🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

[flexy_breadcrumb]

مهاجرت به انگلستان موضوعی است که قصد داریم در قالب یک مقاله به آن بپردازیم. شاید زمانی که اسم کشور انگلستان و بریتانیای کبیر به گوش شما بخورد شما به یاد ملکه انگلیس، زندگی های سلطنتی، آیین و رسوم عجیب، کلاه و لباس هایی با مدل های سنتی و خاص و اشرافی در ذهن شما نقش ببند. اما باید به شما بگویم که در واقعیت این چنین نیست. کشور انگلیس یکی از کشور های پیشرفته و مدرن دنیا محسوب می شود.

اگر قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی دارید به طور قطع می توان گفت مهاجرت به انگلستان از ذهن شما عبور کرده است و شاید حتی شما بر روی این کشور به عنوان مقصد اصلی مهاجرت خود به طور جدی سرمایه گذاری کرده باشید. ما در این مقاله قصد داریم تا در زمینه راه ها و روش های مهاجرت به انگلستان و مزایای مهاجرت به این کشور بپردازیم از این رو اگر شما هم قصد مهاجرت به انگلستان را دارید پیشنهاد می کنم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشد.

نگاهی به کشور انگلستان

در قسمت شمال غربی قاره اروپا در بین اقیانوس اطلس، دریای شمال جزیره ای قرار دارد که این جزیره متشکل از چهار کشور می باشد و این چهار کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر را تشکیل می دهند. کشورهای این جزیره شامل ایرلند شمالی، ولز، اسکاتلند و انگلیس می باشد که همگی آن ها تحت سلطه خاندان سلطنتی انگلستان می باشند.

کشور انگلیس مرز خاکی مشترکی با هر سه کشور دیگر این جزیره دارد. پایتخت انگلستان، لندن می باشد که به طور همزمان قطب اقتصادی این کشور نیز است. انگلیس جزو معدود کشورهای انگلیسی زبان قاره ی اروپا می باشد که همین موضوع از دلایل محبوبیت مهاجرت به انگلستان است.

این کشور دارای فرهنگ و تاریخی بسیار غنی است و در لیست کشورهای با اصالت دنیا با آداب ، فرهنگ وزین و با رسم و رسوم هایی که از گذشتگان به آن ها به ارث رسیده است. همچنین کشور انگلستان در لیست 6 کشور برتر در اقتصاد جهانی قرار دارد و از لحاظ رتبه بندی می توان گفت در جایگاه چهارم دنیاست. حکومت این کشور سلطنت مشروطه می باشد، و جو حکومتی این کشور در دنیا به دلیل ثبات بالایی که دارد بسیار معروف می باشد.

واحد پول انگلیس پوند می‌باشد و جالب توجه است که بعد از خارج شدن انگلیس از اتحادیه اروپایی، این کشور نه تنها در اقتصاد و ارزش واحد پولی دچار مشکل نشد، بلکه می‌توان گفت امروزه در دنیا یکی از با ارزش ترین ارزهای دنیا را دارد که حتی از دلار آمریکا و یورو نیز ارزش بالاتری دارد. پس از معرفی انگلستان میتوان گفت سازمان درنامایگریشن این کشور جذاب را برای مهاجرت به شما متقاضیان عزیز پیشنهاد می‌کند.

چرا انگلستان می تواند مقصد مهاجرتی خوبی باشد ؟

به طور کلی می توان گفت انگلیس از زمان امپراطوری های روم مقصد مهاجرتی برای مهاجران بوده است، اما در سال هایی که جنگ جهانی دوم در حال رخ دادن بود نیز موجی از مهاجران به سمت انگلیس روانه شدند. البته در سال های بعدی نیز انگلیس برای جبران کمبود نیرو های کار خود به طور رسمی اعلام کرد مهاجرانی را برای کار بدون داشتن ویزا قبول می کند. در سال های بعد نیز این کشور با سیاست های جدید تر در جهت منافع کشور خود هرساله مهاجرانی را پذیرا است و از این رو لاین مهاجرت به انگلستان فعال تر شد.

امروزه متقاضیان مهاجرت، انگلیس را بر مبنا های مختلفی به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند از جمله یکی از دلایل خیلی مهم می توان نرخ تورم بسیار پایین این کشور را نام برد. که این موضوع به خصوص برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند حائز اهمیت می باشد. کشور انگلیس با توجه به وضعیت اقتصادی و پرقدرتی که دارد فضای مناسبی برای راه اندازی کسب و کار های جدید را ایجاد کرده است و بسیاری از سرمایه گذاران با هدف شروع یک بیزینس جدید به این کشور مهاجرت می کنند.

علاوه بر نرخ تورم، این کشور دارای نرخ بیکاری بسیار پایینی نیز می باشد و اکثر افراد به راحتی در مشاغل مختلف در این کشور مشغول به کار می شوند؛ همین موضوع و از جمله دلایل دیگر برای مهاجرت کاری به این کشور می باشد. کشور انگلستان متقاضیان زیادی برای مهاجرت تحصیلی نیز دارد؛ چرا که این کشور یکی از کشور های بسیار مطرح در سطح تحصیلات آکادمیک است و برخی از دانشگاه های برتر دنیا مانند آکسفورد در این کشور قرار دارند. هرساله متقاضیان زیادی برای پذیرش تحصیلی، اپلای شدن و برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور تلاش می کنند.

راه های مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان راه ها و روش های  گوناگونی دارد که متقاضیان می توانند نسبت به نیاز ها و خواسته هایشان، راه مناسب و مورد نظر خود را پیدا کنند. هر راهی شرایط متفاوتی از سایر راه ها دارد و افراد باید شرایط خود را در نظر داشته باشند. برخی از روش های مهاجرت به انگلستان نسبت به دیگر مسیرها محبوب تر است و ما در این بخش به معرفی آن ها می پردازیم.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

به طور کلی اخذ ویزای کاری از کشورهای اروپایی کمی سخت است و شرایط خاص خود را دارد به عنوان مثال یکی از نکاتی که در گذشته باید به آن توجه می کردیم این بود که متقاضیان مهاجرت به انگلستان باید یک جاب آفر یا پیشنهاد شغلی را از یک کارفرمای انگلیسی دریافت می کردند که خود آن شرایط خاصی داشت که به صورت مفصل در مقاله مهاجرت به انگلستان از طریق کار اشاره کرده ایم.

