اقامت انگلستان

اقامت انگلستان

[flexy_breadcrumb]

کشور انگلستان هر ساله یکی از مقاصد هدف برای مهاجرین از سراسر دنیا چه دور و چه نزدیک می‌باشد. به واسطه موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی که دارد و آب و هوای خوب و ساحلی، عده‌ی زیادی آن را برای اقامت انتخاب می‌کنند. اقامت انگلستان می‌تواند مزایای خیلی زیادی برای متقاضیان داشته باشد، چرا که این کشور سطح زندگی بسیار بالایی دارد و از نظر رفاه اجتماعی در لیست کشورهای برتر دنیاست؛ علاوه بر تمامی این موضوعات انگلیس یکی از اقتصادهای پر قدرت دنیاست، و از لحاظ اقتصادی و مالی در دنیا مطرح است.

اقامت انگلستان راه‌های متعددی دارد، که متقاضیان باید با توجه به شرایط و موقعیت خودشان بعد از بررسی و تحقیق در رابطه با این راه‌ها تصمیم بگیرند که کدام برای آن‌ها مناسب‌تر است و از چه طریقی می‌توانند برای مهاجرت اقدام کنند. در این مقاله، درنامایگریشن قصد دارد تا انواع مسیر‌های اخذ اقامت انگلستان را برای شما تشریح کند، تا شما بتوانید راحت‌تر در روش مورد نظر خود برای مهاجرت موفق باشید.

اقامت انگلیس با کم ترین ریسک

مزایای اقامت در انگلیس

به هنگام انتخاب کشوری برای مقصد مهاجرت یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت را می‌توان مزایای اقامت به حساب آورد؛ اولین مزیت می‌تواند قرار گرفتن در محیطی با میزان درآمد متناسب با هزینه‌ها و مخارج زندگی باشد. سیستم بهداشت و درمان بسیار پیشرفته به همراه مراکز علمی معتبر و شناخته شده در سراسر جهان در مجموع به عنوان برخی از مزایایی هستند که با اخذ اقامت انگلیس می‌توان به آنها دست یافت. در لیست زیر قادر هستید برخی از مزیت‌های دیگر را مشاهده می‌کنید:

 • زندگی در محیطی با فرهنگی غنی
 • تنوع بالای فرهنگ‌ها و ادیان به دلیل وجود مهاجرانی از سراسر جهان
 • زیر ساخت‌های اقتصادی مناسب برای سرمایه گذاری
 • حمایت‌های دولتی از سرمایه گذاران خارجی
 • زندگی در محیطی با فرهنگی غنی
 • تنوع بالای فرهنگ‌ها و ادیان به دلیل وجود مهاجرانی از سراسر جهان
 • زیر ساخت‌های اقتصادی مناسب برای سرمایه گذاری
 • حمایت‌های دولتی از سرمایه گذاران خارجی
روش های اخذ اقامت انگلستان

راه‌های اخذ اقامت انگلیس

برای دریافت اقامت انگلستان راه‌های متنوعی وجود دارد، که این امکان را به مهاجران می‌دهد که بتوانند با سهولت بیشتری اقدام به مهاجرت به انگلستان را در برنامه خود قرار دهند. از جمله روش‌هایی که متقاضیان بیشتری دارند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل
 • اخذ اقامت انگلیس از  طریق کار
 • اخذ اقامت انگلستان از طریق خرید ملک
 • اخذ اقامت انگلیس از طریق تولد
 • اخذ اقامت انگلیس برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اخذ اقامت انگلیس از طریق پناهندگی

در ادامه قصد داریم که توضیحاتی در رابطه با هر کدام از موارد بالا برای شما بدهیم.

بگذارید تجربه ما راهنمای شما باشد

اولین مشاوره خود را رایگان دریافت کنید

بگذارید تجربه ما راهنمای شما باشد

اولین مشاوره خود را رایگان دریافت کنید

[wpforms_selector form_id=”2215″ admin_label=”WPForms” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” custom_margin=”|10px||10px|false|false”][/wpforms_selector]

اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشور انگلستان اغلب نیاز به سرمایه‌ی بالا و قابل توجهی دارد، این برنامه توسط دولت انگلستان که مایل به جذب هر چه بیشتر سرمایه در این کشور است، اجرا شده و دارای چند دسته بندی متفاوت می‌باشد. هدف از این دسته بندی، بیشتر این است که افراد با سرمایه‌های مالی متفاوت توانایی اخذ اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری را داشته باشند. افراد می‌توانند با سرمایه گذاری‌های متفاوت در کشور انگلستان بعد از گذشت 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت کنند.

