🇨🇾 مهاجرت تحصیلی به قبرس

مهاجرت تحصیلی به قبرس

[flexy_breadcrumb]

امروزه بسیاری از دانشجویان یا دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل در یک کشور دیگر را دارند، کشور قبرس را به‌عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند. در صورتی که قصد دارید برای ادامه تحصیل چه در مقطع کارشناسی چه در مقطع ارشد یا دکترا اقدام به مهاجرت کنید، بهتر است در ابتدا ویژگی کشورهای مختلف را بشناسید. کشور قبرس یکی از کشورهای حوزه‌ی مدیترانه است که هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا جذب خود می‌کند. یکی از فواید کشور قبرس مورد تایید بودن این کشور برای وزارت علوم و بهداشت ایران است. در صورتی که شما توانستید به کشور قبرس مهاجرت کنید و در هر مقطع مدرک کسب کنید، می‌توانید پس از آن به ادامه‌ تحصیل در ایران بپردازید. در ادامه تمامی نکات مهم برای مهاجرت تحصیلی به قبرس شرح داده شده است. شما می‌توانید با مطالعه‌ی این مقاله با شرایط و قوانین تحصیلی کشور قبرس از زبان درنامایگریشن آشنا شوید.

انتخاب کشور قبرس برای تحصیل

امروزه تحصیل در قبرس طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. چرا که دانشگاه‌های این کشور از رنکینگ جهانی مناسبی برخوردار هستند. هم‌چنین این کشور امکانات خوبی را برای دانشجویان فراهم کرده است. هزینه‌های تحصیل و اقامت در کشور قبرس در مقایسه با بسیاری از کشورها بسیار کم‌تر است. دانشگاه‌های کشور قبرس این امکان را به وجود آورده است که شما بتوانید در تمامی رشته‌های مختلف اقدام به تحصیل کنید.

کشور قبرس تنوع رشته بسیار بالایی دارد. اگر شما در زمینه‌ی هنر علاقه‌مند هستید، می‌توانید در رشته‌های مختلفی مانند نقاشی یا موسیقی مشغول به تحصیل شوید. یکی از رشته‌های پرطرفدار در کشور قبرس، رشته‌های زیر شاخه پزشکی است. شما اگر به‌دنبال رشته‌هایی مانند پزشکی هستید، می‌توانید در رشته‌های مختلفی مانند داروسازی، دندا‌پزشکی یا پزشکی اقدام به مهاجرت و تحصیل در این کشور کنید.

یکی از دلایلی که بسیاری از ایرانیان برای تحصیل به این کشور مهاجرت می‌کنند، رشته‌های پرطرفدار مانند پزشکی و پیراپزشکی است. در این کشور ورود به این رشته‌ها نیاز به آزمون ورودی ندارد و شما می‌توانید این رشته‌ها را به‌عنوان رشته خود در دانشگاه انتخاب کنید. اگر بتوانید هزینه‌هایی که برای این رشته وجود دارد را پرداخت کنید، می‌توانید بدون آزمون ورودی وارد این رشته‌ها شوید. یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید، قبول مدرک شما توسط وزارت علوم و بهداشت است. اگر شما در هر رشته‌ای اقدام به تحصیل در این کشور کرده‌اید و قصد داشتید پس از آن به ایران بازگردید، مدرک شما مورد قبول ایران است و می‌توانید پس از آن به ادامه تحصیل بپردازید. یکی دیگر از فواید کشور قبرس برای ادامه تحصیل، امکان کار دانشجویی در این کشور است. دانشگاه‌های کشور قبرس به شما این اجازه را می‌دهند تا در این کشور در کنار تحصیل به کارکردن بپردازید. در صورتی که در دوران کارشناسی 10 ساعت کار دانشجویی و در دوران ارشد 20 ساعت کار دانشجویی مجاز است. دانشگاه‌های قبرس علاوه بر اینکه مورد تایید ایران هستند، کشورهای مانند آمریکا و اروپا و کانادا این دانشگاه‌ها را قبول دارند.

