🇨🇾 مهاجرت کاری به قبرس

مهاجرت کاری به قبرس

[flexy_breadcrumb]

ممکن است کلمه‌ی مهاجرت این روزها زیاد به گوش شما خورده باشد یا قصد داشته باشید به یک کشوری مانند قبرس مهاجرت کنید. در واقع می‌توان گفت مهاجرت به یک کشور دیگر و ترک میهن خود یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین کارها در زندگی شما خواهد بود. آیا برای مهاجرت کشور قبرس را انتخاب کرده‌اید؟ کشور قبرس یکی از کشورهایی است که همیشه درهای خود را به رو مهاجران گشوده است. مهاجرت به قبرس راه‌ها و شیوه‌های مختلفی دارد؛ اما اصلی‌ترین راهی که مردم برای مهاجرت به قبرس انتخاب می‌کنند، مهاجرت کاری به قبرس و سرمایه‌گذاری است. قبرس یک کشور فوق‌العاده و شگفت‌انگیز است که فرصت‌های کاری زیادی را برای هر تخصص و مهارت ایجاد کرده است. در این راستا شما می‌توانید با فرا گرفتن یک مهارت به صورت تخصصی برای جذب کار در این کشور اقدام کنید.

قبرس

اخیراٌ کشور قبرس پیشرفت‌های زیادی در تمامی زمینه‌ها داشته است، به همین علت این کشور سرمایه‌گذاران، توریست‌ها و کسانی که قصد اقامت دائم در این کشور را دارند، جذب کرده است. بیش‌ترین قشری که قبرس را به عنوان اقامت دائم خود انتخاب می‌کنند، سرمایه‌گذاران و تجار هستند. چرا که این کشور اروپایی از لحاظ تجاری و سرمایه‌گذاری از بهترین کشورها در اتحادیه‌ی اروپا شناخته می‌شود.

جزیره‌ی دل‌انگیز قبرس پس از دو جزیره‌ی سیلسیا و ساردنیا، بزرگترین جزیره دریای مدیترانه است. این کشور از زیبایی بی‌نظیری بهره برده و پایتخت آن نیکوزیا است. نیکوزیا، از نظر مساحت نیز بزرگ‌تر از سایر شهرهای این کشور است.

ساکنین کشور قبرس حدود 1.2 میلیون نفر است که به قبرسی‌ها معروف هستند. این کشور از دو جامعه‌ی جداگانه با فرهنگ و تمدن و زبان متفاوت با یکدیگر تشکیل شده است. مردم یونانی نشین در قسمت قبرس جنوبی، با دین مسیحیت و زبان یونانی، هم‌چنین مردم ترک‌نشین در قسمت قبرس شمالی، با دین اسلام و زبان ترکی، سکونت دارند. مردم این دو قسمت نژاد، دین و زبان متفاوتی دارند که ریشه در آداب‌ و رسوم و تمدن مادری آن‌ها دارد. چندین فرهنگ مختلف نیز در کشور قبرس وجود دارد که به سه گروه روس‌ها، اتباع خارجی و پناهندگان غیرقانونی تقسیم‌بندی می‌شود.

زبانی که در کشور قبرس رایج است، بسته به منطقه‌ی زندگی متفاوت است. به طور مثال در قسمت قبرس جنوبی زبان یونانی و در قسمت قبرس شمالی زبان ترکی مرسوم است. در گذشته به دلیل اینکه قبرس یکی از مستعمره‌های بریتانیا بوده است، زبان انگلیسی در بین مردم محلی رواج زیادی پیدا کرده است، به طور که بسیاری از مردم ساکن قبرس به این زبان صحبت می‌کنند. شما می‌تونید با تسلط به زبان انگلیسی به این کشور مهاجرت کرده و به‌‌ راحتی زندگی کنید.

مهاجرت به قبرس از طریق کار

بهتر است قبل از اینکه برای مهاجرت به کشور قبرس اقدام کنید، با نحوه‌ی اخذ اقامت دائم و موقت در قبرس برای اتباع غیر اتحادیه‌ی اروپا مطلع شوید. افرادی که تابعیت اروپایی ندارند باید برای دریافت مجوز کار و اقامت موقت در کشور قبرس به اداره‌ی مهاجرت آن مراجعه کنند. مجوزهایی که توسط اداره‌ی مهاجرت به کسانی که تابعیت اروپایی ندارند اهدا می‌شود، اعتبار یک یا دو ساله دارد. متقاضیانی که توانسته اند مجوز را دریافت کنند، می‌توانند تنها 3 الی 4 ماه در خارج از کشور قبرس باشند. در صورتی که بیش‌تر از این مدت زمان در خارج از کشور قبرس، زمان خود را صرف کند، مجوز اهدا شده باطل می‌شود. می‌توانید پس از انقضای این مجوز دوباره به اداره‌ی مهاجرت قبرس مراجعه کرده و آن را تمدید کنید.

