🇨🇦 ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

[flexy_breadcrumb]

شما در این مقاله به صورت تخصصی در رابطه با ویزای استارتاپ کانادا اطلاعاتی را کسب میکنید که در کمتر وبسایت آن را مشاهده خواهید کرد از این رو تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. امروزه، بسیاری از افراد به مهاجرت به کشورهای برتر جهان، به عنوان گزینه‌ای مناسب برای بهبود وضعیت زندگی، پیشرفت شغلی و تحصیلی و ساختن آینده‌ای مناسب برای فرزندان خود نگاه می‌کنند.

اگر شما نیز به دنبال مهاجرت به کشوری خارجی هستید، بدون شک با این مسئله آشنا شده‌اید که هر یک از این کشورها، روش‌های خاص خود را برای پذیرش مهاجرین دارند. هر یک از این روش‌ها دارای شرایط خاص خود بوده و قبل از اقدام برای مهاجرت، بهتر است در انتخاب کشور مورد نظر خود، بسیار دقت کنید.

آیا به دنبال زندگی در کشوری آرام، با فرصت استفاده از خدمات رفاهی و تحصیلی مختلف هستید؟ ساختن آینده‌ای مناسب چطور؟ اگر به دنبال رسیدن به این موارد هستید، کانادا می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد. یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا که بسیاری از افراد به آن علاقه نشان می‌دهند، مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ است. اگر شما نیز به دنبال آگاهی از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ هستید، تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

برنامه ویزای استارتاپ کانادا با اجازه دادن به صاحبان مشاغل خارجی و خانواده های آنها برای درخواست وضعیت اقامت دائم، به کارآفرینان مهاجر کمک می کند تا در کانادا کسب و کار ایجاد کنند.
کارآفرینان خارجی ای که در برنامه ویزای استارتاپ درخواست ثبت می کنند، در حالی که منتظر اقامت دائم خود هستند واجد شرایط مجوز کار موقت شده و به آنها اجازه داده می شود برای راه اندازی تجارت خود به کانادا سفر کنند.

از زمان اجرای آزمایشی این برنامه در سال 2013 ، برنامه ویزای استارت آپ صدها نفر از صاحبان مشاغل مهاجر را در کانادا پذیرفته است که تعداد پذیرش ها هر ساله افزایش می یابد. در سال 2017 ، این نوع ویزای کانادا به گزینه دائمی برای مهاجران کارآفرینان که علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستند تبدیل شد.

در حالی که اقتصاد کانادا همچنان یک دوره رشد اقتصادی پایدار را تجربه می کند، برنامه ویزای استارتاپ کانادا یکی از اقدامات مهاجرتی است که برای کمک به کارگران با استعداد خارجی در یافتن جایگاهی در نیروی کار کانادا طراحی شده است.

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا، یکی از مواردی است که بسیاری از افراد به دنبال آگاهی از آن هستند. اگر شما یک کارآفرین با ایده نوآورانه تجاری هستید، ممکن است از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا، امکان و فرصت مهاجرت به این کشور را داشته باشید. کانادا به دنبال کارآفرینان با استعدادی است که علاقه‌مند به راه اندازی مشاغلی هستند که ضمن ایجاد فرصت‌های شغلی برای ساکنانش، اقتصاد این کشور را بهبود ببخشند.

ویزای استارت آپ کانادا، به کارآفرینان این فرصت را می‌دهد تا برای تأسیس مشاغل جدید به کانادا مهاجرت کنند. کارآفرینان مهاجر باید نشان دهند که تجارت آنها نوآورانه است، اشتغال جدیدی برای کانادایی‌ها ایجاد می‌کند و می‌توانند در مقیاس جهانی رقابت کنند. کارآفرینان خارجی‌ای که در برنامه ویزای استارتاپ درخواست ثبت می‌کنند، در حالی که منتظر اقامت دائم خود هستند، واجد شرایط مجوز کار موقت شده و این مجوز به آنها اجازه سفر به کانادا را برای راه اندازی تجارت خود می‌دهد.

در مجموع می‌توان گفت، برنامه ویزای استارتاپ کانادا برای کارآفرینان دارای مشاغل موجود و آماده برای سرمایه گذاران بسیار گزینه ی ایده آلی است. برای واجد شرایط بودن برای درخواست ویزای استارتاپ، متقاضیان باید قبلاً تجارت خود را ایجاد کرده باشند و از یک سازمان سرمایه گذاری تجاری یا مرکز رشد کسب و کار (انکوباتور) کانادایی تعهد خود را تضمین کرده باشند.

نحوه دریافت ویزای استارتاپ کانادا به صورت گام به گام

اگر پس از آشنایی با کلیات این روش مهاجرتی به استفاده از آن علاقه‌مند شده‌اید، بهتر است اطلاعاتی در ارتباط با نحوه دریافت ویزای استارتاپ کانادا نیز بدست آورید. برای آن که به صورت کلی با گام‌های مورد نیاز دستیابی به این مهم آشنایی پیدا کنید، به صورت فهرست وار آنها را در ادامه همین قسمت قرار داده‌ایم. اگر به دنبال آشنایی بیشتر با این مراحل هستید، بخش‌های بعدی مقاله را از دست ندهید.

 • ارائه ایده خلاقانه در قالب یک پروپوزال به سازمان‌های ذی‌صلاح به همراه مدارک لازم مثل مدرک زبان، تمکن مالی و…
 • جلب حمایت شرکت‌ها یا سازمانه‌ا از طریق نامه ساپورت.
 • ارسال نامه ساپورت از طرف شرکت یا سازمان به شما.
 • ارسال تعهدنامه از طرف شرکت یا سازمان به اداره مهاجرت.
 • انجام Peer Review: این همان کاری است که اداره مهاجرت برای صحت و درستی استارتاپ شما و نحوه همکاری با شرکت یا سازمان سرمایه‌گذار انجام می‌دهد. این کار نوعی کنترل کیفیت ادراه مهاجرت است که توسط پلیس‌های مخفی این سازمان انجام می‌شود. ساز و کار پلیس مخفی ادراه مهاجرت به این صورت است که با تشکیل دو سازمان NACO و CVCA به ترتیب شرکت‌های انجل و ونچر را بررسی می‌کند. این کار برای جلوگیری از تقلب در روند مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ است. دولت کانادا باید مطمئن شود که معامله و قراردادی که بین شما و سرمایه‌گذار انجام شده است، قانونی است و رابطه و نسبتی در این قرارداد وجود ندارد.
 • انتظار 3-6 ماهه برای بررسی تقاضای ویزای استارتاپ شما و اقامت دائم به صورت همزمان.
 • گرفتن WORK PERMIT و ورود به خاک کانادا.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

دولت برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ به مانند سایر روش‌های دیگری که در مطالبی اختصاصی به بررسی آنها پرداختیم، شرایطی خاص را وضع کرده است. متقاضیان باید قبل از اقدام نهایی با این الزامات آشنایی پیدا کنند تا با فراهم کردن پیش نیازهای تعیین شده، شانسی بالا برای موفقیت به وجود بیاورند.