تحصیل در مدارس قبرس

بسیاری از کسانی که به قبرس مهاجرت می‌کنند برای تحصیل در مقطع دانشگاه اقدام می‌کنند. در صورتی که شما می‌توانید فرزندان خود را برای تحصیل در مقطع دبستان یا دبیرستان به مدارس و دبیرستان قبرس راهی کنید. در کشور قبرس دبستان‌هایی وجود دارد که با وجود هزینه‌ی کمی که می‌پردازید، از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بسیاری از دبستان‌های این کشور جزء دبستان‌های بین‌المللی محسوب می‌شوند. برای ثبت‌نام در مدارس بین‌المللی کشور قبرس محدودیت سنی وجود ندارد. شما می‌توانید بین 3 تا 18 سالگی در این مدارس ثبت‌نام کنید. در ادامه چند مدرسه‌ی خوب در این کشور ذکر شده است.

مدرسه خصوصی هریتیج، مدرسه آمریکایی لارکانا، آکادمی آمریکایی نیکوزیه، آکادمی انگلیسی نیکوزیا، مدرسه فالکون قبرس، دبیرستان زنیون از مدارسی هستند که شما می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی در این مدارس اقدام کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید برای مهاجرت تحصیلی به مدارس، مدارس باکیفیت را انتخاب کنید. چرا که برای هزینه‌ای که می‌پردازید باید مدارس از کیفیت و امکانات بالایی برخوردار باشند.

برای ورود به این مدارس باید آزمون ورودی بدهید. زبانی که نیاز است برای آزمون ورودی شرکت کنید، یکی از زبان‌های انگلیسی، ترکی و یونانی است. به این نکته توجه داشته باشید اگر به زبان انگلیسی مسلط هستید، در این مدارس این کشور سطح زبان ترکی و یونانی نیز سنجش می‌شود.

دانش‌آموزان خارج از اتحادیه‌ی اروپا برای تحصیل در این مقطع باید ویزای دانش‌آموزی اخذ کنند. باید توجه داشته باشید که همراه با ویزای دانش‌آموزی نمی‎توانید ویزای همراهی دریافت کنید. در این صورت شما باید به تنهایی فرزندان خود را برای تحصیل به قبرس بفرستید. شما می‌توانید برای جویا شدن احوال فرزندان خود به مدت 90 روز ویزای تفریحی دریافت کنید و فقط به مدت 90 روز همراه با فرزندان خود باشید.

تحصیل در دبیرستان‌های قبرس شمالی

این بخش بیشتر مناسب آن دسته از مهاجرانی است که با روش‌هایی مانند خرید ملک وارد قبرس شده‌اند و حالا می‌خواهند فرزندان خود را در مدارس و بیرستان‌های قبرس ثبت‌نام کنند. شما برای تحصیل در دبیرستان‌های قبرس شمالی باید به نکاتی مانند سیستم آموزشی، هزینه‌ها و کیفیت مدارس توجه کنید. مدارس دولتی می‌توانند گزینه ای مناسب برای تحصیل در دبیرستان ها باشند ولی زبان ارائه شده در این مراکز ترکی است و زبان انگلیسی زبان دوم این مدارس است.

شما باید به کیفیت مدارس توجه ویژه‌ای داشته باشید که پیشنهاد می کنیم مدارسی مانند : مدرسه فولی در قبرس، مدرسه انگلیسی Kyrenia، کالج بریتانیایی نکات (NBC) را در برنامه خود قرار دهید. سیستم نمره دهی در قبرس شما از 1 تا 10 است که بالاترین نمره 10 است. سیستم تحصیل در این مدارس به این صورت است که متقاضیان دبیرستان باید سنی در بازه 12 تا 18 سال را داشته باشند.

شرایط تحصیلی در قبرس در سال 2021

کشور قبرس یکی از معدود کشورهایی بود که در زمان دوران کرونا، درهای خود را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی گشود. در زمان کرونا دانشجویانی که قصد داشتند به این کشور مهاجرت کنند، می‌توانستند از سال 2020 به این کشور سفر کنند. اگر از ماه سپتامبر به این کشور مهاجرت کنید و برای تحصیل خود اقدام کنید، می‌توانید وارد طرح قرنطینه‌ی اجباری نشوید. کشور قبرس این امکان برای دانشجویانی که مبتلا به کرونا هستند به وجود آورده که اگر علائم کرونا در شما وجود داشته باشد، محل اقامت جداگانه رایگان در اختیار شما قرار دهد.

