🇨🇦 مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

[flexy_breadcrumb]

کانادا را می‌توان به عنوان کشوری معرفی کرد که سال‌هاست شرایط مناسبی از نظر کار، اقتصاد، تحصیل و زندگی دارد. هر ساله عده زیادی برای رسیدن به وضعیت بهتری در زندگی خود دست به مهاجرت می‌زنند. از آنجایی که هدف این اقدام دستیابی به شرایط بهتری می‌باشد، کشور بیان شده همواره در میان پرطرف‌دارترین مقاصد جای داشته است. دولت به منظور آن که بتواند افرادی مناسب را از میان خیل عظیم درخواست دهندگان انتخاب نماید، برنامه‌های مختلفی را طراحی کرده که هر یک از آنها پیش نیازهای خاص خود را دارند و در نهایت منجر به اقامتی با شرایطی خاص خواهند شد.

سرمایه گذاری در یکی از بهترین اقتصادهای جهان با بهره بردن از حمایت‌های مختلف دولتی و دسترسی آزاد به بازار جهانی را می‌توان به عنوان عواملی معرفی کرد که افراد بسیاری را به استفاده از مسیر مربوط به این اقدام ترغیب می‌نمایند. اگر شما هم قصد دارید از روند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استفاده نمایید، توصیه می‌کنیم قبل از تصمیم گیری نهایی و وارد عمل شدن با مسائل مختلفی آشنایی پیدا کنید.

در ادامه این مقاله بخش‌های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که در هر یک از آنها به بررسی موضوعاتی مهم و کاربردی در ارتباط با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری پرداخته‌ایم؛ پس مطالعه آنها را از دست ندهید و تا انتها با سازمان مهاجرتی درنامایگریشن همراه باشید.

معرفی کشور کانادا

همان‌طور که می‌دانید، کانادا همواره یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری به حساب می‌رود. دلیل وجود چنین وضعیتی را می‌توان توجه بسیار زیاد دولت به داشتن رفاه هر چه بیشتر ساکنین دانست. اگر سری به رتبه بندی‌های جهانی موسسات آموزشی بزنید، بدون شک نام مراکز علمی کانادا را در میان برترین‌ها مشاهده خواهید کرد. با توجه به این موضوع اگر قصد دارید همسر و فرزندانتان را هم در روند مهاجرت با خود همراه کنید و بستری ایده آل را برای تحصیل و آموزش آنها فراهم کنید، باز هم کشور مورد بحث گزینه مناسبی برایتان به حساب می‌رود.

پایتخت کانادا شهر اتاوا نام دارد و تورنتو و مونترال هم دو مورد از بزرگ‌ترین شهرهای آن هستند. زبان‌هایی که در بخش‌های مختلف آن برای برقراری ارتباط استفاده می‌شود فرانسوی و انگلیسی می‌باشند. در کل آب و هوای قالب سرد سیری و قطبی است اما به دلیل پهناوری زیاد کشور، تفاوت‌هایی در قسمت‌ها و شهرهای مختلف آن مشاهده می‌شود.

انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان ایالت‌های کانادا هستند. اگر قصد دارید از ویزای سرمایه گذاری کانادا استفاده نمایید و می‌خواهید مقصدی مناسب را از میان گزینه‌های بیان شده انتخاب کنید، باید به زمینه کاری خود و صنایع پر رونق در مناطق توجه داشته باشید.

معرفی کانادا برای سرمایه گذاری

معرفی کشور کانادا

همان‌طور که می‌دانید، کشور کانادا همواره یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی، کار، تحصیل و سرمایه گذاری به حساب می‌رود. دلیل وجود چنین وضعیتی را می‌توان توجه بسیار زیاد دولت به داشتن رفاه هر چه بیشتر ساکنین دانست. اگر سری به رتبه بندی‌های جهانی موسسات آموزشی بزنید، بدون شک نام مراکز علمی کانادا را در میان برترین‌ها مشاهده خواهید کرد. با توجه به این موضوع اگر قصد دارید همسر و فرزندانتان را هم در روند مهاجرت با خود همراه کنید و بستری ایده آل را برای تحصیل و آموزش آنها فراهم کنید، باز هم کشور مورد بحث گزینه مناسبی برایتان به حساب می‌رود.

پایتخت کانادا شهر اتاوا نام دارد و تورنتو و مونترال هم دو مورد از بزرگ‌ترین شهرهای آن هستند. زبان‌هایی که در بخش‌های مختلف آن برای برقراری ارتباط استفاده می‌شود فرانسوی و انگلیسی می‌باشند. در کل آب و هوای قالب سرد سیری و قطبی است اما به دلیل پهناوری زیاد کشور، تفاوت‌هایی در قسمت‌ها و شهرهای مختلف آن مشاهده می‌شود.

انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان ایالت‌های کانادا هستند. اگر قصد دارید از ویزای سرمایه گذاری کانادا استفاده نمایید و می‌خواهید مقصدی مناسب را از میان گزینه‌های بیان شده انتخاب کنید، باید به زمینه کاری خود و صنایع پر رونق در مناطق توجه داشته باشید.

اقتصاد کانادا

یکی از مواردی که قبل  از مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری باید با آن آشنایی پیدا کنید، اقتصاد این کشور می‌باشد؛ زیرا تاثیر مستقیمی بر روی آینده کسب و کارها و میزان موفقیتشان خواهد داشت. در سال‌های اخیر نام کشور بیان شده همواره در میان 10 اقتصاد برتر جهان به چشم می‌خورد. شاید برایتان جالب باشد که در سال 2020 میزان تولید ناخالص آن چیزی در حدود 1.6 تریلیون دلار بود. صنایع اصلی این منطق کشاورزی، استخراج معادن مختلف، صنایع غذایی و خودرو سازی هستند. کسب و کارهایی در زمینه‌های دیگر هم عملکردی موفقیت آمیز دارند اما سهم کمتری را نسبت به موارد بیان شده به خود اختصاص داده‌اند.

فرصت‌های متنوع در کنار بستری ایده آل برای رشد و پیشرفت صنایع را می‌توان به عنوان برخی از دلایلی معرفی کرد که مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را به اقدامی مناسب تبدیل کرده است. اگر پس از توضیحاتی که تا به اینجا بیان کردیم راه اندازی بیزینس در مقصد مورد بحث نظر شما را به خود جلب کرده است، توصیه می‌کنیم با انواع ویزای سرمایه گذاری کانادا آشنایی بیشتری پیدا کنید. از این طریق می‌توانید پس از بررسی مسیرهای موجود و پیش نیازهای هر یک و تطبیقشان با اهداف و وضعیت خود، به سراغ بهترین گزینه برای رسیدن به هدف خود بروید.