بر اساس اعلام اداره مهاجرت این کشور 4 شاخصه اصلی در افرادی که قصد استفاده از روند مورد بحث را دارند بررسی می‌شود که شامل داشتن کسب و کاری واجد شرایط، نامه پشتیبانی از طرف سازمانی تعیین شده، تسلط کافی بر زبان و داشتن تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه‌های خود و همراهان قبل از درآمدزایی کسب و کار هستند؛ علاوه بر موارد بیان شده شخص باید سایر شرایط تعیین شده برای تمامی درخواست دهندگان انواع ویزای این کشور را نیز داشته باشد چون در غیر این صورت احتمال ریجکتی ویزای استارت آپی وجود خواهد داشت. برای بررسی دقیقتر شرایط ویزای استارتاپ کانادا می توانید به صفحه تخصصی آن مراجعه کنید.

بیزینس مورد تایید برای مهاجرت از طریق استارتاپ به کانادا

کسب و کاری مورد تایید اداره مهاجرت خواهد بود که حداکثر 5 نفر به عنوان مالک آن معرفی شوند و هر درخواست دهنده حداقل 10 درصد از سهام کلی و حق رای را داشته باشد. زمانی می‌توانید به عنوان صاحب بیزینس به هنگام راه اندازی و اداره آن در کشور مورد بحث حضور داشته باشید که مدیریت فعال و حضور مستمر شما ضروری به حساب بیاید. ثبت کردن و راه اندازی بخش مهمی از عملیات کاری در کشور بیان شده سایر شرایط بیزینس مورد تایید برای مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کانادا هستند.

دریافت نامه پشتیبانی از سازمان تعیین شده

دریافت نامه پشتیبانی از سازمان تعیین شده نشان دهنده آن خواهد بود که مرکزی مورد تایید دولت از ایده و طرح ارائه شده برای عملیاتی شدن از جنبه‌های مختلف علی‌الخصوص مالی حمایت به عمل می‌آورد. مراکزی که صلاحیت انجام این کار را دارند، الزاماتی خاص را برای انتخاب گزینه‌های مناسب در نظر می‌گیرند که بهتر است قبل از ارائه مدارک خود به آنها با شرایط مد نظرشان آشنایی پیدا کنید. سازمان‌هایی که می‌توانند وظیفه بیان شده را بر عهده بگیرند در دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که بخشی اختصاصی را در ادامه به معرفی آنها اختصاص داده‌ایم.

میزان تسلط بر زبان برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ

سطح زبان برای ویزای استارتاپ کانادا باید به چه میزانی باشد؟ این یکی از اصلی‌ترین سوالات مطرح در این زمینه به شمار می‌رود. همه متقاضیان برنامه ویزای استارت آپ، باید مهارت خود را در یکی از زبان‌های رسمی کانادا، یعنی انگلیسی یا فرانسه نشان دهند. به این سبب، داوطلبان باید نتایج آزمون زبان تایید شده‌ای را ارائه دهند که اثبات کند فرد، در معیار سنجش سطح زبان در کانادا یا همان سی ال بی، در سطح پنج و یا بالاتر قرار دارد. نتایج آزمون باید در زمان درخواست، مربوط به حداکثر دو سال قبل باشد. مقامات مهاجرت کانادا در حال حاضر نتایج آزمون زبان انگلیسی را از ارائه دهندگان آزمون زیر قبول دارند:

 • آزمون آیلتس (جنرال)
 • آزمون سلپیپ (جنرال)

اگر به زبان فرانسوی تسلط بیشتری دارید، بهتر است بدانید که نتایج هر یک از این دو آزمون فرانسوی نیز ممکن است مورد قبول واقع شوند:

 • آزمون تف TEF
 • آزمون تی سی اف TCF

تمکن مالی برای ویزای استارتاپ کانادا

از آنجایی که دولت برای متقاضیان استفاده از این روش حمایت مالی نمی‌کند، آنها باید اثبات کنند که توانایی تامین هزینه‌های خود و همراهانشان را دارند. برای این کار باید مدارکی معتبر ارائه شوند که در قسمت‌های بعدی بیشتر به بررسی آنها خواهیم پرداخت. مبلغ دقیق مورد نیاز برای تمکن مالی ویزای استارتاپ کانادا به تعداد افراد بستگی خواهد داشت؛ به همین سبب نیز در ادامه همین بخش جدولی را برای بیان کردن آن به صورت دقیق قرار داده‌ایم. لازم به ذکر است که ارقام ذکر شده ممکن است به صورت سالانه آپدیت و افزایش داشته باشند به همین سبب نیز بهتر است برای آگاهی دقیق از آنها به سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید.

 تعداد اعضای خانوادهسرمایه‌ی خواسته شده (به دلار کانادا)
 1 (متقاضی مجرد)13.310 دلار
216.570 دلار
320.371 دلار
424.371 دلار
528.052 دلار
631.638 دلار
735.224 دلار
به ازای هر عضو اضافه شده‌ی دیگر، این میزان هزینه اضافه می‌شود:3.586 دلار

مدارک مورد نیاز برای ویزای استارتاپ کانادا

در قسمت قبل الزامات اصلی را به منظور موفقیت در روند مورد بحث بیان کردیم. برای آن که اشخاص بتوانند واجد شرایط بودنشان را به اثبات برسانند، باید مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزا را آماده سازی کنند. اسناد بیان شده شامل مواردی متنوع هستند که برای آشنایی بیشترتان با آنها، در ادامه فهرستی را قرار داده‌ایم که مطالعه آن می‌تواند به شما عزیزان کمک شایانی کند.

