۲۵ دلار مازاد خواهد بود. برای زیر ۱۸ سال نیز هزینه مازاد ۱۰۱۵ دلار است. 

همچنین اگر برای ویزای ساب کلاس ۴۸۲ درخواست دهید، هزینه آن ۲۶۴۵ دلار برای متقاضی اصلی و ۲۵۴۵ دلار مازاد برای هر متقاضی بالای ۱۸ سال و ۶۶۰ دلار برای هر متقاضی زیر ۱۸ سال است.

استرالیا به دلیل داشتن استاندارد بالای زندگی، فرهنگ متنوع و اقتصاد قوی، از دیرباز مقصد کاری محبوب بوده است.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی این کشور با بیمارستان‌ها و امکانات پزشکی مجهز که فرصت‌های فراوانی را برای پیشرفت در اختیار پرستاران قرار می‌دهد، سبب شده تا آن دسته از کارکنان کادر درمان که قصد مهاجرت دارند، این کشور را در صدر جدول انتخاب‌های خود قرار دهند.

یکی دیگر از دلایل اصلی محبوبیت این کشور در بین پرستاران و پزشکان مهاجر، تقاضای زیاد برای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی است. سالخوردگی جمعیت و افزایش نیاز به مراقبت‌های بهداشتی و کمبود پرستار، سبب شده تا این برهه زمانی، یک فرصت ایده‌آل برای جذب پرستاران بین‌المللی باشد.

شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت کادر درمان به استرالیا

برای اخذ انواع ویزایی که در قسمت‌های قبل معرفی کردیم، باید شرایط خاصی را که توسط اداره مهاجرت استرالیا تعیین شده است، برآورده سازید. این الزامات معمولا عبارت‌اند از: 

 • مدارک تحصیلی: شما باید یک مدرک درمانی به رسمیت شناخته شده (مانند لیسانس پرستاری، مدرک پزشکی و…) را که معادل استاندارد استرالیا باشد، دریافت کنید. 
 • تسلط به زبان انگلیسی: با کسب نمرات لازم در یک آزمون معتبر زبان انگلیسی (مانند IELTS) باید سطح مهارت خود را در زبان انگلیسی نشان دهید. 
 • سوابق کاری: شرط بعدی ارائه رزومه و سوابق کاری است که نشان می‌دهد شما در حوزه تخصصی خود چه فعالیت‌هایی داشته‌اید.
 • الزامات سلامت و شخصیت: گام بعدی این است که حتما باید واجد شرایط سلامت و شخصیت تعیین شده توسط اداره مهاجرت باشید. این شرط ممکن است شامل انجام معاینه پزشکی و ارائه گواهینامه‌های عدم سوء پیشینه و… باشد. 
 • ارزیابی مهارت‌ها: قبل از درخواست ویزای مورد نظر، باید توسط مراجع ارزیابی مورد تایید، مهارت‌های خود را مورد سنجش قرار دهید و در صورت تایید، موفق به طی کردن ادامه مسیر مهاجرتی خود شوید.

مزایای کار به عنوان کادر درمان در استرالیا

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

نحوه ارزیابی مهارت کادر درمان برای مهاجرت به استرالیا

فرایند ارزیابی مهارت برای پرستاران یکی از مهم‌ترین گام‌های مسیر مهاجرت به استرالیا است. این پروسه شامل ارزیابی صلاحیت‌ها و تجربه شما توسط یک مرجع ارزیابی تأیید شده است تا مشخص شود که آیا استانداردهای لازم برای کار پزشکی، پرستاری و… در استرالیا را دارید یا خیر! 

برای مثال مرجع ارزیابی کادر درمان پرستاری در استرالیا، شورای اعتباربخشی پرستاری و مامایی (ANMAC) است. برای شروع فرایند ارزیابی مهارت‌ها، باید یک درخواست به ANMAC همراه با مدارک پشتیبان (مانند ریز نمرات تحصیلی، مدرک شغلی، سوابق کاری و…) ارسال کنید. 