هم‌چنین دولت قبرس 500 لیر به دانشجویان ورودی به این کشور اهدا می‌کند. در این صورت شما می‌توانید با این هزینه لوازم ضروری را برای خود تهیه کنید. یکی از نکاتی که باید توجه داشته باشید قبل از ورود به دانشگاه‌های قبرس، در فرودگاه به صورت رایگان تست کرونا از شما گرفته می‌شود.

با توجه به قوانین کشور قبرس در شرایط کرونا، در صورتی می‌توانید وارد کشور قبرس شوید که تست کرونای شما منفی باشد. اگر تست شما مثبت باشد باید به مدت 14 روز قرنطینه شوید. در کشور قبرس برای دانشجویان ورودی 2021 محدودیت‌های کم‌تری نسبت به سایر کشورها اعمال شده است. در حال حاضر دانشگاه‌های معتبر این کشور اقدام به پذیرش دانشجوی جدید کرده است. هم‌چنین پرواز به کشور قبرس هم‌چنان برقرار است. به‌همین دلیل اگر قصد دارید زودتر مهاجرت کنید، می‌توانید کشور قبرس را به‌عنوان مقصد خود انتخاب کنید.

تحصیل در کشور قبرس بدون مدرک آیلتس

در بسیاری از کشورهای اروپائی و کشورهایی مانند آمریکا و کانادا برای ورود به دانشگاه‌ها نیاز به مدرک زبان همانند آیلتس و تافل است. در کشور قبرس برای ورود به دانشگاه‌ها اجباری به داشتن مدرک‌های زبان نیست. اگر دانشجویان جدیدالورود به زبان انگلیسی مسلط باشند، می‌توانند در آزمون ورودی زبان موفق شوند. اگر بتوانید آزمون ورودی زبان را پشت سر بگذارید، می‌توانید وارد ترم اول دانشگاه شوید. در صورتی که به زبان انگلیسی مسلط نباشید یا نتوانید آزمون ورودی زبان را به‌خوبی پشت سر بگذارید، دانشگاه برای شما کورس‌های مختلف قرار می‌دهد تا بتوانید زبان خود را پرورش دهید.

یکی از فواید دانشگاه‌های این کشور امکان شرکت در دوره‌های زبان برای والدین دانشجویان است. عدم نیاز به مدرک زبان برای تمامی مقاطع دانشجویی است. شما می‌توانید حتی برای مقطع دکترا نیز بدون مدرک زبان به این کشور مهاجرت کنید. یکی از دلایل محبوبیت این کشور برای ایرانیان، عدم نیاز به مدرک زبان است. هم‌چنین هزینه‌های زندگی در کشور قبرس پایین است.

مزایای کشور قبرس برای تحصیل

برای مهاجرت از طریق تحصیل باید در ابتدا مطالعات مختلفی روی کشورهای مختلف انجام دهید. باید مزایا و معایب هر کشوری را که در مد نظرتان است، لیست کنید تا بتوانید به بهترین نحو تصمیم‌گیری کنید. کشور قبرس یکی از کشورهایی است که می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. چرا که این کشور از امکانات رفاهی بالایی برخوردار است. آب و هوای خوب و معتدل، امکانات تفریح و بازدید از نقاط گردشگری در کشور قبرس، از نظر جغرافیایی نزدیک‌بودن به ایران، عدم نیاز به ویزا، زبان ترکی و انگلیسی و …. از سری دلایلی است که کشور قبرس از کشورهای مورد علاقه دانشجویان ایرانی است.

علاوه بر تمام امکانات رفاهی و تفریحی که این کشور برای دانشجویان خود فراهم کرده است، سایر عوامل نیز باعث شده است که دانشگاه‌های این کشور از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

  • تحصیل در کشور قبرس این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که پس از مدتی دانشگاه خود را تغییر دهید. در دوره‌ی کارشناسی پس از 2 سال می‌توانید دانشگاه خود را تغییر دهید و به دانشگاه دیگری نقل مکان کنید؛
  • برای تحصیل در این کشور در تمامی مقاطع نیاز به مدرک زبان نیست؛
  • دانشگاه‌های این کشور این امکان را به وجود آورده است که تمامی رشته‌های دلخواه دانشجویان را ارائه دهد؛
  • در دانشگاه‌های این کشور رشته‌های خاص و متفاوتی برای علاقمندان به این رشته‌‌ها وجود دارد. رشته‌هایی همانند انیمیشن‌سازی و بازی‌سازی از رشته‌هایی هستند که علاقمندان مخصوص به خود را دارند؛

