🇬🇷 مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

[flexy_breadcrumb]

یونان، به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی به حساب می‌آید که تقریبا 7 درصد از جمعیت آن را مهاجرین، از نقاط مختلف جهان تشکیل داده‌اند. اشتغال این مهاجرین در یونان، باعث شده است تا 11 درصد از کل افراد مشغول به کار در این کشور را مهاجرین تشکیل بدهند. مهاجرت به این کشور، از طریق راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. از جمله برخی از این راه‌ها می‌توان به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، تحصیل، کار، ازدواج، تولد فرزند، تمکن مالی و هنرمندان و نخبگان اشاره کرد.

مهاجرت به یونان از طریق هر یک از این روش‌ها، شرایط و مزایای مختلفی دارد. برای آشنایی با شرایط کلی هر یک از راه‌های مهاجرت به یونان و به خصوص مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

چرا مهاجرت به یونان؟

یونان یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن است. با مهاجرت به یونان، می‌توانید بدون اخذ ویزا به تمامی کشورهای عضو این حوزه مسافرت کنید. اقامت شما در این کشورها، تقریبا بدون محدودیت زمانی است. تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی یونان، می‌تواند شانس اشتغال در بازار کار اروپا و یا حتی آمریکا را برای شما به وجود بیاورد. علاوه بر این، پس از اتمام تحصیل به شما فرصتی برای یافتن شغل مورد نظر در کشورهای حوزه شینگن داده می‌شود. اگر به دنبال هموار کردن مسیر تحصیلی خود در کشورهای سرشناس جهان هستید، می‌توانید با تحصیل در دانشگاه‌های سطح بالای یونان، به این مهم دست بیابید.

یونان، کشوری با هزینه زندگی بسیار پایین است. زندگی در این کشور می‌تواند با به همراه داشتن هزینه‌های کمتر نسبت به سایر کشورهای اروپایی، برای شما بسیار مقرون و به صرفه باشد. داشتن مکان‌های تاریخی و توریستی بسیار، باعث جذابیت هر چه بیشتر این کشور شده است. در کل، زندگی در کشوری اروپایی با هزینه‌های نسبی کمتر، آب و هوایی پاکیزه، سیستم بهداشت و درمان مناسب و نظام تحصیلی و مراکز علمی معتبر یونان را به عنوان گزینه‌ای مناسب برای بسیاری از افراد تبدیل کرده است.

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

راه‌ها و روش‌های مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

همان‌طور که گفته شد، مهاجرت به یونان از طریق راه‌های مختلفی امکان‌پذیر است. یکی از این روش‌ها، مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری است که خود دارای روش‌ها و شاخه‌های مختلفی است. از جمله روش‌های مختلف برای مهاجرت از این طریق می‌توان به مواردی نظیر

 • خرید ملک
 • تمکن مالی سرمایه گذاری در سود بانکی
 • خرید اوراق قرضه
 • خرید سهام و ثبت شرکت

اشاره کرد.

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

بحران اقتصادی یونان در سال 2010، باعث شد تا قیمت ملک در این کشور تا حدود بسیاری کاهش بیابد. پس از گذشت چندین سال از این بحران، وضعیت اقتصادی این کشور بهبود داشته، به گونه‌ای که نظر بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است. قیمت پایین ملک در این کشور، باعث شد تا خرید و فروش ملک در یونان، به عنوان زمینه‌ای بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری‌های خارجی مطرح شود. علاوه بر این موارد، تسهیلات مختلفی که دولت یونان برای سرمایه گذاران خارجی قائل شده است، باعث رونق هر چه بیشتر این بازار شد. یکی از این تسهیلات را می‌توان اخذ گلدن ویزا به حساب آورد.

داشتن سپرده‌ی بانکی در یکی از بانک‌های یونانی

یونان از جمله کشورهایی است که ویزای گلدن خود را برای سرمایه‌گذاری‌های نامشهود مثل سپرده‌های بانکی نیز قرار داده است؛ بنابراین، امکان مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری در بانک‌ها پس از یک سال برای سرمایه‌گذار فراهم می‌شود. معمولا حداقل مبلغی که باید برای سپرده‌گذاری در بانک‌های یونان داشته باشید، 400000 یورو است. بعد از 3 الی 4 ماه ویزای گلدن شما برای این کشور صادر می‌شود و می‌توانید اعضای خانواده را نیز برای ویزای طلایی اضافه کنید. مدت اعتبار این ویزا برای سپرده‌های بانکی 5 سال است و بعد از آن باید تجدید شود. نرخ بهره‌ی بانک‌های یونان بین 0.04 تا 0.28 درصد در نظر گرفته‌ شده است.