بررسی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری موضوع اصلی‌ای است که در این مقاله قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. تمامی توضیحاتی که تا به اینجا بیان کردیم، تنها مقدمه‌ای بودند که دلایل انتخاب این مسیر را برای شما شفاف سازی نماییم. اگر به دنبال آن هستید تا در اقتصادی قدرتمند با دسترسی به بازار جهانی فعالیت نمایید، توصیه می‌کنیم توجه ویژه‌ای به ویزای سرمایه گذاری کانادا داشته باشید.

هر یک از مواردی که به عنوان زیر مجموعه‌های گروه بیان شده شناخته می‌شوند، برای افراد با شرایطی مختلف مناسب هستند؛ به همین سبب هم به منظور انتخاب مسیری صحیح برای ورود به مقصد مورد بحث توصیه می‌کنیم ابتدا اطلاعات کاملی در مورد گزینه‌های موجود به دست آورید و سپس دست به تصمیم گیری بزنید.  کارآفرینی، خود اشتغالی، خرید بیزینس، ثبت شرکت، استارتاپ و سرمایه گذاری استانی مواردی هستند که می‌توانید از آنها برای رسیدن به اهدافتان استفاده نمایید. در ادامه بخش‌هایی را مشاهده خواهید کرد که توضیحاتی را برای هر یک از آنها در دل خود جای داده‌اند.

روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای چه کسانی مناسب است؟

همان طور که گفته شد این روش مخصوص افراد سرمایه دار با سابقه کاری و مدیریتی می‌باشد. افرادی که تجربه‌های تجارت و یا مدیریت در زمینه‌های متفاوت را دارند و یا خودشان جزو صاحبین مشاغل به شمار می‌آیند می‌توانند به روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری فکر کنند. این دسته افراد می‌توانند به راحتی با توجه به میزان سرمایه و دارایی خودشان برای مهاجرت از این طریق اقدام کنند.

منظور از میزان سرمایه چیست؟ استان‌های مختلف در کشور کانادا با توجه به موقعیت، منابع و نیازهایشان شرایط متفاوتی برای سرمایه گذاری دارند و متعاقباً مقدار سرمایه گذاری متفاوتی را نیز درخواست می‌کنند. پس افرادی که قصد مهاجرت دارند با توجه به مهارت‌ها، میزان سرمایه ای که در دست دارند و قصد سرمایه گذاری روی آن را دارند و نوع بیزینسی که قصد دارند در آن سرمایه گذاری کنند، باید راجع به استان‌های مختلف تحقیق کرده، اطلاعات جمع آوری کنند و در نهایت استانی مناسب آنها است را انتخاب کنند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا همان روش‌هایی هستند که از طریق آنها می‌توانید در صورت داشتن شرایطی خاص، به سراغ مجوزهای اقامتی از پیش تعیین شده بروید. سرمایه گذاری استانی، راه اندازی استارتاپ، ثبت شرکت، خرید بیزینس، خود اشتغالی و کار آفرینی زیر مجموعه‌های مسیر بیان شده هستند.

توصیه می‌کنیم اگر اطلاعاتی در زمینه مورد بحث ندارید، برای افزایش شانس موفقیتتان و به دست آوردن داده‌هایی به روز و قابل اطمینان سراغ بهره‌مندی از خدمات افرادی مجرب و با تجربه مانند کادر سازمان مهاجرتی درنامایگریشن بروید. از آنجایی که تشریح تمامی مسیرهای در دسترس در یک قسمت ممکن نیست، بخش‌هایی را به هر یک از آنها اختصاص داده‌ایم؛ پس مطالعه آنها را از دست ندهید.

سرمایه گذاری در کانادا با ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت را می‌توان به عنوان یکی از جالب‌ترین روش‌های موجود به حساب آورد. شاید با شنیدن نام ثبت شرکت به این فکر بیفتید که برای انجام آن باید کسب و کاری عظیم راه اندازی کنید و یا میزان سرمایه گذاری باید شامل رقم سنگینی باشد؛ در اینجا باید بگوییم که باورها و تصورات بیان شده تا حدودی اشتباه هستند. افرادی که بتوانند واحدی تجاری یا بیزینسی راه اندازی کنند (حتی راه اندازی مشاغل کوچک که اشتغال زا باشند) می‌توانند از این روش استفاده کنند؛ علاوه بر راه اندازی بیزینس جدید افراد می‌توانند کسب و کاری را خریداری کنند.

حال نوبت به آن می‌رسد تا به اداره کار کانادا اثبات کنید که حضورتان برای مدیریت و موفقیت بیزینس ضروری است. در صورتی که اداره بیان شده با این مسئله موافقت داشته باشد برای متقاضی نامه LMIA صادر می‌کند.

پس از طی کردن این مراحل و موافقت IRCC با درخواست ویزا، اعضای خانواده فرد می‌توانند برای دریافت اقامت این کشور نیز اقدام کنند. همراهان در صورت دریافت اقامت می‌توانند به راحتی و با یافتن موقعیتی مناسب مشغول به کار شوند. با استفاده از روش بیان شده شما می‌توانید به صورت قانونی سرمایه خود را به کانادا منتقل کنید. در کنار موارد بیان شده و سایر مزایای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، افراد می‌توانند بیزینس خریداری یا راه اندازی شده را تغییر و به فعالیت در زمینه دیگری بپردازند.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

به هنگام بررسی ثبت شرکت بیان کردیم که یکی از راه‌های مرتبط با این زمینه خرید بیزینس است. اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس هستید، باید به این مسئله توجه داشته باشید که این روش نسبت به روش قبلی هزینه بیشتری را خواهد داشت. نکته قابل توجه در این زمینه آن است که نیازی به خرید کامل نبوده و می‌توانید با مالکیت 51 درصد از سهام نیز برای اخذ اقامت دست به اقدام بزنید.

