🇪🇪 ویزای استارت آپ استونی

ویزای استارت آپ استونی

[flexy_breadcrumb]

بسیاری از افراد همواره به دنبال آن هستند تا با پیداکردن گزینه‌ای مناسب و آشنایی با روش‌های مهاجرتی ویزای مناسبی را اخذ کرده و برای انجام فعالیت مد نظر خود به کشوری خارجی مهاجرت کنند. در میان کشورهای اروپایی، گزینه‌های بسیار متنوعی در دسترس علاقه‌مندان به مهاجرت قرار دارند که برای ورود به آنها باید برای دریافت ویزای کشور مدنظر دست به اقدام بزنید. این روش‌ها را می‌توان شامل انواع مختلفی دانست که از جمله آنها می‌توان به سرمایه گذاری، اشتغال، تحصیلی و مواردی از این قبیل اشاره کرد. یکی از روش‌هایی که در فوق به آن اشاره نکردیم و امروزه تقریباً به عنوان یکی از مطرح‌ترین روش‌های موجود و در دسترس شناخته می‌شود، مهاجرت از طریق ویزای استارت آپ استونی است.

مهاجرت از این طریق می‌تواند پنجره‌ای رو به فرصت‌های مختلف باشد که از طریق آن قادر خواهید بود تا به کشوری خارجی وارد شده، در آن مشغول به راه اندازی کسب و کاری مرتبط با ایده‌ای شوید که به دنبال عملی کردنش در بستری مناسب بوده‌اید. استونی را می‌توان به عنوان کشوری معرفی کرد که در این زمینه سرمایه گذاری بسیاری کرده و یکی از فعال‌ترین کشورها در این زمینه به حساب می‌رود. دلیل این حد از فعالیت و جنب و جوش استونی در زمینه مورد بحث را می‌توان پیشبرد اقتصاد در زمینه‌های مختلف و افزایش روند رو به رشدی آن به حساب آورد. ما در این مطلب قصد داریم تا ویزای استارت آپ استونی را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار دهیم پس در صورتی که به آشنایی با این ویزا علاقه‌مند هستید، تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

ویزای استارت آپ استونی چیست؟

ویزای استارت آپ استونی چیست؟

ویزای استارت آپ استونی به افرادی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند اما قصد دارند استارت آپی را در محیطی مناسب راه اندازی کنند که و از حمایت‌های مختلفی بهره‌مند شوند، این امکان را می‌دهد تا به این کشور وارد شده و در زمینه مد نظرشان شروع به فعالیت کنند. آیا ایده مد نظر شما قابلیت نوآوری در زمینه‌ای خاص را دارد و پس از پیاده سازی آن می‌توانید به گسترش زمینه فعالیت و کار خود بپردازید؟ در این صورت روش مهاجرتی بیان شده به کشور مورد بحث می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های در دسترس شما باشد. برای استفاده از این روش، شما باید شرایطی خاص را داشته و طرحی مناسب را برای کسب و کار نوآورانه خود آماده سازی کنید؛ زیرا می‌توان گفت تنها در این صورت قادر خواهید بود تا برای رسیدن به هدف خود به این کشور وارد شوید. دولت این کشور فاندها و مزایای مختلفی را نیز در دسترس کسانی که در این مسیر موفق می‌شوند قرار داده است که آشنایی با آنها خالی از لطف نیست.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ استونی

تا به اینجای مطلب و با مطالعه موارد بیان شده ممکن است به استفاده از این روش علاقه زیادی پیدا کرده باشید. آشنایی با شرایط دریافت ویزای استارت آپ استونی می‌تواند این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا با فراهم کردن شرایط مورد نیاز قبل از اقدام برای استفاده از این روش شانس موفقیت خود را برای دریافت این ویزا افزایش دهید. اولین مسئله را می‌توان مربوط به شرایط زمینه فعالیت و طرح به حساب آورد. شما باید کسب و کاری را پیشنهاد دهید که مقیاس پذیری جهانی داشته باشد؛ این بدان معناست که پس از پیاده سازی و گسترش بتواند در سطح جهان به عنوان یکی از برجسته‌ترین استارت آپ‌ها شناخته شود و قابلیت برطرف کردن مشکلات بزرگ را داشته باشد. داشتن تمکن مالی و شرایط سنی مناسب را می‌توان به عنوان شروط دیگر فعالیت در این مسیر به حساب آورد.

اگر نگران میزان تمکن مالی ویزای استارت آپ استونی هستید باید عنوان کنیم که این مقدار بسیار پایین است به گونه‌ای که بسیاری از افراد پس از آشنایی با آن متعجب خواهند شد. متقاضیان ملزم خواهند بود که برای سال اول اقامتشان و به منظور تامین هزینه‌های زندگی خود در هر ماه 160 یورو سرمایه اولیه داشته باشند. این مبلغ، حداقل مبلغی است که از طریق آن قادر خواهید بود تا تنها زندگی خود را سپری کنید. به طور میانگین می‌توان گفت، برای تامین هزینه‌های مسکن احتمالی نیز ملزم هستید تا به صورت میانگین علاوه بر مبلغ بیان شده، 500 یورو دیگر را نیز تامین کنید.

