مهاجرت پرستاران به انگلیس

مهاجرت پرستاران به انگلیس

افراد مختلف برای آن که به وضعیت بهتری در زندگی خود برسند، اقدامات متفاوتی انجام می‌دهند که یکی از پرطرف‌دارترین آنها را می‌توان مهاجرت کاری به حساب آورد. بسته به مقصد و زمینه حرفه‌ای شما، مسیر متفاوتی پیش رویتان قرار دارد. بسته به آنچه که گفته شد، قبل از انتخاب مقصدی نهایی باید اطلاعاتی پیرامون وضعیت تخصص خود، میزان درآمدش و روندی که باید برای رسیدن به ویزا طی کنید به دست آورید. پرستاری یکی از حرفه‌های مورد نیاز در کشورهای پیشرفته به حساب می‌رود که میزان دستمزد و حقوقی قابل توجه هم دارد.

آن دسته از افرادی که قصد دارند با این عنوان به انگلستان مهاجرت کنند، باید توجه داشته باشند که مسیری چند مرحله‌ای پیش رویشان قرار گرفته است. هر فرد اگر بتواند شرایط، مدارک و پیش نیازهای تعیین شده توسط اداره مهاجرت این کشور را تامین کند و پیشنهاد شغلی قابل قبولی را دریافت کرده باشد که به ازای آن حداقل حقوق سالانه را دریافت نماید شانس بسیاری برای رسیدن به هدف خود خواهد داشت. آیا به دنبال کسب اطلاعاتی موثق و به روز پیرامون اقدام مورد بحث هستید؟ در این صورت این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت کاری به انگلستان موضوعی بسیار جذاب و پرطرف‌دار به حساب می‌رود؛ چرا که با این اقدام افراد می‌توانند از مزایای بسیاری بهره‌مند شده و آینده خود و اعضای خانواده‌شان را دگرگون کنند. ابزاری در سایت اداره مهاجرت UK طراحی و قرار داده شده که با استفاده از آن و پاسخ دادن به پرسش‌های مختلف مسیرهایی که می‌توانید از آنها به هدف مد نظرتان برسید را به شما معرفی می‌کند.

بر اساس آنچه که از این منبع به دست آمده، روش اصلی‌ای که برای مهاجرت کاری پرستاران به انگلیس تعیین شده Health and Care Worker visa نامیده می‌شود؛ علاوه بر این ویزا باید بگوییم که مسیرهای Skilled Worker visa، Senior or Specialist Worker visa (Global Business Mobility)، Graduate Trainee visa (Global Business Mobility)، Government Authorised Exchange visa (Temporary Work)، Government Authorised Exchange visa (Temporary Work)، High Potential Individual (HPI) visa و Scale-up Worker visa سایر گزینه‌های پیش روی شما عزیزان هستند.

به دلیل تعداد بالای موارد بیان شده نمی‌توان تمامی آنها را در این مقاله معرفی کنیم. آیا به دنبال اطلاعات بیشتری پیرامونشان هستید؟ پس به صفحه اختصاصی مهاجرت کاری به انگلیس در سایت سازمان مهاجرتی درنامایگریشن مراجعه نمایید.

 

ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس

 

ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس

ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس برای آن دسته از افرادی که در این حیطه تخصص دارند و می‌خواهند برای اشتغال یا یافتن موقعیتی مناسب به این کشور وارد شوند مسیری مناسب است. برای استفاده از آن باید شرایط اولیه تعیین شده را تامین و پس از گردآوری مدارک مورد نیاز درخواست خود را از طریق پورتال آنلاین معرفی شده توسط اداره مهاجرت ارسال نمایید.

با دریافت مجوز اقامتی مورد بحث، شما مجاز خواهید بود به مدت 5 سال حضورتان را ادامه داده و در انتهای این بازه برای تمدید و یا تغییرش وارد عمل شوید. آیا قصد دارید با استفاده از ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس به اقامت دائم UK برسید؟ پس باید بدانید بعد از سپری کردن بازه بیان شده سراغ استفاده از مرخصی نامحدود برای اقامت بروید.

اگر تاریخ مشخصی برای شروع به کارتان تعیین شده، می‌توانید پس از دریافت گواهی حمایت و حداکثر 3 ماه قبل از زمان مشخص درخواست ویزای خود را ارسال کنید. آیا نگران مد زمان پاسخ‌دهی به تقاضای ارائه شده هستید؟ در این صورت باید بگوییم معمولاً پس از تکمیل تمامی آیتم‌های مورد نیاز، تقریباً ظرف 3 هفته تصمیم نهایی به شما اطلاع داده خواهد شد. هر آنچه که در این بخش بیان کردیم، تنها کلیاتی بود که با ماهیت اصلی این روش آشنا شوید. آیا به دنبال داده‌های بیشتر و تخصصی‌تری هستید؟ پس قسمت‌های بعدی را از دست ندهید.

