خانه / سایر ویزاها / ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

اشتراک‌گذاری:

آخرین به‌روزرسانی ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

آخرین به‌روزرسانی:

۲۲ خرداد ۱۴۰۳

ویزای استارتاپ کانادا (Startup Visa Canada) فرصتی استثنایی برای کارآفرینانی است که می‌خواهند ایده نوآورانه خود را در کشور کانادا پیاده‌سازی کنند. از آنجایی‌که کانادا از ایده‌ها و کسب‌وکارهای نو حمایت می‌کند، شما نیز به‌عنوان کارآفرین می‌توانید با ویزای استارت‌آپ کانادا به‌همراه خانواده به این کشور مهاجرت کرده و زندگی تازه و هیجان‌انگیزی را شروع کنید. برای اینکه با این روش مستقیم اخذ اقامت دائم آشنا شوید، با درنا مایگریشن همراه باشید.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

ویزای استارتاپ کانادا چیست

ویزای استارتاپ کانادا برنامه‌ای است که توسط اداره مهاجرت کانادا معرفی شده تا افراد نوآور و مدیران حرفه‌ای در زمینه راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های جدید را جذب کند. از آنجایی‌ که استارت‌آپ‌ها همیشه بر پایه ایده‌های نو و خلاقانه تأسیس می‌شوند، برای اخذ ویزای استارت‌آپ کانادا، شما باید ایده نابی داشته باشید و با نوآوری و برنامه ریزی دقیق زمینه رشد بیزینس خود را فراهم و به اقتصاد این کشور کمک کنید.

برای مهاجرت به کانادا، ابتدا باید از یک مؤسسه تعیین‌شده توسط کانادا، «نامه حمایتی» (Letter of Support) دریافت کنید و این نامه را به اداره مهاجرت کانادا تحویل دهید. در صورتی‌که موفق به کسب نامه حمایتی شوید، در عرض ۳ الی ۶ ماه به کانادا نقل‌ مکان می‌کنید و می‌توانید پس از گذشت ۲/۵ تا ۳ سال اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

شرایط ویزای استارتاپ کانادا

برای مهاجرت به‌عنوان کارآفرین و وارد شدن به اکوسیستم استارتاپی باید شرایط ویزای استارتاپ کانادا را فراهم کنید. این شرایط عبارت‌اند از:

 • تمکن مالی
 • داشتن یک ایده خلاقانه
 • حداقل ۵۰ درصد حق رأی برای اعضا و سازمان تعیین‌شده
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح CLB ۵
 • دریافت نامه حمایتی از یک سازمان‌ تعیین‌شده توسط کانادا
 • برخورداری اعضای شرکت و یکی از سازمان‌های تعیین‌شده از حداقل ۱۰ درصد حق رأی
 • فعالیت شرکت در طول دوره مشخص‌شده روی حوزه کاری مطرح‌شده در ایده اولیه
 

سازمان‌های تعیین‌شده برای دریافت نامه حمایتی

کانادا ۳ سازمان را برای تأیید درخواست شما و ارائه نامه حمایتی معرفی کرده است. این ۳ سازمان شامل موارد زیر هستند:

 1. سرمایه‌‌گذاران فرشته (Angel Investor Groups): این سازمان حداقل ۷۵ هزار دلار در استارت‌آپ شما سرمایه‌گذاری می‌کند.
 2. سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر (Venture Capital Funds): سازمان ونچر کپیتال حداقل ۲۰۰ هزار دلار به پروژه شما اختصاص می‌دهد.
 3. شتاب‌دهنده‌های رشد تجاری (Business Incubators): انکوباتورها در طرح شما سرمایه‌گذاری آموزشی انجام داده و کمک می‌کنند تا ایده تجاری خود را در کانادا به اجرا درآورید. معمولا این کمک به‌شکل حمایت‌های مدیریتی است و شامل سرمایه‌گذاری نمی‌شود.
 

مدارک ویزای استارت آپ کانادا

مدارک مورد نیاز برای استارت‌آپ ویزای کانادا عبارت‌اند از:

 • مدارک شناسایی شما و تمام اعضای خانواده‌تان؛ شامل پاسپورت، شناسنامه و سند ازدواج
 •  مدارک مربوط به رزومه شغلی مرتبط با استارت‌آپ
 • مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم)
 • گواهی مبتنی بر تمکن مالی؛ شامل موجودی حساب، تراکنش‌های بانکی و اسناد ملکی
 • اسناد مربوط به استارت‌آپ؛ از جمله نامه حمایت، تحقیقات بازار و رزومه اعضا
 

