🇨🇾 مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

[flexy_breadcrumb]

یکی از راه‌های مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری است و میتوان گفت از ساده‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های درخواست اقامت اروپا در قبرس است. در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، متقاضیان باید بسیار دقیق عمل کنند و به دقت مسائل را بررسی کرده و تا آنجا که ممکن است دانش و اطلاعات خود را در زمینه مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری ارتقا دهند تا مراحل اخذ اقامت به درستی طی شود. قابل ذکر است که روش مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری تنها یکی از روش‌های ممکن برای اخذ اقامت در قبرس است. بنابراین، متقاضیان باید در انتخاب روش کار برای هدف خود بسیار حساس عمل کند.

مزایای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری دارای مزایای زیر است:

 • امنیت در قبرس
 • آب و هوای قبرس
 • استاندارد زندگی در قبرس
 • سطح بالای استانداردهای آموزشی
 • نرخ مالیات پایین در قبرس
 • با اخذ پاسپورت قبرس می‌توانید به سراسر اروپا سفر کنید
 • بدون نیاز به مدرک زبان
 • اقامت سریع و گذرنامه اروپایی بگیرید
 • استفاده از حقوق شهروندی
امنیت در قبرس

قبرس یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با جمعیت کم است. میزان جنایت در این کشور بسیار پایین است و این یکی از مهم‌ترین دلایل مهاجرت، به ویژه برای خانواده‌ها و کودکان به حساب می‌آید.

آب و هوای قبرس

بدون شک، یکی از عوامل اصلی در انتخاب کشور دوم برای مهاجرت، آب و هوای جغرافیایی است. از این نظر قبرس کشوری محبوب با موقعیت جغرافیایی خاص و آب و هوای بسیار مطبوع مدیترانه‌ای و نزدیک به شرایط اقلیمی ایرانیان است.

استانداردهای زندگی در قبرس

قبرس از نظر کیفیت زندگی در آمارهای جهانی همیشه در صدر جهان است. زندگی تطبیق هزینه‌های زندگی با درآمد شغلی – در دسترس بودن امکانات تفریحی و رفاهی – عدم وجود ترافیک زیاد برای دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی و این کشور را به مقصدی ایده آل برای گزینه‌های مهاجرت تبدیل کرده است.

سطح بالای استانداردهای آموزشی در قبرس

دانشگاه‌های معتبر زیادی در قبرس وجود دارند. دانشگاه‌های معتبر قبرس مورد تأیید مراکز علمی برتر جهان و جزو دانشگاه‌های دارای رتبه برتر در ایالات متحده، کانادا و اروپا است. نمونه‌هایی از مراکز آموزشی شامل دانشگاه کیرنیا، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه لفکه، دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه آمریکایی قبرس، دانشگاه نیکوزیا، دانشگاه دولتی قبرس و دانشگاه اروپایی قبرس

 • قبرس به دلیل طبیعت اروپایی و مالیات‌های پایین محل مناسبی برای زندگی محسوب می‌شود.
 • سریع‌ترین کشور در صدور پاسپورت و ویزای اقامت بین کشورهای اروپایی. (حدود سه ماه)
 • مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت دائم در عرض 2 ماه و دریافت گذرنامه بعد از دریافت اقامت دایم (تقریباً دو ماه طول می‌کشد.)
 • اختصاص گرفتن گذرنامه به همه اعضای خانواده و فرزندان زیر 25 سال
 • اخذ اقامت برای والدین متقاضی بعد از خرید اقامتگاه جداگانه به ارزش 500،000 یورو + 5 درصد مالیات در قبرس میسر خواهد بود
 • سفر به بیش از 145 کشور بدون نیاز به داشتن ویزا و مجوز کار، اقامت و تحصیل در کشورهای عضو شینگن
 • عدم نیاز به حضور در قبرس و یادگیری زبان
 • دریافت بدون معطلی ویزای توریستی آمریکا
 • عدم اخذ مالیات برای منابع درآمد در هر نقطه از جهان
 • نیازی به ارائه اسناد سابقه مدیریت، اسناد نحوه کسب سرمایه نیست.

مهاجرت به قبرس و فاکتور های سرمایه گذاری

یکی از نکات مهمی که باید در مسیر مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری مورد توجه قرار گیرد، امنیت دارایی سرمایه گذار در کشور هدف است. قبرس در سال‌های اخیر از نظر اقتصادی پیشرفت‌های زیادی به خود دیده است که باعث رشد سرمایه گذاری متقاضیان غیر اروپایی شده است. ازآنجاکه اغلب سرمایه گذاران از کشورهای غیر اروپایی و مشتاق خرید ملک در این کشور هستند؛ رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، رشد صنایع مربوط به ساختمان سازی و … در این کشور به چشم می‌خورند.

فاکتورهای مهم برای سرمایه گذاری در قبرس

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری در مراحل مختلف سرمایه گذاری از اهمیت بالایی برخوردار هستند، زیرا این استانداردها شرایط و امنیت سرمایه گذار و دارایی او را بالا می رد. به‌عنوان‌مثال، یکی از این استانداردهای سرمایه گذاری به نام خطر سلب مالکیت نشان می‌دهد که چگونه سیستم قضایی کشور و قانون مصادره اموال با سرمایه گذاران خارجی رفتار می‌کنند. خطر مصادره اموال یا سلب مالکیت که نشان دهنده نقض قرارداد سرمایه گذاری توسط دولت کشور است.

