مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری

[flexy_breadcrumb]

از گذشته تا به امروز مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از اصلی ترین مسیرهای ورود به هر کشوری می باشد. بسیاری از متقاضیان مهاجرت در سال های اخیر سرمایه گذاری در کشورهای دیگر را برای اخذ پاسپورت و اقامت آن کشور درنظر گرفته اند. همه ما می دانیم که برای اخذ اقامت کشوری مانند کانادا، استرالیا، قبرس، انگلستان و … راه های بسیاری وجود دارد ولی تمامی این مسیرها منسب هر متقاضیای نمی باشد.

هر فردی براساس شرایط و توانایی هایی که دارد مسیر مناسب را انتخاب می کند و براساس آن اقدام می کند. برای برخی تحصیلی و برای برخی کاری مناسب است اما در این بین برای درصدی از این متقاضیان مسیر سرمایه گذاری مناسب تر است و می توانند سریع تر و راحتتر اقامت کشور مقصد را دریافت کنند.

مسیر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

همان‌طور که در قسمت قبل بیان کردیم، یکی از روش‌های مهاجرتی که مزایای بسیاری را برای افراد موفق خواهد داشت سرمایه گذاری است. آیا به دنبال آن هستید تا در کنار دستیابی به بازار کار بین‌المللی و حمایت‌های مختلف دولتی از مزایای متنوع دیگری هم بهره‌مند شوید؟ در این صورت می‌توانید با انتخاب مقصدی مناسب و متناسب با شرایط خود و زمینه‌ای که قصد فعالیت در آن را دارید به تمامی موارد بیان شده برسید.

در کنار منافعی که اقدام مورد بحث برای افراد خواهد داشت، کشورها نیز می‌توانند از طریق جذب سرمایه‌های خارجی اقتصاد خود را بهبود داده و از اشتغال زایی و خدمات آنها نیز بهره ببرند. در ادامه همین مطلب اطلاعاتی در ارتباط با شرایط، مدارک و بهترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی ذکر شده‌اند که به شما در اقدامی آگاهانه کمک شایانی خواهند کرد. پس مطالعه آنها را از دست ندهید.

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

این موضوع بسیار کلی می باشد و شما نیاز براین دارید تا در ابتدا کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید چرا که ویزای سرمایه گذاری هر کشور نسبت به کشور دیگر شرایط و مدت زمان متفاوتی دارد اما از نام مسیر مشخص است که این مسیر براساس توانایی مالی شما می باشد و باید پذیرفت هر کشوری میزان درخواست سرمایه متفاوتی از شما خواهد داشت. بگذارید کمی بیشتر در رابطه با این موضوع با شما سخن بگوییم، هر کشور براساس شرایط و قوانین خود یک یا چند مسیر اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری را معرفی کرده است و شما براساس توانایی ها و برنامه ریزی های خود یکی از این مسیر ها را انتخاب می کنید و برای آن اقدام می کنید.

برای مثال در برخی از کشورها شما می توانید با خرید ملک در آن کشور اقامت دریافت کنید مانند ترکیه و یا پرتغال، در برخی از کشورهای می توانید با ایجاد شغل و بیزینس در آن کشور اقامت دریافت کنید مانند استرالیا و یا کانادا و یا در برخی از کشورها نیز با انتقال مبالغ بالا می توانید اقامت دریافت کنید البته باید بگوییم در کشوهایی مانند استرالیا ، کانادا و چند کشور دیگر شما چندین نوع مختلف سرمایه گذاری برای اخذ اقامت آن کشور را پیش روی خود دارید.

