🇩🇰 ویزای استارت آپ دانمارک

ویزای استارت آپ دانمارک

[flexy_breadcrumb]

تقریباً می‌توان گفت بیشتر کشورهای خارجی هر ساله به دنبال آن هستند تا با فراهم کردن شرایطی مناسب بستری جذاب را برای افرادی که می‌توانند در راستای پیشرفتشان مفید و ثمر بخش باشند فراهم کنند. یکی از روش‌هایی که کشورهای پیشرفته توجه بسیاری به آن داشته‌اند را می‌توان استارت آپ‌ها دانست. نه تنها کشورهای مختلف به ویزاهای استارت آپ توجه خاصی دارند، بلکه بسیاری از افرادی که می‌توانند از طریق ارائه ایده و طرح‌های نوآورانه استارت آپی را راه اندازی کرده و به ثمر برسانند نیز به دنبال آشنایی با شرایط اخذ ویزای استارت آپ و مهاجرت از این طریق هستند. همان‌طور که بیان شد، اگر شرایط اولیه استفاده از این روش را دارید، بهتر است به هنگام انتخاب کشور مد نظر دقت زیادی به خرج دهید زیرا شرایط مد نظر و فاکتورهای مهم و مورد بررسی در نقاط مختلف متفاوت هستند. دانمارک را می‌توان به عنوان گزینه‌ای مناسب برای افرادی که قصد راه اندازی استارت آپ و کسب و کاری نوآورانه در کشوری جدید را دارند مطرح کرد زیرا با استفاده از روش مهاجرتی مورد بحث شما قادر خواهید بود تا از مزایای بسیاری بهره‌مند شوید. استانداردهای بالای کیفیت زندگی در دانمارک، وضعیت اقتصادی مناسب و وجود فرصت‌های مختلف و متنوع شغلی برای ورود و دستیابی به بازارهای جهانی را می‌توان به عنوان برخی از مواردی به حساب آورد که نظر بسیاری از افراد را به سمت مهاجرت به کشور مورد بحث جلب کرده‌اند. در صورتی که به آشنایی با ویزای استارت آپ دانمارک علاقه‌مند هستید، بهتر است تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید تا شما را با جنبه‌های مختلف آن آشنا کنیم.

شرایط ویزای استارت آپ دانمارک

ویزای استارت آپ دانمارک چیست؟

در ابتدای روند معرفی بهتر است به ماهیت اصلی این روش اشاره کنیم. ویزای استارت آپ دانمارک به ویزایی گفته می‌شود که با اخذ آن مجاز خواهید بود به مدت مشخصی در این کشور اقامت داشته و مشغول به راه اندازی کسب و کاری که طرح آن را از قبل ارائه داده‌اید و تأییدیه‌های مورد نیاز را برایش اخذ کرده‌اید بپردازید. تقریباً می‌توان گفت، این روش مهاجرتی از سال 2018 راه اندازی شد و هر ساله از طریق آن تعداد محدودی از افراد که برترین ایده‌های نوآورانه را دارند و می‌توانند تاثیرات مثبتی را در کشور مورد بحث با پیاده سازی طرح خود به وجود بیاورند به کشور مورد بحث وارد شده و با فعالیت در زمینه کاری‌شان و در عوض از مزایای بسیاری بهره‌مند شوند.

برای راه اندازی یک استارت آپ در دانمارک ملزم به داشتن چه شرایطی هستیم؟

اگر به دنبال آن هستید که استارت آپی در دانمارک راه اندازی کنید، بهتر است بدانید که برای انجام این کار داشتن ایده‌ای عملی و نوآورانه تقریباً شرط اصلی به حساب می‌رود. پس از مطرح کردن ایده نوبت به آن می‌رسد که بیان کنیم، افراد متقاضی به استفاده از ویزای استارت آپ ملزم خواهند بود تا توانمندی‌های فردی با سطح مناسب و قابل قبولی را در زمینه کاری خود داشته باشند. در مرحله بعدی، نوبت به بررسی شرایط طرح کسب و کار می‌رسد. کسانی که قصد اقدام از این مسیر را دارند، باید بیزینس پلن یا طرح کسب و کاری عالی را برای خودشان آماده سازی کنند. مسئله بعدی که باید به آن توجه کنید، شرایط مالی است. افرادی که قصد استفاده از این ویزا را دارند ملزم خواهند بود تا تمکن مالی خود را مبنی بر آن که می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را در سال اول تامین کنند به اثبات برسانند. نداشتن سوء پیشینه را نیز می‌توان به عنوان یکی از شروط دیگر بهره‌مندی از روش مورد بحث بیان کرد.

تقریباً می‌توان گفت تنها افرادی در این مسیر موفق خواهند بود که در راه اندازی و اداره کسب و کار نقشی فعال داشته باشند و به سرمایه گذاران، سهام‌داران یا ذی نفعان مالی ویزای استارت آپ اهدا نخواهد شد. در قسمت قبل بیان کردیم که داشتن تمکن مالی مد نظر اداره مهاجرت این کشور، یکی از شروطی است که به هنگام بررسی درخواست مورد توجه قرار می‌گیرد و می‌توان گفت مبلغ آن به مجرد یا متاهل بودن و تعداد فرزندان وابستگی مستقیمی دارد. افراد مجرد باید بتوانند اثبات کنند که تقریباً 140000 کرون سرمایه برای پوشش هزینه‌های زندگی دارند. اگر متاهل هستید به مبلغ بیان شده تقریباً 140000 کرون دیگر افزوده خواهد شد. پس از بررسی میزان تمکن مالی برای افراد متاهل و مجرد نوبت به بررسی این مبلغ برای کسانی می‌رسد که دارا فرزند هستند؛ میزان تمکن مالی برای این دسته از افراد نسبت به سایرین بیشتر بوده و چیزی در حدود 327000 کرون است.