از موارد قابل توجه در اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری این است که بعد از اینکه فرد مهاجر اقامت دائم خود را دریافت کرد بعد از گذشت 5 سال توانایی اخذ پاسپورت انگلیس را دارد. نکته قابل توجه در اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری این است که افرادی که ویزاهای دیگری را برای اقامت در انگلستان دارند می‌توانند با انجام شرایط خاصی که از سمت دولت این کشور در نظر گرفته شده است، ویزای خود را به ویزای سرمایه گذاری تغییر دهند. این ویزا برای گروه‌های مختلف سرمایه گذار خود شامل 4 دسته بندی می‌شود که این 4 مورد عبارت‌اند از:

 • ویزای نوآوری (INNOVATOR)
 • ویزای استارت آپ
 • ویزای سرمایه گذاری (TIER1)
 • ویزای TIER2 (ویزای ثبت شرکت)

اخذ اقامت انگلستان از طریق تمکن مالی

این روش یکی از شاخه‌های مسیر سرمایه گذاری در انگلستان محسوب می‌شود و به نوعی جزء مسیرهای ساده و راحت اخذ اقامت این کشور می‌باشد. اقامت انگلیس از طریق تمکن مالی و سرمایه‌گذاری، دو مسیر منجر به تابعیت دارد که یکی اخذ ویزای سرمایه‌گذاری (Tier 1 Investor) و دیگری ویزای نوآور (Innovator) است. البته این موضوع را هم باید پذیرفت که بسیاری شاید به دلیل مبلغ بالای سرمایه گذاری در این کشور ترجیح می‌دهند تا تمکن مالی کشورهایی مانند پرتغال را انتخاب کنند و یا ویزای سرمایه گذاری کانادا و یا استرالیا را انتخاب کنند.

اخذ اقامت از طریق کار آفرینی

در این روش فرد متقاضی باید حداقل مبلغ 200 هزار پوند را برای ایجاد یک فعالیت جدید در این کشور داشته باشد، در این روش فرد باید به مدت 5 سال برای خودش کار کند و مالیات نیز پرداخت کند. در دریافت این نوع اقامت افراد باید ویزای TIER1 انگلستان را دریافت کنند و فرد متقاضی باید حداقل دارای نمره‌ی آیلتس 4.5 باشد.

با ثبت اشتراک پست الکترونیکی خود از آخرین اخبار مهاجرت مطلع شوید.

[wpforms_selector form_id=”2616″ _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” custom_padding=”|22px||33px||”][/wpforms_selector]

اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج

کشور انگلستان دارای قوانینی است که این اجازه را به شما می‌دهد تا اگر قصد دارید با یکی از شهروندان این کشور یا فردی که مقیم این کشور است ازدواج کنید، بتوانید با اثبات این مورد برای اخذ ویزا و اقامت این کشور اقدام کنید. یکی از نکات مهم در دریافت ویزا برای اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج این است که هر دو طرف باید بالای 18 سال سن داشته باشند و طرفی که در انگلستان زندگی می‌کند باید توانایی داشته باشد تا به دولت اثبات کند که می‌تواند نیازهای مالی همسر خود را بدون حمایت دولت این کشور تامین کند.