 • مدارک شناسایی خود و اعضای خانواده به صورت ترجمه‌شده؛
 •  مدارک و سوابق شغلی؛
 •  مدارک تحصیلی (حداقل دیپلم)؛
 •  مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی با سطح CLB 5
 •  داشتن حداکثر 65 سال؛
 •  مدارک مالی و ملکی به مبلغ حداقل 150 هزار دلار؛
 •  فرم پرشده درخواست ویزا؛
 •  یک گروه حداکثر 5 نفره استارت آپی،
 •  داشتن حداقل 10 درصد حق رای و بخش عمده سهام (برای متقاضی ویزا)؛
 •  اسنادی دال بر داشتن حداکثر 50 درصد حق رای در دست سازمان‌های ذی‌صلاح و فرد متقاضی؛
 • فیش‌های پرداخت هزینه‌های تقاضا شده؛
 • تعهدنامه و نامه ساپورت؛
 •  گواهی تمکن مالی و یا اسناد مورد قبول در این زمینه؛
 •  نامه عدم سوءپیشینه خود و اعضای خانواده فرد متقاضی و کل اعضای گروه از دفاتر خدمات قضایی؛
 •  نامه معاینات پزشکی فرد متقاضی، اعضای خانواده و کل گروه و خانواده‌شان؛

مدرک تحصیلی ویزای استارتاپ کانادا

مدرک تحصیلی ویزای استارتاپ کانادا یکی از موضوعات چالش برانگیزی است که برای بسیاری از افراد حائز اهمیت به حساب می‌رود. اگر شما عزیزان به دنبال استفاده از مسیر مورد بحث  باشید، بدون شک برایتان سوال شده که آیا با داشتن تحصیلات در مقاطع بالاتر، شانس بیشتری هم خواهید داشت؟ برای گرفتن این مجوز اقامتی باید مدرکی با سطح خاص ارائه دهید؟

در مورد پرسش‌های مطرح شده باید بگوییم که افراد برای آن که بتوانند از طریق ویزای استارتاپ به کانادا مهاجرت کنند، الزامی بر داشتن تحصیلات آکادمیک و یا ارسال سندی خاص در این زمینه  ندارند. همان‌طور که مستحضر هستید، جلب توجه آفیسر پرونده یکی از مهم‌ترین گام‌ها به شمار می‌رود. برای آن که بتوانید نظر مثبت فرد بررسی کننده پرونده خود را به دست آورید، بهتر است به این فاکتور اهمیت خاصی بدهید و اسنادی معتبر و قابل توجه را به IRCC ارسال نمایید.

هزینه ویزای استارتاپ کانادا

همه ما میدانیم که یکی از اصلی ترین دغدغه‌های مهاجرتی هر فرد هزینه‌های آن می باشد و می تواند در تصمصم گیری هر متقاضی تاثیر گذار باشد، اما از طرفی بارها به این نکته هم اشاره کرده ایم که مهاجرت و اخذ اقامت قانونی یک کشور می تواند هزینه‌بر باشد و شما به عنوان متقاضی امر مهاجرت باید خود را برای این موضوع آماده کنید، بی شک هزینه ویزای استارتاپ کانادا به عوامل بسیاری بستگی دارد و از طرفی شما چند نوع هزینه راخواهید داشت مانند هزینه‌های زبان، هزینه‌های دفتر مهاجرتی، هزینه‌های دولتی کانادا برای شما همسر و فرزندانتان که اصلی ترین هزینه های شما را شامل می شود البته هزینه راه اندازی استارت آپ جدا می باشد.

هنگام بررسی شرایط این روش به میزان سرمایه مورد نیاز برای تامین مخارج زندگی اشاره‌ای داشته‌ایم. حال زمان آن فرا رسیده تا به سراغ برخی از هزینه‌هایی که متقاضی ملزم به پرداخت آنها برای دریافت مجوزهای مختلف است برویم. جاب آفر، اجازه کار، ویزای فرزندان و اقامت دائم را می‌توان به عنوان برخی مواردی دانست که اگر به اخذ آنها علاقه‌مند هستید یا نیاز دارید، باید مبالغی مشخص را پرداخت کنید که در ادامه آنها را بیان کرده‌ایم. در صورتی که به دنبال آگاهی از تمامی هزینه‌ها به صورت دقیق و به‌روز هستید، بهتر است به صفحه Fee list سایت دولتی این کشور مراجعه کنید.

در کنار این منبع، صفحه هزینه ویزای استارتاپ کانادا در سال 2023 نیز می‌تواند رفرنسی مناسب برای شما عزیزان باشد. خرید بلیط هواپیما، فراهم کردن محیطی مناسب برای اقامت، شرکت در آزمون‌های زبان و ترجمه و آماده سازی مدارک نیز هر یک نیازمند صرف هزینه‌هایی هستند که باید آنها را نیز در نظر بگیرید. جدول زیر برای سهولت هر چه بیشتر کار شما عزیزان قرار داده شده است.

ویزای استارت آپ

هزینه

قیمت ($CAN)

درخواست شما

هزینه پردازش (1625 دلار) و هزینه حق اقامت دائم (515 دلار)

$2,140.00

درخواست شما (بدون حق هزینه اقامت دائم)

$1,625.00

همسر یا شریک زندگی

هزینه پردازش (850 دلار) و حق اقامت دائم (515 دلار)

$1,365.00

شامل همسر یا شریک زندگی (بدون حق هزینه اقامت دائم)

$850.00

شامل یک فرزند وابسته (مبلغ بیان شده برای هر فرزند اعمال می‌شود)

$230.00 

بیومتریک

بیومتریک – برای هر نفر

$85.00

بیومتریک – برای هر خانواده (2 نفر یا بیشتر)

حداکثر هزینه برای یک خانواده 2 نفری یا بیشتر که در همان زمان و مکان درخواست می دهند

$170.00

هزینه های جانبی مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ ویزای کانادا

همه ما می‌دانیم که یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مهاجرتی هر فرد، و این عامل می‌تواند در تصمیم گیری هر متقاضی تاثیر گذار باشد؛ اما از طرفی بارها به این نکته هم اشاره کرده‌ایم که مهاجرت و اخذ اقامت قانونی یک کشور می‌تواند هزینه‌بر باشد و شما، به عنوان متقاضی امر مهاجرت باید خود را برای این موضوع آماده کنید. بدون شک، هزینه ویزای استارتاپ کانادا به عوامل بسیاری بستگی دارد و از طرفی، شما چند نوع هزینه را خواهید داشت. از جمله این هزینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه‌های زبان
 • هزینه‌های دفتر مهاجرتی
 • هزینه‌های دولتی کانادا برای شما و همراهانتان

علاوه بر این هزینه‌ها، شما می‌توانید هزینه‌های راه اندازی استارت آپ را نیز به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی در نظر داشته باشید. ممکن است با شنیدن هزینه راه اندازی استارت آپ، ذهن شما به سمت هزینه‌هایی سنگین سوق داده شود؛ اما لازم به ذکر است که شرکت‌ها و سازمان‌های سرمایه گذار مختلفی در کانادا، آماده همکاری با افرادی هستند که ایده‌هایی نوآورانه‌ای دارند.

