بهترین شهرهای انگلیس برای ایرانیان

معرفی بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی و کار ایرانیان

اگر به دنبال این هستید که به زودی به یک کشور دیگر مهاجرت کنید، انتخاب شهر مقصد یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه داشته باشید. اگر قصد دارید به کشور انگلستان سفر کنید باید تمامی شهرهای این کشور را بشناسید تا بتوانید به‌ بهترین شکل تصمیم‌گیری کنید. بسیاری از مردم بهترین شهر انگلستان را لندن می‌دانند. در صورتی که لندن می‌تواند شهری مناسب برای شما نباشید. در مطالعه‌ای که در سال 2015 انجام شده، مشخص شد که شهر لندن شهر مناسبی برای مهاجران نیست.

یکی از عواملی که باعث شده لندن شهری مناسب برای مهاجران شناخته نشود، افزایش قیمت خانه و اجاره خانه در لندن است. هم‌چنین شرایط زندگی در لندن به نحوی است که باعث می‌شود بسیاری از کسانی که در این کشور زندگی می‌کنند، ساعات طولانی مشغول به کار باشند. با وجود اینکه در این شهر میزان درآمد تقریباً بالاست؛ اما هم‌چنان این شهری جزئی از شهرهایی محسوب می‌شود که به مهاجران توصیه نمی‌شود. در ادامه شهرهای مختلف کشور انگلیس که می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای انتخاب شما باشد، ذکر شده است. در درنا مایگریشن همراه ما باشید.

بهترین شهرهای انگلیس

در این کشور شهرهای مختلفی وجود دارد که بر اساس علت مهاجرت شما می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. به طور کلی بهترین شهرهای کشور انگلستان برای داشتن کیفیت زندگی بالا به ترتیب شامل براکنل، آکسفورد، ادینبورگ و کمبریج است.

بهترین شهرهای انگلیس

این شهرها علاوه بر درآمد بالا مزایای زیادی دارند که باعث می‌شود این شهرها جزئی از بهترین شهرهای انگلستان شناخته ‌شوند.

گلاسگو؛ بزرگترین شهر اسکاتلند

گلاسگو بزرگ‌ترین شهر اسکاتلند است. این شهر به دلیل معماری و فرهنگ و سبک ورزش آن معروف است. شهر گلاسگو در سال 2014 میزبان بازی‌های مشترک‌المنافع بوده است. رودخانه گلاید در این شهر قرار دارد. در اطراف این رودخانه گالری های هنری، مغازه ها، رستوران ها و کافه ها وجود دارد که باعث شده اطراف این رودخانه به طور معمول شلوغ باشد. یکی از فواید این شهر، تردد داخلی شهری است. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی کم توسط تاکسی‌ها یا متروهای زیرزمینی گلاسکو، به راحتی جابه جا شوید.

گلاسگو از بهترین شهرهای انگلیس

در داخل این شهر یک دانشگاه معروف وجود دارد. به‌همین دلیل شما می‌توانید برای مقصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان، دانشگاه این شهر را انتخاب کنید. در مرکز این شهر فضای روستایی و خانه‌های قدیمی زیادی وجود دارد که باعث شده است فصای این شهر زیباتر شود. در شهر گلاسکو منازل قدیمی و روستایی در حال تبدیل شدن به آپارتمان‌های مدرن و زیبا است. به‌همین علت این شهر به سمت مدرنیته شدن، پیشرفت می‌کند و شهر خوبی برای پیشرفت محسوب می‌شود.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

بیرمنگام؛ از مناطق صنعتی کشور بریتانیا

بعد از شهر لندن، شهر بیرمنگام از نظر جمعیت در رتبه دوم قرار می‌گیرد. این شهر از آب‌وهوای خوب و مطلوبی برخوردار است و در منطقه‌ی میدلند قرار گرفته است. منطقه‌ی میدلند از مناطق صنعتی کشور بریتانیا است.

نام دیگر این شهر برم است و بسیاری از مردم این شهر را با نام شهر برم می‌شناسند. در این شهر موزه‌های و گالری‌های ارزشمندی وجود دارد که جزئی از جاذبه‌های گردشگری این شهر محسوب می‌شود. یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این شهر، کانال‌های آبی است. کانال‌های آبی شهر بیرمنگام از شهر ونیز ایتالیا بیش‌تر است.

شهر بیرمنگام از شهرهای انگلستان

به‌همین دلیل این شهر یکی از شهرهایی است که از این طریق گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در کنار کانال‌های آبی این شهر مناطق مسکونی مهمی شکل گرفته است. همین امر موجب شده است که شهر بیرمنگام یکی از شهرهای مدرن بریتانیا شناخته شود.

