🇨🇦 مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا

[flexy_breadcrumb]

قبل از شروع هر صحبتی در رابطه با مهاجرت به کانادا باید برایتان بگویم که کانادا یکی از مقاصد بسیار محبوب برای اکثر مهاجران در سراسر جهان به خصوص ایرانیان می باشد. این موضوع در سال های اخیر به قدری حائز اهمیت شده است؛ که حتی کانادا را تبدیل به یکی از کشور های بسیار مهم در بین کشورهای مقصد برای مهاجرین نیز کرده است. محبوبیت و اهمیت مهاجرت به کانادا دلایل بسیار زیادی دارد که اکثر آن ها توجه مهاجرین را به خود جلب کره و آن ها را به سمت خود می کشاند. در ادامه این مقاله ما قصد داریم که توضیحاتی جامع برای شما عزیزان در رابطه با کشور کانادا، شرایط مهاجرت به کانادا و همچنین راه ها و مزایای مهاجرت به کانادا و موارد بسیار دیگر در مورد کانادا برای شما بگوییم.

معرفی کانادا برای متقاضیان مهاجرت

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید در ابتدا باید با این کشور آشنا شوید و اطلاعاتی از این کشور کسب کنید. کشور کانادا یکی از کشورهای قاره‌ی آمریکای شمالی می‌باشد، و در شمال این قاره قرار گرفته است. این کشور از سه جهت با اقیانوس‌ها راه‌های ارتباطی دارد. از سمت شمال اقیانوس منجمد شمالی، از سمت شرق اقیانوس اطلس و از سمت غرب با اقیانوس آرام هم مرز است. همچنین کانادا از قسمت جنوب با کشور آمریکا مرز مشترک دارد. کانادا دومین کشور پهناور جهان می‌باشد، اما جمعیت آن به نسبت وسعتش بسیار کم می‌باشد زیرا که بخش زیادی از این کشور به دلیل نزدیکی به قطب، آب و هوای بسیار سردی دارد، این بخش‌ها اکثرا خالی از سکنه هستند. آب و هوا در اکثر قسمت‌های این کشور سرد و قطبی می‌باشد، البته هر چه که به سمت قسمت‌های جنوبی کشور کانادا حرکت کنیم به آب و هوای معتدل و دلنشینی می‌رسیم. برای مثال شهر ونکور کانادا یکی از شهرهای خوش آب و هوا در قسمت‌های جنوبی می‌باشد. در انتهای مقاله بخشی را به معرفی شهر و مناطق کانادا اختصاص داده ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

دلایل مهم برای مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت نیاز به دلیل است و در این میان برخی از کشورهای جهان طرف‌داران بسیاری دارند و برخی کمتر، اما در اکثر موارد دلیل این محبوبیت و پرطرف‌داری مزایای بسیار آن کشور می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید یکی از پرطرف‌دارترین کشورهای جهان برای مهاجرت کشور کانادا می‌باشد که دلیل بسیاری برای این محبوبیت وجود دارد که می‌توان سطح بالای زندگی، نرخ پایین بیکاری،طبیعت زیبا، امنیت بالا، دانشگاه‌ها و مدارس باکیفیت و … ده‌ها دلیل دیگر اشاره کرد که در مقاله‌ای با عنوان 10 دلیل برای مهاجرت به کانادا به صورت کامل به آن اشاره کرده‌ایم.

روند مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا بهتر است مسیر پیش روی خود را به گام‌های مختلفی تقسیم بندی کنید. اولین مرحله را می‌توان آشنایی با انواع ویزاها و انتخاب بهترین گزینه پس از مقایسه شرایط آنها با اهداف مد نظرتان دانست. حال زمان آن فرا می‌رسد تا چک لیست مدارک را دریافت و تمامی اسناد ذکر شده در آن را به صورت کامل آماده سازی کنید. بررسی درخواست‌های ارائه شده نیازمند پرداخت مبالغی است که باید رسیدهای آنها را به همراه مدارک از طریق پورتال تعیین شده ارسال نمایید. پس از این کار باید منتظر آن بمانید تا پاسخ نهایی توسط اداره مهاجرت به شما ارائه شود. اگر با تقاضایتان مخالفت شود دلایل این تصمیم به شما اعلام خواهد شد و می‌توانید با رفع کردن آنها مسیر بیان شده را دوباره طی کنید.

راه‌های مهاجرت به کانادا در سال 2022

اگر قصد مهاجرت به کشور مورد بحث را دارید، بهتر است بدانید که برای این کار روش‌های مختلف و بسیار متنوعی در اختیار متقاضیان و علاقه‌مندان به آن قرار دارند. انتخاب بهترین گزینه برای اقدام می‌تواند به شما عزیزان در افزایش شانس موفقیت کمک شایانی کند به همین سبب نیز در ادامه مطلب به صورت فهرست‌وار به بیان و سپس بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 • ویزای تحصیلی
 • خود اشتغالی
 • فامیلی، خانوادگی و اسپانسرشیپ
 • مهاجرت کاری به کانادا
 • ثبت شرکت
 • ویزای استارت آپ کانادا
 • ویزای ازدواج کانادا
 • اکسپرس اینتری کانادا
 • مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی
 • سرمایه گذاری

به جز این موارد، موردهای دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا وجود دارد اما تمامی مورد های گفته شده جزو موارد پر طرفداری هستند که درخواست مهاجرت برای این موارد بسیار بیشتر از موارد دیگر می باشد.

به جز این موارد، موردهای دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا وجود دارد اما تمامی مورد های گفته شده جزو موارد پر طرفداری هستند که درخواست مهاجرت برای این موارد بسیار بیشتر از موارد دیگر می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ کانادا

در روزهای اخیر بسیار در مورد ویزای استارتاپ می‌شنویم و باید بگوییم که جزء اصلی‌ترین راه‌های ورود به کانادا است. برنامه استارتاپ کانادا برای جذب کارآفرینان موفق از سراسر جهان راه اندازی شده و اهداف اصلی از ایجاد این سیستم جذب ایده‌های جدید و نیروهای توانمند کاری به منظور پیشروی در رقابت جهانی با اندیشه‌های نو و ایجاد مشاغل جدیدی برای کانادایی‌ها به شمار می‌روند. در صورتی که شما هم صاحب یک استارتاپ نوآورانه هستید و می‌خواهید در محیطی تعاملی‌تر و خلاقانه‌تر به ادامه کار خود بپردازید، مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ را به شما پیشنهاد می‌کنیم. باید پذیرفت اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ را داشته باشید باید هزینه بیشتری را به نسب مسیرهای تحصیلی و یا کاری داشته باشید اما به دلیل داشتن مزایای بالای آن مانند دریافت اقامت دائم برای تمام اعضای خانواده، پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید با کمترین ریسک به همراه خانواده مهاجرت کنید و از همان ابتدای ورود اقامت دائم کانادا را دریافت کنید، این روش را انتخاب کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری

بدون شک یکی از اصلی‌ترین راه‌های مهاجرت به هر کشوری ویزاهای کاری آن کشور می‌باشد از این رو می‌توان گفت مهاجرت کاری به کانادا یک مسیر مناسب می‌باشد که شما هم در صورت واجد شرایط بودن می‌توانید از این طریق اقدام کنید. در حال حاضر ویزای کاری کانادا که انواع مختلفی هم دارد بخش بسیار زیادی از مهاجران ورودی به کانادا را تامین می‌کند. باید پذیرفت که ویزای کاری کانادا جزء بهترین ویزاهای دنیا نیز محسوب می‌شود و از طرفی باید به این نکته هم پی برد که این محبوبیت باعث می‌شود این مسیر بسیار سخت شود و شما برای کسب امتیاز باید تلاش بالایی را انجام دهید. ویزای کار کانادا با عنوان ویزای اسکیل ورکر و در برخی نقاط اکسپرس انتری (که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد) که به معنی ورود سریع است در مقایسه با ویزاهای کاری استانی در سال 2021 زودتر اما سخت‌تر اتفاق می‌افتد.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

اکسپرس انتری یا برنامه ورود سریع به کانادا یک برنامه مهاجرتی است که در سال 2015 برای سهولت پذیرش مهاجران و اقامت سریع آن‌ها برای مهاجرت به کانادا ایجاد شده است. اما چرا این سیستم ایجاد شده است؟ کانادا در سال‌های اخیر به‌شدت کمبود نیروی کار متخصص را احساس کرده است چرا که جمعیت این کشور قدرت تامین نیروی کار برای این کشور وسیع را نداشته است از این رو برای تامین نیروی کار جدید برای اقتصاد روبه‌رشد کانادا باید مسیرهای جدید را ایجاد می‌کردند. مسیر مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری نیز بر پایه امتیاز می‌باشد که شما باید بر اساس آیتم‌های سن، وضعیت تاهل، میزان تحصیلات، مهارت‌های زبانی، سابقه کار، پیشنهاد شغلی و انعطاف پذیری (سازش و خو گیری با محیط جدید) نمره‌ای دریافت کنند تا به این شکل با افزایش امتیاز شانس خود را برای دریافت ویزا افزایش دهید.

شما برای مهاجرت از طریق اکسپرس انتری کانادا باید یکی از مسیرهای زیر را انتخاب کنید. در صورتی که به آشنایی بیشتر با اکسپرس اینتری کانادا، شرایط و امتیاز بندی آن علاقه‌مند هستید، می‌توانید به مطلب اختصاصی آن در همین سایت مراجعه کنید.