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

برای بهره‌مند شدن از این روش مهاجرت، شما باید هزینه ویزای استارت‌آپ کانادا را بپردازید. این هزینه‌ شامل موارد مختلفی می‌شود:

 • بررسی پرونده: برای درخواست ویزای استارت آپ کانادا، این مبلغ برای متقاضی اصلی ۱۶۲۵ دلار و برای همسر او ۸۵۰ دلار کانادا است. همچنین، شما باید برای بررسی پرونده هر فرزند خود نیز ۲۳۰ دلار کانادا بپردازید.
 • حق اقامت دائم: این هزینه که صرفا از افراد واجد شرایط اقامت دائم با ویزای استارت‌آپ کانادا دریافت می‌شود، برای متقاضی اصلی و همسر او، نفری ۸۵۰ دلار کانادا بوده و برای فرزندان کمتر از ۲۲ سال رایگان است.
 • انگشت‌نگاری: انگشت‌نگاری و ثبت چهره که در مراکز مورد تأیید انجام می‌شوند، برای متقاضیان ۱۴ تا ۷۹ سال الزامی هستند. این هزینه برای هر نفر ۸۵ دلار کانادا است و برای کل یک خانواده ۱۷۰ دلار در نظر گرفته می‌شود.
 • دریافت مجوز کار: برای اینکه بتوانید بلافاصله به کانادا بروید و در طول زمان بررسی پرونده‌تان در این کشور مشغول به کار شوید، باید تقاضای ویزای کار و هزینه آن را نیز ارسال کنید.
 • سایر هزینه‌ها: مهاجرت به کانادا از طریق استارت‌آپ هزینه‌های دیگری، مانند تست‌های پزشکی و حق مشاوره انکوباتورها را نیز برای شما به‌همراه دارد.
 

مدت زمان بررسی برنامه ویزای استارتاپ کانادا

با توجه به آمارهای ارائه‌شده توسط اداره مهاجرت، بررسی درخواست استارت‌آپ ویزای کانادا حدود ۳۶ ماه طول می‌کشد. با این‌ حال، پس از ثبت درخواست خود در اداره مهاجرت می‌توانید به‌سرعت با دریافت ویزای کاری، به‌همراه خانواده‌تان وارد کانادا شده و به‌صورت تمام‌وقت مشغول به کار شوید.

 

نرخ موفقیت برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

تا ژانویه ۲۰۲۳، حدود ۷۷ درصد درخواست‌های اقامت دائم با ویزای استارت‌آپ کانادا با موفقیت همراه بوده‌اند. در این مدت، تعداد ۳۳۳۴ درخواست در اداره مهاجرت به ثبت رسیده‌اند که از این تعداد، ۲۵۷۷ درخواست به موفقیت دست یافته‌اند. از بین مابقی درخواست‌ها نیز ۲۶۷ مورد با انصراف متقاضی همراه بوده‌اند و ۴۹۰ درخواست رد شده‌اند. بنابراین، دقت در ارائه مدارک و ثبت درخواست استارت‌آپ ویزا کانادا اهمیت فراوانی دارد که ما در درنا مایگریشن صفر تا صد آن را به‌صورت حرفه‌ای برای شما انجام داده و نرخ موفقیتتان را افزایش می‌دهیم.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

مزایای ویزای استارت آپ کانادا

پیش از اقدام برای ویزای استارتاپ کانادا باید از مزایای آن مطلع باشید تا تصمیم آگاهانه‌ای بگیرید. این مزایا شامل موارد زیر هستند:

 • مسیری مستقیم برای اقامت دائم
 • امکان اقدام از این روش برای تمام ملیت‌ها 
 • عدم وجود محدودیت برای نوع فعالیت تجاری
 • امکان مشارکت ۵ نفر در راه‌اندازی یک استارت‌آپ
 • اجازه ورود سریع به کانادا با مجوز کار، در طول مدت بررسی درخواست
 

تمکن مالی مورد نیاز ویزای استارت آپ کانادا

در جدول زیر می‌توانید تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای استارت‌آپ کانادا را مشاهده کنید:

تمکن مالی مورد نیاز (دلار کانادا)تعداد اعضای خانواده
۱۳٬۷۵۷۱
۱۷٬۲۷۲
۲۱٬۰۵۵۳
۲۵٬۵۶۴۴
۲۸٬۹۹۴۵
۳۲٬۷۰۰۶
۳۶٬۴۰۷۷
۳٬۷۰۶برای هر عضو بیشتر

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

فرایند دریافت ویزای استارت‌آپ کانادا

اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت‌آپ شامل مراحلی می‌شود که شما باید در انجام آن‌ها دقت کافی را به خرج دهید. در این بخش، مراحل اخذ این ویزا را برایتان توضیح خواهیم داد.

