ایالت ساسکاچوان

ایالت ساسکاچوان کانادا

کانادا از نظر مساحتی یکی از بزرگ‌ترین کشورهای جهان به حساب می‌رود که جمعیت آن با وسعتش متناسب نیست. برای آن که نیازهای موجود در آن به نیروی انسانی رفع شود و جذب جمعیت مفیدی داشته باشد، دولت آن هر ساله به عده مشخصی از طریق مجوزهای اقامتی متنوع اجازه ورود می‌دهد. آیا شما هم در دسته علاقه‌مندان زندگی در مقصد مورد بحث قرار می‌گیرید؟ پس توصیه می‌کنیم برای آن که شانس موفقیت خود را پس از وارد شدن به آن افزایش دهید، در انتخاب منطقه‌ای متناسب با شرایط و ایده آل‌های خود کوشا باشید.

ما در سازمان مهاجرتی درنامایگریشن به منظور یاری رساندن به کاربران عزیز در اقدام بیان شده، سعی داشته‌ایم تا از طریق مقالات مختلفی استان‌های این کشور را به طور تقریباً کاملی معرفی کنیم. در روند بیان شده اکنون نوبت آن رسیده تا به سراغ ایالت ساسکاچوان برویم؛ به همین سبب هم از طریق بخش‌هایی، اطلاعاتی کلی پیرامون آن را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

معرفی ایالت ساسکاچوان

ایالت ساسکاچوان را می‌توان به عنوان یکی از معدود استان‌هایی معرفی کرد که با دریا و اقیانوس مرزی ندارد و اطراف آن را به طور کامل خشکی احاطه کرده است. آن دسته از افرادی که می‌خواهند در محیطی با پوشش گیاهی و جانوری متنوع و طبیعتی جذاب اقامت داشته باشند، سراغ گزینه مناسبی آمده‌اند. بدون شک به گوش شما خورده که این منطقه علفزارها و دشت‌های وسیع و پهناوری هم دارد. اگر بخواهیم کمی در مورد وضعیت جغرافیایی‌اش صحبت کنیم، باید بگوییم که آن در میان استان‌های مانیتوبا، نوناووت و آلبرتا قرار دارد.

آیا می‌خواهید در شهرهایی حضور داشته باشید که به آمریکا نزدیک باشند؟ در این صورت توصیه می‌کنیم به بخش‌های جنوبی Saskatchewan توجه بیشتری کنید. بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده توسط سایت استان مورد بحث، 1220000 نفر در این محدوده زندگی می‌کنند که این میزان نسبت به گذشته روند افزایشی داشته است. آب و هوای قالب در این منطقه قاره‌ای بوده و کل مساحتش هم به 651000 کیلومتر مربع می‌رسد.

تاریخچه ایالت ساسکاچوان

تاریخچه ایالت ساسکاچوان

تاریخچه ایالت ساسکاچوان هم مانند بسیاری از مناطق دیگر با بومیان در هم تنیده شده است. مردمان اقوامی مانند سارسی‌ها، نیتسیتاپی‌ها، آتسیناها، کری‌ها، سوتوها، آسینی‌بوئین‌ها (ناکودا)، لاکوتاها و سیوکس‌ها برای هزاران سال در منطقه بیان شده اقامت داشتند. در سال 1690، اروپایی‌ها برای اولین بار به آن وارد شدند. اولین گروهی که پا در ایالت ساسکاچوان امروزی گذاشت، انگلیسی‌ها بودند که رهبری آنها را هنری کلسی به عهده داشت. هدف اصلی این افراد چیزی نبود جز تجارت خز.