شرایط مهاجرت پرستاران به انگلیس

بسیاری از افراد برای افزایش شانس موفقیت خود در گرفتن ویزاهای مختلف، قبل از هر گونه اقدامی به دنبال کسب اطلاعاتی پیرامون شرایط تعیین شده و تطبیق آنها با وضعیت خود می‌روند. آیا شما هم قصد دارید با آگاهی کاملی پا در مسیر مهاجرت پرستاران به انگلیس بگذارید؟ پس این بخش را به طور کامل مطالعه نمایید. در این موضوع شاخصه‌هایی مانند شغل، تسلط بر زبان انگلیسی، تمکن مالی، شریک زندگی و فرزندان و مواردی از این قبیل حائز اهمیت هستند.

اگر یک پزشک، پرستار، متخصص بهداشت یا متخصص مراقبت اجتماعی بزرگسالان واجد شرایط باشید، در یک شغل بهداشتی یا مراقبت اجتماعی به فعالیت بپردازید، کارفرمایی بریتانیایی شما را استخدام کند و گواهی حمایت اعطا کند و برای فعالیتی که انجام می‌دهید حداقل حقوق به شما پیشنهاد داده شده باشد، پیش نیازهای موجود برای فاکتور کار را تامین خواهید کرد.

فاکتور مهم دیگری که باید به آن اشاره داشته باشیم، دانش زبان انگلیسی است. هر متقاضی باید اثبات کند که توانایی‌هایی معادل سطح B1 در نوشتن، خواندن، صحبت کردن و گوش دادن دارد. روش‌هایی که برای این اقدام مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل شرکت در دوره‌هایی به زبان انگلیسی در انگلستان و موفقیت در یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی امن (SELT) می‌شوند.

آیا دوره آموزشی خود را در خارج از بریتانیا سپری کرده‌اید؟ در این صورت باید برای معادل سازی آن درخواست دهید. داشتن پیشنهاد کاری و دریافت حداقل دستمزد در ازای اشتغال را می‌توان به عنوان سایر الزامات تعیین شده در این روند معرفی کرد.

 

[irp posts=”195″ ]

 

تمکن مالی مهاجرت پرستاران به انگلیس

هر شخصی که قصد دارد از مسیرهای مختلف مهاجرت به انگلیس استفاده کند، ممکن است ملزم باشد تا توانایی خود را برای تامین هزینه‌هایش به اثبات برساند. از آنجایی که در این مطلب به سراغ ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلستان رفته‌ایم، اطلاعاتی که ارائه خواهیم داد هم متناسب با آن خواهند بود. رقمی که به منظور پوشش دادن هزینه‌های زندگی در بریتانیا تعیین شده 1270 پوند است.

این مبلغ باید در حساب بانکی فرد وجود داشته و حداقل پس از ارسال اسناد مربوطه 28 روز از 31 روز آتی هم در آن بماند. اگر برای حداقل 12 ماه با ویزای معتبر در UK حضور داشته باشید یا کارفرمایتان هزینه‌های شما را در اولین ماه اقامتتان پوشش دهد نیازی به تمکن مالی نخواهد بود. آیا قصد دارید اعضای خانواده خود را به عنوان بستگانتان معرفی نمایید؟ در این صورت باید برای پارتنر 285، یک فرزند 315 و هر کودک اضافی 200 پوند پول داشته باشید.

 

لیست مشاغل مورد تایید برای ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس

 

لیست مشاغل مورد تایید برای ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس

در قسمت قبل بیان کردیم که هر فرد باید در حیطه‌ای خاص متخصص باشد تا بتواند از مسیر ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس استفاده نماید. پرستاری یکی از زیر مجموعه‌هایی به حساب می‌رود که با فعالیت در آن اولین شرط تعیین شده را تامین خواهید کرد. در کنار سمتی که به بررسی آن پرداختیم، باید بگوییم افرادی با تخصص‌های دیگر هم مجاز به استفاده از این مسیر هستند. آیا به دنبال آن هستید تا بدانید که مشمول شرایط Health and Care Worker visa می‌شوید؟

در این صورت بهتر است فهرستی که اداره مهاجرت برای پست‌های مورد بحث اعلام کرده را مطالعه کنید. لیست بیان شده در ادامه همین بخش به طور کامل و بروز قرار داده شده و اگر نام پوزیشن خود را در آن مشاهده می‌کنید، می‌توانید برای فراهم کردن پیش نیازهای موجود وارد عمل شوید. فعالان زمینه‌های پزشکی، دندانپزشکی، مامایی و پرستاری در صورتی که قبلاً ارزیابی زبان انگلیسی تنظیم شده توسط سازمان حرفه‌ای را سپری کرده‌اند، نیازی به تامین کردن شروط بیان شده نخواهند داشت.