در این روش دو طرف باید بتوانند ثابت کنند که حداقل 18 ماه است که با یکدیگر در رابطه هستند و هدف از ازدواجشان صرفاً اخذ اقامت نیست. شخصی که با این ویزا به انگلستان رفته است اجازه کار و تحصیل در این کشور را دارد و بعد از گذشت 5 سال نیز می‌تواند اقامت دائم خود را کسب کند. در مقاله‌ای به صورت مفصل به موضوع اقامت انگلستان از طریق ازدواج پرداخته‌ایم که پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

اخذ اقامت از طریق تحصیل

از جمله راه‌های اخذ اقامت در انگلستان را می‌توان به اقامت از طریق تحصیل اشاره کرد. می‌توان گفت این روش هر ساله طرف‌داران بسیار زیادی دارد. از دلایل اصلی تمایل افراد برای مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان را می‌توان ویژگی‌های بسیار خوب کالج‌ها و دانشگاه‌های این کشور دانست، چرا که این کشور دارای دانشگاه‌هایی با رنکینگ‌های بسیار بالا در دنیا می‌باشد و به طور کلی کیفیت و سطح آموزش در انگلستان بسیار بالا است.

اداره مهاجرت کشور انگلستان به افرادی که قصد اقامت از طریق تحصیل را به این کشور دارند ویزای تحصیلی با نام TIER4 اعطا می‌کند، این ویزا معمولاً به دو دسته افراد محصل بالای 17 سال و زیر 17 سال تعلق می‌گیرد. یکی از نکاتی که در مورد ویزای تحصیلی برای افراد وجود دارد این است مجاز به درخواست برای ویزای همراه نمی‌باشند. در سنین بالای 17 سال به نسبت مقطع تحصیلی که افراد قصد تحصیل در آن را دارند باید مدرک آیلتس بین 6 تا 7 را دارا باشند. از جمله مزایایی که برای دانشجویان در اقامت از طریق تحصیل وجود دارند این است که افراد می‌توانند بعد از اتمام درس خود وارد بازار کار این کشور شوند.

[irp posts=”21205″ ]

اقامت انگلستان از طریق کار

اخذ اقامت انگلستان از طریق کار

دو نوع ویزای کار انگلستان وجود دارد که منجر به دو مسیر متفاوت برای اقامت در این کشور می‌شود. این دو نوع ویزا عبارت‌اند از:

 • ویزای کار به شکل دائم
 • ویزای کاری موقت

ویزای کاری دائم مخصوص افرادی است که از شخصی پیشنهاد کاری در این کشور دریافت کرده باشند و یا شخصی حامی و اسپانسر آن‌ها برای مهاجرت به این کشور باشد که این شخص و حامی خود باید شرایط خاصی را دارا باشد. یکی از این شرایط بلوکه کردن مبلغی از سرمایه‌ی خود در جهت ضمانت و استخدام فرد متقاضی می‌باشد. در این روش متقاضی باید به میزان نسبی بر زبان مسلط باشد. ویزایی که در این شکل به فرد اعطا می‌شود ویزای TIER2 می‌باشد که 5 سال و 14 روز اعتبار دارد و دارای قابلیت تمدید به مدت 5 سال مجدد می‌باشد. 

ویزای کار موقت که ویزای TIER5 می‌باشد که برای افرادی است که با اهداف کوتاه مدت وارد این کشور می‌شوند، برای مثال افراد ورزشکار، هنرمندانی که برای برگزاری نمایشگاه‌ها یا گالری‌ها به این کشور سفر می‌کنند، کارمندان دیپلماتیک یا افرادی که برای ماموریت به این کشورها می‌روند یا افرادی از این قبیل. اقدام برای اخذ این ویزا گاهی با یک پیشنهاد کاری از طرف یک فرد در انگلستان ممکن است صورت بگیرد. اقامت انگلستان از طریق کار همیشه جزو مواردی است که بیشترین ورودی مهاجر را به این کشور دارد.

اقامت انگلستان از طریق تخصص

در بسیاری از موارد دیده شده است که بسیاری از متقاضیان در این رابطه صحبت می‌کنند که آیا میان اقامت انگلستان از طریق کار و تخصص فرقی وجود دارد یا نه که باید بگوییم نه! هر دو یک مسیر هستند. ویزای کار، ویزای تخصص و یا اقامت کاری و اقامت از طریق تخصص همگی یک مسیر هستند. اقامت انگلستان از طریق تخصص مسیری سخت ولی پرمتقاضی می‌باشد که هرساله افراد بسیاری از سراسر جهان برای آن تلاش می‌کنند.

