🇦🇺 مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

[flexy_breadcrumb]

استرالیا، به عنوانی کشوری شناخته می‌شود که شرایط مناسب اقتصادی و رفاهی دارد. به همین سبب نیز بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا با به‌کارگیری یکی از روش‌های در دسترس، برای اخذ مهاجرت، اقامت موقت یا دائم و شهروندی این کشور را اقدام کنند. برای مهاجرت به کشور مورد بحث، شما قادر خواهید بود تا از بین روش‌هایی نظیر مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری، تحصیلی، ویزای والدین و یا سایر راه‌های موجود گزینه‌ای مناسب را انتخاب کنید.

هر یک از روش‌های بیان شده، دارای شرایط و مزایای خاصی هستند. اگر هنوز در انتخاب روش مناسب برای مهاجرت خود مصمم نیستید، بهتر است با گزینه‌های در دسترستان برای انجام این اقدام، بیشتر آشنا شوید. درنامایگریشن، برای آگاهی و آشنایی بیشتر شما با مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، دست به تالیف این مطلب زده است تا در انتهای آن، شما با انواع ویزاهای سرمایه گذاری و شرایط و مزایا هر یک از آنها آشنا شوید. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

کسب و کار و سرمایه گذاری در استرالیا

برای آن که بتوان اطلاعاتی مفید را در ارتباط با کسب و کار و سرمایه گذاری در استرالیا بیان کرد، بهتر است به بررسی موارد مختلفی نظیر نسبت افراد شاغل به جمعیت، نرخ بیکاری، وضعیت اقتصادی، تولید ناخالص و نرخ مصادره اموال بپردازیم. تقریبا 65 درصد از کل ساکنین این کشور مشغول به کار هستند. وجود میزان بیکاری 3.5 درصدی در کنار موضوع بیان شده نشان دهنده آن است که فرصت‌های مختلف شغلی آن هم متناسب با تخصص در دسترس افراد قرار خواهد داشت.

کشور مورد بحث همواره در رتبه بندی‌های اقتصادی، جایگاهی مناسب را کسب کرده و این خود قدرت بسیار بالای آن را در این زمینه نمایان می‌کند. نرخ مصادره اموال نشان‌دهنده آن است که چه میزان سرمایه شما امنیت خواهد داشت. استرالیا با داشتن نمره 1، در بین امن‌ترین مناطق جهان قرار می‌گیرد. با توجه به موارد فوق و وجود حمایت‌های دولتی متنوع از سرمایه گذاران و صاحبان کسب و کار، استرالیا گزینه‌ای ایده آل برای سرمایه گذاری به حساب می‌رود.

چرا استرالیا برای سرمایه گذاری

چرا در استرالیا سرمایه گذاری کنیم؟

زمانی که صحبت از مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری به میان می‌آید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا باید چنین اقدامی کنیم؟ برای پاسخ دادن به این سوال، می‌توان از دو جنبه مختلف به این مسئله نگاه کرد. در دید اول می‌توان گفت، آیا سود آوری سرمایه گذاری برای شما مهم است؟ امنیت آن چطور؟ استرالیا، با داشتن اقتصادی قدرتمند و استوار، در چند مدت اخیر روند رو به رشدی را داشته و درصد بسیار کمی از سرمایه‌گذاری‌های حساب شده در این کشور با شکست مواجه شده‌اند. حال به نظر شما، سرمایه‌گذاری در کشوری که اقتصادی رو به رشد داشته و روز به روز در حال پیشرفت است، آن هم با نرخ ریسک پایین کار درستی نیست؟

در مرحله بعدی، می‌توان زاویه دید را تغییر داد و به اخذ اقامت در این کشور فکر کرد. با مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، شما قادر خواهید بود تا به اقامت موقت یا دائم این کشور رسیده و حتی به اخذ شهروندی این کشور نیز نیم نگاهی داشته باشید.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

