خانه / انواع ویزا / ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا

اشتراک‌گذاری:

آخرین به‌روزرسانی ۳ تیر ۱۴۰۳

آخرین به‌روزرسانی:

۳ تیر ۱۴۰۳

استرالیا با سواحل آفتابی، مناظر طبیعی بکر و شهرهای پرجنب‌وجوش خود، انتخابی جذاب برای سپری‌کردن تعطیلات است. چه به‌دنبال غواصی در دیواره‌های مرجانی، کاوش در غارها و صخره‌های باستانی یا آشنایی با فرهنگ و فضای کافه‌های ملبورن باشید، استرالیا میزبانی خوب برای ماجراجویی‌های شماست.

اما قبل از بستن چمدان‌هایتان و سوارشدن به هواپیما، مرحله‌ای مهم پیش‌روی شما وجود دارد: بررسی شرایط ویزای توریستی استرالیا. نگران نباشید؛ ما در موسسه مهاجرتی درنا مایگریشن اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی استرالیا را در اختیارتان می‌گذاریم تا سفر خود را با خیالی آسوده آغاز کنید.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

انواع ویزای توریستی استرالیا

بازدیدکنندگان کشور استرالیا می‌توانند از میان انواع ویزای توریستی دست به انتخاب بزنند. انتخاب نوع ویزای درخواستی بستگی به عواملی مانند مدت اقامت، هدف از بازدید و پاسپورت متقاضی دارد. همچنین متقاضی باید شرایط مالی و پزشکی خاصی را برآورده کند، هنگام درخواست ویزای توریستی خارج از استرالیا باشد و بیمه درمانی برای مدت زمان اقامت خود تهیه کند. در ادامه چند ویزا معرفی می‌کنیم که گردشگران می‌توانند از طریق آن‌ها برای بازدید از استرالیا اقدام کنند.

1

ویزای الکترونیکی مسافرتی (ساب کلاس ۶۰۱)

ویزای الکترونیکی مسافرتی (Electronic Travel Authority visa-ETA) به شما این امکان را می‌دهد که در بازه ۱۲ ماهه، هر تعداد سفری که می‌خواهید به استرالیا داشته باشید و در هر بازدید، تا سقف سه ماه در استرالیا اقامت کنید. ساب کلاس ۶۰۱ قابلیت تمدید مدت اقامت ندارد و هر عضو خانواده باید به‌صورت مجزا برای آن اقدام کند.

وکیل و نمایندگان افراد می‌توانند به آن‌ها در روند درخواست ویزا کمک کنند، اما متقاضی نیز خود باید حضور داشته باشد؛ چرا که تصویر از چهره او لازم است. نکته ضروری این است که فقط ایرانیان مقیم کشورهای آمریکا، کانادا، ژاپن، مالزی، سنگاپور و کره جنوبی می‌توانند برای این ویزا درخواست بدهند اما ایرانیان داخل کشور نمی‌توانند برای سفر به استرالیا از طریق این ویزا اقدام کنند.

2

ویزای eVisitor (ساب کلاس ۶۵۱)

ویزای eVisitor یک ویزای رایگان برای چندین بازدید از استرالیا و به هدف بازدید از مقاصد گردشگری یا تجاری است. مدت زمان این ویزا در یک دوره یک‌ساله به تعداد نامحدود و حداکثر سه ماه در هر سفر است. این ویزا برای دارندگان پاسپورت تعدادی از کشورهای اروپایی و بالای ۱۸ سال در دسترس است و قابل تمدید نیست. ایرانیان نمی‌توانند از این ویزا استفاده کنند.

3

ویزای تعطیلات کاری (ساب کلاس ۴۱۷)

ویزای تعطیلات کاری (Working Holiday Visa) ویزای موقت برای افراد زیر ۳۰ سال (در برخی موارد خاص ۳۵ سال) است که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا اولین تعطیلات طولانی‌مدت خود را در استرالیا بگذرانند و برای کمک هزینه سفر خود در استرالیا امکان کار داشته باشند. ویزای ساب‌کلاس ۴۱۷ مختص برخی کشورها است و ایرانیان نمی‌توانند از آن استفاده کنند.

