همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان است. یکی از مقاصد مهم مهاجرتی در بین کشورهای بیان شده، اسپانیاست. اگر به فکر مهاجرت به اسپانیا حتماً می‌دانید که برای این کار راه‌های مختلفی از جمله تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری و دریافت اقامت طلایی اسپانیا وجود دارند و شما با سنجش شرایط خود، می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

بد نیست بدانید که در کشور مورد بحث کمتر جرم و جنایتی رخ می‌دهد و هزینه‌های زندگی در آن به نسبت دیگر مناطق مطرح جهان، کمتر است. همچنین سازمان بهداشت جهانی، سال‌هاست آن را جزء بهترین کشورها در زمینه‌ی خدمات درمان معرفی می‌کند. ارزش دارایی‌های این منطقه قدرتمند اروپایی، همواره در حال افزایش بوده و همین مسئله می‌تواند خیال شما را از نظر اقتصادی راحت نگه دارد.

مردم خونگرم، دسترسی آسان به دیگر کشورها از طریق فرودگاه‌ها و بنادر و ارزش پولی بالا دلایلی هستند که مقصد مورد بحث را به گزینه مورد علاقه‌ی بسیاری از مهاجران بدل می‌کنند. در این مطلب، ما قصد داریم تا شما را کمی بیشتر با چیستی و شرایط اقامت طلایی اسپانیا آشنا کنیم. پس اگر قصد دارید اطلاعاتی جامع، به روز و قابل اطمینان را پیرامونش به دست آورید همراه درنا مایگریشن باشید.

اقامت طلایی اسپانیا چیست؟

پیش از بررسی شرایط و مدارک لازم برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا، بد نیست ابتدا کمی با این نوع آن آشنا شوید. در حقیقت اقامت طلایی اسپانیا، نوعی مجوز اقامتی است که برای یک شهروند غیر اتحادیه اروپا صادر می‌شود. افرادی که قصد دارند سرمایه‌گذاری قابل توجهی در اقتصاد این کشور انجام دهند معمولاً به سراغ استفاده از آن می‌روند.

ویزای طلایی اسپانیا چیست؟

این ویزا به سرمایه‌گذاران خارجی و اعضای خانواده‌ی آن‌ها اجازه می‌دهد در مقصد مورد بحث اقامت و تقریباً بدون محدودیت به کشورهای حوزه‌ی شنگن سفر کنند. در بیشتر موارد اقامت طلایی اسپانیا که به ویزای سرمایه‌گذار نیز معروف می‌باشد، برای کسانی صادر می‌شود که ملک یا املاکی را در مقصد بیان شده خریداری می‌کنند. با این حال، این مجوز به تجاری که سراغ شرکت‌های اسپانیایی می‌روند نیز تعلق می‌گیرد.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

روش‌های دریاف اقامت طلایی اسپانیا

بسیاری از افراد زمانی که نام اقامت طلایی اسپانیا را می‌شوند، به این می‌اندیشند که تنها  مسیری دستیابی به آن تهیه مستغلات با مینیمم ارزش مشخص است. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که روش مورد بحث تنها یکی از گزینه‌هایی به حساب می‌رود که می‌توانید از آن برای دستیابی به هدف بیان شده استفاده نمایید. خرید اوراق قرضه عمومی، خرید سهام شرکت و یا سرمایه گذاری در بانک‌های داخلی و استارتاپ سایر روش‌های در دسترس هستند.

در ادامه و برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با سایر مسیرهای استفاده از گلدن ویزای اسپانیا، مسیرهای بیان شده را در ادامه به طور جداگانه و جزئی بررسی خواهیم کرد. با اطلاع از این موضوع بدون شک برایتان سوال خواهد شد که چرا اقامت طلایی اسپانیا از طریق خرید ملک نسبت به سایرین طرف‌داران بیشتری دارد؟

در ارتباط با این موضوع باید بگوییم برای استفاده از مسیرهای خرید ملک، سرمایه گذاری در اوراق قرضه، خرید سهام شرکت یا بانک به ترتیب هر فرد باید تقریباً 500000، 2 میلیون و 1 میلیون یورو پرداخت نمایند. با بررسی این شاخصه بدون شک متوجه شده‌اید اگر به سراغ گزینه اول بروید، با مخارج و دردسر تقریباً کمتر به هدف مد نظر دست می‌یابید.

