🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت کاری به انگلستان

[flexy_breadcrumb]

انگلیس یک کشور بسیار پیشرفته و صنعتی است که بسیاری از کسانی که در حرفه خود مهارت بالایی دارند، ترجیح می‌دهند در آن کشور کار کرده و از مزایای زندگی در یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان بهره‌مند شوند. به همین دلیل بسیاری از متخصصان و افراد ماهر به دنبال راهی هستند تا مهاجرت کاری به انگلستان را در برنامه خود داشته باشند. در این مقاله به بررسی روش‌های مهاجرت به کشور انگلستان از طریق کار پرداخته و انواع مختلف ویزای کار انگلستان که وزارت خارجه این کشور برای زندگی و کار ارائه کرده است را در این مقاله از درنامایگریشن معرفی می‌کنیم. 

چگونگی مهاجرت کاری به انگلستان و سیستم جدید آن

چند روش مختلف برای مهاجرت به انگلیس از طریق کار وجود دارد. برای این کار اصولاً بایستی متقاضیان ویزای کار داشته باشند. انواع ویزاهای بلندمدت که توسط دولت انگلستان برای مهاجران متقاضی کار در این کشور ارائه شده است. اگر در رابطه با شرایط کار در انگلیس برای ایرانیان به دنبال مطالب بیشتری هستید به این مقاله مراجعه کنید. 

قبل از هر چیز باید خاطر نشان کنیم که پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، دولت انگلیس سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز را ارائه داد که هدف آن جذب نیروهای ماهری است که می‌توانند در اقتصاد انگلیس سهیم باشند. این سیستم شامل گزینه‌های زیادی است که هم برای اتباع EEA (منطقه اقتصادی اروپا) و هم برای افراد غیر EEA در دسترس است.

طبق این سیستم، برای اخذ ویزای انگلستان باید مقدار مشخصی امتیاز کسب کنید. امتیازات مورد نیاز بسته به دسته ویزایی که متقاضی آن هستید، متفاوت است. برای کسب این امتیازات باید به وزارت کشور اثبات کنید که می‌توانید شرایط مربوطه را برآورده کنید.

کارگران مهاجر که می‌خواهند در انگلستان کار کنند باید 70 امتیاز کسب کنند تا واجد شرایط برای مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص و اخذ ویزای کار شوند. تخصیص این امتیازها به طور خلاصه به این شکل است:

 • داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای تأیید شده برای یک کار ماهر و توانایی صحبت به زبان انگلیسی منجر به دریافت 50 امتیاز می‌شود.
 • در صورت پرداخت حداقل 25600 پوند در سال، متقاضی می‌تواند 20 امتیاز باقی مانده را به دست آورد.
 • همچنین در صورت داشتن مدارک معتبر دانشگاهی می‌توان امتیازات اضافی کسب کرد. (10 امتیاز برای دکترای مرتبط، یا 20 امتیاز برای دکترای علوم، فناوری، مهندسی یا ریاضیات).
 • پیشنهاد شغلی که انگلستان در آن کمبود دارد می‌تواند منجر به کسب 20 امتیاز شود.
قوانین مهاجرت کاری به انگلستان

انواع ویزای کار برای مهاجرت کاری به انگلستان

از انواع ویزای کار انگلیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای Skilled Worker انگلستان
 • ویزای Health and Care Worker انگلستان
 • ویزای Intra-company انگلستان
 • ویزای Minister of Religion انگلستان
 • ویزای Sportsperson انگلستان

در ادامه در خور نیاز به شرح این موارد پرداخته می شود.

البته نوع خاصی از ویزا با نام ویزای sole representative یا نمایندگی انحصاری انگلستان نیز وجود دارد که به موضوع مهاجرت کاری به انگلستان بی ارتباط نیست. با این ویزا شرکت های خارجی شعبه یا زیرمجموعه ای از شرکت خود را در انگلستان راه اندازی می کنند.

ویزای کار انگلستان در یک نگاه

قوانین مهاجرت مدام در حال تغییر هستند و دولت‌ها به طور پیوسته برنامه‌های جدیدی ایجاد می‌کنند. حذف ویزای کار Tier 2 (عمومی) و معرفی ویزای Skilled Worker به جای آن، یکی از جدیدترین تغییرات مهم در سال 2021 است. این تغییر باعث شده است که برخی تصور کنند که دسته ویزای Tier 2 به طور کلی حذف شده است اما این گمان لزوماً درست نیست.

طرح‌های Skilled Worker و Tier 2 هر دو به عنوان مسیرهای کار طولانی‌مدت طبقه‌بندی می‌شوند. مسیر جدید ویزای Skilled Worker که جایگزین ویزای ردیف 2 (عمومی) شده است، اصلی‌ترین مسیر مهاجرت وزارت امور خارجه انگلستان برای مهاجران ماهر خارج از انگلستان است. اما هنوز برخی از مسیرهای ویزای Tier 2 شامل ویزای مبلغ دینی (Minister of Religion) و ویزای ورزشکار (Sportsperson) موجود است.