4

ویزای بازدیدکننده (ساب کلاس ۶۰۰)

ویزای بازدیدکننده‌ (Visitor visa) که به آن ویزای توریستی استرالیا نیز گفته می‌شود، به متقاضیان امکان می‌دهد تا به هدف بازدید از مقاصد گردشگری یا تجاری به استرالیا سفر کنند. این ویزا برای همه ملیت‌ها قابل درخواست است. مدت زمان اقامت با ویزای بازدیدکننده، تا سه ماه است اما ممکن است تحت شرایطی خاص اقامت ۱۲ ماهه نیز به افراد داده شود. ساب کلاس ۶۰۰ رایگان نیست و متقاضیان برای ارسال درخواست باید هزینه بپردازند. از آنجا که ایرانیان اغلب خواستار دریافت ویزای ۶۰۰ استرالیا هستند، در ادامه بیشتر با فرایندهای آن آشنا می‌شویم.

فرایند درخواست ویزای توریستی استرالیا

فرآیند درخواست ویزا بسته به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. متقاضیان برای ویزای الکترونیکی مسافرتی (زیر کلاس ۶۰۱) باید از طریق برنامه ETA استرالیا اقدام کنند که در اپل‌استور و گوگل‌پلی در دسترس است.

برای سایر ویزاها از جمله ویزای ساب کلاس ۶۰۰ استرالیا، متقاضیان می‌توانند یک حساب کاربری ImmiAccount ایجاد کرده و با تکمیل مراحل آن، درخواست خود را به‌صورت آنلاین ارسال کنند. از ارسال زودهنگام و به‌موقع درخواست قبل از تاریخ سفر خود اطمینان حاصل کنید و مدت زمان فرایند بررسی ویزا را در نظر بگیرید. ممکن است در فرایند بررسی، از شما خواسته شود اطلاعات تکمیلی بیشتری ارائه دهید. در صورت تایید درخواست ویزای توریستی، به‌صورت کتبی به شما اطلاع داده می‌شود و این تأییدیه به‌صورت دیجیتالی به پاسپورت شما لینک می‌شود.

انواع ویزای توریستی استرالیا

ویزای بازدیدکننده استرالیا ساب کلاس ۶۰۰ (Visitor Visa) دارای پنج نوع اصلی است. (برخی از این ویزاها تنها مختص شهروندان برخی کشورهاست):

 • ویزای گردشگر (Tourist Stream)
 • ویزای اسپانسر خانوادگی (Sponsored Family Stream)
 • ویزای بازدید کننده تجاری (Business Visitor Stream)
 • ویزای مقصد تایید شده (Approved Destination Status Stream)
 • ویزای ویژه سفرهای مکرر (Frequent Traveler Stream)

در ادامه با انواع مختلف ویزای توریستی استرالیا یا ساب کلاس ۶۰۰ بیشتر آشنا خواهیم شد.

ویزای گردشگری (Tourist Stream)

این ویزا مختص افرادی است که قصد دارند به هدف گردشگری، تعطیلات یا دیدار خانواده و دوستان به استرالیا سفر کنند. بازدیدکنندگان می‌توانند حداکثر ۳، ۶ یا ۱۲ ماه در استرالیا بمانند. متقاضیان این ویزا باید قصد واقعی خود برای بازدید موقت از استرالیا را اعلام کنند و بودجه کافی برای پوشش اقامت خود داشته باشند. دارندگان این ویزا به‌عنوان توریست، برای سفر‌های دریایی یا اهدافی غیر از تجارت یا درمان می‌توانند در استرالیا باشند. در ایران به این ویزا، ویزای توریستی استرالیا بدون دعوتنامه نیز می‌گویند؛ زیرا اخذ آن نیازی به داشتن دعوتنامه ندارد.