اگر متقاضی مهاجرت کاری به قبرس هستید، باید برای دریافت مجوز کاری و اقامت موقت در این کشور، نیاز است یک قرارداد یک ساله با یک شرکت بین‌المللی در کشور قبرس را ارائه دهید. یکی از شروطی که این قرارداد باید داشته باشد، میزان حقوقی است که با صاحب شرکت قرارداد بسته‌اید و حقوق سالیانه‌ی شما باید بیش از 20000 یورو باشد تا اداره‌ی مهاجرت موافقت خود را برای مهاجرت کاری به قبرس، اعلام کند.

برای افرادی که تابعیت اروپایی ندارند و کشور آن‌ها جزئی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا نیست، یافتن شغل و استخدام در کشور قبرس کمی دشوار است. شما در صورتی می‌توانید در یکی از شرکت‌های قبرس مشغول به کار شوید که 50 درصد از سهامداران این شرکت را اتباع خارجی تشکیل داده باشند. متاسفانه محدودیت‌های اداره مهاجرت برای کسانی که تابعیت اروپایی ندارند، بسیار شدید است.

اگر یک کمپانی بین‌المللی که در کشور قبرس به ثبت رسیده است، درخواست کار برای یک کارمند غیر اروپایی دهد، باید درخواست خود را به اداره مهاجرت، ارجاع دهد و هم‌چنین باید برای درخواست خود دلایل قانع‌کننده از واجد شرایط بودن کارمند غیر اروپایی ارائه دهد. پس از پذیرش دریافت کارمند غیر اروپایی توسط اداره‌ی مهاجرت، مجوز کار و اقامت برای فرد کارمند غیر اروپایی صادر شده و ارسال می‌شود و به این صورت شما می توانید مهاجرت کاری به قبرس را در برنامه خود قرار دهید.

یکی از مسائل مهم و قابل توجه در بحث مهاجرت کاری به قبرس، همراهی خانواده در امر مهاجرت است. خانواده‌های کسانی که تابعیت اتحادیه‌ی اروپا را ندارند، می‌توانند در یک درخواست جداگانه که تحت قانون اتحاد خانواده ارائه شده است، اقدام به دریافت اقامت موقت کنند. می‌توانید به همراه فرزندانی که زیر 18 سال سن دارند و همسر خود به کشور قبرس مهاجرت کنید که باید توجه داشته باشید مدت زمان استفاده از این مجوز یک ساله است. پس از 1 سال این مجوز برای خانواده‌ی شما منقضی می‌شود و پس از آن می‌توانید اقدام به تمدید کنید.

مجوز کار و مجوز خانواده به مدت 7 تا 10 پس از ارائه درخواست به اداره مهاجرت، آماده شده و به شما تحویل داده می‌شود. باید توجه داشته باشید چند روز قبل از پایان انقضاء مجوزها، مدارک لازم را تهیه کنید و به اداره‌ی مهاجرت مراجعه کنید تا مجوز شما تمدید شود.

اخذ اقامت دائم از طریق کار در قبرس

اخذ اقامت دائم از طریق کار برای کسانی که تابعیت غیر اروپایی دارند مشکل است؛ اما بدین معنا نیست که غیرممکن باشد. شما می‌توانید از طریق راه‌های مختلف برای جذب اقامت دائم در کشور اقدام کنید.

اگر بتوانید از طریق کار به اقامت دائم قبرس دست پیدا کنید، همسر و فرزندان شما نیز اقامت دائم را دریافت خواهند کرد. شرط استفاده از اقامت دائم برای فرزندان، رده‌ی سنی کم‌تر از 18 سال است و پس از آن شما می‌توانید خانواده‌ی خود را همراه با خود به این سفر ببرید، بدون آنکه نیازی به طی کردن مراحل مهاجرت به این کشور باشد.