سرمایه‌گذاری ایمن

یکی از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید ویزای طلایی اسپانیا را به دست آورید، سرمایه گذاری ایمن به حساب می‌رود. برای آن که از این مسیر استفاده کنید، نیاز به رقم بیشتری برای شروع کار خواهید داشت. ماهیت کلی برنامه این گونه است که افراد باید به سراغ خریداری اوراق خزانه داری اسپانیا بروند. برای این اقدام چیزی بالغ بر 1000000 یورو باید هزینه نمایید.

شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که با وجود پایین‌تر بودن رقم مورد نیاز برای خرید ملک در اسپانیا، چرا برای استفاده از گلدن ویزای اسپانیا به سراغ این مسیر بروید؟ در پاسخ به پرسش بیان شده باید بگوییم که این روش امنیت بالاتری نسبت به گزینه مورد بحث دارد؛ از طرفی هم اگر به دنبال سود بیشتری هستید، می‌توانید 1000000 یورو را وارد سپرده‌های بانکی، موسسات مالی و یا خرید سهام شرکت‌های بومی نمایید.

کمک به توسعه تجارت در اسپانیا

دولت برای آن که به بهبود وضعیت اقتصاد کشور کمکی کرده باشد، مسیر کمک به توسعه تجارت را پیش روی علاقه‌مندان به ویزای طلایی اسپانیا قرار داده است. افرادی که می‌توانند شرکت و یا بیزینسی راه اندازی کنند که ویژگی‌های خاصی داشته باشد و تمکن مالی 1000000 یورویی هم دارند می‌توانند کمک به توسعه تجارت را به عنوان گزینه مناسبی در راستای رسیدن به ویزای طلایی اسپانیا در نظر داشته باشند.

سرمایه گذاری در یک پروژه تجاری یا راه اندازی بیزینسی که هدفش ایجاد نوآوری در علم و فناوری باشد سایر اقداماتی هستند که می‌توانید برای استفاده از این روش به آنها بپردازید.

پروژه‌های تجاری در اسپانیا

شاید برایتان جالب باشد که در حال حاضر بیش از 3000 استارتاپ مشغول به فعالیت در کشور مورد بحث هستند. دولت برای آن که بستری مناسب را به منظور جذب سرمایه و رشد و پیشرفت اقتصادش فراهم نماید، این امکان را به وجود آورده تا علاقه‌مندان بتوانند از طریق سرمایه گذاری در Start-up ها، گلدن ویزای اسپانیا را به دست آورند.

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های استفاده از این مسیر، وجود قوانین مالیاتی نه چندان سخت‌گیرانه به حساب می‌رود. آیا شما هم قصد دارید تا برای رسیدن به گلدن ویزای اسپانیا از این روش وارد عمل شوید؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با مشاوران مجرب سازمان مهاجرتی درنامایگریشن در ارتباط باشید.

سرمایه‌گذاری مشترک برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا

یکی از روش‌هایی که با استفاده  از آن می‌توانید اقامت طلایی اسپانیا را به دست آورید، سرمایه گذاری مشترک به حساب می‌رود. بسیاری از افراد با مشاهده نام این مسیر با خود می‌اندیشند که از طریق اقدام اشتراکی، هزینه‌های پیش رویشان کاهش پیدا خواهد کرد؛ در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که این گونه نبوده و هر شخص ملزم خواهد بود رقم تعیین شده  توسط اداره مهاجرت را برای سرمایه گذاری داشته باشد تا به گلدن ویزای اسپانیا دست یابد.

چگونه از طریق اقامت طلایی اسپانیا به شهروندی این کشور برسیم؟

معمولاً زمانی که افراد در انتخاب مسیر مهاجرتی به قطعیت می‌رسند، با چالشی مواجه خواهند شد که چیزی نیست جز عدم آگاهی از گام‌هایی که باید برای موفقیت طی نمایند. برای آن که به شما عزیزان در روند دستیابی به اقامت طلایی اسپانیا و استفاده از آن کمکی کرده باشیم، قصد داریم تا در این بخش شما را با نحوه صحیح اقدام آشنا نماییم. در مرحله اول بهتر است اطلاعاتی در مورد شرایط و پیش نیازهای موجود به دست آورید تا با آگاهی کامل و چشمانی باز استارت کار را بزنید.