مزایای دریافت ویزای استارت آپ استونی

مزایای دریافت ویزای استارت آپ استونی

همان‌طور که بیان شد، کشور مورد بحث سرمایه گذاری بسیاری را بر روی استارت آپ‌ها انجام داده و قصد داشته تا مزیت‌های مختلفی را برای افراد دارای ایده‌های برتر و نوآورانه فراهم کند تا از این طریق بهترین‌ها را به کشور خود جذب کند. به همین سبب و برای پیشروی در مسیر بیان شده به بهترین حالت ممکن، چشم اندازی تدوین و فراهم شده است که استونی قصد دارد تا از طریق آن در سال 2028 به عنوان بهترین اکوسیستم اروپایی شناخته شود. برخی از مزایا دیگر استفاده از این روش را می‌توان شامل موارد زیر دانست:

 • اخذ ویزا برای اعضای خانواده
 • به وجود آمدن موقعیت تبدیل اقامت موقت به دائم
 • تمکن مالی پایین
 • بهره‌مندی از فاندها و برنامه‌های حمایتی مختلف
 • ضروری نبودن مدرک زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استارت آپ استونی

همان‌طور که مستحضر هستید پس از بررسی شرایط دریافت این ویزا و در صورت علاقه‌مندی به اقدام برای دریافت آن شما ملزم خواهید بود تا درخواستی را به اداره مهاجرت کشور مد نظر ارائه دهید. به همراه درخواست مورد بحث و برای بررسی شرایط افراد، اداره مهاجرت استونی مدارکی خاص را نیز مشخص کرده است که باید به همراه فرم درخواست ویزا ارسال شوند که آنها را در لیست زیر مشاهده خواهید کرد:

 • تاییدیه کمیته بررسی استارت آپ برای طرح شما
 • مدارک مسافرتی
 • عکس
 • اسناد پرداخت هزینه‌های دولتی
 • داشتن بیمه نامه دارای اعتبار برای این کشور یا منطقه شینگن
 • مدارک مرتبط با محل اقامت برای اثبات برنامه‌ریزی‌شده بودن آن

روند اخذ ویزای استارت آپ استونی

پس از بررسی شرایط، مزایا و مدارک مورد نیاز برای استفاده از این روش حال نوبت به آن رسیده است تا روند اخذ ویزای استارت آپ استونی را مورد بررسی قرار دهیم تا پس از آشنایی با این روند بتوانید با چشمانی باز و آگاهی هر چه بیشتر روند مورد بحث را با موفقیت تا انتها طی کنید. این روند را به طور کلی می‌توان به 4 مرحله مختلف تقسیم بندی کرد. مرحله اول را می‌توان مربوط به تکمیل کردن فرم صلاحیت به حساب آورد. در این گام شما ملزم خواهید بود تا شرکت خود را از طریق تکمیل و آماده سازی مدارک مورد نیاز به کمیته بررسی کننده استارت آپ‌ها به صورت هرچه کامل‌تر معرفی کنید.

بهتر است به هنگام آماده سازی این مدارک در نظر داشته باشید که قصد دارید تا سرمایه گذار یا شتاب دهنده‌ای را برای سرمایه گذاری در طرح خود مجاب کنید. در مرحله بعدی، کمیته بررسی کننده که از فعالان این کشور در زمینه استارت آپ تشکیل شده است به بررسی درخواست و طرح شما خواهد پرداخت. اگر درخواست ارائه شده تایید شود، کدی منحصر به فرد برای برنامه مد نظر به شما ارائه می‌شود که در ادامه به آن احتیاج پیدا خواهید کرد. مرحله سوم مربوط به ارائه درخواست ویزای استارت آپ استونی است. کد بیان شده در مرحله قبلی به هنگام ارائه این کار ضروری بوده و باید برای دریافت این ویزا باید فرم مورد نیاز برای این کار را به صورت حضوری در سفارت، مرکز پلیس و یا گارد مرزی تکمیل و ارائه دهید.

زمانی که مراحل بیان شده را طی کنید و به گام آخر برسید تقریباً ویزای استارت آپ استونی را اخذ کرده و روند انجام این کار را به اتمام رسانده‌اید. در گام چهارم پاسخ نهایی درخواست ویزای مورد بحث به شما ارائه خواهد شد و به این هنگام شما باید پیش نیازهای سفر خود به کشور مورد بحث فراهم کرده و برای استقرار در آن و راه اندازی کسب و کار خود بستری مناسب را فراهم کنید.

با اخذ ویزای استارت آپ استونی چه مدت می‌توان در این کشور اقامت داشت؟

پس از تایید بیزینس پلن و درخواست ارائه شده و موافقت با درخواست این ویزا شما می‌توانید از اقامت موقت 6 ماهه در این کشور بهره‌مند شوید. پس از ورود به استونی با استفاده از این اجازه نامه اقامت شما ملزم خواهید بود تا مقدمات راه اندازی کسب و کار و را آماده سازی کرده و کار خود را آغاز کنید. پس از اتمام اقامت میزان پیشرفت شما مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که روند مناسبی را طی کرده باشید، 6 ماه دیگر به اقامت شما اضافه خواهد شد و این روند به گونه‌ای ادامه پیدا خواهد کرد که مدت زمان اقامت شما به 5 سال برسد. صاحبان استارت آپی که در استونی موفق شوند 5 سال به صورت موقت در این کشور فعالیت کنند، قادر خواهند بود تا برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند