🇦🇺 مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

[flexy_breadcrumb]

بسیاری از افراد برای دست یافتن به شرایط بهتر در زمینه‌های مختلف، به مهاجرت به کشورهای خارجی می‌اندیشند. در صورتی که شما نیز به مهاجر فکر می‌کنید، بهتر است قبل از هرگونه اقدامی، ابتدا به صورت کامل گزینه‌های موجود و در دسترس خود را بررسی کرده و بهترین گزینه در دسترس را انتخاب کنید. گام بعدی‌ای که برای داشتن مهاجرتی موفق باید بردارید، آشنایی با شرایط کشور مورد نظر برای مهاجرت و زندگی است.

اگر به دنبال زندگی در یکی از کشورهای برتر جهان از نظر سطح زندگی، امنیت، تنوع فرهنگی، علم و فناوری می‌گردید، استرالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای مهاجرت به این کشور، روش‌های مختلفی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. درنامایگریشن، برای آشنایی هرچه بیشتر شما عزیزان با روش‌های مهاجرت به استرالیا و زندگی در این کشور، دست به تالیف این مطلب زده است. برای تطبیق شرایط خود با شرایط مهاجرت به استرالیا و آشنایی با روش‌های این کار، تنها کافی است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

چرا استرالیا را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

چرا استرالیا را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

اگر مطلب درباره استرالیا را که در سایت درنامایگریشن قرار داده شده است مطالعه کرده باشید، بدون شک با استرالیا به صورت کاملی آشنا هستید؛ در غیر این صورت باید بگوییم، این کشور تنوع فرهنگی بسیار جالبی دارد. دلیل آن را نیز می‌توان فراهم بودن شرایط مناسب در زمینه‌های تحصیل، اشتغال، زندگی و سایر زمینه‌ها دانست. استرالیا، یکی از کشورهایی است که تاریخچه تمدن آن بسیار با قدمت است. برقراری سیستمی قدرتمند که بتواند توازنی بسیار مناسب در میان افراد با فرهنگ‌ها و ملیت‌های مختلف برقرار کند و در عین حال شرایط مناسبی را در زمینه‌های مختلف برای شهروندان و افراد مقیم فراهم کند، باعث شده است تا بسیاری از افراد به زندگی در استرالیا علاقه‌مند شده و این کشور را برای مهاجرت انتخاب کنند

روش‌های مهاجرت به استرالیا

همان‌طور که گفته شد، روش‌های مختلفی برای مهاجرت به استرالیا در دسترس افراد علاقه‌مند به این کار قرار دارد. از جمله این روش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهاجرت از طریق ویزای کار استرالیا
 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به استرالیا برای تحصیل
 • مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسپانسر کارفرما
 • مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تلنت
 • مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی

هر یک از روش‌های بیان شده برای مهاجرت به استرالیا، خود می‌توانند شامل زیر مجموعه‌های مختلفی باشند. بدون شک وجود روش‌های مختلف برای مهاجرت در یک زمینه، به دلیل وجود تفاوت‌هایی در این روش‌ها است. همان‌طور که گفته شد، قصد ما از تالیف این مقاله آشنایی بیشتر شما با روش‌های مهاجرت به استرالیا است. به همین سبب، در ادامه به بررسی هر یک از این روش‌ها خواهیم پرداخت

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای کار

مهاجرت به استرالیا از طریق کار، یکی از مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال استفاده از آن هستند. مهاجرت کاری، به دلیل داشتن مزایای مختلف و ایجاد موقعیت اشتغال و زندگی در استرالیا، می‌تواند به علاقه‌مندان این امکان را دهد تا علاوه بر اشتغال در زمینه کاری تخصصی خود، حقوق دریافتی متناسب با تخصص خود را دریافت کرده و در یکی از کشورهای برتر جهان در سطحی مناسب زندگی کرده و زمینه مناسبی را برای آینده شغلی و داشتن زندگی‌ای مرفه برای خود و اعضای خانواده‌شان فراهم کنند.