پس از انجام کامل اقدام  بیان شده زمان ثبت درخواست می‌رسد. بعد از این مراحل آنچه که در انتظارتان قرار دارد را می‌توان شامل دریافت ویزای طلایی، افتتاح حساب و دریافت NIE، حفظ اقامت و دریافت اقامت دائم و درخواست برای شهروندی دانست. در ادامه و طی بخش‌هایی جداگانه هر یک از گام‌هایی که تا به اینجا بیان کردیم را مورد بررسی قرار خواهیم داد؛ پس با ما همراه باشید.

برای درخواست ویزای طلایی اسپانیا، چه شرایط و مدارکی لازم است؟

تحقیق کنید سپس سرمایه‌گذاری را انجام دهید

برای دریافت اقامت طلایی اسپانیا، پیش از هر چیز باید تحقیق و جست‌وجو کنید تا بتوانید درباره‌ی میزان و حوزه‌ی سرمایه‌گذاری تصمیم درستی بگیرید. اگر مایل به انجام سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات هستید، می‌توانید این کار را با سفر به کشور اسپانیا یا دادن وکالت به وکیل انجام دهید.

درخواست ویزای خود را ثبت کنید

پس از انجام سرمایه‌گذاری یا حداقل توانایی اثبات تعهد به سرمایه‌گذاری، می‌توانید به نزدیک‌ترین کنسولگری اسپانیا مراجعه و درخواست ویزای خود را به ثبت برسانید. شمار زیادی اسناد، مدارک و فرم‌های درخواستی وجود دارد که باید آن‌ها را تهیه، ترجمه، تکمیل و ارائه کنید. یک متخصص در این زمینه می‌تواند شما را از سرگردانی نجات دهد. همچنین باید هزینه‌هایی را نیز بپردازید.

ویزای طلایی خود را دریافت کنید

پس از تأیید درخواست اقامت طلایی اسپانیا توسط کنسولگری، ویزای یک‌ساله برایتان صادر خواهد شد. در این مهلت یک‌ساله، شما باید به اسپانیا سفر و شخصاً درخواست اقامتتان را ثبت کنید. این کار شامل شرکت در جلسه بیومتریک در مرکز پلیس، ثبت اثر انگشت و انجام برخی امور دیگر است. ظرف یک ماه شما می‌توانید کارت اقامت خود را با اعتبار دوساله، دریافت کنید.

برای دریافت NIE و حساب بانکی اقدام کنید

NIE یک کد شخصی است که همه‌ی سرمایه‌گذاران خارجی در اسپانیا باید آن را دریافت کنند. NIE و حساب بانکی محلی به شما کمک می‌کنند تا امور شخصی و تجاری خود را در کشور اسپانیا انجام دهید. دریافت NIE از الزامات یک تبعه‌ی خارجی به شمار می‌رود؛ زیرا بدون آن، نمی‌توانید ملکی بخرید. بااین‌حال، داشتن حساب بانکی اختیاری است، اما بی‌شک در تسریع معاملات قانونی شما نقش مهمی خواهد داشت.

اقامت خود را حفظ کنید

برای حفظ اقامت اسپانیایی خود باید حداقل سالی یک‌بار به این کشور سفر کنید. همچنین باید هر دو سال یک‌بار اقامت خود را تمدید نمایید. البته شرط آن، سلامت جسمی و توانایی مالی شما هنگام تمدید اقامت است.

اقامت دائم دریافت کنید

دریافت اقامت دائم، برای سرمایه‌گذارانی امکان‌پذیر است که در پنج سال اخیر، در اسپانیا اقامت فیزیکی داشته‌اند؛ بنابراین اگر اقامت خود را با سرمایه‌گذاری در اسپانیا به دست آورده‌اید و تصمیم به زندگی در این کشور دارید، می‌توانید مقیم دائم این کشور شوید. پس از دریافت اقامت دائم، شما دیگر نیازی به تمدید اقامت خود ندارید و همچنین می‌توانید سرمایه‌گذاری خود را منحل کنید.