اخذ اقامت انگلیس از طریق خرید ملک

اقامت انگلستان از طریق خرید ملک نوی روش برای اقامت انگلیس از طریق سرمایه گذاری است. البته لازم است بدانید که بر خلاف کشورهایی مثل پرتغال و فرانسه، با خرید ملک در انگلستان نمی‌توان اقامت و تابعیت گرفت؛ مگر اینکه ارزش ملک حداقل 2 میلیون پوند باشد.

اخذ اقامت انگلیس از طریق تولد

اقامت انگلستان از طریق تولد امکان‌پذیر نیست چرا که در حال حاضر قانون سیستم خون برای انگلستان وجود دارد و صرفاً با تولد در خاک این کشور به کودک اقامت اعطا نمی‌شود. امروزه حدود 30 کشور در دنیا دارای سیستم خاک و خون در اقامت از طریق تولد نوزاد هستند، یعنی اگر والدین برای مدتی در آن کشور اقامت داشته‌اند و فرزندشان به دنیا بیاید می‌توانند اقامت دائم خود را کسب کنند. اما انگلستان در لیست این کشورها نمی‌باشد و برای اینکه والدین بتوانند از طریق تولد فرزندشان اقامت دائم این کشور کسب کنند، باید حتماً بچه از پدر با تابعیت انگلیسی متولد شود و یا حداقل یکی از والدین تابعیت کشور انگلیس را دارا باشد.

اقامت انگلستان از طریق پناهندگی

پس از بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به این کشور که جنبه قانونی و رسمی دارند ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که نمی‌توانید از آنها استفاده کنید یا در جست‌وجوی روشی کم دردسر تر هستید؛ به این هنگام برخی از افراد به فکر اخذ اقامت انگلستان از طریق پناهندگی می‌افتند. در ارتباط با این موضوع باید به این مسئله اشاره داشته باشیم که نه تنها اقدام از این طریق کم دردسر نیست، بلکه بسیار دشوار نیز خواهد بود؛ به گونه‌ای که قرار گیری در مسیر آن را به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌کنیم. بهتر است به جای اقدام از این روش تقریباً غیر قانونی به دنبال فراهم کردن شرایطی مناسب به منظور اخذ اقامت و مهاجرت از طریق روش‌های قانونی در نظر گرفته شده باشید.

مدارک لازم برای اخذ اقامت انگلیس

اگر به دنبال آشنایی با مدارک لازم برای اخذ اقامت انگلستان هستید، بهتر است به این مسئله اشاره کنیم که به دلیل وجود روش‌های متعدد برای رسیدن به این مهم ممکن است متقاضیان ملزم به ارائه اسنادی متفاوت در هر  مسیر باشند. بسته به روشی که قصد اقدام از طریق آن را دارید، برخی اسناد مانند مدارک تحصیلی، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی ازدواج و مواردی از این قبیل نیز احتمالاً از شما تقاضا خواهند شد. با این وجود برخی مدارک در بیشتر روش‌های مهاجرتی مشترک هستند که می‌توانید آنها را در فهرست ارائه شده در زیر مشاهده کنید: 

 • گواهی تمکن مالی
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس پاسپورتی

کارت اقامت انگلستان

معمولاً این کارت به افرادی اعطا می‌شود که موفق می‌شوند پس از مهاجرت اقامت دائم کشور را اخذ کنند. انگلستان در گذشته برنامه‌ای با همین نام داشت که با عنوان کارت اقامت بیومتریک انگلستان نیز شناخته می‌شد؛ اما در حال حاضر نمی‌توان برای اخذ آن اقدام کرد و نوع دیگری از مجوز اقامت جایگزین آن شده است. اگر قبل از حذف این مدرک شناسایی، آن را اخذ کرده باشید می‌توانید همچنان از آن به منظور سفر به کشورهای دیگر و ورود دوباره و بهره‌مندی از خدماتی خاص استفاده کنید؛ در غیر این صورت برای استفاده از مزایای بیان شده ملزم خواهید بود تا برای دریافت EU Settlement Scheme اقدام کنید.