مدت زمان صدور ویزای استارتاپ کانادا

سوالی که بسیار از ما می کنند و آن هم این است که چه مدت زمانی را می توان برای صدور ویزای استارت آپ کانادا در نظر گرفت ؟ باید بگوییم که به دلیل پیچیدگی پروسه نمی توان زمان دقیقی را ارائه کرد اما براساس تجربه و گفته های اداره مهاجرت کانادا شما مدت زمان حدود 4 تا 6 ماهه باید برای دریافت نامه حمایتی از سازمان مربوطه در نظر بگیرید و همچنین بعد از آن باید برای ویزا درخواست دهید که می توان مدت زمان 10 تا 18 ماهه برای آن درنظر گرفت.

اعضای کلیدی و غیر کلیدی در استارتاپ به چه معنی است؟

هر بیزینس برای راه اندازی و به نتیجه رسیدن دارای نقش‌هایی خاصی است که در استارتاپ کانادا آن را به اعضای کلیدی و غیر کلیدی تقسیم بندی می‌کنند. حضور برخی اشخاص برای آن که کسب و کاری به نتیجه برسد الزامی به حساب می‌رود؛ به همین سبب نیز به آنها Essential Applicant یا اعضای کلیدی گفته می‌شود.

در مسیر گرفتن ویزای مورد بحث، این دسته از متقاضیان و موفقیت آنها  بسیار مهم است؛ زیرا اگر تقاضای آنها ریجکت شود، به صورت خودکار بیزینس ارائه شده هنگام پیاده سازی نیز به مشکل خواهد خورد و نهایتاً به سایر اشخاص زیر مجموعه نیز ویزای استارتاپ کانادا اعطا نخواهد شد. Non Essential Applicants به افرادی گفته می‌شود که عدم حضورشان ضربه خاصی به خود کسب و کار نمی‌زند و می‌توان نیروی کار جایگزینشان را از طریق شهروندان کانادایی به راحتی تامین کرد.

اقامت دائم ویزای استارتاپ کانادا

اقامت دائم ویزای استارتاپ یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن به حساب می‌رود و می‌توان گفت، بیشتر متقاضیان برای بهره‌مندی از آن وارد عمل می‌شوند. زمانی که شما درخواست خود را به سازمان مهاجرت ارسال می‌کنید، با داشتن شرایط مناسب و ارائه اسناد مد نظر IRCC ممکن است درخواست شما تایید شود و بتوانید برای خود و اعضای خانواده‌تان اقامت دائم ویزای استارتاپ کانادا را به دست آورید.

پس از پذیرش اولیه، متقاضیان می‌توانند از طریق ویزای توریستی یا با استفاده از Work Permit به کشور وارد شوند و پیش نیازهای شروع زندگی و استارت کارشان را فراهم نمایند. در انتها باید بگوییم که محدودیت‌های مختلفی برای دارندگان اقامت  در این مسیر وجود نخواهد داشت و مجاز خواهید بود از خدمات دولتی و بیشتر مزایایی که شهروندان از آنها استفاده می‌کنند هم بهره ببرید.

لیست سازمان های تعیین شده برای حمایت از ویزای استارتاپ کانادا

همان‌طور که قبلا بیان کردیم، افراد برای آن که بتوانند ویزای استارتاپ کانادا را اخذ کنند، باید طرحی تجاری داشته باشند که از طریق آن حمایت یک یا چند سازمان حامی و سرمایه گذار مورد تایید را جلب کنند. این ارگان‌ها در کل 3 نوع مختلف دارند که شامل صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر (Venture capital funds)، گروه سرمایه گذاری Angel و انکوباتورهای کسب و کار (Business incubators) هستند. هر یک از موارد بیان شده دارای زیر مجموعه‌های گسترده‌ای هستند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

تمامی سازمان‌های فوق برای خود فاکتورهای مختلفی را به عنوان معیار سنجش قرار می‌دهند و انتخاب طرحی مناسب به صورت کامل بر عهده خودشان است. در ادامه و به منظور ارائه اطلاعاتی کامل‌تر بخش‌هایی را به هر یک اختصاص داده‌ایم که مطالعه آنها خالی از لطف نیست. سازمان‌های حامی استارتاپ کانادا را می توایند در این مقاله مشاهاده کنید.

توجه کنید که این سازمان‌ها با بررسی بیزینس پلن شما و همچنین مدارک ارسالی شما به شما نامه حمایت ویزای استارتاپ را می دهند و شما این نامه را به همراه دیگر مدارکتان برای اراده مهاجرت کانادا ارسال خواهید کرد.

designated angel investor group

گروه سرمایه گذاری Angel

اگر کمی به نام این گروه توجه کنید بدون شک متوجه خواهید شد که سرمایه گذاران این دسته به عنوان فرشته‌های نجات و در زمانی که کسب و کار نیاز به حمایت بی دریغ دارد وارد عمل می‌شوند. شاید برای شما این پرسش به وجود بیاید که کمک به بیزینس‌های نوپا چه نفعی برای این افراد یا سازمان‌ها دارد؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم Angel investor groups در ازای مبلغی که به شما کمک می‌کنند، درصدی از سهام یا سود محصول و خدماتی که ارائه خواهند شد را برای خود بر می‌دارند. اگر قصد دریافت نامه پشتیبانی معتبر و کاربردی‌ای را دارید، باید از این موضوع مستحضر باشید که حداقل مبلغی که حامیان به استارت آپ شما وارد می‌کنند، باید چیزی در حدود 75000 دلار باشد. سازمان‌های فعال در این زمینه که مورد تایید اداره مهاجرت و دولت کانادا هستند را می‌توان شامل

 • Canadian International Angel Investors
 • Ekagrata Inc
 • Golden Triangle Angel Network
 • Keiretsu Forum Canada
 • Oak Mason Investments Inc
 • Southeastern Ontario Angel Network
 • TenX Angel Investors Inc
 • VANTEC Angel Network Inc
 • York Angel Investors Inc
Designated venture capital funds

صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر

صندوق‌های سرمایه گذاری خطر پذیر مراکزی هستند که به شناسایی کسب و کارهای کوچک و نوپایی می‌پردازند که از نظرشان دارای آینده‌ای روشن هستند و به آنها کمک می‌کنند تا با دغدغه مالی کمتری به فعالیتشان ادامه دهند. شاید پس از بیان این موضوع ذهن شما به این سمت برود که حمایت‌های ارائه شده به صورت قرض هستند و باید پس از مدتی با بهره اضافی آنها را باز پس دهید؛ اما این گونه نبوده و مبالغ اهدایی جنبه سرمایه گذاری دارند. اگر حداقل یکی از سازمان‌های این دسته موافقت کند که کمینه مبلغی بالغ بر 200000 دلار را برای گسترش طرح شما اهدا کند، مشمول شرایط