استرالیا، برای جذب نیروی کار ماهر و با استعداد برای ایجاد رونق و پیشرفت در اقتصاد خود دست به ارائه این فرصت، برای افراد واجد شرایط زده است. برای اخذ ویزای کاری استرالیا، شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • اخذ حداقل 65 امتیاز بر اساس جدول امتیاز بندی ویزای کار
 • داشتن شرایط سنی تعیین شده (فرد متقاضی باید بین 18 تا 45 سال داشته باشد)
 • ارائه مدرک تحصیلی یا مهارت معتبر
 • اثبات تسلط بر زبان انگلیسی، از طریق ارائه مدرک زبان
 • داشتن سلامت جسمانی و قبولی در معاینات پزشکی
 • نداشتن سوء پیشینه

شرایط بیان شده را می‌توان تقریباً شرایط کلی مهاجرت کاری به استرالیا دانست. اگر به کار در استرالیا علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید که رسیدن به این مهم، از طریق ویزاهای مختلفی امکان‌پذیر است. اگر به دنبال استفاده از بهترین روش موجود برای مهاجرت کاری به استرالیا هستید، بهتر است بگوییم ویزاهای 189، 190، 491 و 476 کاری استرالیا، چندی از بهترین گزینه‌ها برای این کار هستند. شرایط مد نظر برای بهره‌مندی از هر یک از این ویزاها تا حدودی متفاوت است. برای انتخاب روشی متناسب که شانس موفقیت در آن بالا باشد، بهتر است در ارتباط با روش‌های اخذ هر یک از این ویزاها بیشتر آشنا شوید.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

اگر به دنبال سرمایه گذاری سودآور و مطمئنی در خارج از کشور هستید، بهتر است کشوری را برای این کار انتخاب کنید که اقتصادی قدرتمند، پویا و روبه‌رشد داشته باشد. استرالیا، یکی از کشورهایی است که با ارائه فرصت‌های مختلف سرمایه گذاری، محیطی مناسب و با ویژگی‌های بیان شده را برای سرمایه‌گذاران خارجی فراهم کرده است.

استرالیا، فرصت استفاده از انواع مختلف ویزاهای سرمایه گذاری را در اختیار علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این کشور گذاشته است. ازجمله برخی از پرمخاطب‌ترین ویزاهای سرمایه‌گذاری استرالیا، می‌توان به ویزاهای 188، 888، 132 و 405 اشاره کرد. دولت استرالیا برای مشخص کردن واجدین شرایط اخذ هر یک از این ویزاها، شرایط مختلفی را در نظر گرفته است. از جمله برخی از این شرایط می‌توان به شرایط سنی، وضعیت و سوابق شغلی و شرایط مالی و درآمدی اشاره کرد.

اما پس از بیان تمامی این موارد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به استرالیا گزینه مناسبی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، در صورت واجد شرایط بودن اخذ ویزای سرمایه گذاری، بله. با مهاجرت از این طریق، شما قادر خواهید بود تا از برخی مزیت‌ها نظیر اقامت به مدت 4 تا 6 سال به صورت موقت و تبدیل آن به اقامت دائم، عدم الزامی بوند ارائه مدرک زبان انگلیسی و نبود محدودیت ورود و خروج به استرالیا در برخی از ویزاهای سرمایه‌گذاری این کشور اشاره کرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک

برخی از کشورهای جهان این امکان را فراهم کرده‌اند تا متقاضیان مهاجرت به آنها از طریق خرید مستغلات و سرمایه گذاری در آنها ویزاهای موقت و دائم را به دست آورند. آیا شما عزیزان به دنبال آشنایی با مهاجرت به استرالیا از طریق خرید ملک هستید؟ در این صورت باید بگوییم این اقدام به تنهایی منجر به دریافت اقامت کشور بیان شده نمی‌شود.  برای آن که بتوانید سرمایه گذاری مورد بحث را انجام دهید، گام‌های مختلفی پیش روی شما هستند که باید تمامی‌شان را طی کرده و شرایط در نظر گرفته شده را تامین کنید. سازمان FRIB وظیفه گزینش اشخاص مجاز و بررسی درخواست‌های ارائه شده را بر عهده دارد و معمولا ظرف 1 تا 2 ماه تصمیم نهایی خود را اعلام می‌کند. اگر اجازه حضور در کشور بیان شده را دارید و می‌توانید سرمایه اولیه مناسبی را برای تهیه مستغلات فراهم کنید، قادر خواهید بود از وام خرید مسکن در استرالیا استفاده کنید.