اما این موضوع برای افرادی که خارج از اروپا بودند بسیار ناعادلانه بود ولی از سال 2021 دولت انگلستان قوانین جدیدی را ارائه کرده است تا به این شکل شرایط مهاجرت کاری به انگلستان کمی راحت شود.

در قوانین جدید برای مهاجرت کاری به انگلستان تمامی افرادی که قصد دریافت ویزای کاری این کشور را دارند، از طریق سیستم امتیازبندی سنجیده خواهند شد و به این شکل شما سطح برابری با افراد داخل اتحادیه اروپا خواهید داشت. شما برای مهاجرت به انگلیس از طریق کار چند روش را دارید که باید مناسب ترین را برای خود انتخاب کنید که به شرح زیر می باشد:

ویزای Tier 1 برای شهروندان خارجیویزای Tier 2 برای نیروی کار ماهر با جاب آفرویزای Tier 5 ویزای کار موقت
ویزای نوآوری بریتانیا (Tier 1)ویزای کاری عمومیویزای کار جوانان
ویزای استارت آپی (Tier 1)ویزای خدمات درمانی و سلامتیویزای نیروی کار موقت( فصلی)
ویزای استعداد جهانی  (Tier 1)ویزای مبلغ دینیویزای نیروی کار موقت برای توافقنامه بین‌المللی
 ویزای ورزشکارانویزای نیروی کار موقت برای برنامه تبادلی دولتی

مهاجرت به انگلستان از طریق کار با کم‌ترین هزینه

از عوامل تأثیرگذار در هزینه‌های مربوط به مهاجرت تحصیلی، نوع ویزا است. یکی از رایج‌ترین نوع ویزا در کشور انگلستان، ویزای کاری عمومی است. هزینه‌ی ویزای کاری عمومی برای یک نفر تا مدت زمان 3 سال، 610 پوند و هزینه تمدید آن 704 پوند است. اگر قصد داشته باشید ویزای کاری عمومی با مدت زمان بیش‌تر از 3 سال دریافت کنید، باید 1220 پوند و برای تمدید آن 1408 پوند پرداخت کنید.

ویزای استارت آپی یکی از انواع ویزا است که نسبت به سایر ویزاهای کاری، قیمت پایین‌تری دارد. برای دریافت ویزای استارت آپ نیاز است تا مبلغ 363 پوند را پرداخت کنید. هم‌چنین مبلغ تمدید این ویزا 493 پوند است. اگر قصد دارید با کم‌ترین هزینه به انگلستان مهاجرت کنید، بهتر است از ویزای استارت آپ استفاده کنید.

ویزای خدمات درمانی نیز یکی دیگر از ویزاهای ارزان قیمت در این کشور محسوب می‌شود. هزینه‌ی این ویزا در کشور انگلستان، 232 پوند است. این ویزا تنها 3 سال اعتبار دارد و باید پس از آن این ویزا را تمدید کنید.

هزینه‌های زندگی در انگلستان یکی دیگر از هزینه‌هایی است که کسانی که قصد مهاجرت کاری دارند باید به آن توجه داشته باشند. برای مهاجرت کاری نیاز است تا ملکی را خریداری یا اجاره کنید. به طور معمول میانگین هزینه‌ای که برای این کشور در نظر گرفته شده است، برای هر فرد 2236 پوند است. اگر خانوادگی به کشور انگلستان مهاجرت کنید، میانگین هزینه‌ای که برای شما در نظر گرفته می‌شود 3827پوند است.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

بسیاری از افراد در سراسر جهان مسیر سرمایه گذاری را برای مهاجرت و اخذ اقامت انتخاب می کنند برای این کار ابتدا تحقیق های فراوانی را می کنند. باید پذیرفت که یکی از اصلی ترین گزینه های این متقاضیان کشور انگلستان می باشد. مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری می تواند یک گزینه مناسب برای بسیاری از سرمایه داران و صاحبان کسب و کار باشد. اما برای این منظور دولت انگلستان سه مسیر را در اختیار شما متقاضیان عزیز گذاشته است :

  • Entrepreneur ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان : برای متقاضیانی می باشد که براساس سیستم امتیاز بندی انگلستان 95 امیتاز کسب کنند و حداقل مبلغ 200 هزار پوند سرمایه گذاری کند.
  • Entrepreneur ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان : در این مسیر شما باید 75 امیتاز کسب کنید و مبلغ 2 میلیون پوند در این کشور سرمایه گذاری کنید.
  • سرمایه گذاری در انگلستان از طریق post-study work : شما برای این روش باید 95 امیتاز کسب کنید و یک بیزینس پلن را ارائه کنید که میزان سرمایه گذاری حداقلی 50 هزار پوند می باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری با کم‌ترین هزینه

سرمایه‌گذاری در انگلستان به چندین بخش تقسیم‌بندی می‌شود. شما می‌توانید بر اساس سرمایه‌ی اولیه خود در یکی از شهرهای انگلستان سرمایه‌گذاری کنید. هر چه میزان سرمایه‌ی اولیه شما بیش‌تر باشد، سرمایه‌گذاری آسان‌تر و راحت‌تری خواهید داشت.

 سرمایه‌گذاری50.000 پوندی

اگر قصد دارید با استفاده از ویزای سرمایه‌گذاری به این کشور مهاجرت کنید، باید توجه داشته باشید که این نوع ویزا مناسب ایرانیان خارج از کشور انگلستان نیست. این سرمایه‌گذاری می‌تواند برای ایرانیانی که در کشور انگلستان مشغول به تحصیل هستند و قصد ندارند به ایران بازگردند، مفید باشد. اگر یکی از دانشجویان کشور انگلستان هستید و قصد دارید پس از تحصیل اقامت خود را در این کشور دریافت کنید، می‌توانید 50.000 پوند در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. این روش یکی از کم‌ هزینه‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور برای دانشجویان است.

سرمایه‌گذاری 200.000 پوندی

برای اینکه بتوانید ویزای سرمایه‌گذاری را با استفاده از این سرمایه اولیه بدست آورید، ابتدا باید مدرک آیلتس با نمره 4 و Business plan خود را کسب کنید. هم‌چنین باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید که نشان دهنده تمکن مالی شما در ایران است. مدت زمان اعتبار این ویزا، 3 سال است. شما می‌توانید پس از به پایان رسیدن این ویزا، دوباره آن را تمدید کنید.

هم‌چنین این امکان وجود دارد که پس از به پایان رسیدن این ویزا، اقامت دائم خود را از کشور انگلستان دریافت کنید. می‌توان گفت این نوع سرمایه‌گذاری بهترین و کم‌هزینه‌ترین نوع سرمایه‌گذاری برای ایرانیانی است که قصد دارند با هزینه‌ی پایین به این کشور مهاجرت کنند.