 • BCF Ventures
 • BDC Venture Capital
 • Celtic House Venture Partners
 • Extreme Venture Partners LLP
 • Golden Venture Partners Fund, LP
 • Impression Ventures
 • Information Venture Partners Management Inc.
 • Innovation Platform Capital International LP
 • INovia capital inc
 • Lumira Ventures
 • Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
 • OMERS Ventures Management Inc
 • Pangaea Ventures Ltd
 • PRIVEQ Capital Funds
 • Real Ventures
 • Relay Ventures
 • ScaleUp Venture Partners, Inc
 • Top Renergy Inc
 • Vanedge Capital Limited Partnership
 • Version One Ventures
 • Westcap Management Ltd
 • Yaletown Venture Partners Inc
 • York Entrepreneurship Development Institute (YEDI) VC Fund
Designated business incubators

انکوباتورهای کسب و کار

Business Incubator  الزامی برای تامین هزینه ندارند و تقریبا فقط نقش حمایت‌کننده، کمک‌کننده، همکار، coach، هم‌فکر و آموزش‌دهنده را بر عهده می‌گیرند. این‌ها همان سازمان‌هایی هستند که به مراکز رشد ایده نیز معروفند. در ادامه فهرستی را مشاهده خواهید کرد که تمامی برنامه‌های در دسترس و مورد تایید در دل آن قرار داده شده‌اند.

 • Alacrity Foundation
 • Alberta Agriculture and Forestry
 • Agrivalue Processing Business Incubator
 • Food Processing Development Centre
 • Biomedical Commercialization Canada Inc. (operating as Manitoba Technology Accelerator)
 • Creative Destruction Lab
 • Empowered Startups Ltd
 • Extreme Innovations
 • Genesis Centre
 • Highline BETA Inc
 • Innovacorp
 • Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara
 • Invest Ottawa
 • Knowledge Park o/a Planet Hatch
 • LatAm Startups
 • Launch Academy – Vancouver
 • LaunchPad PEI Inc
 • Millworks Centre for Entrepreneurship
 • NEXT Canada
 • North Forge Technology Exchange
 • Platform Calgary
 • Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
 • Ryerson Futures Inc
 • Spark Commercialization and Innovation Centre
 • Spring Activator
 • The DMZ at Ryerson University
 • Toronto Business Development Centre (TBDC)
 • TSRV Canada Inc. (operating as Techstars Canada)
 • VIATEC
 • Waterloo Accelerator Centre
 • York Entrepreneurship Development Institute

ثبت شرکت در کانادا

یکی از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید به کشور مورد بحث مهاجرت و اقامت آن را اخذ کنید، ثبت شرکت در کانادا است. Owner Operator برنامه‌ای است که به علاقه‌مندان این امکان را می‌دهد با ثبت یک واحد تجاری یا شرکت که حداکثر 10 فرد در آن شاغل هستند از طریق طرحی ملی و بدون حداقل مبلغ سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کنند. بیزینس بیان شده می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد که از جمله آنها می‌توان به Sole Proprietorship، Partnership و Corporation اشاره کرد. اگر قصد ورود به این روند را دارید، باید با برخی از مجوزها آشنایی پیدا کنید که یکی از آنها LMIA است.

نامه بیان شده توسط اداره کار صادر می‌شود و نشان‌دهنده آن خواهد بود که کسب و کار شما بر روی بازار کاری شهروندان تاثیری منفی بر جای نخواهد گذاشت. آیا برای شما سوال شده است که استفاده از این مسیر چه مزایایی برایتان خواهد داشت؟ در پاسخ به این پرسش باید به مناسب‌بودن مالیات شرکت‌های کانادایی، نیاز به سرمایه کمتر نسبت به برنامه کارآفرینی، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان، ثبات اقتصاد کانادا، امکان اخذ اقامت، عدم نیاز به تحصیلات دانشگاهی مرتبط، امکان مالکیت 100% کسب‌وکار، امکان اخذ اقامت همراه، اجازه کار برای همسر و تحصیل رایگان فرزندان زیر 18 سال اشاره کنیم.

نمونه طرح استارتاپ کانادا

همان‌طور که بیان کردیم، نمونه طرح استارتاپ کانادا یکی از مواردی است که نقشی بسیار تاثیر گذار در روند موافقت یا ریجکتی درخواست این ویزا دارد. ویژگی‌هایی که یک طرح موفق در این زمینه باید داشته باشد را می‌توان شامل نوآوری، اقتصادی بودن و داشتن آینده‌ای درخشان و موفق دانست.

به دلیل آن که سازمان‌های حمایتی مختلفی مورد تایید دولت هستند و به پشتیبانی از کسب و کارهای واجد شرایط و آینده دار می‌پردازند، اگر بخواهیم اطلاعاتی را بسته به دسته بندی کلی بیان کنیم ملزم به ارائه توضیحاتی مفصل خواهیم بود؛ به همین سبب نیز بهتر است مستحضر باشید که توضیحاتی در ارتباط با نمونه طرح‌های تجاری عمومی، سازمان‌های توسعه کسب و کار و بانکی در صفحه اختصاصی این موضوع مورد بررسی قرار گرفته‌اند. در کنار موارد بیان شده فاکتورهای متنوع دیگری نیز پیرامون این طرح در مقاله مذکور قرار دارند که برای بهره‌مندی از آنها بهتر است آن را به خوبی مطالعه نمایید.

لیست استارتاپ های موفق کانادا

یکی از روش‌هایی که از طریق آن می‌توانید ایده‌های کار آمد و مناسبی را با شانس موفقیت بالا برای خود طراحی کنید، آشنایی با لیست استارت آپ‌های کانادا است که توانسته‌اند روندی موفقیت آمیز را طی کنند. در این زمینه می‌توان مواردی نظیر Wealthsimple، Clearco، Neo ، Financial، Bonsai، KOHO،  Borrowell، ApplyBoard، Onlia، Drop، Viral Nation، Ada، Gadget، Fellow، Securicy، ژاندار کاردیان، Clutch و APOLLO Insurance را به عنوان مثال‌هایی مناسب معرفی کرد.