تحصیل در قبرس شمالی و مزایای آن

همان طور که در بخش بالا به مزایای تحصیل در قبرس اشاره کردیم باید بگوییم که قبرس از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است و هر یک از آنها شرایط خاص خود را دارند و هر متقاضی بسته به شرایط خود قبرس جنوبی یا شمالی را انتخاب می کند. تجربه تحصیل در قبرس شمالی و مزایای تحصیل در این کشور مقاله ای است که در آن به این بخش از قبرس پرداخته‌ایم. همه ما می‌دانیم کشورهای بهتر و دانشگاه‌های بهتری نسبت به قبرس وجود دارد اما افراد براساس شرایط و دلایل خود قبرس شمالی را برای تحیل انتخاب می‌کنند. قبرس شمالی از جمله کشورهایی است که سیستم آموزشی آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و استانداردهای آموزشی آن دقیقا مطابق دانشگاه‌های بین‌المللی معتبر دنیا است، بهمین دلیل مدارک آن در آمریکا،کانادا و اروپا مورد پذیرش است. تحصیل در این کشور دارای مزایایی هم است مانند هزینه پایین تحصیل در آن، اخذ راحت پذیرش و ویزای تحصیلی قبرس، بدون آزمون می توانید در رشته پزشکی تحصیل کنید، بدون مدرک زبان می‌توانید تحصیل را آغاز کنید، امکان مهاجرت به آمریکا و اروپا و انجام کارپاره وقت و ده‌ها مزیت دیگر باعث شده است تا بسیار مهاجرت تحصیلی به قبرس شمالی را انتخاب کنند و در برنامه خود قرار دهند.

 

هزینه تحصیل در قبرس

برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل نیاز است تا با هزینه‌هایی که برای تحصیل می‌پردازید، آشنا باشید. هزینه‌های زندگی در کشور قبرس نسبت به کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه‌تر است. شهریه‌ی سالیانه در کشور قبرس بسته به مقطع و رشته‌ی تحصیلی شما متفاوت است. به‌ صورت کلی هزینه‌ای که باید برای کارشناسی پرداخت کنید4000 دلار آمریکا و برای کارشناسی ارشد به‌طور معمول 2000 دلار است. ممکن است بعضی از دانشگاه‌های خوب در کشور قبرس، بورسیه‌های خوبی برای دانشجویان در نظر بگیرد. دانشگاه ENU یکی از دانشگاه‌های برتر قبرس است که هر ساله تعداد زیادی دانشجو را بورسیه‌ی دانشگاه خود می‌کند. در صورتی که بورسیه‌ی یکی از دانشگاه‌های قبرس شوید، احتیاجی به پرداخت کامل شهریه در این دانشگاه نیست. فقط نیاز است تا هزینه‌های زندگی در این کشور را پرداخت کنید. دانشگاه EMU تا سقف 50 درصد شهریه‌ دانشگاه را کاهش می‌دهد و به همین دلیل بخشی از هرینه‌های مربوط به تحصیل در قبرس کاهش پیدا می‌کند.

اگر قصد دارید هزینه‌های مهاجرت به قبرس کاهش پیدا کند، می‌توانید از خوابگاه‌های دانشجویی که در دانشگاه‌ها قرار دارد، استفاده کنید. هزینه‌ی خوابگاه همراه با سه وعده‌ی غذایی ماهیانه 350 دلار هزینه دارد. یکی از دلایل انتخاب مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل ، مناسب‌بودن این کشور برای دانشجویان با توان مالی مختلف است. به‌همین دلیل مهاجرت به این کشور فرصتی برای تمام دانشجویانی است که قصد دارند در یک دانشگاه اروپائی به ادامه تحصیل بپردازند.

هزینه تحصیل در قبرس به همراه معرفی دانشگاه های ارزان قبرس

یکی از اصلی ترین سوالاتی که ذهن متقاضیان ویزای تحصیلی قبرس را درگیر می کند این است که هزینه تحصیل در قبرس به چه اندازه می باشد؟ آیا می توان به صورت رایگان در قبرس تحصیل کرد؟ و سالاتی از این نوع که باید که در مقاله ای به صورت مفصل به هزینه تحصیل در قبرس و معرفی دانشگاه های ارزان این کشور پرداخته ایم البته بارها اشاره کرده ایم که نباید هر دانشگاه این کشور ر انتخاب کنیم و باید دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم را در لیست انتخابی خود قرار دهیم.