سرمایه‌گذاری 1.000.0000 پوندی

در این نوع سرمایه‌گذاری برخلاف سرمایه‌گذاری قبل، نیازی به داشتن مدرک آیلتس و Business plan نیست. با وجود سرمایه‌ی اولیه بالا این نوع سرمایه‌گذاری آسان‌ترین نوع آن است. شما می‌توانید 75.000 پوند از این مبلغ را صرف خرید سهام در این کشور کنید سپس باقی‌مانده‌ی سرمایه‌ی اولیه را برای خرید سایر موارد ضروری در این کشور هزینه کنید. این نوع سرمایه‌گذاری هزینه‌ی بالایی را برای شما به دنبال خواهد.

به‌همین دلیل اگر قصد دارید با کم‌ترین هزینه به این کشور مهاجرت کنید، استفاده از این راه توصیه نمی‌شود. اعتبار این نوع ویزا سه ساله است. شما می‌توانید دوباره این ویزا را تمدید کنید و هم‌چنین این امکان وجود دارد به وسیله‌ی این سرمایه‌گذاری بتوانید اقامت دائم خود را از این کشور دریافت کنید.

انتخاب شهر مناسب در کشور انگلستان برای مهاجرت، می‌تواند از تأثیرگذارترین عواملی باشد که در هزینه‌های مهاجرت به انگلستان نقش داشته باشد. به طور معمول همه کسانی که قصد دارند به یک کشور پیشرفته سفر کنند، به دنبال این هستند که به یک شهر با امکانات بالا مهاجرت کنند. شهر لندن، یکی از گزینه‌های کسانی است که به انگلستان مهاجرت می‌کنند. لندن نسبت به سایر شهرهای انگلستان شهر گرانی محسوب می‌شود.

درآمد و حقوق دریافتی به طور معمول در این شهر به طور معمول بالاست؛ اما هزینه‌های زندگی به نحوی است که ممکن است تناسب بین درآمد و هزینه به وجود نیاید. ساندرلند، لیدر و لیورپول از سری شهرهایی هستند که نسبت به لندن ارزان‌تر بوده و در آن‌ها درآمد بالایی را دریافت می‌کنید. به همین علت انتخاب شهر ارزان‌تر می‌تواند یکی از راه‌های مهاجرت به انگلستان با کم‌ترین هزینه باشد.

اگر قصد دارید با استفاده از ویزای تحصیلی به کشور انگلستان مهاجرت کنید، نیاز است تا با انواع دانشگاه‌های این کشور را آشنا شوید. یکی از عواملی که در کاهش هزینه‌های مهاجرت در این روش تاثیرگذار است، انتخاب دانشگاه مقصد است. شهریه‌ی دانشگاه‌ها بر اساس رتبه‌بندی جهانی و بر اساس رشته‌ی تحصیلی می‌تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال دانشگاه لندن برای رشته حقوق شهریه‌ای که سالیانه دریافت می‌کند، 5.658 یورو است.

برای رشته‌هایی همانند مهندسی عمران، تفاوت قیمت زیادی در دانشگاه‌های انگلستان وجود دارد. به عنوان مثال دانشگاه دانشگاه جان مورز لیورپول برای این رشته سالیانه 10.696 یورو دریافت می‌کند. در صورتی که دانشگاه New England برای همین رشته سالیانه 26.092 یورو دریافت می‌کند. به همین دلیل اگر قصد دارید هزینه‌های مربوط به شهریه را کاهش دهید، می‌توانید در یک دانشگاه ارزان قیمت‌تر مشغول به تحصیل شوید. یکی دیگر از راه‌های کاهش هزینه‌های مربوط به تحصیل، استفاده از بورسیه‌هایی است که دانشگاه در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای هر نوع مهاجرت به کشور انگلستان نیاز است تا برای خود محل اسکانی را فراهم کنید. اگر قصد دارید برای مهاجرت تحصیلی، هزینه‌های جاری را کاهش دهید، انتخاب خوابگاه‌ها می‌تواند کمک شایانی به شما کند. برای انتخاب ملک نیز باید به این نکته توجه داشته باشید که هر چه خانه شما به مرکز شهر نزدیک‌تر باشد خرید و اجاره ملک نیز گران‌تر می‌شود. هم‌چنین یکی دیگر از عواملی که در کاهش هزینه ملک موثر است، تعداد اتاق خواب‌ها است.

در مقاله بالا تمامی عواملی که در کاهش هزینه‌ی مهاجرت به این کشور تأثیرگذار است را ذکر شده است. شما می‌توانید پس از مطالعه‌ی آن نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را از طریق کامنت در اختیار ما قرار دهید. هم‌چنین می‌توانید سوالات خود را با ما درمیان بگذارید تا کارشناسان ما پاسخگوی مشکلات شما در این زمینه باشند.

مهاجرت  به انگلستان از طریق خرید ملک

یکی از روش‌هایی که معمولاً زیر مجموعه سرمایه گذاری قرار می‌گیرد، مهاجرت به انگلستان از طریق خرید ملک است. برخی از کشورهای جهان این امکان را برای افرادی که تمکن مالی مناسبی برای تامین هزینه‌های خود و اعضای خانواده‌شان دارند و می‌توانند مبالغ مشخصی را برای تهیه آپارتمان یا مستغلات فراهم کنند امکان دریافت اقامت موقت و سپس تبدیل آن به دائم را فراهم کرده‌اند.