تفاوت اقامت دائم و موقت انگلستان

اکثر کشورها برای دریافت ویزا و مهاجرت به آن‌ها دو نوع ویزای موقت و دائم دارند، که منجر به دریافت دو نوع اقامت می‌شود. واضح است که در اقامت موقت افراد در مدت زمان محدود و معینی می‌توانند در این کشور زندگی کنند و نمی‌توانند بیش از مدت زمان مشخصی در این کشور حضور داشته باشند. اما در اقامت دائم افراد مادام‌العمر می‌توانند در کشور مورد نظر زندگی کرده و حتی می‌توانند مدت زمان‌هایی را در این کشور نباشند و جای دیگری زندگی کنند.

اقامت دائم و موقت انگلستان نیز از مسائلی است که متقاضیان با آن درگیر هستند. می‌توان گفت که انگلیس در دسته کشورهایی است که اخذ اقامت دائم آن کمی سخت و مشکل به حساب می‌آید. البته روش دریافت اقامت نقش مهم و تقریباً اصلی را در ابتدای کار دارد و برای شروع، تعیین کننده نوع اقامت می‌باشد.  باید توجه داشته باشید که قوانینی که در سیستم مهاجرتی هر کشور حاکم است به افراد کمک می‌کند که تحت شرایطی بعد از گذشت چند سال و یا با انجام یک سری کارها اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند.

افرادی که اقامت دائم انگلیس را کسب می‌کنند حتی می‌توانند بعد از گذشت مدتی شهروندی خود را از این کشور دریافت کنند. نقطه تمایزی که کشور انگلیس با بسیاری از کشورهای دیگر در اقامت از طریق تولد دارد این است که سیستم خاک و خون این کشور برای تابعیت بر مبنای خون است یعنی صرفاً تولد در این کشور اهمیت ندارد، و باید یکی از والدین اهل انگلیس باشند که البته تحت شرایط خاصی نیز این موضوع قابل حل می‌باشد.

هزینه گرفتن اقامت انگلیس

برای گرفتن اقامت انگلستان، روش‌های مختلفی وجود دارند که بررسی درخواست در هر یک از آنها ملزم به پرداخت مبالغ متفاوت خواهد بود. همین امر باعث شده است تا مخارج اخذ ویزا که بخشی از هزینه گرفتن اقامت انگلیس به حساب می‌رود متغیر باشد. بخش دیگری که باید به آن بپردازیم، آماده سازی و ترجمه مدارک است که آن نیز ملزم به پرداخت مبلغی غیر ثابت است.

در کنار موارد بیان شده باید به این مسئله نیز اشاره‌ای داشته باشیم که به هنگام اقدام برای اخذ برخی از ویزاها، افراد ملزم به پرداخت مبالغی خاص هستند؛ به عنوان مثال برای سرمایه گذاری شما باید مبلغ سنگینی پرداخت کنید در صورتی که این میزان برای روش تحصیلی بسیار پایین‌تر خواهد بود. میشه به هزینه مهاجرت به انگلستان لینکش داد.

زندگی در انگلیس پس از اقامت انگلستان

کسی که قصد اقامت و ماندن در کشور انگلستان را دارد طبیعتا نیاز خواهد داشت در رابطه با شرایط زندگی در انگلیس اطلاعاتی داشته باشد. مثلا با فرهنگ مردم قدری آشنا باشد یا اینکه هزینه های زندگی را بداند تا بتواند وضعیت مالی خود را مدیریت کند.

هزینه‌های زندگی در انگلیس

آشنایی با هزینه‌های زندگی در انگلیس یکی از مواردی است که به علاقه‌مندان زندگی در این کشور می‌تواند این امکان را بدهد تا بسته درآمد احتمالی‌شان و تخمین زدن مخارج خود تصمیمی نهایی برای مهاجرت اخذ کنند. عمده این هزینه‌ها را می‌توان شامل خرید از بازارها و قیمت اقلام مختلف، صرف وعده غذایی در رستوران، خرید یا اجاره آپارتمان، هزینه حمل و نقل و مواردی از این قبیل دانست. در ادامه این بخش هر یک از موارد بیان شده را بر اساس آخرین اطلاعات موجود در جداولی به صورت جداگانه بررسی خواهیم کرد.

