تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات مختلفی توجه داشته باشند. اولین مسئله‌ای که در این زمینه مطرح می‌شود، آشنایی پیدا کردن با ویزاهای مختلف و تطبیق شرایطشان با وضعیت متقاضی است. پس از انجام این اقدام شما می‌توانید وضعیت خود را با پیش نیازهای موجود مقایسه کنید و در صورت متناسب بودن روش انتخابی روند استفاده از آن را آغاز نمایید.

اگر کمی پیرامون ویزاهای در دسترس و گرفتن اقامت کشور مورد بحث به جست و جو پرداخته باشید، با مسائل حاشیه‌ای مانند تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی رو به رو شده‌اید. برای آن که بتوانیم به طور کامل پیرامون این موضوع صحبت کنیم ابتدا باید توضیحاتی کلی در مورد ویزاهای توریستی و تحصیلی در اختیارتان قرار دهیم و سپس به سراغ اصل مطلب برویم. آیا به بخش‌های مورد بحث علاقه‌مند شده‌اید؟ پس تا انتهای این مقاله از سازمان مهاجرتی درنامایگریشن با ما همراه باشید.

ویزای توریستی کانادا

کانادا یکی از کشورهایی به حساب می‌رود که هر ساله عده بسیاری برای بازدید از مناطق مختلفش و یا انجام برخی امور به طور موقت و کوتاه مدت قصد دارند به آن وارد شوند. آیا شما هم در این دسته قرار می‌گیرید؟ پس باید بدانید در کل بهترین روش موجود برای رسیدن به هدف خود، استفاده از ویزای توریستی می‌باشد. این مجوز اقامتی نهایتاً به هر فرد اجازه خواهد داد برای حداکثر 6 ماه در کشور مورد بحث اقامت داشته باشد.

افرادی که Visitor visa را دریافت می‌کنند مجاز به انجام برخی امور مانند اشتغال و راه اندازی کسب و کار نخواهند بود. بازدید از دوستان، آشنایان و فامیل، ملاقات‌های کاری خاص و اموری این چنینی کارهایی به حساب می‌روند که می‌توانید با استفاده از ویزای توریستی کانادا به انجامشان بپردازید. شاید برایتان جالب باشد که در صورت پذیرفته شدن در دوره‌های موقت زیر 6 ماه می‌توانید با استفاده از Visitor visa به سپری کردن برنامه خود مشغول شوید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای آن دسته از افرادی مناسب است که می‌خواهند دوره‌ای قابل قبول را که توسط سازمانی مورد تایید ارائه شده سپری نمایند. برای آن که بتوانید مجوز اقامتی بیان شده را به دست آورید، باید ابتدا نامه پذیرشی دریافت کنید. در گام بعدی پس از آماده کردن مدارکی مانند آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات، گواهی عدم سوء پیشینه، رسید پرداخت هزینه‌ها و گواهی تمکن مالی درخواست خود را به طور رسمی در سایت اداره مهاجرت به ثبت برسانید.

بسته به دوره‌ای که برای شرکت در آن پذیرفته شده‌اید، مدت اعتبار مجوز اقامتی‌تان هم متفاوت خواهد بود. بعد از فارغ‌التحصیلی، دولت به شما این امکان را خواهد داد تا برای مدت مشخصی در خاک کشور مد نظر اقامت داشته باشید و به دنبال موقعیت شغلی مناسب بگردید و یا از مراکز آموزشی معتبر پذیرش بگیرید.

بررسی تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

پس از مطالعه بخش‌های قبلی، بدون شک تا اینجا با ماهیت کلی هر یک از مسیرهای مهاجرتی مورد بحث آشنایی کلی پیدا کرده‌اید. کمی قبل‌تر بیان کردیم افراد می‌توانند برای سپری کردن برخی از دوره‌های آموزشی که مدت شرکت در آنها زیر 6 ماه است از ویزای توریستی استفاده نمایند. با این وجود برای بسیاری از علاقه‌مندان این سوال به وجود آمده که آیا می‌توان مسیر تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی را طی کرد؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله. در صورتی که بتوانید از مرکز آموزشی معتبری پذیرش بگیرید و در عین حال با استفاده از Visitor visa در خاک کانادا حضور داشته باشید، شانس آن را خواهید داشت تا درخواست گرفتن مجوز اقامتی دیگری را به ثبت برسانید. برای رسیدن به هدف نهایی از مسیر بیان شده، باید افراد شرایط خاصی داشته باشند. آیا شما هم به تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی علاقه‌مند هستید؟ در این صورت بخش‌های بعدی را از دست ندهید؛ زیرا در آنها به بررسی مطالب متنوعی پیرامون موضوع مورد بحث پرداخته‌ایم.