مهاجرت به استرالیا برای تحصیل

اگر به تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان آن هم با بهره‌مندی از امکانات تحصیلی مختلف و سطح بالا علاقه دارید و یا به تحصیل در کشوری می‌اندیشید که شرایط مناسبی را برای زندگی شما به هنگام تحصیل محیا کرده باشد، استرالیا می‌تواند به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های مطرح برای شما باشد.

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا یا ویزای 500 استرالیا، تنها راه ورود به این کشور برای تحصیل است. اگر شما به اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور موفق شوید، اما شرایط لازم و ضروری را برای اخذ ویزای تحصیلی نداشته باشید، نمی‌توانید برای تحصیل به استرالیا وارد شوید؛ به همین سبب، بهتر است با شرایط اخذ ویزای 500 استرالیا آشنا شوید:

 • ارائه مدرک زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک مبتنی بر داشتن تمکن مالی
 • ارائه دلایل مستحکم و قانع کننده برای اثبات این که پس از پایان تحصیل، شما قصد بازگشت به ایران را دارید
 • داشتن بیمه درمانی خصوصی برای دوره تحصیل

مهاجرت تحصیلی به استرالیا، مزایای خاص خود را نیز دارد. اگر به فکر اشتغال در این کشور و افزایش تجربیات و توانایی‌های تخصصی و علمی خود در زمینه تحصیلی‌تان هستید، و یا به این مسئله می‌اندیشید که بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را با اشتغال به هنگام تحصیل فراهم کنید، استرالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد؛ علاوه بر این، اعضای خانواده شما نیز می‌توانند از طریق اخذ ویزاهای همراه مانند ویزای 590 شما را به هنگام تحصیل در این کشور همراهی کنند.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسپانسر کارفرما

اگر در زمینه خاصی تخصص دارید و قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، یکی از روش‌هایی که پیش پای شما قرار می‌گیرد مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای اسپانسر کارفرما است. در مرحله اول، شما باید لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا را بررسی کنید؛ در صورتی که تخصص شما در این لیست ذکر شده باشد، شما شرط اولیه برای مهاجرت از این طریق را خواهید داشت.

در مرحله بعدی، باید کارفرمایی در استرالیا را بیابید که به فردی با تخصص شما احتیاج داشته و شما را برای رفع نیاز خود استخدام کند.

ویزاهای 457، 482، 187 و 186 انواع مختلف ویزای اسپانسر کارفرما استرالیا است. هر یک از این ویزاهای اسپانسر، دارای مزایا و شرایط خاص خود هستند. در صورتی که قصد مهاجرت به استرالیا از این طریق را دارید، بهتر است برای انتخاب بهترین روش، با شرایط و مزایای تمامی این ویزاها آشنایی پیدا کنید. به صورت کلی می‌توان گفت، شرایط زیر، در این روش مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

 • توانایی فرد در زبان انگلیسی
 • داشتن شرایط سنی مناسب
 • نداشتن سوء پیشینه
 • داشتن سلامت جسمانی
 • داشتن تخصصی که در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار گرفته باشد

با داشتن شرایط کامل هر یک از ویزاها، شما قادر خواهید بود تا از ویزای مد نظر، برای مهاجرت از روش مورد بحث اقدام کنید. با اخذ هر یک از این ویزاها، شما قادر خواهید بود تا به مدت 4 تا 6 سال در استرالیا اقامت داشته و مشغول به کار شوید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تلنت

همان‌طور که مستحضر هستید، استرالیا به عنوان یکی از کشورهای برتر جهان و پیشرو در زمینه‌های مختلف، همواره شناخته شده است. یکی از دلایلی که این کشور، روند روبه‌رشدی را در زمینه‌های مختلف در پیش گرفته و روزبه‌روز در حال رشد و پیشرفت است، جذب افراد با استعداد و توانا از تمامی کشورهای جهان است.

