🇳🇱 ویزای استارتاپ هلند

ویزای استارت آپ هلند

[flexy_breadcrumb]

اگر دارای ایده‌ای خاص هستید و قصد دارید تا برای راه اندازی آن به کشوری خارجی مهاجرت کنید، ویزای استارتاپ بهترین روش در دسترس شما خواهد بود. مناطق مختلفی در سطح جهان با فراهم کردن شرایطی مناسب به دنبال آن هستند تا به منظور بهبود وضعیت اقتصادی و پیشرفتشان در زمینه‌های متنوع افرادی که دارای طرح‌های نوآورانه با قابلیت تجاری سازی هستند را به پیاده سازی طرحشان در خود ترغیب کنند. یکی از کشورهایی که امکان بهره‌مندی از مزایای بسیاری را برای مهاجران خود فراهم کرده است را می‌توان هلند به حساب آورد.

در صورتی که علاقه‌مند هستید تا برای راه اندازی بیزینس و یا START-UP خود به این کشور بروید، بهتر است با ویزای استارتاپ هلند آشنایی پیدا کنید. ما در این مطلب قصد داریم تا به بررسی این مسئله از جنبه‌های مختلفی نظیر روند دریافت، شرایط، مدارک مورد نیاز، مزایا، تمکن مالی و هزینه‌هایش بپردازیم. در صورت علاقه‌مندی به آشنایی با موارد بیان شده تنها کافی است تا انتهای این مطلب با درنامایگریشن همراه باشید.

ویزای استارت آپ هلند چیست ؟

ویزای استارتاپ هلند را بیشتر بشناسید

این ویزا را می‌توان به عنوان مجوزی برای ورود شهروندان کشورهای غیر از اتحادیه اروپا به هلند برای راه اندازی کسب و کاری نوآورانه به حساب آورد. مدت زمانی که از این طریق حق حضور و پرداختن به امور مد نظرتان را خواهید داشت، 1 سال تعیین شده است. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که آیا این بازه زمان کمی برای راه اندازی و توانمند سازی یک بیزینس نیست؟ در این صورت باید عنوان کنیم که ممکن است این گونه باشد؛ اما دولت در این تایم انتظارات بسیاری از شما ندارد. هر فرد باید با کمک و یا راهنمایی گرفتن از یک تسهیل کننده محصول یا خدماتی جدید و نوآورانه را ارائه دهید.

پس از پایان سال اول در ویزای استارت آپ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

در ارتباط با ویزای استارتاپ هلند بیان کردیم که دریافت آن چه امکانات و محدودیت‌هایی را به همراه دارد. همان‌طور که مشاهده کردید، پس از اتمام سال اول کارآفرینان باید موفق به انجام کاری خاص آن هم با شرایطی مشخص شده باشند؛ اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که در صورت موفق شدن در این مسیر  چه اتفاقی رخ خواهد داد و باید چه کاری کرد؟

در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم افرادی که مرحله اول را با موفقیت پشت سر بگذارند قادر خواهند بود تا برای ادامه فعالیت برای دریافت اقامت خود اشتغالی یا معمولی که امکان کار به طور آزادانه را برایشان فراهم کند اقدام کنند. این مرحله را می‌توان به عنوان گام دوم در مسیری مهم به شمار آورد. اما کدام یک؟ اگر به دنبال اخذ اقامت دائم هلند هستید باید بدانید که قبل از ارائه درخواست برای رسیدن به آن باید 5 سال در کشور مورد بحث اقامت داشته باشید.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ هلند

شرایط خاصی برای افرادی که قصد دارند تا ویزای استارتاپ هلند را اخذ کنند وجود دارد که به هنگام ارزیابی آنها IND یا اداره مهاجرت هلند با RVO مشورت خواهد کرد. به طور کلی می‌توان گفت، شانس افرادی در این روند بیشتر خواهد بود که 5 شرط تعیین شده را داشته باشند. اولین و تقریباً مهم‌ترین فاکتوری که در این روند مورد توجه قرار می‌گیرد، همکاری با یک تسهیل کننده متخصص و قابل اعتماد است.

اگر سازمانی با این عنوان شما و ایده‌تان را برای استفاده از ویزای استارت آپ هلند تایید کند، اولین قدم را با موفقیت برداشته‌اید. اگر بیزینس پلنتان مناسب و قابل پیاده سازی باشد، بدون شک با ارائه محصول یا خدماتی نوآورانه همراه می‌شود. برای آن که نشان دهید شایستگی استفاده از مزایای مختلف start-up visa را دارید، باید دولت را مجاب نمایید که برنامه‌ای حساب شده برای پیشبرد ایده و تبدیلش به بیزینس در نظر دارید.