معمولا بیشتر کسب و کارهای بیان شده در حیطه برنامه نویسی و یا ارائه خدماتی نوین از طریق تکنولوژی در حال فعالیت هستند؛ بر همین اساس نیز می‌توان گفت اگر در چنین زمینه‌هایی به فعالیت بپردازید و ایده‌ای بکر را ابداع کنید، با کمی تلاش و کوشش قادر خواهید بود در طی چند سال در صدر لیست بیان شده قرار بگیرید.

استارت‌آپ ژاندار کاردیان

این استارت آپ، کار خود را در سال 2017 در تورنتو کانادا آغاز کرده است. ژاندار کاردیان، به ارائه راه حلی هوشمند برای کنترل عبور و مرور افراد در ساختمان‌های هوشمند پرداخته است. از زمان تاسیس این شرکت، در طی 3 دوره سرمایه گذاران به تامین نیازهای مالی آن پرداخته‌اند. میزان سرمایه جذب شده در این مجموعه را می‌توان چیزی بالغ بر 13 تا 14 میلیون دلار دانست.

استارت‌آپ‌ سکیوریسی (Securicy)

سکیوریسی، استارت آپی در سیدنی کانادا است که راهکارهای مختلفی را به کسب و کارهای کوچک ارائه می‌دهد. این کسب و کارها با استفاده از راهکارهای ارائه شده، قادر خواهند بود تا از داده‌های خود، آن هم به صورت موثر و ایمن بهره ببرند. سرمایه گذاری‌های انجام شده در این شرکت، توسط 9 سرمایه گذار و در 5 دوره مختلف انجام شده‌اند تا امروزه، سرمایه این استارت آپ با گذشت تقریباً 5 سال از تاسیس آن به چیزی در حدود 6 میلیون دلار برسد.

استارت‌آپ همکار (Fellow)

استارت آپی که شروع کار خود را در سال 2017 آغاز کرده است و مشغول به طراحی و ساخت اپلیکیشنی بوده است تا به کسب و کارها، این امکان را بدهد تا هرچه بهتر از قبل، جلسات خود را مدیریت کنند. استفاده از این اپلیکیشن برگزاری جلسات داخلی، ارزیابی این جلسات و مدیریت آنها را بسیار آسان‌تر می‌کند.

شاید باور این مسئله که این کسب و کار در کانادا موفقیت‌آمیز بوده است، کمی سخت باشد؛ اما باید بگوییم که استارت آپ Fellow، مورد توجه 9 سرمایه‌گذار در کانادا قرار گرفته است و توسط آنها، در 3 دوره تامین مالی شده است. امروزه می‌توان گفت، سرمایه این طرح استارت آپ کانادا چیزی بالغ بر 30 میلیون دلار است.

استارت‌آپ ابزارک (Gadget)

ابزارک، استارت آپی است که با توسعه یک پلتفرم آنلاین برای توسعه دهندگان، این موقعیت را برای صاحبان کسب و کارها و مشاغل فراهم کرده است تا از این طریق بتوانند، با سرعت بیشتری برنامه‌های کاربردی‌شان را توسعه دهند. این استارت آپ با جذب 5 سرمایه گذار، توانسته است تا سرمایه‌ای بالغ بر 8.5 میلیون یورو را جذب کند.

استارتاپ‌های موفق حوزه‌های مختلف کانادا

آشنایی با استارتاپ‌های موفق حوزه‌های مختلف کانادا مانند آی‌تی، پزشکی، خدمات غذایی، گردشگری و حمل و نقل  می‌تواند برای افرادی که قصد دارند از طریق این ویزا به کشور بیان شده مهاجرت نمایند، بسیار مفید باشد.

اشخاصی که قصد دارند خدماتی نوین را ارائه دهند، بهتر است اطلاعاتی را پیرامون کسب و کارهای موجود و در دسترس به دست آورند تا از این طریق به راحتی بتوانند با دیدی باز نسبت به بیزینس‌های مشابه طرحی نوآورانه و منحصر به فرد را آماده سازی نمایند. در قسمت قبلی به معرفی برخی از استارتاپ‌های موفق حوزه‌های مختلف کانادا پرداختیم.

اگر شما عزیزان قصد دارید تا به صورت موضوعی با موارد موجود آشنایی پیدا کنید، تنها کافی است به مطالب اختصاصی‌ای که برای هر یک از آنها نگارش و در سایت سازمان مهاجرتی درنامایگریشن قرار داده شده‌اند مراجعه نمایید.

خرید استارت آپ در کانادا

قبل از آن که طرح نهایی‌تان را به سازمان‌های حامی استارتاپ کانادا ارسال کنید، ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که ایده شما برای جلب نظر آنها و گرفتن این اقامت دائم کافی نیست. شاید در این مرحله به فکر خرید استارت آپ در این کشور و مهاجرت از طریق آن افتاده باشید. در مورد این موضوع باید بگوییم چنین امکانی به صورتی که بیان کردیم وجود ندارد.

زمانی که شما کسب و کاری را خریداری نمایید، روند مهاجرتی شما از استارتاپ خارج خواهد شد و تقریباً وارد مسیر سرمایه گذاری می‌شوید. برای آن که پیرامون این موضوع اطلاعات بیشتری به دست آورید، تنها کافی است به مطلب سرمایه گذاری در کانادا مجموعه درنامایگریشن مراجعه کنید.

مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا و شرایط آن

مجوز کار ویزای استارتاپ کانادا شاید موضوعی عجیب به نظر برسد. با توجه به توضیحاتی که تا به حال ارائه کردیم، بدون شک متوجه شده‌اید که تقریباً پروسه پیش روی متقاضیان این اقامت دو مرحله‌ای است. وقتی که بتوانید حمایت سازمان‌های پشتیبان را به دست آورید، قادر هستید از طریق WORK PERMIT به کانادا وارد شوید.

زمانی که صحبت از مجوز کار به میان میاید، شاید به این مسئله بیندیشید که با داشتن آن مجاز به اشتغال در تمامی زمینه‌ها خواهید بود. در اینجا باید بگوییم، زمانی که پروسه صدور اقامت دائم Start- Up Visa توسط IRCC طی می‌شود شما مجاز هستید تا از طریق درخواست دادن و گرفتن ورک پرمیت، موقتاً به کشور مورد بحث وارد شوید و کارهای مرتبط با ایده‌تان را انجام دهید.

ویزای همراه برای خانواده متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

شما و اعضای گروه استارت آپی‌تان می‌توانید برای همسر و فرزندان زیر 22 سال‌تان هم ویزای همراه از طریق استارت آپ بگیرید. همچنین اگر همسر یا فرزند شما قصد کارکردن در کانادا را داشته باشند، باید از طریق Open Work Permit اقدام کنید.