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی، شما باید بتوانید بدون اشتغال در این کشور، تمامی هزینه‌های خود و همراهانتان را تامین کنید. دولت یونان، برای اطمینان حاصل کردن از این روند، از شما گواهی تمکن مالی و گردش حسابتان را تقاضا خواهد کرد. اگر درآمد ماهیانه شما به حدنصاب مورد نیاز برسد شما می‌توانید برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی اقدام کنید.

میزان تمکن مالی برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی چقدر است؟

حداقل درآمد ماهیانه مد نظر برای اقدام از این طریق، برای فرد متقاضی 2000 یورو، برای همسر 400 و برای هر فرزند 300 یورو در ماه می‌باشد. موارد بیان شده حاکی از آن‌اند که فرد به هنگام اقدام برای اخذ اقامت یونان، می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیز درخواست اقامت بدهد. فرقی نمی‌کند در چه شرایط سنی به سر می‌برید، این نوع اقدام، فاقد محدودیت سنی است.

همان‌طور که گفته شد، شما باید بتوانید به دولت یونان اطمینان بدهید که به هنگام اقامت در این کشور و بدون نیاز به اشتغال، به هیچ مشکلی برنخواهید خورد. به همین سبب شما باید هزینه زندگی در یونان به مدت 2 سال را داشته باشید.

اخذ اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

اگر به دنبال مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری هستید، ثبت شرکت یکی از راه‌های موجود و در دسترس شما می‌باشد. شرکت‌های موجود در یونان یکی از دو نوع شرکت سهامی یا شرکت با مسئولیت محدود هستند. برای آشنایی بیشتر شما، در ادامه به بررسی هر یک از این شرکت‌ها خواهیم پرداخت. برای این کار شما نیاز به حداقل 3 میلیون یورو سرمایه دارید و در صورتی‌ کسب‌وکارتان تایید می‌شود که اثبات شود در جهت توسعه‌ی اقتصاد یونان گام برداشته‌اید. همچنین شما باید حداقل 10 کارمند برای خودتان استخدام کنید و 30 درصدشان باید حتما یونانی باشند. برای شروع کار شما باید دست‌ِکم 4500 یورو در نظر بگیرید و می‌توانید این کار را به‌صورت شراکتی نیز انجام دهید.

شرکت سهامی

برای تاسیس شرکت‌های سهامی، حداقل یک سهام‌دار مورد نیاز است. با تاسیس این نوع شرکت، دارایی‌های افراد سهام‌دار از دارایی‌های شرکت مجزا بوده و در صورت بروز مشکل، باید تا حد ممکن از سرمایه و دارایی شرکت برای رفع مشکلات موجود استفاده شود. حداقل میزان سرمایه مورد نیاز برای تاسیس شرکت سهامی، 60000 یورو است.

ثبت شرکت در یونان

شرکت با مسئولیت محدود در یونان

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، معرفی یک نفر به عنوان سهام‌دار نیز کفایت می‌کند. اگر به دنبال تاسیس شرکتی کوچک یا متوسط هستید، این نوع می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود، 4500 یورو بوده که نسبت به شرکت سهامی بسیار کمتر است.

شرکت با مسئولیت محدود را می‌توان پرطرف‌دارترین نوع شرکت ثبت شده در یونان به حساب آورد. این کشور موفق شده است تا از طریق سرمایه‌های خارجی و تاسیس این نوع از شرکت‌ها، سرمایه هنگفتی را جذب کند. البته به‌غیراز موارد بیان شده، انواع دیگری از شرکت‌ها نیز در یونان وجود دارند اما این دو نوع، پرطرف‌دارترین آن‌ها هستند.