اما اصلی ترین شرط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ، توانایی مالی متقاضیان می باشد و حالا براساس نوع کشور شرایطی مانند سن و تخصص و سطح زبان و … موارد دیگر نیز می تواند وارد این شرایط شود.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

به هنگام معرفی کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری گفتیم که کشورها بسته به نیازهای خود از طریق زمینه‌های مختلف به متقاضیان اقامت می‌دهند. بسته به روندی که قصد استفاده از آن را دارید، باید شرایطی خاص را داشته باشید و در پی آن ملزم به ارائه مدارکی متفاوت خواهید بود. اگر بخواهیم به صورت کلی اطلاعاتی را در ارتباط با این اسناد بیان کنیم باید بگوییم مدارک هویتی معتبر، گواهی تمکن مالی، نامه ارزیابی رسمی دارایی‌ها و بیزینس پلن معمولا در بیشتر مناطق مد نظر دولت قرار می‌گیرند. پس از انتخاب کشور و نوع ویزایی که قصد گرفتن آن را دارید، می‌توانید به صفحه اختصاصی مجوز در سایت اداره مهاجرت مراجعه و چک لیست‌های قرار داده شده را مشاهده نمایید.

روشهای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اگر بخواهیم به صورت کلی روش‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به تمامی مناطق جهان را معرفی نماییم، باید به راه اندازی کسب و کار (کار آفرینی)، خرید ملک، خرید سهام شرکت‌ها، ثبت شرکت و راه اندازی استارت آپ اشاره کنیم. هر یک از موارد بیان شده مزایای خاص خود را دارند که برای استفاده از آنها باید پیش زمینه‌هایی را فراهم کنید. برخی از گزینه‌های فوق شاید در کشور مد نظرتان در دسترس نباشند؛ پس بر همین اساس می‌توان گفت انتخاب مقصد از اهمیت بسیار بالایی در آپشن‌های پیش رو خواهد داشت.

به هنگام انتخاب مقصد برای سرمایه گذاری به چه مواردی باید توجه کرد؟

در قسمت قبل بیان کردیم که انتخاب مقصد مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. در کنار ویزاهای موجود، باید به برخی فاکتورها توجه زیادی داشته باشید تا از وضعیت حاکم آگاهی پیدا کنید. نرخ بیکاری، میزان تولید ناخالص و نرخ مصادره اموال بعضی از شاخصه‌هایی هستند که با بررسی آنها می‌توانید به شرایط کلی اقتصادی پی برده و شانس موفقیت سرمایه گذاری‌تان را تخمین بزنید.

میزان تولید ناخالص کلیاتی را در مورد وضعیت درآمد زایی کلی در اختیارتان خواهد گذاشت و میزان آن هر چقدر بالاتر باشد، نشان از شرایط بهتر خواهد بود. نرخ مصادره اموال در هر منطقه پایین‌تر باشد، گویای آن است که سرمایه شما امنیت بالاتری دارد. نکته‌ای که بسیاری از افراد به آن توجه نمی‌کنند و بسیار اهمیت دارد، قوانین مالیاتی و نرخ در نظر گرفته شده‌اش هستند. اگر کمی زمان بگذارید و فاکتورهای کلیدی بیان شده برای گزینه‌های مد نظرتان را چک کنید، بدون شک شانس موفقیت‌تان پس از مهاجرت افزایش بسیاری خواهد داشت.

بهترین کشورهای جهان برای سرمایه گذاری

بهترین کشور برای سرمایه گذاری

شاید شما هعم جزء آن دسته از متقاضیان باشید که به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستید ولی کشور مورد نظر خود را انتخاب نکرده اید و یا میان دو یا چند گزینه تردید دارید و به دنبال پاسخ به سوال بهترین کشور برای سرمایه گذاری هستید. شما برای مهاجرت از این طریق، کشورهای بسیاری را پیش روی خود دارید که هر کدوام مزایا و معایبی را دارند و در اینجا باید دید شرایط شما به چه صورتی است، این شرایط و توانایی شما است که بهترین را مشخص می کند. اما کانادا، استرالیا، پرتغال، اسپانیا، قبرس ، انگلستان را می توان در این لیست قرار داد. اما باید به این نکته توجه کنید که حتما قبل از اقدام برای این مسیر بسیار باید تحقیق کرد چرا که کوچکترین اشتباه می تواند منجر به از دست دادن زمان و هزینه ها بالا شود. ما در سازمان مهاجرتی درنامایگریشن می توانیم به شما به صورت رایگان در این زمینه مشاوره ارائه کنیم تا تصمیم گیری دقیقی داشته باشید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