پس از کاوش‌های مختلفی که صورت پذیرفت، تقریباً 84 سال زمان برد که مهاجران جدید اولین سکونتگاه‌های خود را بسازند و زندگی‌شان را آغاز نمایند. اولین منطقه مسکونی دائمی در سال 1774 ایجاد شد که این اقدام توسط شرکت خلیج هادسون در کامبرلند ثورت پذیرفت. پس از توضیحاتی که تا به اینجا بیان کردن، اگر بخواهیم در مورد تاریخ پیدایش این استان صحبت کنیم باید بگوییم که اولین بار در سال 1905 از آن به عنوان ایالت نام برده شد و رفته رفته با تغییرات مختلفی که در طی بازه‌های زمانی داشت، به شکل امروزی‌اش درآمد.

مردم ایالت ساسکاچوان

اگر به توضیحاتی که در بخش‌های قبلی بیان کردیم توجه کرده باشید، بدون شک آگاهی تقریباً کاملی پیرامون مردم ایالت ساسکاچوان به دست آورده‌اید. ساکنین این ایالت از بومیان و مهاجرانی تشکیل شده‌اند که در دوره‌های زمانی مختلف در آن سکنی گزیدند. آیا شما هم قصد دارید به استان مورد بحث وارد شوید اما در تصمیم خود مردد هستید؟ پس شاید این بخش به شما در تصمیم‌گیری قطعی کمک کند.

حضور افرادی با فرهنگ‌های متفاوت از کشورهای مختلف در کنار یکدیگر، باعث شده تا جامعه‌ای پویا در آن به وجود بیاید. بیشتر مردم در بخش‌های جنوبی Saskatchewan ساکن هستند و این به دلیل شرایط محیطی بهتر در حیطه بیان شده است. وضعیت کاری، آموزشی و اقتصادی ایده آل در کنار امکانات اجتماعی و رفاهی کامل باعث شده تا توجه افراد مختلفی به ایالت ساسکاچوان جلب شود.

فرهنگ و وضعیت اجتماعی ایالت ساسکاچوان

کمی قبل‌تر بیان کردیم که مهاجرانی از سراسر جهان در دوره‌های مختلف تاریخی به منطقه مورد بحث وارد شدند و در کنار یکدیگر زندگی جدیدی را آغاز کردند. همین موضوع نشان‌دهنده آن است که جامعه در حال حاضر از جنبه بیان شده به قدری پیشرفت و تکامل داشته که با آغوش باز پذیرای افرادی جدید می‌باشد. زبان رسمی مردم استان انگلیسی است؛ پس اگر به دنبال محیطی هستید که برای زندگی در آن نیازی به تسلط بر فرانسوی نباشد، سراغ منطقه مناسبی آمده‌اید.

هر ساله و در مناسبت‌های مختلف، جشنواره‌های متنوعی برگزار می‌شوند که شرکت در آنها باعث بهبود روحیه شما خواهد شد. از آنجایی که دولت کانادا به سطح زندگی مردم خود اهمیت زیادی می‌دهد، واضح است که بهترین امکانات رفاهی را برای آنها در سراسر استان‌ها فراهم می‌کند. این موارد را می‌توان شامل سیستم حمل و نقل عمومی با دسترسی عالی به نقاط مختلف شهرها، فراهم بودن زیر ساخت‌هایی مانند دانشگاه‌ها و مدارس معتبر و شناخته شده، مراکز درمانی و بهداشتی مجهز و پیشرفته و مواردی از این قبیل دانست.

آب و هوای ایالت ساسکاچوان

شرایط تحصیلی در ایالت ساسکاچوان

عده زیادی با این هدف به کانادا مهاجرت می‌کنند که از امکانات آموزشی موجود در آن برای رشد و پیشرفت هر چه بیشترشان استفاده نمایند و مسیر ورودشان به دانشگاه‌های برتر جهان را هموار کنند. افرادی که قصد دارند وارد بازار کار جهانی شوند و در موقعیت‌هایی ایده آل با شرایط و حقوقی قابل قبول به فعالیت بپردازند هم نیم نگاهی به این گزینه دارند؛ به همین سبب هم لازم دیدیم بخشی را به بررسی شرایط تحصیلی در این استان بپردازیم.