 • برنامه نیروی کار متخصص فدرال یا اسکیل ورکر (Federal Skilled Worker Class)
 • برنامه نیروی متخصص فنی فدرال یا اسکیل ترید (Federal Skilled Trades Program)
 • برنامه تجربه کار کانادایی (Canadian Experience Class)
 • برنامه مهاجرت استانی کانادا (Provincial Nominee Programs (PNP
اکسپرس انتری کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

برای استفاده از این روش شما ملزم خواهید بود تا طرحی توجیهی را برای ارائه آماده کنید که در آن به سابقه کاری و تخصصی خود و نوع کسب و کاری که قصد دارید در آن مشغول به کار شوید اشاره کنید. اگر در امور ورزشی یا فرهنگی تجربه کاری دارید و یا علاقه‌مند به راه اندازی کسب و کاری در این زمینه‌ها هستید استفاده از این روش برای شما گزینه‌ای بسیار مناسب به شمار می‌آید. داشتن شرایط اولیه و ضروری مهاجرت به این کشور در کنار مواردی نظیر حداقل 2 سابقه کاری مرتبط در 5 سال اخیر و کسب حداقل امتیاز لازم از جمله برخی از ضروریات مورد تایید قرار گرفتن درخواست استفاده از این روش به شمار می‌روند. مواردی نظیر تحصیلات، تجربه کاری، سن، مدرک زبان و سازگاری با محیط جدید از جمله فاکتورهایی هستند که از طریق آنها قادر خواهید بود تا امتیاز مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی را فراهم کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کشور کانادا جزء 10 کشوری محسوب می‌شود که شروع کسب و کار در آن آسان است و از طرفی ارتباط کاملی با بازارهای جهانی دارد. تمامی کشورها مسیر ورود از طریق سرمایه گذاری را دارند و از این رو مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری نیز وجود دارد ولی باید بگوییم که ویزای سرمایه گذاری کانادا در دو سال اخیر صادر نشده است و این امکان وجود دارد که این ویزا از سیستم مهاجرتی کانادا حذف و نوع دیگری از آن ارائه شود. اما در گذشته برنامه‌های بسیاری برای سرمایه گذاری در کانادا وجود داشته است. در حال حاضر تنها ویزای سرمایه گذاری کانادا برنامه بیزینسی کبک می‌باشد و مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فقط از طریق کبک فعال می‌باشد که مستقیماً به اقامت دائم کانادا ختم می‌شود. کسانی می‌توانند از طریق این ویزا اقدام نمایند که تمامی شروط زیر را داشته باشند:

 • شما باید حداقل 2 میلیون دلار دارایی داشته باشید (نرخ دلار بر اساس نرخ دلار بانک مرکزی)
 • هدف شما برای اقامت در کبک باشد.
 • سابقه مدیریت در یک بیزینس را به مدت 2 سال در 5 سال اخیر را داشته باشید.
 • قرارداد سرمایه گذاری با یکی از شرکت‌های واسطه مورد تایید دولت کبک امضا نمایند.
 • سرمایه گذاری به میزان ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برای مدت ۵ سال در کبک انجام دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

اگر در بودجه و هزینه مورد نیاز برای مهاجرت به کشور مورد بحث محدودیت خاصی ندارید و قصد دارید تا در آن کسب و کار خود را داشته باشید و یا سرمایه گذاری کنید باید عنوان کنیم که خرید بیزینس یکی از بهترین روش‌های در دسترس شما خواهد بود. در این مسیر ابتدا باید کسب و کاری را خریداری کنید و در گام بعدی بتوانید دولت کشور مورد بحث را قانع کنید که بیزینس شما برای موفقیت به حضورتان به عنوان مدیر و یا مالک نیاز دارد. در صورتی که موفق شوید این اداره را قانع کنید، LMIA به شما ارائه خواهد شد که از طریق آن می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

در ابتدای بررسی این روش باید عنوان کنیم افراد صرف آن که در کشور هدف شرکتی را ثبت کنند قادر نخواهند بود تا ویزای کانادا را اخذ و به آن مهاجرت کنند و باید شرایطی خاص را داشته باشند. کسانی که به استفاده از این روش علاقه‌مند هستند باید مالک بیزینسی با 10 کارمند یا کمتر باشند و بتوانند به اداره کار این کشور اثبات کنند که شرکت ثبت شده برای موفقیت به حضور مالک برای مدیریت نیازمند است و تنها در این صورت LMIA برای آنها صادر شده و می‌توانند ویزای کانادا را اخذ کنند. اگر به کسب ویزای اکسپرس اینتری علاقه‌مند هستید بهتر است بدانید که ثبت شرکت و اخذ این ویزا می‌تواند شانس شما را در استفاده از اکسپرس اینتری افزایش دهد. پس از بررسی ثبت شرکت نوبت به بررسی مزایای این کار می‌رسد که از جمله آنها می‌توان به مواردی نظیر عدم نیاز به مدرک زبان، امکان تغییر و یا خرید بیزینس، امکان انتقال سرمایه و عدم ضروری بودن تحصیلات دانشگاهی اشاره کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

باید این نکته را ذکر کنیم در عمل مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل وجود ندارد و به این شکل که شما با ویزای تحصیلی اقامت دریافت نخواهید کرد، ولی ویزای تحصیلی کانادا می‌تواند مسیر را برای اخذ دیگر ویزاهای اقامتی این کشور به طور چشم گیری راحت‌تر کند. از این رو در سال‌های اخیر کانادا جزء اصلی‌ترین مقاصد دانشجویان بین‌المللی بوده است و بر اساس آمارها بیش از 400 هزار دانشجویی بین‌المللی در کانادا مشغول به تحصیل هستند و از طرفی دولت کانادا هم از این موضوع استقبال خواهد کرد چرا که در زمینه درآمدزایی برای این کشور بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

البته متقاضیان مهاجرت تحصیلی به کانادا هم از این موضوع استقبال می‌کنند چرا که یک مدرک معتبر از دانشگاه‌هایی با سطح بالا دریافت می‌کنند، وارد یک کشور مدرن با سطح زندگی بالا می‌شوند، هزینه‌های پایین تحصیل و زندگی در این کشور را تجربه می‌کنند، مسیر مناسبی برای دریافت اقامت دائم کانادا را برای خود متصور می‌شوند و حتی می‌توانند با این ویزا فرزندان زیر 22 سال خود را به این کشور آورده و به صورت رایگان در این کشور از خدمات آموزشی و تحصیلی بهره‌مند کنند و موارد بسیار دیگر که باعث شده است تا این کشور را به یک گزینه مناسب برای مهاجرت از طریق تحصیل تبدیل کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

یکی از راه های مرسوم اخذ اقامت در اکثر کشورها، از طریق از دواج می باشد که در آن فردی که اقامت دائم و یا مقیم یکی کشور می تواند با فردی از کشور دیگری ازدواج کرده و برای آن اقامت دریافت کند و به نوعی اسپانسر فرد شود. باید بگوییم که مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج امکان پذیر است و شما می توانید اقامت این کشور را به راحتی از این مسیر دریافت کنید اما باید پذیرفت که کانادا برای این مسیر هم مانند دیگر روش ها قوانینی را اتخاذ کرده است.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

همان‌طور که مستحضر هستید در ارتباط با تولد فرزند قانون خاک و خون در کشورهای مختلف حاکم است. در ارتباط با کانادا باید عنوان کنیم که قانون خاک در این کشور اجرایی است و کودکانی که در خاک، آب‌ها و یا پروازها و آسمان آن متولد شوند از بدو تولد می‌توانند شهروندی کانادا را اخذ کنند؛ اما لازم به ذکر است در صورتی که والدین کودک سفیر یا دیپلمات و یا کارمند شرکتی خارجی در کانادا باشند به نوزاد شهروندی اعطا نخواهد شد. ثبت تولد فرزند یکی از اصلی‌ترین اموری است که برای اخذ شهروندی از این طریق باید صورت بپذیرد؛ به هنگام انجام این کار باید به قوانین ایالتی که در آن زندگی می‌کنید توجه کنید زیرا در مناطق مختلف قوانین متفاوتی وجود خواهد داشت.

مهاجرت خانوادگی و اسپانسرشیپ به کانادا

همراه داشتن اعضای خانواده به هنگام مهاجرت به کانادا یکی از موضوعاتی است که برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد. اگر شما نیز در این دسته قرار می‌گیرید، می‌توانید از روش‌های مختلفی که اداره مهاجرت این کشور پیش پای شما عزیزان قرار داده است برای دستیابی به این مهم استفاده کنید. موارد در دسترس برای این اقدام را می‌توان شامل ویزای اسپانسرشیپ، ازدواج و همراه به حساب آورد.

افرادی که یکی از اعضای خانواده‌شان از قبل در کشور مورد بحث اقامت اخذ کرده‌اند این شانس را خواهند داشت که از طریق خانوادگی به کانادا مهاجرت کنند. فرد مقیم در کشور مد نظر برای آن که بتواند دعوت‌نامه‌ای برای خانواده خود به منظور مهاجرت ارسال کند ابتدا موظف است توانایی لازم برای تهیه هزینه‌های انها را به اثبات برساند. علاوه بر ارسال دعوت نامه برای اعضای خانواده و بستگان، افراد مقیم می‌توانند تکفل یکی از بستگانشان که شخص دیگری را برای سرپرستی نداشته باشد پذیرفته و برای او اقامت این کشور را اخذ کنند. لازم به ذکر است که اگر از شخصی حمایت کرده باشید تا به کانادا مهاجرت کند و پس از خارج شدن از حمایت شما نتواند هزینه‌های زندگی خود را تامین کند، امکان حمایت یا اسپانسر شدن برای سایر اشخاص از شما سلب خواهد شد.