شاید یکی از اصلی ترین گزینه های مهاجران ایرانی کانادا باشد. در سال های اخیر شرایط سرامایه گذاری در این کشور کمی دشوار شده است اما می توان گفت که مسیر استارت آپ یکی از محبوب ترین مسیرهای مهاجرتی به کانادا می باشد هرچند که در دسته سرمایه گذاری قرار نمی گیرید ولی تا حدودی به سرمایه نیاز دارد. اما در حالت کلی سه مسیر اصلی برای مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که شامل :

 • سرمایه گذاری استانی در کانادا
 • سرمایه گذاری فدارال در کانادا
 • سرمایه گذاری کبک در کانادا

هر چند که در مورد مسیر مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در صفحه مربوطه آن بصورت مفصل صحبت کرده ایم.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی می باشد که شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت ارائه کرده است. شما برای این کشور چند مسیر را پیش رو دارید

 • سرمایه گذاری به صورت خرید اوراق قرضه دولتی
 • سرمایه گذاری به صورت خرید درصدی از سهام یک شرکت اسپانیایی
 • داشتن سپرده بانکی در یکی از بانک‌های اسپانیایی
 • ثبت شرکت و راه‌اندازی کسب کار و سرمایه گذاری در آن
 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

اما در اصل مسیر گلدن ویزای اسپانیا (ویزای طلایی) اصلی ترین و بهترین مسیر برای این کشور می باشد که در سال های اخیر بسیاری از ایرانیان از این مسیر وارد این کشور شده اند. اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک با سرمایه گذاری حداقل ۵۰۰ هزار یورو امکان پذیر است. کارت اقامت شما در برنامه گلدن ویزای اسپانیا به مدت ۲ سال صادر می شود و بدون شرط ماندن برای بازه های زمانی ۲ ساله قابل تمدید است. مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به پرتغال هم می تواند برای بسیاری از مهاجران گزینه مناسبی باشد چرا در سال های اخیر دو گزینه جذاب را برای مهاجران ارائه کرده است یعنی خرید ملک و تمکن مالی (D7) که هر ساله بسیاری از این روش ها وارد پرتغال می شوند. پرتغال جزء کشورهای تراز اول جهان نمی باشد اما در پارامترهای بسیاری مانند امنیت و کبفیت زندگی در شرایط خوبی می باشد ولی نمی توان از آن به عنوان یک کشور قدرتمند نام برد. شرایط مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری متفاوت است نسبت به دیگر کشورها که برخی از آنها شامل موارد زیر می شود:

 • شما باید حداقل 5 سال سرمایه گذاری خود را در پرتغال ادامه دهید.
 • سرمایه شما باید دقیقا سرمایه خارجی باشد و به صورت کامل از خارج از کشور پرتغال تامین شود
 • شما باید گواهی عدم سوئپیشینه داشته باشید.
 • ورود شما به این کشور باید به صورت قانونی باشد.
 • نباید تخلف مهاجرتی داشته باشید.
 • سرمایه‌گذار در دو سال اول باید حداقل ۱۴ ماه و در دوره‌‌ی سه ساله‌‌ی بعدی حداقل ۲۱ ماه در پرتغال اقامت داشته باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

انگلستان یکی از قدرتمندترین کشورهای جهان و اروپا می باشد که بسیاری از کارآفرینان و تجار آن را انتخاب می کنند. شما باید توجه کنید که قوانین اخذ ویزاهای سرمایه گذاری این کشور بسیار پیچیده می باشد و حتما باید با یک تیم متخصص در این زمینه همکاری کنید تا بتوانید با موفقیت به اقامت این کشور برسید. متقاضیان عزیز برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری چندین راه و روش در اختیار دارند که هریک شرایط و ویژگی های خاص خود را داد که این مسیر ها به شرح زیر می باشد :