به مانند سایر مسیرهای مهاجرتی، هر فرد ملزم است در ابتدای روند IND را متقاعد کند که منابع مالی مورد نیاز برای تامین هزینه‌های خود و همراهانش را دارد. در انتهای معرفی شرایط اخذ ویزای استارتاپ هلند باید به این موضوع هم اشاره داشته باشیم فرد کارآفرین و تسهیل کننده تنها زمانی مورد تایید قرار می‌گیرند که در اتاق بازرگانی هلند کهKVK هم نامیده می‌شود ثبت شده باشند. شاید در انتهای این بخش برخی از مواردی که به آنها اشاره داشتیم، برایتان نا مفهوم باشند. برای آن که داده‌های صریح‌تری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، در ادامه هر یک از آنها را در بخش‌هایی جداگانه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

راه های اخذ ویزای استارت آپ

همکاری با یک تسهیل کننده متخصص و قابل اعتماد برای ویزای استارت آپ

همکاری با یک تسهیل کننده و یا متخصص در زمینه کسب و کاری که قصد اداره آن را دارید یکی از اصلی‌ترین شروطی است که IND بر سر راه متقاضیان قرار داده است. شما ملزم خواهید بود تا تسهیل کننده‌ای را بیابید که در مسیر راه اندازی بیزینس کمکتان کرده و مشاوره‌های مختلفی را در تمامی زمینه‌های مرتبط ارائه دهد.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که در چه زمینه‌هایی می‌توان از آنها کمک گرفت؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت مدیریت عملیاتی، بازاریابی، تحقیق و جست جو برای راه اندازی start-up  مواردی هستند که می‌توانید در آنها از یاری مجموعه بیان شده بهره‌مند شوید. همان‌طور که بیان کردیم، همکاری با یک تسهیل کننده قابل اعتماد و متخصص باید به اداره‌های ارزیاب اثبات شود که برای این کار توافق نامه‌ای بین طرفین عقد خواهد شد.

داشتن محصول یا خدمات نوآورانه برای ویزای استارتاپ هلند

با مشاهده شرط دوم شاید این سوال برای شما پیش بیاید که در چه حالتی محصول و یا خدمات ارائه شده نوآورانه محسوب می‌شوند؟ در پاسخ به این پرسش باید عنوان کنیم که سازمان‌های ارزیاب، شرایط مختلفی را به هنگام بررسی درخواست‌ها مد نظر قرار خواهند داد و تنها در صورتی که خدمات یا محصولات شما حداقل 3 مورد از فهرست زیر را داشته باشند نوآورانه به حساب می‌آیند.

  • رویکردی سازمانی و فرایندی نوآورانه و جدید
  • محصول یا خدمات در کشور هلند جدید به حساب بیایند
  • نتایج پیاده سازی شامل فناوری جدیدی باشد
  • ساختار/فرایند اصلی سازمانی
  • خدمات مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی
  • رویکرد اصلی حفظ انرژی
  • انطباق‌ها یا ترکیبات هوشمند و خلاقانه در خدمت برنامه‌های کاربردی بین بخشی
  • رویکرد خلاق یا نوآورانه در بازار
  • نوآوری اجتماعی

کارآفرین استارتاپی برنامه‌ای برای پیشبرد ایده و تبدیل آن به یک کسب و کار را داشته باشد

برای تبدیل یک start-up به کسب و کاری موفق، باید مراحل مختلف را پشت سر  بگذارید. شما ملزم هستید تحت عنوان یک برنامه گام به گام تمامی مراحلی را که به منظور رسیدن به این هدف قصد دارید پشت سر بگذارید را به دولت اعلام کنید. هدف اصلی‌ای که برای این اقدام در نظر گرفته شده آن است که ثابت کنید تنها سرمایه گذار و یا ذی نفع مالی نیستید و نقشی تاثیر گذار دارید.

پس از مطالعه این توضیحات برخی از کاربران دچار سردرگمی می‌شوند که با بیان چه داده‌هایی می‌توان به هدف مورد بحث رسید؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم با بیان و تشریح ساختار سازمان، شکل قانونی، پرسنل، هدف شرکت، ایده، محصولات و یا خدمات ارائه شده و دلایل نوآورانه بودن آنها و فعالیت‌های سال اول کسب و کار و تشریح برنامه ریزی  می‌توانید به هدفی که در سر دارید برسید و از این طریق مسیر گرفتن ویزای استارتاپ هلند را برای خود هموار نمایید.