کم ریسک‌ترین و پُرریسک‌ترین روش سرمایه‌گذاری در یونان

بحران اقتصادی در یونان فرصت‌های سرمایه‌گذاری مختلفی در این کشور ایجاد کرده است که کم‌ریسک‌ترین و جذاب‌ترینشان سرمایه‌گذاری در بازار املاک و مستغلات است. این کشور سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر و توریست است که فرصتی عالی برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری در ملک و اجاره‌ی آن به‌وجود آورده‌ و می‌تواند درآمد خوبی برای سرمایه‌گذار داشته باشد. با در نظر گرفتن این نکته که یونان کماکان تا حدودی با بحران اقتصادی مواجه است و پیشرفت کسب‌وکارها در این کشور به‌کندی انجام می‌شود، می‌توان گفت سرمایه‌گذاری در بخش‌ سپرده‌ها و اوراق قرضه‌ی بانکی این کشور ریسک بیشتری نسبت به سایر انواع سرمایه‌گذاری دارد و بعد از آن نیز خرید سهام شرکت‌ها مناسب افراد ریسک پذیر است.

مزایای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری می‌تواند از جنبه‌های مختلفی حائز اهمیت باشد؛ مثلا:

 •  سفر به کشورهای مختلف بدون نیاز به اخذ ویزا
 • اخذ اقامت موقت
 • امکان اخذ اقامت دائم
 • امکان اقدام برای اخذ تابعیت یونان
 • معافیت مالیاتی
 • عدم نیاز به داشتن مدرک زبان
 • امکان بهره‌مندی از بیمه خدمات درمانی بین‌المللی
 • عدم الزام به حضور در یونان برای اخذ اقامت
 • امکان بهره‌مندی از تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها و مدارس یونان
 • امکان اقدام به اخذ اقامت برای همسر
 • امکان اقدام به اخذ اقامت برای فرزندان زیر 21 سال و دانشجو

امنیت : یونان به‌طور کلی کشوری کاملا امن با میزان جرم و جنایت بسیار کم است؛

هزینه‌ : هزینه‌های زندگی در کشور یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان‌تر است؛

نرخ بیکاری : در یونان نرخ بیکاری 9.5 درصد نسبتا زیاد است و راه‌اندازی یک کسب‌وکار می‌تواند روش خوبی برای مهاجرت به این کشور باشد؛

نرخ توسعه : یونان تا سال 2019 نرخ توسعه‌ی روبه‌رشدی داشت؛ ولی، در سال 2020 با شیوع کرونا، این نرخ نزدیک به 0.8 درصد کاهش پیدا کرد؛

بهداشت و درمان : سیستم مراقبت‌های بهداشتی در یونان به اندازه‌ی بقیه‌ی کشورهای اروپایی مثل آلمان پیشرفته نیست و مهاجران باید برای خود بیمه‌ی بهداشت و درمان خصوصی تهیه کنند؛

اقتصاد: یونان جزء کشورهای توسعه‌یافته با اقتصاد پردرآمد محسوب می‌شود. اقتصاد این کشور 15امین اقتصاد بزرگ دنیاست و در زمینه‌ی تولید ناخالص اسمی، 34امین کشور دنیا محسوب می‌شود؛

بهر‌ه‌ی بانکی: نرخ بهره‌ی بانکی در این کشور نیز حداکثر 4.75 درضد است.

اگر به دنبال سفر به صورت آزادانه به کشورهای اروپایی هستید، می‌توانید از طریق اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری به این مهم دست بیابید. علاوه بر این، شما بدون نیاز به اقامت مداوم در این کشور، قادر خواهید بود تا به ترتیب، اقامت وقت، دائم و تابعیت یونان را کسب کنید. همراهی اعضای خانواده در کشوری جدید، یکی از مواردی است که می‌تواند برای افرادی که قصد مهاجرت دارند، بسیار دلگرم کننده باشد. مهاجرت به ونان از طریق سرمایه گذاری، این امکان را نیز برای شما عزیزان فراهم می‌کند. مالیات، همواره بخش عظیمی از درآمد افراد شاغل را به خود اختصاص می‌دهد. با معاف شدن از پرداخت مالیات، از نظر اقتصادی کمک بسیار بزرگی به شهروندان خواهد شد؛ به همین سبب معافیت مالیاتی را می‌توان به عنوان یکی از برجسته‌ترین مزایای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری به حساب آورد.

