🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

[flexy_breadcrumb]

دانشگاه‌های انگلستان در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته می‌شوند و هر ساله در حال افزایش ظرفیت‌های تحصیلی دانشگاه‌های خود هستند و دانشجویان بیشتری جذب می‌کنند. سیستم‌های باکیفیت آموزشی و مدارس و دانشگاه‌های مجهز، دانش‌آموزان و دانشجویان را به مهاجرت تحصیلی به انگلستان ترغیب می‌کنند.

به طوری که بر اساس آمار سال ۲۰۱۸ اداره آمار آموزش عالی این کشور، ۴۸۵٬۶۴۵ دانشجوی بین‌المللی در حال تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بودند که این آمار رشد قابل توجهی را در سال‌های اخیر تجربه کرده و به ۴۵۸، ۵۲۰ دانشجو در سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است. از این رو یکی از روش های مهاجرت به انگلستان می تواند مسیر مهاجرت تحصیلی در این کشور باشد. در ادامه با درنامایگریشن همراه باشید تا به بررسی جزئی‌تر تحصیل، کار و اقامت در انگلیس بپردازیم.

مزیت مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای دانشجویان

همان‌طور که اشاره شد مهاجرت تحصیلی به انگلستان هدفی پرطرف‌دار بین دانشجویان ایرانی است. چراکه در این کشور احتمال یافتن شغل پس از فارغ‌التحصیلی که برای دانشجویان با اهداف دانشگاهی در خارج از کشور اهمیت بالایی دارد، بسیار زیاد است. از طرف دیگر انگلیس کشوری است که معتبرترین و باکیفیت‌ترین دانشگاه‌های جهان را شامل می‌شود و قادر است اهداف تحصیلی و شغلی دانشجویان را برآورده کند که می‌توان از این مزیت به عنوان دلیل اصلی علاقه دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در انگلیس نام برد.

هدف مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل در سطوح و حالت های مختلف دانش آموزی و دانشجویی مطرح است که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع ابتدایی

اگر می‌خواهید فرزندانتان در یک سیستم آموزشی با کیفیت بالا تحصیل کنند، گزینه مهاجرت تحصیلی به انگلیس برای آنها ایده‌آل است. سیستم آموزشی در انگلیس از سن ۳ سال شروع و تا سن ۱۸ سال ادامه می‌یابد. پیش‌دبستانی در انگلیس برای سنین ۳ تا ۵ سال، دبستان برای سنین ۵ تا ۱۱ سال و دبیرستان برای سنین ۱۱ تا ۱۶ سال در نظر گرفته شده است و پس از آن یک دوره دو ساله به نام A-LEVEL که به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد برای ورود به دانشگاه آماده شوند.

دانش‌آموزان در دوره ابتدایی ریاضیات، خواندن، نوشتن و علوم پایه را می‌آموزند و در دوره راهنمایی و دبیرستان که معمولاً به عنوان دوره دوم شناخته می‌شود، انگلیسی، ریاضی، هنر، علوم انسانی و یک زبان خارجی … را می‌آموزند.

انگلیس مدارس دولتی و خصوصی بسیاری دارد. برای مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل باید بدانید که شهریه مدارس دولتی ۱۰ هزار و شهریه مدارس خصوصی ۲۴ تا ۴۵ هزار پوند برای هر سال است. اگر درخواست تحصیل فرزندتان در انگلیس را بدهید، می‌توانند ویزای توریستی بگیرند. با این حال، آنها اجازه کار یا تحصیل از این طریق را ندارند و بر این اساس، تحصیلات کودک در انگلیس برای والدین تأثیر اقامت نخواهد داشت.

کودکان شانس بیشتری برای پذیرش و گرفتن ویزای دانشجویی انگلستان دارند. شما می‌توانید فرزندان خود را در مدارس شبانه روزی ثبت نام کنید، با این کار آینده تحصیلی و کاری فرزندانتان را تضمین می‌کنید. برای دانشجویان زیر ۱۸ سال گواهی زبان لازم نیست و آنها می‌توانند ویزای دانشجویی انگلستان را بدون مدرک زبان دریافت کنند. با این حال، برای افراد بالای ۱۸ سال، مدرک زبان لازم است.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع کارشناسی می‌تواند یکی از بهترین تصمیمات زندگی شما باشد؛ زیرا از نظر علمی، دانشگاه‌های انگلستان جزو برترین دانشگاه‌های جهان هستند و به داشتن فضاهای دانشگاهی و امکانات آموزشی مجهز معروف‌اند. هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس نسبت به بسیاری از کشورها مانند ایالات متحده کمتر است همچنین دوره‌های کارشناسی در انگلستان کوتاه‌تر از سایر کشورها است. با مهاجرت تحصیلی به انگلستان علاوه بر داشتن فرصت‌های شغلی عالی بعد از تحصیل، می‌توانید در حین تحصیل نیز کار کنید.