ویزای اسپانسر خانوادگی (Sponsored Family Stream)

این ویزا به افراد اجازه می‌دهد تا برای دیدار با اعضای خانواده یا دوستان نزدیک خود به استرالیا سفر کنند، به سفر دریایی یا تعطیلات بروند یا به‌مدت حداکثر سه ماه در استرالیا تحصیل کنند و آموزش ببینند. متقاضیان این ویزا معمولاً توسط یکی از اعضای خانواده که شهروند یا مقیم دائم استرالیا است، حمایت مالی می‌شوند. دارندگان این ویزا می‌توانند به مدت ۳، ۶ یا ۱۲ ماه در استرالیا اقامت داشته باشند.

ویزای بازدید کننده تجاری (Business Visitor Stream)

این ویزا برای بازرگانانی طراحی شده است که به هدف شرکت در جلسات کاری، کنفرانس‌ها یا فعالیت‌های تجاری نیاز به بازدید از استرالیا دارند. افراد با گرفتن این ویزا می‌توانند به‌مدت سه ماه در استرالیا اقامت داشته باشند. آن‌ها باید مدارکی دال بر فعالیت‌ تجاری و توان مالی برای سفر به استرالیا ارائه دهند.

ویزای مقصد تایید شده (Approved Destination Status Stream)

این ویزا برای گروه‌های تور سازمان‌دهی‌شده از کشور چین است که از طریق یک آژانس مسافرتی تایید شده برای مقاصد گردشگری به استرالیا سفر می‌کنند. بازدیدکنندگان می‌توانند در مدت برگزاری تور سازماندهی‌شده در استرالیا اقامت داشته باشند.

ویزای ویژه سفرهای مکرر (Frequent Traveler Stream)

این ویزا مختص شهروندان جمهوری خلق چین است که اغلب به دلایل تجاری یا شخصی به استرالیا سفر می‌کنند. این ویزا برای ۱۰ سال اعتبار دارد و متقاضی هر بار می‌تواند به‌مدت سه ماه در استرالیا اقامت کند.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی استرالیا

برای اطمینان بیشتر از قبولی درخواست ویزای خود می‌توانید حداکثر ۶۰ سند را به‌صورت آنلاین به آن ضمیمه کنید. اجباری نیست که حتماً تعداد زیادی مدرک به درخواست‌تان ضمیمه کنید؛ اما هر چه مدارک بیشتری ارائه دهید، شانس تایید درخواست شما بیشتر خواهد شد. برای اخذ ویزای توریستی استرالیا باید اداره مهاجرت استرالیا را متقاعد کنید که:

 • سابقه کیفری ندارید
 • همان فردی هستید که ادعا می‌کنید
 • باری بر دوش سیستم بهداشت و درمان استرالیا نخواهید بود
 • یک بازدیدکننده واقعی هستید و قصد ندارید بیش از مدت زمان تعیین‌شده اقامت داشته باشید یا به‌طور غیرقانونی در استرالیا کار کنید.

برای احراز شدن موارد بالا سعی کنید تا جایی که می‌توانید، مدارک زیر را به درخواست خود پیوست کنید:

مدارک هویتی

 • پاسپورت معتبر (باید برای مدت اقامت معتبر باشد)
 • کارت ملی معتبر (اگر کشور متقاضی این کارت را صادر می‌کند)
 • اثبات تغییر نام (در صورت وجود)، با ارائه گواهی ازدواج و طلاق یا اسناد تغییر نام
 • اسنادی دال بر شناخته‌شدن شما با نام‌های دیگر
 • مدارک اجازه اقامت یا ویزا (درصورتی‌که اقامت و شهروندی متفاوت باشد)
 • یک عدد عکس پاسپورتی

مدارک بازدید کننده واقعی

این دسته از مدارک شامل اسنادی است که نشان می‌دهند شما تنها به‌عنوان بازدیدکننده یا گردشگر به استرالیا سفر می‌کنید. در ادامه این موارد را مرور می‌کنیم:

 1. مدارکی مبنی بر وجود بودجه کافی برای اقامت و خروج شما از استرالیا، مانند:
  • صورت‌حساب‌های بانکی شخصی مربوط به سه ماه گذشته (سعی کنید حداقل ۵۰۰۰ دلار استرالیا در حساب بانکی خود داشته باشید. این پول نباید به‌طور ناگهانی و غیرقابل توضیح به حساب شما واریز شود؛ بلکه باید از منابع قانونی و پس‌انداز در طول زمان باشد.)
  • فیش‌های حقوقی
  • اظهارنامه مالیاتی
  • صورت‌های کارت اعتباری
 2. دعوت‌نامه‌ای یکی از اقوام یا دوستان در استرالیا که در آن موارد زیر آمده باشد:
  • رابطه آن‌ها با شما
  • هدف از بازدید و مدت اقامت شما
  • اینکه شما پیش آن‌ها اقامت خواهید کرد یا خیر
  • اثبات تمکن مالی آن‌ها (اگر آن‌ها هزینه اقامت شما را پرداخت می‌کنند)
  • برنامه سفر شما در استرالیا 
 3. اثبات دلایل بازگشت به خانه، به‌عنوان مثال:
  • نامه‌ای از کارفرمای خود مبنی بر قصد بازگشت به شغل
  • مدرکی مبنی بر اینکه تحصیل در یک مدرسه، کالج یا دانشگاه کشور خود
  • مدرکی مبنی بر اقامت اعضای خانواده‌تان در کشور خودتان
  • مدرکی مبنی بر داشتن خانه یا دارایی‌های عمده در کشور خود
  • بلیط پرواز برگشت تایید شده
 4. بیمه سلامت

ممکن است از شما خواسته شود موارد زیر را دریافت و ارسال کنید:

 • گواهی پزشکی
 • گواهی ترخیص پلیس (PCC)

تمام مدارک غیر انگلیسی (به‌جز گواهی‌های پلیس) باید به انگلیسی ترجمه شوند و کپی تمام اسناد (اعم از مدرک اصلی و ترجمه آن) باید تایید شده باشند.

الزامات عکس

برای درخواست ویزای بازدید کننده به یک عکس دیجیتال در اندازه پاسپورت نیاز دارید. عکس شما باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • طی ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد
 • سر و شانه‌های شما در تصویر مشخص باشد و پس‌زمینه ساده باشد
 • حالت صورت طبیعی باشد؛ با دهان بسته، چشمان باز و نگاه به‌سمت دوربین
 • داشتن حجاب مجاز است اما نباید صورت را بپوشاند
 • داشتن پیرسینگ مجاز است اما نباید باعث ایجاد انعکاس یا سایه شود

راهنمایی رسمی برای اندازه و رزولوشن عکس آپلود شده وجود ندارد اما نوع فایل آن باید JPG باشد. می‌توانید عکس را حرکت دهید تا صورت شما در قاب تعیین‌شده قرار گیرد. در اغلب موارد اگر تصویر شما واضح باشد و بیش از حد بزرگ نباشد، پذیرفته می‌شود.

بیومتریک یا انگشت‌نگاری ویزای توریستی استرالیا

ویزای بازدیدکننده ساب کلاس ۶۰۰ شامل برنامه بیومتریک استرالیا است. اگر برای ویزای بازدیدکننده از هر یک از کشورهای زیر درخواست می‌دهید، صرف‌نظر از ملیت خود باید مشخصات بیومتریک خود را ارائه دهید.