از آنجایی که کسب و کار خریداری شده از قبل راه اندازی شده است، دردسرهای کمتری را نسبت به شروع از صفر دارید. بهتر است قبل از انتخاب گزینه‌ای نهایی، میزان سوددهی، دلیل فروش، متناسب و منصفانه بودن قیمت پیشنهادی و مسائلی از این قبیل را بررسی کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

در کنار موارد بیان شده مطلع شدن از امنیت اقتصادی، ثبات و حاشیه سود و روند پیشرفت بیزینس در سال‌های اخیر، امکان بررسی کارایی کارمندان شاغل در بخش‌های مختلف کسب و کار و استفاده از تجربیات مالک پیشین را می‌توان به عنوان برخی از مزایای استفاده از این روند به حساب آورد. اگر در مسیر مورد بحث موفق باشید، ابتدا اقامت موقت اخذ خواهید کرد که می‌توانید در هنگام حضورتان به دنبال تبدیل آن به دائم باشید. آیا به دنبال راهی برای یافتن کسب و کاری به منظور خریداری هستید؟

در این صورت می‌توانید از سایت‌های مختلفی که در این زمینه فعالیت می‌کنند کمک بگیرید؛ اما به هنگام این اقدام باید به میزان اعتبار آنها توجه و صحت اطلاعات ارائه داده شده را بسنجید. پس از آن که بیزینسی مناسب را برای خریداری بیابید، تقریباً می‌توانید پس از 2 سال حضور در کشور مقصد درخواست اقامت دائم دهید. رعایت قوانین کانادا و فراهم کردن پیش نیازهای مورد نیاز برای رسیدن به هدف بیان شده برخی از اموری هستند که بهتر است به آنها توجه داشته باشید.

کارآفرینی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی چه تفاوتی با ثبت شرکت دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ایالت‌های مختلف این کشور برای آن که رونق بیشتری را به اقتصاد خود ببخشند و به منظور جذب سرمایه‌های خارجی به دنبال آن هستند تا از طریق ارائه موقعیت‌هایی مناسب سرمایه گذاران خارجی را به خود جذب کنند؛ به همین سبب نیز شرایطی ایده آل را برای کسانی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند فراهم کرده‌اند تا این افراد بتوانند با صرف هزینه‌های کمتر و کارآفرینی در کنار آن که موقعیت مناسب شغلی برای خود به وجود می‌آوردند، باعث افزایش موقعیت‌های شغلی در شهرهای آنها نیز شوند.

با بیان مسائل فوق می‌توان به این نتیجه رسید که تفاوت میان این دو روش تقریباً در هزینه‌های آنها است. حمایت‌های مختلفی برای افراد کار آفرین در این کشور در نظر گرفته شده‌اند که با استفاده از آنها شانس موفقیت این افراد به صورت قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. یکی از موارد بسیار حائز اهمیت در روند مهاجرت کار آفرینی، داشتن بیزینس پلن است. این طرح به اداره بررسی کننده نشان می‌دهد که قصد دارید چه تجارتی را راه بیندازید و افسر ناظر را از جزئیات مدنظرتان مطلع خواهد کرد.

داشتن سابقه مدیریتی در زمینه‌ای که قصد فعالیت در آن را دارید، یکی از شرایطی است که معمولاً مد نظر ایالت‌ها قرار می‌گیرد. شاخصه دیگری که برای مهاجرت از طریق کارآفرینی مورد توجه متقاضیان قرار دارد، هزینه‌های این اقدام هستند. در ارتباط با این فاکتور نمی‌توان مبلغ دقیقی را بیان کرد؛ زیرا میزان آن در ایالت‌های مختلف متفاوت است.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

خرید ملک مسیری به شمار می‌رود که کشورهای زیادی از طریق آن موقعیتی مناسب را برای افرادی که توانایی انجام این کار را دارند فراهم کرده‌اند تا بتوانند با انجام آن اقامت اخذ کنند. یکی از کشورهایی که بسیار مورد توجه مهاجران قرار گرفته است کاناداست. از آنجایی که خرید ملک به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های سرمایه گذاری به حساب می‌آید، شاید به این فکر افتاده باشید که برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت، خرید آپارتمان و مستغلات بسیار مناسب خواهد بود. در این صورت نوبت به آن می‌رسد تا بگوییم، مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک روشی مناسب برای رسیدن به هدف بیان شده نیست.

شاید پس از بیان این مسئله به این فکر افتاده باشید که انجام این کار به صرفه و معقول نیست؛ اما خرید مستغلات مزایای خود را نیز دارد. یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های این کار را می‌توان بهره‌مندی از وام‌های مختلف برای تامین مبلغ به حساب آورد. تقریباً می‌توان گفت شرایط مالکیت برای شهروندان و افراد دارای اقامت این کشور یکسان است که این خود امتیاز بزرگی خواهد بود. در ادامه و برای آن که اطلاعات بیشتری در ارتباط با مخارج انجام این اقدام به دست آورید، جدولی را قرار داده‌ایم که در آن به بررسی قیمت آپارتمان در شهرهای معروف کانادا خواهیم پرداخت.

نام شهر

قیمت هر متر مربع در مرکز شهر

قیمت هر متر مربع خارج از مرکز شهر

کلگری

4,427.36 C$          

3,373.38 C$

تورنتو

8,876.11 C$

6,450.02 C$

اتاوا

6,386.47 C$

4,144.11 C$

ونکوور

13,718.93 C$

10,484.88 C$

مونترال

8,442.79 C$

4,632.61 C$

کبک

7,881.96 C$

2,130.00 C$

ادمنتون

2,968.85 C$

2,484.67 C$

مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی استارت آپ

راه اندازی کسب و کارهای نوآورانه و جدید یکی از روش‌های مهاجرتی محبوب به شمار می‌رود. کشورهایی که به پیشرفت در تکنولوژی و پیش‌گام بودن در این عرصه اهمیت می‌دهند و به دنبال بهره‌وری از موقعیت‌های موجود هستند اهمیت زیادی را برای این کسب و کارها قائل هستند. کانادا به عنوان یکی از آنها همواره به دنبال آن بوده است تا ایده‌های جدید را جذب و از طریق حمایت از آنها به پیشرفتشان کمک کند؛ به همین سبب نیز مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی استارت آپ یکی از بهترین روش‌های در دسترس افراد خلاق و ایده پرداز شناخته می‌شود.

برای استفاده از این روش داشتن بیزینس پلنی مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی در کشور مورد بحث به حمایت از طرح‌های استارت آپی خلاقانه، جدید و عملی می‌پردازند که از طریق متقاعد کردن یکی از آنها برای حمایت از طرح، کمک‌های مالی و عملی مختلفی را دریافت خواهید کرد. در کنار تمامی موارد بیان شده متقاضیان باید تسلط مناسبی به زبان انگلیسی داشته باشند.