این شهر 5 دانشگاه بسیار معتبر را در خود جای داده است و به‌همین دلیل هر ساله میزبان زیادی از دانشجویایی است که به قصد تحصیل به این شهر مهاجرت کرده‌اند. تعداد زیادی مسلمان در این کشور زندگی می‌کند. همین امر موجب شده است که بسیاری از ایرانیان بتوانند در این شهر به راحتی زندگی کنند. می‌توان گفت شهر بیرمنگام یکی از بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی ایرانیان است. هارون و ادا بستورن از مناطق مهمی در این شهر هستند که تمامی امکانات رفاهی همانند مدرسه، فروشگاه و حمل‌ونقل را برای ساکنین خود فراهم کرده است.

آکسفورد؛ از بهترین شهرها برای تحصیل

آکسفورد یکی از شهرهایی است که لحاظ تامین رفاه و سطح زندگی و اقتصاد در صدر جدول رتبه‌بندی قرار گرفته است. آکسفورد یکی از شهرهای غربی کشور انگلستان است که مملو از مکان‌های تاریخی و موزه‌های باستانی است. یکی از دلایل شهرت این شهر، دانشگاه‌هایی است که در این شهر قرار دارد. مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این شهر از رتبه علمی بسیار بالایی برخوردار هستند و به طبع دانشجویانی که به این شهر مهاجرت می‌کنند، بسیار زیاد است.

به طور حتم شما نیز تا به حال نام دانشگاه آکسفورد را شنیده‌اید. این دانشگاه از برترین دانشگاه‌های دنیا شناخته می‌شود که دانشجویان نخبه از سراسر دنیا را جذب خود می‌کند. این شهر به دلیل زیاد بودن دانشگاه‌های موجود در خود، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای ایرانی‌هایی باشد که قصد مهاجرت دارند.

شهر آکسفورد از شهرهای انگلیس

حمل‌ونقل در این شهر به آسانی امکان پذیر است. قطارها و اتوبوس‌های داخل شهری این امکان را به وجود آورده است که شما بتوانید به راحتی به تمامی قسمت‌های شهر همانند فروشگاه‌ها و دانشگاه تحصیلی خود دسترسی داشته باشید. وسعت این شهر بسیار کم است به نحوی که شما می‌توانید برای صرفه¬ جوبی در زمان و هزینه از دوچرخه برای حمل‌و نقل خود استفاده کنید.

مرکز آکسفورد شمالی منطقه‌ای گران‌قیمت در این شهر است. این محله خانه‌های مجلل و گران‌قیمت به سبک ویکتوریا، ادواردین و کلبه‌های ییلاقی کوچک ساخته شده است.

شهر آکسفورد از لحاظ زمینه‌ی کاری نیز پیشرفت زیادی داشته است. به همین دلیل شما می‌توانید برای مهاجرت کاری نیز این شهر را انتخاب کنید. صنعت‌هایی همانند صنعت موتورسازی، تکنولوژی اطلاعات، چاپ و مشاغل مرتبط با علم و تحقیقات در این شهر از سایر شهرها پیشی گرفته است. فاصله آکسفورد تا شهر لندن یک ساعت است. شما می‌توانید این فاصله زمانی یک ساعته را به‌وسیله‌ی قطار طی کنید.

کاردیف؛ امکانات رفاهی و تفریحی بالا

کاردیف پایتخت کشور ولز شناخته می‌شود. به همین علت این شهر بررسی امورات مرکز اقتصادی، تحصیلی، ورزشی، گردشگری، فرهنگی و رسانه‌ای کشور ولز را بر عهده دارد. فاصله زمانی این شهر با لندن 2 ساعت است. شما می‌توانید برای سفر به لندن از شهر کاردیف از اتوبوس و قطار استفاده کنید و هم‌چنین هزینه‌ی کمی را برای این سفر بپردازید.

شهر کاردیف از شهرهای انگلیس

مساحت این شهر بسیار کم است به همین دلیل این شهر مترو ندارد؛ اما اتوبوس‌ها و قطارهایی که در کاردیف وجود دارد برای دسترسی‌های داخل شهری و حتی خارج از شهر بسیار مفید هستند. این شهر امکانات رفاهی و تفریحی بسیار بالایی دارد. به‌عنوان مثال آپارتمان‌های مدرن، رستوران و ورزش‌های آبی که در ساحل این شهر وجود دارد از تفریحاتی است که بسیاری از مردم آن را انتخاب می‌کنند.