استرالیا با ارائه ویزای تلنت، موقعیتی مناسب را برای افراد نخبه فراهم کرده است تا در صورت داشتن شرایط مدنظر این کشور، از مزایای مختلف مهاجرت از طریق این روش بهره‌مند شود. این ویزا، با نام ویزای 858 نیز شناخته می‌شود. از جمله برخی از مزایای ویزای 858 استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت دائم استرالیا از زمان ورود
 • اشتغال به صورت تمام وقت
 • امکان ادامه تحصیل با شرایط خاص
 • توانایی مطرح کردن خود به عنوان اسپانسر و اخذ اقامت برای خویشاوندان
 • استفاده از خدمات درمانی رایگان

بهتر است بدانید که برای اخذ ویزای 858، بهتر است سن شما بین 18 تا 55 سال باشد. افراد با سن بالای 55 سال نیز می‌توانند در صورت داشتن شرایطی خاص برای اخذ این ویزا اقدام کنند؛ علاوه بر این، افراد باید توانایی خود را در زبان انگلیسی به دولت این کشور اثبات کنند. پشت سر گذاشتن تست‌های پزشکی با موفقیت را می‌توان به عنوان یکی از شرایط اصلی دیگر در اخذ ویزای تلنت به حساب آورد.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای خانوادگی

ویزای خانوادگی، یکی از دسته بندی‌های دیگر ویزا است که دولت استرالیا، برای بهره‌مندی شهروندان و یا افراد مقیم در این کشور از شرایط بهتری به هنگام زندگی در استرالیا، آن را ارائه داده است. این ویزا دارای انواع مختلف ازدواج، والدین و فرزند است.

اگر در استرالیا اقامت می‌کنید و می‌خواهید تا والدینتان به هنگام زندگی در این کشور شما را همراهی کنند، می‌توانید از 6 نوع ویزای همراهی والدین استرالیا بهره ببرید. این ویزاها شامل ویزای 864، 804، 884، 173، 143 و 103 اشاره کرد. برای اخذ این ویزاها، فرد اسپانسر باید اقامت استرالیا را داشته باشد و یا به مدتی مشخص، در این کشور در حال زندگی باشد. برای بررسی شرایط این نوع ویزا، نمی‌توان مواردی را به صورت دقیق مورد بررسی قرار داد؛ اما داشتن اسپانسر با شرایط بیان شده یکی از الزامات تمامی ویزاهای مورد بحث است.

به دلیل تنوع بسیار بالا در ویزای فرزند استرالیا، نمی‌توان به صورت کلی در ارتباط با آن به صحبت پرداخت؛ زیرا هر یک از این ویزاها، برای فرزندان در رده‌های سنی مختلف طراحی شده‌اند.

پس از بررسی ویزای فرزند و والدین از انواع ویزای خانوادگی، نوبت به بررسی ویزای ازدواج می‌رسد. اگر با شخصی ازدواج کرده‌اید که شهروند مقیم استرالیا است و یا اقامت دائم این کشور را دارد، می‌توانید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. ویزای ازدواج استرالیا، دارای انواع مختلفی نظیر ویزای 309، 100، 820 و 801 است. با اخذ ویزای ازدواج استرالیا، شما می‌توانید پس از گذشت مدتی مشخص و با اثبات داشتن شرایط مد نظر دولت استرالیا، برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

هزینه مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا و آشنایی با آن از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ زیرا علاقه‌مندان ورود و زندگی در این کشور باید خود را برای پرداخت آنها قبل از اقدام نهایی آماده کنند. به صورت کلی می‌توان مخارج موجود در این زمینه را به دو نوع آماده سازی مدارک ارائه شده و بررسی پرونده تقسیم بندی کرد. در کنار موارد بیان شده باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که برخی روش‌ها نظیر سرمایه گذاری نیازمند صرف مبالغ بیشتری هستند.  در ادامه و برای کمک به شما عزیزان در راستای کسب اطلاعاتی به روز در ارتباط با هزینه‌های بررسی درخواست برخی از مهم‌ترین ویزاها، جداولی را در همین بخش قرار داده‌ایم.

هزینه مهاجرت کاری به استرالیا

ساب کلاس ویزا

هزینه برنامه پایه

هزینه برنامه غیراینترنتی

هزینه اضافی متقاضی 18 سال و بالاتر

هزینه اضافی متقاضی زیر 18 سال

ویزای نیروی کار مستقل ماهر (ساب کلاس 189) – جریان تست شده

AUD4,240

N/A

AUD2,120

AUD1,060

ویزای نیروی کار مستقل ماهر (ساب کلاس 189) – جریان نیوزلند

AUD850

N/A

AUD425

AUD210

ویزای نیروی کار نامزد ماهر (ساب کلاس 190)

AUD4,240

N/A

AUD2,120

AUD1,060

ویزای تحصیلات تکمیلی(ساب کلاس 476)