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری در کانادا

بدون شک تا کنون نام سرمایه گذاری 100 هزاردلاری کانادا به گوش شما عزیزان خورده است. اگر با روش‌های فدرال این اقدام آشنایی داشته باشید، احتمالاً اطلاعاتی در ارتباط با موضوع بیان شده ندارید. استان بریتیش کلمبیا برای آن که شرایط اقتصادی و وضعیت اشتغال را بهبود ببخشد، تحت نظارت دولت مرکزی دست به ارائه نوعی خاص از برنامه‌های کارآفرینی زده است.

برای استفاده از این مسیر شما ملزم خواهید بود مبلغی در حدود 100000 دلار را برای اشتغال زایی آن هم تحت چارچوب‌هایی خاص و از پیش تعیین شده صرف کنید. روش مورد بحث به صورت آزمایشی در حال اجراست و برای بهبود وضعیت در برخی مناطق خاص ایالت استفاده می‌شود.

هر یک از بخش‌هایی که در این Pilot شرکت داده شده‌اند، نیازهای مشخصی را دارند. ابتدا بهتر است مقصد اقامتی و تجاری خود را انتخاب کرده و اطلاعاتی تقریباً کامل را در ارتباط با نیازهایش به دست آورید. در گام بعدی زمان آن فرا می‌رسد تا به سراغ آماده سازی طرحی تجاری بروید که نظر دولت منطقه‌ای را جلب کند. پس از این که اقدامات مورد نیاز را به انجام رساندید نوبت به تکمیل فرم (شامل جزئیات مربوط به اطلاعات شخصی و طرح) و ارائه آن به منظور دریافت ارجاع یا referral می‌رسد.

در گام بعدی متقاضی باید در طی حداکثر 90 روز در BC PNP ثبت نام کند و پس از آن با پرداخت هزینه‌های بررسی پرونده درخواست نهایی‌اش را که شامل تمامی اسناد مورد نیاز است، ارسال نماید. در اینجا باید به نکته‌ای نیز اشاره داشته باشیم که می‌توان آن را حداقل دارایی دانست. فرد باید با 300000 دلار پشتوانه مالی، آمادگی وارد کردن کمینه‌ای در حدود  100000 دلار به اقتصاد کشور بیان شده را داشته باشد.

سرمایه گذاری در بورس کانادا

بازار بورس این کشور که با نام CSE شناخته می‌شود، دری به سوی فرصت‌های درخشان برای سرمایه گذاری است. معمولاً افراد برای دستیابی به سود مناسبی از این معاملات به سراغ خرید اوراق قرضه و یا سهام، صندوق‌های مبادله و مشترک می‌روند. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به مطلب سرمایه گذاری در بورس کانادا که در همین سایت قرار داده شده است، به صورت کامل با این موضوع آشنایی پیدا کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

افراد مختلفی می‌توانند از طریق خود اشتغالی به کانادا مهاجرت کنند که شامل هنرمندان و ورزشکاران هستند. قبل از 10 مارس 2018 کسانی که در زمینه راه اندازی و مدیریت مزرعه نیز دارای سابقه کاری بوده‌اند می‌توانستند از این روش بهره ببرند که از آن تاریخ تا کنون چنین امکانی از بین رفته است. در حال حاضر متقاضیان باید در شاخه‌های بیان شده دارای پیشینه قابل توجهی بوده و قادر باشند در فرهنگ و ورزش این کشور سهم مناسبی را برعهده بگیرند. در کنار تجربه مرتبط، داشتن توانایی خود اشتغالی، شرایط پزشکی و امنیتی و رعایت سایر معیارهای برنامه را می‌توان به عنوان پیش نیازهای موفقیت در این روند بیان کرد.

مورد اول بیان شده معمولاً یکی از چالش بر انگیزترین شاخصه‌های انتخاب به حساب می‌رود پس بهتر است آن را به صورت کامل‌تری بررسی کنیم. اگر سابقه شرکت در سطوح جهانی دارید و یا قبلاً کسب و کار خود را داشته‌اید (حداقل 2 سال در 5 سال اخیر) می‌توانید حداقل‌های ضروری را تامین کنید. در کنار گزینه‌های بیان شده تحصیلات، سن تسلط بر زبان و تطبیق پذیری شاخصه‌های هستند که به هنگام امتیازدهی به متقاضیان مطرح هستند.

سرمایه گذاری استانی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری استانی

هر یک از استان‌های کانادا برای جذب سرمایه‌های خارجی و بهبود وضعیت اقتصادی مناطق خود، طرح‌هایی را ارائه می‌دهند که هر یک شرایط خاصی دارند. بسته به مزایایی که در اختیار افراد قرار می‌گیرد، مبلغ مورد نیاز و شرایط متفاوت است. به هنگام انتخاب مسیر پیش رو و برای دست‌یافتن به اهداف خود و ایده‌آل‌ترین زندگی ممکن بهترین اقدام آشنایی با ایالت‌ها و بهترین آنها برای سرمایه گذاری است که در ادامه بخشی را به این موضوع اختصاص داده‌ایم. بهترین گزینه برای موفقیت متقاضیان در این روند، مراجعه به سایت‌های رسمی استان‌ها و کسب اطلاعاتی به روز در مورد این اقدام است.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری مزایای زیاد و خاصی دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • الزاماً به مدرک تحصیلی نیازی نیست و افراد می‌توانند بدون مدرک برای این روش اقدام کنند.
 • کشور کانادا در حال حاضر برای افرادی که از این طریق قصد مهاجرت دارند، ارزان‌ترین کشور برای سرمایه گذاری می‌باشد و شما برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور نسبت به سایر کشورها در حال حاضر کم‌ترین سرمایه را نیاز دارید.
 • افرادی که قصد مهاجرت از این راه را دارند الزاماً نباید مهارت‌های زبان فرانسوی و یا انگلیسی را داشته باشند.
 • افرادی که از این راه برای مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند، می‌توانند طی مدت کوتاهی اقامت دائم خود را در کانادا بگیرند.
 • این دسته مهاجران علاوه بر اخذ اقامت دائم برای خود می‌توانند بدون شرط برای همسر و فرزندان خود نیز افامت دائم بگیرند.
 • این روش، روشی کاملاً تضمین شده از طرف دولت است و دولت کانادا طبق ضمانت خود بعد از 5 سال پولی که افراد به عنوان سرمایه گذاشته اند به طور کامل به آن‌ها باز می‌گرداند.
 • در این روش افراد نیازی به دادن تعهد مبنا بر راه اندازی یک حرفه یا کسب و کار ندارند.
 • به دلیل اقتصاد بسیار قدرتمندی که کانادا دارد سرمایه گذاری در این کشور ریسک بسیار پایینی دارد.