پس از مطالعه این بخش اشخاصی که قصد سپری کردن برنامه‌های آموزشی مختلفی را دارند، می‌توانند تصمیمی قطعی پیرامون مناسب بودن یا نبودنش به عنوان مقصد تصمیم نهایی را بگیرند. دانشگاه‌ها و کالج‌های متعددی در استان بیان شده وجود دارند که معمولاً جایگاه قابل توجهی را هم در رده بندی‌های علمی و رنکینگ‌ها به دست آورده‌اند.

تنوع دوره‌های موجود، برنامه‌های حمایتی مالی و بورسیه‌های مختلف، اساتیدی به روز و فعال در زمینه‌های جدید علمی و امکانات آموزشی و رفاهی بسیار دیگر را می‌توان برخی از اصلی‌ترین ویژگی‌های سیستم موجود در Saskatchewan معرفی کرد.

اگر بخواهیم کمی بیشتر در این زمینه توضیحاتی را ارائه دهیم باید بگوییم که دانشگاه‌ها در کنار کالج‌های فدرال، وابسته، منطقه‌ای و شغلی، مرکز آموزشی پلی تکنیک و موسسات علمی فرانسوی زبان برخی از گزینه‌هایی هستند که در کنار مدارس می‌توانید بسته به دوره مد نظرتان به سراغ آنها بروید. آیا به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامونشان هستید؟

در این صورت توصیه می‌کنیم فهرست زیر را مطالعه کنید. در این لیست اسامی برخی از معتبرترین مراکز فعال در زمینه مورد بحث را جای داده‌ایم که در ایالت ساسکاچوان قرار دارند.

 • PARKLAND COLLEGE
 • CUMBERLAND COLLEGE
 • GREAT PLAINS COLLEGE
 • UNIVERSITY OF REGINA
 • SASKATCHEWAN POLYTECHNIC
 • UNIVERSITY OF SASKATCHEWAN
 • BRIERCREST COLLEGE AND SEMINARY
 • CAMPION COLLEGE
 • COLLEGE OF EMMANUEL AND ST. CHAD
 • THOMAS MORE COLLEGE
 • COLLEGE MATHIEU
 • PETER’S COLLEGE
 • First Nations University of Canada
 • LUTHER COLLEGE

وضعیت کاری ایالت ساسکاچوان

تقریباً می‌توان گفت، فرقی نمی‌کند با چه هدفی قصد دارید به ایالت ساسکاچوان مهاجرت کنید، در هر صورت وضعیت کاری بر روی زندگی‌تان تاثیر مستقیمی خواهد داشت. نرخ بیکاری این استان نسبت به بسیاری از کشورهای جهان پایین‌تر می‌باشد. این مسئله نشان دهنده آن است که صنایع بسیاری در منطقه مورد بحث فعال هستند و موقعیت‌های متنوعی برای افراد متخصص در زمینه‌های مختلف به وجود آورده‌اند.

آنهایی که قصد دارند مخارج زندگی در Saskatchewan را از طریق ورودشان به بازار کاری موجود تامین نمایند و یا به عنوان دانشجو موقعیت شغلی نیمه وقتی را برای خود بیابند، باید توجه ویژه‌ای به شهرهای بزرگ داشته باشند؛ البته ناگفته نماند که مناطق کم جمعیت‌تر هم وضعیت شغلی قابل قبولی دارند؛ اما برای با مشکل مواجه نشدن، بهتر است قبل از انتخاب شهر با مشاغل مورد نیاز آشنایی کلی‌ای پیدا کنید. حداقل حقوقی که هر فرد در این استان دریافت می‌کند به قدری می‌باشد که با دریافتش در تامین مخارج خود و خانواده مشکل خاصی نخواهد داشت.