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

برای آن که بتوانید مسیر تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی را موفقیت آمیز سپری نمایید، باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید و شرایطی را هم فراهم نمایید تا نظر آفیسر اداره مهاجرت را جلب کنید. در این قسمت قصد داریم برای کمک به علاقه‌مندان این اقدام اصلی‌ترین موارد مطرح در زمینه مورد بحث را مورد بررسی قرار دهیم. در اولین مرحله افراد باید بسته به شرایط سنی‌شان از مرکزی متناسب برای دوره‌ای قابل قبول پذیرش بگیرند.

اگر بخواهیم کمی بیشتر در مورد این موضوع صحبت کنیم باید بگوییم که زیر 18 سال از مدارس و بالای این سن در دانشگاه‌ها یا کالج‌ها باید پذیرفته شوند. آیا پس از اپلای به طور مشروط با درخواستتان پذیرفته شده و باید در دوره‌ای کوتاه شرکت کنید و بعد از قبولی در آن می‌توانید برنامه اصلی را آغاز کنید؟

در این صورت باید ابتدا Visitor visa را بگیرید و سپس برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی اقدام کنید. با توجه به توضیحاتی که بیان کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید اگر قصد دارید برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی هنگام حضورتان در خاک کشور مورد بحث درخواست پذیرش خود را به موسسات آموزشی مد نظر ارسال کنید، باید قبل از ورود تمامی پیش نیازهای مراکز علمی را فراهم نمایید.

گام‌های تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

برای آن که بتوانید مسیر تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذارید، در ابتدا توصیه می‌کنیم با گام‌های پیش رویتان آشنایی کلی‌ای داشته باشید. ابتدا


intervento all'apparato gastrointestinale

Intervento Gastroenterologico

Testo aggiuntivo sull’intervento gastrointestinale.

هر فرد باید پیش نیازهای موجود را بشناسد تا بتواند خود را برای تامین کردن شرایطی قابل قبول در آنها آماده سازد. زمانی که تمامی موارد بیان شده را فراهم کردید، نوبت به آن می‌رسد  تا درخواست خود را ثبت نمایید.

توصیه می‌کنیم اگر از مرکزی قابل قبول برای سپری کردن برنامه خود پذیرش گرفتید، حداقل 30 روز قبل از تمام شدن مجوز اقامتی خود برای تغییر آن درخواست دهید. آماده کردن کامل مدارک و تکمیل فرم‌های مورد نیاز برخی از گام‌هایی هستند که قبل از وارد عمل شدن باید آنها را پشت سر بگذارید. آیا  به اطلاعات بیشتری در مورد با گام‌های تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی نیاز دارید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با مشاوران سازمان مهاجرتی درنامایگریشن ارتباط برقرار کنید.

مزایای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

یکی از موضوعاتی که قبل از انتخاب مسیری به عنوان روش مهاجرت به کشورهای مختلف مورد توجه افراد بسیاری قرار می‌گیرد، چیزی نیست جز آشنایی با مزایای روش‌های موجود. آیا شما هم قصد دارید ابتدا Visitor visa را به دست آورید و سپس دست به تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی بزنید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم این بخش را از دست ندهید.

اگر با داشتن مجوز اقامتی اولیه به کشور مورد بحث وارد شدید و به سبک و شرایط زندگی، کار و تحصیل در آن علاقه پیدا کردید، تقریباً سریع‌ترین روشی که با استفاده از آن می‌توانید به حضور خود ادامه دهید گرفتن ویزای تحصیلی است؛ پس سرعت بالا را به عنوان اولین مزیت آن در نظر داشته باشید.

در صورتی که بتوانید از مرکزی پذیرش بگیرید، روند ساده‌تری را پیش رو خواهید داشت. هزینه به نسبت پایین‌تر، مشکلات کمتر، گرفتن ویزای یکسان برای اعضای خانواده و فراهم کردن بستری مناسب برای تحصیل و اشتغال آنها را می‌توان به عنوان برخی از اصلی‌ترین مزایای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی معرفی کرد.

مزایای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

چطور با استفاده از ویزای توریستی از مراکز علمی کانادا پذیرش بگیریم؟

زمانی که با استفاده از Visitor visa در خاک مقصد مد نظر حضور دارید، تفاوت چندانی میان وقتی که در خارج از آن هستید و می‌خواهید از مراکز علمی پذیرش بگیرید وجود ندارد. ابتدا باید نسبت به شرایط پذیرش دانشجو و دانش آموز در موسسات مد نظر اطلاعاتی به دست آورید و سپس به سراغ فراهم کردن پیش نیازهای تعیین شده بروید. جمع آوری کامل اسناد تقاضا شده، پرداخت اپلیکیشن فی و ثبت درخواست پذیرش گام‌های اصلی‌ای هستند که برای پذیرش گرفتن از مراکز علمی هنگام داشتن ویزای توریستی باید پشت سر بگذارید.

