🇦🇺 ویزای استارت آپ استرالیا

ویزای استارتاپ استرالیا

[flexy_breadcrumb]

آیا دارای ایده‌ای جدید و نوآورانه هستید و قصد پیاده سازی‌اش را در بستری مناسب با حمایت‌های مختلف دارید؟ در این صورت می‌توانید با انتخاب مقصدی مناسب شرایطی ایده آل را برای زندگی و کار خود فراهم کرده و اقامت کشور مد نظر را از طریق ویزای استارتاپ به دست آورید. استرالیا یکی از مناطقی به حساب می‌رود که بستری ایده آل را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم کرده است.

اگر شما عزیزان به دنبال موفقیت در گرفتن ویزای مورد بحث هستید باید با ماهیت کلی آن، شرایط و مدارک مورد نیازش، هزینه‌های ضروری، مدت زمان بررسی پرونده و مواردی از این قبیل آشنایی پیدا کنید. موسسه درنامایگریشن به منظور یاری رساندن به شما عزیزان در این راستا دست به نگارش این مطلب زده است پس تا انتها با ما همراه باشید.

ویزای استارتاپ استرالیا چیست ؟

ویزای استارت آپ یکی از ویزاهای استرالیا است برای آن دسته از افرادی که به دنبال روشی به منظور سرمایه گذاری در این کشور هستند، گزینه‌ای ایده آل به حساب می‌رود. نکته اصلی‌ای که در ارتباط با این موضوع مطرح است را می‌توان نوع بیزینس دانست. ایده‌ای که قصد پیاده سازی آن را دارید، باید نوآورانه و جدید باشد؛ زیرا هدف اصلی دولت، جذب افرادی خلاق بوده که قصد دارند کسب و کارهایی را در زمینه پیشبرد تکنولوژی به منظور ارائه دادن خدماتی جدید پیاده سازی کنند. نکات مختلفی در ارتباط با این روش مهاجرتی مطرح هستند که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

مزایای ویزای استارتاپ استرالیا

اولین سوالی که قبل از شروع روند مهاجرت از طریق روشی خاص باید از خود بپرسید، آن است که این اقدام چه مزایایی برای شما به همراه خواهد داشت؟ افرادی که موفق به گرفتن این ویزا شوند، می‌توانند به مدت 5 سال در استرالیا اقامت داشته باشند. در این زمان موقعیتی بسیار مناسب برای همسر و فرزندان وی فراهم خواهد بود تا از امکانات رفاهی و تحصیلی متنوع بهره ببرند.

در مدت بیان شده فرد و اعضای خانواده‌اش  می‌توانند با شرایط محیطی، فرهنگی و اجتماعی آشنایی پیدا کنند و در صورت تمایل برای ادامه حضورشان، دارنده اصلی ویزا برای استفاده از ساب کلاس 888 دست به کار شود. البته بدیهی است که در این 5 سال باید شرایط اولیه بهره‌مندی از 888 فراهم شده باشد. کار آفرینی و کسب درآمد، دسترسی به بازارهای بین‌المللی و نبود محدودیت‌های مختلف و حمایت‌های دولتی متنوع برخی از سایر مزایای مهاجرت به استرالیا از طریق استارت آپ هستند.

شرایط ویزای استارت آپ استرالیا

شرایط ویزای استارتاپ استرالیا

اداره مهاجرت این کشور  برای آن که بتواند مناسب‌ترین افراد را به منظور اعطای ویزا برگزیند، الزاماتی را برای انتخابات خود در نظر گرفته است. اگر شما نیز به دنبال موفقیت آمیز سپری کردن مسیر ویزای استارتاپ استرالیا هستید، بهتر است با شرایط مورد نیاز آن آشنایی پیدا کنید. در این روند بسیار ضروری خواهد بود که بتوانید حمایت یکی از ایالت‌ها را جلب کنید.

در ارتباط با موضوع بیان شده باید بگوییم که تقریبا هر یک از استان‌های فعال در این زمینه الزامات خاص خود را در نظر گرفته‌اند که در ادامه بخشی را به بررسی آنها اختصاص خواهیم داد. تنها تا زمانی که به سن 55 سالگی نرسیده باشید، شانس دریافت اقامت از این روش را خواهید داشت. افرادی که بالای 18 سال دارند باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و این توانایی را از طریق شرکت در آزمون‌های آیلتس یا pte به اثبات برسانند.