اقتصاد ایالت ساسکاچوان

با توجه به توضیحاتی که تا کنون پیرامون ایالت ساسکاچوان در اختیارتان قرار داده‌ایم، بدون شک متوجه شده‌اید که این استان محل مناسبی برای زندگی و فعالیت‌های مختلف به حساب می‌رود. یکی از فاکتورهای مهمی که پیرامون Saskatchewan به بررسی‌اش نپرداخته‌ایم چیزی نیست جز اقتصاد و صنایع فعال در آن. کمی قبل‌تر گفتیم که نرخ بیکاری در منطقه مورد بحث پایین بوده و به دلیل فعال بودن شرکت‌ها و مجموعه‌های مختلف به راحتی می‌توانید موقعیت شغلی قابل قبولی را در آن برای خود بیابید.

آن دسته از افرادی که می‌خواهند برای خود کسب و کاری راه اندازی کنند، باید بدانند که در صورت مورد تایید قرار گرفتن طرح بیزینسشان سازمان‌های دولتی و خصوصی مختلفی برای حمایت از آنها و راهنمایی‌شان در کنارشان خواهند بود.

کشاورزی و استخراج نفت اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین بخش‌های صنعتی Saskatchewan  به حساب می‌روند. شاید برایتان جالب باشد که بیش از 50 درصد محصولات گندمی کشور در آن تولید می‌شوند. معمولاً شاخصه‌ای که از آن برای سنجش وضعیت ایالت‌ها در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد، میزان تولید ناخالص است.

در سال 2022 نرخ بیان شده با رشد 5.7 درصدی همراه بوده و پیش بینی‌ها بر آن می‌باشد که روند بیان شده در سال‌های پیش رو ادامه دار هم باشد. طبق آمار موجود، اولین رتبه در کانادا برای رشد اقتصادی به ایالت ساسکاچوان تعلق دارد.

خدمات درمانی در ایالت ساسکاچوان

خدمات درمانی و استفاده از آن بخشی حذف نشدنی می‌باشد که هر فرد در هر نقطه جهان بدون شک روزی به آنها نیاز پیدا خواهد کرد. افرادی که می‌خواهند به کشوری خارجی مهاجرت نمایند، بدون شک یکی از دغدغه‌هایشان کیفیت سرویس‌های مورد بحث هست. اگر بتوانید اقامت دائم یا شهروندی کانادا را به دست آورید، بیشتر خدمات بیان شده به طور رایگان در مراکز دولتی به شما ارائه خواهند شد.

دولت برای جذب کادر درمان، شرایط و چارچوب‌هایی دقیق و سخت‌گیرانه وضع کرده است. آن دسته از افرادی که توانسته‌اند از فیلترهای موجود عبور کنند و وارد سیستم شوند، بدون شک مهارت و تخصص بالایی در رشته خود دارند. آیا شرایط استفاده رایگان از خدمات درمانی را ندارید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم حتماً به سراغ شرکت‌های بیمه خصوصی بروید تا از مخارج سنگین احتمالی در امان بمانید.

وضعیت جغرافیایی ایالت ساسکاچوان

Saskatchewan در بخش مرکزی و جنوبی کانادا واقع شده است. در جنوب این منطقه، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. اگر در شهرهای جنوبی استان اقامت داشته باشید، می‌توانید با سپری کردن زمانی اندک به آن رفت و آمد داشته باشید. در شرق، غرب و شمال ایالت ساسکاچوان آلبرتا و مانیتوبا و مناطق شمالی قرار گرفته‌اند. هر چقدر که به سمت شمال آن حرکت کنید، سرمای بیشتری را طی سال تجربه خواهید کرد و پوشش جنگلی هم افزایش خواهد داشت.

پس از ارائه توضیحاتی کلی، اکنون زمان آن رسیده تا وضعیت جغرافیایی‌اش را به طور تخصصی‌تر مورد بررسی قرار دهیم. در کل Saskatchewan از سه منطقه طبیعی از این نظر تشکیل شده است. موارد بیان شده شامل تاندرای قطب شمال در شمال، سپر کانادایی یا شمالی، و دشت‌های مرکزی در جنوب می‌شوند.