تفاوت در این است که مسیرهای باقی مانده Tier 2 در مقایسه با ویزای Skilled Worker که طیف گسترده‌ای از مشاغل واجد شرایط را پوشش می‌دهد، از نظر هدف بسیار باریک‌تر هستند. دو مسیر ویزای بلندمدت دیگر ویزای بهداشت و مراقبت (Health and Care) و ویزای درون شرکتی (Intra-company) هستند. در این مقاله شرایط اخذ تمام ویزاهای فوق را بررسی می‌کنیم.

اگر موفق به مهاجرت کاری به انگلستان شوید، احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید به طور دائم در انگلستان اقامت کنید. وضعیت اقامت دائم انگلستان (ILR) و در مرحله بعد شهروندی و تابعیت انگلستان برای مهاجرانی که ویزای کار دارند امکان پذیر است. در ادامه به بررسی روش‌های مهاجرت به انگلیس از طریق کار و انواع ویزاهای مرتبط به کار می‌پردازیم.

برای ویزای کاری انگلستان نیاز به داشتن شرایط اولیه آن دارید. اولین شرط داشتن مهارت لازم و کافی است. بهتر است این گونه بگوییم که ویزای کار انگلستان از سیستم امتیازبندی پیروی میکند و شما باید براساس پارامترهایی امتیاز مناسبی را کسب کنید تا اجازه اخذ ویزا را دریافت کنید. مهارت و تخصص یکی از این آیتم های امتیازآور است. شما باید از یک کارفرمای معتبر و مورد تایید انگلیس پیشنهاد کاری داشته باشید و گواهی حمایت (CoS) را از کارفرمای خود دریافت کنید. سطح زبان مناسب را ارائه کنید؛ حقوق پیشنهاد شده به شما مناسب باشد و تمکن مالی درخواست شده را داشته باشید.

برای هریک از آیتم های عنوان شده میزان مشخصی وجود دارد که در در مقاله مربوطه در مورد آن توضیح داده ایم. ویزای کار انگلستان و یا ویزای Tier2 انگلستان دارای انواع مختلفی است که در بخش بالا این انواع را ذکر کردیم و در ادامه هریک را توضیح خواهیم داد.

ویزای کارگر ماهر انگلستان (Skilled worker) و شرایط آن

ویزای Skilled Worker انگلستان به شما امکان می‌دهد برای انجام یک کار واجد شرایط با یک کارفرمای تأیید شده به انگلستان بیایید و در آن اقامت داشته باشید. این ویزا جایگزین ویزای کار Tier 2 (عمومی) شده است و محدوده وسیعی از مشاغل واجد شرایط را پوشش می‌دهد. شما باید شرایط زیر را داشته باشید تا بتوانید برای اخذ ویزای Skilled Worker که منجر به مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص می‌شود، اقدام کنید:

 • برای یک کارفرمای انگلیسی که وزارت کشور آن را تأیید کرده باشد، کار کنید. قبل از اقدام برای ویزای کارگر ماهر باید از یک کارفرمای معتبر انگلستان پیشنهاد کار داشته باشید. کارفرمایان تأیید شده به عنوان اسپانسر هم در نظر گرفته می‌شوند، زیرا آن‌ها از شما حمایت می‌کنند تا به انگلیس بیایید یا در آنجا بمانید.
 • دارای یک “گواهی حمایت مالی” از کارفرمای خود باشید که اطلاعات مربوط به کاری که در انگلیس به شما پیشنهاد شده است را داشته باشد. گواهی حمایت مالی یک ثبت الکترونیکی است؛ یعنی سند فیزیکی نیست و یک شماره مرجع دارد که برای درخواست ویزا به آن نیاز خواهید داشت. شما باید در مدت 3 ماه از گرفتن گواهینامه حمایت مالی برای ویزای خود اقدام کنید.
 • قبل از درخواست ویزا باید پیشنهاد کاری تأیید شده داشته باشید.
 • دانش زبان انگلیسی داشته باشید.
 • حرفه‌تان در لیست مشاغل واجد شرایط وجود داشته باشد. برای اینکه بفهمید شغل شما واجد شرایط است یا خیر، باید کد 4 رقمی آن را بدانید. شما می‌توانید این کد 4 رقمی را از کارفرمای خود دریافت کنید. وقتی کد شغلی خود را فهمیدید، می‌توانید جدول مشاغل واجد شرایط را مشاهده کنید تا ببینید آیا شغل شما در آن هست یا خیر.
 • حداقل حقوق دریافتی داشته باشید که میزان آن به نوع کار شما بستگی دارد. معمولاً حداقل حقوق 25،600 پوند در سال یا 10.10 پوند در ساعت است؛ هر کدام که بالاتر باشد، به شما پرداخت می‌شود. اگر می‌خواهید در بعضی از مشاغل مربوط به مراقبت‌های بهداشتی یا آموزش و پرورش که نرخ حقوق آن‌ها بر اساس مقیاس‌های ملی پرداخت است کار کنید، قوانین حقوق متفاوت می‌شود.