مدت دوره کارشناسی در انگلستان

به طور کلی، اخذ مدرک کارشناسی در انگلیس ۳ سال طول می‌کشد. اگر هم‌زمان با دوره کارشناسی خود، در کارگاه‌ها و دوره‌های اضافی شرکت کنید، این زمان افزایش می‌یابد. برخی از رشته‌ها مانند علوم و مهندسی ممکن است چهار سال طول بکشند. البته دوره‌های فشرده ۲ ساله نیز وجود دارد که فرد می‌تواند زودتر وارد بازار کار شود.

دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند در دو سال دو رشته را برای تحصیل انتخاب و تکمیل کنند؛ بنابراین آنها ۲ مدرک و ۲ مهارت خواهند داشت و فرصت‌های شغلی بیشتری پیدا می‌کنند.

دوره کارشناسی در انگلستان بین ۳ تا ۴ سال طول می‌کشد که در این دوره دانشجویان به طور کلی ۳۶۰ واحد پاس می‌کنند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان برای دوره کارشناسی ارشد

دوره‌های تحصیلات کارشناسی ارشد در انگلستان یک سال طول می‌کشد. دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد با ارائه سوابق تحصیلی و مدرک زبان مورد نیاز می‌توانند برای شرکت در این دوره‌ها اقدام کنند. دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان باید ۱۸۰ واحد درسی پاس کند. نمرات این بخش از A به D درجه بندی می‌شود. برای پذیرش در یک واحد آموزشی، لازم است حداقل ۷۰ درصد نمره آن واحد را کسب کنند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به هزینه‌ای دارد که دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه یا کار دانشجویی آن را پرداخت کنند. پذیرش در دانشگاه‌های انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی در سه بازه زمانی صورت می‌گیرد.

دانشجویان متأهل در صورت دریافت ویزای دانشجویی حق داشتن همراه از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را دارند. این نکته یکی از بهترین مزایای تحصیل در این مرحله محسوب می‌شود. لازم به ذکر است همسر دانشجو می‌تواند تمام وقت در انگلستان کار کند.

طبق قوانین دولت انگلستان، دانشجویان برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند پس از فارغ‌التحصیلی ۲ سال در انگلستان بمانند. این فرصت برای دانشجویان بسیار ارزشمند است؛ بنابراین، فرصتی ایده‌آل برای یافتن شغل و تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کار است.

شهریه شرکت در مقطع کارشناسی ارشد سالانه بین ۱۴ تا ۲۱ هزار پوند در سال متغیر می‌باشد. برای اطلاعات بیشتر درباره هزینه های تحصیل در انگلیس به این مقاله مراجعه کنید.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع دکترا

دوره دکترا معمولاً به عنوان آخرین دوره تحصیلی بشمار می‌رود. به طور کلی، مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع دکترا تحقیق محور است و دانشجویان بر اساس علاقه و توانایی خود، دوره و استادی را که می‌خواهند انتخاب می‌کنند و برای پذیرش اقدام می‌کنند.

در طول این دوره، دانشجو در مورد یک موضوع تخصصی تحقیق عمیق می‌کند و در نهایت پایان نامه خود را با محتوای ۸۰ تا ۱۰۰ هزار کلمه ارائه می‌دهد که در آن باید نتایج جدیدی کسب کرده باشد.

دوره‌های دکتری می‌تواند به صورت ناپیوسته یا پیوسته باشد. دکترای پیوسته معمولاً سه یا چهار سال طول می‌کشد. در حالی که مدت زمان دکتری ناپیوسته شش یا هفت سال است. البته، در دوره‌های پیوسته، مهلت پایان نامه معمولاً یک سال تمدید می‌شود. بیشتر دوره‌های دکترا در انگلیس از سپتامبر یا اکتبر آغاز می‌شوند.

