🇦🇺 مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

[flexy_breadcrumb]

اگر به دنبال یافتن راهی برای به دست آوردن تجربه‌ای متفاوت در زمینه کار و زندگی هستید، مهاجرت به کشورهای خارجی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. با انتخاب کشوری که وضعیت اقتصادی و اشتغالی مناسبی دارد به عنوان هدف برای مهاجرت، شما قادر خواهید بود تا به راحتی در محیطی جدید، تجربیات مختلفی کسب کنید و حتی در زمینه شغلی خود پیشرفت چشمگیری داشته باشید.

استرالیا، یکی از کشورهایی است که شهروندان و افراد ساکن در آن از شرایط شغلی مناسب، سطح بالای زندگی و درآمد مناسب و متناسب با هزینه‌ها بهره می‌برند. در صورتی که به مهاجرت کاری به استرالیا علاقه‌مند هستید، بهتر است با موارد مختلفی نظیر شرایط کاری، زندگی و مهاجرت کاری به آن آشنا شوید. برای این کار، تنها کافی است تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

شرایط مهاجرت کاری به استرالیا

شرایط کاری در استرالیا چگونه است؟

شرایط کار در استرالیا را می‌توان به عنوان یکی از ایده‌آل‌ترین شرایط در تمامی کشورهای جهان به حساب آورد. سیستم کاری و روابط صنعتی این کشور توسط اعضای اتحادیه مشخص شده و تحت کنترل دولت قرار می‌گیرد. اگر به دنبال داشتن زندگی آرام و کم دغدغه‌ای هستید، بهتر است شهرهای بزرگ را برای زندگی انتخاب کنید؛ اما در صورتی که به دنبال زندگی آرام و کم هزینه هستید انتخاب شهرهای کوچک برای مهاجرت گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

به طور میانگین می‌توان گفت، هر فرد در استرالیا تقریباً 36 ساعت در هفته کار می‌کند؛ البته لازم به ذکر است که تایم کاری مشاغل مختلف با یکدیگر نیز متفاوت خواهد بود. اگر به بازنشستگی در این کشور فکر می‌کنید، بهتر است بدانید که میانگین سن بازنشستگی در آن 57 سال بوده ولی سن مد نظر دولت برای پرداخت مستمری به مردان 65 و زنان 60 سال است. در این میان اگر شانس یافتن شغل در استرالیا برای شما به مسئله‌ای حیاتی تبدیل شده است، بهتر است بگوییم افرادی می‌توانند امید بیشتری در زمینه مهاجرت کاری به استرالیا داشته باشند که دارای مهارت بالا در زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی مناسب، سابقه شغلی و سطح مهارت حرفه‌ای بالایی باشند.

زندگی در استرالیا

اگر به دنبال زندگی در کشوری هستید که فرهنگی دوستانه داشته باشد و یا از زندگی در محیطی که مردمی از سراسر جهان در آن در حال زندگی هستند لذت می‌برید، استرالیا می‌تواند به عنوان یکی از مناسب‌ترین گزینه‌های شما باشد. کیفیت ارائه خدمات و مراقبت‌های بهداشتی در این کشور بسیار بالا بوده و مهاجران نیز امکان استفاده از این امکانات را خواهند داشت.

میزان درآمد تقریباً بالا باعث شده است تا افراد شاغل در این کشور، وضعیت مناسبی را از نظر کیفیت زندگی و بهره‌مندی از خدمات مختلف داشته باشند. بر طبق موارد بیان شده می‌توان گفت، مهاجرت به استرالیا به عنوان یکی از کشورهای محبوب در بین افراد علاقه‌مند به مهاجرت شناخته می‌شود.

مهاجرت کاری به استرالیا

اگر تا به اینجا مهاجرت کاری به استرالیا نظر شما را به خود جلب کرده است، بهتر است بگوییم برای این کار روش‌های مختلفی در دسترس شما قرار دارند. برای انتخاب بهترین روش، بهتر است با شرایط و مزایای هر یک از این روش‌ها آشنایی پیدا کنید. یکی از روش‌هایی که بسیاری از افراد برای مهاجرت از آن استفاده می‌کنند، مهاجرت کاری است که برای استفاده از آن، گزینه‌های مختلفی در دسترس شما خواهند بود.

ویزای کاری استرالیا

برای شفاف سازی بیشتر در ارتباط با مهاجرت کاری بهتر است بگوییم که برای این کار، شما قادر هستید از بین ویزاهای کاری استرالیا گزینه‌ای را به عنوان هدف انتخاب کرده و با فراهم کردن مدارک و شرایط مورد نیاز، با اخذ ویزای مد نظر خود از طریق کار به این کشور مهاجرت کنید. ویزاهای کاری استرالیا را می‌توانید در لیست زیر مشاهده کنید:

 • ویزای کاری 190
 • ویزای کاری 189
 • ویزای کاری 489
 • ویزای کاری 457
 • ویزای کاری 186
 • ویزای کاری 187

در ادامه برای آشنایی بیشتر شما با هر یک از این ویزاها، به بررسی و معرفی جنبه‌های مختلف هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

آیا به دنبال مهاجرت کاری به استرالیا آن هم به صورت دائم هستید؟ ویزای 189 استرالیا منجر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد. ویزای 189 بر خلاف ویزای 188، نیازی به جلب حمایت یکی از ایالت‌ها نداشته و در طرف مقابل، شما هیچ‌گونه محدودیتی در محل اشتغال نداشته و امتیاز اضافه‌ای نیز دریافت نخواهید کرد.