با توجه به موارد بیان شده، با انتخاب این مسیر روندی کم دردسر پیش روی متقاضیان قرار خواهد داشت؛ اما می‌توان از روش مورد بحث برای رسیدن به هدف مذکور استفاده کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم خیر. خرید ملک در انگلستان تنها به شما در تامین محلی مناسب برای اقامت به هنگام حضورتان کمک خواهد کرد. در قسمت‌های قبلی، روش‌های سرمایه گذاری رایج در این کشور را مورد بررسی قرار دادیم پس اگر به این کار علاقه‌مند هستید، بهتر است به سراغ استفاده از آنها بروید.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

با شنیدن نام دانشگاه آکسفورد به راحتی می توانیم به این نتیجه پی ببریم که انگلستان دارای دانشگاه های تراز اول می باشد که از سطح علمی بالایی برخوردار است. هرساله بسیاری از دانشجویان برای رسیدن به دانشگاه های این کشور تلاش می کنند و به نوعی مهاجرت تحصیلی به انگلستان را در دستور کار خود قرار می دهند هر چند که می دانند از این طریق به اقامت این کشور نمی توان رسید ولی مسیری می باشد که در این کشور بتوانند در کنار تحصیل به کار مشغول شوند و جاب آفر دریافت کنند و بعد از اتمام تحصیل برای ویزای کار این کشور اقدام کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

 شهروندان انگلیس و افراد ساکن که همسرشان خارج از کشور زندگی می‌کنند، می‌توانند آن‌ها را از طریق ویزای ازدواج انگلستان که در گروه ویزای خانواده قرار دارد به انگلیس ببرند. ویزای همسر که به ویزای ازدواج در انگلستان نیز معروف است، درصورتی که بخواهید برای زندگی با یک شریک زندگی (همسر یا نامزد) وارد انگلیس شوید و برای بیش از 6 ماه در آن بمانید، ویزای مورد نیاز شماست. در نتیجه مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج هم امکان پذیر است اما شرایط و قوانین خاص خود را دارد و شما باید به شدت در مسیر اقدام به آن دقت کنید و از یک فرد آگاه به قوانین استفاده کنید.

مهاجرت نخبگان به انگلیس

مهاجرت نخبگان به انگلیس را می‌توان به عنوان یکی از روش‌هایی به حساب آورد که دارای زیر مجموعه‌های مختلفی است. در صورتی که شما عزیزان نیز قصد استفاده از این روند را دارید، باید بدانید که از طریق آن قادر خواهید بود برای اشتغال و یا سرمایه گذاری به این کشور وارد شوید بدون این که محدودیت‌های روش‌های اختصاصی آنها را داشته باشید. ویزای گلوبال تلنت نام اصلی این روش بوده و با استفاده از آن می‌توانید تا حداکثر به مدت 5 سال در کشور مد نظر زندگی کنید.

به همراه بردن اعضای خانواده، امکان اخذ اقامت دائم و حتی تابعیت با داشتن شرایطی مناسب، آزادی در اشتغال و مواردی از این قبیل را می‌توان به عنوان برخی از مزیت‌های استفاده از این روش بیان کرد.  افرادی که قصد اخذ ویزای گلوبال تلنت را دارند باید تاییدیه یکی از نهاد معتبر نزد دولت را اخذ کنند.

مهاجرت از طریق ویزای هنری انگلستان

ویزای هنری انگلستان را می‌توان به عنوان یکی از زیر شاخه‌های گلوبال تلنت به حساب آورد. اگر در زمینه‌های هنری دارای تخصص و سابقه قابل توجهی هستید، می‌توانید با گرفتن تاییدیه شوری هنر بریتانیا اقامت این کشور را اخذ و از مزایای مختلفی که در قسمت قبل برخی از آنها را بیان کردیم بهره‌مند شوید. موضوعاتی که معمولاً در این ویزا مورد توجه قرار می‌گیرند را می‌توان شامل هنر و فرهنگ، معماری، طراحی و سینما دانست.

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد فرزند

معمولاً تولد فرزند یکی از روش‌هایی است که بسیاری از والدین به استفاده از آن علاقه بسیاری نشان می‌دهند. قوانین موجود در این زمینه شامل خاک و خون می‌شوند. در نوع اول دولت‌ها به افرادی که در مرزهای آبی، خاکی و هوایی متولد می‌شوند، اجازه داشتن ملیت را می‌دهند.

زمانی که نوزاد شهروندی کشوری را به دست آورد، والدین از طرق راه‌های مختلفی می‌توانند به صورت موقت و یا حتی دائم در آن زندگی کرده و به اشتغال یا انجام سایر امور مد نظرشان بپردازند. در قانون خون بیان شده که برای رسیدن به شهروندی، حداقل یکی از والدین یا اجداد (پدر بزرگ و مادربزرگ) وی باید شهروندی مقصد را داشته باشند. در ارتباط با کشور انگلستان باید بگوییم هر دو مورد به نوعی در حال پیاده سازی هستند.

بالطبع زمانی که افراد قصد دارند تا با استفاده از تولد فرزند به تابعیت دست یابند، ملیت انگلیس را ندارند و به دنبال موقعیتی مناسب می‌گردند. اگر به دنبال بهره‌مندی از مسیر اول هستید، باید از این موضوع مستحضر باشید که تبصره‌ها و شرایط متعددی در آن مطرح‌اند که برای آگاهی از آنها باید به سراغ منابع دولتی و رسمی بروید.

مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت‌نامه

شاید پس از مشاهده این تیتر به ذهن شما رسیده باشد که روند بیان شده بسیار ساده بوده و از طریق آن به راحتی می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. در ارتباط با این موضوع باید بگوییم که با داشتن دعوت نامه‌های مختلف، روند مهاجرتی و ویزایی که اخذ می‌کنید نیز متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال از طریق داشتن دعوت‌نامه‌های تحصیلی، کاری، خانوادگی، تجاری و یا سایر موارد مشابه افراد می‌توانند به این کشور با راحتی بیشتری مهاجرت کنند. آیا به دنبال آشنایی بیشتر با مسیرها و شرایط موجود هستید؟ در این صورت می‌توانید سیر تا پیاز مهاجرت به انگلستان از طریق دعوت‌نامه را در مطلبی با همین نام در سایت سازمان مهاجرتی درنامایگریشن مشاهده کنید.

تحصیلات و کالج های انگلستان

انگلستان یکی از کشور های سطح بالا در زمینه تحصیلات است و نظام آموزشی بسیار با کیفیتی را داراست که در سطح دنیا جزو نظام های آموزشی برتر شناخته می شود. در این کشور جمعیت بسیار زیادی با سواد هستند. تحصیلات از سن 6 تا 16 سالگی در این کشور اجباری است.

انگلستان با داشتن دانشگاه هایی مثل آکسفورد و کمبریج که در لیست دانشگاه های شماره یک دنیا قرار دارند، بعد از آمریکا دومین کشوری است که از لحاظ آموزشی سطح بالایی دارد و دارای دانشگاه هایی است که در لیست 100 دانشگاه اول برتر دنیا قرار دارد. تمام موارد گفته شده دلیلی قانع کننده برای تبدیل شدن به یک مقصد محبوب برای دانشجویان است. انگلستان جزو کشور هایی است که هر ساله متقاضیان زیادی برای ورود به کالج و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور را دارد،  همین موضوع باعث شده تا این کشور تبدیل به یکی از خاستگاه های مهاجران تحصیلی باشد.