نکته: در صورت واجد شرایط بودن می‌توانید درخواست دهید که همسر و فرزندانتان هم به شما بپیوندند.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار در بخش بهداشتی و مراقبتی

ویزای Health and Care Worker  به متخصصان زمینه پزشکی اجازه می‌دهد تا برای انجام یک کار واجد شرایط در NHS (سرویس سلامت همگانی)، یک تامین کننده NHS یا در مراقبت‌های اجتماعی بزرگسالان، به انگلستان بیایند و در این کشور بمانند.

شرایط لازم برای مهاجرت از طریق Health and Care Worker به انگلستان

برای مهاجرت به انگلیس از طریق کار و دریافت ویزای بخش بهداشت و مراقبت، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • یک پزشک، پرستار، متخصص بهداشت یا مراقبت‌های اجتماعی بزرگسالان واجد شرایط باشید.
 • در یک شغل بهداشتی یا مراقبت‌های اجتماعی واجد شرایط کار کنید.
 • برای یک کارفرمای انگلستان کار کنید که توسط وزارت کشور تأیید شده باشد. کارفرمایان تأیید شده به عنوان اسپانسر هم شناخته می‌شوند زیرا آن‌ها از شما حمایت می‌کنند تا به انگلیس بیایید یا در آن بمانید.
 • یک “گواهی حمایت مالی” از کارفرمای خود با اطلاعات مربوط به کاری که در انگلستان به شما پیشنهاد شده است، داشته باشید.
 • حداقل حقوق دریافت کنید؛ میزان آن به نوع کار شما بستگی دارد. معمولاً حداقل حقوق 20،480 پوند است. اگر نرخ جاری (going rate) برای شغل شما بالاتر از 20،480 پوند باشد، معمولاً حداقل آن به شما پرداخت می‌شود. هر کد شغلی نرخ جاری سالانه خود را دارد که به شغل شما بستگی دارد.
 • بررسی کنید آیا شغل شما واجد شرایط است یا خیر. در این حالت هم یک کد 4 رقمی وجود دارد که باید آن را از کارفرمای خود دریافت کرده و در جدول مشاغل واجد شرایط بررسی کنید یا از وجود آن مطمئن شوید. اطمینان حاصل کنید که شرح شغل با آنچه شما انجام می‌دهید مطابقت دارد. بعضی از مشاغل در همان بخش عملی کدهای مختلفی دارند، به عنوان مثال دندان‌پزشکان و درمانگران بهداشت دندان کدهای متفاوتی دارند.
 • قبل از درخواست ویزا باید پیشنهاد کاری تأیید شده داشته باشید. پیشنهاد شغلی شما باید از طرف یکی از موارد زیر باشد:
  • NHS
  • سازمانی که خدمات پزشکی به NHS ارائه می‌دهد.
  • سازمانی که مراقبت‌های اجتماعی بزرگسالان را ارائه می‌دهد

مهاجرت پزشکان به انگلستان

یکی از اصلی‌ترین گروه‌های متقاضی اخذ ویزای کار انگلستان، پزشکان هستند و هرساله پزشکان بسیاری از سراسر جهان برای کار و پیشرفت وارد انگلستان می‌شوند. اما انگلستان سیستم پزشکی و درمانی خاص خود را دارد و یا بهتر است بگوییم که انگلیس قوانین پزشکی خود را دارد و شما به عنوان یک پزشک باید مسیر متفاوتی را نسبت به یک مهندس طی کنید تا به ویزای کاری انگلیس دست پیدا کنید. مهاجرت پزشکان به انگلستان تحت شرایط خاصی امکان‌پذیر است.

مسلماً شما یک فرد، خارج از اتحادیه اروپا هستید که در حال مطالعه این مقاله، شما برای مهاجرت کاری به انگلیس نیاز دارید تا دو مرحله زیر را طی کنند:

 1. ثبت‌نام و اخذ مجوز از شورای پزشکی عمومی انگلستان (GMC)
 2. اخذ ویزای معتبر

یکی از قوانین مهاجرت به انگلستان برای پزشکان این است که برای طبابت قانونی در این کشور و انجام فعالیت‌هایی مانند نوشتن نسخه و امضای گواهی فوت که اجازه آن‌ها طبق قانون به پزشکان محدود شده است، باید مجوز فعالیت از شورای پزشکی عمومی (GMC) را داشته باشند. که در این رابطه در مقاله‌ای به صورت کامل توضیح داده‌ایم.