 

شرایط و مدارک سرمایه گذاری در یونان در سال 2022

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری یکی از راحت‌ترین و بی‌دردسرترین روش‌های زندگی در این کشور زیبای اروپایی است. برای اینکه بتوانید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • شهروند یکی از کشورهای غیراتحادیه‌ی اروپا باشید؛
 • باید بیش از 18 سال سن داشته باشید؛
 • سابقه‌ی کیفری نداشته باشید؛
 • در وضعیت سلامت خوبی به سر ببرید؛
 • بیمه درمانی داشته باشید.

مدارکی که برای گرفتن ویزای یونان و مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری نیاز دارید، مدارک زیرند:

 • گذرنامه‌ی معتبر با حداقل سه ماه اعتبار ؛
 • گواهی سوابق کیفری متقاضی توسط مقامات کشور مبدا؛
 • گواهی پزشکی متقاضی که توسط یک نهاد عمومی یا خصوصی تایید می‌کند که طبق استانداردهای بین‌المللی سازمان بهداشت جهانی، شخص بیماری خطرناکی برای حضور در جامعه و آسیب به سلامت عمومی ندارد؛
 • شواهدی مبنی بر تمکن مالی شخص که نشان می‌دهد درآمد سالانه‌ی فرد 2000 یورو در ماه است که این مبلغ برای همسر 20 درصد و برای هر کودک 15 درصد افزایش می‌یابد؛
 • گواهی‌نامه‌ی بیمه‌ی پزشکی برای پوشش کامل مراقبت‌های پزشکی و هزینه‌های آن در طول دوران اقامت متقاضی در یونان.

علاوه بر این متقاضی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری نباید به‌عنوان یک شخص مشکل‌ساز ذکر شود که سلامت عمومی، نظم عمومی، امنیت عمومی یا روابط بین‌الملل را تهدید می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

قبل از اقدام به مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری، بهتر است تمامی مدارک مورد نیاز برای این کار را برای ارائه به سفارت آماده کنید. هر یک از روش‌های سرمایه گذاری، نیاز به ارائه مدارک مختلفی هستند اما به طور کلی می‌توان گفت، مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری نیازمند مدارکی نظیر موارد زیر می‌باشد:

 • نداشتن سوء پیشینه و ارائه گواهی آن برای خود و افراد تحت پوشش
 • مدارک هویتی متقاضی اصلی و افراد تحت پوشش
 • پاسپورت فرد متقاضی و تمامی افراد تحت پوشش
 • مدارک اثبات کننده تملک مالی فرد متقاضی
 • تکمیل کردن فرم درخواست ویزا

دریافت ویزای همراه برای خانواده‌ی سرمایه‌گذار در یونان

پس از مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری شخص می‌تواند، هم‌زمان با خود، برای خانواده‌اش نیز ویزای اقامت در یونان بگیرد. خانواده‌ی شخص شامل افراد زیر می‌شوند:

 • همسری که به‌لحاظ مالی وابسته به متقاضی باشد؛
 • پارتنر که قرارداد ازدواج مدنی در یونان داشته باشد و به‌لحاظ مالی به متقاضی اصلی وابسته باشد؛
 • فرزندان زیر 21 سال در صورت وابستگی مالی به متقاضی تا 24 سال هم می‌توانند مشمول قانون مهاجرت خانواده شوند؛
 • والدین در صورتی که از لحاظ مالی به فرزندشان وابسته باشند.

امکان کار و تحصیل برای خانواده‌ی سرمایه‌گذار

خانواده‌ی سرمایه‌گذار پس از مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری می‌توانند در این کشور زندگی کرده و به تحصیل و کار مشغول شوند. علاوه بر این مطابق با الزامات تعیین شده، این افراد می‌توانند در تمامی کشورهای عضو اتحادیه‌ی اروپا، زندگی، تحصیل و کار داشته باشند.

فرایند اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در یونان چیست؟

برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری شما نیاز به اخذ ویزای گلدن دارید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

گام اول: انتخاب مسیر‌سرمایه گذاری

قبل از هر چیز برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری شما باید معیارهای سرمایه‌گذاری خود را پیدا کرده و بر اساس آن معیارها، یکی از روش‌های مختلف سرمایه‌گذاری را انتخاب کنید. حداقل سرمایه‌ی لازم برای این کار 250000 یورو است.

گام دوم : طی کردن مراحل قانونی

برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری باید یک حساب بانکی یونانی و یک شماره‌ی مالیات مربوط به افراد غیرساکن یونان بگیرید. بهتر است یک وکیل اجرایی برای انجام کلیه‌ی امور مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری استخدام کنید.