1

گام اول: توسعه ماهیت تجارت

برای تبدیل ایده نوآورانه‌تان به یک مدل تجاری در مقیاس جهانی، باید به‌خوبی ماهیت و مفهوم کسب‌وکار خود را درک کرده و آن را توسعه دهید. بنابراین، باید چشم‌انداز روشنی را از پروژه خود در ذهن داشته باشید و برای رقابت قوی با سایر بازیکنان استراتژیک آن حوزه آماده شوید.

2

گام دوم: انتخاب سازمان تعیین‌شده

برای دریافت نامه حمایتی از بین سازمان‌هایی که نام بردیم، هرکدام ترجیحات متفاوتی برای سرمایه‌گذاری دارند. بنابراین، پیش از انتخاب سازمان مورد نظرتان باید تاریخچه سرمایه‌گذاری‌های آن‌ها را به‌دقت مورد بررسی قرار دهید. همچنین، میزان سرمایه‌گذاری و ظرفیت پذیرش هر سازمان نیز باید مورد توجه قرار بگیرند.

3

گام سوم: دریافت حمایت از سازمان

سخت‌ترین مرحله اخذ ویزای استارتاپ کانادا، دریافت نامه حمایت از یک سازمان تعیین‌شده است. با این‌ حال، اگر طرح خود را به‌خوبی توسعه داده باشید، شانس شما برای دریافت حمایت بالا خواهد بود.

4

گام چهارم: آماده‌سازی مدارک

پس از دریافت نامه حمایت سازمان، باید مدارک دیگر مورد نیاز را برای ارائه به اداره مهاجرت کانادا به‌دقت آماده کنید. مدارک باید کامل باشند و برای تک‌تک اعضای خانواده تدارک دیده شوند.

5

گام پنجم: ارسال درخواست مهاجرت

در گام بعدی، فرم‌های درخواست ویزای استارت آپ کانادا را پر کرده و به‌همراه مدارک مورد نیاز و هزینه تعیین‌شده ارسال کنید. در کنار این مدارک باید شرح کاملی از طرح خود شامل دیدگاه کسب‌وکار، اساسنامه شرکت، وضعیت سرمایه‌گذاری، لوگو، اسناد مالکیت معنوی، صورت‌های مالی، پیش‌بینی‌های موفقیت شغلی و… را ارائه دهید.

6

گام ششم: راه‌اندازی کسب‌وکار در کانادا

برای اینکه مقدمات راه‌اندازی استارت‌آپ خود را فراهم کنید، بهتر است از قبل در کانادا حضور داشته باشید. بنابراین، باید برای اخذ ویزای کار اقدام کنید تا بتوانید بلافاصله به این کشور بروید.

سخن پایانی

برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، شما باید طرح دقیقی را در مورد ایده خود آماده کنید. همچنین، تهیه مدارک و انجام مراحل این اقدام نیز باید با دقت بسیار بالایی صورت گیرند. در سال‌های گذشته، بسیاری از کارآفرینان به‌خاطر عدم توانایی در توسعه صحیح ایده و انجام فرایندهای ارائه درخواست، با مشکل مواجه شده‌اند. با این‌ حال، جای نگرانی نیست؛ چرا که ما در درنا مایگریشن از ایده تا اخذ ویزا در کنارتان هستیم تا درخواست شما با دقت بسیار بالایی ارسال شود. برای اینکه از شرایط ویزای استارت‌آپ کانادا مطلع شوید، می‌توانید همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

سوالات متداول

ویزای استارت‌آپ کانادا به سرمایه‌گذاری خاصی نیاز ندارد؛ اما شما باید علاوه‌بر حق اقامت دائم، دریافت مجوز کار، پرداخت هزینه‌های بررسی پرونده و…، از تمکن مالی لازم نیز برخوردار باشید.

از نظر تئوری، شما می‌توانید بدون پیدا کردن سرمایه‌گذار نیز ویزای استارت‌آپ کانادا را دریافت کنید. با این‌ حال، توسعه یک کسب‌وکار نوآورانه بدون داشتن سرمایه بسیار دشوار است و احتمالا طرح شما را با شکست مواجه می‌کند.

معمولا بررسی درخواست شما حدود ۳۷ ماه به طول می‌انجامد؛ اما شما می‌توانید در این مدت با اخذ ویزای کاری، به کانادا وارد شده و به کار تمام‌وقت در این کشور مشغول شوید.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

هم مسیران شما این مطالب را هم خوانده‌اند