مهاجرت از طریق داروسازی به انگلستان

یکی از 10 مقصد اصلی برای داروسازان در جهان کشور انگلستان می‌باشد و اگر شما هم مهاجرت به انگستان با مدرک داروسازی را در برنامه خود قرار داده‌اید باید از شرایط و قوانین مهاجرتی انگلستان برای متخصصان آگاهی داشته باشید.

در مرحله اول نیاز بر این دارید که مدرک خود را  با کشور انگلستان معادل سازی کنید و برای آن باید در یک آزمون (OSPAP) شرکت کنید تا از لحاظ سطح زبان مورد تایید سازمان مربوطه قرار بگیرید و به نوعی مدرک شما معادل سازی شود. در گام نهایی باید ارزیابی GphC را با موفقیت پشت سر بگذارید و اکنون صلاحیت و شایستگی شما برای کار در تمام موقعیت‌های شغلی مرتبط با علوم دارو به اثبات رسیده است.

مهاجرت پرستاران به انگلیس

یک از مشاغل پرتقاضا برای انگلستان مشاغل حوزه بهداشت و درمان است، انگلستان در زمینه پزشکی شرایط بسیار مناسبی دارد و بسیاری از سراسر اروپا و دنیا برای درمان و انجام عمل‌های خاص و سخت به این کشور مراجعه می‌کنند و به نوعی باید بگوییم که این کشور در زمینه توریسم سلامت خود هم بسیار فعالیت کرده است و این موارد و همچنین خدمات درمانی این کشور که به شهروندان خود ارائه میکند باعث شده است تا کمبود نیرو در بخش سلامت و درمان خود احساس کن و این کمبود در شاخه پرستاری بسیار احساس می‌شود.

در سال‌های اخیر مهاجرت پرستاران به انگلیس بسیار سرعت گرفته است و یکی از دلایل آن شاید ورود سریع شما به بازار کار این کشور باشد و یا درآمد ها بالا نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا و موارد دیگر که پیشنهاد میکنیم مقاله تخصصی آن را مطالعه کنید.

بازار کار روان‌شناسی در انگلستان

 این حوزه چندین شاخه دارد از قبیل: روان‌شناس بالینی، روان‌شناس مشاوره، روان‌شناس تربیتی، روان‌شناس سلامت، روان‌شناس قانونی، روان‌شناس اعصاب، روان‌شناس شغلی، روان‌شناس ورزشی و کارشناس سلامت روان. در یک کلام بازار کار روان‌شناسی در انگلستان خوب است. این را روان‌شناسان و متقاضیانی که در این حوزه تحصیل کرده‌اند بهتر می‌دانند که در کشورهای جهان اول مانند انگلستان تمامی افراد نگاه ویژه‌ای به روان‌شناسان دارند.

دولت انگلیس برای بهبود دسترسی مردم به درمان‌های روان‌شناختی، سرمایه‌گذاری زیادی کرده است. این دلیلی است تا متقاضیان بسیار از نقاط مختلف جهان این کشور را انتخاب کنند. میزان درآمد این قشر از جامعه در انگلستان مناسب است و در سطح مقدماتی درآمد 28 هزار پوند در سال را دارد و روان‌شناسانی که تبدیل به یک مشاور شده‌اند تا 100 هزار پوند در سال درآمد دارند.

ویزای Health and Care Worker

اگر پزشک یا پرستار هستید یا در قسمت‌های مختلف بهداشت و درمان و مراقبت‌های اجتماعی بزرگسالان کار می‌کنید، می‌توانید به جای Skilled Worker درخواست ویزای Health and Care Worker بدهید. این درخواست ارزان‌تر است و نیازی به پرداخت هزینه سالانه بهداشت مهاجرت نیست.

ویزای sole representative انگلستان

اگر دارای کسب و کاری هستید و قصد دارید تا شعبه تجاری خود را در کشور مورد بحث افتتاح کنید و به فعالیت حضوری در آن بپردازید، ویزای sole representative انگلستان گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. با استفاده از این روش فردی که به  عنوان نماینده بیزینس معرفی می‌شود، می‌تواند برای اعضای خانواده خود نیز ویزا اخذ کرده و به مدت 3 سال در این کشور حضور داشته باشد. یکی از مزایای اصلی این مسیر آن است که همراهان فرد بدون هیچ محدودیتی مجاز به اشتغال و تحصیل هستند.

متقاضیانی که دارای بودجه کافی برای تامین هزینه‌های خود و اعضای خانواده شان بوده، تسلط بر زبان انگلیسی داشته و تجربه و مهارت مورد نیاز برای اداره نمایندگی را دارا باشند شانس بیشتری در راستای موفقیت خواهند داشت. شاید برای شما جالب باشد که اشخاص می‌توانند پس از وارد شدن به کشور و سپری کردن 3 سال اولیه برای تمدید ویزا اقدام کرده و زمان حضورشان را ابتدا به 5 سال تغییر دهند و سپس برای رسیدن به اقامت دائم وارد عمل شوند.