. بین اسپانسر و فرد تحت حمایت باید قراردادی مبنی بر اسپانسرشیپ عقد شود که اسپانسر در آن متعهد می‌شود تا در صورت لزوم باید هزینه‌های زندگی فرد را تامین کند. اشخاصی که قصد دارند به عنوان اسپانسر به بستگان خود در این مسیر کمک کنند باید برای همسر خود تضمین مالی 3 ساله دهند. مدت این ضمانت نامه برای فرزندان باید به گونه‌ای تعیین شود که تا سن 25 سالگی آنها را پوشش دهد. تقریباً  می‌توان گفت در تمامی روش‌های مهاجرت با خانواده به کانادا متقاضی اصلی باید از توانایی مالی مناسبی به منظور فراهم کردن شرایطی ایده آل برای همراهانش برخوردار باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

اگر به دنبال آن هستید که از کشور مورد بحث بازدید کنید و با محیط زندگی در آن آشنا شوید، یکی از بهترین راه‌های ورود به این کشور از طریق ویزای توریستی است. این ویزا برای افرادی که قصد دارند تا به صورت موقت و کوتاه مدت به این کشور وارد شوند و علاوه بر بازدید از مناطق توریستی آن به اموری نظیر ملاقات خانواده و اقوام، شرکت در همایش‌ها و یا شرکت در جلسات کاری بپردازند گزینه بسیار مناسبی است. انواع مختلفی از ویزای توریستی برای مهاجرت به کانادا در دسترس است که از جمله آنها می‌توان به ویزاهای سینگل، مولتی و سوپر اشاره کرد. هر یک از موارد بیان شده امکان انجام امور مختلفی را با بهره‌مندی از مزایایی خاص و همچنین محدودیت‌هایی فراهم می‌کند که در ادامه و برای آشنایی شما عزیزان با این موارد به صورت جداگانه به بررسی هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سینگل

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سینگل هستید بهتر است بدانید که این روش برای افرادی مناسب است که قصد یکبار ورود به این کشور را آن هم برای مقاصدی خاص دارند. از جمله برخی از این مقاصد می‌توان به بازدید از اعضای خانواده، ترانزیت، گردشگری، بازدید از نمایشگاه‌ها، برخی امور تجاری، درمان و مواردی از این قبیل اشاره کرد. مدت زمانی که از طریق این ویزا قادر خواهید بود تا در کشور مد نظر اقامت داشته باشید معمولاً 3 ماه است. یکی از محدودیت‌هایی که برای این روش تعیین شده است، محدودیت محل اقامت است؛ به همین سبب به هنگام آماده سازی درخواست باید به شهر و یا منطقه‌ای که برای اقامت انتخاب می‌کنید توجه کنید زیرا با ترک محل مشخص شده ویزا باطل خواهد شد حتی در صورتی که همچنان ویزای شما اعتبار داشته باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای مولتی

شاید پس از بررسی ویزای سینگل کانادا به این نتیجه رسیده باشید که به هنگام اقامت ملزم خواهید بود تا کشور مورد بحث را چندین بار ترک کنید یا این روش مهاجرتی را بسیار محدود بدانید. دولت این کشور به منظور فراهم کردن شرایطی مناسب برای افرادی که نیاز دارند تا با داشتن ویزای توریستی چندین بار به کانادا رفت و آمد داشته باشند ویزای مولتی کانادا را ارائه کرده است. با استفاده از این روش شما قادر خواهید بود تا بدون محدودیت به این کشور رفت و آمد کنید و در هر بار ورود تا حداکثر 6 ماه در آن اقامت داشته باشید. اگر مدت بیان شده برای رفع نیازهایتان کافی نباشد جای نگرانی نیست زیرا تمدید مدت زمان 6 ماهه روند دشواری نداشته و برای این کار باید از این کشور خارج شوید. در صورت علاقه‌مندی به افزایش مدت زمان اقامت در هر بار ورود می‌توانید با فراهم کردن شرایطی خاص درخواست تمدید خود را ارائه دهید.

مهاجرت به کانادا از طریق سوپر ویزا

این روش برای افرادی که فرزندان یا وابستگانی دارند که شهروندی کشور مورد بحث را اخذ کرده‌اند، روشی بسیار مناسب است. در صورتی که شما عزیزان نیز دارای شرایط بیان شده هستید می‌توانید با اقدام برای مهاجرت به کانادا از طریق سوپر ویزا به مدت 10 سال اقامت این کشور را اخذ کنید. استفاده از این ویزا تا زمانی که پاسپورت شما اعتبار داشته باشد امکان‌پذیر هست که همین امر باعث می‌شود تا عملاً مدت اعتبار آن برای ایرانیان 5 سال باشد. شاید تا به اینجای مطالب تصور کرده باشید که قادر هستید تمامی 5 سال بیان شده را به صورت مداوم در این کشور اقامت داشته باشید که این تصوری اشتباه است. مدت زمان حضور متوالی از طریق سوپر ویزا 2 سال است. اگر بخواهیم به بررسی کلی شرایط استفاده از این روش بپردازیم باید عنوان کنیم که برای این کار باید نوه شما به سن قانونی رسیده باشد و فردی که دارای شهروندی است و برای شما دعوت‌نامه ارسال می‌کند توانایی مالی مناسبی برای حمایت و تامین هزینه‌های زندگی‌تان را داشته باشد.

جاب آفر آتلانتیک کانادا

یکی از مسیرهای دیگری که از طریق آن می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید، جاب آفر آتلانتیک است. اصلی‌ترین مزیت استفاده از این برنامه را می‌توان دستیابی به اقامت دائم دانست. روش بیان شده برای آن دسته از افرادی که به عنوان نیروی کاری ماهر خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی شناخته می‌شوند و قصد زندگی و کار در یکی از 4 استان آتلانتیک را دارند بسیار مناسب است. معمولاً پس از ارائه درخواست و مدارک حداکثر ظرف یک سال پاسخ نهایی به متقاضیان اعلام خواهد شد. این جاب آفر برای رفع نیازهای کارفرما طراحی شده و افرادی که در یکی از موسسات معتبر دانشگاهی تحصیل کرده‌اند یا توانایی‌های عملی خاصی را در برخی حرفه‌ها دارند می‌توانند از آن بهره ببرند. داشتن سابقه کاری و تحصیلی مناسب و تمکن مالی برای تامین هزینه‌های زندگی خود و همراهانتان برخی از شروط موفقیت در این روند به حساب می‌روند. در صورت داشتن جواز کار معتبر در کانادا نیازی به ارائه مدارک فوق نیست و تنها باید پیشنهاد کاری را از کارفرمایی قابل قبول در مناطق آتلانتیک دریافت کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

شاید پس از آشنایی با سایر روش‌های مهاجرتی به این نتیجه رسیده باشید که شرایط موفقیت در آنها را ندارید و در پی آن به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی بروید. در همین جا باید بگوییم که این اقدام خطرناک بوده و تضمینی بر موفقیت در آن وجود ندارد. سازمان مهاجرتی درنامایگریشن به هیچ وجه توصیه نمی‌کند که وارد روند اخذ پناهندگی شوید. اگر با افراد متخصص در زمینه مورد بحث مانند کادر مجموعه بیان شده مشورت کنید، بدون شک با اندکی تلاش و کوشش و صرف زمان می‌توانید با استفاده از رهنمودهای آنها در گرفتن قانونی ویزا و حتی شهروندی به موفقیت برسید.

مهاجرت به کانادا و برنامه‌های استانی

دولت این کشور برای رفع نیازهای ایالت‌های مختلف به آنها این اجازه را داده است تا تحت نظارت IRCC روش‌هایی را با عنوان PNP یا برنامه‌های استانی کانادا طراحی و ارائه دهند. دولت هر ایالت در مرحله اول قادر خواهد بود پس از بررسی شرایط متقاضیان، به برخی افراد که می‌توانند نیازهای آنها را در زمینه‌های مختلف بر طرف کنند اجازه اقامت یا همان ویزا دهد اما این کار به صورت غیر مستقیم انجام خواهد شد. افرادی قادر هستند از این طریق به کانادا مهاجرت کنند که دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری باشند و بتوانند به اقتصاد یک منطقه کمک شایانی بکنند. اگر برای اخذ ویزاهای استانی وارد عمل شوید، ملزم خواهید بود در منطقه پذیرفته شده اقامت داشته باشید. ارائه درخواست نهایی برای بهره‌مندی از PNP به دو روش کاغذی یا آنلاین اکسپرس اینتری انجام می‌پذیرد که به نوع برنامه مد نظر متقاضی بستگی خواهد داشت. اگر به دنبال استفاده از روند مورد بحث هستید، بهتر است ابتدا محل اقامت مد نظرتان را مشخص کرده و سپس به آشنایی با برنامه‌های مهاجرتی استان آن بپردازید.

مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا

یکی از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید اقامت کشور مورد بحث را اخذ کنید، مهاجرت به مناطق کم جمعیت کانادا دانست. این مسیر که با نام RNIP نیز شناخته می‌شود، در اصل برای بهبود وضعیت برخی مناطق خاص روستایی و شمالی طراحی شده است. افرادی که در برخی زمینه‌های خاص دارای مهارت حرفه‌ای هستند و قصد اخذ ویزای کاری را دارند می‌توانند از مسیر بیان شده بهره ببرند. آیا به دنبال آن هستید تا از روند و اصلی‌ترین شرایط بهره‌مندی از این مهاجرت به مناطق کم جمعیت مطلع شوید؟ در این صورت بهتر است بدانید که در گام اول، مهم‌ترین فاکتور یافتن موقعیت شغلی مناسب در یکی از مناطق مشمول برنامه کلی و تصاحب آن به حساب می‌رود.

در مرحله بعدی باید به سراغ اخذ توصیه نامه از کارفرما و ارائه آن به منطقه بروید. اگر هیئت بررسی کننده مدارک ارائه شده در سطح استان با صحت آنها موافقت کند، نوبت به آن می‌رسد تا وارد مرحله نهایی، یعنی ارائه موافقت نامه ایالت و سایر مدارک مورد نیاز به اداره مهاجرت شوید. در صورت موافقت IRCC با درخواستتان، اقامت دائم کانادا را به دست خواهید آورد. داشتن سابقه کاری مرتبط و قابل قبول، تسلط بر زبان مورد استفاده در منطقه مد نظر، تمکن مالی و تحصیلات مواردی به شمار می‌روند که بر شانس موفقیت شما تاثیر مستقیم خواهند گذاشت.

آیا داشتن بستگان در کانادا کمکی به پرونده مهاجرتی من می‌کند؟

پاسخ به این سوال کاملاً به مسیر و و همچنین پرونده مهاجرتی شما دارد، برای مثال اگر شما از مسیر اسکیل ورکر و یا زیر شاخه‌های استانی اقدام کرده‌اید وجود اقوام درجه یک در آن استان و یا خاک کانادا می‌تواند در افزایش امتیاز به شما کمک کند و شرایط شما را بهبود ببخشد ولی در مسیر ویزاهای تحصیلی کانادا امتیازی برای شما لحاظ نخواهد شد و شاید حتی یک نکته منفی برای آفیسر اداره مهاجرت کانادا نیز باشد چرا که شما باید در ارائه مدارک دقت کنید و ثابت کنید که قصد دارید بعد از تحصیل به کشور خود بازگردید.