گام سوم : کسب اموال

در این مرحله شما معامله را انجام داده و قرارداد می‌بندید. این مرحله توسط وکیل شما نیز می‌تواند انجام شود.

گام چهارم : مراحل مقدماتی اخذ ویزا

در این قسمت شما باید تمام اسناد مرتبط با ویزای طلایی را آماده و ارسال کنید. وکیل می‌تواند کمک شایانی به شما در آماده‌سازی مدارک بکند. مدارک زیر مهم‌ترین مدارکی هستند که باید ارسال کنید:

 • فرم درخواست پر شده؛
 • سه عکس گذرنامه‌ی رنگی؛
 • کپی از گذرنامه؛
 • گواهی سلامت مطابق استانداردهای تعیین شده؛
 • هزینه‌ی تمبر اداره‌ی مالیات یونان؛
 • گواهی بیمه؛
 • گواهی تمکن مالی.
گام پنجم : ارسال داده‌های بیومتریک

برای ارائه‌ی داده‌های بیومتریک خود، باید به مقامات مربوطه در یونان مراجعه کنید یا درصورت امکان داده‌ها را ارسال کنید

گام ششم : تصویب صدور ویزای گلدن

این مرحله از کار شما توسط مقامات انجام می‌شود و در صورت تایید مدارک، ویزای گلدن شما صادر خواهد شد.

گام هفتم : تمدید

هر پنچ سال یک بار شما نیاز به تمدید کارت اقامت ویزای طلایی خود دارید.

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری یونان چه مدت زمان نیاز دارد؟

معمولا فرایند اخذ ویزای گلدن مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری حدود 3 تا 6 ماه زمان نیاز دارد. آماده‌سازی مدارک لازم برای این فرایند نیز به زمان لازم برای گرفتن گواهی‌های سلامت، اعتبارِ پاسپورت و… بستگی دارد.

اخذ اقامت و تابعیت برای سرمایه‌گذاران خارجی در یونان

اگر متقاضی مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری بعد از انقضای پنج ساله‌ی اقامت خود در این کشور، دو سال دیگر نیز اقامت خود را تمدید کند، بعد از این دو سال می‌تواند شهروندی یونان را بگیرد. در واقع هر کسی که 7 سال در این کشور زندگی کند، رسما شهروند یونان خواهد بود؛ به‌شرطی که این اقامت هفت ساله پشت سر هم باشد. پس از گرفتن تابعیت یونان شما پاسپورت یونانی را دریافت می‌کنید که چهارمین پاسپورت قدرتمند دنیاست. همچنین اجازه دارید که در کشورهای اتحادیه‌ی اروپا اقامت داشته باشید.

سیستم مالیاتی یونان با سرمایه‌گذران چگونه برخورد می‌کند؟

سیستم مالیاتی یونان معمولا به‌صورت مالیات بر درآمد است و برای بخش‌های خصوصی و دولتی به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود. سرمایه‌گذاران در هر یک بخش‌های زیر باید مالیات‌های گفته شده را بپردازند:

 • مالیات سرمایه گذاری در سهام شرکت‌ها، 10 درصد از درآمد است؛
 • اوراق قرضه‌ی دولتی معاف از مالیات هستند؛ ولی، سایر اوراق قرضه‌ی افراد خصوصی، شامل 15 درصد مالیات می‌شوند؛
 • برای سرمایه‌گذاری در بخش املاک، بسته به درآمد و نوع ملک، بین 9 تا 44 درصد مالیات گرفته می‌شود؛
 • در کسب‌وکارهای خصوصی برای درآمد‌های بالای 50000 یورو، 26 درصد مالیات و برای بیشتر از این رقم، 33 درصد مالیات باید پرداخت شود؛
 • مالیات بر سهام شرکت‌ها 29 درصد است که در صورت داشتن شرکای اضافه، با نرخ 10 درصد حساب می‌شود.