مهاجرت به انگلیس از طریق کار و ویزای درون شرکتی (Intra-company)

اگر درون سازمانی کار می‌کنید که دارای شعبه‌ای در کشور انگلستان است، می‌توانید اقدام به مهاجرت به انگلیس از طریق کار کنید. ویزای درون شرکتی به شما امکان می‌دهد برای انجام کار واجد شرایط در شعبه کارفرمای خود در این کشور به آن آمده یا به اقامتتان ادامه دهید. نکته‌ای که در این زمینه مطرح است و باید قبل از شروع تشریح این موضوع به آن اشاره داشته باشیم که اخیراً Intra-company visa جایگزین Senior or Specialist Worker visa (Global Business Mobility) شده است و دیگر استفاده از آن امکان‌پذیر نیست.

انواع ویزای درون شرکتی انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار و مسیر انتقال درون شرکتی دو نوع ویزای وجود دارد:

 1. ویزای انتقال درون شرکتی (Intra-company Transfer) اگر کارفرمای شما می‌خواهد برای اشغال پستی در انگلستان شما را به این کشور بفرستد، باید برای این ویزا اقدام کنید. شما باید بیش از 12 ماه در خارج از انگلستان برای کارفرمای خود کار کرده باشید، مگر اینکه آن‌ها بخواهند برای کار در انگلیس سالانه 73،900 پوند یا بیشتر به شما پرداخت کنند. این ویزا جایگزین ویزای پرسنل بلند مدت Tier 2 (انتقال درون شرکتی) شده است.
 2. ویزای کارآموز فارغ‌التحصیل درون شرکتی (Intra-company Graduate Trainee) این ویزا برای انتقال به انگلستان به عنوان بخشی از برنامه آموزش تحصیلات تکمیلی برای یک نقش مدیریتی یا تخصصی است. شما باید حداقل 3 ماه قبل از تاریخ اپلای برای کارفرمای خود در خارج از انگلستان کار کرده باشید. این ویزا جایگزین ویزای کارآموز تحصیلات تکمیلی Tier 2 (انتقال درون شرکتی) شده است.

شرایط دریافت ویزای درون شرکتی انگلستان

برای مهاجرت کاری به انگلستان از مسیر ویزای درون شرکتی، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • کارمند مشغول به کار در سازمانی باشید که به عنوان حامی مالی توسط وزارت کشور تأیید شده باشد.
 • دارای یک “گواهی حمایت مالی” از کارفرمای خود با اطلاعات مربوط به شغلی که در انگلستان به شما پیشنهاد شده است، باشید.
 • کاری انجام دهید که در لیست مشاغل واجد شرایط باشد.
 • حداقل 41،500 پوند برای ویزای انتقال درون شرکتی یا حداقل 23،000 پوند برای ویزای کارآموز درون شرکتی پرداخت شود.

باقی الزامات و اختیارات مانند دانش کافی انگلیسی، اثبات هویت و ارائه اسناد، امکان همراه بردن همسر و فرزندان به عنوان وابسته، مدت زمان پاسخگویی به درخواست و هزینه‌ها مانند ویزای Skilled Worker است.

ویزای Senior or Specialist Worker visa (Global Business Mobility)

ویزای کارگر ارشد یا متخصص به شما این امکان را می‌دهد که برای انجام یک کار واجد شرایط در شعبه انگلستان کارفرمای خود به بریتانیا بیایید یا در آن بمانید. همان‌طور که کمی قبل‌تر بیان کردیم، این روش مهاجرتی جایگزین ویزای انتقال درون شرکتی یا Intra-company Transfer شده است.

برای آن که بتوانید مجوز مورد بحث را به دست آورید، باید کارمند فعلی سازمانی باشید که توسط وزارت کشور به عنوان حامی تایید شده، یک گواهی حمایت از آن با اطلاعاتی در مورد کاری که در انگلستان انجام خواهید داد آماده کنید، فعالیتی که انجام می‌دهید در لیست مشاغل واجد شرایط قرار داده شده باشد و حداقل 42400 پوند در سال به عنوان حقوق به شما پرداخت شود. با توجه به موارد بیان شده بدون شک به شباهت این روش و مسیری که جایگزینش شده پی برده‌اید؛ پس برای آگاهی از جزئیات کامل موجود به سایت اداره مهاجرت کشور مورد بحث مراجعه نمایید.