مهاجرت به کانادا بهتر است یا مهاجرت به اروپا؟

پاسخ به این سوال کاملاً به شرایط متقاضیان بستگی دارد بر اساس ریکورمنت‌هایی که مسیرهای متفاوتی که دارند ممکن است شرایط یک نفر متفاوت باشد ممکن است مسیری که برای یک نفر مسیر مناسب تلقی می‌شود در کشور کانادا برای فرد دیگری شرایط مناسبی نداشته باشد ریسک‌های بالایی را داشته باشد اینها مواردی است که باید بررسی شود ضمن اینکه شاید برای انتخاب کشور هدف و مقصد برای پروسه مهاجرت سلیقه متقاضی هم بسیار در آن دخیل باشد و از طرفی سلیقه‌های متفاوت ممکن است هدف‌های متفاوتی داشته باشند اما برای اینکه ببینیم آیا ریسک متقاضی در یک مسیر مناسب ارزیابی می‌شود یا نه نیاز داریم تا detail بیشتری از شرایط متقاضی بررسی کنیم و مسیر مناسب را برایش انتخاب کنیم.

آیا می‌توان از طریق خرید ملک به کانادا مهاجرت کرد؟

در سال‌های اخیر بحث خرید ملک در ترکیه و چند کشور دیگر و دریافت اقامت آن کشور بسیار داغ شده است و از این رو بسیاری به دنبال کسب اقامت کشورهایی مانند کانادا، استرالیا و… از طریق خرید ملک هستند به همین منظور در این سال‌ها بسیاری به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک بوده‌اند که در مقاله مرتبط با همین موضوع به صورت دقیق به این مبحث اشاره کرده‌ایم که نمی‌توان اقامت کانادا را با خرید ملک دریافت کرد، چرا که کشورهایی مانند استرالیا، آمریکا، کانادا … به هیچ عنوان برنامه‌ای برای اعطای اقامت

شرایط مهاجرت به کانادا

کانادا هم مانند تمامی کشورها شرایط را برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته است. هر مسیری شرایط خاص خود را برای مهاجرت به کانادا دارد، طبیعی است شرایط مهاجرت تحصیلی با مهاجرت کاری و استارتاپ یکی نباشد. هنگامی که تقاضا برای مهاجرت به یک کشور افزایش یابد، کشور مقصد برای کنترل ورود متقاضیان به این کشور و همچنین جذب بهترین‌ها شرایطی را اعلام می‌کند و این شرایط برای هر ویزا و مسیر متفاوت می‌باشد اما شرایط عمومی و اصلی می‌توانند موارد زیر باشد

 • شرایط سنی متقاضی برای مهاجرت
 • مدرک زبان مورد تایید متقاضی
 • مدرک تحصیلی متقاضی
 • شرایط مالی مناسب و مشخص

مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا

پس از بررسی شرایط مهاجرت به کانادا و روش‌های انجام این کار نوبت به بررسی مدارکی می‌رسد که برای انجام این کار به آنها نیاز خواهید داشت. برای استفاده از روش‌های مختلف ممکن است مدارک خاصی مورد نیاز باشند به عنوان مثال برای مهاجرت تحصیلی ارائه مدارک شناسایی و تحصیلی ممکن است کفایت کنند اما برای مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق ویزای خانوادگی مدارک متفاوتی مورد نیاز باشند. مسئله‌ای که تقریباً در بیشتر روش‌های مهاجرت به کانادا مطرح است، توانایی مالی برای تامین هزینه‌های زندگی در این کشور است به همین سبب یکی از الزامات انجام این کار ارائه گواهی تمکن مالی است. مدارک هویتی نظیر پاسپورت معتبر، شرکت در آزمون‌های سنجش سلامت یا مدیکال تست و ثبت بیومتریک از جمله مواردی به حساب می‌روند که برای تمامی روش‌ها الزامی هستند. مدرک زبان را می‌توان به عنوان یکی از مدارک مد نظر اداره مهاجرت این کشور برای اطمینان خاطر حاصل کردن از تسلط کافی افراد به زبان انگلیسی یا فرانسه بر شمرد. بهتر است برای آشنایی با مدارک لازم برای مهاجرت به کانادا، به مطالبی که برای هر روش به صورت اختصاصی در همین سایت قرار داده شده‌اند مراجعه کنید.

مزایای مهاجرت به کانادا در سال 2021

با کمی زمان و جست و جو در اینترنت می‌توانید به راحت به این نکته دست یابید که مهاجرت به کانادا دارای مزایای بسیاری می‌باشد و همین موضوع هم باعث شده است که کانادا جزء اصلی‌ترین کشورهای مهاجرپذیر دنیا شود. ما در این بخش به اصلی‌ترین مزایای مهاجرت به کانادا خواهیم پرداخت.

 • استفاده از خدماتی درمانی رایگان با بالاترین کیفیت
 • تحصیل رایگان برای شما و اعضای خانواده
 • کیفیت بالای خدمات و سطح بالای زندگی در این کشور
 • چند ملیتی بود کانادا باعث می‌شود حس تنهایی در جامعه نکرد
 • امنیت بالای کشور و پایین بودن نرخ جرم و جنایت
 • امنیت اقتصادی
 • نرخ پایین بی کاری در کانادا
 • بالا بودن میزان حقوق و دستمزد

هزینه مهاجرت به کانادا

در مورد کشور کانادا صحبت می‌کنیم کشوری که سالانه 10 ها هزار نفر به آن مهاجرت می‌کنند بدون شک گزینه اول مهاجرت بسیاری از ایرانیان همین کشور می‌باشد، از این رو طبیعی است که سوال هزینه مهاجرت به کانادا را بسیار بشنویم و یکی از اولین سوالاتی که برای متقاضیان مهاجرت ایجاد می‌شود این است که هزینه مهاجرت چقدر است. در پاسخ باید بگوییم که هزینه‌ها انواع مختلفی دارد و به موارد بسیاری می‌تواند بستگی خواهد داشت مانند نوع ویزا و شرایط شما، اینکه شما تنها هستید یا یک خانواده، خودتان قصد اقدام دارید و یا می‌خواهید کارتان را به یک سازمان مهاجرتی بسپارید و موارد دیگر، صادقانه بگویم مهاجرت مسیری هزینه بر است و باید برای آن هزینه‌هایی را در نظر بگیرید.

اگر بخواهیم اطلاعاتی دقیق‌تر را در ارتباط با این موضوع بیان کنیم، بهتر است مبالغ مورد نیاز برای دریافت اقامت موقت، دائم، حمایت از خانواده، تابعیت و سایر برنامه‌ها را بررسی کنیم. برای انجام این کار به بهترین نحو، از چندین جدول استفاده کرده‌ایم که در ادامه آنها را مشاهده خواهید کرد.

اقامت موقت کانادا
اقامت موقتتوضیحات و مبلغ بر اساس دلار کانادا
مجوز سفر الکترونیکی (eTA)7
تجربه بین‌المللی کانادا156
مجوزهای تحصیل (از جمله تمدیدها)150 (برای بازیابی وضعیت، 200 دلار دیگر باید پرداخت شود)
اجازه اقامت موقت200
ویزای بازدید کننده (از جمله سوپر ویزا) یا تمدید اقامت خود در کاناداویزای بازدیدکننده و سوپر ویزا برای هر نفر 100 دلار، برای خانواده 5 عضوی یا بزرگ‌تر 500 دلار، تمدید برای هر نفر 100 دلار، بازیابی وضعیت به عنوان بازدید کننده 200 دلار
مجوزهای کاری (از جمله تمدیدها)مجوز کار و تمدید آن 155 دلار برای هر نفر، 465 دلار برای هر گروه 3 نفره یا بیشتر، 100 دلار برای دارنده جواز آزاد، بازیابی وضعیت 355 دلار
اقامت دائم کانادا

اقامت موقت

توضیحات و مبلغ بر اساس دلار کانادا

مجوز سفر الکترونیکی (eTA)

7

تجربه بین‌المللی کانادا

156

مجوزهای تحصیل (از جمله تمدیدها)

150 (برای بازیابی وضعیت، 200 دلار دیگر باید پرداخت شود)

اجازه اقامت موقت

200

ویزای بازدید کننده (از جمله سوپر ویزا) یا تمدید اقامت خود در کانادا

ویزای بازدیدکننده و سوپر ویزا برای هر نفر 100 دلار، برای خانواده 5 عضوی یا بزرگ‌تر 500 دلار، تمدید برای هر نفر 100 دلار، بازیابی وضعیت به عنوان بازدید کننده 200 دلار

مجوزهای کاری (از جمله تمدیدها)

مجوز کار و تمدید آن 155 دلار برای هر نفر، 465 دلار برای هر گروه 3 نفره یا بیشتر، 100 دلار برای دارنده جواز آزاد، بازیابی وضعیت 355 دلار

اسپانسرشیپ فامیلی
فرزندان خوانده و سایر بستگانتوضیحات و مبلغ بر اساس دلار کانادا
حمایت مالی از خویشاوندان (22 سال یا بیشتر)1085
حمایت مالی از بستگان (22 سال یا بیشتر بدون حق اقامت دائم)565
حمایت مالی از یک فرزند تحت تکفل یا فرزندخوانده (یا فرزندی که باید به فرزندخواندگی گرفته شود) یا خویشاوند یتیم150 برای هر فرزند
شامل یک فرزند تحت تکفل، فرزندخوانده (یا فرزندی که باید به فرزندخواندگی بپذیرد) یا بستگان یتیم را در یک درخواست با خویشاوندان درج کنید.155 برای هر فرزند
حمایت مالی از خویشاوندان (زیر 22 سال غیر از فرزند وابسته شما)665
حمایت مالی از خویشاوندان (زیر 22 سال و نه فرزند تحت تکفل، بدون حق اقامت دائم)150
همسر یا شریک بستگان را نیز در نظر بگیرید1085
شامل همسر یا شریک بستگان خود (بدون حق هزینه اقامت دائم)570