AUD425

AUD80

AUD210

AUD105

ویزای Skilled Work Regional (موقت) (ساب کلاس 491)

AUD4240

N/A

AUD2,120

AUD1,060

 

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

 

 

هزینه برنامه پایه

188 (ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری موقت)

AUD6,270

888 (ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری دائمی)

AUD3,025

132 (ویزای استعدادهای تجاری دائمی)

AUD7,855

شرایط مهاجرت به استرالیا

شرایط مهاجرت به استرالیا برای هر یک از روش‌هایی که متقاضیان از طریق آن وارد عمل می‌شوند و دست به اقدام می‌زنند بسیار مهم هستند. بدون شک به دلیل تنوع بالا در گزینه‌های پیش روی افراد، الزامات مورد نیاز نیز بسیار گسترده هستند. در ویزاهای سرمایه گذاری معمولا داشتن تمکن مالی مناسب فاکتور اصلی به حساب می‌رود؛ این درحالی‌ست که برای موفقیت در مسیر تحصیلی، داشتن سوابق علمی پژوهشی درخشان و پذیرش گرفتن از موسسات آموزشی اهمیت بیشتری دارد.

آیا به دنبال آن هستید تا از ساب کلاس‌های کاری بهره ببرید؟ در این صورت مواردی نظیر سابقه کاری مرتبط و توانایی حرفه‌ای در مشاغل مورد نیاز کشور بسیار حیاطی خواهند بود. بهتر است برای کسب اطلاعاتی کامل در ارتباط با موضوع مورد بحث به مطالب اختصاصی هر یک از مسیرهای مهاجرت به استرالیا که در سایت درنامایگریشن قرار داده شده‌اند مراجعه کنید.

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

یکی از مهم‌ترین الزاماتی که برای اقدام مورد بحث از طریق مسیرهای مختلف مطرح است را می‌توان شرایط سنی مهاجرت به استرالیا دانست. ویزاهای سرمایه گذاری، کاری، تحصیلی و خانوادگی را روش‌هایی به حساب می‌روند که از طریق آنها هستید اقامت کشور بیان شده را به دست آورید. معمولا متقاضیانی که تا قبل از سن 55 سالگی برای استفاده از ساب کلاس‌های سرمایه گذاری وارد عمل شوند شانس موفقیت خواهند داشت. محدودیت قرا داده شده در این زمینه برای ویزاهای کاری نیز 18 تا 44 سال تعیین شده است. در مسیر تحصیلی و یا خانوادگی، چنین محدودیت‌هایی در نظر گرفته نشده‌اند.

وکیل مهاجرت به استرالیا

انتخاب وکیل مهاجرت به استرالیا می‌تواند شانس شما عزیزان را برای موفقیت در اخذ اقامت این کشور بسیار بالا ببرد؛ البته تنها زمانی که شخص مدنظرتان برای واگذاری انجام امور، قابل اطمینان بوده و مورد تایید موسسات حقوقی استرالیایی فعال در این زمینه باشد. سازمان Mara که تقریبا معتبرترین مرکز فعال در حیطه وکلای مهاجرت است، فهرستی از افراد مورد تایید خود که با داشتن مجوز مشغول به ارائه خدمات هستند را منتشر و به روزرسانی می‌کند.

فعالان این حوزه در جمع آوری و آماده سازی مدارک کنار شما خواهند بود و مراحل ارسال آنها، بررسی و پیگیری روند مورد پیش رو را بر عهده می‌گیرند. اگر اداره مهاجرت با تقاضای‌تان مخالفت کند، وکیل مهاجرتی امور مربوط به درخواست رفع ریجکتی و پیگیری رفع نواقص و مشکلات موجود در پرونده را پیش می‌برد. با توجه به موارد بیان شده در این قسمت اگر آشنایی کاملی با مسیر مد نظر و مراحل اخذ ویزا ندارید، بهترین اقدام مشاوره با افراد متخصص به حساب میرود.

مهاجرت به استرالیا از طریق کدام روش راحت‌تر است؟

انتخاب راحت‌ترین روش مهاجرت به استرالیا به شرایط هر فرد بستگی خواهد داشت و ما نمی‌توانیم ویزایی را به عنوان گزینه‌ای برای همگان معرفی کنیم. اگر به دنبال یافتن پاسخی مطمئن و مناسب هستید، بهتر است الزامات هر یک از مسیرهای موجود را با دقت بررسی نمایید و آنها را با شرایط خود تطبیق دهید.