شهروند اسپانیا شوید

پس از پنج سال از گذشت اقامت دائم خود در اسپانیا، می‌توانید برای شهروندی این کشور درخواست دهید. در صورت واجد شرایط بودن، تابعیت کشور اسپانیا را دریافت خواهید کرد.

گام‌ به‌ گام اخذ اقامت طلایی اسپانیا

شرایط مورد نیاز برای استفاده از ویزای طلایی  اسپانیا

همان‌طور که در بخش‌های قبلی هم به آن اشاره داشتیم، افراد علاقه‌مند به اقامت طلایی اسپانیا شانس آن را دارند تا با استفاده از سرمایه گذاری‌های مختلفی به هدف مد نظرشان برسند. از آنجایی که برخی از پیش نیازهای موجود برای آنها با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند، در این قسمت بیشتر به بررسی شرایط کلی خواهیم پرداخت. حداقل سن متقاضی اصلی نباید زیر 18 سال باشد.

همان‌طور که این مجوز برای اشخاصی است که ملیتی غیر اروپایی دارند، نمی‌توان با داشتن شهروندی یکی از کشورهای محدوده بیان شده برای استفاده از آن درخواست داد. معمولاً اداره مهاجرت از سرمایه گذاران می‌خواهد که از بیمه‌ای درمانی خدمات دریافت کنند. نداشتن سوء پیشینه و سابقه ریجکتی ویزای شنگن سایر مواردی هستند که باید پیرامون اقامت طلایی اسپانیا به آنها اشاره داشته باشیم.

مدارک مورد نیاز برای اقامت طلایی اسپانیا

هر فرد برای آن که واجد شرایط بودنش را در فاکتورهای مهم برای اقامت طلایی اسپانیا به اثبات برساند، باید اسنادی را آماده سازی کند که هنگام درخواست همراه فرم‌های تعیین شده ارسال نماید.

گذرنامه معتبر با حداقل دو برگ خالی، عکس پاسپورتی، گواهی عدم سوء پیشینه، مدارک مربوط به همراهان (در صورتی که قصد حمایت از اشخاصی را داشته باشید)، اسناد بیمه نامه درمانی، گواهی تمکن مالی، رسید پرداخت هزینه‌های دولتی و برخی مدارک اضافی که به روش مد نظرتان بستگی خواهند داشت را می‌توان به عنوان آیتم‌های ضروری برای استفاده از اقامت طلایی اسپانیا معرفی کرد. زمانی که فرم‌های مسیر مد نظر خود را برای گلدن ویزای اسپانیا تکمیل می‌نمایید، چک لیستی در اختیارتان قرار می‌گیرد که تمامی موارد ضروری در آن ذکر شده‌اند.

هزینه‌ های دریافت ویزای طلایی اسپانیا

نکاتت مهم اخذ ویزای طلایی اسپانیا با خرید ملک

پس از بررسی شرایط و مدارک مورد نیاز برای گلدن ویزای اسپانیا، زمان آن میرسد تا شما عزیزان را با برخی از نکات مهم و مطرح در این زمینه آشنا نماییم. ابتدا باید بگوییم که اگر ملکی خریداری کرده‌اید، باید اثبات کنید که مالکیت آن را از طریق گواهی صادر شده توسط اداره ثبت‌اسناد و املاک طی سه ماه قبل از درخواست دریافت کرده‌اید. در صورتی که هنوز خرید در اداره ثبت‌اسناد و املاک ثبت نشده، می‌توانید به‌سادگی مدرکی را ارائه دهید که اثبات کند مبلغ مورد نظر را پرداخت کرده‌اید.

نکته آخری که در مورد اقامت طلایی اسپانیا باید به آن اشاره داشته باشیم پیرامون نهایی نشدن اقدام مورد بحث میباشد. اگر در چنین وضعیتی قرار دارید می‌توانید قرارداد اولیه که معمولا شامل پیش پرداخت و نامه‌ای از یک مؤسسه مالی است را به همراه اسناد مربوط به در دسترس بودن وجوه مورد نیاز ارائه دهید.