برای ویزای همراه فرزند دانش‌آموزتان هم باید گواهی اشتغال به تحصیل او را ارائه دهید و از طریق study permit برای ویزای فرزندتان اقدام کنید.

فقط دقت کنید که مدارک همراه شما هم برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، باید کامل باشد. در صورتی که یکی از اعضای خانواده شما مشکل پزشکی یا بیماری هزینه‌بری داشته باشد که برای سیستم پزشکی و درمانی کانادا هزینه ایجاد کند، ویزای کل اعضای گروه لغو می‌شود. داشتن سوء پیشینه هم همین قانون را دارد.

مزایای ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

شاید همین مزایای ویزای استارتاپ کانادا است که باعث شده است تا به این اندازه در سال‌های اخیر محبوب شود. برخی از این مزایا شامل موارد زیر می‌شود :

 • اخذ اقامت دائم کانادا، حتی اگر پس از ورود به کانادا نتوانید بیزینسی را راه اندازی کنید.
 • امکان دریافت پاسپورت و شهروندی کانادا
 • نیاز به نمره زبان بالایی ندارید.
 • همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال متقاضی می‌توانند همراه ایشان اقامت دائم کانادا را دریافت کنند .
 • بسته به شرایط مالی و علمی متقاضی، اخذ این ویزا ممکن است تنها بین ۱۲ تا ۱۶ ماه به طول بینجامد.
 • محدوده سنی خاصی ندارد و متقاضیانی از ۱۸ سال تا ۵۵ سال قابلیت استفاده از آن را دارند؛
 •  اقدام از طریق سریع‌ترین راه مهاجرت و گرفتن اقامت کانادا؛
 •  گرفتن اقامت در صورت عدم موفقیت در بیزینس؛

وکیل ویزای استارتاپ کانادا

ویزای استارتاپ کانادا یکی از مواردی به حساب می‌رود که متقاضیان با موفقیت در روند دستیابی به آن می‌توانند از مزایای بسیاری بهره‌مند شوند. تا به اینجای مطلب به بررسی جنبه‌های مختلف استفاده از این مسیر پرداختیم. اگر شما عزیزان نیز به دنبال افزایش شانس موفقیت‌تان هستید، بدون شک به دنبال روش‌هایی برای این کار بوده‌اید و در این میان نام وکیل ویزای استارتاپ کانادا به گوشتان خورد است.

اشخاصی که به ایفای این نقش می‌پردازند معمولا باید دارای مجوزهای رسمی، دانش بسیار بالا در زمینه بیان شده و حسن شهرت باشند. معمولا خدمات آنها شامل راهنمایی برای آماده سازی برخی پیش زمینه‌ها و مدارک مورد نیاز برای درخواست، پیگیری و بررسی روند تقاضای ارائه شده، کمک به طراحی بیزینس پلنی مناسب و انتخاب سازمان‌های حمایتی ایده آل، پیگیری و رفع ریجکتی ویزای استارت آپ کانادا می‌شود.

کلاهبرداری در ویزای استارتاپ کانادا

پس از بیان شرایط مناسبی که با استفاده از این روش می‌توان به آن دستیافت، بدون شک افراد بسیاری نسبت به اقدام از این طریق علاقه‌مند خواهند شد. زمانی که تقاضا در امری خاص افزایش یابد، بدون شک سودجویانی برای سوء استفاده از اشخاصی که دانش کمی دارند وارد عمل می‌شوند. برای آن که بتوانید از دام کلاهبرداری استارت آپ کانادا در امان بمانید باید با زمینه‌های فعالیتی این افراد آشنایی پیدا کنید.

برخی از این شیادان ادعا خواهند کرد که می‌توانند دریافت اقامتتان را با اخذ نامه حمایتی تسریع ببخشند. در صورتی که واجد شرایط نیستید و یا طرحی مناسب برای این کار ندارید، بهتر است به این افراد اعتماد نکنید. موارد دیگری نظیر فروش ایده، عدم نیاز به مدرک زبان معتبر و دریافت هزینه مشاوره یا وکالت بسیار پایین را می‌توان به عنوان برخی از ادعاهای این افراد به شمار آورد.

تمکن مالی لازم برای ویزای استارتاپ کانادا را از طریق ارائه چه مدارکی میتوان به اثبات رساند؟

تمکن مالی لازم برای مهاجرت به کانادا ازطریق استارت آپ مسئله‌ای بسیار مهم است که به فاکتورهای مختلفی بستگی خواهد داشت. در قسمت شرایط ضروری برای موفقیت در این اقدام به صورت تقریبا کاملی به موضوع مورد بحث پرداختیم؛ اما به تمامی مدارک قابل استفاده برای اثبات این توانایی اشاره‌ای نداشتیم؛ به همین سبب نیز لازم دیدیم تا برخی از آنها را به شما عزیزان معرفی کنیم. لازم به ذکر است که هیچ یک از گزینه های بیان شده در ادامه نباید مبلغشان کمتر از 150000 دلار کانادا باشد.

الف) پول نقد
ب) اسناد یا املاک یا سرمایه‌هایی مثل:
1. سهام
2. اوراق قرضه
3. بدهی‌ها
4. اوراق خزانه
5. چک
6. حواله
7. پیش نویس بانک

شرط داشتن کسب و کار مناسب برای ویزای استارتاپ کانادا

متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا در ابتدا باید اثبات کنند که یک بیزینس و کسب و کار مناسب را دارند. باید مشاغلی را ایجاد کرده باشند که در آن هر متقاضی مهاجرت حداقل 10 درصد از حق رأی را که به کلیه سهام شرکت تعلق دارد، در اختیار داشته باشد. حداکثر پنج تازه وارد می توانند به عنوان مالک با هم درخواست دهند. همچنین، متقاضیان و سازمان تعیین شده باید بیش از 50 درصد از کل حق رأی را به طور مشترک داشته باشند.

برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه ویزای استارتاپ، متقاضیان باید اطمینان حاصل کنند که تجارت از طریق مدیریت فعال کارآفرینان خارجی در کانادا با فعالیت های اساسی که در کانادا انجام می شود، ادغام می شود.

گام اول در مسیر اخذ ویزای استارتاپ کانادا، داشتن یک ایده نوآورانه است. برای اثبات این ایده، افراد باید بیزینس پلنی مناسب و کامل را برای طرح خود آماده کرده و ارائه دهند. شما از طریق این طرح، ایده خود را به سازمان‌های سرمایه گذار و سازمان مهاجرت کانادا معرفی خواهید کرد؛ به همین سبب است که نگارش آن به صورت کامل و دقیق، می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در تایید یا رد درخواست شما داشته باشد.