حمل و نقل

میانگین هزینه

بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)

2.50 £

کارت ماهانه (قیمت معمولی)

65.22 £

شروع تاکسی (تعرفه عادی)

3.00 £

تاکسی 1 کیلومتر (تعرفه عادی)

1.24 £

تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی)

17.40 £

بنزین (1 لیتر)

1.54 £

رستوران‌هامیانگین هزینه
غذا در رستوران ارزان13.10 £
غذا برای 2 نفر در رستوران میان رده، سه وعده£ 50.00
مک میل در مک دونالد (یا غذای ترکیبی معادل)£ 6.00
کاپوچینو (معمولی)£ 2.84
کوکاکولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری)£ 1.40
آب (بطری 0.33 لیتری)£ 1.00

خرید آپارتمان

میانگین هزینه

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

4,122.79 £

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

3,108.14 £

اجاره ماهانه

میانگین هزینه

آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

888.95 £

آپارتمان (1 خوابه) خارج از مرکز

651.35 £

آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

1,638.90 £

آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز

1,188.11 £

بازارها

میانگین هزینه

شیر معمولی (1 لیتر)

0.94 £

قرص نان 500 گرمی

0.99 £

1 کیلو گرم برنج

1.35 £

تخم مرغ معمولی 12 عددی

1.98 £

1 کیلو گرم پنیر محلی

5.67 £

1 کیلو گرم فیله مرغ

5.50 £

1 کیلو گرم گوشت گاو

8.37 £

1 کیلو گرم سیب

1.86 £

1 کیلو گرم موز

1.09 £

1 کیلو گرم پرتغال

1.74 £

1 کیلو گرم گوجه فرنگی

1.93 £

1 کیلو گرم سیب زمینی

1.07 £

1 کیلو گرم پیاز

0.97 £

آب (بطری 1.5 لیتری)

0.96 £

فرهنگ و وضعیت اجتماعی انگلیس

یکی از مسائلی که آشنایی با آن می‌تواند به مهاجران به منظور زندگی و برقراری ارتباط در انگلستان کمک کند، فرهنگ و وضعیت اجتماعی انگلیس است. در طی سال‌های مختلف مهاجران بسیاری از اقصی نقاط جهان به این کشور جزیره ای مهاجرت کرده‌اند؛ به همین سبب نیز می‌توانید شاهد وجود زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف در آن باشید.

در این کشوری دینی به عنوان مذهب رسمی تعیین نشده است اما باید گفت در پی تنوع ملیت‌های ساکن، بدون شک قادر خواهید بود تا پیروان بیشتر ادیان را در انگلستان مشاهده کنید. مردم این کشور معمولاً هنگامی که به مجلسی دعوت می‌شوند هدیه‌ای برای صاحب خانه می‌برند که انجام این کار بسیار محترمانه محسوب می‌شود. شاید دید شما نسبت به مردم انگلستان این گونه باشد که آنها رفتاری غیر دوستانه دارند اما در عمل برخورد این افراد برعکس است.

مردم این کشور عادت‌ها و رسومی خاص برای سپری کردن برخی روزها و یا وعده‌های غذایی دارند که ممکن است برای شما بسیار جذاب باشند. از جمله برخی از این موارد می‌توان به شرکت در فستیوال‌های مختلف، صرف بوقلمون در مراسم کریسمس، صرف چای در زمانی مشخص و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

با مهاجرت از طریق روش‌های مختلف به این کشور شما قادر خواهید بود زندگی به سبک بسیار متفاوتی را تجربه و از حضور در جامعه‌ای چند فرهنگی لذت ببرید.

بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی و کار ایرانیان

کشور انگلستان جمعیتی بیش از 65 میلیون نفری را در خود جای داده است که در آن شهرهای بسیاری دارد که اصلی‌ترین آنها شامل لندن، بیرمنگام، منچستر، لیورپول، لیدز، ناتینگهام، کمبریج، برایتون، ساوت‌همپتون، دوور، شفیلد، یورک، بریستول، نیوکاسل و هال را می‌توان نام برد اما موضوع اصلی این است که آیا تمامی این شهرها مناسب مهاجران است؟ اگر اقامت این کشور را دریافت کنید بهترین شهرهای انگلستان برای زندگی ایرانیان کدام یک هستند؟ این سوال از آن دسته سوالات می‌باشد که که در لینک مربوطه به آن پاسخ داده‌ایم ولی در مجموع باید بگوییم که نوع ویزای شما، تخصص شما، شرایط اقتصادی و شرایط شخصی شما می‌تواند بسیار تاثیر گذار در این انتخاب باشد.