جزئیات مدارک لازم برای اثبات سرمایه‌گذاری در اسپانیا

افرادی که به دنبال گرفتن اقامت طلایی اسپانیا هستند و میخواهند این کار را از طریق سرمایه گذاری انجام دهند، می‌توانند برای اثبات انجام شدن اقدامات بیان شده بسته به مسیر انتخابی از اسناد مختلفی استفاده نمایند. آیا به سراغ سرمایه گذاری در اوراق خزانه دولتی رفته‌اید؟

پس داشتن گواهی از بانک یا مؤسسه مالی دیگر که نشان می‌دهد شما تنها مالک سرمایه‌گذاری برای مدت حداقل پنج سال هستید کفایت میکند. ارائه بیانیه‌ای از ثبت‌کننده سرمایه‌گذاری به وزارت اقتصاد و گواهی موسسه مالی به منظور معرفیتان به عنوان تنها مالک سپرده را میتوان مدارک مورد نیاز برای مسیرهای سرمایه گذاری در سهام شرکت بومی و سپرده بانکی به حساب آورد.

مزایای ویزای طلایی اسپانیا

ارزش سنجی یکی از مهم‌ترین اموری به حساب می‌رود که هر فرد باید قبل از انتخاب مسیر مهاجرتی انجام دهد؛ اما این به چه معناست؟ برای آن که بتوانید تصمیم نهایی خود را پیرامون صحیح بودن یا نبودن ویزای مد نظر بگیرید، باید اول با پیش نیازها و مسیر پیش رو و مراحلی که باید پشت سر بگذارید آشنایی پیدا کرده و در نهایت آنها را با مزایایی که در اختیارتان قرار می‌گیرند  مقایسه کنید؛ به همین سبب هم این قسمت را به بررسی اقامت طلایی اسپانیا اختصاص داده‌ایم.

اگر بتوانید مجوز مورد بحث را به دست آورید، برای 5 سال به همراه اعضای خانواده‌تان فرصت اقامت به دست میاورید. آزاد بودن در سفر به کشورهای عضو شنگن به مدت 90 روز در هر 6 ماه، استفاده از سیستم خدمات درمانی (بهتر است که قبل از ورود از خدمات یک ارائه دهنده بیمه استفاده کنید)، اقدام برای تعویض نوع ویزا و تبدیلش به دائم پس از 5 سال و تحصیل بدون محدودیت همسر و فرزندان در مراکز آموزشی شناخته شده را می‌توان به عنوان برخی از مزایای اقامت طلایی اسپانیا معرفی کرد.

میزان مالیات اقامت طلایی اسپانیا

هنگام سرمایه گذاری در کشورهای خارجی، چالش‌های مختلفی پیش روی افراد قرار می‌گیرند که یکی از آنها را می‌توان مالیات به حساب آورد. از آنجایی که این موضوع و میزانش به شاخصه‌های متنوعی بستگی دارند، نمی‌توان  توضیحات دقیقی را پیرامونش بیان کرد؛ اما به بیان توضیحاتی برای آشنایی کلیتان خواهیم پرداخت.

اگر از طریق اقامت طلایی اسپانیا وارد عمل شوید، نیازی به پرداخت مالیات بر درآمد نخواهد بود؛ اما تحت شرایطی ممکن است مشمول مالیات‌های اجاره، شهرداری و یا امثال آنها شوید. این موارد زمانی مطرح می‌شوند که فرد بیش از 6 ماه سال را در اسپانیا سپری نماید. بسته به شرایط رقمی که باید به دولت بدهید، بین 19 تا 45 درصد از درآمدتان است.

اقامت دائم و تابعیت اسپانیا با ویزای طلایی اسپانیا

هزینه‌های دریافت ویزای طلایی اسپانیا

هزینه‌ی کلی دریافت اقامت طلایی اسپانیا، به انتخاب سرمایه‌گذاری موردنظر شما بستگی دارد. برای مثال برای انتخاب ویزای املاک اسپانیا باید ملکی با حداقل 500000 یورو خریداری کنید.