برای دریافت اقامت دائم از طریق کار و مهاجرت به این طریق، نیاز است تا با مراحل و روش‌های کاریابی در این شرکت آشنا باشید. همانطور که ذکر شد یافتن کار برای مردم کشورهای خارج از اتحادیه‌ی اروپا کمی دشوار است، به‌همین علت در ادامه راه‌های اخذ اقامت دائم از طریق ویزای کار قبرس را برای شما شرح داده ایم.

دسته‌ی اول شامل کسانی است که قصد دارند یک بیزینس مخصوص به خود را در این کشور برپا کنند یا به زبان ساده برای خوداشتغالی در این کشور اقدام کنند. برپایی بیزینس مخصوص به خود در کشور قبرس شروط مختلفی دارد. در ابتدا باید از این کشور یک مجوز رسمی در اختیار داشته باشید تا بتوانید شروع به فعالیت کنید. دومین اصل اساسی در خوداشتغالی در این کشور، تأمین سرمایه‌ی کافی توسط خود شماست. شما باید برای بنای اولیه یک سرمایه‌ای بر حسب شغلی که قرار است ایجاد کنید، داشته باشید. سومین شرط برای راه‌اندازی کسب‌وکار مخصوص به خود، عدم تأثیر منفی بر اقتصاد جمهوری قبرس است. کسب‌وکار نوظهور شما نباید در چرخه‌ی اقتصادی کشور قبرس خللی ایجاد کند.

کسانی که قصد دارند در یک حرفه‌ی خاص، برای خود آزادانه مشغول به کار شوند.می‌توانند شغل مخصوص به خود را در این کشور بنا کنند. برای استفاده از این روش، شرط‌های متفاوتی وجود دارد. باید برای حرفه‌ای که قرار است در آن اشتغال ایجاد کنید، مدرک تحصیلی و علم لازم را داشته باشید. شرط دوم برای این راهکار، تقاضای کشور قبرس است. نیاز است تا جمهوری قبرس برای این حرفه یا شغل، تقاضای رسمی اعلام کند. سومین شرطی که برای این راه در پیش رو دارید، بودجه‌ی کافی است.

اگر از سمت کشور قبرس، درخواست کار دائم برای شما صادر شود، اداره مهاجرت این درخواست را قبول می‌کند و شما می‌تواند برای کار به کشور قبرس مهاجرت کنید. فقط در صورتی کارفرما این اجازه را دارد که نیروی خود را از اتباع خارجی جذب کند که نیروی متخصص در آن زمینه در کشور قبرس وجود نداشته باشد. علاوه بر آن نیاز است تا در کار سایر قبرسی‌هایی که مشغول به کار هستند، مشکلی ایجاد نشود.

اگر در کشوری که زندگی می‌کنید، درآمد بالا و آزادانه‌ای دارید به طوری که با مهاجرت شما به کشور قبرس این درآمد هم‌چنان ادامه داشته باشد و در کشور قبرس نیاز به هیچ‌گونه شغل یا تجارتی نباشد، می‌توانید برای دریافت اقامت دائم در این کشور اقدام کنید.

تمامی درخواست‌هایی که به کشور قبرس ارائه می‌شود. در ابتدا توسط هیئت مدیره‌ی این کشور بررسی می‌شود. در صورتی که درخواست شما مورد تأیید باشد، شما می‌توایند برای دریافت ویزای کاری به این سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید. به‌طور معمول بررسی درخواست‌ها و تأیید آن‌ها 12 ماه زمان می‌برد.

برترین شغل‌ها برای مهاجرت به قبرس از طریق کار

در هر کشوری، بعضی از شغل‌های طرفداران بیش‌تری را به خود جذب کرده است، هم‌چنین نیاز یک کشور یکی دیگر از عواملی است می‌تواند در پرمخاطب‌ترین شغل‌ها یک کشور موثر باشد. در ادامه با شغل‌هایی که در کشور قبرس، بیش‌ترین میزان افراد را به خود جذب کرده است، ذکر شده است. اگر بتوانید در شغل‌هایی نیاز بیش‌تری در کشور قبرس دارد، مهارت خود را افزایش دهید، شانس شما برای دریافت مجوز کاری در یک کشور همانند قبرس افزایش پیدا می‌کند. اگر شما هم مهاجرت به قبرس از طریق کار را در برنامه خود دارید با ما تا همراه باشید.