در صورتی که سن ما خارج از محدود نرمال باشد، چطور ویزای توریستی را به تحصیلی تبدیل کنیم؟

اگر سنتان بیشتر از 18 سال است تنها در شرایطی بسیار ویژه می‌توانید برای پذیرش گرفتن از مدارس اقدام کنید که آن هم به قوانین تعیین شده توسط مرکز مد نظر بستگی خواهد داشت. آیا بالای 18 سال هستید و می‌خواهید در برنامه‌های آکادمیک شرکت نمایید؟

در این صورت توصیه می‌کنیم توجیه قابل قبولی برای گپ تحصیلی به وجود آمده داشته باشید تا موسسه انتخابی با درخواستتان موافقت کند و بتوانید ویزای توریستی کانادا را به تحصیلی تبدیل نمایید. هر چقدر فاصله به وجود آمده بیشتر باشد و دلایل مستحکمی برای توجیه آن نداشته باشید، کارتان برای اقدام بیان شده سخت‌تر خواهد بود.

ریجکتی در مسیر تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

ریجکت شدن درخواست ویزا یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های افرادی است که می‌خواهند دست به مهاجرت بزنند. این چالش بر سر راه افرادی که می‌خواهند روند تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی را پشت سر بگذارند هم وجود دارد. آیا به دنبال روشی هستید که از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری نمایید؟

در این صورت توصیه می‌کنیم به نکاتی که تا اینجا بیان کردیم توجه ویژه‌ای داشته باشید. خودداری کردن از ارائه اطلاعاتی غیر واقعی، اسناد جعلی و ادعاهای ناصحیح اقداماتی هستند که به افراد در جلوگیری از رد شدن درخواست ویزایشان کمک خواهند کرد. آیا با ریزه کاری‌ها و نکات مطرح در روند تبدیل ویزای توریستی کانادا آشنایی ندارید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با افرادی خبره در این روند مانند مشاوران مجرب و شناخته شده و وکلای رسمی مهاجرت مشورت نمایید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی چه هزینه‌هایی دارد؟

بسته به وضعیت افراد هزینه‌هایی که برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی باید انجام دهند متفاوت خواهد بود. اگر بخواهیم به طور کلی به برخی از اقداماتی اشاره داشته باشیم که مخارجی را برایتان دارند باید به بررسی پرونده Visitor visa و ویزای تحصیلی، شرکت در مدیکال تست، ثبت اطلاعات بیومتریک و آماده سازی مدارک اشاره داشته باشیم. در صورتی که قصد دارید اعضای خانواده‌تان را هم با خود همراه نمایید، پرداخت تمام یا برخی از موارد بیان شده برای آنها هم ضروری خواهد بود.

سوالات متداول

اگر زمانی که درخواست تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی را ثبت می‌کنیم مدت مجوز اقامتی رو به پایان باشد چه اقدامی باید انجام دهیم؟

اگر در شرایط بیان شده قرار دارید نیازی نیست که دست به اقدام خاصی بزنید، تنها کافی است کمی صبر کنید تا اداره مهاجرت تصمیم نهایی را در مورد تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی پیرامون پرونده شما بگیرد. اگر در مدت مجاز حضورتان پاسخی نهایی به شما اعلام نشد، باید برای تمدید Visitor visa درخواست دهید.

آیا می‌توان هنگام حضور در خاک کشور مد نظر برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی درخواست داد؟

بله. هیچ الزامی بر ترک کشور و ورود مجدد به آن هنگام ثبت درخواست بیان شده وجود ندارد و می‌توانید تقاضای خود را ارائه دهید و تا زمان اعتبار ویزای خود برای دریافت پاسخ نهایی در کانادا حضور داشته باشید.

در صورت داشتن گپ تحصیلی برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی با مشکل مواجه خواهیم شد؟

معمولاً گپ تحصیلی برای اقدام بیان شده مشکلی ایجاد نخواهد کرد؛ اما بهتر است توجیه قابل قبولی برای فاصله به وجود آمده داشته باشید.

آیا با داشتن سابقه ریجکتی قبلی درخواست می‌توان برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی درخواست داد؟

بله. در صورت داشتن سابقه رد شدن تقاضای قبلی همچنان مجاز به ارائه درخواست جدید خواهید بود و شانس تقریباً یکسانی هم با سایر متقاضیان خواهید داشت. توصیه می‌کنیم با رساندن وضعیتتان به بهترین حالت خود درخواست نهایی را ثبت نمایید.

سخن آخر

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی یکی از جالب‌ترین موضوعاتی به حساب می‌رود که در زمینه مهاجرت به کانادا با آن مواجه خواهید شد. آیا شما هم قصد دارید قبل از آن که هنگام گرفتن تصمیم نهایی به قطعیت برسید، با شرایط اجتماعی، فرهنگی و زندگی آشنایی پیدا کنید؟

در این صورت توصیه می‌کنیم ابتدا با استفاده از Visitor visa ابتدا وارد کشور مورد بحث شوید و پس از بررسی وضعیت موجود دست به انتخاب نهایی بزنید. توجه به برخی نکات تاثیر زیادی در موفقیت افراد خواهد داشت که برخی از آنها را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. آیا به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامون تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی هستید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با مشاوران و کادر مجرب سازمان مهاجرتی درنامایگریشن در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*