بهترین دانشگاه‌های انگلیس

برای آن دسته از افرادی که به دنبال مهاجرت تحصیلی یا سپری کردن دوره‌های آموزشی در مراکز علمی کشور مورد بحث هستند، آشنایی با بهترین دانشگاه‌های انگلیس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود.

در ارتباط با این موضوع باید بگوییم مواردی مانند دانشگاه‌های کمبریج، آکسفورد، دورهام، گلاسگو، رویال هالووی، کوئینز بلفاست، ادینبرو، سنت اندروز، آبردین، کینگستون، منچستر، ساوتهمپتون و بریستول در بین برترین گزینه‌های موجود قرار می‌گیرند. تمامی مراکزی به آنها اشاره داشتیم، در رتبه بندی‌های جهانی جایگاهی مناسب را دارند و از پیشینه تاریخی و کاری بسیار درخشانی برخوردار هستند.

امکانات آموزشی پیشرفته، دوره‌های به روز، انجام تحقیقات متنوع در راستای پیشرو بودن در مسیر پیشرفت تکنولوژی و شاخه‌های جدید علمی، بورسیه‌های و امکانات رفاهی متنوع برخی از ویژگی‌های شاخص برترین دانشگاه‌های انگلیس به شمار می‌روند. هر یک از این آموزشگاه‌ها برای آن که به افرادی در خور با شرایط ایده آل امکان بهره‌مندی از فاکتورهای فوق را بدهد، شاخصه‌های خاص را در نظر دارند که برای آگاهی از آنها بهتر است به صفحه دوره مد نظرتان در سایت اصلی مقصد مورد علاقه مراجعه نمایید.

مزایای مهاجرت به انگلیس

با توجه به تمام توصیفاتی که از انگلیس در این مقاله شد می توان نتیجه گرفت که به طور کلی این کشور مکانی ایده آلی برای مهاجرت و ادامه زندگی می باشد، البته بسته به نوع اقامت انگلیس مختص خود می توانید شرایط زندگی خود را در این کشور بسنجید، اما به طور کلی می توان گفت با توجه به سطح زندگی و تمامی شرایط این کشور مزایای زندگی در انگلیس بر معایب آن غلبه می کند از این رو می توان گفت که مهاجرت به انگلستان یک گزینه مناسب است.

اگر بخواهیم نگاهی کلی بر مزایای مهاجرت به انگلستان و زندگی در این کشور بیاندازیم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • داشتن امنیت اجتماعی و سطح رفاه مناسب از جمله مزایای اصلی انگلیس است.
  • داشتن امنیت شغلی و آرامش خاطر در کسب و کار برای افرادی که به قصد کار یا سرمایه گذاری به این کشور آمده اند.
  • خدمات درمانی مناسب و بسیار پیشرفته در این کشور وجود دارد.
  • دارای آب و هوای معتدل و خوب می باشد.
  • حقوق بازنشتگی به افراد پرداخت می شود.
  • اقتصادی با ثبات دارد که افراد نیازی نیست در این مورد نگران سرمایه های خود باشند.
  • کشوری زیبا با خطوط ساحلی مناسب برای تفریح است.

می توان گفت مزایای زندگی در انگلیس خیلی بیشتر از موارد ذکر شده است ما در این قسمت تنها بخشی از آن ها که شاید اهمیت بیشتری داشت را برای شما بررسی کردیم.

امتیازبندی مهاجرت به انگلستان

متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را برای ارتقای شغلی و تحصیلی را دارند، قبل از هر چیزی باید برای درخواست ویزا ابتدا شرایط امتیازی خود را بسنجند، چرا که دولت انگلستان برای پذیرش درخواست شما برای مهاجرت به این کشور، از سیستمی استفاده می‌کنند که بر اساس آنان، افراد با توجه به هدف خود از مهاجرت، برای اخذ ویزا باید نمرات معینی را کسب کنند.

امتیازبندی مهاجرت به انگلستان با توجه به مشخصاتی چون سن، مدرک تحصیلی، درآمد، زبان و بودجه که هر یک از این‌ها تحت پنج برنامه مزبور از نمرات متفاوتی برخوردار هستند، متقاضی امتیازی دریافت می‌کند و بر اساس آن درباره کار یا زندگی او در انگلستان یا تمدید ویزای وی تصمیم‌گیری می‌شود. تمکن مالی لازم برای اقامت در این کشور و تسلط به زبان انگلیسی در اکثر موارد نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در کشور انگلیس به طور کلی بالا می باشد و این کشور جزو کشورهای گران به حساب می آید و در شهر لندن نیز هزینه ها به مراتب از سایر شهر ها گران تر می باشد، جالب است بدانید لندن بعد از نیویورک دومین پایتخت قدرتمند جهان محسوب می شود. هزینه های حمل و نقل غمومی در کشور انگلیس بالا است و به مراتب در شهر لندن نسبت به سایر شهر ها بیشتر می باشد.

نکته ای که در بحث هزینه های افراد در کشور انگلستان مطرح است نحوه ی مهاجرت آن ها، نوع ویزا و نوع اقامت آن هاست؛ که این موارد فاکتور های مهمی هستند که در بحث درآمدی و مخارج مهاجران و هزینه مهاجرت به انگلیس تاثیر بسزایی دارد. البته شهری که افراد قصد زندگی در آن را دارند نیز در بحث مخارج مطرح است، چرا که به نسبت شهری که متقاضیان درخواست زندگی در آن را دارند میزان مخارجشان متفاوت است، ولی در حالت عمومی تر روش‌هایی برای مهاجرت به انگلستان با کمترین هزینه نیز می توان معرفی کرد.

مهاجرت آسان به انگلستان

با وجود همه ی این مسائل، هزینه های بالا و فاکتورهای اولیه که برای مخارج باید در نظر داشت، بحث سطح کیفیت رندگی در این کشور اجتناب ناپذیر است. انگلستان جزوکشور های رده بالا از لحاظ آسایش و کیفیت از هر لحاظ به شمار می رود، و ساکنان آن اغلب بسیاری از دغدغه های زندگی سایر مردم در کشور های دیگر کشورهای جهان را ندارند.

بازار و اقتصاد اصولی و سالم انگلستان و فرهنگ کاری و بیزینسی که ساکنان این کشور دارند، از دلایل مهمی است که دربین مهاجران یکی از کشور های محبوب می باشد. در مجموع هزینه زندگی در این کشور بالاست ولی از طرفی درآمدهای این کشور هم بالاست و اگر به دنبال مهاجرت به انگلستان باشید نباید این موضوع را تبدیل به یک دغدغه کنید.