پرستاری در قبرس

پرستاری به یکی از جذاب‌ترین شغل‌ها در کشور قبرس تبدیل شده است. این شغل نه تنها در کشور قبرس بلکه در کشورها اروپایی، کانادا، استرالیا و نیوزلند طرفداران زیادی را پیدا کرده است. امروزه به دلیل مشکلات مرتبط به بهداشت و تغییرعادت‌های رفتاری، این شغل به‌عنوان یکی از برترین شغل‌های کشور قبرس شناخته می‌شود.

حسابرسی-در-قبرس

حسابرسی در قبرس

بسیاری از مردم این شغل را همان شغل حسابداری می‌پندارند، در صورتی که حسابرسی با شغل حسابداری کاملاً متفاوت است. اگر مسئولیت شغل حسابرسی را قبول کنید، باید از صحت سندها و مدارک امور مالی مطمئن شوید. حسابرس‌هایی که در کشور قبرس مشغول به فعالیت هستند، درآمد بالایی را دریافت می‌کنند. درآمد سالاانه این شغل حدود 22000 یورو در سال گزارش شده است. یکی از دلایل نیاز به این شغل، کمبود این مهارت در تمامی اتحادیه‌ی اروپاست. شما می‌توانید با گذراندن دوره‌های مربوط به حسابرسی و افزایش مهارت خود در این حیطه‌ی شغلی، یک موقعیت مناسب برای مهاجرت به کشور قبرس ایجاد کنید.

مهندسی در قبرس

همانطور که در تمامی دنیا، رشته‌ی مهندسی به یکی از برترین رشته‌ها تبدیل شده است، کشور قبرس نیز برای مهندسان اهمیت زیادی قائل است. مهندسی گرایشات مختلفی دارد که برای هر یک از این گرایش‌ها در کشور قبرس یک موقعیت شغلی خوب وجود دارد. مهندسی الکترونیک، مهندسی عمران، مدیران مهندسی، مهندسان مکانیک و مهندسی صنایع از گرایشات مهندسی هستند که طرفداران زیادی دارد. شرکت‌های زیادی در قبرس وجود دارد که برای بهبود شرایط سیستمی، شرایط طراحی و ساخت نیاز به مهندسین مختلف دارند. شما می‌توانید برای مهاجرت کاری به قبرس از این طریق عمل کنید.

دندان‌پزشکی در قبرس

دندان‌پزشکی یکی از بهترین حرفه‌هایی است که در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. برعکس کشور ایران این رشته وجه‌ی خوبی در بین کشورهای اروپایی ندارد؛ اما دندان‌پزشکی می‌تواند درآمد خوبی را برای شما به ارمغان آورد. در کشور قبرس به دلیل نیاز بالا و عدم علاقه‌ی مردم این کشور به این شغل، داندان‌پزشکی یکی از شغل‌هایی است که برای مهاجران کاری به کشور قبرس بسیار مناسب است. علاوه بر کشور قبرس، کشورهایی همانند فرانسه و فنلاند نیاز مبرمی به این شغل و حرفه دارند.

توسعه‌ی نرم افزاری در قبرس

یکی دیگر از شغل‌های پرطرفدار در بین تمامی کشورهای دنیا، توسعه‌ی نرم‌افزار است. امروزه به دلیل پیشرفت بشریت و مدرنیته‌ شدن زندگی‌های امروزی، استفاده از تکنولوژی روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند. یکی از اساسی‌ترین عنصرهای تکنولوژی در حال حاضر، نرم‌افزارها است.

این حرفه مدام در حال پیشرفت است و بیش‌ترین تقاضا را در سراسر جهان دارد. برای ورود به این حرفه نیاز است تا علم و مهارت مخصوص به این رشته را به صورت تخصصی فرا بگیرید. در صورتی که بتوانید برای مهاجرت کاری به کشور از طریق این رشته عمل کنید، می‌توانید درآمد خوبی از کشور قبرس دریافت کنید.

شرایط استخدام در قبرس

استخدام در در هر کشوری برای یک مهاجرت تازه وارد کار راحت و ساده‌ای نمی‌باشد چه بسا کشور مدنظر شما قبرس باشد که دارای بازار کار قوی نیست و شما باید در آن با افراد بومی رقابت کنید. اما از سال 2004 و با پیوستن قبرس به اتحادیه اروپا شرایط کمی تغییر کرد و با حضور کشورهای چند ملیتی اروپایی در قبرس و نیاز آنها به نیروی کار، بازار کار قبرس کمی گرمتر شد اما بازهم استخدام در قبرس کار راحتی نمی باشد. 