بهترین استارتاپ هلند 2023

کارآفرینان استارتاپ و تسهیل کننده در اتاق بازرگانی هلند (KVK) ثبت شده باشند

برای آن که بتوانید خودتان را به عنوان کارآفرینی توانمند به اثبات برسانید، باید از طریق آماده سازی داکیومنت‌هایی که بسیاری از آنها را تا کنون مورد بررسی قرار دادیم ثابت نمایید که بیزینستان در میان سایر start-upها حرفی برای گفتن داشته و می‌تواند تاثیرات مثبتی را در کشور بگذارد.

آیا به دلیل عدم آشنایی با پیش نیازهای دستیابی به این هدف و یا دلایلی دیگر در مسیر پیش رو با شکست مواجه شده‌اید؟ پس باید بدانید اینجاست که تسهیل کننده ثبت شده می‌تواند به کمک شما بیاید. اگر این سازمان کد بازرگانی داشته باشد، می‌تواند در گرفتن ویزای استارتاپ هلند کمک شایانی به شما کند.

کار آفرین پول (منابع) کافی برای اقامت و زندگی در هلند داشته باشد

معمولاً زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، تمکن مالی موضوعی به حساب می‌رود که نا خودآگاه به ذهن بسیاری از افراد خطور می‌کند. دولت کشورهای مختلف برای آن که از به وجود آمدن مشکلات مالی برای تازه واردان جلوگیری نماید، از آنها انتظار دارند توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی‌شان را داشته باشند. آیا متقاضی استفاده از ویزای استارتاپ هلند هستید؟

در این صورت باید از طریق ارائه اسناد رسمی بانکی نشان دهید که مبلغی معادل 70 درصد حداقل حقوق را برای 1 سال آینده در حساب خود دارید. آیا نمی‌توانید از پس این پیش نیاز بر بیایید؟ پس بهتر است مسیری جایگزین را به شما پیشنهاد کنیم. زمانی که قصد دارید تسهیل کننده‌ای را برای خود بیابید، باید توجه داشته باشید که سازمان‌های مد نظرتان مسئولیت تامین مخارج و حمایت مالی از شما را بر عهده بگیرد.

مزایای ویزای استارتاپ هلند

پس از بررسی چیستی این روش و شرایط آن نوبت به صحبت کردن در ارتباط با مزایای ویزای استارتاپ هلند می‌رسد. با اطلاع از این موارد شما قادر خواهید بود تا با قطعیت بیشتری در این مسیر پای بگذارید. اگر به دنبال آن هستید که هنگام مهاجرت به کشوری خارجی از همراهی اعضای خانواده خود لذت ببرید، این مسیر می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برایتان به حساب برود. راه اندازی کسب و کار در کشوری که به start-up ها و ایجاد نوآوری توجه زیادی دارد را می‌توان به عنوان موقعیتی بسیار مناسب دانست و از این طریق قادر خواهید بود تا در اکو سیستمی استارت آپی که روند رو به رشد قابل توجهی دارد نیز فعالیت و پیشرفت کنید.

تمامی مزیت‌های بیان شده تا به اینجا در مورد متقاضی و بیزینس او بوده و حال نوبت به بررسی مزایای در دسترس برای افراد همراه او رسیده است. فرزندان دارنده ویزای استارتاپ هلند قادر خواهند بود تا به راحتی در مدارس  این کشور که آموزش آن بر اساس سیستمی نوین شکل گرفته تحصیل کنند؛ علاوه بر این، همسر او نیز اجازه اشتغال در هلند و درآمدزایی را خواهد داشت.

مزایا و روند دریافت ویزای استارتاپ هلند

روند دریافت ویزای استارت آپ هلند

همان‌طور که مشاهده کردید، در قسمت‌های بالایی به بررسی روند بعد از پذیرفته شدن درخواست ویزا استارتاپ هلند و ورود به کشور مورد بحث پرداختیم تا حدوداً با آینده درخواستتان آشنایتان کنیم. حال ممکن است این سوال شما پیش آمده باشد که برای رسیدن به اقامت مقصد بیان شده چه مسیری پیش روی شما قرار دارد؟ اگر بخواهیم به این پرسش پاسخ دهیم، باید بگوییم که روند موجود به دو قسمت تقسیم بندی می‌شوند. در بخش اول مراحلی جای خواهند داشت که مربوط به گرفتن ویزای استارت آپ هلند بوده و مابقی برای گام‌های بعدی هستند.

