🇮🇹 مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

[flexy_breadcrumb]

ایتالیا، به عنوان یکی از کشورهای صنعتی اتحادیه اروپا و جهان به حساب می‌آید. این کشور که در جنوب اروپا واقع شده است، هر ساله پذیرای مهاجرین بسیاری از سراسر جهان است. برای مهاجرت به ایتالیا، روش‌های مختلفی وجود دارد؛ از جمله برخی از پرطرف‌دارترین این روش‌ها، می‌توان به مواردی نظیر مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری اشاره کرد. درنا مایگریشن در این مطلب سعی دارد تا شما را با مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری آشنا کند. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

چرا سرمایه گذاری در ایتالیا؟

همان‌طور که گفته شد، مهاجرت به ایتالیا روش‌های مختلفی داشته که یکی از آنها مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه‌گذاری است. اما زمانی که به فکر سرمایه‌گذاری در کشوری خارجی بیفتید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا سرمایه گذاری در ایتالیا؟ سرمایه گذاری در این کشور و مهاجرت به آن از این طریق، چه مزیت‌هایی برای شما دارد؟ برای پاسخ به این سوالات بهتر است ابتدا به بررسی وضعیت اقتصادی ایتالیا بپردازیم.

اقتصاد ایتالیا، در کجای رتبه بندی جهانی و اروپا قرار دارد؟

یکی از اصلی‌ترین راه‌ها برای بررسی وضعیت اقتصادی کشور، بررسی جایگاه آن در رتبه بندی جهانی و منطقه‌ای است. ایتالیا بر اساس رتبه بندی سازمان پول در سال 2020، رتبه 13 ام را در بین برترین اقتصادهای جهان کسب کرده است. اما جایگاه اقتصاد ایتالیا در اروپا چگونه است؟ در اروپا، ایتالیا نسبت به اکثر کشورها وضعیت اقتصادی بسیار مناسب‌تری را داشته و به عنوان 3 امین اقتصاد قدرتمند این قاره شناخته شده است.

چرا سرمایه گذاری در ایتالیا

سرمایه گذاری در ایتالیا چه مزایایی دارد؟

ایتالیا را می‌توان به عنوان دروازه‌ای برشمرد که از طریق آن می‌توان به بازار اروپا وارد شد. سیستم اقتصادی ایتالیا و درآمدزایی در این کشور، بیشتر بر مبنای صادرات واقع شده است. همواره صادرات، یکی از بهترین و پرمنفعت‌ترین صنایع اقتصادی بوده است. علاوه بر موارد بیان شده، تحول ایجاد شده در اقتصاد پس از جنگ جهانی دوم باعث شد تا این کشور سیستم اقتصادی منظم و هدفمندی پیدا کند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری چه روش‌هایی دارد؟

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ایتالیا (استارت آپ)
 • سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در ایتالیا یا تمکن مالی
 • خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ایتالیا

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در ایتالیا، به این صورت خواهد بود که شما می‌توانید با انتخاب یکی از انواع شرکت، برای اخذ ویزای ایتالیا اقدام کنید. این شرکت‌ها می‌توانند شامل شرکت‌های شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام، یکی از شعبات شرکت و یا استارت آپ‌ها باشند. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در ایتالیا، 50000 یورو است.

سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در ایتالیا یا تمکن مالی

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در ایتالیا، یکی از روش‌هایی است که برای استفاده از آن، در ابتدای روند باید عدم نیاز خود را به کمک هزینه‌های دولتی به اثبات برسانید. برای اخذ اقامت تمکن مالی، افراد مجرد باید 31000 یورو و افراد متاهل 38000 یورو (مبلغ مازاد فقط برای همسر بوده و به ازای هر فرزند، این مبلغ 20 درصد افزایش خواهد داشت) به ازای هر سال سرمایه اولیه داشته باشند. این سرمایه اولیه، می‌تواند یک سپرده سرمایه گذاری در کشور خود با مبلغی معادل میزان مورد نیاز بر اساس یورو باشد.