افرادی که برای اخذ این ویزا درخواست می‌دهند، باید قابلیت اخذ حداقل 65 امتیاز را داشته باشند. تقریباً یکی از اصلی‌ترین شرایطی که به هنگام اقدام برای اخذ این ویزا باید از آن اطلاع داشته باشید می‌توان به داشتن مهارت بالا در حرفه خود اشاره کرد. اگر هنوز مردد هستید که آیا در اقدام خود برای اخذ این ویزا موفق خواهید بود یا خیر بهتر است لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا را چک کرده و در صورت وجود حرفه شما در این لیست، به بررسی سایر شرایط و انجام زمینه سازی‌های مورد نیاز برای ویزای 189 که در ادامه مطلب مشاهده خواهید کرد بپردازید:

 • اخذ ارزشیابی مثبت از سازمان‌های ارزیابی کننده سوابق کاری
 • داشتن سن کمتر از 50 سال
 • داشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی (در حد آیلتس 6)
 • کسب حداقل 65 امتیاز بر اساس جدول امتیازدهی استرالیا

پس از بررسی شرایط اخذ ویزای 189، بهتر است به بررسی مزایای داشتن این ویزا بپردازیم. در صورتی که شما موفق به اخذ ویزای 189 استرالیا شوید، قادر خواهید بود تا در هر نقطه از این کشور که علاقه‌مند هستید زندگی کرده و مشغول به کار شوید. این ویزا نه تنها قابلیت همراهی خانواده را برای افراد فراهم می‌کند، بلکه اخذ آن به فرد و اعضای خانواده‌اش امکان اشتغال تمام وقت و یا تحصیل در استرالیا را می‌دهد. از جمله برخی دیگر از مزایای ویزای 189 استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از medicare (سیستم بهداشتی و درمانی رایگان)
 • توانایی اقدام برای اخذ شهروندی
 • رفت و آمد آزادانه به مدت 5 سال

ویزای 190، یکی از ویزاهای کاری این کشور است که با اخذ آن قادر خواهید بود تا به صورت دائم و بدون هیچ مشکلی از اقامت خود بهره ببرید. برای اخذ این ویزا، باید توسط یکی از ایالت‌های استرالیا حمایت شوید. پس از مورد حمایت قرار گرفتن افراد توسط ایالتی مشخص، افراد قادر خواهند بود تا 5 امتیاز کسب کرده و در قبال آن باید به مدت 2 سال در آن ایالت زندگی و مشغول به کار شوند. بر اساس سیستم امتیاز دهی دولت کشور مورد بحث، شما باید 65 امتیاز کسب کنید تا موفق به اخذ ویزای 190 استرالیا شوید. علاوه بر این، داشتن شرایط زیر نیز برای موفقیت در ویزای کاری بیان شده ضروری است:

 • فرد متقاضی باید زیر 45 سال سن داشته باشد.
 • مهارت و یا تخصص فرد در لیست مشاغل و مهارت‌های مورد نیاز استرالیا ذکر شده باشد.
 • اثبات توانایی در زبان انگلیسی از طریق ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 و یا سایر مدارک معادل که اداره مهاجرت آنها را تایید کنند.
 • داشتن سوابق کاری که از نظر سازمان‌های ارزیابی کننده وجهه مثبت و قابل قبولی داشته باشند.

اما با مطرح شدن این شرایط ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اخذ این ویزا، چه مزیتی برای شما خواهد داشت؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اگر شما به دنبال آن هستید که به هنگام مهاجرت و زندگی در کشوری خارجی، از همراهی اعضای خانواده خود بهره‌مند شوید، این ویزا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود؛ لازم به ذکر است زمانی که ویزای 190 استرالیا را اخذ کنید نه تنها شما، بلکه اعضای خانواده‌تان نیز اجازه کار تمام وقت در این کشور را خواهند داشت. از جمله سایر مزایای ویزای کاری 190 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به وجود آمدن شرایطی مناسب برای تحصیل فرد و همراهان
 • وجود امکان اقدام برای اخذ شهروندی استرالیا
 • بهره‌مندی از بیمه درمانی و دارویی که منجر به استفاده رایگان از خدمات درمانی می‌شود

اگر به دنبال مهاجرت کاری به استرالیا از طریق یکی از ویزاهایی هستید که برای اخذ آن نیاز به اخذ امتیاز کمتری باشد، ویزای 491 استرالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اخذ این ویزا به شما این امکان را می‌دهد تا به مدت 5 سال در این کشور مشغول به کار شده و زندگی کنید؛ اما بهتر است بدانید که دارندگان این ویزا، اجازه اشتغال در ملبورن، سیدنی و بریزبین را نخواهند داشت.

شما با داشتن شرایطی نظیر داشتن حداقل 50 امتیاز، داشتن اسپانسر ایالتی یا خانوادگی، تسلط بر زبان انگلیسی، و حداکثر سن 45 سال می‌توانید از مزایایی نظیر فراهم کردن شرایطی مناسب برای اخذ 15 امتیاز و رسیدن به اقامت دائم استرالیا، تردد در این کشور بدون محدودیت، همراه داشتن اعضای خانواده، استفاده از سیستم خدمات درمانی رایگان و تحصیل در این کشور بهره‌مند شوید.

ویزای 191 استرالیا یک ویزای دائم است که مناسب آن دسته از متقاضیان ویزای کاری است که در ابتدا به دلیل امتیاز کمتر مجبور به اخذ ویزای 491 شده‌اند و حالا با گذشت زمان و کسب شرایط مورد نیاز اقدام به اخذ اقامت دائم میکنند و این همان ویزای 191 است و باید بگوییم این ویزا مکمل ویزای 491 است. شما با دریافت ویزای ویزای 191 از تمامی مزایای ویزاهای دائمی استرالیا بهرمند میشوید مانند 

 •  اشتغال در نقاط دلخواه استرالیا
 •  تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات علمی برتر این کشور
 •  اسپانسر شدن برای اعضای خانواده و وابستگان
 •  اقدام برای اخذ شهروندی استرالیا
 •  استفاده از سیستم خدمات درمانی به صورت رایگان

ویزای 476 استرالیا، نوعی خاص از ویزای کاری به حساب می‌آید که برای مهندسینی که به تازگی از دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی خاصی در سراسر دنیا فارغ‌التحصیل شده‌اند (حداکثر 2 سال از زمان فارغ‌التحصیلی آنها می‌گذرد) موقعیت مهاجرت کاری به استرالیا را فراهم می‌کند. در ایران، دانشجویان دانشگاه‌های امیرکبیر و تهران واجد شرایط برای اقدام به اخذ این ویزا هستند. مدت زمانی که دارندگان ویزای 476 مجاز هستند تا با استفاده از آن در این کشور اقامت کنند 18 ماه است.

از جمله شرایط مورد نیاز برای اخذ این ویزا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن حداکثر 31 سال سن
 • داشتن آیلتس 6 و یا مدارک معادل آن که مورد تایید اداره مهاجرت باشند

با داشتن شرایط بیان شده و موفقیت در اخذ این ویزا، شما قادر خواهید بود تا از مزایایی نظیر تحصیل در این کشور و فراهم کردن مسیری مناسب برای اخذ سایر ویزاهای کاری بهره‌مند شوید.

ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا

یکی از مسیرهای ورود به استرالیا همین ویزای اسپانسر کارفرمای استرالیا می باشد برخی از آن برای رسیدن به استرالیا استفاده میکنند اما باید در همین بخش بگوییم که مسیر ذکر شده بسیار سخت است که در ادامه دلیل آن را ذکر میکنیم.

ویزای اسپانسرکارفرمای استرالیا همان جاب آفر مرفی است که بسیاری از متقاضیان بارها نام آن را شنیده اند و کار به این صورت است که باید یک کارفرمای مورد تایید استرالیا برای شما براساس توانایی و صلاحیت شما یک پیشنهاد شغلی ارسال کند اما موضوع مورد بررسی این است که این کارفرما باید در ابتدا شهر، ایالت و کشور استرالیا را بررسی کند( با انتشار آگهی) و اگر نتواند نیروی کاری با ویژگی  شرایط شما پیدا کند آن موقع می تواند پیشنهاد شغلی را ارسال کند و همچنین باید بگوییم که بخش عمده پروسه را باید کارفرما انجام دهد، که معمولا کارفرماها این موضوع را رد میکنند.

ویزای 186 استرالیا را می‌توان به عنوان ویزای کاری و حتی ویزای اسپانسر کارفرما به حساب آورد. برای مهاجرت و اشتغال از این طریق، باید پیشنهادی رسمی برای اشتغال در این کشور را از طرف کارفرمایی بومی دریافت کنید.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که برای اخذ ویزای 186 چندین مسیر وجود دارد؟ آیا می‌توان با داشتن ویزای کاری موقت، برای اخذ ویزای 186 اقدام کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، 3 روش برای دریافت این ویزا در دسترس علاقه‌مندان و متقاضیان آن وجود دارد که یکی از این روش‌ها کاربرد خاصی ندارد. دو روش دیگر شامل موارد زیر می‌شوند:

 • تبدیل ویزای 457 به 186
 • دریافت مستقیم ویزای 186

با بیان روند تبدیل ویزای 457 به ویزای 186 واضح است که این ویزا، منجر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد. در ارتباط با هر یک از روش‌های اخذ ویزای 186 باید گفت، اگر قصد دارید تا به صورت مستقیم از طریق آن وارد خاک استرالیا شوید، باید کارفرمایی بومی شما را استخدام کند. در روش دیگر، شما می‌توانید با ورود موقت و حداقل 2 سال کارکردن در این کشور، برای تغییر نوع ویزای خود از 457 به 186 اقدام کنید. اما داشتن ویزای 186 چه مزایایی دارد؟ برای اخذ آن داشتن چه شرایطی ضروری است؟ برای دریافت پاسخ این سوالات در ادامه ما را همراهی کنید.

 

مزایا و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای 186

شرایط اخذ این ویزا به قدری با ویزای 190 شباهت دارد که می‌توان گفت، هر دو آنها دارای شرایط یکسانی هستند. تنها تفاوت این دو را می‌توان در آن دانست که برای اخذ 186، باید کارفرمایی بومی برای استخدام شما ترغیب و دعوت نامه همکاری برایتان ارسال کند. این شباهت تنها مربوط به شرایط نبوده و مزایای این دو ویزا نیز دارای شرایطی مشابه هستند.

یکی از روش‌های دیگری که با استفاده از آن می‌توانید اقامت کشور مورد بحث را برای دستیابی به اهداف کاری به دست آورید، ویزای 187  استرالیا است. در ارتباط با آن باید بگوییم 3 مسیر به منظور اخذش پیش روی شما قرار خواهد داشت که شامل تغییر اقامت موقت به دائم، ورود مستقیم و توافق کاری مخصوص کارفرمایان هستند. معمولا بیشتر متقاضیان از طریق  2 روش اول وارد عمل می‌شوند به همین سبب نیز آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اگر ویزای 457 (482) را دارید و 2 سال از اقامتتان سپری شده است، با داشتن شرایطی خاص نظیر اشتغال به مدت 2 سال در حرفه خود، شانس دریافت اقامت دائم را خواهید داشت.

این وضعیت تنها زمانی عملی خواهد بود که کارفرمای شما رضایت کامل داشته و اسپانسری‌تان را بر عهده بگیرد. در روش دوم تمامی افرادی که قبلا در این کشور حضور نداشته‌اند اما مهارت‌های خاصی را در حرفه خود دارند، می‌توانند شانس بالایی داشته باشند. شرایطی که برای موفقیت در دریافت اقامت دائم از این طریق ضروری خواهند بود را می‌توان شامل داشتن تخصص، نداشتن سوء پیشینه، ارائه گواهی سلامت و قبولی در تست پزشکی، تسلط کافی بر زبان انگلیسی و داشتن حداکثر 45 سال سن دانست.

ویزای کاری 457 به افراد این امکان را می‌داد که به راحتی و برای 5 سال اقامت موقت را به دست آورده و سپس از طریق ساب کلاس 187 برای تبدیل آن به دائم دست به کار شوند. نکته‌ای که در ارتباط با این موضوع باید به آن اشاره داشته باشیم، منسوخ شدن 457  و جایگزینی‌اش با ویزای 482 است. به هنگامی که مجوز بیان شده را اخذ کنید می‌توانید برای اشتغال در شرکتی خاص به مدت 4 سال در استرالیا حضور داشته باشید. اگر در این مدت محل کار خود را تغییر دهید، اقامتتان باطل خواهد شد. داشتن سابقه  کاری و مهارت مناسب اصلی‌ترین شروط مطرح در روش مورد بحث به شمار می‌روند.

ویزای 491 استرالیا

جدول امتیاز بندی ویزای کار استرالیا

در قسمت قبل و به هنگام معرفی برخی از روش‌ها بیان کردیم که باید متقاضی بر اساس سیستم امتیاز بندی ویزای کاری استرالیا حداقل خاصی را دریافت کند تا بتواند از هر مسیر استفاده کند. در این سیستم فاکتورهای مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرند که به هر یک بسته به دسته بندی‌ای از پیش تعیین شده میزان امتیازی خاص اختصاص داده شده است. اگر شما عزیزان به آشنایی بیشتر با این موضوع علاقه‌مند هستید، ادامه همین بخش را از دست ندهید زیرا سعی کرده‌ایم جداولی به روز با اطلاعاتی موثق را به شما عزیزان ارائه کنیم.