ساموآاردنایران
عربستان سعودیقزاقستانافغانستان
سنگاپورکنیاآلبانی
جزایر سلیمانکویتالجزایر
سومالیلبنانبحرین
آفریقای جنوبیمالزیبنگلادش
کره جنوبیمکزیکبوتان
سریلانکامیانماربوسنی و هرزگوین
تایلندنپالکامبوج
تونگانیوزیلندکلمبیا
ترکیهنیجریهمصر
اوگانداعماناتیوپی
امارات متحده عربیپاکستانفیجی
وانواتوپاپوآگینه نوفرانسه
ویتنامپروغنا
یمنفیلیپینیونان
زیمبابوهقطرهنگ کنگ
 روسیهعراق

 

اگر به یکی از کشورهای ذکر شده درخواست ویزای توریستی دهید، ایمیلی دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می‌دهد برای جمع‌آوری بیومتریک خود باید به مرکز جمع‌آوری بیومتریک استرالیا (ABCC) مراجعه کنید. بیومتریک معمولاً شامل عکس چهره و اسکن اثر انگشت می‌شود.

شما باید مراحل بیومتریک را طی مدت ۱۴ روز پس از دریافت این ایمیل تکمیل کنید؛ در غیر این صورت درخواست شما بدون استرداد هزینه باطل می‌شود.

مراکز جمع‌آوری بیومتریک استرالیا (AABC) معمولا توسط شرکت VFS Global مدیریت می‌شوند و برای جمع‌آوری بیومتریک هزینه خدمات دریافت می‌کنند. هزینه این کار به AABC و کشوری که در آن بیومتریک یا انگشت‌نگاری انجام می‌دهید بستگی دارد؛ برای مثال، خدمات بیومتریک در AABC در دبی امارات ۱۰۹.۱۷ درهم و در مانیل فیلیپین ۵۵۷ پزو (واحد پولی این کشور) است. هزینه تست بیومتریک در تهران معادل ۴۱ یورو است.

هزینه ویزای توریستی استرالیا

هزینه درخواست ویزای بازدیدکننده استرالیا ساب کلاس ۶۰۰ معادل ۱۹۰ دلار استرالیا است و به‌صورت آنلاین پرداخت می‌شود. در نظر داشته باشید که این هزینه غیرقابل استرداد (Non-Refundable) است؛ به این معنا که برای بررسی پرونده شما اخذ می‌شود و نتیجه بررسی هر چه که باشد، به شما برگردانده نمی‌شود. ممکن است برای بررسی‌های پزشکی، تاییدیه پلیس و انجام بیومتریک نیز نیاز به پرداخت مبالغ اضافه‌تر باشد.

نکاتی برای اخذ ویزای توریستی استرالیا

درخواست ویزای توریستی استرالیا دارای فرایندی است که طی آن باید به نکته‌های مهمی توجه کنید. در نظر داشته باشید که یک اشتباه کوچک ممکن است باعث هدر رفتن زمان و هزینه زیادی شود.

تمام مدارک موردنیاز را ضمیمه کنید

شما باید تمام مدارکی را که اداره مهاجرت استرالیا اعلام می‌کند، به‌همراه درخواست خود ارائه دهید؛ از جمله یک کپی واضح از صفحه مشخصات شخصی گذرنامه خود. هنگام درخواست ویزا از طریق حساب کاربری ImmiAccount دقت کنید که حتما گزینه دریافت ارتباطات الکترونیکی را انتخاب کنید.

بررسی کنید که تصحیح خودکار، نام شما را تغییر نداده باشد

یکی از اشتباهات رایج در زمان ثبت درخواست‌ ویزا این است که نام نادرست وارد شود. این موضوع ممکن است به‌دلیل اصلاح خودکار و تغییر نام متقاضیان در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها رخ دهد. اطمینان حاصل کنید که نام شما دقیقاً همانطور که در گذرنامه ذکر شده است، نوشته شود و نام میانی شما نیز درج شود.

فرمت تاریخ تولد را بررسی کنید

مطمئن شوید که تاریخ تولد خود را با فرمت dd/mm/yy وارد کرده‌اید.