هزینه تحصیل در قبرس شمالی

همان‌طور که در این مقاله بارها به این نکته اشاره کرده ایم که قبرس از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است و هر بخش آن دارای قوانین مشخص خود است. قبرس شمالی از استقبال زیادی برخوردار است چرا که زیر نظر دولت ترکیه اداره می‌شود و اکثر ایرانیان این بخش را انتخاب می‌کنند. هزینه تحصیل در قبرس شمالی به عوامل بسیاری بستگی دارد مانند دولیت و یا خصوصی بودن دانشگاه، داشتن بورسیه و یا نداشتن آن، سبک زندگی شما و یا شهر محل تحصیل و… ولی اصلی ترین هزینه شما شاید هزینه دانشگاه باشد که از 3 تا 22 هزار یورو متغییر است و هزینه خوابگاه و خوردو خوراک نیز میتواند تا 800 یورو در ماه باشد. اما بسیاری از دانشجویان در سال دوم می‌توانند از دانشگاه خوابگاه دریافت کنند تا هزینه های خود را کاهش دهند.

ویزای تحصیلی قبرس

در سال های اخیر مهاجرت تحصیلی سرعت بالایی را گرفته است و یکی از کشورهای هدف این مورد قبرس می باشد. این کشور مزایای زیادی برای تحصیل دارد که باعث شده است تا ویزای تحصیلی قبرس محبوبیتی در میان متقاضیان پیدا کند. ویزای تحصیلی این کشور یکی از روش هایی ورود به این کشور است البته باید در انتخاب دانشگاه خود در این کشور دقت کنید تا گزینه ای باکیفیت را انتخاب کنید. شما بسته به شرایط خود چندین مسیر را پیش روی خود خواهید داشت مانند ویزای تحصیل در مدارس و یا در مقطع کارشناسی و غیره

 

ویزای دانشجویی در قبرس

برای مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل، نیاز است تا در ابتدا از دانشگاه مقصد خود پذیرش دریافت کنید. در این صورت امکان تحصیل و حضور در کشور قبرس برای شما فراهم می‌شود. علاوه بر نامه پذیرش دانشگاه نیاز است سایر مدارک شناسایی خود را به سفارت دانشگاه ارائه دهید. در صورت که مراحل قانونی اخذ ویزا را در سفارت این کشور به پایان رساندید، ویزای شما پس از 1 ماه تحویل داده می‌شود.

گذرنامه با اعتبار حداقل 1 ساله، همراه‌داشتن 4 قطعه عکس، ارائه فرم درخواست تکمیل شده، مدارک تخصصی تایید شده دانشجویی، در صورت وجود مدارک زبان، مدارکی که نشان‌دهنده توانایی تمکن مالی شما در کشور قبرس باشد، پرداخت هزینه‌ی درخواست، مدارک عدم سوء پیشینه، از سری مدارکی است که هنگامی که قرار است برای اخذ ویزا به سفارت مراجعه می‌کنید، باید این مدارک را همراه خود داشته باشید.

تحصیل رایگان در قبرس

متاسفانه در حال حاضر امکان تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین ‌المللی به صورت رایگان وجود ندارد؛ اما شما می‌توانید با پیداکردن دانشگاهی که دانشجویان را بورسیه می‌کند، هزینه‌های تحصیل در این کشور را کاهش دهید. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی فقط از طریق بورسیه می‌توانید تحصیل رایگان در قبرس را تجربه کنید اما راهکارهایی نیز وجود دارد برای مثال پیدا کردن دانشگاه‌های ارزان و تحصیل در آنها و همچنین داشتن یک کار پارهوقت در قبرس می‌تواند تا حدود زیادی هزینه‌های شما را کاهش دهد.

رشته‌های پردرآمد در قبرس

قبرس از کشورهای کم جمعیت حوزه مدیترانه‌ای به حساب می‌آید. به‌همین دلیل اقتصاد این کشور جزئی از اقتصادهای خرد محسوب می‌شود و تورم و گرانی در این کشور وجود ندارد. هزینه‌های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپائی کم‌تر است. شاغلین این کشور می‌توانند با حداقلی‌ترین درآمد زندگی خوبی را سپری کنند. در این کشور رشته‌هایی همانند مدیریت مالی، حسابداری، مهندسی شیمی، اقتصاد، فیزیک، مهندسی سخت افزار، دندانپزشکی، بازرگانی و طراحی مد جزئی از رشته‌های پردرآمد محسوب می‌شود.