امتیاز سن برای ویزای کار استرالیا

سن

امتیاز

بین 18 تا 25 سال

25

بین 25 تا 33 سال

30

بین 33 تا 40 سال

25

بین 40 تا 45 سال

15

امتیاز سابقه کار برای ویزای کار استرالیا
سال‌های سابقه کار خارج از کشورامتیاز
کمتر از 3 سال0
بین 3 تا 5 سال5
بین 5 تا 8 سال10
حداقل 8 سال15
امتیاز سابقه کار برای ویزای کار استرالیا

سال‌های سابقه کار داخل کشور

امتیاز

کمتر از یک سال

0

بین 1 تا 3 سال

5

بین 3 تا 5 سال

10

بین 5 تا 8 سال

15

بیشتر از 8 سال

20

امتیاز مدرک تحصیلی برای ویزای کار استرالیا

مدارک تحصیلی

امتیاز

دکتری از یک موسسه آموزشی استرالیا یا موسسه آموزشی دیگر که دارای یک استاندارد شناخته شده است.

20

حداقل مدرک لیسانس از یک موسسه آموزشی استرالیایی یا موسسه آموزشی دیگر که دارای استاندارد شناخته شده است.

15

مدرک دیپلم یا مدرک تجاری از یک موسسه آموزشی استرالیایی.

10

کسب مدرک یا جایزه‌ای که توسط مرجع ارزیابی مربوطه برای شغل ماهر معرفی شده شما مناسب شناخته شده است.

10

امتیاز زبان برای ویزای کار استرالیا

سطح زبان انگلیسی

امتیاز

آیلتس 6 و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های مورد تایید استرالیا

0

آیلتس 7 و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های مورد تایید استرالیا

10

آیلتس 8 و یا معادل آن در دیگر آزمون‌های مورد تایید استرالیا

20

عنوان شما میاد اینجا
صلاحیت تحصیلات تخصصیامتیاز
مدرک کارشناسی ارشد پژوهش محور یا دکتری از مؤسسات تحصیلی استرالیا؛ حداقل شامل ۲ سال آکادمیک10

 

اسپانسری

امتیاز

امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی (میزان دقیق امتیاز به نوع ویزا بستگی دارد)

5

 

امتیاز

تاهل

10

مجرد

10 تا 15

همسر

 

امتیاز

تسلط به یکی از زبان‌های خاص

5

امتیاز برای زبان فارسی یا زبان‌های دیگر

حداقل امتیاز مورد نظر برای ویزای کاری استرالیا چقدر است؟

حداقل امتیاز مورد نیاز برای ویزای کاری استرالیا یکی از مسائلی است که برای بسیاری از افرادی که قصد استفاده از این مسیر را دارند حائز اهمیت به حساب می‌رود. اگر شما عزیزان نیز به دنبال آگاهی بیشتر از این موضوع هستید، بهتر است بدانید معمولا  در روش‌های فدرال این میزان 65 و برای مسیرهای استانی 55 تعیین شده؛ در ارتباط با موضوع مورد بحث باید نکته‌ای بسیار مهم وجود دارد. اگر موفق شوید حداقل‌های بیان شده را تامین کنید، معمولا شانس بالایی را برای موفقیت در اخذ ویزا نخواهید داشت و باید تلاش خود را بر آن بگذارید که بیشترین میزان ممکن را به دست آورید.

هزینه ویزای کار استرالیا

هزینه ویزای کار استرالیا یکی از مواردی است که قبل از شروع روند اقدام باید با آنها آشنایی پیدا کرده و خود را برای پرداختشان آماده کنید. این مبلغ را می‌توان شامل هزینه‌های بررسی درخواست، آماده سازی و ترجمه مدارک و خدمات وکیل مهاجرتی دانست. به غیر از گزینه اول معمولا نمی‌توان مبلغ دقیق را برای سایرین بیان کرد؛ به همین سبب نیز در ادامه جداولی را مشاهده خواهید کرد که جدیدترین اطلاعات در دسترس در آنها قرار داده شده‌اند.

طرح نامزدی کارفرما (ENS) (زیر کلاس 186) و

طرح مهاجرت حامیان منطقهای (RSMS) (زیر کلاس 187)

موقعیت در یک منطقه رجینال تعیین شده

موقعیت در یک منطقه رجینال تعیین نشده

هزینههای مرتبط

جریان ورود مستقیم

AUD540

AUD540

در صورت لزوم، هزینه‌های ارزیابی سازمان گواهی‌دهنده منطقه‌ای

جریان انتقال اقامت موقت

صفر

AUD540

جریان قرارداد کار

صفر

AUD540

ساب کلاس ویزا

هزینه برنامه پایه

هزینه اضافی متقاضی 18 و بالاتر

هزینه اضافی متقاضی زیر 18 سال

ویزای موقت کمبود مهارت (زیر کلاس 482) – جریان کوتاه مدت

AUD1,330

AUD1,330

AUD335

ویزای موقت کمبود مهارت (زیر کلاس 482) – جریان میان مدت

AUD2,770

AUD2,770

AUD695

ویزای موقت کمبود مهارت (زیر کلاس 482) – جریان توافقنامه کار

AUD2,770

AUD2,770

AUD695

ویزای Skilled Work Regional (موقت) (زیر کلاس 491)

AUD4,240

AUD2,120

AUD1,060

ویزای مستقل ماهر (زیر کلاس 189) – جریان تست شده

AUD4,240

AUD2,120

AUD1,060

ویزای مستقل ماهر (زیر کلاس 189) – جریان نیوزلند

AUD850

AUD425

AUD210

ویزای نامزد ماهر (زیر کلاس 190)

AUD4,240

AUD2,120

AUD1,060

ویزای تحصیلات تکمیلی ماهر (زیر کلاس 476)

AUD425

AUD210

AUD105

ویزای ماهر منطقه ای (موقت) (زیر کلاس 489) – مسیر دعوت شده

AUD4,240

AUD2,120

AUD1,060

ویزای ماهر منطقه ای (موقت) (زیر کلاس 489) – مسیر توسعه یافته

AUD375

AUD190

AUD95

مدت زمان اخذ ویزای کار استرالیا

یکی از موضوعاتی که نمی‌توان به صورت دقیق در ارتباط با آن اظهار نظر کرد، مدت زمان اخذ ویزای کاری به حساب می‌رود. اگر به دنبال آگاهی تقریبی از این بازه هستید، بهتر است به صفحه اختصاصی هر ویزا در سایت اداره مهاجرت مراجعه نمایید. با ورود به صفحات بیان شده، بدون شک متوجه خواهید شد که چندین بازه برای هر یک از آنها بیان شده است. دلیل وجود چنین وضعیتی را می‌توان متغییر بودن زمان بررسی و پاسخ‌دهی نهایی بسته به فاکتورهای مختلفی دانست.