تعهدی امن از طرف سازمانی تعیین شده

قبل از اقدام برای ویزای استارت آپ کاناد، باید شما به عنوان یک کارآفرین خارجی تعهـد یـک سـازمان مشـخص را کـه از توسـعه تجـارت در کانـادا پشـتیبانی میکنـد را دریافـت کنید( یعنی دریافت commitment certificate ). توججه کنید که همزمان با این مراحل شما باید سازمان مربوطه به نوعی به شما نامه حمایتی LOS را بدهد که نشان از حمایت شما دارد که شش ماه اعتبار این نامه است.

سخن آخر

برای بررسی موضوع بیان شده، ما به بررسی سؤال‌ها و مواردی پرداختیم که بسیاری از افراد علاقه‌مند به ویزای استارتاپ کانادا، به دنبال آگاهی از آنها هستند؛ علاوه بر این سعی داشتیم تا با بررسی برخی از استارت آپ‌های موفق در کانادا، برخی از زمینه‌های کاری و حجم سرمایه‌های جذب شده توسط این شرکت‌ها را به شما معرفی کنیم. در این مسیر باید گفت، فرقی نمی‌کند زمینه کاری شما چیست، در هر صورت شما با آماده سازی طرحی کامل و حساب شده که از طریق آن بتوانید اشتغال و درآمدزایی کنید، شانس اخذ ویزای استارت آپ کانادا را خواهید داشت.

سوالات متداول

برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، ارائه مدرک زبان الزامی است؟

بله. برای اخذ این نوع ویزا، شما باید توانایی خود را در یکی از زبان‌های رایج در کانادا به دولت این کشور اثبات کنید. به همین سبب، باید مدرک زبان متناسب با شرایط بیان شده در متن را ارائه دهید.

آیا شرایط بیان شده برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا، در تمامی نقاط این کشور یکسان است؟

خیر. شرایط اخذ این ویزا، برای تمامی نقاط این کشور یکسان نبوده و اگر قصد ورود به کبک را دارید، بهتر است در مورد برخی از شرایط غیر یکسان برای این استان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آیا شرایط مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کانادا را داریم؟

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا، تقریباً به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفته است. در صورتی که شرایط بیان شده را دارید، بهتر است بر روی طرح خود زمان کافی را صرف کنید تا با ارائه طرحی آینده دار و قابل سرمایه گذاری، سازمان‌های سرمایه گذاری کانادا و سازمان مهاجرت این کشور را برای تایید و سرمایه‌گذاری بر روی آن ترغیب کنید.

آیا برای راه اندازی استارتاپ در کانادا، ثبت اطلاعات بیومتریک الزامی است؟

اگر قبلاً اطلاعات خود را ثبت نکرده‌اید و یا 10 سال از آخرین باری که اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کرده‌اید می‌گذرد، شما نیاز به انجام اقدامی دوباره در این زمینه دارید.

چقدر زمان می‌برد تا از طریق راه اندازی استارتاپ، به کانادا مهاجرت کنیم؟

پس از آشنایی تقریباً کامل با ویزای استارت آپ کانادا، ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که طی شدن این پروسه، چقدر زمان بر خواهد بود؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که به دلیل پیچیدگی پروسه، نمی‌توان زمان دقیقی را ارائه کرد. اما طبق اطلاعات موجود، طی شدن روند اخذ ویزای استارتاپ کانادا، بین 12 تا 16 ماه خواهد بود.

چه ایده‌هایی بیشتر در روند مهاجرت از طریق اخذ ویزای استارتاپ کانادا موفق هستند؟

اگر قصد دارید تا در اخذ ویزای استارتاپ کانادا شانس خود را بالاتر ببرید، بهتر است بر روی ایده‌هایی کار کنید که نوآوری و اشتغال زایی در بطن آنها نهفته باشد. زمانی که کاری جدید را آغاز کنید و بتوانید از طریق آن برای اقتصاد کانادا و مردم آن مفید واقع شوید، بدون شک سرمایه گذران و دولت این کشور، به طرح شما علاقه نشان می‌دهند.

برای مهاجرت از طریق استارت آپ به کانادا چه مدرک زبانی مورد تایید است؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ متقاضیان ملزم هستند تا تسلط بالایی بر زبان‌های مورد استفاده در این کشور داشته باشند. مدارک زبانی که برای اثبات این میزان توانایی ضروری خواهند بود را می‌توان شامل آیلتس و سلپیپ جنرال (انگلیسی) و TEF و TCF (فرانسوی) دانست.

اعضای کلیدی و غیر کلیدی در استارت آپ به چه معنی است؟

هر طرح برای آن که پیاده سازی شود و به نتیجه‌ای مطلوب برسد، نیازمند حضور افرادی خاص است که به آنها اعضای کلیدی گفته می‌شود. اعضای غیر کلیدی نقشی ضروری و حیاطی برای دستیابی به اهداف نهایی ندارند و قابل جایگزینی هستند. تفاوت میان این دو گروه نیز در آن است که اگر ویزای دسته اول رد شود سایرین نیز نمی‌توانند در گرفتن اقامت کانادا موفق باشند اما رابطه‌ای معکوس وجود ندارد.

آیا گواهی نامه تعهد در برنامه استارت آپ کانادا با نامه حمایت یکسان است؟

گواهی نامه تعهد شباهت بسیار بالایی نامه حمایت دارد و بسیاری از افراد این دو مقوله را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. در ارتباط با این موضوع باید بیان کنیم زمانی که شما طرح خود را به سازمان‌های حامی ارائه می‌دهید، در صورتی که موسسه‌ای حمایت از بیزینس پلنتان را در حیطه وظایفش بر عهده بگیرد به غیر از letter of support که به شخص متقاضی ارائه می‌شود، نامه‌ای برای برعهده گرفتن ساپورت ایده به اداره مهاجرت ارسال می‌کند که آن را با نام Commitment certificate می‌شناسند.

نامه ساپورت در برنامه استارتاپ Letter of Supportچیست؟

نامه ساپورت یا حمایت به مدرکی گفته می‌شود که توسط یکی از سرمایه گذاران یا سازمان‌هایی که آنها را معرفی کردیم، به افرادی که طرحی واجد شرایط، توجیه پذیر و عملی دارند اعطا خواهد شد. تقریبا می‌توان گفت اصلی‌ترین سندی که برای اخذ اقامت دائم از طریق مسیر استارت آپی به آن نیاز خواهید داشت Letter of Support است.