آیا به دنبال مهاجرت از طریق سرمایه گذاری هستید؟ پس بهتر است با روش‌های این کار آشنایی پیدا کنید. برای دریافت ویزای استرالیا از طریق سرمایه گذاری می‌توان گفت، 4 گزینه پیش روی شما قرار دارند. این گزینه‌ها شامل ویزاهای موقت و دائم هستند. با اخذ ویزاهای دائم شما قادر خواهید بود تا از مزیت‌های بسیاری برخوردار شوید؛ اما در صورتی که موفق به اخذ یکی از این ویزاها نشدید و یا نتوانستید امتیاز لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری دائم را کسب کنید، جای هیچ نگرانی‌ای نیست؛ زیرا همچنان فرصت اقدام برای ویزاهای موقت سرمایه‌گذاری در دسترس شما خواهد بود. در ادامه، شما را با ویزاهای سرمایه گذاری به طور تقریباً کاملی آشنا خواهیم کرد.

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا

همان‌طور که مستحضر هستید استفاده از روش‌های مختلف مهاجرتی نیازمند داشتن شرایطی خاص است. اصلی‌ترین فاکتور مد نظر در روش مورد بحث، داشتن سرمایه مناسب و تمکن مالی به حساب می‌رود. اگر قصد دارید تا به منظور اقدام بیان شده وارد این کشور شوید، باید یکی از ویزاهای در دسترس را اخذ کنید. برای موفقیت در این مسیر ملزم هستید شرایطی خاص را برای هر یک از آنها  فراهم کنید که در بخش‌هایی اختصاصی، جزئیات کامل آنها را بیان کرده‌ایم.

داشتن بیزینسی فعال و میزان دارایی تعیین شده توسط اداره مهاجرت برخی از الزامات موجود در این روند هستند. EOI یا درخواست علاقه‌مندی نامه‌ای به حساب می‌رود که در آن فرد باید تمامی شرایط خود را برای آفیسر اداره مهاجرت تشریح نماید و در صورتی که بتواند نظرش را جلب کند، دعوت به ارائه مدارک می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا

در قسمت قبل بیان کردیم که پس از گرفتن تاییدیه برای EOI، از متقاضی دعوت خواهد شد که اسنادی را برای اثبات ادعاهای خود ارائه کند. مدارک مربوط به کسب و کار، گردش مالی و میزان سهام تحت مالکیت فرد برخی از موارد اصلی برای این اقدام به حساب می‌روند. خود EOI نیز سندی بسیار مهم است که باید به هنگام آماده سازی و نگارشش نهایت دقت و صداقت را به خرج دهید. اهمیت درخواست علاقه‌مندی به حدی می‌رسد که بعضا بهتر است نگارش آن را به افرادی زبده بسپارید. در این مرحله نقش مشاوران مجرب مجموعه درنا مایگریشن بیش از پیش به چشم می‌آید.

اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

برای آن که بتوانید اقامت استرالیا را از طریق سرمایه گذاری به دست آورید، باید مسیر اخذ یکی از ویزاهای در دسترس این روش را با موفقیت پشت سر بگذارید. هر یک از گزینه‌های مورد بحث دارای ویژگی‌های خاص خود هستند و مدت زمانی که می‌توانید با استفاده از آنها در این کشور اقامت داشته باشید نیز متفاوت خواهد بود. اگر بخواهیم دسته بندی کلی‌ای در این زمینه انجام دهیم، باید آنها را به دو نوع کلی دائم و موقت تقسیم بندی کنیم. در ادامه و برای کمک به شما عزیزان در راستای انتخاب گزینه‌ای مناسب و آشنایی‌تان با شرایط‌شان هر یک را به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

ویزاهای سرمایه گذاری موقت

ویزای سرمایه‌گذاری، به شما این امکان را می‌دهد تا به مدتی محدود و با رعایت شرایطی خاص، به انجام فعالیت‌های اقتصادی بپردازید. برای این کار، دو ویزای 188 و 405 در دسترس علاقه‌مندان و متقاضیان قرار گرفته است. آیا به اخذ اقامت موقت این کشور علاقه‌مند شده‌اید؟ پس با ما همراه باشید.