اگر به دنبال آن هستید تا در کم‌ترین زمان ممکن ویزای مد نظر را به دست آورید، بهتر است قبل از اقدام تمامی مدارک مورد نیاز را به خوبی آماده سازی کرده و با ایده آ‌‌‌‌ل‌ترین شرایط ممکن اقدام مد نظر را انجام دهید. اگر امور بیان شده را انجام ندهید ممکن است درخواست ویزای شما ریجکت شده و ملزم به طی کردن دوباره مسیر باشید. تعداد درخواست‌های کلی و ساب کلاس درخواستی را می‌توان به عنوان سایر شاخصه‌های موثر به حساب آورد. در ادامه همین بخش جدولی را برای ارائه اطلاعاتی تقریبی قرار داده‌ایم که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

ساب کلاس

مدت زمان پاسخگویی

189

34 روز تا 45 ماه

190

3 تا 11 ماه

491

3 تا 20 ماه

476

حداکثر 18 ماه

186

6 تا 28 ماه

187

13 تا 28 ماه

482

1 تا 6 ماه

489

28 تا 37 ماه

سازمان های ارزیاب مدارک استرالیا

اداراتی در استرالیا برای بررسی و اعتبار سنجی مدارک ارائه شده نظیر اسناد تحصیلی و کاری انتخاب شده‌اند که با نام سازمان‌های ارزیاب مدارک شناخته می‌شوند. اگر شما عزیزان نیز به دنبال مهاجرت کاری به این کشور هستید، بدون شک می‌دانید که باید اسسمنت مثبتی را از مرجع مربوطه دریافت و بتوانید روند مد نظرتان را با موفقیت طی کنید.

سازمان‌های مهندسی، وت اسس، کامپیوتر و TRA مراکزی هستند که متقاضیان بسته به نوع مدرکشان باید از خدمات ارائه شده توسط آنها بهره ببرند. انجام ارزیابی بیان شده نیازمند پرداخت مبالغی نیز هست که به هنگام ارسال اسناد رقم دقیق آنها مشخص خواهد شد. در ادامه همین بخش و برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با موضوع مورد بحث، هر یک از سازمان‌های بیان شده را به صورت اختصاصی تشریح خواهیم کرد.

سازمان مهندسی استرالیا

اگر زمینه تحصیلی و کاری شما مهندسی بوده است، به احتمال زیاد باید مدارک خود را به این سازمان ارائه کنید. نکته اصلی‌ای که به هنگام آماده سازی اسناد باید به آن توجه داشته باشید جزئیات موارد تقاضا شده است. نگارش CDR و ارسال مدرک زبان به همراه سایر موارد درخواستی برخی از سایر الزامات تعیین شده به حساب می‌روند. پس از انجام ارزیابی، افراد به چندین دسته تقسیم می‌شوند که می‌توان آنها را شامل Proffesional Engineer، Engineering Technologist، Engineering Associate و Engineering Manager دانست.

سازمان Vetassess استرالیا

آیا به دنبال سازمانی هستید  که گستره وسیعی از رشته‌ها را زیر نظر خود داشته باشد؟ در این صورت Vetassess می‌تواند گزینه مناسبی برای شما به حساب برود. تمامی مشاغل توسط این مرکز به 5 گروه تقسیم بندی می‌شوند و معیار اصلی این دسته بندی مدارک تحصیلی و کاری است. پوشش دادن زمینه‌های مختلف در کنار عدم تقاضای مدرک زبان معتبر برای ارزیابی اسناد ویژگی‌های شاخص این سازمان به حساب می‌روند. انتخاب کد رشته ارائه شده توسط اداره مهاجرت و ارسال مدارک برای ارزیابی در ارتباط با آن به درستی بر عهده خود شخص قرار دارد؛ پس برای جلوگیری از هدر رفت زمان و منابع خود به هنگام این کار دقت زیادی به خرج دهید.

سازمان کامپیوتر استرالیا

همان‌طور که از نام سازمان کامپیوتر استرالیا مشخص است، به بررسی مدارک و اسناد فعالان زمینه کامپیوتر می‌پردازد. اگر مدرک تحصیلی متفرقه‌ای دارید اما در این حیطه سابقه کاری داشته‌اید نیز معمولا باید اسناد خود را به ACS ارائه دهید. به هنگام انتخاب کد رشته مورد نظر بهتر است ابتدا شرایط خود را در نظر گرفته و سپس بهترین و متناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. اگر به دنبال انتخابی صحیح و بدون نقص هستید، بهتر است با افرادی زبده و متخصص در این موضوع مانند مشاوران مجموعه درنامایگریشن صحبتی داشته باشید. در صورتی که سازمان مورد بحث نظر مثبتی نسبت به مدارک ارائه شده توسط شما داشته باشد، در نهایت در یکی از دسته‌های ICT Major و یا ICT Minor شما را قرار خواهد داد.

سازمان TRA استرالیا

سازمان TRA استرالیا برای آن دسته از افرادی که قصد فعالیت به عنوان نیروی فنی و مهاجرت با مدرک فنی و حرفه‌ای را دارند گزینه‌ای مناسب به حساب می‌رود. بیان تمام زمینه‌های زیر مجموعه این مرکز کار دشواری است؛ زیرا تعداد آنها به 130 عدد می‌رسد. شاید TRA نسبت به سایر سازمان‌ها سخت‌گیری بیشتری به خرج دهد؛ اما با سپری کردن مسیر مورد بحث به صورت موفقیت آمیز قادر خواهید بود شانس بسیار بالایی را برای اخذ ویزای استرالیا داشته باشید. روش‌هایی که برای بررسی اسناد ارائه شده از آنها استفاده می‌شود را می‌توان شامل OSAP و MSA دانست.