هزینه‌های مهاجرت تحصیلی به انگلستان در مقطع دکترا بسته به رشته تحصیلی، شرایط تحصیل و دانشگاه بسیار متفاوت است، اما هزینه آنها به طور کلی بین ۳۶ تا ۴۸ هزار پوند در سال متغیر است. با این وجود بورسیه تحصیلی به طور گسترده در دسترس است و بسیاری از دانشجویان مقطع دکترا می‌توانند برای بورسیه کامل اقدام کنند.

شرایط سنی تحصیل و مهاجرت تحصیلی به انگلیس

هر کشور دارای سیستم آموزشی مختص خود را دارد و شرایط سنی تحصیل در انگلیس نیز موضوعی است که در این سیستم جای دارد هرچند که بیشترین تعداد متقاضی ویزای تحصیلی این کشور افرادی هستند که قصد دارند در مقاطع لیسانس و ارشد در این کشور تحصیل کنند و سیستم آموزشی انگلیس بر اساس سن، به پنج دسته تقسیم می‌شود که عبارت‌اند از:

 •  پیش دبستانی (گروه سنی ۳ تا ۵ سال)
 •  دبستان (گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال)
 •  دبیرستان (گروه سنی ۱۱ تا ۱۶ سال)
 •  آموزش پیشرفته ( گروه سنی ۱۶ تا ۱۸ سال)
 •  آموزش عالی (گروه سنی ۱۸ سال به بالا)

ویزای تحصیلی انگلستان

مسلماً اخذ ویزای تحصیلی انگلستان یکی از اصلی مواردی است که شما برای رسیدن به این کشور به آن نیاز خواهید داشت و به سه نوع ویزای دانش آموزی، ویزای دانشجویی و ویزای کوتاه مدت تحصیل در انگلستان تقسیم می‌شود. هریک از این ویزاها شرایط و قوانین خاص خود را دارند و بر اساس نام گذاری انجام شده در اداره مهاجرت انگلستان ویزای دانش آموزی انگلستان با نام Tier 4 Child شناخته می‌شود که برای افراد زیر 18 سال است و ویزای دانشجویی انگلستان با نام Tier 4 General شناخته می‌شود که برای متقاضیان بالای 18 سال است و دوره کوتاه مدت هم برای دوره‌هایی مانند دوره زبان انگلیسی یا دوره‌های افزایش مهارت ارائه می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی انگلستان

متقاضیان باید مدارک مورد نیاز را برای دریافت ویزای دانشجویی انگلستان ارائه دهند. این مدارک برای ویزای تحصیلی انگلیس در دو سطح زیر ۱۸ و بالای ۱۸ سال عبارت‌اند از:

 • کپی فرم آنلاین برای درخواست ویزای انگلیس
 • گذرنامه جدید با حداقل ۶ ماه اعتبار به علاوه گذرنامه‌های قدیمی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • اعلامیه اقامت
 • ارائه نسخه چاپی حساب بانکی در ۶ ماه گذشته
 • ارسال نامه وضعیت مالی از بانک
 • ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت ازدواج)
 • اگر دعوت‌نامه‌ای ندارید از یک هتل مهم در انگلیس واچر دریافت کنید
 • دو عکس تمام رخ در اندازه 4/5*4/5
 • برای افراد بالای ۱۸ سال ارائه مدرک زبان متناسب با مدرک تحصیلی الزامی است.
 • اطلاعات شخصی والدین (اگر متقاضی زیر ۱۸ سال باشد).
 • پرداخت هزینه بررسی ویزای دانشجویی از انگلستان
 • اثر انگشت

هر متقاضی ویزای دانشجویی انگلستان باید مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و ترجمه دقیق و رسمی ارائه دهد.

ویزای همراه برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان

یکی از مهم‌ترین مسائل متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان، امکان یا عدم امکان اخذ ویزای همراه است. اخذ ویزای همراه در مقطع کارشناسی امکان‌پذیر نیست و دانشجویانی که برای گذراندن دوره‌های بیش از شش ماه از انگلیس بورسیه دریافت می‌کنند و یا در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا پذیرفته شده‌اند، می‌توانند برای خانواده خود از جمله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اقدام کنند.