ویزای سرمایه گذاری 188

برای اخذ اقامت موقت استرالیا از طریق سرمایه گذاری، شما این اجازه و امکان را نخواهید داشت تا به صورت مستقیم، در خواست خود را به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید. در ابتدای این مسیر، شما باید میل خود را به استفاده از این روش به منظور مهاجرت به استرالیا اعلام کنید. این کار، از طریق ارائه درخواست نامه اظهار تمایل (EOI) صورت می‌پذیرد. در صورتی که اداره مهاجرت استرالیا، شما را برای اخذ ویزای 188 استرالیا واجد شرایط اولیه بداند، دعوت نامه‌ای برای اطلاع رسانی به شما صادر خواهد کرد که می‌توانید با استفاده از آن، مدارک خود را برای بررسی‌های بیشتر ارائه دهید.

اما ویزای 188 امکان انجام چه کاری را برای شما فراهم می‌کند؟ شما با اخذ این ویزا قادر خواهید بود تا کسب و کاری در کشور مقصد راه اندازی و مدیریت کنید، فعالیت تجاری و سرمایه گذاری انجام داده و یا مشغول به کار آفرینی شوید. برای اخذ ویزای 188 و ساب کلاس‌های مختلف آن، متقاضیان ملزم هستند تا طبق جدول امتیاز بندی 65 امتیاز کسب کنند؛ علاوه بر این جلب حمایت یک آژانس دولتی منطقه‌ای و یا ایالت جزو شرایط بیشتر ویزاهای این ساب کلاس به حساب می‌آیند.

انواع ویزای سرمایه گذاری

انواع ویزای 188 استرالیا

همان طور که میدانید این ویزا محبوب ترین نوع ویزای سرمایه گذار و کارآفرینی استرالیا می باشد و در سال های اخیر طرفداران بسیاری را پیدا کرده است.

  • نو آوری کسب و کار
  • سرمایه گذاری
  • سرمایه گذاری خاص
  • سرمایه گذاری پریمیوم
  • کار آفرینی

در این میان دو ویزای کارآفرینی و نوآوری کسب و کار بیشترین تقاضا را میان متقاضیان دارند.

نو آوری کسب و کار

ویزای نوآوری تجاری، برای کسانی است که مهارت‌های تجاری دارند. با استفاده از این ویزا، شما قادر خواهید بود تا در کشور مورد نظر به مدت حداکثر 5 سال اقامت کرده و کسب و کاری جدید را راه اندازی کنید و یا به سرمایه گذاری در کسب و کاری موجود بپردازید. هزینه اخذ این ویزا تقریباً 6000 دلار و مدت زمان بررسی درخواست بین 30 یا 35 ماه خواهد بود. همان‌طور که گفته شد، برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری و اخذ این ویزا، شما باید توسط ایالت و یا آژانس دولتی منطقه‌ای مورد حمایت قرار بگیرید.

سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 188، از شما می‌خواهد تا با سرمایه‌گذاری در پروژه‌هایی در این کشور آن هم حداقل به مبلغ 1.5 میلیون دلار به فعالیت اقتصادی بپردازید. این سرمایه گذاری باید منجر به فراهم آمدن شرایطی خاص شود. مدت زمان مجاز به اقامت در استرالیا از طریق این روش حداکثر 5 سال بوده و درخواست شما در بازه زمانی 35 تا 37 ماه مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اداره مهاجرت برای بررسی درخواست شما، مبلغی در حدود 6000 دلار را اخذ خواهد کرد.