وضعیت اقتصادی استرالیا

تا به اینجای مطلب سعی ما بر آن بوده است تا اطلاعات مناسبی را در ارتباط با مهاجرت کاری به استرالیا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.  پس از بررسی انواع ویزاهای در دسترس زمان آن رسیده تا به سراغ موضوعات کلی‌تری برویم که یکی از آنها وضعیت اقتصادی این کشور است. فاکتورهای مختلفی برای پی بردن به آن قابل بررسی هستند که از جمله آنها می‌توان به مواردی نظیر نرخ بیکاری، رتبه جهانی اقتصاد، میزان درآمد و تناسب آن با قدرت خرید و میزان تولید ناخالص اشاره داشت.

در این کشور نرخ بیکاری به 3.5 درصد افزایش پیدا کرده است. اگر بخواهیم به صورت کلی‌تری به میزان افراد مشغول به کار بنگریم، باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که نسبت اشتغال به جمعیت با روندی افزایشی به 64.3 درصد رسیده است. میزان تولید ناخالص بالا، دستیابی به رتبه جهانی مناسب در زمینه اقتصاد، میزان درآمد متناسب با مخارج زندگی و قدرت خرید  برخی از سایر فاکتورهایی هستند که اشتغال در استرالیا را به گزینه بسیار مناسبی برای اشتغال و زندگی تبدیل کرده‌اند.

بهترین شهرهای استرالیا برای کار

بهترین شهرهای استرالیا برای کار را می‌توان بسته به فاکتورهای مختلفی برگزید. برخی افراد به دنبال آن هستند تا موقعیت‌های شغلی متنوعی را در دسترس داشته باشند و بتوانند در محیطی پر جمعیت و بزرگ، به درآمد بالایی برسند. با توجه به این شاخص‌ها شهرهایی مانند ملبورن، سیدنی و سایر مراکز ایالت‌ها بهترین مناطق به حساب خواهند رفت. اگر به دنبال آن هستید تا در محیطی کم جمعیت‌تر، درآمدی مناسب را در کنار زندگی‌ای آرام به دست آورید، بهتر است مناطق رجینال را به عنوان گزینه‌های اصلی خود در نظر بگیرید. با توجه به اطلاعات بیان شده تا به اینجا، بدون شک به این موضوع پی برده‌اید که مناسب‌ترین انتخاب تنها به شرایط هر فرد و فاکتورهای ایده آل مد نظرش بستگی خواهد داشت.

شرایط کار در استرالیا

دولت و سازمان‌های ناظر برای آن که بتوانند بیشترین بازدهی را از کارمندان به دست آوردند، در تلاش هستند که روز به روز شرایط کاری بسیار مناسبی را برای آنها به وجود آورند. معمولا ساعات کاری هر فرد چیزی در حدود 40 ساعت است و میانگین دستمزدی که با این میزان فعالیت حاصل میک‌ند، برای تامین تمامی هزینه‌های زندگی و داشتن رفاه مناسب خواهد بود.

سازمان‌هایی مانند FWO و FWA بر شرایط شغلی و میزان حقوق نظارت دارند تا حق کارمندان به هیچ وجه ضایع نشود. میزان مرخصی در استرالیا و ایران تقریبا مشابه یکدیگر هستند. اگر شرایطی خاص نظیر مراقبت از کودکان یا افراد کم توان داشته باشید، می‌توانید برای اشتغال به صورت منعطف درخواست دهید. نکته‌ای که به هنگام عقد قرار داد باید حتما به آن توجه کنید، موارد ذکر شده در آن است. اگر دقیقا آنها را مطالعه نکنید، احتمال متضرر شدنتان وجود خواهد داشت.

چگونه در استرالیا شغلی مناسب بیابیم؟ 

کاریابی در استرالیا را باید موضوعی جداگانه نسبت به یافتن جاب آفر در این کشور در نظر بگیریم. اگر به دنبال آن هستید تا از خارج این کشور و بدون کوچکترین دردسری موقعیتی مناسب را برای اشتغال خود بیابید، بهترین اقدام استفاده از سایت‌های کاریابی است. موارد بسیار معتبری با حسن شهرت بالا در این زمینه در حال فعالیت هستند که از جمله آنها میتوان به مواردی نظیر SEEK، CareerOne، CareerJet، Indeed Australia، GrabJobs، Adzuna و ArtsHub اشاره داشت.

هر یک از گزینه‌های بیان شده موقعیت‌ها و آگهی‌های مختلفی را در دل خود جای داده‌اند که شرایط ضروری برای دستیابی به شغل ارائه شده را نیز بیان کرده‌اند. داشتن رزومه مناسب، سابقه و تخصص کاری برخی از مواردی هستند که می‌توانند به شما عزیزان در تصاحب کاری مناسب کمک شایانی کنند.

حقوق در استرالیا

حقوق در استرالیا یکی از مسائل بسیار مهم به هنگام مهاجرت کاری به  حساب می‌رود. اگر شما عزیزان نیز قصد اشتغال در این کشور را دارید، بهتر است بدانید که میزان پرداختی به بانوان و آقایان یکسان نیست. با در نظر گرفتن موارد بیان شده و افزایش اخیر تقریبا 2 درصدی دستمزد، مردان شاغل در بخش‌های عمومی و خصوصی به ترتیب در حدود 2000 و 1800 دلار  در هفته اخذ می‌کنند.

این در حالی است که بانوان در موقعیت‌های مشابه 1800 و 1500 دلار درآمد دارند. اگر کمی به اعداد و ارقام بیان شده توجه کنید، به این موضوع پی خواهید برد که با داشتن شغلی مناسب و میانگین حقوق قادر هستید تمامی مخارج خود و همراهانتان را تامین کرده و در کنار آن زمینه آینده‌ای ایده آل را به وجود آورید. علاوه بر توضیحات ارائه شده بهتر است به این موضوع نیز توجه داشته باشید که با داشتن تخصص در رشته‌های خاص، امکان دستیابی به درآمدی قابل توجه را خواهید داشت که در قسمت بعدی به بررسی بیشتر آنها می‌پردازیم.

حداقل دستمزد در استرالیا

از آنجایی که تمامی افراد به هنگام مهاجرت نمی‌توانند به موقعیت دلخواهشان دستیابند، ممکن است ملزم شوند که با حداقل  دستمزد فعالیت خود را آغاز کنند؛ به همین سبب نیز آشنایی با آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. فرقی نمی‌کند چه ملیتی دارید، تنها با داشتن مجوز کار قادر هستید برای خدماتی که ارائه می‌دهید حداقل دستمزد استرالیا را دریافت کنید.