اگر به دنبال آن هستید تا پس از 5 سال برای رسیدن به اقامت دائم دست به کار شوید، ملزم خواهید بود تا پس از ورود به کشور استارتاپ خود را راه اندازی کنید. در ادامه فهرستی قرار داده‌ایم که می‌توانید سایر شرایط ویزای استارت آپ را در آن مشاهده کنید.

 • داشتن فعالیت کارآفرینی منطبق بر طرح ارائه شده
 • اخذ تاییدیه و یا دریافت کمک مالی از نهادی معتبر
 • قبولی در مدیکال تست
 • داشتن شرایط شخصیتی (درخواست دهنده اصلی و تمامی همراهان بالای 16 سال)
 • نداشتن بدهی به دولت استرالیا
 • نداشتن ویزای کنسل و یا رد شده

هزینه ویزای استارتاپ استرالیا

همان‌طور که مستحضر هستید برای دریافت ویزای استارتاپ استرالیا، باید گام‌های مختلفی را پشت سر گذاشته و اقداماتی را انجام دهید. در هر یک از این مراحل درخواست دهنده ممکن است ملزم به پرداخت مبالغ مختلفی باشد. اداره مهاجرت برای آن که درخواست‌های ارائه شده را بررسی نماید، هزینه‌ای را دریافت می‌کند. اگر به تنهایی روند بیان شده را پشت سر می‌گذارید، باید 4240 دلار استرالیا بپردازید تا پرونده شما مورد ارزیابی قرار بگیرد.

در ارتباط با این موضوع باید بگوییم در صورتی که قصد دارید برای افرادی تحت عنوان همراه نیز درخواست ویزا دهید، به ازای هر شخص بالا و زیر 18 سال به ترتیب 2120 و 1060 دلار به رقم فوق اضافه خواهد شد. نکته دیگری که باید به آن اشاره داشته باشیم، اقساط دوم است. در این مرحله متقاضی اصلی و یا اعضای خانواده بالای 18 سال که  نمی‌توانند توانایی شرایط زبانی را فراهم کنند، باید به ترتیب 9795 و 4890 دلار را به مبالغی که گفتیم بیفزایند. آیا به دنبال آن هستید که از هزینه دقیق این ویزا برای خود مطلع شوید؟ در این صورت پیشنها ما به شما عزیزان استفاده از ابزار Visa pricing estimator است.

مدت زمان صدور ویزای استارت آپ استرالیا

مدت زمان صدور ویزای استارتاپ استرالیا

مدت زمان صدورویزای استارتاپ استرالیا به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال اگر مدارک ارائه شده توسط شما ناقص باشند، ممکن است درخواستتان بازگشت داده و یا رد شود. تعداد متقاضیانی که قبل از شما نیز اقدام کرده‌اند و عدم تکمیل صحیح یا کامل فرم‌ها نیز می‌توانند بر روی این بازه تاثیر گذار باشد. مدت زمان پردازش درخواست ویزا که توسط اداره مهاجرت اعلام شده چیزی در حدود 88 روز تا 9 ماه است.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق استارت آپ چه روندی را باید طی کرد؟

برای مهاجرت به استرالیا از طریق استارت آپ، اولین اقدامی که باید انجام دهید آشنایی با ویزای متناسب و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذش است که آنها را کمی قبل‌تر مورد بررسی قرار دادیم. پس از انجام این امور، نوبت به آن می‌رسد تا به سراغ دریافت دعوتنامه از ایالت بروید. برای این کار ملزم هستید درخواست علاقه‌مندی یا EOI را نگارش و ارائه دهید. پس از قبولی، زمان جمع آوری تمامی اسناد مورد نیاز و ارسال آنها، پس از پرداخت هزینه‌های دولتی است. در نهایت و پس از انجام ارزیابی نهایی، اداره مهاجرت از طریق ایمیل نتیجه را به شما اعلام خواهد کرد.

استارتاپهای موفق در استرالیا

اگر هنوز ایده‌ای برای پیاده سازی و نوشتن بیزینس پلن به ذهن شما خطور نکرده، بهتر است با استارتاپ‌های موفق در استرالیا آشنایی پیدا کنید. این کار می‌تواند به شما عزیزان در ایده گیری و نوشتن طرحی با شانس موفقیت بالا کمک شایانی کند. در ادامه همین قسمت فهرستی را قرار داده‌ایم که اسامی کسب و کارهای بیان شده را می‌توانید در آن مشاهده کنید. معمولا زمینه اصلی فعالیت بیزینس‌های مورد بحث در حیطه تکنولوژی و ارائه خدماتی جدید با این محوریت است.