راحت‌ترین راه مهاجرت به استرالیا کدام است؟

سوالی که بسیاری از متقاضیان دارند این است که راحت ترین راه مهاجرت به استرالیا کدام است ؟ این سوال طبیعی است که تمامی متقاضیان مهاجرت به دنبال رسیدن به مقصد در کوتاه ترین زمان وکم دردسرترین حالت باشند، اما باید صادقانه بگوییم مهاجرت به کشورهای پیشرفته و پرمتقاضی به هیچ عنوان ساده و راحت نیست، شما باید برای رسیدن به مقضد خود یعنی استرالیا تلاش بسیاری کنید اما همیشه براساس شرایط و توانایی هریک از متقاضیان، یک مسیر بخصوص نسبت به دیگر مسیرها توصیه میشود برای مثال فردی با مدرک تحصیلی مناسب و سابقه کاری مرتبط به همراه سطح زبان مناسب توصیه میشود که مسیرکاری را پیش بگیرند.

مهاجرت به استرالیا از طریق مدرک فنی حرفه‌ای ؟

همان طور که در ابتدا عنوان کردیم یکی از اصلی ترین مسیرهای مهاجرت به استرالیا مسیر ویزاهای کاری و یا مان اسکیل ورکر است که خود چند ساب کلاس بسیار مهم دارد مانند ویزای 189،190 و 491 که بسیار از متقاضیان مهاجرت به استرالیا از طریق این ویزاها وارد استرالیا می شوند. توجه کنید که موضوع مهاجرت به استرالیا از طریق مدرک فنی حرفه همان مسیر کاری است و متقاضیانی که تخصص های فنی مانند مکانیک خودرو یا تکنسین تاسیسات و … را دارند میتوانند از این مسیر اقدام کنند و نیاز به داشتن مدارک دانشگاهی ندارند. از ویژگی های این مسیر این است که کف امتیاز آن نسبت به رشته هیا مهندسی پایین تر است و متقاضیان با امیتازات کمتر میتوانند اقامت استرالیا را دریافت کنند.

سخن آخر

استرالیا، امکان مهاجرت به این کشور را برای افراد مختلف، با شرایط متنوع و آن هم با استفاده از ویزاهای متعدد فراهم کرده است. داشتن شرایط بیان شده در مطالب موجود در این سایت و سایر منابع، به معنای پذیرش 100 درصدی متقاضیان نبوده و مهاجرت به استرالیا، می‌تواند تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار بگیرد. علاوه بر این، قوانین و شرایط مهاجرت از طریق روش‌های مختلف، ممکن است با بروز اتفاقاتی دچار تغییر شوند. در صورتی که علاقه‌مند هستید تا با شرایط مختلف هر یک از این ویزاها و روش‌های مهاجرت به استرالیا آشنا شده و اطلاعاتی کامل و به روز را در این زمینه‌ها به دست بیاورید، بهتر است برای دریافت مشاوره، با مشاورین درنامایگریشن ارتباط برقرار کنید.

آیا هزینه‌های مهاجرت به استرالیا زیاد است؟

همان‌طور که گفته شد، مهاجرت به استرالیا از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است. هر یک از افراد می‌توانند بسته به شرایطشان، از روشی متناسب برای اخذ ویزای استرالیا اقدام کنند. هر یک از این روش‌ها شرایط و هزینه‌های مختلفی را خواهند داشت؛ به همین سبب نیز نمی‌توان گفت، میزان هزینه مهاجرت به استرالیا به صورت کلی در چه حدی است.

آیا داشتن مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا الزامی است؟

ارائه مدرک زبان و اثبات تسلط به زبان انگلیسی، برای برخی از روش‌های مهاجرت به استرالیا اجباری بوده و برای برخی دیگر نیز نیازی به این کار نیست.

آیا تمامی ویزاهای استرالیا دارای شرایط سنی هستند؟

خیر. همان‌طور که انواع مختلفی از ویزا در دسترس افراد است، شرایط اخذ هر یک از این ویزاها نیز متفاوت بوده و تقریباً نمی‌توان شرطی را به تمامی روش‌های مهاجرت به استرالیا تعمیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*