 

والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگتوضیحات و مبلغ بر اساس دلار کانادا
حمایت مالی از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ1080
حمایت از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ (بدون حق هزینه اقامت دائم)565
در نظر گرفتن همسر یا شریک زندگی والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ1085
شامل همسر یا شریک زندگی والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ (بدون حق هزینه اقامت دائم)570
یک فرزند تحت تکفل والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را در نظر بگیرید155 برای هر فرزند

 

همسر، شریک زندگی یا فرزندان

توضیحات و مبلغ بر اساس دلار کانادا

حمایت از همسر یا شریک زندگی

1080

حمایت از همسر یا شریک زندگی بدون حق هزینه اقامت دائم

565

حمایت مالی از فرزند وابسته

150 برای هر فرزند

سایر هزینه ها

بیومتریک

توضیحات و مبلغ بر اساس دلار کانادا

برای هر نفر

85

برای هر خانواده (2 نفر یا بیشتر)

170

برای هر گروه تشکیل شده از 3 نفر یا بیشتر

255

 

انطباق کار فرما

توضیحات و مبلغ بر اساس دلار کانادا

هزینه انطباق کارفرما

230

هزینه انطباق کارفرما برای گروه‌های 3 نفره یا بزرگ‌تر

690

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا

بحث هزینه در مهاجرت موضوع بسیار مهمی است که بسیاری را دیگر خود کرده است و از این رو برخی به دنبال ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا هستندف اما بارها گفته ایم مهاجرا مسیر بدون هزینه نیست و برای اخذ اقامت قانونی هر کشوری نیاز به صرف هزینه هایی دارید اما در این میان مسیرهایی است که نسبت به دیگر مسیرها هزینه های کمتری نیز دارند.احتمالا گزینه اسکیل ورکر کانادا خواهد بود پروسه‌ای که هزینه‌ های زیادی نداره شاید زحمت زبانی بیشتری برای شما دارد انرژی و تلاش بیشتری از شما بخواهد اما خب جزو پروسه‌های بسیارکم هزینه است و از طرفی پرمتقاضی ترین مسیر نیز است.

مهاجرت رایگان به کانادا

سال‌هاست که کانادا تبدیل شده است به یکی از اصلی‌ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان و هرساله بسیاری به دنبال رسیدن به این کشور از راه‌های مختلفی شانس خود را امتحان می‌کنند. برخی از طریقی کاری و یا استارت آپ، برخی با تحصیلی و یا سرمایه گذاری و یا مسیرهای دیگر اما همین تلاش‌ها باعث شده است تا بسیاری به دنبال سودجویی خود باشند و برای جذب افراد و تبلیغات دروغین از جملاتی مانند مهاجرت رایگان به کانادا استفاده می‌کنند. یکی از اصلی‌ترین راه‌های درآمد زایی سازمان مهاجرتی کانادا و یا سازمان‌های مهاجرتی هر کشوری هزینه‌های دریافتی از شما می‌باشد و باید بگوییم مهاجرت به هر شکل و نوعی دارای هزینه می‌باشد، فقط میزان هزینه‌ها متفاوت است.

بهترین راه مهاجرت به کانادا

پس از معرفی تمامی مسیرهای پیش رو به منظور دستیابی به اقامت کشور مورد بحث، شاید شما عزیزان در یافتن بهترین راه مهاجرت به کانادا سردرگم مانده باشید. برای آن که بتوانید از این وضعیت خارج  شوید، ابتدا باید تمامی انتظارات خود و اعمالی که قصد دارید مجاز به انجام آنها باشید را مشخص کنید. در گام بعدی نوبت به آن می‌رسد تا شرایط و محدودیت‌ها تعیین شوند. با سپری کردن این مراحل آماده خواهید بود تا  اطلاعات در دسترس را با مسیرهای مهاجرتی تطبیق دهید تا در نهایت بتوانید بهترین گزینه در دسترس خود را انتخاب کنید. اگر می‌توانید از ویزاهای تحصیلی و سرمایه گذاری بهره ببرید، باید خوشحال باشید زیرا از طریق آنها به فرصت‌ها و مزایای متنوعی دسترسی پیدا می‌کنید.

بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا

برای بررسی بهترین شغل برای مهاجرت به کانادا باید ابتدا عنوان کنیم که این مسئله از جنبه‌های مختلفی نظیر بازار کار و موقعیت‌های شغلی مختلف، نوع محیط کار، جایگاه اجتماعی، درآمد و مسائل مختلف دیگری قابل بررسی است. برای مهاجرت از طریق روش‌های کاری بهترین شغل برای افراد را می‌توان حرفه‌ای به حساب آورد که فرد دارای مهارت بالا و رزومه و سابقه کاری مناسبی در آن بوده و بتواند شانس بالایی در اخذ ویزا داشته باشد.

پس از بیان این مسئله می‌توان به بررسی برخی از پردرآمدترین مشاغل برای مهاجرت به این کشور پرداخت؛ زیرا با اشتغال در آنها قادر خواهید بود تا با اخذ درآمدی مناسب زندگی مرفه و آرامی را برای خود و اعضای خانواده‌تان فراهم کنید. به صورت کلی می‌توان گفت مشاغلی که در دسته بندی NOC صفر، A و B قرار می‌گیرند درآمد بالاتری را نسبت به مشاغل سایر دسته‌ها دارند. دلیل این امر را نیز می‌توان نیاز به وجود سطح مهارت بالا و داشتن تخصص در زمینه‌های کاری بیان شده به حساب آورد.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی  

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی را می‌توان از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد. به منظور انتخاب بهترین گزینه‌ها باید فاکتورهای اقتصادی، آب و هوا، میزان جمعیت، زبان، مخارج، فرصت‌های متنوع و مزایای هر منطقه را بررسی کنید. پس از چک کردن شاخصه‌های فوق زمان آن فرا می‌رسد تا به سراغ تطبیق آنها با انتظارات و اهدافتان بروید و انتخاب نهایی را انجام دهید.

اگر بخواهیم برخی از برترین مناطق این کشور را نام ببریم می‌توان به مواردی نظیر اتاوا، کلگری، برلینگتون، بوچرویل، سنت آلبرت، تورنتو، ساسکاتون و ویکتوریا اشاره کرد. معمولاً آب و هوای بیشتر مناطق فوق به گونه‌ای است که مهاجران می‌توانند به راحتی و پس از گذشت زمانی اندک به آن عادت کنند. در کنار این ویژگی، وجود صنایع قدرتمند و اقتصادی پر رونق و قوی، امکانات رفاهی و تفریحی متنوع و مراکز تحصیلی معتبر و شناخته شده در سطح جهان را می‌توان به عنوان سایر مشخصه‌های بهترین شهرهای کانادا برای زندگی به حساب آورد.

پروسه مهاجرت به کانادا چقدر زمان میبرد؟ 

این سوالی است که کاملا به شرایط متقاضی و رویه و روندی که طی میکند بستگی دارد و می تواند متفاوت باشد. مسیرهای متفاوت processing time متفاوتی دارند و خیلی وقت ها آماده‌سازی برای انجام پرونده ها با یکدیگر کتفاوت هستند و بر اساس حجم مدارکشان کمی تفاوت دارند اما خب شاید بتوانیم بگوییم که مثلا برخی از سریع‌ترین مسیرها مثل ویزاهای توریستی یا ویزاهای ICT حدود شش تا هشت ماه زمان میبرند مسیرهایی مثل ویزای تحصیلی از ابتدا تا حالا انجام ویزا حدود یک سال زمان میبرد و برخی پروسه‌هایی که processing time طولانی‌تری داره ممکنه دو تا سه سال زمان ببرند.

دولت کانادا برای کمک به افرادی که در جست و جوی یافتن روشی مناسب به منظور مطلع شدن از دوره زمانی مورد نیاز برای بررسی درخواست‌های مختلف هستند، ابزاری را در صفحه‌ای با نام Check processing time  تعبیه کرده است. با مراجعه به صفحه بیان شده ابتدا باید نوع ویزایی که قصد دریافتش را دارید تعیین کنید. پس از این اقدام سوالاتی از شما پرسیده می‌شوند که در نهایت بازه زمانی‌ای به عنوان پاسخ به شما ارائه خواهد شد.

سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا

همه ما به دنبال سریع‌ترین راه رسیدن به مقصد خود هستیم اما باید بدانید اخذ اقامت قانونی هر کشوری زمان‌بر است. شاید در حالت کلی سریع‌ترین راه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل باشد و یا سرمایه گذاری اما می‌توان به این نکته اشاره کرد که سریع‌ترین راه ارتباط مستقیمی با شرایط شما داشته باشد چرا که در برخی موارد متقاضیان به دلیل شرایط دو تا سه سال در انتظار ویزای تحصیلی خود می می‌مانند و در مقابل برخی در کمتر از 6 ماه همان ویزا را دریافت می‌کنند و در مسیرهای دیگر مهاجرتی نیز شرایط به همین صورت است.

پاسپورت کانادا مناسب برای آینده

کشور کانادا یکی از باارزش‌ترین پاسپورت‌های دنیا را دارا می‌باشد و دارای اعتبار بسیار بالایی می‌باشد. پاسپورت این کشور از لحاظ اعتبار در دنیا رتبه سوم را دارد. اگر شما پاسپورت کانادا را داشته باشید می‌توانید به 115 کشور دنیا سفر کنید در آخرین ارزیابی‌ها و اعتبار سنجی‌هایی که انجام شده است، پاسپورت کانادا در جایگاه چهارم در جهان قرار گرفته است، و جزو پاسپورت‌های بسیار قدرتمند محسوب می‌شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید ارزش پاسپورت کانادایی از پاسپورت آمریکایی بالاتر است

راه و روش‌های اخذ پاسپورت کانادا؛ مزایا و اعتبار آن

اخذ پاسپورت کانادا را می‌توان تقریباً هدف نهایی افرادی به حساب آورد که قصد مهاجرت به آن را دارند. در ابتدای صحبت در ارتباط با این موضوع باید بیان کنیم که گذرنامه این کشور دارای انواع مختلفی نظیر آبی یا معمولی، پاسپورت ویژه، دیپلمات و موقت هست. هر یک از موارد بیان شده دارای کاربردی خاص بوده و عده‌ای مشخص قادر به گرفتنشان خواهند بود. نوع اول مناسب اشخاصی است که شرایط ویژه‌ای ندارند و برای امور معمول نظیر سفر به کشورهای دیگر از آن استفاده خواهند کرد. گذرنامه زرشکی یا دیپلمات برای مقامات به خصوصی نظیر فرماندهان نظامی یا سیاستمداران مهم صادر می‌شود.