البته این میزان، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری است. از دیگر هزینه‌های مربوط به اخذ اقامت طلایی اسپانیا، می‌توان به هزینه‌ی پردازش پرونده از سوی دولت به مبلغ 70 یورو و هزینه‌های وکالت با مبالغی در حدود 8 تا 10 هزار یورو اشاره کرد.

دریافت ویزا برای همراهان توسط متقاضی ویزای طلایی اسپانیا

همان‌طور که پیش‌تر توضیح دادیم، سرمایه‌گذاران می‌توانند با دریافت اقامت طلایی اسپانیا و گلدن ویزای اسپانیا، برای اعضای خانواده خود نیز درخواست اقامت کنند.

همراهان مجاز بر اساس قانون ویزای طلایی اسپانیا عبارت‌اند از:

  • همسر قانونی که بالای 18 سال سن داشته باشد؛
  • فرزندان زیر 18 سال؛
  •  اعضایی از خانواده که وابستگی خاصی به متقاضی داشته باشند. برای مثال وابستگی اقتصادی یا معلولیت خاص و… که باید هریک با اسناد و مدارک معتبر هنگام درخواست ویزا، اثبات شوند.

مدت زمان دریافت ویزای طلایی اسپانیا

پس از تکمیل و ارائه‌ی کلیه فرم‌ها و مدارک لازم برای اخذ اقامت طلایی اسپانیا، حدود 20 روز طول می‌کشد تا درخواست شما بررسی شود. البته توجه داشته باشید که اگر این سرمایه‌گذاری را توسط اشخاص حقوقی انجام داده باشید، این پردازش ممکن است 3 تا 6 ماه به طول بینجامد. پس از دریافت ویزای موقت اولیه، شما باید به اسپانیا سفر کنید و با ثبت درخواست اقامت در اسپانیا طی مدت یک ماه، اقدامات مربوط به بیومتریک و دیگر امور را به سرانجام برسانید.

اقامت دائم و تابعیت اسپانیا با ویزای طلایی اسپانیا

باید گفت پاسپورت اسپانیا در رتبه‌ی چهارم جهان قرار دارد و دارندگان آن اجازه دارند بدون ویزا به 188 کشور جهان سفر کنند. ناگفته نماند که شما می‌توانید با داشتن تابعیت اسپانیا، در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی و کار کنید و این برای بسیاری از سرمایه‌گذاران غیر اتحادیه اروپا یک رؤیای مطلق است.

اگرچه برای دریافت پاسپورت و تابعیت این کشور از طریق اقامت طلایی اسپانیا، باید حداقل 10 سال در این کشور زندگی کنید.

حتی پس از ثبت درخواست پاسپورت، رسیدگی به این درخواست 2 تا 4 سال طول می‌کشد. البته یک گزینه‌ی سریع شهروندی وجود دارد که تنها پس از دو سال به متقاضی پاسپورت می‌دهد، اما این گزینه فقط مخصوص شهروندان مستعمرات سابق اسپانیاست.

در مجموع برای دریافت اقامت دائم از طریق اقامت طلایی اسپانیا باید حداقل 5 سال در این کشور سکونت داشته باشید و با فراگرفتن زبان و آداب فرهنگی، خود را در جامعه‌ی اسپانیا تثبیت کنید. پس از اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا و با گذشت 5 سال از سکونت در این کشور، به شرط نداشتن سابقه‌ی کیفری و پرونده‌ی مالیاتی می‌توانید تقاضای خود را برای اخذ تابعیت و پاسپورت اسپانیایی ثبت و پیگیری نمایید.

تمکن مالی لازم برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا و روش اثبات آن

برای توضیح تمکن مالی موردنیاز برای اقامت طلایی اسپانیا، ابتدا لازم است با عبارت IPREM آشنا شوید. در کشور اسپانیا، شاخصی با عنوان شاخص ضریب درآمد عمومی یا IPREM وجود دارد که به‌عنوان مرجع اعطای کمک‌های اقتصادی، کمک‌های بلاعوض و کمک هزینه یا مزایای بیکاری مورداستفاده قرار می‌گیرد. این شاخص در سال 2004 ایجاد شد و در واقع جایگزین عبارت حداقل دستمزد در دیگر کشورهاست. مبلغ این شاخص، سالانه از طریق قانون بودجه منتشر می‌شود.