آب و هوای ایالت ساسکاچوان

در اوایل این مقاله بیان کردیم که ایالت ساسکاچوان آب و هوایی قاره‌ای دارد؛ به همین سبب هم برای آن دسته از افرادی که به زندگی در محیطی با شرایط جوی چهار فصل علاقه دارند، گزینه مناسبی می‌باشد. همانطور که می‌دانید استان مورد بحث مرزی با دریا ندارد؛ به همین سبب هم شرایط معتدلی در آن به چشم نمی‌خورد و میزان اختلاف دمای موجود در فصل‌های متفاوتش قابل توجه است.

هر چقدر به سمت شمال Saskatchewan بروید، میزان دما در زمستان‌ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند. اگر از سرمای زیاد فراری هستید و می‌خواهید در محیطی معتدل‌تر زندگی کنید، نگاه ویژه‌ای به شهرهای جنوبی این استان داشته باشید. بیشترین میزان بارندگی‌ها در کل بین ماه‌های آپریل تا ژوئن رخ می‌دهند و در زمستان‌ها هم شاهد بارش برف خواهید بود.

هزینه‌های زندگی در ایالت ساسکاچوان

عده زیادی به دنبال آن هستند تا قبل از انتخاب مقصدی برای خود، با هزینه‌های زندگی در آن آشنایی پیدا کنند و آن را با میانگین حقوق یا بودجه بندی‌ای که برای مخارج خود دارند مقایسه کنند. اگر شما هم در این دسته قرار می‌گیرید، توصیه می‌کنیم به طور شهر به شهر دنبال داده‌هایی به روز و کاربردی باشید. مخارج روزمره هر فرد شامل حمل و نقل، خرید اقلام اساسی، تهیه لباس، اجاره آپارتمان و مواردی از این قبیل می‌شوند.

از آنجایی که سلیقه و نحوه زندگی هر فرد با دیگری متفاوت است، پیشنهاد می‌دهیم با ارقام کلی‌ای که برای اقدامات مختلف باید بپردازید آشنایی پیدا کنید و مبلغ نهایی را برای خود محاسبه نمایید. برای آن که در مسیر بیان شده کمکی به شما کرده باشیم در ادامه این مقاله جداولی را آماده کرده‌ایم که داده‌های موجود در آنها مربوط به مرکز ایالت، یعنی شهر رجینا هستند.

صرف وعده غذایی در رستورانمیانگین هزینه‌هابازه تغییرات قیمت‌ها
صرف وعده غذایی در رستورانی ارزان17.50 C$14.00-25.00
سه وعده غذایی برای دو نفر در رستورانی میان رده90.00 C$70.00-140.00
مک میل در مک دونالد یا غذای ترکیبی مشابه13.00 C$12.00-14.00
کاپوچینو معمولی4.36 C$2.00-5.00
نوشابه کوچک2.97 C$2.00-5.00
آب معدنی کوچک2.34 C$2.00-3.50

 

اقلام سوپر مارکتیمیانگین هزینه‌هابازه تغییرات قیمت‌ها
هر لیتر شیر معمولی2.10 C$1.37-4.99
یک قرص نان 500 گرمی2.49 C$1.99-3.99
یک کیلوگرم برنج3.73 C$2.00-5.00
12 عدد تخم مرغ3.86 C$3.12-5.00
یک کیلوگرم پنیر محلی10.09 C$6.00-18.74
یک کیلوگرم فیله مرغ13.93 C$10.00-22.00
یک کیلوگرم گوشت قرمز15.86 C$5.99-22.02
یک کیلوگرم سیب4.17 C$2.20-5.35
یک کیلوگرم موز1.53 C$0.80-3.00
یک کیلوگرم پرتقال4.82 C$1.95-8.00
یک کیلوگرم گوجه فرنگی3.61 C$1.10-4.34
یک کیلوگرم سیب زمینی4.56 C$1.74-10.00
یک کیلوگرم پیاز3.22 C$1.39-5.00
آب معدنی خانواده1.54 C$0.89-3.50

 