نوع ویژه این مدرک شناسایی شباهتی زیادی به دیپلمات دارد اما مختص افراد رده پایین‌تر است. دسته آخر سند مورد بحث با جلدی سفید، برای شهروندانی که در خارج از کشور به سر می‌برند و پروسه دریافت ویزای آنها در حال انجام است در نظر گرفته شده که بین 6 ماه تا 1 سال اعتبار خواهد داشت. شاید برای شما عزیزان سوال شده باشد که این سند چه چیز خاصی دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم با استفاده از آن می‌توانید به 107 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید. دسترسی به 84 درصد از مناطق جهان و بهره‌مندی از مزایای مختلف زندگی در کانادا را می‌توان به عنوان اهدافی ارزشمند برای گذر از مسیر پیش رو به حساب آورد.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها و سدهای جلوی راه متقاضیان مهاجرت مدرک زبان می‌باشد. بسته به مسیر انتخابی شما می‌تواند الزام به داشتن زبان باشد و یا خیر، اگر شما به دنبال ویزای کاری هستید باید مدرک زبان را ارائه کنید و یا مسیر سرمایه گذاری اما چند دانشگاه محدود در این کشور وجود دارد که شما بدون مدرک زبان می‌توانید وارد آن شوید اما باید در دوره‌های زبان شرکت کنید. اما ما به شما توصیه می‌کنیم برای مهاجرت موفق باید حتماً بر روی توانایی زبانی خود سرمایه گذاری کنید و به دنبال مسیر میان‌بر نباشید. مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان شما را از مسیر دور خواهد کرد.

مدرک زبان مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا چیست ؟

اداره مهاجرت کانادا برای هر یک از روش‌های مهاجرت به این کشور، شرایط اولیه‌ای در نظر گرفته است.  در میان الزامات از پیش تعیین شده برای اکثر ویزاها داشتن تسلط بالا بر زبان انگلیسی ضروری به حساب می‌رود؛ به همین سبب نیز در میان اسناد درخواستی چک لیست‌های از قبل تهیه شده، نام مدرک زبان به چشم شما خواهد خورد. آزمون‌های متنوعی در سراسر جهان برای سنجش سطح  این تخصص افراد در حال برگذاری‌ست و همین مسئله نیز احتمالا باعث سردرگمی‌تان می‌شود.

اگر برایتان سوال شده است که چه مدرک زبانی برای مهاجرت به کانادا مورد نیاز است باید بگوییم مواردی نظیر CELPIP ، PTE، ITEP، IELTS، TOFEL، TEF، DELF، DALF و TCF برخی از تست‌هایی هستند که می‌توانید با شرکت در آنها به خوبی مهارت‌های خود را ارزیابی کرده و سندی رسمی و معتبر نزد IRCC اخذ کنید.

وکیل مهاجرت به کانادا

زمانی که نام مهاجرت به کشوری خارجی به میان بیاید برخی افراد به هنگام ورود به این روند و شرکت در آن دچار تردید و دلهره‌هایی می‌شوند. در این زمان است که نقش وکیل مهاجرت بیشتر از هر زمانی به چشم می‌آید. وکیل مهاجرت به کانادا می‌تواند از بروز اشتباهات و مشکلات احتمالی در طی کردن روند مهاجرت از طریق کنترل امور و ارائه مشاوره‌های تخصصی جلوگیری کرده و به شما در صرفه جویی در زمانتان کمک شایانی کند. زمانی که شما عزیزان آشنایی و آگاهی تقریباً کاملی از مسیر و روند استفاده از روش مهاجرتی مد نظر و شرایط و مدارک مورد نیاز برای آن داشته باشید نه تنها شانس خود را در رسیدن به هدف افزایش می‌دهید، بلکه قادر خواهید بود تا در هزینه‌های این کار نیز صرفه جویی کنید. آیا مسیر خاصی را برای مهاجرت به کانادا در نظر ندارید و یا در انتخاب خود مردد هستید؟ در اینجاست که مشاوره‌های وکیل می‌تواند به شما در انتخابی صحیح و مناسب کمک شایانی کند. اما ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که چه فردی برای این کار مناسب است؟ در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم فردی که دانش کافی در این زمینه داشته و مجوزها و تاییدیه‌های مورد نیاز را اخذ کرده باشد.

خدمات درنامایگریشن برای مهاجرت به کانادا

تلاش ما بر آن بود تا در این مطلب به صورت تقریباً کاملی شما عزیزان را با روش‌های مهاجرت به کانادا آشنا کنیم. اگر به این اقدام علاقه‌مند شده‌اید، بهتر است با دریافت اطلاعات تکمیلی از طریق منابع قابل اعتماد مانند همین سایت، کار خود را آغاز کنید. یکی از گزینه‌های دیگری که می‌توانید از آن برای طی کردن مسیر مورد بحث استفاده کنید، خدمات درنامایگریشن برای مهاجرت به  کانادا است که شامل موارد متعددی می‌شود. اولین موضوعی که برای توضیح دادن آنها می‌توان بررسی کرد، مشاوره رایگان نامیده می‌شود. اگر اطلاعات خود را در فرم زیر درج نمایید، مشاوران مجرب مجموعه با برقراری تماس برای ثبت اطلاعات تکمیلی و متصل کردن شما و فردی با زمینه کاری مناسب وارد عمل خواهند شد.

در مرحله بعدی، وقت ملاقات حضوری تنظیم شده و بهترین مسیر به شما پیشنهاد خواهد شد. حال زمان آن فرا می‌رسد تا شما عزیزان نیز وارد عمل شوید و با راهنمایی مسئول پرونده، برخی موارد نظیر فرم‌های درخواست و مدارک را جمع آوری و آماده سازی نمایید. زمانی که تمامی اسناد مورد نیاز برای موفقیت در روند مورد بحث فراهم شدند، درخواست ویزا بدون کوچک‌ترین مشکل و سهل انگاری در پورتال مربوطه ثبت می‌شود. اگر بخواهیم به صورت خلاصه و در یک جمله خدمات ارائه شده را توضیح دهیم، بهتر است بگوییم این سازمان از صفر تا صد مهاجرت به کانادا در کنار شما خواهد بود.

تقسیمات کشوری کانادا

کشور کانادا دارای 3 قلمرو و 10 استان می‌باشد. این کشور به طور کلی شامل 5 منطقه اصلی می‌باشد که هر یک از این مناطق بخش خاصی از نیازهای کشور را تأمین می‌کنند. تفاوت مهمی که میان قلمروها و استان‌ها می‌باشد در نوع قوانین و حکمرانی آن‌ها است. استان‌ها توان و تفویض خود را از قانون اساسی کانادا دریافت می‌کنند، در حالی که قلمروها اختیارات خود را از پارلمان این کشور که به طور متحد و توسط دولت فدرال تعیین می‌شود، دریافت می‌کنند. در این بخش به 5 منطقه اصلی کانادا اشاره خواهیم کرد تا بیشتر با ساختار این کشور آشنا شوید، این مناطق به شرح زیر می‌باشد :

منطقه شمال (North) : این منطقه یکی از مناطق حائز اهمیت در اقتصاد می‌باشد، چرا که دارای منابع گاز، نفت، و معادن سرب و روی و طلا می‌باشد. این منطقه حدوداً 3/1 کشور کانادا را شامل می‌شود.

کرانه غربی ( West Coast) : این منطقه شامل منابعی از جمله ماهیگیری و صنعت چوب سازی می‌باشد که اهمیت زیادی در اقتصاد این کشور دارد. این منطقه در واقع استان بریتیش کلمبیا را شامل می‌شود که به خاطر جنگل‌های بسیار زیبایش بسیار معروف است، و به همین دلیل در صنعت جهانگردی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

کانادای مرکزی : این منطقه پرجمعیت‌ترین منطقه در کشور کانادا است و حجم بسیار زیادی از محصولات کانادا را تأمین می‌کند. این ناحیه شامل استان‌های انتاریو و کبک می‌باشد.

منطقه اطلس : این منطقه دارای منابع طبیعی ماهیگیری، کشاورزی، جنگلداری می‌باشد. همچنین در صنعت استخراج فعالیت گسترده‌ای دارد و دارای منابع طبیعی فراوان و همچنین معادن می‌باشد. گردشگری یکی از صنعت‌های مهم این منطقه به شمار می‌رود.

منطقه علفزارها : شامل 3 استان می‌باشد. این منطقه دارای زمین‌هایی مناسب کشاورزی و سرشار از منابع می‌باشند. این منطقه از کوه‌های راکی آغاز می‌شود.

همان‌طور که قبل‌تر برای شما گفتیم کشور کانادا دارای 10 استان می‌باشد. هر کدام از این استان‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود با شرایط زندگی‌های متفاوتی هستند. همچنین با توجه به منابع و دسترسی‌هایشان بسته به نوع مهاجرت شرایط و مطبوعیت های خاص خودشان را دارند که تمامی این 10 استان و ویژگی‌هایشان با جزئیات در مقاله استان‌های کشور کانادا به طور کامل برای شما توضیح داده شده است.