سرمایه گذاری خاص

حداقل مبلغ مورد نیاز برای اخذ این نوع ویزا، 5 میلیون دلار است. این مبلغ باید در سرمایه گذاری‌های کشور هدف صرف شود. با اخذ این ویزا، شما حداکثر 5 سال مجاز خواهید بود تا در استرالیا اقامت داشته باشید. درخواست‌های ویزای سرمایه گذاری خاص در مدت 16 تا 22 ماه مورد بررسی قرار خواهند گرفت و برای این کار هزینه‌ای در حدود 8000 تا 9000 دلار از متقاضیان اخذ خواهد شد.

سرمایه گذاری پریمیوم

سرمایه‌گذاری پریمیوم را می‌توان به عنوان یکی از پرهزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به حساب آورد؛ زیرا افراد متقاضی اخذ آن باید 15 میلیون دلار را صرف سرمایه گذاری در پروژه‌ها و یا امور انسان دوستانه در استرالیا کنند. بازه زمانی مشخصی برای انجام بررسی‌های ضروری درخواست‌ها وجود نداشته اما می‌توان گفت، هزینه بررسی درخواست این ویزا چیزی بالغ بر 9500 دلار است.  

کار آفرینی

اگر به کارآفرینی علاقه دارید، استفاده از این ویزا گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. شما باید حمایت ایالت و یا آژانس منطقه‌ای دولتی را کسب کنید. پس از ارائه درخواست و پرداخت هزینه بررسی (تقریبا 4000 دلار)، بین 5 تا 13 ماه زمان خواهد برد تا تایید و یا رد درخواستتان به شما اعلام شود. 

ویزای سرمایه گذاری 405 استرالیا

اگر شما در دوران بازنشستگی خود به سر می‌برید و تمکن مالی مناسبی برای تامین هزینه‌های زندگی خود را دارید، استفاده از این ویزا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. بهتر است برای اخذ این ویزا سن متقاضیان زیر 55 سال باشد؛ زیرا افراد بالای 55 سال، نیازمند فراهم کردن شرایطی متفاوت هستند. برای بررسی درخواست این ویزا، متقاضیان مستلزم هستند تا 370 دلار به عنوان هزینه بررسی بپردازند. در صورتی که متقاضی قصد اخذ اقامت موقت برای همراهانش داشته باشد، باید هزینه‌های بیشتری بپردازد. مدت زمان اقامت با استفاده از ویزای مورد بحث 4 سال بوده که می‌توان برای تمدید آن درخواست داد.

ویزاهای سرمایه گذاری دائم استرالیا

در قسمت قبل به بررسی روش‌های مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، آن هم با استفاده از ویزاهای موقت پرداختیم و حال نوبت به ویزاهای دائم می‌رسد. این ویزاها، مزایای بسیاری دارند. اصلی‌ترین مزیت‌های آنها را می‌توان زندگی دائمی و فراهم شدن فرصت اقدام برای اخذ شهروندی استرالیا دانست. در صورت علاقه‌مندی به مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری و زندگی در این کشور، دو راه پیش پای شما قرار خواهند داشت؛ ویزای سرمایه گذاری 888 و 132.

ویزای سرمایه گذاری 888

اگر شما به دنبال زندگی همیشگی در استرالیا هستید، می‌توانید ویزای 188 را اخذ و برای تغییر آن از ویزای 888 استفاده کنید؛ به همین سبب، بهتر است بگوییم این دو مکمل یکدیگر بوده و مراحل اصلی برای رسیدن به شهروندی این کشور هستند. با بیان این اطلاعات می‌توان گفت، شما با داشتن انواع ویزای 188 مانند نوآوری در کسب و کار، سرمایه گذاری، سرمایه گذاری خاص، سرمایه گذاری پریمیوم و کارآفرینی می‌توانید به اخذ ویزای 888 برسید. با داشتن شرایط بیان شده و ارائه درخواست تبدیل ویزا، شما باید بین 23 تا 24 ماه برای دریافت پاسخ نهایی صبر کرده و چیزی در حدود 3000 دلار هزینه پرداخت کنید. از جمله مزایای این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد امکان تحصیل
  • داشتن اجازه کار تمام وقت
  • امکان بهره‌مندی از سیستم بهداشت عمومی
  • هموار کردن مسیر اخذ شهروندی

ویزای سرمایه گذاری 132 استرالیا

ویزای سرمایه گذاری 132، یکی از روش‌های رسیدن به اخذ اقامت دائم استرالیا است. اگر مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا نظر شما را جلب کرده است و جزو مدیران و سرمایه گذارانی هستید که توانایی شروع و یا مدیریت پروژه‌های بزرگ را دارید، استفاده از این ویزا گزینه مناسبی برای شما به حساب می‌آید.