1181: مدیران و مدیران خدمات بهداشتی و سلامت عمومی

1242: مدیران و مالکان مسکونی، شبانه روزی و سکونتگاهی

2112: دانشمندان زیست شناسی و بیوشیمی

2113: دانشمندان علوم فیزیکی

2211: پزشکان

2212: روان‌شناسان

2213: داروسازان

2214: بینایی سنجی چشم

2215: دندانپزشکان

2217: پرتونگاران پزشکی

2218: متخصصین پا

2219: متخصصان بهداشتی که در جای دیگری طبقه بندی نشده اند، مانند شنوایی شناسان و مشاوران بهداشت حرفه ای

2221: فیزیوتراپیست

2222: کاردرمانگران

2223: درمانگران گفتار و زبان

2229: متخصصان درمانی که در جای دیگری طبقه بندی نشده اند، مانند استئوپات ها و روان درمانگران

2231: پرستاران

2232: ماماها

2442: مددکاران اجتماعی

3111: تکنسین‌های آزمایشگاه

3213: امدادگران

3216: بینایی سنجی

3217: تکنسین‌های داروسازی

3218: تکنسین‌های پزشکی و دندانپزشکی

3219: متخصصین وابسته بهداشتی که در جای دیگر طبقه بندی نشده اند

6141: کمک‌ها و دستیاران پرستاری

6143: پرستاران دندانپزشکی

6145: مراقبین و مراقبین خانگی

6146: کارکنان مراقبت ارشد

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به انگلستان

یکی از اصلی‌ترین  گام‌هایی که آگاهی از آن تاثیر بالایی بر بی دردسر بودن مهاجرت پرستاران به انگلستان خواهد داشت، چیزی نیست جز بخش تکمیل مدارک. برای آن که بتوانید درخواست خود را به طور کامل ارسال کنید و از رد یا بازگشت خوردنش به دلیل نقص اسناد و کامل نبودن آنها جلوگیری کنید، باید با آیتم‌های مورد نیاز آشنایی پیدا کرده و تمامی آنها را قبل از ارسال گردآوری کنید. شماره مرجع گواهی حمایت، پاسپورت و مدارک هویتی، عنوان شغلی و حقوق سالانه، کد شغلی، نام و اطلاعات کارفرما، و گواهی حمایت مالی مواردی هستند که در سایت دولت UK به عنوان مدارک ضروری برای ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس اعلام شده‌اند.

 

هزینه‌های مهاجرت پرستاران به UK

 

آزمون‌های مورد نیاز برای مهاجرت پرستاران به انگلستان

برای آن که بتوانید به عنوان پرستار به انگلیس مهاجرت کنید، باید میزان تسلط مناسبی به زبان انگلیسی داشته باشید و این ویژگی‌تان را از طریق ارسال اسنادی رسمی اثبات نمایید. سطحی که باید در آن قرار گیرید را در بخش شرایط مورد نیاز این اقدام بررسی کردیم. OET و یا IELTS ،CBT، OSCE،  NMC را می‌توان تست‌هایی معرفی کرد که نزد اداره مهاجرت معتبر هستند.

معمولاً میزان اعتبار هر یک از این موارد 2 سال تعیین شده و پس از دریافت نمره مناسب در آزمون مد نظر به این اندازه فرصت خواهید داشت تا از آن استفاده کنید؛ در غیر این صورت باید دوباره تست انتخابی خود را پشت سر بگذارید و نشان دهید در سطح تعیین شده قرار دارید.

هزینه‌های مهاجرت پرستاران به UK

همان‌طور که می‌دانید، برای آن که افراد بتوانند به کشوری خارجی مهاجرت نمایند ملزم به پرداختن مبالغ مختلفی هستند که از زیر مجموعه‌های متنوعی تشکیل می‌شوند. کمی قبل‌تر و در همین مقاله به بررسی تمکن مالی ضروری پرداختیم و حال زمان آن رسیده به سراغ توضیحات تکمیلی برویم.  در کنار مخارج آماده و ترجمه کردن مدارک مورد نیاز، باید توجه داشته باشید که هنگام ثبت نهایی درخواست اداره مهاجرت مبلغی را از شما به منظور بررسی پرونده اخذ خواهد کرد.