هزینه‌ی زندگی و مسکن بسته به منطقه‌ای است که در آن زندگی می‌کنید؛ اما در مقایسه با هزینه‌های شهر لندن بسیار معقول و کم‌ هزینه‌تر است. کاردیف مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است. به‌عنوان مثال پاکستانی‌ها، هندی‌ها و عراقی‌های زیادی در این شهر سکونت دارند؛ اما جمعیت ایرانیانی که در این شهر زندگی می‌کنند بسیار اندک است.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

برایتون؛ شهر آفتابی انگلیس

شهر برایتون در جنوب شرقی انگلستان قرار دارد. این شهر هر ساله مقصد انگلستانی‌هایی است که قصد دارند برای تابستان به یک شهر آفتابی سفر کنند. در تابستان برایتون معمولاً هوای آفتابی مطلوبی دارد. در گذشته این شهر صنعت ماهیگیری رواج داشته است و برایتون به شهر ماهیگیری و شهر پر پیچ وخم معروف بوده است.

شهر برایتون از بهترین شهرهای انگلیس

این شهر پس از قرن 18 بسیار پیشرفت کرده است و به یکی از محبوب‌ترین شهرهای انگلستان تبدیل شده است. برایتون لقب شادترین شهر انگلستان را به خود اختصاص داده است. شهر برایتون یکی از شهرهای ساحلی کشور انگلستان است که هر ساله در فصل تابستان فستیوال‌های مختلف در آنجا برگزار می‌شود. از شهر لندن تا برایتون می‌توان یک ساعت با قطارهای سریع‌السیر مسیر را طی کرد.

ادینبورگ؛ یکی از شهرهای بین‌المللی انگلستان

ادینبورگ پایتخت کشور اسکاتلند است. این شهر بر روی بقایای آتشفشانی خاموش و به فاصله چند سانتی‌متر قرار دارد. ادینبورگ یکی از شهرهای بین‌المللی انگلستان است. مشهوریت این شهر به دلیلی فستیوال‌های مختلف بین‌المللی است که در این شهر برپا می‌شود.

ادینبورگ از بهترین شهرهای انگلیس

ادینبورگ دانشگاه‌های معتبر زیادی را در خود جای داده است. دانشگاه‌های این کشور از رتبه‌بندی علمی خوبی در جهان برخوردار هستند. شما می‌توانید برا مهاجرت تحصیلی خود این شهر را انتخاب کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که هزینه‌های این شهر نسبت به سایر شهرهای انگلستان کمی بالاست. اگر می‌توانید هزینه‌های زندگی در ادینبورگ را پرداخت کنید، می‌توان گفت این شهر برای ایرانیانی که قصد دارند به کشور انگلستان مهاجرت کنند، مناسب است.

بریستول؛ معروف به مینی لندن

بریستول در کشور لندن به شهر مینی لندن مشهور است. به دلیل جنب‌وجوش و معماری‌های ویکتوریا که در این شهر وجود دارد، می‌تواند مکان مناسبی برای زندگی‌کردن باشد. از لحاظ مکان‌های تفریحی این شهر، یکی از محبوب‌ترین شهرها در انگلستان به شمار می‌شود. آپارتمان‌های مجلل، کلوپ و رستوران‌هایی که در بندرگاه بریستول وجود دارد، فضاهای تفریحی زیبایی را ایجاد کرده است.

بریستول از بهترین شهرهای انگلیس

برای سفر بریستول از مبدا لندن می‌توانید از کشتی، هواپیما و قطار استفاده کنید. در سال 2014 بریستول به عنوان بهترین شهر برای زندگی شناخته شده است. در سال 2015 بریستول توانست جایزه‌ی پایتخت سبز اروپا را از اتحادیه‌ی اروپا دریافت کند. یکی از فواید بریستول امکاناتی است که این شهر برای دانشجویان فراهم کرده است. از همین رو بسیاری از دانشجویانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند، این شهر را به عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند.

کنت؛ شهر خوش آب و هوا

کنت یکی از شهرهای بی‌عیب و نقص در بریتانیا شناخته می‌شود که بسیاری از روستاهای سرسبز و خیره کننده این کشور را در خود جای داده است. کنت بسیار نزدیک به لندن است به طوری که شما می‌توانید به راحتی به این شهر سفر کنید.