در سال 2021، IPREM مبلغ 565 یورو در ماه برآورد شده است. تمکن مالی لازم برای سرمایه‌گذار متقاضی اقامت طلایی اسپانیا، 4 برابر IPREM یعنی معادل 2260 یورو در ماه و برای حمایت مالی هریک از اعضای خانواده متقاضی، مبلغی معادل دو برابر IPREM یعنی حدود 1130 یورو در ماه و به مدت دو سال در نظر گرفته می‌شود. این تمکن مالی با ارائه‌ی گواهی و صورت‌حساب‌های به‌روز بانکی، قابل اثبات است.

مدت اعتبار اقامت طلایی اسپانیا چقدر است؟

در بخش‌های قبلی به این موضوع اشاره داشتیم که هر فرد با داشتن اقامت طلایی اسپانیا می‌توان به مدت 5 سال در این کشور حضور داشت. اگر به دنبال آن هستید تا PR این کشور را به دست آورید، یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان همین گلدن ویزا به حساب می‌رود؛ زیرا با 5 سال استفاده از آن می‌توانید درخواست گرفتن اقامت دائم خود را به اداره مهاجرت ارسال نمایید.

مالیات تغییر مالکیت ملک در اسپانیا بر عهده چه کسی است؟

اگر می‌خواهید از اقامت طلایی اسپانیا با خرید ملک استفاده کنید، ممکن است  نگران مالیات تغییر مالکیت و نحوه پرداخت آن باشید. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم خریداران ملزم هستند تا رقم نهایی تعیین شده را برای انجام صحیح معامله پرداخت کنند.

آیا با گرفتن اقامت طلایی اسپانیا می‌توان برای فرزندان بالای 18 سال هم اقامت گرفت؟

تنها زمانی می‌توانید با داشتن اقامت طلایی اسپانیا برای فرزندان بالای 18 سال خود هم ویزا بگیرید که بتوانید آفیسر پرونده را از طریق ارائه اسناد مختلف قانع کنید، شخص مد نظر به شما وابستگی داشته و برای ادامه زندگی‌اش نیاز به حمایتتان دارد.

حداقل قیمت ملکی که با خرید آن می‌توان اقامت طلایی اسپانیا را گرفت چقدر است؟

طبق آخرین اعلام اداره مهاجرت برای آن که مجاز به استفاده از ویزای طلایی اسپانیا شوید، باید ملکی به حداقل مبلغ 500000 یورو خریداری نمایید.

آیا برای استفاده از اقامت طلایی اسپانیا حتماً باید یک ملک با حداقل قیمت 500000 یورو خرید؟

خیر. بسته به انتخاب فردی، هر شخص می‌تواند یک یا چندین ملک و آپارتمان را خریداری نماید؛ اما برای آن که از اقامت طلایی اسپانیا استفاده کند، باید حداقل ارزش آنها به 500000 یورو برسد.

سخن آخر

دولت اسپانیا برنامه‌ی ویزای طلایی خود را در سال 2013 آغاز کرد. این طرح پس از یک دوره‌ی طولانی و طاقت‌فرسا برای خروج اسپانیا از بحران اقتصادی سال 2009 به اجرا در آمد. اگرچه اکنون اسپانیا در شرایط اقتصادی بسیار مطلوب‌تری قرار دارد، اما همچنان مشتاقانه برای پیشرفت و کمک به اقتصاد خود در پی جذب سرمایه‌گذاران خارجی است. همچنین این کشور علاقه‌مند به ایجاد شغل است تا نرخ بیکاری خود را به حداقل برساند. به همین دلیل اسپانیا می‌کوشد تا متقاضیان سرمایه‌گذار را به راه اندازی مشاغل وادار کند.

در این مقاله، به بیان چیستی و شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای طلایی اسپانیا پرداختیم. خوشبختانه روند درخواست و دریافت اقامت طلایی اسپانیا بسیار ساده است و تکمیل آن حدود دو تا سه ماه طول می‌کشد و سپس شما حق تردد آزادانه در کل منطقه شنگن را خواهید داشت. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید باشد.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*