خرید ملک در ایتالیا

خرید ملک، همواره یکی از روش‌هایی بوده است که در برخی کشورها از طریق آن می‌توان اقدام به اخذ اقامت کرد. در ایتالیا، این کار به تنهایی نمی‌تواند شما را به اخذ اقامت این کشور برساند. اخذ اقامت ایتالیا از طریق خرید ملک، به نوعی به عنوان ویزای انتخابی نیز شناخته می‌شود. ویزای انتخابی به این گونه است که در ابتدای مسیر، ویزای 6 ماهه یا 3 ماهه برای شما صادر خواهد شد. شما پس از ورود به ایتالیا، می‌توانید ملک مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. در مرحله بعدی، می‌توانید برای اخذ اقامت بلند مدت اقدام کنید. مدت زمان این اقامت، 5 سال می‌باشد. پس از 5 سال زندگی در ایتالیا، شرایط شما از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در صورت نداشتن هیچ‌گونه مشکلی از نظر دولت ایتالیا، 5 سال دیگر حق اقامت در این کشور به شما داده خواهد شد. زمانی که این دوره 10 ساله را سپری کنید، امکان ارسال درخواست برای اخذ اقامت ایتالیا را خواهید داشت.

شرایط اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در ایتالیا

 • حداقل 18 سال سن
 • نداشتن سوءپیشینه
 • 50000 تا 2000000 یورو سرمایه
 • اثبات منشا قانونی برای سرمایه اولیه

همان‌طور که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری، روش‌های مختلفی در دسترس افراد متقاضی می‌باشد، هر یک از این روش‌ها نیز دارای شرایط خاص خود هستند. حداقل سن برای اقدام از این روش‌ها، 18 سال می‌باشد. افراد زیر 18 سال به عنوان عضوی از خانواده که تحت تکفل فرد دیگری هستند باید اقدام کنند.

دولت ایتالیا برای جذب سرمایه‌های خارجی، شرایط مناسبی را فراهم کرده است؛ اما این به معنای آن نیست که هر شخصی که می‌تواند شرایط مالی را تامین کند، مجاز به ورود به این کشور است. اولین و اساسی‌ترین شرط برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری ایتالیا، داشتن سرمایه اولیه با منشا قانونی است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پرسنلی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی تمکن مالی

سخن آخر

در انتهای این مطلب باید گفت، ایتالیا یکی از کشورهایی است که همواره به دنبال جذب سرمایه‌های خارجی بوده و از این طریق قصد بهبود وضعیت اقتصادی خود را دارد. در همین راستا، دولت ایتالیا شرایط سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور را بسیار تسهیل کرده است. این تسهیل به گونه‌ای بوده که علاوه بر ترغیب سرمایه گذاران، سرمایه‌های قانونی و با پشتوانه را به ایتالیا جذب کرده است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به این کشور می تواند یک گزینه مناسب باشد.

اخذ گلدن ویزای ایتالیا چقدر زمان بر است؟

همان‌طور که گفته شد، در روند اخذ گلدن ویزای ایتالیا باید دو دوره 5 ساله در این کشور اقامت داشته باشید. پس از بررسی نحوه زندگی و رفتار شما، این دولت تصمیم نهایی خود را در مورد درخواست اقامت دائم شما اتخاذ خواهد کرد.

آیا منابع و روش‌های کسب سرمایه برای سرمایه‌گذاری در ایتالیا مهم است؟

بله همان‌طور که گفته شد، در کنار تلاش این کشور برای اخذ سرمایه‌های خارجی، منبع این سرمایه‌ها بسیار اهمیت دارد؛ به گونه‌ای که باید قانونی بودن روش کسب سرمایه را به دولت ایتالیا اثبات کنید.

آیا با مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری، می‌توان برای اعضای خانواده نیز درخواست اقامت کرد؟

بله افرادی که از طریق سرمایه‌گذاری به ایتالیا مهاجرت می‌کنند، برای همسر و کودکان زیر 18 سال یا فرزندان بالای 18 سال تحت تکفل در خواست اقامت کنند.

بهترین حوزه‌ها برای سرمایه گذاری در ایتالیا کدام‌اند؟

بهترین حوزه‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایتالیا را نمی‌توان به صورت جزئی بیان کرد. بسته به تخصصی و تبحر شخصی و منطقه‌ای که در آن قصد زندگی و سرمایه‌گذاری را دارید، بهترین حوزه برای سرمایه گذاری در ایتالیا می‌تواند متفاوت باشد.