مهاجرت کاری برای ویزای ورزشکاری و مبلغ مذهبی

دو ویزای کاری بلندمدت دیگر که می‌تواند منجر به مهاجرت به انگلیس از طریق کار شود، ویزای مبلغ مذهبی و ورزشکار است. این دو نوع ویزا برخلاف Skilled Worker و Health and Care Worker تنها محدود به شغل‌های خاصی هستند. ویزای مبلغ مذهبی (Minister Of Religion) و ورزشکار (Sportsperson) جزو مسیرهای کاری انگلستان می‌باشد که تقاضای بالایی ندارند.

نامزدهای ویزای Minister of Religion مانند ویزای Skilled Worker، قبل از اقدام، به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارند. متقاضیان باید از طرف یک جامعه اعتقادی در انگلستان پیشنهاد شغل داشته باشند. پیشنهاد کار باید از طرف کارفرمایی باشد که دارای مجوز اسپانسر مخصوص این نوع ویزا است.

شرایط ویزای ورزشکاران و مبلغ مذهبی در انگلستان

متقاضیان علاوه بر داشتن پیشنهاد شغلی باید دارای شرایط زیر هم باشند:

 • دانش کافی زبان انگلیسی داشته باشند.
 • حداقل 1،270 پوند در حساب بانکی خود داشته باشند تا ثابت کند می‌توانند از پس هزینه‌ها در انگلیس برآیند.
 • تاریخچه سفرهای پنج‌ساله اخیر خود را ارائه دهند.
 • شهروندان برخی کشورها باید نتیجه آزمایش سل را ارائه دهند.

غیر از مورد فوق، ویزای Sportsperson هم می‌تواند مهاجرت به انگلیس از طریق کار را ممکن کند. برای درخواست ویزای Tier 2 Sportsperson، متقاضیان باید یک ورزشکار نخبه یا مربی واجد شرایط باشند که در بالاترین سطح بین‌المللی حرفه خود قرار داشته و فدراسیون جهانی ورزش مربوطه‌شان آن‌ها را بشناسند.

این افراد علاوه بر داشتن پیشنهاد شغلی و گواهی حمایت از کارفرمای دارای مجوز حمایت مالی، باید تایید نهاد حاکم مربوطه را هم دریافت کنند. همچنین متقاضیان باید نشان دهند که اشتغال آن‌ها به پیشرفت ورزش در انگلیس در بالاترین سطح کمک می‌کند. متقاضیان باید شرایط زبان انگلیسی را داشته و حداقل 1270 پوند بودجه برای حمایت از زندگی خود در انگلیس داشته باشند.

زبان انگلیسی برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهارت زبان انگلیسی برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار

برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار، شما باید بتوانید انگلیسی صحبت کنید (Speaking)، بخوانید (Reading)، بنویسید (Writing) و بشنوید (Listening). معمولاً هنگام اپلای باید دانش انگلیسی خود را به طرق مختلف اثبات کنید. به سه روش می‌توانید برای مهارت‌های زبان انگلیسی امتیاز کسب کنید:

 • تبعه کشور اکثریت انگلیسی زبان باشید.
 • مدرک قبولی در آزمون زبان انگلیسی از یک ارائه دهنده مورد تأیید داشته باشید.
 • مدرک زبان انگلیسی داشته باشید که معادل مدرک لیسانس انگلستان یا بالاتر باشد.

مدت زمان اقامت انگلستان از طریق کار

در این قسمت در رابطه با شرایط اقامت انگلیس از طریق کار و اقامت انگلیس از طریق تخصص که می تواند نتیجه ای مهاجرت کاری به انگلستان باشد، صحبت خواهیم کرد.

ویزای Skilled Worker قبل از تمدید می‌تواند تا 5 سال اعتبار داشته باشد. در صورت انقضای ویزا یا تغییر شغل یا کارفرما باید برای تمدید یا به‌روزرسانی ویزای خود درخواست دهید. شما می‌توانید حداکثر 3 ماه قبل از روزی که قرار است کار خود را در انگلستان آغاز کنید، برای ویزا اقدام کنید. این تاریخ در گواهی حمایت مالی شما ذکر شده است. همچنین به عنوان بخشی از برنامه خود، باید هویت خود را اثبات کرده و اسناد خود را ارائه دهید.

هنگامی‌که درخواست آنلاین خود را ارسال کردید؛ هویت خود را اثبات کرده و اسناد مربوطه را ارائه دادید، در مورد دادن ویزا به شما تصمیم‌گیری می‌شود که جواب آن اگر خارج از انگلستان باشید معمولاً سه هفته طول می‌کشد.

تا زمانی که شرایط لازم را داشته باشید، می‌توانید برای تمدید ویزا هر چند بار که خواستید، اقدام کنید. پس از 5 سال، ممکن است بتوانید برای اقامت دائم انگلستان (ILR) درخواست دهید. اخذ اقامت دائم انگلستان به شما این حق را می‌دهد تا جایی که دوست دارید در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنید. در نهایت می‌توانید اقامت دائم خود را به تابعیت و شهروندی انگلستان تبدیل کنید.