فاکتورهای موثر بر موفقیت یا شکست سرمایه‌گذاری در یونان

چند فاکتور مهم وجود دارند که در موفقیت یا شکست یک سرمایه‌گذاری در یونان می‌توانند موثر باشند:

 • نرخ بهره : یک سرمایه‌گذاری به‌طور مستقیم از نرخ بهره تاثیر می‌گیرد. هرچه میزان نرخ بهره بیشتر باشد، بازگشت پول بیشتری را به همراه خواهد داشت و به رشد سرمایه کمک می‌کند؛
 • رشد اقتصادی : طبق نظریه‌ی شتاب، هر چه رشد اقتصادی بهتر باشد، شرکت‌ها سرمایه‌گذاری خود را در یک کشور افزایش می‌دهند. مطابق این نظریه، سرمایه‌گذاری مستقیما به چرخه‌ی اقتصادی وابسته است؛
 • اطمینان : معمولا سرمایه‌گذاری باید در جایی انجام شود که به‌لحاظ چشم‌انداز اقتصادی و هزینه‌های آینده و میزان تقاضا، امکان اعتماد آن وجود داشته باشد؛
 • نرخ تورم : میزان تورم زیاد در بلندمدت منجر به عدم اطمینان می‌شود و می‌تواند شدیدا روی سرمایه‌گذاری تاثیر بگذارد؛
 • بهره‌وری : معمولا سرمایه‌گذاران بیشتر گرایش به سرمایه‌گذاری روی فناوری‌ها و کسب‌وکارهای پررونق و آینده‌دار دارند. اگر در زمینه‌ای پیشرفت وجود نداشته باشد، سرمایه‌گذاری هم انجام نمی‌شود؛
 • نرخ دستمزد : اگر نرخ دستمزد کم باشد، سرمایه‌گذاران بیشتری گرایش به سرمایه‌گذاری در آن بخش دارند.

با در نظر گرفتن فاکتورهای بالا می‌توان گفت که املاک و مستغلات از اطمینان بیشتری نسبت به سایر سرمایه‌ها برخوردارند و فاکتورهای کمتری روی آن‌ها تاثیرگذار است. ضمن اینکه این سرمایه‌ها نرخ بهره‌وری خوبی نیز خواهند داشت؛ خصوصا در حوزه‌ی توریستی. از سوی دیگر فاکتور رشد اقتصادی تاثیر مستقیمی روی سپرده‌های بانکی و اوراق قرضه دارد و ممکن است اثر منفی زیادی روی این نوع سرمایه‌گذاری‌ها داشته باشد.

سخن آخر

در این مطلب سعی بر آن بود تا با بررسی پرکاربردترین راه‌های مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری، شمارا با انواع روش‌های این کار آشنا کنیم. در این مبحث، نمی‌توان به صورت قطعی، روشی را به عنوان بهترین راه برای مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری مشخص کنیم؛ زیرا هر یک از روش‌های مختلف بیان شده، دارای شرایط خاص خود هستند. شما عزیزان می‌توانید از طریق مطالعه و آشنایی کامل با این روش‌ها، بهترین راه را با توجه شرایط خود انتخاب کنید.

سوالات متداول

آیا سرمایه‌گذار باید حتما بعد از سرمایه گذاری در یونان، در این کشور ساکن شود؟

اقامت دائم شخص در یونان اجباری نیست؛ ولی، باید 183 روز در سال حتما در کشور یونان باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که در طول فرایند اخذ ویزا شاید نیاز به حضور در این کشور داشته باشید.

آیا فرزندان بعد از 21 سالگی اقامت خود در یونان را از دست می‌دهند؟

برای فرزندان بعد از 21 سالگی، تا 24 سالگی اجازه‌ی تمدید ویزای اقامت داده می‌شود؛ ولی، بعد از این سن باید برای خودشان سرمایه داشته باشند تا بتوانند در این کشور بمانند.

بعد از پنج سال اقامت ویزای گلدن سرمایه‌گذار چه باید بکند؟

اگر بعد از این پنج سال شخص کماکان سرمایه‌ی ثابتی در کشور یونان داشته باشد، می‌تواند مجددا ویزای گلدن خود را تمدید کند.

آیا پس از مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری شخص باید در بخش خاصی از این کشور ساکن شود؟

خیر، پس از اخذ ویزا شخص می‌تواند در هر نقطه‌ای از یونان سکونت کند.

تا چه مدت شخص باید سرمایه‌ی خود را در کشور یونان نگه دارد؟

هیچ زمان حداکثری برای حفظ سرمایه در یونان وجود ندارد؛ ولی، امکان تمدید ویزا فقط تا زمانی میسر است که شما در این کشور سرمایه‌ی لازم را داشته باشید.