اما این‌ها تمام مزایای سرمایه گذاری در کانادا نمی‌باشد و بیزینس‌ها متفاوت مزایای متفاوتی را خواهد داشت.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

نمی‌توان موارد خاصی را به عنوان معایب سرمایه گذاری در کانادا معرفی کرد. این روش مهاجرتی برای کشور بیان شده دارای ویژگی‌های خاص خود است که نسبت به برخی از کشورهای جهان دارای شرایطی سختگیرانه‌تر است و بعضی از متقاضیان آنها را به چشم معایب در نظر می‌گیرند.

اولین مسئله‌ای که بعضاً آن را به عنوان یکی از معایب این کار در نظر می‌گیرند عدم امکان استفاده از برخی روش‌هایی است که در سایر نقاط جهان در دسترس هستند. راه‌هایی نظیر خود حمایتی و خرید ملک جزو موارد بیان شده در فوق به حساب می‌آیند. برای جلوگیری از پول‌شویی و وارد شدن افراد نا مناسب IRCC شرایطی سختگیرانه را به هنگام بررسی درخواست‌ها وضع کرده است.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست ؟

فردی که بخواهد از طریق سرمایه گذاری، برای مهاجرت به کانادا اقدام کند حداقل باید دو شرط زیر را دارا باشد:

 1. دارایی
 2. سوابق مدیریتی

دارایی شما برای ویزای سرمایه گذاری کانادا : شما باید بتوانید ثابت کنید دارایی که در حال حاضر در دست دارید از جمله اموال منقول و غیر منقول از راه قانونی کسب شده است و به حد نصاب استان مورد نظر برای اقامت رسیده است. این اموال منقول و غیر منقول باید توسط مراجع قانونی و معنبر قیمت گذاری شود. اگر شما قصد مهاجرت با همسر خود را دارید این اموال که شما در دست دارید می‌تواند مجموع اموال شما و همسرتان باشد.

سوابق مدیریتی شما برای ویزای سرمایه گذاری کانادا : شما باید سابقه مدیریتی بین 2 تا 5 سال در یک شرکت معتبر و به عنوان مدیر ارشد در حوزه مورد نظر داشته باشید. این حوزه‌ها معمولاً شامل مالی مدیریت منابع انسانی یا برانامه ریزی می‌شوند. اعضای هئیت مدیره یا مدیران ارشد شرکت‌های خصوصی نیز در این حوزه جای دارند.

یکی از مواردی که شاید برای برخی از افراد مهم باشد و لازم است مهاجران بدانند این است که ممکن است مهاجران، استانی را که با شرایط سرمایه گذاری آن‌ها مناسب است را دوست نداشته باشند و از نظر شرایط‌های دیگر برای آن‌ها مناسب نباشد. آن‌ها می‌توانند بعد از 5 سال زندگی در آن استان با گرفتن اقامت دائم کشور کانادا استان خود را عوض کرده و به استان دیگری نقل مکان کنند، زیرا بعد از اخذ اقامت دائم مهاجران اجازه زندگی در هر کدام از استان‌های این کشور را دارند.

یکی از مواردی که مهاجران باید بدانند این است که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا به طور کلی به دو شکل صورت می‌گیرد شکل اول مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با خرید یا ایجاد بیزینس در کانادا و روش بعدی را می‌توان گفت صرفاً سرمایه گذاری است که هرساله استان کبک این روش را ارائه می‌کرده است اما از سال 2019 به تعلیق درآمد و شکل آن تغییر کرد.

کدام استان کانادا مناسب سرمایه گذاری می باشد؟

به طور کلی برنامه‌های مهاجرتی در کانادا از هر استان به استان دیگر متفاوت می‌باشد و هر ساله استان‌هایی که دارای برنامه‌های مهاجرتی می‌باشند آن را اعلام می‌کنند تا مهاجران بتوانند به راحتی تصمیم گیری کنند. این موضوع در رابطه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیز صدق می‌کند و هر ساله کسانی که قصد مهاجرت دارند باید این موضوع را کنترل کنند. از این رو دانستن این نکته که برای مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کدام استان بهتر است یک موضوع چالش برانگیز و مهم است. در ادامه چند مورد از برنامه‌های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری استانی را برای شما به طور مختصر شرح می‌دهیم تا اطلاعات کاملی را در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بدست آورید.

سرمایه گذاری در استان کبک کانادا

استان کبک کانادا از جمله استان‌هایی است که برای سرمایه گذاری و مهاجرت نسبت به سایر استان‌ها ارزان‌تر به حساب می‌آید و این یکی از مزایای مهم این استان است و به جز این مورد می‌توان گفت یکی از سریع‌ترین راه‌های مهاجرتی از آن استان کبک است و شما به سریع‌ترین شکل ممکن می‌توانید با اقدام به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این استان در 2021 مهاجرت کنید. از مزایای دیگر آن این است که از بدو ورود شهروند دائم این کشور می‌شوید و می‌توانید از خدمات درمانی رایگان برای تمامی اعضا خانواده و خدمات تحصیلی رایگان برای فرزندانتان بهره مند شوید.

برای مهاجرت به کبک عواملی همچون سن متقاضی توانایی‌ها و مهارت‌های شغلی و مدیریتی او و همچنین سطح زبان وی موثر است. اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، سرمایه گذاری در استان کبک کانادا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

سرمایه گذاری در استان انتاریو کانادا

این برنامه یک برنامه بسیار مفید برای کسانی است که سابقه کار مدیریتی در خارج از کشور کانادا را دارند. برای سرمایه گذاری در اونتاریو کانادا، افراد باید حداقل بیش از دو سال سابقه کسب و کاری را داشته باشند و علاوه بر آن باید 60 ماه سابقه کاری فعال را دارا باشند وحداقل 12 ماه آن باید سابقه مدیریتی ارشد را داشته باشند. این افراد باید قانونی بودن دارایی های خود را اثبات کنند.

