🇬🇷 یونان

یونان

[flexy_breadcrumb]

اگر به آشنایی با کشورهای جهان و یا مهاجرت از طریق راه‌های مختلف به آنها فکر کرده باشید، بدون شک برای شما جالب و ضروری است که اطلاعاتی در ارتباط با برخی از این کشورها به دست بیاورید. یونان، به عنوان یکی از کشورهای اروپایی که به دلایل مختلف در صدر خبرها بوده است، ممکن است گزینه‌ای جالب برای تحقیق و آشنایی به نظر برسد. در صورتی که علاقه‌مند هستید تا اطلاعاتی در ارتباط با یونان از جنبه‌های مختلفی نظیر جغرافیا، شرایط آب و هوایی، تاریخچه، اقتصاد و مواردی از این قبیل آشنایی پیدا کید، تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

تاریخچه یونان

اگر بخواهیم در ارتباط با تاریخچه یونان صحبت کنیم، باید به گذشته خیلی دور برگردیم. سواحل دریای اژه یونان را می‌توان به عنوان یکی از اولین مناطقی به حساب آورد که تمدن بشری را به خود دیدند. بر اساس تحقیقات باستان شناسان می‌توان گفت، یونان به عنوان کشوری شناخته می‌شود که تمدن آن به 3000 تا 11000 سال قبل از میلاد مسیح باز می‌گردد. همچنین این کشور، در گذشته دور، یکی از رقبای ایران در تمدن و برقراری امپراطوری یکپارچه و قدرتمند بوده است.

جمعیت و مردم یونان

یونان از 11 میلیون نفر جمعیت تشکیل شده است که زبان رسمی آنها یونانی است. تنوع نژادی در این کشور، به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص و منحصر به فردی که دارد بسیار متنوع است. واحد پولی رایج در این کشور یورو است.

جغرافیای یونان

همان‌طور که مستحضر هستید، یونان یکی از کشورهای اروپایی است که از نظر جغرافیایی، در جنوب شرقی این قاره قرار گرفته است. این کشور، از جنوب به دریای مدیترانه ختم می‌شود و از سایر جهات با کشورهای مختلفی نظیر آلبانی، مقدونیه و ترکیه همسایه است. از طرفی یونان را می‌توان به عنوان جنوبی‌ترین کشور شبه جزیره بالکان و به حساب آورد که در موقعیت جالب جغرافیایی قرار دارد. حتی یونان را از نظر جغرافیایی می‌توان به عنوان کشوری بین قاره‌ای به حساب آورد زیرا در میان 3 قاره اروپا، آسیا و آفریقا قرار گرفته است.

نکته جالب دیگری که در ارتباط با جغرافیای یونان می‌توان گفت، این است که این کشور را تشکیل شده از 2 بخش کلی به حساب می‌آورند؛ بخش اول کشور اصلی و بخش دوم جزایر یونان. شاید باور این که یونان دارای 2000 جزیره است برای بیشتر افراد سخت باشد.

آب و هوای یونان

اگر به آب و هوای گرم علاقه دارید، می‌توانید یونان را به عنوان یکی از کشورهای مورد علاقه خود به حساب بیاورید. آب و هوای این کشور، از نوع گرم و مدیترانه‌ای است. این آب و هوا باعث شده است تا در فصل تابستان، مردم این کشور آب و هوایی گرم و خشک را تجربه کنند. این گرمی هوا در انتهای روز، با وزش بادهای روزانه قابل تحمل و تا حدود زیادی دلنشین می‌شود. این آب و هوای گرم و مدیترانه‌ای، تقریباً در اکثر مناطق یونان ثابت است؛ اما در مناطق کوهستانی، شاهد آب و هوایی خنک‌تر خواهید بود. در زمستان‌ها جنوب کشور آب و هوایی معتدل دارد؛ این در حالی است که در این فصل، مناطق کوهستانی یونان دوره‌ای سرد از سال را سپری می‌کنند.

کشاورزی در یونان

نمی‌توان گفت کشاورزی در یونان جزو اموری است که رونق بسیار بالایی دارد؛ زیرا محیطی مناسب برای این کار در دسترس نیست. تقریباً می‌توان گفت، جمعاً 20 درصد از خاک یونان را زمین‌های کشاورزی قابل کشت تشکیل داده‌اند. دلیل پایین بودن درصد زمین‌های کشاورزی این کشور آن است که کوه‌هایی با دامنه‌های پرشیب، بیشتر خاک یونان را تصاحب کرده‌اند.

اقتصاد یونان

اقتصاد یونان، اقتصادی تک محصول و یا تک زمینه‌ای نبوده و از چندین شاخه تشکیل شده است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های این کشور، صنعت گردشگری و توریست است. اگر بخواهیم دقیق‌تر به اقتصاد این کشور اروپایی نگاه کنیم، می‌توان گفت، بخش اعظم اقتصاد یونان در زمینه تولید ناخالص مربوط به بخش خدمات است.

نرخ بیکاری و تورم، از جمله فاکتورهای بسیار مهمی هستند که به هنگام بررسی اقتصاد هر کشوری باید به آنها توجه کرد. نرخ بیکاری در یونان 8.4 درصد و نرخ تورم این کشور3.6 درصد است. شاید شما هم بارها و بارها از بحران اقتصادی یونان شنیده باشید و بر این باور باشید که یونان، کشوری ورشکسته است؛ اما باید بگوییم این کشور، با وجود داشتن بحران اقتصادی، چندین بار به مرز ورشکستگی رسیده اما خود را از این مخمصه دور کرده است. نجات از ورشکستگی این کشور، بدون پرداخت هزینه نبوده و بخش قابل توجهی از تولیدات ناخالص و تعداد زیادی از موقعیت‌های شغلی این کشور را از بین برده است.