شرایط اجتماعی کشور کانادا برای مهاجران

کشور کانادا از لحاظ زندگی اجتماعی فاکتورهای مناسب زیادی دارد که باعث شده این کشور نسبت به سایر کشورهای مقصد مهاجران جزو کشورهای محبوب به حساب آید، و در رده مهاجرپذیرترین کشورها قرار بگیرد. یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت کشور کانادا اصل عدم تبعیض آن می‌باشد. در کانادا مهاجرین شرایط بسیار مطلوبی از نظر اجتماعی دارند چرا که این کشور به طور کلی ساختاری مبنا بر عدم جداسازی قومیتی، نژادی، ملیتی، مذهبی و مواردی از این قبیل دارد، و این ویژگی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که باعث شده کانادا یکی از کشورهای مطلوب از نظر مهاجران باشد، چرا که فرهنگ‌های بسیار متفاوت از اقصی نقاط جهان به شکل کاملاً دوستانه در حال زندگی کردن در کنار یکدیگر هستند. این مورد از مواردی است که باعث افزایش کیفیت زندگی در این کشور شده است، و باعث شده کانادا کشور جذابی برای مهاجران محسوب شود. به طور کلی این کشور بسیار صلح طلب و ساختار دوستانه‌ای دارد.

برنامه‌های سیاستی دولت کانادا اغلب در مسیری تعیین می‌شود که باعث شده افراد در مشاغل مختلف، دانشگاه‌ها یا در زندگی روزمره اجتماعی روابطی بسیار مناسب، متعادل و روبه‌رشد داشته باشند، و حس همکاری زیادی بین اقشار جامعه باشد. همین موضوع سبب شده تا امید به زندگی و آینده در افراد ساکن این کشور افزایش یابد و معمولاً مهاجران احساس غریبی و یا بیگانه بودن ندارند. یکی از دلائل جذابیت موضوع فرهنگ‌های چندگانه در کانادا این است که با روند سیاست‌های دولت این کشور ساکنان آن مجبور به تغییر عقاید و فرهنگ خود نیستند. هر فرد می‌تواند با حفظ تمامی عقاید، آیین‌ها، دین و … در این کشور به راحتی زندگی کند.

تمامی این موارد عواملی هستند که باعث شدند کانادا در لیست 10 کشور اول شاد دنیا قرار داشته باشد.

زبان رسمی کشور کانادا

کانادا یک کشور دو زبانه است یعنی در واقع دو زبان رسمی و اصلی دارد. زبان رسمی این کشور انگلیسی و فرانسه می‌باشد. اما به دلیل تنوع زیاد توریست‌ها و مهاجرت گسترده‌ای که به این کشور وجود دارد، زبان‌های دیگری از جمله چینی، آلمانی، اسپانیایی و چند زبان دیگر نیز در این کشور صحبت می‌شود.

کانادا کشوری با موقعیت جغرافیایی بسیار خوب است، و از ویژگی‌های درخور آن می‌توان به وجود منابع طبیعی بسیار فراوان اشاره کرد. آبشار نیاگارا نیز که یکی از جاذبه‌های گردشگری دنیا محسوب می‌شود در جنوب این کشور بین مرز کانادا و آمریکا قرار دارد.

هزینه‌های زندگی در کانادا

هزینه‌های زندگی در هر کشوری شامل لیستی می‌شود از جمله هزینه‌های خرید خانه، اجاره خانه، حمل‌ونقل، امرار معاش، خورد و خوراک، تحصیلات، رستوران‌ها، تفریحات و اوقات فراغت و سایر هزینه‌هایی از این قبیل، این هزینه‌ها می‌تواند در دسته‌بندی‌های هفتگی، ماهانه و یا سالانه تقسیم بندی کرد. جالب است بدانید کانادا در رده کشورهای گران به حساب می‌آید، و در مقایسه با کشورهای گران دنیا تقریباً جایگاهی نزدیک به آن‌ها دارد. رتبه کانادا در بین کشورهای گران جهان 24 ام است. اما مسئله قابل توجه در رابطه با این کشور این است که نرخ بسیار پایین تورم در آن یکی از ویژگی‌های مهم و قابل توجه این کشور است. همین موضوع باعث شده است تا مردم این کشور با توجه به درآمدها و هزینه‌هایشان قدرت خرید بالایی داشته باشند و کانادا در رتبه‌های برتر در بین کشورها از لحاظ قدرت خرید قرار دارد، و این یکی از دلایلی است که این کشور را به مقصدی جذاب برای مهاجران تبدیل کند، چرا که در واقع با وجود گرانی این کشور کیفیت زندگی بسیار بالایی دارد.

آیا داشتن بستگان در کانادا کمکی به پرونده مهاجرتی من می‌کند؟

پاسخ به این سوال کاملا به مسیر و و همچنین پرونده مهاجرتی شما دارد، برای مثال اگر شما از مسیر اسکیل ورکر و یا زیر شاخه های استانی اقدام کرده اید وجود اقوام درجه یک در آن استان و یا خاک کانادا می تواند در افزایش امتیاز به شما کمک کند و شرایط شما را بهبود ببخشد ولی در مسیر ویزاهای تحصیلی کانادا امتیازی برای شما لحلظ نخواهد شد و شاید حتی یک نکته منفی برای آفسیر اداره مهاجرت کانادا نیز باشد چرا که شما باید در ارائه مدارک دقت کنید و ثابت کنید که قصد دارید بعد از تحصیل به کشور خود بازگردید.

مهاجرت به کانادا بهتر است یا مهاجرت به اروپا؟

پاسخ به این سوال کاملا به شرایط متقاضیان بستگی دارد براساس ریکورمنت هایی که مسیرهای متفاوتی که دارند ممکن است شرایط یک نفر متفاوت باشد ممکن است مسیری که برای یک نفر مسیر مناسب تلقی می شود در کشور کانادا برای فرد دیگری شرایط مناسبی نداشته باشد ریسک‌های بالایی را داشته باشد اینها مواردی است که باید بررسی شود ضمن اینکه شاید برای انتخاب کشور هدف و مقصد برای پروسه مهاجرت سلیقه متقاضی هم بسیار در آن دخیل باشد و از طرفی سلیقه‌های متفاوت ممکن است هدف‌های متفاوتی داشته باشند اما برای اینکه ببینیم آیا ریسک متقاضی در یک مسیر مناسب ارزیابی می شود یا نه نیاز داریم تا detail بیشتری از شرایط متقاضی بررسی کنیم و مسیر مناسب را برایش انتخاب کنیم.

شرایط مهاجرت به کانادا زیر 18 سال امکان پذیر است؟

مهاجرت به کانادا زیر 18 سال از طریق روش‌های مختلفی صورت می‌پذیرد که از جمله آنها می‌توان به ویزاهای اسپانسرشیپ، همراه و تحصیلی اشاره کرد. از آنجایی که این افراد زیر سن قانونی به سر می‌برند، اگر قصد ادامه تحصیل در کشور مورد بحث را داشته باشند باید شرایطی نظیر تمکن مالی مناسب، اجازه والدین برای خروج از کشور و حضور سرپرست برای مراقبت از کودک و تامین نیازهایش را فراهم کنند. از طریق این اقدام فرد از مزایای مختلفی بهره‌مند خواهد شد که یکی از آنها را می‌توان به وجود آمدن بستری مناسب برای ورود به دانشگاه‌های کانادا و یا سایر موسسات علمی برتر دانست.

اگر والدین قصد به دست آوردن اقامت کشور مورد بحث را دارند، در صورت موفقیت، متقاضی اصلی قادر خواهد بود برای همراهانش نیز ویزا اخذ کند که فرزندان زیر 18 سال نیز در این دسته قرار خواهند گرفت. اشخاصی که اقامت دائم یا شهروندی کانادا را دارند و می‌توانند طبق چارچوب‌های از پیش تعیین شده نقش حامی را برای بستگانشان ایفا کنند و به گروه مورد بحث در مهاجرت از طریق ویزای اسپانسرشیپ کمک کنند.

مهاجرت به کانادا با ثبت اختراع

اگر در زمینه کاری خود دارای خلاقیت، استعداد و توانایی بالایی هستید، بهتر است از این موضوع مطلع باشید که می‌توانید از طریق ثبت اختراع به کانادا مهاجرت کنید. اولین مسئله مهم در این روند آن است که طرحی تجاری و نوآورانه و قابل پیاده سازی داشته باشید. اگر بتوانید آن را به ثبت برسانید، مسیرهای متنوعی به روی شما باز خواهند شد که می‌توان آنها را شامل ویزاهای استارت آپ، کارآفرینی و ثبت شرکت به حساب آورد. برای استفاده از تمامی موارد بیان شده بیزینس پلنی که ارائه می‌دهید باید تمامی شرایط فوق را داشته باشد. تفاوتی که میان این روش‌ها وجود دارد در شرایط اخذ اقامت بوده و پس از گام اول مطرح خواهند بود.

در start up طرح باید به سازمان‌ها و شرکت‌های سرمایه گذار ارائه شود تا حامی مالی جذب کنید. برای کار آفرینی باید متقاضی 3 سال از 5 سال اخیر را به عنوان مدیر فعالیت کرده باشد و بتوانند با کسب و کار خود حدااقل یک شغل به وجود آورد. روش آخر نسبت به سایر گزینه‌ها پرهزینه‌تر بوده و نیازمند آشنایی با جزئیات مختلفی است. اگر به دنبال کسب اطلاعاتی جامع در ارتباط با موضوع مورد بحث هستید، بهتر است به مطلب گام به گام مهاجرت به کانادا با ثبت اختراع از طریق کلیک کردن بر روی نام آن مراجعه کنید.

مهاجرت به کانادا با دعوتنامه

آیا مهاجرت به کانادا یکی از اهداف اصلی شما به حساب می‌رود؟ در این صورت باید اطلاعاتی در ارتباط با روش‌های دستیابی به این هدف به دست بیاورید تا بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. به هنگام تحقیق در ارتباط با این مسیرها بدون شک اسم دعوت نامه به گوش شما خورده است. اگر با این سند بسیار مهم آشنایی ندارید باید بگوییم یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا با دعوت نامه است. مدرک بیان شده باید توسط فردی مقیم نگارش شود. در اینجا باید به این مسئله نیز اشاره داشته باشیم که این سند قابل تنظیم برای همه افراد نیست.

به هنگام اقدام برای گرفتن ویزاهای توریستی یا کاری، داشتن مدرک مورد بحث می‌تواند تاثیر مثبتی بر موفقیت متقاضیان برجای بگذارد. شخص مقیمی که به مهاجر در این زمینه قصد کمک دارد، در زمینه کاری باید کارفرما و برای  visitor visa یکی از بستگانش باشد. گنجاندن اطلاعات نویسنده و درخواست دهنده، منابع مالی، نوع رابطه بین طرفین و تعیین هدف سفر را می‌توان جزو برخی از مواردی دانست که باید در دعوت نامه کانادا به آنها اشاره شود.

مهاجرت به تورنتو کانادا

آشنایی با شهرهای مهم و مناسب برای مهاجرت مسئله‌ای بسیار مهم و ضروری به حساب می‌رود؛ زیرا می‌تواند بر کیفیت زندگی و آینده‌تان در کشور مد نظر تاثیر بالایی داشته باشد. در این بخش از مقاله قصد داریم تا شما عزیزان را با یکی از بهترین مقاصد پیش رویتان در کانادا آشنا کنیم. تورنتو که مرکز ایالت انتاریو نیز هست، یکی از بزرگترین شهرهای کشور است که صنایع بزرگ و مختلفی را در دل خود جای داده.

وجود فرصت‌های سرمایه گذاری متعدد و دانشگاه‌های معتبر و شناخته شده در سطح جهان برخی از سایر ویژگی‌های آن هستند. بنابر موارد بیان شده تا به اینجا اگر هدف شما از مهاجرت اشتغال، سرمایه گذاری و یا حتی تحصیل باشد، مهاجرت به تورنتو کانادا اقدامی منطقی خواهد بود. در کنار ویزاهای فدرال، برنامه‌های استانی مختلفی نیز توسط انتاریو در دسترس علاقه‌مندان به دست آوردن ویزا قرار داده که می‌توانند گزینه‌های مناسبی برایتان باشند.

مهاجرت به ونکور کانادا

یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی کانادا همین شهر ونکور است که هرساله میزبان هزاران مهاجر به خود است. البته ناگفته نماند که شهر گرانی نیز به حساب می‌آید، یک شهری ساحلی که در غرب کشور و استان بریتیش کلمبیا واقع شده است. آب و هوای این شهر بسیار معتدل و همین موضوع هم یکی از دلایل انمتخاب آن از طرف بسیار از متقاضیان شده است. پس از بررسی جزئی وضعیت جغرافیایی و آب و هوا بهتر است به سراغ تحصیل و اقتصاد ونکوور برویم.

دانشگاه‌ها و مدارس معتبر و شناخته شده‌ای در آن قرار دارند که با ارائه خدمات آموزشی با بهترین کیفیت ممکن این فرصت را در اختیار دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی قرار داده‌اند که با سپری کردن دوره‌های مختلف، زمینه مناسبی را برای دستیابی به آینده‌ای درخشان در ارتباط با تحصیل خود فراهم کنند. مهاجرت به ونکور کانادا در برنامه بسیار از متقاضیان همچون شما است و توصیه میکنیم در رابطه با آن حتما مطالعاتی را انجام دهید.

مهاجرت به کبک کانادا

مهاجرت به کبک کانادا کمی با دیگر مناطق این کشور متفاوت است اگر رابطه با آن تحقیق کرده باشید میدانید که قوانین مهاجرتی کبک تفاوتهایی نیز دارد برای مثال دانش زبان فرانسه به شما در رسیدن به این منطقه بسیار کمک میکند از این رو باید روی زبان فرانه خود مانند زبان انگلیسی نیز کار کنید.

آیا امکان مهاجرت به کانادا از طریق ویزای سرمایه گذاری وجود دارد ؟

در حال حاضر تنها برنامه ویزای سرمایه گذایر کانادا مربوط به برنامه سرمایه گذاری کبک می باشد.

بهترین راه برای مهاجرت به کانادا کدام مسیر می باشد؟

بهترین راه برای مهاجرت به کانادا رابطه کاملا مستقیم با شرایط شما دارد برای برخی ویزای کاری و برای برخی ویزای ازدواج و یا دیگر مسیرها که پیشنهاد می کنیم تا در این زمینه حتما مشاوره های لازم را دریافت کنید.

ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟
مهاجرت به کانادا از طریق کار و برنامه های استانی، مهاجرت به مناطق روستایی و کم جمعیت کانادا و روش تحصیلی ارزان‌ ترین روش ها هستند.
برنامه تجربه کانادایی چیست؟

بدون شک بسیاری از افرادی که در این کشور مشغول به کار و یا فعالیت هستند به اخذ اقامت دائم آن علاقه‌مند می‌شوند به همین منظور دولت کانادا روشی را برای رسیدن این افراد به هدف بیان شده فراهم کرده است که با نام CEC یا تجربه کانادایی شناخته می‌شود. برای استفاده از CEC فرد باید حداقل 1 سال در کشور مورد بحث مشغول به تحصیل یا کار بوده و شرایطی خاص را داشته باشد. لازم به ذکر است که این روش به عنوان یکی از روش‌های اکسپرس اینتری نیز به شمار می‌رود.

برنامه تجربه کبکی چیست؟

کبک را می‌توان به عنوان کشوری به حساب آورد که شرایط متفاوتی را با سایر استان‌های این کشور دارد. به مانند تجربه کانادایی، برای مهاجرت از طریق برنامه تجربه کبکی (PEQ) نیز متقاضیان باید در این منطقه مشغول به تحصیل و یا کار باشند. برای استفاده از PEQ ابتدا ملزم خواهید بود تا برای دریافت CSQ درخواست ارائه کنید.

حداکثر سن برای مهاجرت به کانادا چقدر است؟

به دلیل تنوع بسیار بالا در روش‌های مهاجرتی نمی‌توان محدوده سنی خاصی را برای پاسخ به این سوال مطرح کرد زیرا از نوزادان گرفته تا افراد مسن می‌توانند با استفاده از آنها و برای انجام امور مختلف وارد این کشور شوند. ممکن است برخی از این روش‌ها دارای محدودیت‌های سنی باشند که برای آشنایی با این مسئله بهتر است به مطالب اختصاصی قرار داده شده در سایت درنامایگریشن مراجعه کنید.

سیستم امتیاز بندی مهاجرت به کانادا چیست و در چه روشی کاربرد دارد؟

برای استفاده از برخی روش‌های مهاجرتی افراد متقاضی از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرند. اداره مهاجرت این کشور برای اولویت بندی کردن افراد و سنجش و مقایسه آنها این فاکتورها را مورد بررسی قرار داده و بر اساس چارچوبی از پیش تعیین شده به آنها بر اساس شرایطشان امتیاز دهی می‌کند که این چارچوب سیستم امتیاز بندی بوده و می‌توان از طریق آن میزان شانس فرد را برای موفقیت در مسیر مد نظر سنجید و در صورت پایین بودن آن با بهبود شرایط به موفقیت در مهاجرت به کانادا دست یافت.

کد NOC چیست؟

دولت کانادا مشاغل موجود در بازار کار را تحت عنوان طبقه بندی مشاغل استرالیا و آن هم بر اساس فاکتورهای مختلفی نظیر وظایف، مسئولیت‌ها و اهداف به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی کرده که این دسته بندی با نام NOC شناخته می‌شود. به هر یک از مشاغلی که در این دسته بندی قرار بگیرند کدی 4 رقمی تحت عنوان کد NOC اختصاص داده می‌شود که هر یک از این ارقام نشان دهنده مسئله خاصی است که برای مهاجرت کاری و یا استخدام بسیار کاربردی خواهد بود. این ارقام به ترتیب نشان‌دهنده نوع مهارت، سطح مهارت، گروه‌های اصلی و گروه‌های فرعی خواهند بود.

برای انجام آزمونهای پزشکی باید چه مدارکی را همراه خود ببرید؟

توجه کنید که همیشه در ارائه مدارک باید دقت لازم را داشته باشید. در زمانی که به پزشک معتمد اداره مهاجرت کانادا مراجعه میکنید باید تمامی مدارک هویتی خود را داشته باشید و حتیی اگر اخیرا آزمایشاتی را انجام داده اید بهتر است جواب آن را داشته باشید. اگر عینک یا لنز طبی استفاده می‌کنید همراه خودتون ببرید.

 

قوانین مربوط به تست‌های پزشکی کانادا چیست؟

در صورتی که متقاضی دچار بیماری باشه که این بیماری هزینه‌های زیادی را به سیستم بهداشتی کانادا تحمیل کند ممکن است پرونده‌ی شما رو دچار ریسک کند. برای مثال بیماری‌هایی مانند بیماری‌های حاد قلبی، اختلالات مغزی، بیماری‌های کبدی، بیماری‌هایی مثل HIV، سل، هپاتیتو …  اصولا بیماری هایی که برای دولت کانادا هزینه بر باشد و این عدد حدود 21هزار دلار کانادا باشد میتواند به راحتی پرونده شما را پر ریسک کند.

آیا بدون انجام انگشت نگاری بیومتریک هم می توان امور درخواست ویزای کانادا را ادامه داد؟

جواب این سوال هم منفی است شما باید حتما در زمانی که می‌خواهید درخواست ویزا بدهید اطلاعات ثبت شده و رکورد اطلاعاتیتان موجود باشد و این پروسه بایومتریک را انجام بدهید اما در نظر داشته باشید اگر یک بار این پروسه رو انجام داده باشید برای ده سال اطلاعات شما ذخیره شده و می‌تونید از آن استفاده کنید.

 

آیا انگشت نگاری ویزای کانادا از داخل ایران قابل انجام است؟

متاسفانه در حال حاضر در ایران این قابلیت وجود ندارد و متقاضیان عزیز باید از کشورهای همسایه مثل ترکیه یا امارات اقدام به این کار کنند.

 

آیا به دنیا آوردن فرزند در کانادا منجر به دریافت اقامت والدین می شود؟

خیر کانادا شرط خاک دارد برای اخذ تابعیت اما این به این معنی نیست که اگر فرزند شما در کانادا متولد شود شما از این طریق می‌تونید اقامت کانادا را دریافت کنید.