واحد پول قبرس

درآمد کار در کشور قبرس

آن دسته از متقاضیانی که برای مهاجرت کاری به قبرس برنامه ریزی می کنند بدون شک به میزان درآمد این کشورهم توجه کرده اند. درآمد در قبرس به شغلی که در آن مشغول به کار هستید بستگی دارد؛ اما به طور معمول 37،532 یورو میانگین درآمدی است که برای مشاغل مختلف در سال اعلام شده است. کم‌ترین میزان درآمد در کشور حدود 18000 يورو است. این میزان از درآمد به مرتبه تحصیلی شما نیز مرتبط است. اگر در مقطع تحصیلی دکترا برای این کشور مشغول به کار شوید، سالیانه 52000 یورو دریافت می‌کنید.

کار در قبرس شمالی

نمی توان کشور قبرس را به عنوان یکی کشور ایده آل برای کار در نظر گرفت ولی شرایط مناسبی را برای کار دارد برای مثال نرخ بیکاری در این کشور حدود 2% می باشد که بسیار مناسب است. شما باید 40 ساعت در هفته کار کنید و بیش از آن اضافه کاری در نظر گرفته می شود. از سال ۲۰۲۰، حداقل دستمزد ناخالص در قبرس ۲,۹۴۳ لیره، برآورد شده است که پس از کسریاتی همچون تأمین اجتماعی و سایر هزینه‌های دیگر، حداقل دستمزد خالص در ۲,۳۲۴ لیره خواهد بود، البته شما کمک هزینه هایی را دریافت خواهید کرد که می تواند شرایط را برای زندگی شما مناسب کند. پیشنهاد می کنیم مقاله کار در قبرس شمالی را مطالعه کنید تا همه اطلاعات را در این مورد کسب کنید.

حقوق کارگر در قبرس شمالی

شاید اصلی ترین راه ورود به قبرس شمالی خرید ملک و یا تحصیلی باشد اما اگر به هردلیل فردی بخواهد در قبرس و یا هر کشور دیگری مشغول شود به حقوق کارگر در قبرس شمالی فکر می کنید چرا که می داند حقوق کارگر تقریبا برابر با حداقل حقوق در این کشور است. اما برخی از مشاغل در قبرس شمالی که کمترین حقوق و دستمزد را دارند در زیر آورده ایم :

 • میانگین حقوق قبرس 2022: 1707 دلار
 • منشی: 1366 دلار
 • دستیار مدیر فروشگاه: 1263 دلار
 • گل فروشی: 1485 دلار
 • ملوان: 1417 دلار
 • مکانیک خودرو: 130 دلار
 • مهندس خودرو: 3175 دلار
 • کارگر ساختمانی: 1505 دلار
 • مدل عکس: 1760 دلار
 • اپراتور مرکز تماس: 1332 تومان
 • کارمند سوخت: 1230 دلار
 • گارسون هتل: 1230 دلار
 • آشپزی: 1315 دلار
 • آرایشگاه: 1555 دلار

کلام آخر

اگر برای مهاجرت، کشور قبرس را به عنوان مقصد و محل سکونت خود انتخاب کردید، بهتر است در ابتدا با راه‌های مهاجرت به این کشور و شرایط عمومی آن آشنا باشید. مهاجرت کاری یکی از راه‌های مهاجرتی است که بسیاری از کسانی که به این کشور مهاجرت می‌کنند، این روش مهاجرتی را انتخاب می‌کند. مهاجرت کاری به کشور قبرس برای کسانی که تابعیت اروپا را ندارند، کار مشکلی است؛ اما راه‌های متفاوتی وجود دارد تا شما بتوانید به این کشور از طریق کار مهاجرت کنید.

یکی از دغدغه‌های کسانی که مهاجرت کاری به این کشور را انتخاب می‌کنند، همراهی خانواده برای مهاجرت است. خوشبختانه شما می‌توانید با دریافت مجوز کاری از این کشور، برای مهاجرت خانواده خود اقدام کنید.

در مقاله‌ی بالا سعی شد به طور کامل راه‌های مهاجرتی از طریق کار ذکر شود. شما می‌توانید پس از مطالعه‌ی این مقاله نظرات، پیشنهادات خود را از طریق کامنت با شما به اشتراک بگذارید. اگر در طی پروسه‌ی مهاجرت کاری به این کشور به مشکلات مختلفی برخورد کردید، می‌توانید با ما در ارتباط باشید تا کارشناسان ما در درنامایگریشن در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما باشند.