مهاجرت کاری به انگلستان

هزینه مهاجرت کاری به انگلستان 

میزان هزینه‌ای که برای اخذ ویزای Skilled Worker و مهاجرت به انگلیس از طریق کار لازم است، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • هزینه درخواست را پرداخت کنید.
 • برای هر سال اقامت خود هزینه اضافی مراقبت‌های بهداشتی را پرداخت کنید.
 • ثابت کنید که پس‌انداز شخصی کافی دارید.

هزینه‌های ذکر شده ثابت هستند و برای تمامی متقاضیان به‌صورت ثابت وجود دارند. برای مهاجرت به انگلستان از طریق کار شما چند هزینه دیگر را باید در نظر داشته باشید مانند هزینه وکیل مهاجرت و یا هزینه‌های ترجمه مدارک و …

مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق کار

بدون شک مهاجرت به این کشور مدرن و زیبای اروپایی دارای مزایای بسیاری است که شما در مسیر کاری می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. مثلاً با ویزای Skilled Worker می‌توانید اختیارات زیر را داشته باشید:

 • کار در یک شغل واجد شرایط
 • تحصیل
 • در صورت واجد شرایط بودن، همسر و فرزندان خود را به عنوان وابسته همراه بیاورید.
 • با موافقت کارفرمای خود بیش از 20 ساعت در هفته کار اضافی انجام دهید.
 • کار داوطلبانه انجام دهید.
 • سفر به خارج از انگلیس و بازگشت به آن داشته باشید.
 • اگر با ویزای کار 5 سال در انگلیس زندگی و کار کرده‌اید و واجد شرایط خاصی هستید، می‌توانید برای اقامت دائم در انگلستان (ILR) درخواست دهید.
مزایای مهاجرت به انگلستان از طریق کار

نکاتی که در مورد مهاجرت کاری به انگلیس باید بدانید

در صورتی که ویزای Skilled Worker داشته باشید نمی‌توانید امتیازات زیر را داشته باشید:

 • برای بیشتر مزایا (بودجه عمومی) یا حقوق بازنشستگی دولت اقدام کنید.
 • شغل یا کارفرما را تغییر دهید مگر اینکه برای آپدیت ویزا اقدام کنید.

اگر درخواست شما مورد موافقت قرار بگیرد، لیست کاملی از آنچه که می‌توانید و نمی‌توانید با ویزای Skilled Worker انگلستان انجام دهید، دریافت خواهید کرد.

اگر واجد شرایط ویزای Skilled Worker نیستید، امکان دارد که برای کار در انگلیس واجد شرایط نوع دیگری از ویزا باشید که در ادامه روش‌های مهاجرت به انگلیس از طریق کار به آن‌ها می‌پردازیم.

تمام الزامات و اختیارات دیگر مانند دانش کافی زبان انگلیسی، اثبات هویت و ارائه اسناد، امکان تمدید اعتبار ویزا، امکان دریافت اقامت دائم انگلستان (ILR)، امکان همراه بردن همسر و فرزندان به عنوان وابسته، مدت زمان پاسخگویی به درخواست، مانند ویزای Skilled Worker است. تنها تفاوت بخش هزینه‌های اپلای است که شما (و همسر یا فرزندان‌تان) مجبور به پرداخت هزینه اضافی مراقبت‌های بهداشتی نخواهید بود.

پردرآمدترین شغل‌ها در انگلستان

یکی از مواردی که قبل از مهاجرت کاری به کشور مورد بحث باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید، پردرآمدترین مشاغل در آن است. همان‌طور که مستحضر هستید، در داخل و خارج انگلیس یکی از مهم‌ترین مسائلی که همواره مطرح می‌شود، میزان درآمد افراد به حساب می‌رود. می‌توان گفت افرادی که در زمینه‌هایی مانند کنترل هواپیما، مدیریت ارشد اجرایی، مدیریت بازاریابی و فروش، حقوق، پزشکی، مدیریت ارشد مالی، دندان پزشکی، پرستاری و مراقبت از کودکان و آرایشگری مشغول به فعالیت هستند میزان دریافتی بالایی به نسبت میانگین حقوق جامعه را خواهند داشت.

مشاورین مجموعه درنامایگریشن برای کمک به افرادی که قصد دارند تا اطلاعات بیشتری در مورد پردرآمدترین شغل‌ها در انگلستان به دست آورند، دست به نگارش مطلبی اختصاصی زده‌اند که می‌توانید با مطالعه آن با مسائلی مفید و به‌روز پیرامون موضوع بیان شده آشنا شوید.