 • Cluey Learning
 • Morse Micro
 • Gilmour space technologies
 • Bionic vision technologies
 • AgriWebb
 • Car next door
 • Tribe
 • Immutable
 • Fleet space technologies
 • Q_CTRL
 • Airwallex
  Canva
 • Judo bank
 • Secure code Warrior
 • Volt Bank
 • Athena
 • SocietyOne
 • Moula
 • Baraja
 • Nura
 • Plexus

سیستم امتیاز بندی ویزای استارت آپ استرالیا

یکی از مسائلی که به هنگام مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای استارت آپ مطرح می‌شود، اجباری بودن به دست آوردن حداقل امتیاز تعیین شده است که بر اساس شرایط متقاضی در زمینه‌های مختلفی به وی اعطا خواهند شد. مواردی نظیر سن، تسلط بر زبان انگلیسی، مدرک تحصیلی، دارایی‌ها و گردش مالی کسب و کار فاکتورهایی هستند که اداره مهاجرت بر پایه آنها سیستم امتیاز بندی ویزای استارتاپ استرالیا را بنا نهاده است.

برای کمک به شما عزیزان در راستای کسب اطلاعاتی دقیق در این باره، جدولی را قرار داده‌ایم که اطلاعات آن بر اساس آخرین اعلام سازمان بررسی کننده شرایط و درخواست‌ها تکمیل شده‌اند. روش دیگری که می‌توانیم به شما عزیزان برای مطلع شدن از وضعیت فعلیتان پیشنهاد کنیم، رفتن به سراغ Points calculator است.

فاکتور

توضیحات

امتیاز

سن

18–24  سال

20

25–32  سال

30

33–39 سال

25

40–44 سال

20

45–54 سال

15

55 یا بیشتر

0

توانایی زبان انگلیسی

Vocational English

5

Proficient English

10

مدارک تحصیلی

گواهی تجاری، دیپلم یا مدرک لیسانس توسط یک موسسه آموزشی استرالیایی؛ یا مدرک لیسانس به رسمیت شناخته شده توسط یک موسسه آموزشی با یک استاندارد شناخته شده

5

مدرک لیسانس در تجارت، علم یا فناوری توسط یک موسسه استرالیایی؛ یا مدرک لیسانس در کسب و کار، علم یا فناوری توسط یک موسسه آموزشی با یک استاندارد شناخته شده

10

دارایی‌های مالی

دارایی خالص تجاری و شخصی شما یا شریکتان در هر یک از 2 سال مالی قبل بلافاصله قبل از زمان دعوت حداقل:

 

 بالایAUD1,250,000 

5

 بالای AUD1,750,000

15

بالای  AUD2,250,000

25

بالای  AUD2,750,000

35

گردش مالی کسب و کار

اگر از شما برای درخواست ویزا در تاریخ 1 ژوئیه 2021 یا بعد از آن دعوت نامه گرفته‌اید، باید بیزینسی با گردش مالی مناسب داشته باشید. در ادامه میزان گردش و امتیازی که در پی آن کسب خواهید کرد را قرار داده‌ایم.

 

بالای AUD750,000

5

بالای  AUD1,250,000

15

بالای  AUD1.,750,000

25

بالای  AUD2,250,000​

35

صلاحیت‌های نوآوری در کسب و کار

  

اختراعات یا طرح هایی که حداقل یک سال قبل از آن زمان ثبت شده و در فعالیت های روزمره تجارت اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

15

برندهای تجاری که حداقل 1 سال قبل از آن زمان ثبت شده و در فعالیت‌های روزمره تجارت اصلی استفاده می‌شوند

10

مالکیت و مشارکت روزانه در مدیریت یک یا چند کسب و کار اصلی تحت یک قرارداد سرمایه گذاری مشترک رسمی که حداقل 1 سال قبل از زمان منعقد شده است.

5

بهره مالکیت در یک تجارت اصلی که کمتر از 50٪ از گردش مالی سالانه آن از تجارت صادراتی به دست می آید.