معمولاً سرمایه‌گذاری در استرالیا و اخذ اقامت موقت یا دائم این کشور، به غیر از هزینه‌های بررسی درخواست، هزینه‌های دیگری نیز برای متقاضیان خواهد داشت. برای اخذ ویزای 132، شما قادر خواهید بود تا از بین 2 مسیر در دسترس، یکی را انتخاب و از طریق آن دست به اقدام بزنید. مسیر اول برای اشخاصی مناسب است که می‌توانند پس از ورود به استرالیا 1.5 میلیون دلار در تجارت و یا کسب و کار سرمایه گذاری کنند؛ اما روش دوم برای افرادی کارآمدتر است که دارای ایده خاصی بوده و می‌توانند از شرکت‌هایی خاص که عضو AVCAL هستند، حمایت مالی مناسبی (1 میلیون دلار) برای کار بر روی ایده خود اخذ کنند.

پروسه اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اگر به دنبال افزایش شانس خود برای موفقیت در اخذ ویزا و یا اقامت از طریق سرمایه گذاری هستید، بهتر است اطلاعاتی در مورد روند معمول آن به دست آورید. این مسیر از 4 مرحله کلی تشکیل شده است که به صورت جداگانه هر یک را بررسی می‌کنیم. گام اول جمع آوری مدارک مورد نیاز است. در این بخش شخص ملزم خواهد بود تمامی اسنادی که در چک لیست به او اعلام می‌شوند جمع آوری و ترجمه کرده و در صورت نیاز تاییدیه‌هایی را از برخی سازمان‌ها برایشان اخذ کند. در مرحله دوم درخواستی به ایالت یا ایالت‌های مد نظر ارسال می‌شود تا از آنها دعوت‌نامه دریافت شود.

به هنگام انجام این کار فرم‌های مختلفی نیز باید به صورت آنلاین تکمیل و بارگذاری شوند. پس از انجام امور بیان شده زمان آن می‌رسد تا پروند را در اداره مهاجرت استرالیا لاج کنید. برای این کار تمامی اسناد و مدارک جمع آوری شده متقاضی اصلی و همراهان به صورت کامل به همراه رسیدهای پرداختی هزینه‌های بررسی پرونده باید ارسال شوند. اگر تا این قسمت پیش بروید، احتمال ریجکتی شما بسیار کاهش می‌یابد. در نهایت و پس از ارزیابی و کارشناسی موارد ارائه شده، آفیسر تصمیم نهایی را اتخاذ کرده و از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد کرد.

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری یکی از موضوعات دیگری است که در بین سوالات پرتکرار با پاسخی گسترده قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم کلیات موجود در این روند را برای شما تشریح کنیم باید به مواردی نظیر مخارج وکیل مهاجرت، ترجمه مدارک، بررسی پروند متقاضی اصلی و همراهان و ارزیابی رسمی املاک و دارایی‌ها اشاره داشته باشیم که برای برخی از آنها مبالغی ثابت تعیین شده است.

در ادامه جدولی را مشاهده خواهید کرد که بر اساس ساب کلاس، اطلاعات مفیدی در آن قرار گرفته‌اند. وکیل مهاجرت و حقوقی که برای همراهی شما  و خدمات ارائه شده‌اش دریافت می‌کند، بسته به موسسه‌ای که به آن مراجعه می‌کنید متفاوت خواهد بود. اگر به دنبال مجموعه‌ای با سابقه درخشان در این حیطه هستید که استفاده از خدماتش هم هزینه بالایی برایتان نداشته باشد، سازمان مهاجرتی درنامایگریشن یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان به حساب می‌رود.