سرمایه گذاری در استان ساسکاچوان کانادا

این استان جزو استان هایی است که در زمینه کشاوری فعال است. بنا بر همین موضوع برنامه مهاجرتی در این استان خود شامل دو بخش است برای افرادی که از قبل سابقه کشاورزی دارند و زمین های کشاورزی و زراعی داشته اند و بتوانند آن را اثبات کنند. و دسته دوم برای افرادی است که این شرایط را ندارند اما برنامه های کسب و کاری پر سود، مناسب و موفقی دارند و می توانند از طریق سرمایه گذاری برای مهاجرت اقدام کنند.

سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا ( ونکوور)

برای این استان شما باید نسبت به ایجاد کار متعهد شوید و حداقل آیلتس 5 برای شما لازم است. باید میزان دارایی مشخصی را داشته باشید که این درایی می تواند به شکل مشترک با همسر قانونی شما باشد. در این روش ابتدا با ویزای کار وارد می شوید و پس از موفقیت درخواست اقامت دائم می کنید.

برنامه سرمایه گذاری مهاجرتی در جزیره پرینس ادوارد کانادا

در این استان در صورتی که شش ماه از مدت زندگیتان در آن بگذرد، شما بخشی از هزینه ای که سرمایه گذاری کرده اید را که شامل هزینه های زندگی و راه اندازی کسب و کار می شود را پس می گیرید. برای مهاجرت از این روش شما باید حداقل آیلتس 5 داشته باشید و برنامه کسب و کاری که می خواهید انجام دهید بسیار شبیه و نزدیک به شغلی باشد که در حال حاضر در حال انجام آن هستید.

سرمایه گذاری در استان منیتوبا کانادا

این استان جز استان های تقریبا گران محسوب می شود و برای شروع سرمایه گذاری در آن مبالغی نسبتا بالاتر از بسیاری از استان ها مورد نیاز است. و افراد حتما باید آیلتس 5 داشته باشند. افراد باید حتما در این استان به طور همزمان کار و زندگی کنند و کسب و کار مستمر داشته باشند.

استان های زیاد دیگری نیز در کانادا هستند که دارای شرایط های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری هستند برخی از آن ها ممکن است هزینه های اولیه سرمایه گذاری بیشتری نیاز داشته باشند اما شرایط مساعد تر و بهتری نیز داشته باشند. همان طور که در اول مقاله نیز بحث کردیم متقاضیان باید با توجه به شرایط ، دارایی ها، میزان سرمایه و مواردی از این قبیل خود را بسنجند و استان مورد نظر خود را انتخاب کنند.

فرایند اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا

اگر به توضیحاتی که در بخش‌های مختلف این مقاله بیان کردیم توجه کرده باشید، بدون شک توانسته‌اید تصمیمی کلی پیرامون مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و روش مد نظر برای این کار بگیرید. در این قسمت برای کمک به آن دسته از افرادی که تصمیمی جدی برای طی کردن روند پیش رو گرفته‌اند توضیحاتی را در مورد مراحل استفاده از ویزای سرمایه گذاری کانادا قرار داده‌ایم. در اولین گام توصیه می‌کنیم پس از انتخاب روش متناسب با وضعیت و خواسته‌هایتان، تمامی اسناد تعیین شده برای تشکیل پرونده را به طور کامل جمع آوری و برای ارسال به همراه فرم‌های تکمیل شده آماده داشته باشید.

در برخی مسیرها ابتدا فرد باید اقداماتی را انجام دهد که مربوط به بدست آوردن حمایت سازمان‌هایی خاص هستند. پس از آن که تمامی گام‌های اولیه تعیین شده توسط اداره مهاجرت را پشت سر گذاشتید، زمان آن می‌رسد که درخواست خود را به طور رسمی در این سازمان به ثبت برسانید. در صورتی که پیش نیازهای موجود را فراهم کرده باشید، پس از گذشت کمی زمان تصمیم نهایی به شما از طریق ایمیل اعلام خواهد شد. اگر در جمع آوری اسناد مورد نیاز کوتاهی کرده باشید و یا نیاز به ارائه مدارک و اطلاعات تکمیلی باشد هم اداره مهاجرت به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

اقامت دائم در کانادا با ویزای سرمایه گذاری

تقریباً مهم‌ترین هدفی که افراد در کنار راه اندازی یک کسب و کار موفق و سود آور توجه زیادی به آن می‌کنند چیزی نیست جز به دست آوردن اقامت دائم کشور مورد بحث. آیا شما هم قصد دارید روند مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را به صورتی پشت سر بگذارید که در نهایت منجر به اقامت دائمتان شود؟ در این صورت باید شرایطی مشخص را داشته باشید. در ادامه این بخش مهم‌ترین آیتم‌هایی که در رسیدن به هدف بیان شده مورد توجه قرار می‌گیرند را مشاهده خواهید کرد.

 •  شما باید کسب‌وکار خود را مطابق قوانین و مقررات مشخص کنید. در اصل، شما باید قبلاً حداقل دو سال از پنج سال گذشته را به مدیریت یک کسب‌وکار پرداخته باشید.
 •  شما و همسرتان باید به‌طور قانونی دارایی خالص شخصی حداقل 2 میلیون دلار کانادا را به دست آورده باشید.
 •  تمام اعضای خانواده شما باید ارزیابی‌های پزشکی و امنیتی کانادا را تکمیل کرده و قبول شده باشند.
 •  شما باید 1.2 میلیون دلار کانادا برای مدت پنج سال بدون بهره، در یکی از دو برنامه‌ی مهاجرت موجود سرمایه گذاری کرده باشید. این سرمایه‌گذاری توسط دولت تضمین و در پایان دوره سرمایه‌گذاری به‌طور کامل بازپرداخت می‌شود.
 • همچنین از نظر سن، زبان، تحصیلات و تجربه امتیازات لازم را به دست آورید.

پرطرف‌دارترین روش ویزای سرمایه گذاری کانادا

از میان روش‌های مختلف سرمایه گذاری برای اقامت دائم کانادا، محبوب‌ترین برنامه‌های اقتصادی عبارتند از:

 •  برنامهٔ سرمایه گذاری مهاجرتی کبک؛
 •  برنامهٔ اکسپرس اینتری (فدرال)؛
 •  برنامه‌های نامزد استانی.