حمل و نقلمیانگین هزینه‌هابازه تغییرات قیمت‌ها
بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی3.25 C$2.75-3.50
بلیط ماهانه سیستم حمل و نقل عمومی76.50 C$50.00-88.00
تعرفه نرمال تاکسی4.50 C$4.00-5.00
نعرفه هر کیلومتر جا به جایی با تاکسی2.90 C$1.00-4.00
استفاده از تاکسی با انتظار یک ساعته24.00 C$15.00-35.00
هر لیتر بنزین1.55 C$1.46-1.60

 

کفش و لباسمیانگین هزینه‌هابازه تغییرات قیمت‌ها
یک شلوار Levis 501 یا موردی مشابه آن69.17 C$40.00-95.00
پیراهن تابستانی معمولی41.00 C$15.00-85.00
یک جفت کفش نایک معمولی برای دویدن96.67 C$70.00-120.00
کفش چرم مردانه127.50 C$85.00-150.00

 

اجاره ماهیانهمیانگین هزینه‌هابازه تغییرات قیمت‌ها
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر954.88 C$700.00-1,570.00
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر891.67 C$800.00-1,100.00
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر1,716.67 C$1,500.00-2,200.00
آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر1,650.00 C$1,200.00-2,200.00

 

قیمت خرید هر متر مربع آپارتمانمیانگین هزینه‌هابازه تغییرات قیمت‌ها
قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر2,690.98 C$———-
قیمت هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر2,610.25 C$2,152.78-3,067.71

بزرگ‌ترین شهرهای ایالت ساسکاچوان

پس از آن که توضیحاتی را در قالب بخش‌های مختلف پیرامون ایالت ساسکاچوان در اختیارتان قرار دادیم، بدون شک دنبال آشنایی با بزرگ‌ترین و بهترین شهرهای آن برای زندگی خواهید بود. کسانی به دنبال اقامت در مناطقی شلوغ و پر جنب و جوش هستند، باید نگاه ویژه‌ای به ساسکاتون و رجینا داشته باشند؛ زیرا تقریباً نیمی از شهروندان استان در آن ساکن هستند.

در کنار آنها مواردی مانند پرنس آلبرت، موس جاو و سویفت کارنت سایر مناطقی هستند که به ترتیب جمعیت بیشتری را نسبت به سایر شهرها در دل خود جای داده‌اند. دلیل اصلی‌ای که مردم معمولاً بر اساس وسعت و تعدا ساکنین بالا دست به انتخاب منطقه مد نظر می‌زنند، آن است که محیط‌هایی با ویژگی‌های بیان شده موقعیت‌های شغلی و امکانات رفاهی و اجتماعی بیشتری نسبت به سایرین دارند. در ادامه این بخش و برای ارائه توضیحات تکمیلی، سه مورد اول از فهرست موارد بیان شده را در قالب بخش‌هایی اختصاصی مورد سنجش و بررسی قرار خواهیم داد؛ پس مطالعه قسمت‌های مورد بحث را از دست ندهید.

شهر ساسکاتون

ساسکاتون یکی از معروف‌ترین مناطق ایالت ساسکاچوان به حساب می‌رود زیرا با دانش تقریباً 265 هزار شهروند، بزرگ‌ترین شهر استان نیز می‌باشد. Saskatoon تاریخچه بسیار بلند و بالایی دارد که بخش زیادی از تمدن آن مربوط به بومیان است. شاید برایتان جالب باشد که اولین گروه مهاجران اروپایی در سال 1880 به آن وارد شدند و آغازگر تحولی عظیم در این منطقه بودند.

در حال حاضر و با گذشت سال‌های زیادی از آن دوره، شاهد رشد و پیشرفت چشمگیری در این منطقه هستیم؛ به طوری که اکنون یکی از بهترین محل‌ها برای کار، سرمایه گذاری و حتی تحصیل در سطح کشور است. دانشگاه ساسکاچوان در Saskatoon قرار دارد و می‌توانید برنامه‌های علمی متنوعی را در آن پشت سر بگذارید و خود را برای ورود به بازار کار آماده سازید.