اگر به تنهایی قصد استفاده از این ویزا را دارید، رقم مورد بحث 479 پوند خواهد بود. آیا قصد دارید برای بستگان خود نیز ویزا دریافت کنید و از همراهی‌شان بهره‌مند شوید؟ در این صورت به ازای هر نفر باید 479 پوند دیگر هم پرداخت نمایید. شاید در برخی منابع مشاهده کرده باشید که 247 پوند هم برای این اقدام بیان شده است؛ اما این رقم تنها برای ویزاهای زیر 3 سال می‌باشد و شامل حال متقاضیان ویزای کارمند بهداشت و مراقبت انگلیس نمی‌شود.

میزان درآمد پرستاران در انگلستان

زمانی که بحث مهاجرت کاری به میان میاید، یکی از فاکتورهایی که در انتخاب مقصد بیشتر از سایرین مورد توجه قرار می‌گیرد حقوق حرفه مد نظر است. اگر مهاجرت پرستاران به انگلستان پس از مطالعه اطلاعات فوق نظر شما عزیزان را به خود جلب کرده باید بگوییم رقم مورد بحث به سابقه کاری، محلی که در آن مشغول هستید و BAND ای که در آن قرار می‌گیرید بستگی دارد. آیا فاکتورهایی که بیان کردیم را در مورد خود می‌دانید؟

در این صورت می‌توانید از NHS Pay Calculator  برای مطلع شدن از ارقام دقیق استفاده کنید. روشی که به شما پیشنهاد کردیم، ابزاری است که جدیدترین داده‌ها را در دل خود جای داده و می‌توانید با پاسخ دادن به سوال‌های موجود از میزان درآمد احتمالی‌تان مطلع شوید. بر اساس بررسی‌های انجام شده رقم مورد بحث برای پرستاران در انگلیس بین سالانه 20000 تا 110000 پوند تعیین شده است.

بازار کار پرستاری در انگلیس

از آنجایی که دولت انگلستان اهمیت بسیاری برای سیستم درمانی خود قائل است، همواره سعی داشته تا افرادی مجرب و حرفه‌ای را در زمینه‌های مرتبط جذب نماید که یکی از آنها پرستاری به حساب می‌رود. آیا شما عزیزان نیز در این حرفه تخصص دارید و می‌خواهید با اشتغال در کشوری پیشرفته زندگی‌ای با سطح رفاهی مناسب برای خود بسازید؟ در این صورت بهتر است اطلاعاتی در مورد بازار کار پرستاری در انگلیس به دست آورید.

بر اساس داده‌های موجود، UK بسته به نیازهایی که دارد هر ساله ویزاهای کاری را در اختیار افرادی حرفه‌ای قرار می‌دهد. شاید برایتان جالب باشد وضعیت شغلی و نیاز موجود به گونه‌ای است که معمولاً دانشجویان دانشگاه‌های انگلیس پس از فارغ‌التحصیلی نهایتاً ظرف 6 ماه موقعیتی متناسب با مهارت‌ها و انتظاراتشان را خواهند یافت. با در نظر گرفتن مواردی که به آنها اشاره کردیم و میزان حقوق مناسب و قابل توجه در کل می‌توان گفت بازار کار پرستاری در انگلیس وضعیت قابل قبولی دارد.

انواع پرستار در انگلیس

بر اساس آنچه که در سیستم بهداشتی UK ثبت شده، پرستاران به دسته بندی‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. برای آن که بتوانید در هر یک از انواع موجود به اشتغال بپردازید، باید تحصیلات آکادمیک و توانایی مربوطه را داشته باشید و اداره مهاجرت را قانع کنید که پس از ورودتان نقشی تاثیر گذار خواهید داشت.

پرستار بزرگسال (RNA) adult nurse، پرستار سلامت روان (RNMH) mental health nurse، پرستار در رشته کم توانی و اختلال یادگیری (RNLD) learningdisabilities nurse، پرستار کودک (RNC) children’s nurseو ماما  (RM) midwifeرا می‌توان به عنوان زمینه‌های کاری موجود در انگلیس معرفی کرد. معمولاً افرادی که قصد مهاجرت با استفاده از این حرفه را دارند، شانس خود را به عنوان RNA امتحان می‌کنند.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*