15

منافع مالکیت در یک کسب و کار اصلی بیش از 5 سال قبل نباشد:

 میانگین رشد سالانه در گردش مالی بیش از 20% در سال در طول 3 سال مالی مداوم داشته است.

 در حداقل یکی از 3 سال مالی، 10 کارمند یا بیشتر برای تعداد کل ساعات کاری استخدام کرده‌اند.

10

منافع مالکیت در کسب و کار اصلی که دریافت کرده است:

• کمک هزینه حداقل 10000 AUD  از یک نهاد دولتی در کشور شما برای اهداف راه اندازی اولیه یک تجارت، تجاری سازی محصول، توسعه کسب و کار یا گسترش کسب و کار

یا

سرمایه گذاری مخاطره آمیز حداقلی 100000 AUD، بیشتر از 4 سال قبل از زمان دعوت برای اهداف راه اندازی مرحله اولیه یک تجارت، تجاری سازی محصول، توسعه کسب و کار یا گسترش کسب و کار

10

Key success factors چیست؟

Key success factors یا فاکتورهای کلیدی موفقیت شرایطی هستند که با داشتن برخی از آنها می‌توانید ویزای موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. مواردی نظیر ایجاد موقعیت شغلی مناسبی برای 2 فرد مقیم با اقامت دائم یا شهروندی، داشتن درآمد سالانه 300000 دلار، جذب کردن سرمایه گذار، مشارکت در پروژه‌های دانشگاهی، به فروش رساندن ایده مطرح شده به قیمت حداقلی 2000000 دلار و ثبت اختراع در این دسته جای می‌گیرند.

Supporting success factors در ثبت فعالیتهای انجام شده چه نقشی دارد؟

Supporting success factors به شاخصه‌هایی گفته می‌شود که به مانند فاکتورهای کلیدی موفقیت تاثیر مستقیمی بر روی تبدیل اقامت از موقت به دائم دارند. این موارد شامل تطبیق دادن ایده نوآورانه در قسمت‌های دیگری از بیزینس، دریافت تاییدیه موفقیت از یک ایالت، تحت حمایت شرکت‌ها قرار گرفتن، راه اندازی 1 و یا مشارکت کردن در 2 بیزینس دیگر، به دست آوردن تقدیرنامه‌های رسمی و افزایش یا کمک به سرمایه اجتماعی می‌شوند.

سوالات متداول

آیا می‌توان پس از ورود به استرالیا از طریق ویزای استارت آپ، برای ادامه اقامت از روش‌های دیگر استفاده کرد؟

بله؛ اما لازم به ذکر است که روش‌های متنوعی برای این اقدام پیش رویتان هستند. اگر قصد ادامه مسیر سرمایه گذاری را دارید بهترین گزینه پیش روی شما فراهم کردن پیش نیازهای دریافت ویزای 888 است.

چگونه میتوان از طریق ویزای استارت آپ استرالیا به اقامت دائم این کشور دست یافت؟

برای آن که بتوانید از طریق ویزای استارت آپ استرالیا به اقامت دائم دستیابید،باید جداقل 3 سال در کشور مورد بحث زندگی کنید. درصورتی که 2 سال از این مدت را بر روی ایده خود کار کرده و تعداد مشخصی از شاخص‌های Key success و یا Supporting success  را داشته باشید شانس بالایی برای رسیدن به هدف نهایی خواهید داشت.

آیا ویزای استارت آپ با ویزای 188 استرالیا یکسان است؟

نمی‌توان گفت این دو یکسان هستند؛ اما ویزای استارت آپ استرالیا با نام 188 E نیز شناخته می‌شود که یکی از انواع مختلف ساب کلاس 188 به حساب می‌رود.

آیا ایالت‌های مختلف شرایطی متفاوت را برای اعطای ویزای استارت آپ دارند؟

بله. همان‌طور که بیان کردیم برای آن که بتوانید ویزای استارت آپی بگیرید، ملزم خواهید بود حمایت ایالتی را به دست آورید. معمولا هر یک از استان‌های کشور مورد بحث شرایطی خاص را به منظور گزینش واجدین شرایط در نظر دارند. با توجه به موارد بیان شده بهتر است ابتدا با الزامات مد نظر آنها آشنایی پیدا کنید تا بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید. بهترین اقدامی که می‌توانید در این راستا انجام دهید، مراجعه به سایت‌های اصلی هر یک از ایالت‌ها است.