اگر از زمستان‌هایی طولانی و طاقت فرسا فراری هستید، توصیه می‌کنیم به این شهر چهار فصل مهاجرت کنید. کشاورزی، معدن، شرکت‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و بیوتکنولوژی بزرگ‌ترین صنایع موجود در این منطقه هستند که با فعالیتشان باعث ایجاد موقعیت‌های شغلی متنوع و نرخ بیکاری پایین شده‌اند.

شهر رجینا

رجینا با داشتن نزدیک به 225000 نفر جمعیت یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایالت ساسکاچوان و مرکز آن می‌باشد. شروع توسعه یافتن این منطقه و تحول در آن به سال 1880 باز می‌گردد. اگر آب و هوا یکی از مهم‌ترین فاکتورها هنگام انتخاب محل زندگی برایتان است، باید بدانید که بیشتر روزهای سال در آن هوا آفتابی است. تابستان‌هایی تقریباً گرم و زمستان‌هایی سرد و خشک را با سکونت در این منطقه تجربه خواهید کرد.

کالج‌ها و پردیس‌های دانشگاهی مختلفی در Regina وجود دارند که با ورود به آنها و کمی تلاش  و کوشش، زمینه ساختن آینده‌ای روشن را برای خود فراهم می‌کنید. کیفیت بالای امکانات رفاهی و اجتماعی در کنار پایین بودن هزینه‌های زندگی در آن به نسبت دیگر شهرهای بزرگ کشور باعث شده تا توجه بعضی از مهاجران به آن جلب شود.

شهر پرنس آلبرت

سومین شهر بزرگ ایالت ساسکاچوان از نظر جمعیتی پرنس آلبرت به حساب می‌رود. منطقه بیان شده در محدوده سرچشمه‌های رودخانه ساسکاچوان شمالی قرار گرفته است. آیا به وقت گذراندن در طبیعتی بکر علاقه‌مند هستید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم نگاه ویژه‌ای به Prince Albert داشته باشید؛ زیرا پارک ملی‌ای در نزدیکی آن وجود دارد که 51 کیلومتر با شهر مورد بحث فاصله دارد.

در محدوده بیان شده با جنگلی سر سبز و بسیار وسیع مواجه می‌شوید؛ علاوه بر آن پارک ملی بیان شده دریاچه‌ها و گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری را در دل خود جای داده است. بزرگ‌ترین منبع درآمدی پرنس آلبرت کشاورزی می‌باشد؛ زیرا مراتعی وسیع با خاک حاصلخیز دارد. در کنار موارد بیان شده، منابع آبی فراوان و استفاده از ابزار آلات به روز هم باعث شده تا این صنعت درآمد بیشتری را هم به همراه داشته باشد.

سخن آخر

یکی از مناطقی که با ورود به آن می‌توانید زندگی ایده آلی را برای خود و خانواده‌تان در کانادا بسازید، ایالت ساسکاچوان به حساب می‌رود. تقریباً می‌توان گفت فرق نمی‌کند برای کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری بخواهید به منطقه مورد بحث مهاجرت نمایید، در هر صورت هر آنچه که برای پیشرفت و رسیدن به اهدافتان به آن نیاز داشته باشید در دسترستان خواهد بود.

در این مقاله از سازمان مهاجرتی درنامایگریشن، سعی داشتیم از طریق آماده سازی و ارائه بخش‌های مختلفی شما را از جنبه‌های متفاوت Saskatchewan آگاه سازیم. حال تقریباً می‌توان گفت هر آنچه که برای تصمیم گیری پیرامون انتخاب کردن یا نکردن آن به عنوان مقصدتان نیاز دارید در اختیارتان هست. اگر حس می‌کنید به راهنمایی بیشتری در این زمینه یا برای برگزیدن ویزایی مناسب احتیاج می‌باشد، توصیه می‌کنیم از طریق مسیرهای ارتباطی مختلفی که در دسترسان هستند با مشاوران ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*