ویزای سرمایه گذاری کانادا در برنامه‌های فدرال و کبک مشابه است، با این تفاوت که متقاضیانی که می‌خواهند از لحاظ اقتصادی در استان کبک مستقر شوند، باید قبل از درخواست اقامت دائم دولت، گواهی انتخاب کبک (CSQ) را دریافت کنند. همچنین متقاضیان و افراد وابسته به آن‌ها از نظر بهداشتی و امنیتی ارزیابی خواهند شد. دارندگان CSQ ملزم به اقامت در استان کبک هستند. مزیت‌هایی که این برنامه‌ها دارند شامل موارد زیر خواهد بود:

 •  بهره‌مند شدن از یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در جهان؛
 •  سیستم آموزشی مقرون‌به‌صرفه و با کیفیت بالا؛
 •  شهرهای چند فرهنگی و پر جنب‌وجوش؛
 •  مکانی عالی برای تجارت، با دسترسی به کل بازار آمریکای شمالی؛
 •  واجد شرایط بودن برای درخواست شهروندی پس از سه سال از مدت اقامت پنج‌ساله.

مهارت، تجربه و دارایی خالص شخصی ممکن است شما را واجد شرایط یکی از برنامه‌های سرمایه گذاری مهاجرتی کانادایی کند. سرمایه گذاری، کارآفرینی، مشاغل آزاد، برنامه‌های تجاری PNP و مهاجرت شرکتی از روش‌هایی است که با آن‌ها می‌توان در کانادا سرمایه‌گذاری و هم‌زمان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد. قبل از هر اقدامی به بررسی شرایط و الزامات مورد نیاز هریک از روش‌ها بپردازید تا تصمیم‌گیری درستی داشته باشید. بااین‌حال، سرمایه‌گذاری در کانادا از سریع‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید برای خود و همچنین اعضای خانواده اقامت دائم بگیرید و از مزایای زندگی، تحصیل و کار در این کشور بهره‌مند شوید.

تفاوت رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در کانادا

اگر روش‌های رایج سرمایه گذاری در کانادا را بررسی کرده باشید بدون شک تا حدودی از تفاوت‌های آنها آگاه هستید؛ اما در این بخش قصد داریم تا به صورت کلی نگاهی به این مسائل بیندازیم. اولین مورد در این زمینه را می‌توان متفاوت بودن ارائه دهنده‌ها به حساب آورد. برخی از این برنامه‌ها توسط دولت و برخی دیگر نیز توسط استان‌های کانادا ارائه می‌شوند. به هنگام بررسی این روش‌ها یکی از موردتوجه‌ترین فاکتورها میزان سرمایه اولیه است.

برای هر برنامه بسته به مزایا و مدت زمان مجاز به اقامت مبلغی در نظر گرفته شده است. در کنار تمامی موارد تفاوت‌هایی نیز در شرایط زمینه‌های مختلف سرمایه گذاری وجود دارند که بالطبع تفاوت‌هایی در میان آنها وجود دارد؛ به عنوان مثال برای استفاده از یک روش متقاضیان باید سرمایه اولیه را خودشان تامین کنند اما در روشی دیگر نیازی به این کار نبوده و باید حمایت سازمان‌ها و سرمایه گذاران کانادایی را به دست آورد.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کانادا

کانادا در سال‌های اخیر مقصد بسیار مهم وجذابی برای سرمایه گذاران شده است و برای این موضوع می توان دلایل بسیاری را ذکر کرد. این کشور دارای چندین ایالت و ده ‌ها شهر مهم می باشد که هر ایالت قوانین و شرایط خاص خود را دارد و برای هر یک باید میزان سرمایه گذاری و قوانین آن را رعایت کنید. فرصت های سرمایه گذاری در کانادا بسیار است اما باید با تحقیق و بررسی بسیار به سمت آن رفت.

بهترین سرمایه گذاری در کانادا

پاسخ به این سوال کمی دشوار و موردی است، باید در ابتدا به این سوال پاسخ داد که هدف اصلی شما از سرمایه گذاری چیست؟ چرا که بسیاری از مهاجران صرفا به دنبال رسیدن به اقامت کانادا هستند و یا برخی به دنبال رسیدن به یک کسب و کار و بیزینس موفق هستند. این که شما چه مسیری راانتخاب کنید به شرایط شما و میزان سرمایه گذاری شما هم بستگی دارد اما درنهایت شاید مسیر ویزای استارت‌آپ کانادا می تواند مناسب باشد البته به عنوان سرمایه گذار چرا که اکثر متقاضیان ایده استارت آپی ندارند و به عنوان سرمایه گذار اقدام به دریافت اقامت می کنند.

اما در نهایت بهترین سرمایه گذاری در کانادا همان مسیری است که شما را به اقامت دائم کانادا برساند در کانادا به دنبال نوعی سرمایه گذاری باشید که اقامت شما را در پی داشته باشد. به این ترتیب هم بازده مالی خواهد داشت و هم برای خود و خانواده خود در یکی از بهترین کشورهای دنیا از لحاظ سطح و استانداردهای زندگی موقعیت زندگی خوبی را فراهم می‌کنید.

ارزان‌ترین سرمایه گذاری در کانادا

بدون شک اگر قسمت مربوط به روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا را مطالعه کرده باشید، از این موضوع مستحضر هستید که هر یک از این مسیرها نیازمند چه میزان دارایی اولیه هستند؛ اما برای آن دسته از افرادی که  به دنبال پاسخی صریح هستند بهتر است تنها یک گزینه را که مزایای بیشتری را نسبت به مخارج دارد، برگزینیم.

برای استفاده از ویزای استارت آپی فرد باید حداقل 200000 دلار  بودجه اولیه داشته باشد. این میزان زمانی که بتوانید حمایت یکی از سازمان‌های سرمایه گذار بومی را جلب کنید تا 75000 دلار نیز کاهش می‌یابد. در کنار startup، سایر مسیرها مانند کارآفرینی، خرید بیزینس، ثبت شرکت و خود اشتغالی نیز وجود دارند که تقریباً می‌توان گفت تمامی آنها نسبت به روش بیان شده نیازمند سرمایه اولیه بیشتری هستند.

مدت زمان اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری

مدت زمان اخذ ویزای کانادا از طریق سرمایه گذاری را می‌توان برای دو مسیر کلی خوداشتغالی و استارت آپ مورد بررسی قرار دهیم؛ اما قبل از آن بهتر است سراغ برخی مسائل پیرامون آن برویم. ابتدا بهتر است به این نکته اشاره داشته باشیم که درخواست‌های ارائه شده برای هر یک از آنها در بازه زمانی مشخصی ارزیابی و نتیجه نهایی به متقاضیان اعلام خواهد شد. اگر تمامی مدارک تقاضا شده کامل نباشند و یا نقصی در فرم‌های مورد نیاز وجود داشته باشد، پرونده بازگشت داده شده که این موضوع منجر به طولانی‌تر شدن زمان مورد نیاز برای دریافت پاسخ نهایی می‌شود.