همان‌طور که به هنگام معرفی شرایط کار در این کشور بیان کردیم، وظیفه نظارت بر حقوق کارمندان بر عهده سازمان FWA قرار دارد. اداره بیان شده ابزاری را در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است که با نام Find Your Award شناخته می‌شود. با مراجعه به این صفحه می‌توانید از میزان دستمزد تقریبی خود مطلع شوید. اگر پس از مطالعه توضیحات فوق همچنان به دنبال عددی دقیق برای پرسشتان هستید، باید بگوییم که هر فرد به صورت ساعتی 21 دلار دریافتی خواهد داشت.

حقوق مهندس در استرالیا

حقوق مهندس در استرالیا موضوعی جذاب به نظر میرسد که در این بخش قصد داریم در ارتباط با آن صحبت کنیم. زیر شاخه‌های این حیطه کاری همواره در بین پردرآمدترین مشاغل کشور و جهان جای دارند و همین موضوع را می‌توان دلیل پرطرف‌دار بودن آن دانست. مواردی نظیر مهندسی کامپیوتر، معماری، مکانیک، شهر سازی، صنایع، پزشکی، برق و الکترونیک و شیمی برخی از مطرح‌ترین رشته‌هایی هستند که میزان دستمزد بالایی دارند.

اگر بخواهیم ارقامی را در ارتباط با هر یک از آنها بیان کنیم باید بگوییم به ترتیب فعالان زمینه‌های فوق 72000 تا  142000، 77000 تا 167000، 102000 تا 196000، 75000 تا 144000، 81000 تا 166000، 115000 تا 186000، 97000 تا 191000 و 180000 تا 195000 دلار حقوق می‌گیرند. فاکتورهایی نظیر سابقه کاری، سن، جنسیت و شهر محل سکونت در میزان رقم نهایی تاثیر گذار خواهند بود؛ پس بهتر است اطمینان زیادی به اعداد بیان شده نداشته باشید.

مشاغل پردرآمد در استرالیا

در قسمت قبل حقوق میانگین کشور مورد بحث را بررسی کردیم و به این موضوع نیز اشاره داشتیم که برخی از موقعیت‌ها درآمد بسیار بالاتری را نسبت به سایرین دارند. این مشاغل را می‌توان شامل جراح، متخصص بیهوشی، متخصص داخلی، فروشنده مالی، روان‌پزشک، پزشکان عمومی، متخصصان حقوقی، مهندسی معدن، مدیر معماری سازمانی، مدیر عامل، مدیر امور مهندسی، تحلیلگر مالی، مدیر امنیت اطلاعات و معمار یا مدیر پروژه‌های نرم‌افزاری دانست.

برای آن که بتوانید در این موقعیت‌ها فعالیت خود را آغاز کنید، باید تحصیلات آکادمیک، تخصص بالا، سابقه کاری مناسب و تسلط بر زبان انگلیسی را داشته باشید. لازم به ذکر است که تمامی اسنادی که برای اثبات توانایی‌های خود ارائه می‌کنید، توسط سازمان‌های ارزیاب به دقت مورد بررسی قرار خواهند گرفت؛ پس از هر گونه جعل و یا اعلان‌های غیر واقعی خود داری نمایید. آیا به دنبال آشنایی بیشتر با این موضوع هستید؟ در این صورت بهتر است مطلب پردرآمدترین شغل در استرالیا را در همین سایت مطالعه کنید.

دندانپزشکی در استرالیا

دندانپزشکی در استرالیا یکی از پرطرف‌دارترین و پردرآمدترین مشاغل به حساب می‌رود؛ به همین سبب نیز آشنایی با آن خالی از لطف نیست. برای آن که بتوانید در این حیطه به فعالیت بپردازید، چندین روش پیش رویتان قرار خواهد داشت. اولین مسیر موجود را می‌توان پذیرش گرفتن و تحصیل در مراکز علمی معتبر کشور و ورود به حیطه کاری است. در مسیر دوم متقاضی از قبل تخصص خود را فرا گرفته و قصد دارد به بازار کار رشته بیان شده دسترسی پیدا کند.

برای این کار باید از سازمان‌های ارزیاب اسسمنت دریافت کند. بسته به روشی که متقاضی مد نظر دارد، ملزم خواهد بود پیش زمینه‌های مختلفی را برای دریافت ویزا فراهم کند. به طور میانگین دندانپزشکان سالانه چیزی در حدود 130000 دلار حقوق دریافت خواهند کرد. اگر بتوانید شهرهایی مانند بروکن هیل، داروین و پرت را برای اشتغال انتخاب کنید این مبلغ به 240000، 140000 و 133000 دلار افزایش پیدا می‌کند.

شغل آرایشگری در استرالیا

شاید برای شما سوال شده باشد که آیا در کنار سایر مشاغل در دسترس افراد می‌توانند با تخصص داشتن در زمینه آرایشگری نیز ویزای کاری استرالیا را اخذ کنند؟ در پاسخ به این پرسش باید بیان کنیم بله. البته قبل از هر گونه اقدامی باید فهرست مشاغل مورد نیاز اعلام شده را مطالعه نمایید و در صورت یافتن کد NOC آرایشگری به انتخاب ویزا و جمع آوری مدارک مورد نیاز بپردازید. داشتن مدرک معتبر و سابقه کاری برخی از اصلی‌ترین الزامات در نظر گرفته شده برای علاقه‌مندان به فعالیت در این زمینه هستند.

حرفه مورد بحث را نمی‌توان به عنوان یکی از پردرآمدترین مشاغل به حساب آورد اما همچنان قادر خواهید بود با اشتغال، به راحتی هزینه‌های زندگی خود را تامین کنید. تقریبا هر Hair stylist به صورت میانگین چیزی در حدود 58000 دلار درآمد خواهد داشت. این میزان حقوق در شهرهایی نظیر بلک تاون، پوینت کوک، کرانبورن، ملتون و ماندورا  تا 81000، 78000، 76000، 73000 و 67000 دلار نیز افزایش خواهد یافت .

مهاجرت پزشکان به استرالیا

همان‌طور که مستحضر هستید، استرالیا یکی از کشورهایی است که سیستم خدمات بهداشتی و درمانی بسیار پیشرفته‌ای دارد و هر ساله برای تامین نیروی کار خود، از طریق روش‌های مختلفی افراد مجرب و کار کشته را در زمینه‌های متفاوت نظیر پزشکی جذب می‌کند. زیر مجموعه‌های این شغل همواره در بین پردرآمدترین مشاغل مشاهده می‌شوند. از جمله اموری که در مسیر مهاجرت با این عنوان باید انجام دهید، شرکت در آزمون AMC و ارزیابی مدارک تحصیلی و کاری است که نقشی بسیار تعیین کننده دارند.