 • ویزای سرمایه گذاری انگلستان
 • ویزای کارآفرینی انگلستان
 • ویزای استارت آپ انگلستان
 • ویزای نوآوری انگلستان

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مسلما قبرس را نمی توان در لیست کشورهای مدرن وپیشرفته جهان قرار داد ولی آن را در لیست کشورهایی قرار داد که مناسب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستند. شما می توانید در قبرس شمالی با خرید ملک اقامت آن را دریافت کرد و به راحتی به کشورهای اروپای سفر کرد چرا که شما عضو شنگن می شوید.

مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به مانند سایر روش‌های این کار، دارای مزایای خاص خود است. در این بخش سعی داریم تا شما را با مواردی که به صورت کلی می‌توانید به آنها دستیابید آشنا کنیم. در این باره می‌توان گفت، تقریبا هدف اصلی از انجام این کار رسیدن به اقامت دائم و شهروندی است. بسته به روش، مقصد انتخابی و شرایط‌تان قادر خواهید بود نه تنها به موارد فوق برسید، بلکه پس از گذشت کمی زمان و کسب موفقیت در زمینه فعالیتی امکان درخواست برای شهروندی را هم خواهید داشته باشید.

بدون شک فعالیت اقتصادی در بستری مناسب که با حمایت‌های فکری و همه جانبه صورت پذیرد، منجر به افزایش سرمایه و رسیدن به وضعیتی ایده آل می‌شود.  موارد دیگری مانند اخذ اقامت برای اعضای خانواده و ارائه اجازه کار و تحصیل به همراهان را هم می‌توان به عنوان سایر مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بر شمرد.

هزینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

بدون شک خود شما عزیزان از این مسئله آگاه هستید که راه اندازی بیزینس و استارت آپ، خرید سهام و ملک و امور این چنینی نیازمند صرف مبالغ متفاوتی است. در کنار اختلاف هزینه‌ها باید به شرایط و حداقل‌های تعیین شده توسط اداره مهاجرت کشور انتخابی نیز توجه داشته باشید. پس در کل می‌توان گفت در مورد هزینه امور اصلی بیان اعداد و ارقام در این مقاله کاری بیهوده است.

اگر به دنبال آشنایی با حدود تعیین شده توسط کشورهای مختلف برای سرمایه گذاری هستید، به شما توصیه می‌کنیم که به صفحات اختصاصی هر یک از آنها با این موضوع در سایت سازمان مهاجرتی درنامایگریشن مراجعه کنید؛ زیرا در آن نه تنها اطلاعاتی در اتباط با موضوع بیان شده خواهید یافت بلکه با مخارج بررسی درخواست و مدارک ارسالی و هزینه‌های زندگی نیز آشنایی کلی‌ای به دست خواهید آورد.

بهترین روش برای سرمایه گذاری

بهترین روش برای سرمایه گذاری یا مهاجرت از این طریق به فاکتورهایی نظیر انتظارات شما، میزان سرمایه اولیه، شرایط فردی و هدف نهایی‌تان وابسته است. با توجه به موارد فوق، انتخاب مسیر نهایی که بیشترین مزایا را برایتان به همراه داشته باشد امریست که بر عهده خودتان قرار دارد. تنها کاری که از ما برای شما بر میاید، بیان جزئیات بیشتری مربوطه به این اقدام با هدف قرار دادن کشورهای مختلف است. بهترین مقاصدی که می‌توانید برای خود برگزینید را در فهرست زیر ذکر کرده‌ایم. اگر به دنبال آشنایی بیشتر با هر یک از آنها هستید، تنها بر روی نام گزینه مد نظر کلیک کنید تا به صفحه اختصاصی‌اش در همین سایت منتقل شوید.