اگر قصد استفاده از مسیر  Start-up را دارید، باید بدانید که نهایتاً 32 ماه زمان نیاز است تا موافقت یا رد ویزا به شما اعلام شود. در صورتی که به دنبال خود اشتغالی هستید، ملزم به صرف زمانی طولانی‌تر هستید زیرا پاسخ نهایی حداکثر طی 41 ماه اعلام می‌شود. آیا نیاز به ثبت اطلاعات بیومتریک دارید؟ پس باید مدت مورد نیاز طی کردن روند آنرا نیز در نظر بگیرید.

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برای آن که بتوانید مسیر مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را پشت سر بگذارید، باید توجه داشته باشید که هر یک از روندهای موجود نیازمند پرداخت هزینه‌های مختلفی است. توصیه می‌کنیم قبل از آن که برای گرفتن مجوز اقامتی مد نظر وارد عمل شوید، با مخارج موجود آشنایی پیدا کنید.

انجام اموری مانند آماده سازی اسناد و مدارک، شرکت در مدیکال تست، بررسی پرونده و اموری این چنینی نیازمند پرداخت هزینه‌هایی هستند که معمولاً تمامی آنها بسته به شرایط فرد و پرونده او متفاوت هستند. اگر سری به صفحه اختصاصی مجوزهای اقامتی در سایت اداره مهاجرت بزنید، مبالغی را مشاهده خواهید کرد که مربوط به هزینه بررسی پرونده می‌باشد. به دلیل تنوع مسیرهای موجود نمی‌توان ارقام مورد نیاز برای تمامی آنها را بیان کرد؛ به همین دلیل هم توصیه می‌کنیم برای

سیستم مالیاتی کانادا برای سرمایه گذران

سرمایه گذاران خارجی غیر مقیم باید درآمد خالص خود را در خارج از کانادا اعلام کنند تا از اعتبارات مالیاتی غیرقابل استرداد در کانادا استفاده نمایند. با داشتن ویزای سرمایه گذاری کانادا می‌توانید تا مبلغ معینی بدون پرداخت مالیات درآمد کسب کنید. در سال 2019، این مبلغ 12069 دلار بود. اساساً، درصورتی‌که 90 درصد یا بیشتر از کل درآمد شما در کانادا تأمین شده باشد، شما مجاز به دریافت حداکثر 12069 دلار بدون مالیات هستید.

درصورتی‌که سرمایه گذار خارجی در کانادا مقیم باشد، مانند دیگر کانادایی‌ها با توجه به میزان درآمدی که دارد، مشمول مالیات می‌شود. البته برای خارجیان برخی معافیت‌های مالیاتی نیز در نظر گرفته می‌شود که در استان‌های مختلف تاحدی متفاوت است.

سخن آخر

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، به دلیل وجود روش‌های متنوع و مزایایی که می‌توان با این اقدام از آنها بهره‌مند شد گزینه بسیار مناسبی است. در کنار سود آوری بالا، نرخ ریسک و مصادره اموال پایین به راحتی از این موضوع اطمینان حاصل خواهید کرد که سرمایه شما در محلی امن در حال گردش خواهد بود.

برای آن که بتوانید در این روند موفق باشید، بهترین اقدام مشاوره با کادر مجرب مجموعه درنامایگریشن است. قدمت و ثبات بالا، امکان اخذ اقامت موقت و دائم برای خود و اعضای خانواده، تحصیل فرزندان در مراکز علمی معتبر و استفاده از سیستم خدمات درمانی و بهداشتی پیشرفته را می‌توان به عنوان برخی از مزایایی به حساب آورد که با طی کردن مسیر مورد بحث می‌توانید از آنها بهره‌مند شوید.

آیا امکان کار و تحصیل برای خانواده سرمایه گذار وجود دارد؟

از آنجا که با دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا، دارنده ویزا و همچنین اعضای خانواده دارای اقامت دائم می‌شوند، می‌توانند هم‌زمان از حق تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های این کشور حتی به‌صورت رایگان برخوردار شوند. علاوه بر این، شرایط برای یافتن موقعیت‌های کاری برای اعضای خانواده وجود دارد.

دریافت ویزای همراه برای خانواده سرمایه گذار در کانادا

در ویزای سرمایه گذاری کانادا، فرد متقاضی هنگام درخواست می‌تواند برای دیگر اعضای خانواده نیز درخواست ویزا دهد. در این شرایط می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال، والدین خود و همسرتان به شرطی که بالای 65 سال سن داشته باشند را با خود به کانادا ببرید. البته اگر فرزندانی بالای 21 سال داشته باشید، به شرط اینکه دانشجو باشند و ثابت کنید که از نظر مالی به شما وابسته هستند، می‌توانید آن‌ها را نیز همراه خود ببرید.

همچنین اگر یکی از برنامه‌های سرمایه گذاری استان منیتوبا را انتخاب کنید، برای برادر و خواهر خود نیز می‌توانید ویزا درخواست دهید.

آیا با ویزای سرمایه گذاری کانادا می توان همسر و فرزندان خود را هم به کانادا آورد ؟

باید بگوییم که جواب سوال شما مثبت است و می توانید همسر و فرزند زیر 22 سال خود را به کانادا آورده و آنها از مزایای این ویزا استفاده کنند.

آیا با خرید ملک می توان از کانادا ویزای سرمایه گذاری دریافت کرد؟

در حال حاضر خرید ملک جزء آیتم های ویزای سرمایه گذاری کانادا محسوب نمی شود.

کدام مسیر می تواند بهترین انخاب برای ویزای سرمایه گذاری کانادا باشد؟

بهترین مسیر کاملا با توجه به شرایط شما انتخاب می شود و این موضوع و سوال باید به صورت دقیق بررسی شود از این رو توصیه می کنیم با مشاوران ما در ارتباط باشید.

آیا ایرانیان می‌توانند بدون محدودیت در کانادا سرمایه گذاری کنند؟

بله. نه تنها تقریباً هیچ‌گونه محدودیتی برای سرمایه گذاری ایرانیان در کشور بیان شده وجود ندارد، بلکه در برخی روش‌ها نظیر خرید سهام، بدون نیاز به حضور در کشور نیز می‌توانید از مزایای مختلفی بهره‌مند شوید.