ارسال درخواست و پرداخت هزینه‌های تعیین شده، دریافت بررسی‌اش توسط اداره مهاجرت، تصمیمی گیری نهایی و اعلام نتیجه، دریافت MVV و سفر به هلند مواردی هستند که در نخستین دسته جای دارند. در مرحله اول افراد یا نیازمند دریافت اقامت موقت (mvv) هستند و یا خیر. اگر ملزم به دریافت آن هستید و هنوز برایش اقدامی نکرده‌اید جای نگرانی نیست؛ زیرا می‌توانید به صورت هم‌زمان درخواستتان را برای آن و  ویزای استارت آپ هلند ارائه دهید. زمانی که سفارت تقاضایتان را دریافت می‌کند آن را به IND یا اداره مهاجرت ارجاع می‌دهد، فرم‌ها و اسناد دریافتی بررسی خواهند شد.

در صورت نبود نواقص و واجد شرایط بودن، اجازه ورود به منظور راه بیزینس معرفی شده را صادر می‌کند. در حالت دیگر این سازمان به شما نامه‌ای ارسال و در آن مواردی که ملزم به ارائه‌شان هستید را به همراه ددلاینی برای تکمیلشان به شما اعلام می‌کند. آیا به دنبال آن هستید تا با مطلع شدن از فاکتورهای مهم و حائز اهمیت در این روند و تامین کردن پیش نیازهای ضروری شانس خود را برای موفقیت افزایش دهید؟ پس توجه بسیاری به تسهیل کننده، نوآوری، طرح گام به گام، ثبت در دفتر تجارت بازرگانی و گرفتن توصیه نامه مثبت ROV (وزارت امور اقتصادی) داشته باشید.

تسهیل گر چیست؟

با مطالعه این مطلب چندین بار نام تسهیل گر به گوش شما خورده اما هیچ توضیحی در ارتباط با آن ارائه نشده است؛ به همین سبب نیز جای دارد تا در این قسمت به معرفی‌اش بپردازیم. همان‌طور که بیان شد، اگر قصد دارید تا ویزای استارتاپ هلند را کسب کنید باید یک مربی تجاری در کنار خود داشته باشید که به آن، تسهیل گر گفته می‌شود. این فرد یا سازمان باید ویژگی‌هایی را داشته باشد که در می‌توان آنها را شامل داشتن تجربه در هدایت start-up ها، نداشتن مشکلات مالی، نداشتن وضعیت منفی از نظر مالی و نداشتن نسبت فامیل تا درجه سوم دانست.

در قسمت‌های قبلی بیان کردیم که IND به هنگام بررسی و ارزیابی درخواست‌ها با RVO همکاری می‌کند. یکی از نقش‌های این مجموعه در مسیر مورد بحث را می‌توان بررسی و ارزیابی تسهیل گر و تاییدش دانست؛ علاوه بر این سازمان مورد بحث لیستی از واجدین شرایط را نیز آماده می‌کند که مطالعه آن می‌تواند کمک بزرگی به شما کند.

سخن آخر

ویزای استارتاپ هلند یکی از روش‌هایی است که افراد مختلفی به استفاده از آن علاقه‌مند هستند. به هنگام اقدام برای اخذ این مجوز اقامتی شما باید به مواردی که در این مطلب به بیان شدند توجه زیادی کنید و قبل از شروع روند و به منظور افزایش شانس موفقیتتان شرایط مورد نیاز و مد نظر اداره مهاجرت را فراهم کنید. در صورتی که با انجام این کار آشنایی ندارید، بهترین گزینه برای شما مشورت و راهنمایی گرفتن  مشاوران با تجربه سازمان مهاجرتی درنامایگریشن است.

با این کار قادر خواهید بود تا در تهیه بیزینس پلنی قابل قبول و حساب شده، تکمیل فرم‌ها و نحوه ارسال درخواست اطلاعاتی کامل دریافت و امور بیان شده را به بهترین نحو ممکن به انجام برسانید؛ علاوه بر این اگر  به آشنایی با مواردی نظیر مهاجرت به هلند و مسائل مرتبط با تحصیل در این کشور علاقه‌مند هستید، می‌توانید از مطالب مختلف و جامعی که در همین سایت قرار داده شده‌اند نیز بهره ببرید.