ساب کلاس

هزینه بررسی پرونده

188

6270 دلار

405

385 دلار

888

3025 دلار

132

7855

راه اندازی بیزینس در استرالیا

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری به استرالیا هستید، بهتر است نیم نگاهی نیز به راه اندازی بیزینس در این کشور داشته باشید. با مطالعه بخش ویزاهای این مطلب بدون شک قادر خواهید بود به راحتی مسیری مناسب را برای این اقدام انتخاب کنید. راه اندازی کسب و کار در این کشور می‌تواند روشی بسیار مناسب برای دریافت اقامت به حساب بیاید. بسته به بیزینسی که قصد آغازش را دارید، باید با مواردی نظیر قوانین متنوع در زمینه‌های مختلف نظیر بیمه و مالیات آشنایی پیدا کرده و مجوزهای مختلفی را از سازمان‌های ناظر اخذ کنید.

جدای از کسب و کارهای صنعتی و استارت آپ گونه، کافی شاپ و رستوران زمینه‌های فعالیتی پرطرف‌دار برای این اقدام به حساب می‌روند که برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با آنها بخش‌هایی را به هر یک اختصاص داده‌ایم. قبل از این که به سراغ این قسمت‌ها بروید، باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که قوانین مد نظر ایالت‌های مختلف متفاوت است. در برخی استان‌ها باید بیزینس پلنی را آماده سازی و ارائه کنید که پس از ورود همان را نیز عملی کنید؛ اما در بعضی دیگر الزامی بر پیاده سازی عینی وجود ندارد.

راه اندازی کافه در استرالیا

راه اندازی کافه در استرالیا

 کافی شاپ را می‌توان به عنوان یکی از کسب و کارهای پر سود و مطمئن در کشور مورد بحث به حساب آورد. اولین مسئله‌ای که در این مورد به ذهن علاقه‌مندان خطور می‌کند، شرایط مورد نیاز برای موفقیت در آن است. دارایی مناسب برای تهیه لوازم مورد نیاز و اجاره ملک، مهم‌ترین فاکتورها در این روند به حساب می‌روند. داشتن مدارک مهارتی بر خلاف بسیاری از روش‌ها الزامی نیست که این خود مزیتی بسیار بزرگ است. نکته بسیار مهم در مسیر مورد بحث مجوزهای ضروری هستند.

از آنجایی که در چنین بیزینسی می‌توان نوشیدنی‌ها و غذاهای متنوعی را سرو کرد، سازمان‌های مختلفی برای نظارت و صدور گواهینامه‌های لازم در نظر گرفته شده‌اند. مجوزهای کسب و کار، امنیت غذایی، سرو گوشت و نوشیدنی را می‌توان به عنوان برخی از اسناد ضروری برای شروع فعالیت معرفی کرد. توصیه نهایی ما به شما عزیزان آن است که قبل از آغاز فعالیت با قوانین کار، مالیات و حقوق کارفرما و کارمند اطلاعاتی آشنایی پیدا کنید. مسیر راه اندازی کافه و کافی شاپ در استرالیا را در این بخش مطالعه کنید.

راه اندازی رستوران در استرالیا

قوانین موجود و روند راه اندازی رستوران در استرالیا شباهت زیادی به کافی شاپ دارد. به هنگام انجام این اقدام اخذ مجوزهایی نظیر تجارت غذا، انتخاب محیطی مناسب برای رستوران، انتخاب بین خرید یا اجاره آن و این گونه موارد از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

شاید برای شما جالب باشد که مواد غذایی در این کشور دارای طبقه بندی هستند که در استان‌های مختلف، فاکتورهای متفاوتی در راستای این تقسیم بندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای آن که بتوانید مجوز ثبت نام خود را بگیرید، درخواست خود را به شوری محلی ارائه دهید. نامه ارسالی باید شامل انواع غذاهای مد نظر برای سرو، مشتریان هدفتان، نحوه سرو و بسته بندی آن و معرفی ناظر ایمنی غذا می‌شود. به عنوان صاحب رستوران وظیفه شما خواهد بود که از آموزش دیدن کارمندانتان آن هم به خوبی اطمینان حاصل کنید.