در صورت داشتن شرایط بیان شده برای اخذ ویزای استارت آپ دانمارک باید از چه روندی را طی کنیم؟

اگر بخواهیم روند اخذ ویزای استارت آپ دانمارک را مورد بررسی قرار دهیم، باید عنوان کنیم که برای انجام این کار شما ملزم خواهید بود تا طرح خود را به هیئت‌ها و موسساتی که دولت این کشور مشخص کرده است ارائه دهید. معمولاً برای زمینه‌های مختلف، موسسات متفاوتی تعیین شده‌اند که طرح‌های ارائه شده را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهند. در صورتی که این موسسات به طرح شما علاقه‌مند شوند و باور پیدا کنند که توسعه آن در کشورشان می‌تواند مفید بوده و تاثیرات مثبتی را از خود بر جای بگذارد آن را تایید می‌کنند. پس از تایید طرح شما قادر خواهید بود تا درخواست اخذ این ویزا را به اداره مهاجرت کشور مورد بحث ارائه دهید.

لازم به ذکر است که بیان کنیم، ایده‌هایی مورد تایید قرار خواهند گرفت که از دید ناظران پتانسیل توسعه در دانمارک و در سطح بازار کار جهانی را داشته و حامی بومی مشخصی از آنها حمایت کند. به دلیل محدود بودن ظرفیت سالانه در افراد پذیرش شده در این طرح، بهتر است قبل از ارسال بیزینس پلن آن را از تمامی جنبه‌ها مورد بررسی قرار دهید. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چگونه باید بیزینس پلن را برای بررسی ارسال کرد؟ ابتدا شما باید کمیته ناظر بر طرح‌های زمینه فعالیت خود را بیابید؛ در گام بعدی باید پورتالی که موسسه مد نظر برای دریافت طرح‌های تجاری در نظر گرفته را یافته و درخواست خود را به صورت الکترونیکی ارسال کنید.

پس از دریافت مجوز قادر به انجام چه کارهایی خواهیم بود؟

پس از دریافت مجوز شما قادر خواهید بود تا از مزایای مختلفی بهره‌مند شوید که از جمله آنها می‌توان به اشتغال، اقامت و استفاده از منافع عمومی اشاره کرد. به هنگام اعطای مجوز برخی از مشاغل به عنوان زمینه‌های کاری مجاز برای شما مشخص می‌شوند و تنها باید در زمینه‌های بیان شده مشغول به فعالیت شوید. در ارتباط با این موضوع باید عنوان کنیم که پس از دریافت تاییدیه شما تنها مجاز به کار در دانمارک خواهید بود و برای راه اندازی کسب و کاری جدید، پذیرش موقعیت شغلی دیگر و یا اشتغال به کاری جانبی باید به صورت جداگانه درخواست مجوزهای مربوطه را ارائه کرده و تنها در صورت موافقت به آنها بپردازید. مدت زمان اقامت از طریق این ویزا در مرحله اول 2 سال خواهد بود که در پایان این مدت، قادر هستید برای تمدید آن درخواست دهید. در صورت تایید این درخواست 3 سال دیگر اجازه زندگی و اقامت را خواهید داشت. لازم به ذکر است که شما در این مدت نباید در هر دوره 6 ماهه بیشتر از 90 روز در کشورهای دیگر محدوده شینگن به سر ببرید. در صورت تخطی از قوانین و محدودیت‌های بیان شده اقامت شما باطل خواهد شد؛ لازم به ذکر است که در صورت وجود اضطرار و یا الزام به خارج شدن در مدتی بیش از بازه بیان شده می‌توانید درخواست معافیت از این قوانین را بدهید.

شاید با دیدن نام منافع عمومی ذهن شما به این سمت برود که موقعیت بهره‌مندی از تمامی مزایایی که افراد دارای اقامت دائم یا شهروندی این کشور را دارند را خواهید داشت؛ اما باید عنوان کنیم که در صورت استفاده بدون اجازه از مزایایی که در دسترس شهروندان این کشور قرار گرفته‌اند احتمال لغو ویزا و اقامت شما بسیار بالا خواهد بود.

مزایای ویزای استارت آپ دانمارک

مزایای ویزای استارت آپ دانمارک

شما عزیزان با استفاده از این ویزا می‌توانید از بستر اقتصادی و تجاری بسیار قدرتمند موجود در این کشور و استانداردهای بالای کیفیت زندگی بهره‌مند شده و آینده‌ای بسیار مناسب را برای خود و اعضای خانواده‌تان در زندگی و زمینه‌های کاری فراهم کنید. بدون شک پس از آشنایی با مواردی نظیر امور مجاز به انجام، روند اخذ و شرایط مورد نیاز اخذ این ویزا و بیان برخی از قابلیت‌هایی که با استفاده از ویزای استارت آپ در اختیار شما قرار می‌گیرد آشنایی بیشتر با سایر مزایای ویزای استارت آپ دانمارک می‌تواند شما را با جنبه‌های دیگری از این ویزا آشنا کند در لیست زیر شما برخی از این موارد را مشاهده خواهید کرد:

  • زندگی در بین شادترین مردمان کره زمین
  • پایین بودن نرخ ریسک سرمایه گذاری
  • راه اندازی کسب و کاری جدید در اقتصادی قدرتمند
  • به همراه بردن اعضای خانواده
  • ویزای موقت تمدید و تغییرپذیر