سرمایه گذاری در قبرس به بررسی شاخص های اقتصادی آن نیاز دارد. تا میزان سوددهی و نرخ بازگشت سرمایه در قبرس اندازه گیری شود. در این بخش، ما بر شاخص‌های تأثیرگذار مانند تولید ناخالص داخلی، نرخ بیکاری، مالیات در قبرس تمرکز می‌کنیم.

تولید ناخالص داخلی قبرس

تولید ناخالص داخلی یکی از فاکتورهای مهم برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری است. هرچه نرخ تولید ناخالص داخلی بالاتر باشد، فروش در آن کشور بیشتر می‌شود.

مالیات در قبرس

یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سرمایه گذاری خارجی مالیات آن کشور است. انواع مختلفی از مالیات‌ها در هر کشور وجود دارد که شامل مالیات بر درآمد، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر سرمایه و غیره می‌شود.

خرید ملک برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه‌های سرمایه گذاری در قبرس خرید ملک است. مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک روشی است که در سال‌های اخیر مورد توجه متقاضیان خارجی قرار گرفته است. سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در قبرس با حداقل سرمایه 300000 یورو قابل انجام است.

پیش از این، طرح اقامت و شهروندی قبرس از طریق خرید ملک یکی از گران‌ترین طرح‌های اخذ اقامت در سراسر جهان بود. زیرا با خرید ملکی به ارزش 2 میلیون یورو می‌توانستید پاسپورت به اصطلاح قبرس خریداری کنید. اما برنامه اقامت قبرس از طریق خرید املاک تغییر کرده و به روز شده است. در برنامه جدید، می‌توانید با خرید یک یا حداکثر دو ملک به ارزش 300 هزار یورو این اقامت را دریافت کنید.

سرمایه گذاری در قبرس و بازگشت سرمایه

راه‌های مختلفی برای سرمایه گذاری و اقامت در قبرس وجود دارد. شامل؛ ثبت شرکت، راه اندازی کسب و کار و خرید ملک. یکی از سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های سرمایه گذاری، خرید ملک در قبرس است. شما می‌توانید علاوه بر دریافت اقامت در این کشور، ملکی را در قبرس خریداری کنید. در این حالت دیگر برای مسافرت به بسیاری از کشور ها نیازی به ویزا نخواهید داشت. اگر به دنبال سرمایه گذاری سودآور در بازده کوتاه مدت هستید این روش یک راه مطمئن است.

با توجه به وجود دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی در این کشور و شرایط ایده آل تحصیل در قبرس حدود 60،000 دانشجو از 100 کشور در این کشور حضور دارند. بنابراین می‌توانید ملکی بخرید و آن را به دانشجویان اجاره دهید تا در کوتاه مدت بازگشت سرمایه شما تضمین شود.

ثبت شرکت و مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه‌های مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت است. برای ثبت شرکت در قبرس، باید یک طرح تجاری قوی و ابتکاری ارائه شود. یکی از راه‌های ثبت شرکت در قبرس، ثبت شرکت محدود است که حداقل سرمایه آن 25000 یورو می‌باشد. طرح تجاری شرکت ابتدا باید توسط دولت قبرس تأیید شود و از یک وکیل برای انجام این کار استفاده شود. ثبت نام و آدرس شرکت برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود الزامی است. فرم‌های شرکت مانند اظهارنامه نیز باید تکمیل شود.

سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در قبرس

این مورد یکی از مهم‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در قبرس است. برای انجام این کار، شما باید یک ایده خلاقانه داشته باشید که باعث افزایش اشتغال در این کشور شود. هر چیزی که به افزایش رشد شغلی و افزایش درآمد در این کشور کمک کند می‌تواند در زمینه کارآفرینی باشد. به عنوان عضو سازمان تجارت جهانی و همچنین صندوق بین‌المللی پول، می‌تواند گزینه سرمایه گذاری بسیار خوبی باشد.

خرید اوراق قرضه در قبرس

سرمایه مورد نیاز برای خرید اوراق قرضه دولتی قبرس در حدود 500 هزار یورو می باشد. اگر سرمایه گذار علاقه‌مند به اخذ اقامت در قبرس است، باید این اوراق قرضه را حدود 3 سال داشته باشد. خرید اوراق قرضه دولتی می‌تواند گزینه‌ای بسیار راحت و کم خطر برای شما باشد.

مالیات در قبرس

سیستم مالیاتی قبرس مطابق با سیستم مالیاتی اتحادیه اروپا است و بسیار قانونی و شفاف است. نرخ مالیات در این کشور در سال‌های اخیر افزایش یافته است، از 10 in در 2010 به 12.5 in در 2018 رسیده است. میزان مالیات پایین و همچنین نظم حاکم بر قوانین، می تواند این زمینه را به یکی از بزرگ‌ترین اهداف شما برای مهاجرت به قبرس از طریق سرمایه گذاری تبدیل کند. زیرا هرچه مالیات کمتر باشد، سود شما بیشتر می‌شود.

سرمایه گذاری در قبرس و معایب آن

 • سرمایه تا سه سال قابل برداشت نیست
 • یکی از سرمایه گذاری‌های گران در اروپا است، با این هزینه می‌توانید در سایر کشورهای اروپایی اقامت دریافت کنید.
 • تنش بین قبرس شمالی و جنوبی ممکن است تأثیرگذار باشد.