اگر گام‌های بیان شده را با موفقیت سپری کنید زمان آن فرا می‌رسد تا به سراغ آماده سازی اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری نظیر مدرک زبان اشاره کرد. آزمون‌هایی که برای تامین الزامات زبانی می‌توانید در آنها شرکت کنید شامل آیلتس، OET،تافل Ibt، پیرسون، NZREX و PLAB می‌شوند. در مطلب مهاجرت پزشکان به استرالیا اطلاعاتی تکمیلی در ارتباط با این موضوع قرار داده‌ایم که مطالعه آن برایتان بسیار مفید خواهد بود.

شغل عکاسی در استرالیا

اگر به دنبال آن هستید تا به عنوان عکاس به استرالیا مهاجرت کنید، باید مستحضر باشید که بهترین مسیرهای پیش رویتان اخذ جاب آفر و یا مهاجرت تحصیلی و ادامه اقامت پس از پایان آن است. در روش اول داشتن مدرک تحصیلی  معتبر، گواهینامه‌های مهارت و سابقه کاری 2 الی 3 ساله در کنار پیشنهاد شغلی ضروری خواهد بود. در صورتی که مسیر دوم به مذاقتان بیشتر خوش می‌آید، باید بدانید که برای موفقیت در آن یافتن دانشگاهی مناسب و پیش زمینه علمی درخشان الزامات اصلی به حساب می‌روند.

افراد فعال در این حیطه در هر ساعت به صورت میانگین 38 دلار درآمد خواهند داشت که تقریبا دوبرابر حداقل حقوق در کشور است. آیا به دنبال آشنایی با بهترین شهرها برای حرفه مورد بحث از نظر دستمزد هستید؟ در این صورت باید به مواردی نظیر بانبری، ساوت کوست، ملبورن و کانبرا با 100، 68، 50 و 46 دلار حقوق بیشتر توجه داشته باشید.

مهاجرت به استرالیا با مدرک فنی حرفه ای

افرادی که در زمینه‌های فنی دارای تخصص هستند اما مدرک آکادمیک ندارند، بخش عظیمی از علاقه‌مندان مهاجرت به استرالیا را تشکیل می‌دهند. اگر شما عزیزان نیز در این دسته قرار می‌گیرید، بهتر است بدانید که مسیرهای اخذ ویزا و اقامت این کشور به روی شما باز خواهند بود. همان‌طور که بارها بیان کردیم، لازمه اصلی مهاجرت کاری به استرالیا ارزیابی مدارک و سوابق تحصیلی به شمار می‌رود.

سازمان TRA وظیفه بیان شده را برای دسته مورد بحث بر عهده دارد. تکنسین هواپیما، نقاش اتومبیل و صافکار اتومبیل، مکانیک خودرو، مجموعه مشاغل برق، تکنسین های برق، لوله کش،برق اتومبیل، اپراتوری دوربین عکاسی، آجرچین و مواردی از این قبیل را می‌توان به عنوان برخی زمینه‌هایی به حساب آورد که با داشتن  مدرک فنی و حرفه‌ای در آنها می‌توانید اقامت کشور مورد بحث را به دست آورید.

تفاوت ویزای 190 و 491 استرالیا در چیست ؟

متقاضیانی که در سال های اخیر به دنبال اخذ ویزای کاری استرالیا هستند بدون شک با این چند ویزایی که در این بخش برای شما معرفی کردیم آشنایی داشته اند و در این بین با یک سوال بسیار روبه بو میشویم و آن هم این است که تفاوت ویزای 190 و 491 استرالیا چیست؟ باید بگوییم این دو ویزا چند تفاوت با یکدیگر دارند اول اینکه ویزای 190 دائم است و 491 موقت 5 ساله، هر دو ویزای ا اسپانسر ایالتی هستند ولی شما باید در ویزای 491 فقط در مناطق مشخص شده به زندگی و کار بپردازد تا زمان دریافت اقامت دائم ولی در 190 این امکان برای شما وجود دارد تا به شهرها و ایالت های دیگر مهاجرت کنید.

سخن آخر

مهاجرت کاری به استرالیا، یکی از روش‌هایی است که می‌تواند به شما کمک کند تا در شرایطی ایده آل آن هم در یکی از کشورهای برتر دنیا، زندگی کرده و مشغول به کار شوید. روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت استرالیا از طریق ویزاهای کاری در دسترس هستند که سعی ما بر آن بوده، تا به صورت کاملی به معرفی این روش‌ها بپردازیم. برای آشنایی بیشتر با جزئیات هر یک از این ویزاها و سایر روش‌های مهاجرت با استرالیا، بهتر است با مشاورین درنامایگریشن ارتباط برقرار کنید.

عنوان شما میاد اینجاآیا می‌توان برای اخذ چندین ویزای کاری استرالیا به صورت همزمان اقدام کرد؟

بله. تقریبا می‌توان گفت هیچ محدودیتی برای اقدام همزمان وجود ندارد و افراد قادر هستند برای تمامی ویزاهای کاری به صورت همزمان EOI خود را آماده سازی و ارسال کنند. در گام بعدی و پس از اعلام نظر اداره مهاجرت در ارتباط با ابراز علاقه‌مندی شما، فرصت انتخاب بهترین گزینه را پیش رو خواهید داشت؛ البته پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که دست به چنین اقدامی نزنید.

اگر نتوانیم حرفه خود را در لیست مشاغل استرالیا بیابیم آیا می‌توان ویزای کاری این کشور را به دست آورد؟

اگر نتوانید حرفه دقیق خود را در لیست مشاغل استرالیا بیابید، با راهنمایی مشاوران مجموعه درنامایگریشن قادر خواهید بود از طریق ایجاد تغییراتی اندک در شرح شغلتان موقعیت آن را به دست آورید که همچنان برای دریافت ویزای مورد بحث وارد عمل شوید.

آیا می‌توان با دریافت حداقل امتیاز مورد نیاز برای دریافت ویزا، در روند مهاجرت کاری به استرالیا موفق بود؟

در ارتباط با این موضوع نمی‌توان اظهار نظری قطعی کرد؛ اما هرچقدر که امتیاز بالاتری را به دست آورید، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کاری خواهید داشت.