دو روستای تانبریج ولز و سوناکس زیبا، یک قطار کوتاه‌مدت از مرکز لندن، مدارس خصوصی و دولتی برجسته، فروشگاه‌های عالی، رستوران‌ها از سری امکانات رفاهی این شهر هستند که باعث شده است این شهر مکان مطلوبی برای زندگی کردن باشد. به‌همین دلیل شهر کنت می‌تواند شهر مناسب برای زندگی ایرانیان باشد.

کنت از بهترین شهرهای انگلیس

فضای این شهر بسیار روح‌نواز است. اگر قصد دارید در یک شهر خوش آب‌ و هوا و سرسبز زندگی کنید، شهر کنت به شما توصیه می‌شود. اطراف این شهر را تپه‌های rolling و مناطق سرسبز احاطه کرده است. در کشور انگلستان این شهر به عنوان باغ انگلستان شناخته می‌شود.

منچستر؛ شهر غرب انگلیس با دو تیم فوتبالی معروف

منچستر یکی از شهرهای انگلستان است که دو تیم معروف منچسترسیتی و منچستریونایتد در این شهر فعالیت دارند. شهر منچستر در غرب کشور انگلیس قرار دارد.

این شهر همانند سایر شهرهای انگلیس از ناوگان حمل‌ونقل داخلی استفاده می‌کند. در این شهر می‌توانید از اتوبوس و مترو برای حمل‌ونقل داخل شهری استفاده کنید. هزینه‌های رفت‌وآمد در این شهر تقریباً بالاست. بهتر است برای رفت‌وآمد، کارت مخصوص به اتوبوس را هفتگی شارژ کنید تا ارزان‌تر بتوانید جابه‌جا شوید. شما می‌توانید فاصله منچستر تا لندن را دو ساعته با قطار و یک ساعته با هواپیما طی کنید.

لندن؛ پایتخت انگلیس

لندن پایتخت کشور انگلستان است که شهری بسیار پیشرفته از همه لحاظ است. جمله‌ی “مردی که از لندن خسته می‌شود، از زندگی خسته می‌شود” نشان دهنده عظمت و بزرگی شهر لندن است. پایتخت بریتانیا صاحب بهترین آثار در تمامی دنیاست.

موسیقی, تئاتر, موزه‌ها, امکانات ورزشی, رستوران‌ها, کافه‌ها و توده‌های فضاهای سبز شهر لندن زبان‌زده تمام دنیا است. این شهر از لحاظ جمعیت در رتبه‌ی اول در کشور انگلستان قرار دارد. هم‌چنین این شهر از نظر وسعت شهری یکی از بزرگ‌ترین شهرها در بریتانیا محسوب می‌شود.

لندن از بهترین شهرهای انگلیس

رودخانه تایمز که یکی از معروف‌ترین رودخانه‌ها در دنیا محسوب می‎شود، از میان این شهر عبور می‌کند. عبور این رودخانه باعث می‌شود که آب‌وهوای این شهر به طور معمول مرطوب و شرجی باشد. تمامی ساکنین شهر لندن تقریباً در تمامی روزهای سال برای بارش باران آماده هستند.

بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی ایرانیان

شهرها و نواحی انگلستان با یکدیگر بسیار متفاوت است. بسته به علت مهاجرت و هدف شما از مهاجرت می‌تواند انتخاب شهر مقصد تفاوت داشته باشد. برای انتخاب شهر مقصد باید به شرایط مختلف توجه کنید. پس از آن که شرایط اقتصادی، اجتماعی، رفاهی هر شهر را مورد سنجش قرار دادید، می‌توانید برای انتخاب شهر مقصد خود تصمیم‌گیری کنید.

بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی ایرانیان

در ادمه سه شهر که از نظر هزینه‌های زندگی و موقعیت‌های شغلی برای ایرانیان مناسب‌تر است، ذکر شده است.

ساندرلند؛ شهری با هزینه‌های کم برای ایرانیان

ساندرلند یکی از شهرهای کشور انگلستان است که در نزدیکی دهانه‌ی رودخانه وارد، قرار دارد. این شهر با جمعیت حدود 275 هزار نفری جزئی از شهرهای کم‌جمعیت و آرام انگلستان شناخته می‌شود.

هزینه‌های زندگی و تناسب بین درآمد فردی و هزینه‌های جاری یکی از دلایلی است که می‌توان گفت این شهر برای ایرانیان مناسب است.

موقعیت‌های شغلی این شهر به نحوی است که شما می‌توانید پس از مهاجرت به ساندرلند بتوانید به آسانی برای خود کار مناسب با روحیات و علاقه‌ی خود انتخاب کنید. میزان رفاه اجتماعی در ساندرلند بسیار بالاست. به‌ همین دلیل می‌توانید برای مهاجرت کاری این شهر را در اولیت‌های انتخاب خود قرار دهید.