اقامت در لندن

لندن که پایتخت این کشور نیز هست به عنوان شهری محبوب شناخته می‌شود که افراد مختلفی به زندگی، کار و تحصیل در آن علاقه بسیاری دارند. در صورتی که شما نیز جزئی از همین افراد هستید آشنایی با اقامت در لندن می‌تواند برایتان بسیار مفید باشد. زندگی در این شهر نسبت به اکثر نقاط انگلیس هزینه‌های بیشتری را به همراه خواهد داشت. در طرف مقابل باید به این موضوع نیز اشاره داشته باشیم که میزان درآمد، امکانات رفاهی، تحصیلی و بهداشتی مناسب، مراکز علمی معتبر و شناخته  شده در سراسر جهان و مواردی از این قبیل اقامت در لندن را به گزینه‌ای بسیار جذاب تبدیل کرده‌اند.

سیستم حمل و نقل پیشرفته که به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های جهان انتخاب شده است دسترسی به سراسر شهر و جا به جایی در آن را بسیار سهولت بخشیده. آب و هوای لندن را می‌توان به نوعی معتدل به حساب آورد که هوای قالب معمولاً با فصل متناسب است و در تمامی فصول شاهد بارش باران خواهید بود؛ پس اگر به هوای بارانی علاقه ندارید، بهتر است به دنبال گزینه بهتری باشید.

بگذارید تجربه ما راهنمای شما باشد

اولین مشاوره خود را رایگان دریافت کنید

بگذارید تجربه ما راهنمای شما باشد

اولین مشاوره خود را رایگان دریافت کنید

[wpforms_selector form_id=”2215″ admin_label=”WPForms” _builder_version=”4.9.4″ _module_preset=”default” custom_margin=”|10px||10px|false|false”][/wpforms_selector]
بهترین روش اخذ اقامت انگلستان چیست ؟

سوال بسیار کلی می باشد و جواب واحدی برای تمام متقاضیان وجود ندارد. برای اخذ اقامت انگلستان روش های بسیاری وجود دارد که هر فردی براساس شرایط و توانایی های خود یک مسیر مناسب را انتخاب می کند.

آیا برای اخذ اقامت انگلستان نیاز به داشتن وکیل مهاجرت است؟

باید بگوییم که برای مهاجرت به هیچ عنوان الزامی به داشتن وکیل نیست ولی به دلیل پیچیدگی های پرونده و مسیر نیاز به حضور یک فرد با دانش و با تجربه حس می شود.

از طریق روش‌های مختلف چقدر زمان خواهد برد تا بتوان اقامت دائم انگلستان را اخذ کرد؟

برای پاسخ به این پرسش بهتر است به تفکیک روش زمان مورد نیاز را بررسی کنیم. اگر قصد اقدام از طریق ازدواج با شهروند بریتانیایی را دارید 2 سال زمان خواهد برد تا به اقامت دائم دست یابید. این مدت زمان برای روش‌هایی نظیر اقامت قانونی از طریق هر روش، اقامت غیر قانونی، داشتن مجوزهای کار Tier 1 و Tire 2 و سرمایه گذاری (راه اندازی کسب و کار) به ترتیب چیزی در حدود 10، 14، 5 و 5 سال زمان بر خواهد بود.

آیا می‌توان با اقامت انگلیس، اقامتی دوگانه داشت؟

بله. برای اخذ اقامت انگلستان و حتی شهروندی آن نیازی به رها کردن ملیت قبلی خود نخواهید داشت و قادر هستید با حفظ آن به عنوان فردی دو ملیتی به زندگی در کشور مد نظر خود ادامه دهید.

چه زمانی شامل مالیات در انگلیس خواهیم شد؟

افرادی که بیش از 183 روز یا بیشتر در این کشور اقامت دارند و یا حداقل 30 روز را در مستغلاتی که مالک آن هستند و در مجموع 91 روز برای استفاده در دسترس بوده‌اند سپری کرده باشند به صورت خودکار از دید اداره مهاجرت و دولت این کشور اشخاصی به حساب می‌آیند که اقامت مالیاتی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*