کپی ترجمه‌شده همه اسناد را ضمیمه کنید

اگر هر یک از مدارک مورد نیاز شما به زبان انگلیسی نیست، باید آن را ترجمه کنید و همچنین یک کپی از اصل آن را همراه داشته باشید. ترجمه‌ها باید به‌وسیله دفاتر معتبر ترجمه انجام شده و حاوی مهر رسمی باشند.

افراد زیر ۱۸ سال فرم ۱۲۲۹ را تکمیل کنند

اگر زیر ۱۸ سال سن دارید و قصد سفر به‌تنهایی یا همراه با تنها یکی از والدین خود دارید، باید فرم ۱۲۲۹ (رضایت برای اعطای ویزای استرالیا به کودک زیر ۱۸ سال) را به درخواست خود ضمیمه کنید. والدین/والد یا قیم قانونی شما باید فرم ۱۲۲۹ را تکمیل و امضا کنند. همچنین باید یک کپی از گواهینامه رانندگی یا پاسپورت (یا سایر مدارک شناسایی با امضا و عکس) فردی که فرم را امضا کرده است، ارائه دهید.

درصورتی‌که زیر ۱۸ سال سن دارید و قصد دارید بدون والدین یا سرپرست سفر کنید و نزد بستگان نیز اقامت نکنید یا با تور سفر نکنید، باید هر دو فرم زیر را همراه با درخواست خود ارسال کنید:

 • فرم ۱۲۲۹: رضایت برای اعطای ویزای استرالیا به کودک زیر ۱۸ سال
 • فرم ۱۲۵۷: اعلامیه تعهد (این فرم باید توسط شخصی که توسط والدین یا قیم قانونی شما معرفی شده است، تکمیل و امضا شود تا محل اقامت شما را فراهم کند و در طول اقامت شما در استرالیا مسئولیت شما بر عهده او باشد.)

اعضای زیر ۱۸ سال خانواده باید شناسنامه و گذرنامه ارائه کنند

اگر برای یکی از اعضای زیر ۱۸ سال خانواده درخواست ویزا می‌دهید، باید یک کپی از شناسنامه و گذرنامه آن‌ها و همچنین یک کپی از گذرنامه هر دو والدین را ضمیمه کنید.

حساب کاربری ImmiAccount خود را به‌طور منظم چک کنید

اداره مهاجرت استرالیا درخواست‌ اطلاعات بیشتر را از طریق حساب ImmiAccount شما ارسال می‌کند. اگر سریع به این درخواست‌ها پاسخ دهید، نتیجه سریع‌تری نیز خواهید گرفت. شما می‌توانید وضعیت درخواست خود را نیز در ImmiAccount مشاهده کنید.

پول کافی برای پوشش مخارج اقامت خود داشته باشید

هنگامی که برای ویزای توریستی استرالیا درخواست می‌دهید، باید نشان دهید که پول کافی برای پوشش مخارج خود در مدت سفر را دارید. برای این کار باید اسنادی مانند آخرین صورت‌حساب بانکی خود را در حساب ImmiAccount خود ضمیمه کنید.

یک دعوت‌نامه از دوستان یا خانواده ضمیمه کنید

اگر قصد دارید برای دیدن خانواده یا دوستانتان به استرالیا بیایید، یک کپی از نامه‌ای که از طرف آن‌ها فرستاده شده است و از شما دعوت به بازدید می‌کند را به درخواستتان ضمیمه کنید.

مدرکی ارائه دهید که نشان دهد قصد بازگشت به خانه را دارید

شما باید به‌عنوان بخشی از درخواست ویزای خود مدارکی ارائه دهید که ثابت کند به‌منظور کار، خانواده، تحصیل یا دلایل دیگر قصد بازگشت به کشور خود را دارید. این اسناد می‌تواند شامل موارد زیر باشد. (هر موردی که وجود دارد.):

 • فیش حقوقی جاری
 • نامه‌ای اشتغال به کار از سمت کارفرما با اجازه مرخصی 
 • گواهی اشتغال به تحصیل 
 • شناسنامه فرزندان خود