هزینه‌های مربوط به ملک در انگلستان

مهاجرت به انگلستان انواع مختلفی دارد. در هر روش از مهاجرت نیاز است تا شما برای خود خانه‌ای تهیه کنید. در مهاجرت تحصیلی برای کاهش هزینه‌ها، می‌توانید از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کنید. خوابگاه‌های دانشجویی در کشور انگلستان از امکانات خوبی برخوردار هستند. اگر درخواست خوابگاه را به دانشگاه ارجاع دهید، یک خوابگاه تک نفره به شما تعلق می‌گیرد. در این صورت نیاز نیست که در سطح شهر برای خود ملکی تهیه کنید. هم‌چنین می‌توانید از امکانات خوابگاهی همانند سلف وعده‌های غذایی استفاده کنید.

برای مهاجرت کاری و مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری نیاز است تا برای خود در انگلستان یک خانه اجاره یا خریداری کنید. برای کم‌ترشدن هزینه‌ی مهاجرت انتخاب منطقه سکونت و تعداد اتاق خواب می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد. اگر قصد دارید تنها به کشور انگلستان مهاجرت کنید، انتخاب یک خانه تک خوابه با حومه‌های شهر می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد.

خرید آپارتمان نیز در مرکز و حومه‌ی شهر نیز با یکدیگر تفاوت زیادی دارد. خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر 5184.09 یورو و خرید هر مترمربع آپارتمان در حومه شهر3560.45 یورو است.

اجاره آپارتمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 873.18 یورو و در حومه شهر699.3 یورو است. اجاره آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر 1472.75 یورو و در حومه شهر 1120.28 یورو است.

هزینه‌های مربوط به رفت‌وآمد در انگلستان

هزینه‌های مربوط به رفت‌وآمد یکی از اصلی‌ترین هزینه‌هایی است که باید به آن توجه داشته باشید. هزینه‌های سفر از ایران به انگلستان و هزینه‌های داخل شهری انگلستان مواردی از هزینه‌های زندگی در انگلستان است.

هزینه‌های بلیط هواپیما در روزهای مختلف سال با یکدیگر متفاوت است. هم‌چنین به هواپیمایی که برای مسافرت انتخاب می‌کنید نیز بستگی دارد. به‌عنوان مثال هزینه بلیط با هواپیما ترکیش ایرلاین 13 میلیون تومان است.

برای رفت‌وآمد در داخل کشور انگلستان نیاز است از اتوبوس‌ها یا تاکسی‌های کرایه‌ای در شهر استفاده کنید. بعضی از شهرهای انگلستان از مترو یا قطارهای زیرزمینی برخوردار هستند. شما می‌توایند برای کم‌تر شدن هزینه‌ی مهاجرت به انگلستان، از اتوبوس استفاده کنید. هزینه بلیط مترو در انگلستان 2.5 پوند و هزینه تاکسی تا یک کیلومتر 2.30 پوند است. هزینه‌ای که تاکسی برای یک ساعت انتظار دریافت می‌کند، 40 پوند است.

انگلستان به هر یک از شهروندان یک کارت حمل‌ونقل اهدا می‌کند. شما پس از ساکن شدن در این کشور می‌توانید از خدمات این کارت بهره‌مند شوید. هم‌چنین می‌توانید برای به صرفه بودن هزینه‌های حمل‌ونقل، این کارت را هفتگی شارژ کنید.

هزینه‌های مربوط به مواد غذایی در انگلستان

هزینه‌های مواد غذایی اصلی‎ترین هزینه در مهاجرت محسوب می‌شود. یک وعده مک دونالد6.63 یورو، کاپوچینو در رستوران3.26 یورو، یک لیتر شیر1.09 یورو،500 گرم نان 1.18 یورو، 1کیلو برنج 1.07 یور، 12 عدد تخم‌مرغ2.23 یورو، 1کیلو سیب زمینی2.09 یورو، از سری هزینه‌های مربوط به مواد غذایی در کشور انگلستان است.

وضعیت اجتماعی و زندگی در کشور انگلیس

کشور انگلیس کشوری است با فرهنگ و تمدن بسیار غنی که از گذشتگان آن ها به ارث رسیده است، مردم این کشور تاریخی بسیار غنی دارند و موسیقی و هنر از دارایی های اصلی این ملت به شمار می رود. اغلب مردم این کشور افرادی صلح طلب هستند و رفتار نسبتا دوستانه ای دارند. تئاتر و ادبیات نیز از دیگر فرهنگ های انگلیسی ها به شمار می رود. با توجه به مهاجرت های متعدد به این کشور می توان گفت انگلستان نیز در رده ی کشورهای مهاجر پذیر می باشد.

می توان گفت در سال های اخیر با توجه به موج متقاضیان جدید برای مهاجرت به این کشور و افزایش مهاجران فرهنگ این کشور نیز تا حدودی دست خوش تغییراتی شده است و به سمت فرهنگ های جدید گرایش پیدا کرده است اما به طور کلی مردم این کشور همچنان اصالت خود را حفظ کرده اند.

شرایط سیاسی و اقتصادی انگلستان

موقعیت سیاسی کشور انگلیس توسط خاندان سلطنتی اداره می شود. سلطه ی این خاندان بر اساس قوانین مشروطه سلطنتی بر این کشور حاکم است. در کنار خاندان سلطنتی حکومت اانگلستان دو راس اصلی برای قانون گذاری دارد که در واقع دست پچ و راست خانواده سلطنتی شناخته می شوند . این دو راس شامل مجلس عوام و مجلس لرد ها می باشد. در کنار سیاست اصولی و مشروطه ای که انگلستان دارد، این کشور دارای اقتصاد بسیار قوی، با ثبات و مطرح در سطح جهانی نیز می باشد.

انگلیس بعد از انقلاب صنعتی در رده ی کشور های مطرح دنیا قرار گرفت و لازم به ذکر است که بعد از انقلاب صنعتی مهاجرت های کاری و سرمایه گذاری به این کشور چند برابر شد، و رفته رفته در حدی پیشرفت کرد که امروزه این کشور یکی از قدرت های صنعتی دنیا به حساب می آید. علاوه بر پیشرفت صنعت و تکنولوژی که انگلستان امروزه در آن تبدیل به یکی از ابر قدرت ها شده است، سیستم دیجیتال و صنعت توریسم این کشور نیز در سال های اخیر پیشرفت بسیار چشم گیری را داشته است.

به طور کلی می توان گفت محور اقتصاد کشور انگلستان بر اساس بازار آزاد است و بخش اصلی اقتصاد این کشور را کار ها و فعالیت های خدماتی تشکیل می دهد.

راحت‌ترین راه مهاجرت به انگلستان

در سال ها و روزهای اخیر به دلیل تقاضای بالای مهاجرت از تمامی کشورها باعث شده است تا مهاجرت به کشورهای تراز اول جهان مانند کانادا، انگلیس، استرالیا و… سخت تر شده باشد. طبیعی است که در این میان متقاضیان به دنبال پیدا کردن راحت ترین راه مهاجرت به انگلستان باشند تا به این شکل بتوانند سریعترین راه رسیدن به این کشور را برای خود انتخاب کنند. باید بگوییم که هر متقاضی براساس شرایط و توانایی های خود می تواند مسیر مناسب و راحت را برای خود انتخاب کند. شاید برای فردی مسیر سرمایه گذاری مناسب باشد ولی برای متقاضی دیگر مسیر کاری یا تحصیلی مناسب باشد.

وکیل مهاجرت به انگلستان

موضوعی که برخی از متقاضیان به دنبال آن هستند، پیدا کردن یک وکیل و مشاوره با وکیل مهاجرت به انگلستان است در ابتدا باید بگوییم که اجباری از جانب دولت و اداره مهاجرت انگلستان برای داشتن وکیل مهاجرت نمی باشد و شما می توانید خودتان به صورت شخصی مسیر مهاجرت را طی کنید ولی به دلیل نکات تخصصی و حساس موجود در پروندهای مهاجرتی توصیه می شود از یک وکیل مهاجرت برای پیشبرد پرونده خود استفاده کنید تا به این شکل ریسک پرونده خود را کاهش دهید.

قوانین اخذ اقامت دائم و تابعیت انگلیس

اگر بخواهیم روند رسیدن به تابعیت و شهروندی انگلیس را مورد بررسی قرار دهیم، در ابتدای این مسیر باید بتوانید از طریق روش‌های مختلف اقامت موقت آن را اخذ کنید. با داشتن این مجوز و رعایت شرایط در نظر گرفته شه برای آن در مدت زمان حضورتان قادر خواهید بود پیش نیازهای مختلف برای تبدیل اقامت موقت به دائم را به وجود آورید. پس از ورود به این مرحله می‌توانید با مجوز بیان شده به زندگی‌تان ادامه دهید و یا پا را فراتر گذاشته و به منظور اخذ پاسپورت انگلیس و تابعیت آن دست به اقدام بزنید.

در تمامی گام‌های بیان شده رعایت کردن الزامات قانونی یکی از اصلی‌ترین شروط مطرح است. داشتن سابقه حداقل 5 سال اقامت در کشور قبل از اقدام را می‌توان به عنوان یکی از قوانین عمومی به حساب آورد. در صورتی که به دنبال کسب اطلاعات دقیق در مورد نحوه انجام این کار برای روش‌های مختلف را دارید بهتر است به مطالب اختصاصی‌ای که در ارتباط با هر یک از مسیرهای مهاجرتی در سایت سازمان مهاجرتی درنامایگریشن قرار داده شده است مراجعه کنید.

مشاوره رایگان مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به هرکشوری نیاز به بررسی و تحقیق‌های بسیاری دارد و انگلستان نیز از این موضوع مستثنی نمی باشد. هرکشوری قوانین مهاجرتی خاص خود را دارد و شما برای رسیدن به هدف خود یعنی اخذ قانونی ویزا الزامی به استفاده از وکیل و مشاور را ندارید اما پیشنهاد می کنیم از مشاوره رایگان مهاجرت به انگلستان در سازمان مهاجرتی درنامایگریشن استفاده کنید تا به این صورت بتوانید بهترین انتخاب را برای خود برگزینید.

مهاجرت به انگلیس از ترکیه

در سال‌های اخیر ترکیه تبدیل به کشور دوم بسیاری از ایرانیان شده است و هر ساله شمار بسیاری از ایرانیان به این کشور مهاجرت می کنند و قصد دارند تا از ترکیه به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. مهاجرت به انگلیس از ترکیه برای شهروندان ایرانی در چند سال اخیر بسیار چشمگیر شده است هرچند که ما این مسیر را به شما پیشنهاد نمیکنیم چرا که در بحث هزینه‌های این مسیر اقدام از ایران می تواند برای شما مقرون به صرفه باشد.

در مجموع هر مسیر برای خود نکات مثبت و منفی را دارد و این شما هستید که تصمیم گیرنده نهایی هستید، اما ما به عنوان مشاور اقدام از ایران را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مهاجرت افراد زیر 18 سال به انگلستان

برای مهاجرت افراد زیر 18 سال به انگلستان روش‌های مختلفی در دسترس است. یکی از آنها که تقریباً بیشترین کاربرد و کمترین زحمت را دارد، اخذ ویزای همراه است. با انجام این کار افراد می‌توانند به همراه والدین یا قیم خود به این کشور وارد شده و به مدت مشخصی در آن اقامت داشته باشند و پس از آن برای استفاده از سایر ویزاها درخواست دهند. مهاجرت تحصیلی به منظور سپری کردن دوره‌های آموزشی مختلف در مدارس شبانه روزی یا معمولی این کشور نیز می‌تواند گزینه‌ای مناسب به حساب برود.

با انجام این کار دانش آموزان قادر هستند تا پیش نیازهای ورود به دانشگاه‌های معتبر جهان و انگلیس را نیز برای خود به وجود بیاورند. موارد بیان شده اصلی‌ترین مسیرهایی بود که با استفاده از آنها این دسته از افراد می‌توانند به کشور مورد بحث مهاجرت کنند.

بهترین شهرهای انگلستان برای مهاجرت

معرفی بهترین شهرهای انگلستان برای مهاجرت امری ساده و نبوده و بسیار دشوار نیز هست؛ زیرا بسته به انتظارات افراد، شرایط آنها و مسیری که قصد استفاده از آن را دارند ممکن است گزینه‌های متفاوتی برایشان مناسب به نظر بیاید. در ادامه فهرستی از شهرهای مختلف این کشور را مشاهده خواهید کرد که توضیحاتی را در ارتباط با هر یک از آنها ارائه خواهیم داد. در صورتی که به دنبال آن هستید تا مناسب‌ترین شهر را برای زندگی و انجام امور مختلف انتخاب کنید بهتر است شرایط خود را با موارد موجود مقایسه کنید.

