🇪🇸 اسپانیا

اسپانیا

[flexy_breadcrumb]

کشور اسپانیا یکی از جذاب‌ترین و زیباترین کشورهای اروپا است که بسیار برای مهاجرت به آن اقدام می کنند. این کشور با نام رسمی پادشاهی اسپانیا شناخته می‌شود که عضو اتحادیه اروپا است و همین عضویت باعث شده است تا هدف مهاجران بسیاری از سرتاسر دنیا شود. اسپانیا با مساحت ۵۰۵٬۹۹۰ کیلومتر مربع کمی بزرگتر از ترکمنستان که از نظر بزرگی دومین کشور در اروپای غربی و پنجمین در اروپاست.

اسپانیا را دیگر نمی‌توان در رده کشورهای متوسط جهان قرار داد چرا که در سال‌های اخیر پیشرفت های چشمگیر در تمامی صنعت داشته است که اصلی ترین آن‌های شامل گردشگری، پزشکی، نظامی، کشاورزی و … که این کشور از لحاظ اقتصادی در میان 20 کشور جهان در رتبه 14 قرار گرفته است.

موقعیت جغرافیایی اسپانیا

همان‌طور که در ابتدا عنوان کردیم این کشور با وسعت ۵۰۵٬۹۹۰ کیلومتر مربع جزء کشورهای بزرگ اروپا محسوب می شود. این کشور در شبه ایبری در جنوب غربی اروپا واقع شده است که از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرقی با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از نواحی غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس دارای مرز مشترک می باشد. بخش های شمالی این کشور سرسبزتر از نواحی جنوبی می باشد.

آب و هوای اسپانیا

اسپانیا جزء کشورهایی می باشد که دارای متنوع ترین آب و هوا می‌باشد، شاید دلیل این موضوع موقعیت جغرافیایی آن باشد، کشوری که از چند جهت به دریا و خشکی راه دارد و همچنین کوه های مرتفعی در آن قرار دارد. به همین منظور شما در این کشور آب وهوای کوهستانی ، مدیترانه ای و یا اقیانوسی را مشاهده خواهید کرد. اما در مجموع می توان به این سه بخش اشاره کرد :

  • بخش شمال و شمال غربی در این کشور بارانی‌ترین قسمت اسپانیاست و آب و هوای بسیار خنکی نسبت به بخشهای دیگر این کشور دارد.
  • بخش مرکزی این کشور آب و هوای این بخش معتدل همراه با باد است و تابستان‌ها کمی گرم می‌شود.
  • بخش مدیترانه‌ای این کشور خوش آب و هواترین بخش کشور اسپانیا با روزهای آفتابی طولانی است زمستان‌های معتدلی نیز دارد و تابستان‌های آن گرم و مرطوب است.

شرایط اقتصادی اسپانیا

کشور اسپانیا بعد از پشت سرگذاشتن بحران اقتصادی حاکم برجهان و اروپا که در سال 2008 رخ داد ، به سرعت پیشرفت‌های بالایی در زمینه‌های اقتصادی داشته است. از این رو رتبه پنجم اقتصادی در بین کشورهای اروپایی و چهاردهم در بین کشورهای جهان را کسب کرده است.

بخش گردشگری و توریسم این کشور بسیار فعال می باشد به نحوی که یکی از اصلی ترین ارکان درآمدزایی اسپانیا همین صنعت است. شرایط اقتصادی مردمان اسپانیا مناسب است و در سطح خوبی قرار دارد و به طور کلی همه‌ی شهروندان در این کشور از سطح رفاه خوبی برخوردار هستند. با وجود آنکه هزینه‌های زندگی در شهرهای مختلف، متفاوت است، اما به طور کلی برای زندگی یک خانواده‌ی چهار نفره در سطح متوسط در این کشور، شما حداقل به ماهی۲۵۰۰ یورو نیاز دارید.

شهرهای مهم اسپانیا

بسیاری از ایرانیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند به دنبال رسیدن به شهرها مناطق اصلی این کشور مانند بارسلونا، مادرید، والنسیا، گراناداو…. هستند. پایتخت این کشور مادرید نام دارد که بعد از برلین و لندن سومین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. سازمان مهاجرتی درنامایگریشن پیشرو در زمینه مهاجرت به اسپانیا در سال 2021.

ردهمنطقه شهربخش خودمختاراستانجمعیت
۱مادریدمادریدمادرید۶٬۵۰۱٬۷۱۷
۲بارسلوناکاتالونیابارسلونا۵٬۵۱۱٬۱۴۷
۳والنسیاوالنسیاوالنسیا۲٬۵۷۵٬۳۶۲
۴سویااندلسسویا۱٬۹۲۷٬۱۰۹
۵مالاگااندلسمالاگا۱٬۶۲۴٬۱۴۵
۶بیلبائوباسکبیسکای۱٫۱۵۲٫۶۵۸
۷اویدو–خیخن–آبیلسآستوریاسآستوریاس۸۴۴٬۰۰۰
۸آلیکانته–الچهوالنسیاآلیکانته۷۹۳٬۰۰۰
۹لاس پالماسجزایر قناریلاس پالماس۷۵۰٬۰۰۰
۱۰ساراگوساآراگونساراگوسا۷۳۰٬۰۰۰