میزان درآمد در انگلستان

میزان درآمد در انگلستان بدون شک بسته به میزان تخصص، تحصیلات، سابقه کاری و حیطه فعالیتی متفاوت خواهد بود. در قسمت قبل برخی از پردرآمدترین شغل‌ها در این کشور را مورد بررسی قرار دادیم و حال بهتر است به سراغ حداقل دستمزد و میانگین حقوق در آن برویم. هر ساله و با در نظر گرفتن فاکتورهایی خاص دولت مبالغی را به عنوان حداقل دستمزد تعیین می‌کند که معمولاً آنها در اول آپریل تغییر می‌کنند.

برای آشنایی شما عزیزان با موضوع مورد بحث، جدولی را در ادامه ارائه کردیم که بسته به رنج سنی حقوق هر فرد به ازای 1 ساعت کار در آن بیان شده است. مبالغ بیان شده به گونه‌ای در نظر گرفته شده‌اند که همخوانی مناسبی با مخارج زندگی دارند. بر اساس آخرین اطلاعات موجود می‌توان گفت افرادی که مشغول به کار تمام وقت هستند، به طور میانگین در هر ماه چیزی در حدود 2300 پوند حقوق دریافت می‌کنند.

تاریخ

23 سال و بیشتر

21 تا 22 سال

18 تا 20 سال

زیر 18 سال

کارآموزان

آپریل 2022 (نرخ فعلی)

£9.50

£9.18

£6.83

£4.81

£4.81

آپریل 2023

£10.42

£10.18

£7.49

£5.28

£5.28

شرایط کار در انگلیس برای ایرانیان

آیا به دنبال اشتغال و مهاجرت از این طریق به کشور مورد بحث هستید؟ در این صورت برای آمادگی بیشتر باید با محیط و شرایط کاری در انگلیس برای ایرانیان آشنایی پیدا کنید تا بتوانید خود را برای وفق پیدا کردن با آن آماده سازید. در مورد این مسئله باید بگوییم که شرایط موجود بسته به ویزایی که اخذ کرده‌اید، میزان تخصص و زمینه کاری‌تان متفاوت خواهد بود.

اگر بتوانید با داشتن مجوز کار در شهرهای مختلف مشغول به فعالیت شوید، نیازی نیست نگران تفاوت میزان دریافتی با افراد بومی باشید زیرا بر اساس قانون، پرداختی‌ها در شرایط برابر یکسان خواهند بود. چارچوب‌های از پیش تعیین شده در مورد حق بیمه خدمات درمانی و مالیات نیز به این گونه هستند که مبالغ مورد نیاز به صورت خودکار از حقوق افراد کسر و جزئیات آنها در فیش حقوقی بیان می‌شوند.

بهترین شهرها برای مهاجرت کاری به انگلستان

پس از آن که مسیری مناسب را برای اخذ اقامت کشور بیان شده انتخاب کردید، بهتر است به سراغ آشنایی با بهترین شهرها برای مهاجرت کاری به انگلستان بروید. هر یک از مناطق در دسترس شرایط خاصی داشته و بسته به آن، بازار کار برخی زمینه‌ها از رونق بیشتری برخوردار هستند؛ به همین سبب می‌توانید از موقعیت‌های شغلی متنوع‌تر و حتی میزان درآمد بالاتری در آنها بهره ببرید. مناطقی مانند لندن، منچستر، کنت، بریستول، برایتون و ادینبورگ برخی از بهترین گزینه‌هایی هستند که معمولاً به دلیل موقعیت‌های مناسب مهاجران آنها را به عنوان مقاصد خود برمی‌گزینند.

در این قسمت‌ها  صنایع مختلف و شرکت‌های بزرگ با فعالیتشان مشاغل ایده آلی را برای بومیان و مهاجران به وجود آورده‌اند. آیا قصد دارید تا فرزندان و اعضای خانواده‌تان را نیز به هنگام مهاجرت به همراه داشته باشید؟ در این صورت بهتر است به امکانات رفاهی در دسترس و دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی نیز توجه کنید. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتری در مورد بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی و کار ایرانیان هستید، بهتر است به مطلب اختصاصی آن در همین سایت مراجعه نمایید.

کلام پایانی

اگرچه ممکن است مهاجرت به انگلیس از طریق کار و پیدا کردن کارفرمایی که بتواند شما را ساپورت مالی کند، فرآیندی سخت به نظر برسد، اما اگر موفق به انجام این کار شوید، یکی از بهترین روش‌های مهاجرت است زیرا از همان ابتدا خیالتان بابت درآمد و پیدا کردن شغل که یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مهاجران در کشورهای اروپایی است، راحت است. صرف نظر از اینکه می‌خواهید کدام نوع ویزای کار برای مهاجرت به انگلیس از طریق کار را اخذ کنید، داشتن اطلاعات کافی و دقیق برای موفق شدن شما در انجام آن بسیار مهم است. ما آماده پاسخ‌گویی به نقطه نظرات و سوالات احتمالی شما در بخش دیدگاه‌ها هستیم.