ساندرلند از بهترین شهرهای انگلیس برای ایرانیان

میانگین درآمد در این شهر به طور معمول 25724 پوند تخمین‌زده می‌شود. هزینه‌های رفت‌وآمد 153.4 پوند، هزینه‌های مربوط به مسکن 12828.8 پوند است. به‌‌همین علت تناسب هزینه و درآمد در این شهر وجود دارد.

شهر لیدز؛ تناسب بین درآمد و هزینه‌های زندگی برای ایرانیان

لیدز یکی دیگر از شهرهای انگلستان است که برای زندگی به ایرانیان توصیه می‌شود. این شهر با جمعیت 761 هزار نفر از جمله شهرهایی است که در زمینه‌ی اقتصاد پیشرفت چشم‌گیری داشته است. ساکنین این شهر با توجه به شرایط کار در انگلیس و بازار مسکن نیز پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند.

لیدز از بهترین شهرهای انگلیس برای ایرانیان

مردم این شهر به طور معمول از زندگی خود سطح رضایت بالایی دارند. یکی ازدلایلی که باعث شده است این شهر یکی از بهترین شهرهایی انگلستان برای ایرانیان شناخته شود، تناسب بین درآمد و هزینه‌های زندگی است. در لیدز هزینه‌های زندگی در تناسب با درآمد هر فرد بسیار معقول است.

به طور میانگین دستمزد و حقوق در این شهر 28257 پوند اعلام شده است. هزینه رفت و آمد ۱۶۲٫۲ پوند، قیمت متوسط ملک ۱۶۵،۳ پوند و قیمت اجاره مسکن ۱۲۴۲۰ پوند گزارش شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید بین هزینه‌ها و درآمد تناسب وجود دارد. همین امر باعث شده است که لیدز یکی از شهرهایی در انگلستان شناخته شود که برای زندگی ایرانیان مناسب است.

لیورپول؛ مهم‌ترین شهر تجاری انگلستان

اگر اقامت انگلستان را دریافت کرده اید بدانید لیورپول یکی از مهم‌ترین شهرهای تجاری انگلستان است. این شهر با جمعیت 552 هزار نفری از بندرهای تجاری مهم انگلستان محسوب می‌شود. به دلیل تجاری و بندری بودن این شهر موقعیت‌های شغلی فراوانی در آن وجود دارد.

لیورپول از بهترین شهرهای انگلیس برای ایرانیان

در این شهر علاوه بر اینکه موقعیت‌های شغلی زیادی را برای مردم ایجاد کرده است، تناسب بین هزینه‌ها و درآمد نیز از علل مهمی است که مردم این شهر را برای سکونت انتخاب می‌کنند. اگر قصد دارید به عنوان مهاجرت کاری به یکی از شهرهای انگلستان سفر کنید، شهر لیورپول می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای مقصد مهاجرت شما باشد.

کلام پایانی

کشور انگلیس یکی از کشورهایی است که مهاجران زیادی را به خود جذب کرده است. انتخاب شهر در کشور انگلیس از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر قصد دارید در این کشور به صورت دائم اقامت داشته باشید، برای انتخاب شهر مقصد خود باید دقت لازم را داشته باشید.

بسیاری از مردم کشور انگلیس را به شهر لندن می‌شناسند. شهر لندن یکی از بهترین شهرها در کل دنیا به حساب می‌آید. این شهر علاوه بر اینکه تمامی امکانات رفاهی را برای شهروندان خود به وجود آورده است، میزان حقوق و دستمزد بالایی را نیز برای کارمندان در نظر گرفته است. ممکن است بتوانید در شهر لندن درآمد خوبی برای شغل خود داشته باشید؛ اما هزینه‌های بالای زندگی در لندن باعث می‌شود که نتوانید تناسب بین درآمد و هزینه‌ها را برقرار کنید.

شهرهای زیادی در این کشور وجود دارد که می‌تواند مناسب با روحیات شما و هدف شما از مهاجرت باشد. فقط کافی است برای انتخاب یک شهر مزایا و معایب آن را لیست کنید تا بتوانید بهتر تصمیم‌گیری کنید.

در مقاله‌ بالا سعی شده است بهترین شهرهای انگلیس برای زندگی و کار ایرانیان، ذکر شود. پس از مطالعه‌ مقاله بالا می‌توانید نظرات، پیشنهادات یا انتقادات خود را از طریق کامنت در اختیار ما قرار دهید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*