سازمان ANMAC درخواست شما را ارزیابی می‌کند تا تشخیص دهد که آیا مدارک و تجارب شما با استانداردهای پرستاری استرالیا برابری می‌کند یا خیر. اگر فرایند ارزیابی مهارت‌های شما موفقیت‌آمیز باشد، یک نامه نتیجه مثبت دریافت خواهید کرد که برای ارائه درخواست ویزا به آن نیاز دارید. 

همچنین ناگفته نماند که فرایند ارزیابی مهارت‌ها ممکن است چندین ماه طول بکشد، بنابراین توصیه می‌کنیم که اگر قصد مهاجرت دارید، این فرایند را در‌اسرع‌ وقت آغاز کنید تا از نظر زمان‌بندی برنامه‌های خود با تأخیر مواجه نشوید.

حقوق کادر درمان در استرالیا

برای اطلاع شما عزیزان از حقوق کادر درمان در استرالیا قصد داریم در ادامه میانگین درآمد برخی از پرطرفدارترین مشاغل مربوطه را مورد بررسی قرار دهیم.

جراح مغز و اعصاب

 میانگین دستمزد یک جراح مغز و اعصاب ۲۴۲/۲۰۰ دلار در سال بوده و حقوق آن از ۶۰/۴۰۲ دلار تا ۵۰۲/۰۰۴ دلار است. همچنین با پرداخت پاداش، حداقل میزان دستمزد تا ۱۰۱/۷۳۶ دلار نیز می‌رود. به‌طور کلی دستمزد متخصصان این حوزه (بر حسب میزان تجربه و سابقه کاری، مرکز خدمت و…) از ۷۰/۹۵۷ تا ۵۹۴/۴۲۸ دلار در سال متغیر است.

متخصص بیهوشی

 به طور متوسط ​​۱۵۳/۵۰۶ دلار در سال حقوق می‌گیرد و حقوق آن از ۵۱/۵۸۳ تا ۲۹۶/۹۵۸ دلار متغیر است. با پرداخت پاداش از صفر تا ۱۲/۰۰۰ دلار و…، کل پرداخت از ۵۱/۹۶۵ تا ۳۰۰/۰۰۰ دلار متغیر خواهد بود.

روانپزشک 

متوسط ​​حقوق یک روانپزشک ۱۳۲/۷۹۶ دلار در سال بوده و حقوق آن از ۶۸/۵۱۰ دلار تا ۲۴۶/۵۸۱ دلار متغیر است. با پرداخت پاداش تا ۵۴/۰۰۰ دلار، مجموع پرداخت‌ها از ۶۸/۷۸۴ دلار تا ۲۹۷/۰۹۴ دلار متغیر خواهد بود. همچنین نرخ ساعتی ۲۰/۲۷ دلار تا ۵۴۲ دلار، با نرخ متوسط ۷۰۰ دلار و اضافه‌کاری تا ۱۰۰ دلار است.

متخصص قلب و عروق

به طور متوسط ​​۱۲۰/۰۰۰ دلار در سال حقوق دریافت می‌کند که مقدار آن از ۶۰/۰۰۰ دلار تا ۴۰۰/۰۰۰ دلار (برحسب میزان سابقه کار، محل خدمت و…) متغیر است. همچنین با پرداخت پاداش تا ۱۰/۰۰۰ دلار، کل دستمزد از ۶۰/۲۴۱ تا ۳۶۲/۷۶۳ دلار فراتر می‌رود. 

متخصص زنان و زایمان

متوسط ​​حقوق یک متخصص زنان و زایمان OB/GYN) ۱۰۹/۱۱۳) دلار در سال بوده و از ۵۰/۰۱۳ دلار تا ۳۹۱/۴۸۶ دلار متغیر است. در ضمن این مقدار می‌تواند شامل پرداخت پاداش تا ۱۰ دلار باشد.

متخصص اطفال

یک متخصص اطفال به طور متوسط ۱۰۰/۴۷۸ دلار در سال حقوق می‌گیرد و مقدار آن از ۵۱/۵۲۱ دلار تا ۱۷۱/۱۴۰ دلار متغیر است. با پرداخت پاداش از صفر تا ۲۹/۷۹۹ دلار نیز مقدار کل دستمزد از ۵۱/۵۵۵ تا ۱۷۱/۱۴۰ می‌شود.