بیومتریک خود را به‌سرعت انجام دهید

پس از ارسال درخواست ویزا، حساب کاربری ImmiAccount خود را به‌طور منظم چک کنید تا ببینید آیا نیاز به ارائه اطلاعات بیشتری مانند داده‌های بیومتریک (عکس و اثر انگشت) دارید یا خیر. اگر از شما اطلاعات بیومتریک خواسته شده است، باید این کار را در اسرع وقت انجام دهید تا فرایند بررسی درخواست شما به تاخیر نیفتد. پس به‌محض دریافت این درخواست، برای جمع آوری داده‌های بیومتریک خود دست به کار شوید.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

جمع‌بندی

استرالیا با شگفتی‌های طبیعی و بکر، حیات وحش بی‌نظیر و شهرهای پرجنب‌وجوش و ساحلی ماجراجویان بسیاری را به سمت خود می‌کشد. پیش از آغاز این ماجراجویی، بررسی شرایط ویزای توریستی استرالیا برای داشتن یک سفر آرام و لذت‌بخش ضروری است. اگر قصد بازدید از استرالیا را دارید، توجه به نکاتی مانند انتخاب درست نوع ویزا، ارسال درخواست در زمان مناسب، پیگیری وضعیت فرایند بررسی ویزا و ارسال کامل مدارک برای جلوگیری از اتلاف زمان و هزینه ضروری است. به یاد داشته باشید که شرایط و موقعیت هر مسافر منحصربه‌فرد و مختص به خود او است؛ پس توصیه می‌کنیم برای کسب به‌روزترین و دقیق‌ترین اطلاعات با توجه به شرایط شخصی خودتان، با کارشناسان مهاجرت استرالیا مشورت کنید. امیدواریم که سفر خوبی به استرالیا داشته باشید و ماجراجویی شما پر از لحظات فراموش‌نشدنی باشد.

سوالات متداول

یکی از شروط اخذ ویزای توریستی که در سایت اداره مهاجرت استرالیا ذکر شده، داشتن پول کافی است. متقاضی باید اثبات کند که بودجه کافی برای پوشش مخارج خود در مدت زمان اقامت در استرالیا دارد. این مبلغ حداقل ۱۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار استرالیا برای یک ماه در نظر گرفته می‌شود. اگر از طریق دعوتنامه به استرالیا سفر می‌کنید، فرد دعوت‌کننده می‌تواند با اثبات تمکن مالی خود به اداره مهاجرت، بخشی از هزینه‌های شما را برعهده بگیرد.

طبق اعلام اداره مهاجرت استرالیا، ۵۰ درصد درخواست‌های ویزای توریستی طی ۷ روز و ۹۰ درصد آن‌ها طی مدت ۲۱ روز بررسی می‌شوند. این روند پس از ارسال بیومتریک متقاضی (درصورت لزوم) آغاز می‌شود.

اگر جلسه بیومتریک تعیین‌شده در زمان مشخص را از دست بدهید، هزینه پرداختی شما از دست می‌رود؛ زیرا هزینه بیومتریک غیر قابل استرداد است. همچنین باید ۲۴ ساعت منتظر بمانید تا یک جلسه جدید تعیین شود.

وضعیت درخواستتان را در ایمیل خود دریافت خواهید کرد. شما همچنین می‌توانید وضعیت درخواست را در حساب کاربری ImmiAccount خود مشاهده کنید.

خیر؛ ویزای بازدیدکننده ساب کلاس ۶۰۰ قابل تمدید نیست. هنگامی که ویزای توریستی شما منقضی شد، باید کشور استرالیا را ترک کنید و اگر مایل به بازگشت به استرالیا هستید، باید برای دریافت ویزای جدید اقدام کنید.

بهترین روش مهاجرت مناسب با شرایط خود را نمی‌شناسید؟

هم مسیران شما این مطالب را هم خوانده‌اند