در کشور قبرس بیش‌ترین درآمد مربوط به فیزیکدان‌ها و مهندسین سخت‌افزار است. اگر قصد دارید پس از تحصیل، در کشور قبرس مشغول به کار شوید انتخاب این دو رشته به شما توصیه می‌شود.

تحصیل در رشته‌ داروسازی در قبرس

رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های مربوط به آن یکی از پرطرفدارترین رشته‌هایی است که در ایران وجود دارد. پذیرفته شدن این رشته‌ها در دانشگاه‌های ایران کار نسبتاً دشواری است. در صورتی که برای ورود به این رشته‌های در در کشور قبرس نیازی به آزمون ورودی نیست و شما در صورت دلخواه می‌توانید وارد این رشته‌ها شوید.

داروسازی یکی از رشته‌هایی است که شما می‌توانید با تحصیل در آن در کشور قبرس، دانش نظری و علمی خود را افزایش دهید. به‌طور معمول اغلب دانشگاه‌های این کشور آزمایشگاه‌های مجهز خوبی برای رشته‌ی داروسازی دارند. این آزمایشگاه‌های به شکلی طراحی شده‌اند که در یک دانشگاه 300 نفر می‌توانند در آن به صورت همزمان شرکت کنند. دانشجویان رشته‌ی داروسازی پس از اتمام دوران تحصیل خود در علوم مختلف مانند شیمی آلی و معدنی، فارماکولوژی، فیزیولوژی، بیوشیمی و …… مهارت زیادی دارند. هم‌چنین پس از دریافت مدرک داروسازی باید بتوانید انواع داروهای شیمیایی مورد نیاز را تولید کنید. هم‌چنین باید با ویژگی‌های هر دارو آشنا باشید تا بتوانید به‌خوبی به بیماران مشاوره دهید.

رشته‌ی داروسازی در قبرس به طور متوسط 5 سال در 10 ترم برگزار می‌شود. بیش‌تر کسانی که قصد دارند در این رشته ادامه تحصیل دهند، دکتری پیوسته داروسازی را انتخاب می‌کنند. این رشته به مدت 6 سال طول می‌کشد. رشته‌ی دکتری پیوسته داروسازی در همه‌ی دانشگاه‌های کشور قبرس وجود ندارد. در بعضی از دانشگاه‌ها همانند EMU این رشته یافت می‌شود. قبل مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل و قبل از انتخاب رشته‌ی داروسازی، به این نکته توجه داشته باشید که تنها 9 دانشگاه در قبرس این رشته را ارائه می‌دهند. بنابراین رقابت برای بدست آوردن صندلی‌های این رشته فراوان است.

تحصیل در ۲ رشته محبوب فیزیوتراپی و دندان پزشکی در قبرس

برای تحصیل در رشته‌های فیزیوتراپی و دندان پزشکی در قبرس مسیر راحتی پیش‌روی خود دارید این دو رشته محبوب در جهان طرفداران بسیاری دارند و از این رو برای رسید به دانشگاه و تحصیل در آنها کار دشوار و هزینه بری است اما در کشوری همانند قبرس می‌توان با هزینه کمتر و مسیر راحت‌تر به آن رسید. باید به دانشگاه خود توجه کنید، بهترین گزینه دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه بین‌المللی قبرس و دانشگاه علوم پزشکی قبرس است که متاسفانه وازارت علوم آنها را تایید نکرده است اما اروپا و کانادا و آمریکا مدارک اخذ شده از این دانشگاه‌ها را تایید می کند.

تحصیل پزشکی در قبرس

تحصیل پزشکی در قبرس معمولا یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های متقاضیانی ایرانی است و دلیل آن هم هزینه پایین آن به همراه راحتی در ورود به دانشگاه‌های این کشور است. نکته ای که باید در تحصیل پزشکی در کشور قبرس به آن توجه کرد دانشگاهی است که قصد تحصیل در آن را دارید، سه دانشگاه : دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشگاه نیکوزیا می‌توانند گزینه‌ای مناسب باشند. شهریه این دانشگاه‌ها میتواند 8 تا 20 هزار یورو در سال باشد و شما می توانید بعد از پایان تحصیل در قبرس مشغول به کار شوید که البته پرسه ای را برای دریافت اجازه کار باید طی کنید.