دندانپزشک

متوسط ​​حقوق دندانپزشک در استرالیا‌ (سالانه) ۹۷/۲۲۲ دلار و از ۵۸/۷۷۳ تا ۱۹۷/۲۵۹ دلار متغیر است. با پرداخت پاداش صفر تا ۱۹/۴۵۸ دلار و مشارکت در سود تا ۴۷/۲۵۰ دلار، کل پرداخت از ۵۹/۲۳۲ تا ۲۰۱/۳۵۵ دلار خواهد بود. همچنین نرخ ساعتی از ۲۸/۳۸ دلار تا ۱۰۳/۶۵ دلار بوده که با نرخ متوسط ۴۹ دلار، انعام تا ۵/۸۳ دلار و پرداخت اضافه‌کاری از صفر تا ۱۷۳/۶۲ دلار برآورد می‌شود‌.

پرستار 

متوسط حقوق ثبت شده پرستار در استرالیا ۸۳/۰۹۲ دلار در سال یا ۴۲/۶۱ دلار در ساعت است. شروع حقوق افراد تازه‌کار از ۷۷/۶۲۱ دلار در سال شروع می‌شود، در حالی‌ که اکثر پرستاران با تجربه تا ۱۱۰/۵۷۴ دلار در سال نیز درآمد دارند.

اپتومتریست

به طور میانگین ۸۶/۳۰۶ دلار در سال حقوق می‌گیرد و مقدار آن از ۶۱/۹۸۹ دلار تا ۱۱۵/۹۱۲ دلار متغیر است. با پرداخت پاداش تا ۱۵/۳۱۹ دلار و کارمزد تا ۲۲۰۰ دلار، مجموع پرداخت‌ها از ۶۲/۳۶۲ تا ۱۲۵/۴۴۱ دلار خواهد بود.

فیزیوتراپیست

متوسط ​​حقوق یک فیزیوتراپیست ۶۲/۶۱۴ دلار در سال است و حقوق بین ۴۶/۶۶۸ تا ۸۵/۵۱۵ دلار است. با پرداخت پاداش صفر تا ۸۶۰۴ دلار، تقسیم سود تا ۱۲۰۰ دلار و کمیسیون ۹۷۰ دلار تا ۲۸/۷۸۲ دلار، مجموع پرداخت‌ها از ۴۹/۳۸۱ دلار تا ۹۲/۳۲۷ دلار برآورد می‌شود. همچنین نرخ ساعتی نیز ۲۵/۵۹ دلار تا ۸۸/۲۰ دلار با میانگین نرخ ۳۴ دلار و پرداخت اضافه‌کاری صفر تا ۷۸/۹۱ دلار است.

کاریابی در استرالیا به‌عنوان پزشک، پرستار و ماما

هنگامی که با موفقیت به استرالیا مهاجرت کردید، اگر از قبل کارفرما نداشته یا جاب آفر دریافت نکرده باشید، گام بعدی یافتن شغل خواهد بود. بخش مراقبت‌های بهداشتی در استرالیا طیف گسترده‌ای از فرصت‌های شغلی بی‌نظیر (مانند موقعیت‌های شغلی در بیمارستان‌ها، مراکز مراقبت از سالمندان، مراکز بهداشت اجتماعی، کلینیک‌های خصوصی و…) را برای کادر درمان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید برای افزایش شانس خود در یافتن فرصت‌های شغلی بهتر، از راهکارهای زیر بهره‌مند شوید:

 • شبکه‌سازی: در کنفرانس‌ها، سمینارها و کارگاه‌های آموزشی مراقبت‌های بهداشتی و درمانی شرکت کنید تا با متخصصان این حوزه و کارفرمایان بالقوه آن آشنا شوید. ایجاد ارتباطات در حوزه کاری می‌تواند به یافتن فرصت‌های شغلی بهتر منجر شود. 
 • رزومه خود را بهبود دهید: برای تهیه یک رزومه عالی وقت بگذارید و مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و تجربیات خود را به‌درستی در آن ثبت کنید. 
 • درخواست ثبت نام: برای کار در زمینه بهداشت و درمان استرالیا، باید در آژانس تنظیم مقررات پزشکان سلامت استرالیا (AHPRA) ثبت‌ نام کرده باشید. همچنین اگر قبلا این کار را انجام داده‌اید، حالا باید اطمینان حاصل کنید که ثبت نام شما به‌روز است و تمام شرایط را برآورده کرده‌اید.  
 • انجام‌وظیفه داوطلبانه/ کارآموزی: داوطلب شدن برای کار به‌صورت موقت در مراکز درمانی یا کارآموزی برای کسب تجربه در سیستم مراقبت‌های بهداشتی استرالیا اعتبار شما را افزایش داده و تعهد شما را به این حرفه نشان خواهد داد.

خدمات درنا مایگریشن برای ویزاهای کادر درمان استرالیا

پس از آشنایی با شرایط مهاجرت کادر درمان به استرالیا، با توجه‌ به پیچیدگی‌های این فرایند، شاید نیاز به بهره‌گیری از راهنمایی‌های وکلای مهاجرتی داشته باشید. در همین راستا دریافت مشاوره از موسسه مهاجرتی درنا مایگریشن می‌تواند به شما عزیزان در تکمیل مستندات و انتخاب ویزای مناسب کمک کند. 

وکلای این مؤسسه با داشتن تجربه و دانش کافی، شما را در هر مرحله از مهاجرت همراهی کرده و باعث می‌شوند با اطمینان بیشتر، به‌سوی آینده شغلی خود در استرالیا گام بردارید. پس برای دریافت مشاوره تخصصی و آغاز فرایند اخذ ویزا، کافی است همین حالا از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

سوالات متداول

هزینه مهاجرت به استرالیا برای کادر درمان بر اساس وضعیت متقاضی، نوع ویزا، هزینه‌های پزشکی، بیمه، مخارج زندگی و سایر فاکتورهای موجود متغیر خواهد بود. به همین خاطر بهترین راه برای اطلاع دقیق از هزینه‌های مربوطه، مشاوره با کارشناسان و وکلای مؤسسات معتبرِ مهاجرتی مانند درنا مایگریشن است.

زمان مهاجرت به استرالیا برای کادر درمان بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع ویزا، وضعیت و سوابق شغلی، زمان اقدام، داشتن یا نداشتن جاب آفر و… متغیر بوده و معمولا ممکن است بین چند ماه تا چند سال طول بکشد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پزشکان به استرالیا شامل مدارک تحصیلی، سوابق کاری، مدارک پزشکی، مدرک زبان انگلیسی (مانند آیلتس یا تافل)، مدارک شغلی و سایر مدارک مربوطه می‌شود.

بله. افراد خانواده شما هم می‌توانند به‌عنوان همراه در این طرح شرکت کنند و حتی پس از مهاجرت، در صورت واجد شرایط بودن و تأیید صلاحیت برای دریافت تابعیت دائم و حق شهروندی درخواست دهند.

داشتن سابقه کار در سایر کشورها یا حتی استرالیا، می‌تواند امتیاز شما را افزایش و شانستان را برای تأیید صلاحیت جهت اخذ ویزا افزایش دهد. این شرط ممکن است برای برخی از ویزاها اجبار نباشد اما با توجه‌ به رقابتی که بین متقاضیان برای اخذ پذیرش وجود دارد، بدون داشتن آن ممکن است فرایند پر چالشی را در مسیر مهاجرتی خود تجربه کنید.

بله. مهاجرت به استرالیا به‌عنوان کادر درمانی می‌تواند امکان اخذ تابعیت استرالیا را فراهم کند، اما بر اساس ویزای دریافتی و شرایطی که ممکن است برای اخذ تابعیت لازم باشد، مدت‌زمان این فرایند متغیر خواهد بود.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

هم مسیران شما این مطالب را هم خوانده‌اند