کسب و کار خانگی در استرالیا

یکی از روش‌هایی که می‌توانید پس از مهاجرت به کشور مورد بحث از طریق سرمایه گذاری به وسیله آن درآمدزایی داشته باشید، راه اندازی کسب و کار خانگی در استرالیا است. این بیزینس‌ها برای آن دسته از افرادی که به اشتغال و درآمدزایی در منزل علاقه‌مند هستند و یا تخصص‌های خاصی دارند گزینه بسیار ایده آلی هستند. برای آشنایی شما عزیزان با این حوزه ابتدا برخی از بهترین زمینه‌های فعالیتی مرتبط با موضوع را معرفی خواهیم کرد و سپس به سراغ برخی نکات اساسی پیرامون آنها می‌رویم.

ادمین سایت و شبکه‌های اجتماعی، کسب و کارهای خلاقانه نظیر صنایع دستی، بازاریابی، تهیه فیلم‌های آموزشی مختلف، فروش تلفنی، طراحی سایت و برنامه نویسی را می‌توان به عنوان برخی از بهترین حیطه‌های شغلی به حساب آورد. برخی از موارد بیان شده مشمول قوانین خاص مالیاتی و بیمه‌ای می‌شوند که برای آشنایی با آنها بهتر است به مطلب اختصاصی مرتبط با این بخش در سایت درنامایگریشن مراجعه کنید.

سیستم و جدول امتیاز بندی سرمایه گذاری استرالیا

اگر به دنبال استفاده از ویزای 188 هستید، بهتر است از این موضوع مطلع باشید که برای انتخاب افراد واجد شرایط و اولویت بندی آنها متقاضیان بر اساس شرایط‌شان امتیازدهی خواهند شد.

در این روش فاکتورهای مختلفی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند که شامل سن، توانایی زبان انگلیسی، تجربه کسب و کار، دارایی خالص شخصی و تجاری، گردش مالی کسب و کار، نوآوری و تایید ویژه می‌شوند. اداره مهاجرت این کشور برای آن که به شما عزیزان در راستای آگاهی از وضعیت‌تان کمکی کرده باشد صفحه‌ای را در سایت خود با عنوان Points calculator ایجاد کرده که با مراجعه به آن و پاسخ دادن به پرسش‌های مطرح می‌توانید از امتیازتان مطلع شوید.

شما می توانید با مراجعه کردن به صفحه تخصصی سیستم امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا اطلاعات مفیدی را کسب کنید.

امتیاز سن برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا
سنامتیاز
۱۸ تا ۲۴ سال۲۰
۲۵ تا ۳۲ سال۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال   ۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال۲۰
۴۵ تا ۵۴ سال۱۵
امتیاز زبان برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا
سطح زبانامتیاز
آیلتس ۴.۵ جنرال یا معادل 0
آیلتس ۵ جنرال یا معادل5
آیلتس ۷ جنرال یا معادل 10
امتیاز مدرک تحصیلی برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا
مدرک تحصیلیامتیاز
لیسانس10
فوق دیپلم یا مدرک معادل آن5
امتیاز دارای برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا
داراییامتیاز
حداقل 12500005
حداقل 175000015
حداقل 225000025
حداقل 275000035
امتیاز گردش مالی برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا

گردش

امتیاز

حداقل 750000 دلار در 2 سال از 4 سال اخیر

5

حداقل 1250000 دلار در 2 سال از 4 سال اخیر

15

حداقل 1750000 دلار در 2 سال از 4 سال اخیر

25

حداقل 2250000 دلار در 2 سال از 4 سال اخیر

35

وکیل مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

با بررسی جنبه‌های مختلف سرمایه گذاری در استرالیا و مهاجرت از این طریق به آن، بدون شک متوجه شده‌اید که مسیر پیش رویتان در عین سادگی پیچیدگی‌های خود را نیز دارد. برای آن که در این روند با مشکل مواجه نشوید و یا اشتباهاتی نکنید که منجر به هدر رفتن هزینه‌های انجام شده و زمانتان شود، بهتر است با افرادی آگاه و متخصص مشورت نمایید و از راهنمایی‌هایشان بهره ببرید.

در کشور ما موسسات متنوعی مشغول به فعالیت در این زمینه هستند که برخی از وکلای مهاجرتی‌شان در سازمان‌های معتبر استرالیا نظیر MARA ثبت شده‌اند. بالطبع مشورت کردن با چنین افرادی می‌تواند منجر به افزایش شانس موفقیتتان شود. سازمان مهاجرتی درنامایگریشن با استفاده از این گونه اشخاص در کادر خود سعی بر آن داشته تا همواره بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد؛ پس اگر به دنبال اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا هستید، بهتر است با ما در ارتباط باشید.  

سخن آخر

اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را دارید، بهتر است شرایط خود را سنجیده و روش مناسبی را برای این کار انتخاب کنید؛ زیرا همان‌طور که گفته شد، روند بررسی درخواست‌ها در روش‌های مختلف تقریباً طولانی بوده و در صورتی که دست به انتخابی نا مناسب در انتخاب مسیر بزنید، ممکن است فرصت‌های مناسبی را از دست دهید.

آیا می‌توان با سرمایه گذاری در استرالیا، شهروندی این کشور را اخذ کرد؟

بله. با استفاده از روشی مناسب برای اخذ اقامت استرالیا و فراهم کردن شرایطی ایده آل، شما می‌توانید پس از اخذ اقامت دائم، به شهروندی این کشور برسید.

در صورت نداشتن شرایط مناسب برای اخذ اقامت دائم، چگونه باید به هدف خود برسیم؟

در صورتی که قصد رسیدن به شهروندی و یا اقامت دائم استرالیا را دارید ولی شرایط مناسب استفاده از روش‌های در دسترس برای این کار را ندارید، بهتر است با انتخاب روشی مناسب در این کشور به صورت موقت اقامت کرده و در این زمان، شرایط تغیر نوع آن را فراهم و در نهایت برای اخذ شهروندی استرالیا اقدام کنید.

آیا با خرید ملک می‌توان اقامت استرالیا اخذ کرد؟

خیر. بر خلاف بیشتر کشورهای اروپایی که می‌توان با خرید ملک در آنها اقامت اخذ کرد، استفاده از این روش در استرالیا اقدام مناسبی نبوده و در انتها به اخذ اقامت این کشور منجر نخواهد شد.

آیا لزومی بر استفاده از خدمات وکیل مهاجرتی برای اخذ ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا وجود دارد؟

خیر. هیچ گونه اجباری مبنی بر استفاده از خدمات وکلای مهاجرتی وجود ندارد؛ اما مشاوره گرفتن از این افراد و سپردن امور مختلف به آنها شانس موفقیتتان را افزایش خواهد داد.

ارزانترین راه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

همان‌طور که در این مطلب مشاهده کردید، روش‌های بسیاری برای اقدام مورد بحث وجود دارد، اما آشنایی با ارزانترین راه مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری  می‌تواند امکان اخذ اقامت این کشور را با کم‌ترین هزینه ممکن در اختیارتان قرار دهد. اگر بتوانید از ویزای کار آفرینی 188 بهره ببرید، نیازی به انتقال سرمایه نخواهید داشت و قادر خواهید بود تنها با راه اندازی کسب و کاری با ارزش تقریبی 200 تا 800 هزار دلار به هدف خود دستیابید.