بورسیه تحصیلی قبرس

افزایش قیمت ارز و هزینه های بالای زندگی در بسیاری از کشورهای خارجی باعث شده که بسیاری از افراد متقاضی تحصیل در دانشگاه های خارجی، به جای آن که علاقه ای داشته باشند تا پول خود را صرف هزینه های سرسام آور تحصیل و زندگی در خارج از کشور کنند، به فکر اخذ بورسیه های تحصیلی از دانشگاه های مختلف بیافتند.کشور قبرس هم از این ماجرا مستثنی نمی باشد و بسیاری از دانشجویان بین المللی به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی قبرس هستند تا به این شکل از هزینه های تحصیل خود در یک کشور دیگر به طور چشمگیری بکاهند.

لیست دانشگاه های قبرس

نکته ای که بایددر انتخاب دانشگاه خود به آن دقت کنید این است که آیا این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران است یا نه ؟ هزینه های تحصیل در این دانشگاه های به چه صورتی است؟ مدارک این دانشگاه از کدام کشور صادر می شود؟ و سوالات بسیار دیگری که در مقاله لیست دانشگاه های قبرس به آنها پرداخته ایم. 

دانشگاه EMU قبرس (دانشگاه مدیترانه شرقی)

دانشگاه EMU که مخفف دانشگاه مدیترانه شرقی است(Eastern Mediterean University) ، دانشگاه EMU قبرس شمالی یکی از برترین دانشگاه‌های کشور قبرس است که گزینه انتخابی بسیاری از دانشجویان بین المللی است که رتبه جهانی 501 را به خود اختصاص داده است وقدمت 42 ساله دارد. این دانشگاه حدودا 12 دانشکده در حوزهای علوم تجربی، ریاضی و علوم انسانی دارد. این دانشگاه این اجازه را می دهد تا دانشجویان همزمان دو رشته نزدیک بهم را مطالعه کنند مانند رشته مهندسی فناوری و اطلاعات به همراه رشته مهندسی کامپیوتر تا به این شکل علاوه بر افزایش سطح اطلاعات شانس بیشتری را در یافتن کار کسب کنند. رشته‌های دانشگاه EMU قبرس شمالی بسیار متنوع است و ما پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به آن را مطالعه کنید تا متوجه شوید که در مقاطع مختلف چه رشته‌هایی را دارد.

کلام آخر :

امروزه بسیاری از مردم قصد دارند مهاجرت کنند. انتخاب کشور مقصد مهاجرت یکی از اصلی‌ترین معضلات هر فردی است که قصد مهاجرت دارد. کشور قبرس یکی از گزینه‌های انتخاب مقصد است. روش‌های مختلفی برای مهاجرت به قبرس وجود دارد. مهاجرت به قبرس از طریق تحصیل یکی از روش‌هایی است که دانشجویان و دانش‌آموزان برای اخذ ویزای آن اقدام می‌کنند.
هزینه تحصیل در کشور قبرس بسته به رشته‌ی تحصیلی و مقطعی که در آن مشغول به تحصیل هستید، متفاوت است. به‌ صورت کلی در مقطع کارشناسی نیاز است 4000 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد 2000 دلار پرداخت کنید.

هزینه‌های تحصیل در کشور قبرس نسبت به سایر کشورهای اروپایی کم‌تر است. به‌همین دلیل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل می‌تواند موقعیت خوبی برای شما به‌وجود آورد. گرفتن بورسیه از دانشگاه‌های قبرس می‌تواند هزینه‌های تحصیل شما را در این کشور کاهش دهد. همه‌ی دانشگاه‌های این کشور امکان بورسیه ندارند. دانشگاه EMU یکی از دانشگاه‌هایی است که تا حداکثر 50 درصد از شهریه شما را بورسیه می‌کند. در این صورت هزینه‌های تحصیل شما تا 50 درصد کاهش پیدا می‌کند. برای کم‌تر شدن هزینه‌های زندگی در این کشور می‌توانید در زمان دانشجویی از خوابگاه‌های دانشجویی استفاده کنید. هزینه‌ی خوابگاه‌های دانشجویی در این کشور ماهیانه 250 دلار است.