لندن

لندن یکی از بهترین شهرهای انگلستان و جهان برای زندگی به شما می‌رود که هر ساله عده بسیاری برای مهاجرت و زندگی در آن اقدام می‌کنند. هر آن چه که به دنبال آن هستید بدون شک در این شهر برایتان فراهم خواهد بود؛ از دانشگاه‌ها و موسسات علمی معتبر و شناخته شده گرفته تا صنعتی قوی و موقعیت‌های شغلی متنوع. در کنار تمامی موارد بیان شده، باید به این موضوع نیز توجه داشته باشید که هزینه‌های زندگی در آن نیز به نسبت امکانات و موقعیت‌های شغلی بسیار بالا خواهد بود.

با بیان این مسئله شاید به این فکر افتاده باشید که آیا انتخاب لندن به عنوان مقصد کاری معقول است؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم بله. اگر در یافتن کار مناسب موفق باشید می‌توانید از طریق درآمد متناسب با هزینه‌هایتان زندگی مناسبی برای خود و همراهانتان فراهم کنید.

بیرمنگام

زندگی در یکی از قطب‌های صنعتی انگلستان که در عین حال کلان‌شهری مدرن است و مهاجران بسیاری را در دل خود جای داده می‌تواند برای افراد مختلف جذاب به نظر برسد. اگر به دنبال آن هستید تا از طریق روش‌های کاری ویزای این کشور را اخذ کنید و در آن به اشتغال در موقعیتی مناسب بپردازید، یکی از بهترین شهرهای انگلستان برای مهاجرت بیرمنگام خواهد بود. هزینه‌های زندگی در این منطقه نسبت به لندن پایین‌تر بوده و می‌توانید با انتخاب آن از موقعیت‌های شغلی مختلف با رنج دستمزدی تقریباً برابر بهره ببرید. از نظر جغرافیایی این منطقه در میدلند غربی واقع شده و به عنوان دومین شهر پرجمعیت بریتانیا نیز شناخته می‌شود.

منچستر

یکی از شهرهای انگلیس که سعی داشته وضعیت اقتصادی خود را از طریق تولید رشد دهد، منچستر بوده و تا حدود زیادی در رسیدن به این هدف نیز عملکرد موفقی داشته است. وجود امکانات تفریحی مختلف، نرخ اشتغال بالا، حقوق مناسب، هزینه‌های به نسبت پایین زندگی، شرایط فرهنگی ایده آل و مهاجرپذیر بودن را می‌توان به عنوان برخی از ویژگی‌های آن مطرح کرد. اگر زندگی در شهری با وضعیت آب و هوایی معتدل و مرطوب در شمال غرب کشور با بهره‌مندی از مزایای بیان شده مد نظر شماست، منچستر می‌تواند یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای شما باشد.

نیوکاسل

شهری در شمال شرق انگلیس که در دو طرف رودخانه تاین واقع شده و جاذبه‌های گردشگری بسیاری را در دل خود جای داده نیوکاسل است. داشتن پیشینه تاریخی بسیار قدیمی باعث شده تا آثار گذر از دوران مختلف را در آن مشاهده کنید. اگر به دنبال تحصیل در مرکزی معتبر هستید، می‌توانید با داشتن شرایط تحصیلی مناسب از بین دانشگاه نیوکاسل یا نورث آمبریا یکی را به عنوان مقصد خود انتخاب کنید.

تنوع فرهنگی بالا در این منطقه باعث شده است تا مهاجران بتوانند به راحتی جایگاه خود را در اجتماع یافته و بدون مواجهه با مشکلات مختلف زندگی‌شان را آغاز کنند. با داشتن تولید ناخالصی بالغ بر 13 میلیارد پوند، می‌توان گفت نیوکاسل وضعیت اقتصادی مناسبی نیز دارد.

کمبریج

زمانی که نام کمبریج به میان می‌آید، بدون شک ذهن شما به سمت دانشگاه این شهر می‌رود. این خود نشان‌دهنده موقعیت تحصیلی بسیار مناسب آن است. پس تا به اینجا می‌توان گفت برای افرادی که به منظور دستیابی به اهداف تحصیلی قصد مهاجرت به این کشور را دارند گزینه‌ای مناسب به حساب می‌رود. شاید برای شما جالب باشد  که غول‌های صنعت فناوری نظیر مایکروسافت در این شهر واقع شده‌اند. با این وجود در صورت داشتن تخصص کافی می‌توانید به یافتن موقعیت شغلی مناسب برای ایجاد رزومه‌ای قوی و ساختن آینده امیدوار باشید.

لیورپول

در سال 1880 شهری در شمال غربی انگلستان با نام لیورپول تاسیس شد. زندگی در منطقه‌ای که به عنوان 4 امین شهر پرجمعیت بریتانیا شناخته می‌شود و همواره پذیرای مهاجران بسیاری بوده می‌تواند گزینه‌ای جذاب به نظر برسد.

اگر به دنبال تحصیل در مراکز علمی شناخته شده در سطح جهان هستید و شرایط انجام این کار را دارید، می‌توانید از بین دانشگاه‌های لیورپول، جان مورز، سنت ادوارد و هوپ مرکزی را که بیشترین همخوانی را ایده آل‌هایتان دارد انتخاب کرده و برای پذیرش گرفتن از آن درخواست خود را ارسال کنید. وضعیت اقتصادی لیورپول به مانند سایر گزینه‌های مورد بررسی قرار گرفته نیست اما همچنان می‌توان در آن شغلی را برای گذران راحت زندگی یافت.

بهترین راه مهاجرت به انگلستان کدام است ؟

بهترین راه برای افراد مختلف متفاوت می باشد برای برخی ویزای کاری و برای برخی دیگر ویزای سرمایه گذاری می تواند بهترین گزیینه باشد در بسیاری از موارد هم ویزای تحصیلی می تواند انتخاب مناسب برای برخی از متقاضیان باشد.

آیا انگلستان کشور گرانی است ؟

هزینه زندگی در انگلستان بالاست ولی نه برای افرادی که در این کشور مشغول به کار هستند و حقوق های بالایی دریافت می کنند.

آیا امکان دریافت اقامت دائم انگلستان وجود دارد ؟

بله بستگی به نوع ویزای شما دارد برخی از ویزاها در همان ابتدا اقامت دائم می باشند و برخی هم اقامت موقت که در انتها با کسب شرایط به اقامت دائم تبدیل می شود.