در مورد تحصیل در انگلستان، خانواده‌های متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید بدانند که قادر به دریافت ویزای همراه نیستند و فرزندان آنها در این کشور یا سرپرست دارند یا باید در مدرسه شبانه روزی شرکت کنند. اخذ ویزای ویزیتوری فقط برای والدین این دانش‌آموزان امکان‌پذیر است. مدارک لازم برای اخذ ویزای همراه عبارت‌اند از:

 • صورت‌حساب بانکی که نشان دهنده تمکن مالی
 • گذرنامه معتبر
 • سند ازدواج
 • بلیط و کپی
 • ارائه اثبات سفر قبلی به انگلیس

که همه این مدارک باید به سفارت انگلیس ارائه شود.

قانون جدید در خصوص مهاجرت تحصیلی به انگلستان

در قانونی که نخست وزیر وقت انگلیس در سال ۲۰۱۲ تصویب کرده بود، دانشجویانی که از طریق مهاجرت تحصیلی به انگلستان وارد می‌شدند موظف بودند ظرف ۴ ماه پس از فارغ‌التحصیلی، کشور را ترک کنند. با تغییر ایجاد شده از سال تحصیلی ۲۰۲۰-۲۰۲۱، دانشجویان خارجی که از دانشگاه‌های انگلیس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند به مدت ۲ سال در انگلستان اقامت داشته باشند.

به گفته نخست‌وزیر انگلیس، بوریس جانسون، بزرگ‌ترین دلیل این تغییر این بود که دانشجویان خارجی استعدادهای خود را نشان داده و فرصت ادامه کار در انگلستان را داشته باشند. قابل ذکر است که محدودیتی برای تعداد دانشجویانی که می‌توانند از درخواست مجوز کار پس از تحصیل بهره‌مند شوند وجود ندارد.

هزینه تحصیل در انگلیس

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارید، باید برنامه‌ای جامع برای هزینه‌ تحصیل در انگلیس در این کشور داشته باشید. به طور کلی می‌توان گفت انگلیس یکی از گران‌ترین کشورهای جهان است و هزینه‌های زندگی در آن زیاد است. لندن گران‌ترین شهر کل انگلیس است و هزینه زندگی در آن تا 121 درصد بیشتر از هزینه زندگی در ایران است و در مقایسه با سایر شهرهای انگلیس، هزینه در این شهر سه برابر هزینه سایر شهرهای این کشور است. البته باید میزان حقوق دریافتی در این کشور را هم لحاظ کرد که نسبتاً بالا است.

هزینه زندگی در انگلیس، مانند همه کشورها، بسته به شهر محل سکونت و سبک زندگی شما متفاوت است، اما با این وجود یک برآورد نسبتاً دقیق از هزینه‌های زندگی در انگلیس است. هزینه زندگی در لندن به طور کلی برای هر نفر در ماه حدود ۱۰۲۰ دلار هزینه دارد و متقاضی اقامت در این کشور باید این مبلغ را در حساب بانکی خود داشته باشد تا ویزای انگلیس را در سفارت انگلیس دریافت کند. اما اگر قصد مهاجرت تحصیلی در شهرهای دیگر انگلستان را دارید، این مبلغ ماهیانه ۸۵۰ دلار است که می‌توانید به سفارت پرداخت کنید.

بهترین دانشگاه‌های انگلستان برای مهاجرت تحصیلی

انگلیس دارای دانشگاه‌های بسیار محبوبی می‌باشد که هرساله افراد بسیاری برای پذیرش گرفتن از آن‌ها در تلاش هستند. لیست بهترین دانشگاه‌های انگلستان را ببینید. اخذ پذیرش از دانشگاه‌های انگلستان کاره ساده‌ای نمی‌باشد چرا که شما با کشوری رو به رو هستید که در این مسیر فردی موفق است که بتواند کمترین اشتباه را انجام دهد. آگاهی از مسیر درخواست ویزای تحصیلی انگلستان بسیار مهم می‌باشد که در مقاله‌ای به صورت مفصل در رابطه با آن صحبت کرده ایم که توصیه می‌کنیم آن را مطالعه کنید.

دانشگاه‌های ارزان در انگلستان

دانشگاه‌های ارزان در انگلستان کدام‌اند؟ این سوالی است که از ما بسیار شده است و باید بگوییم که این کشور جزء کشورهای گران جهان شناخته می‌شود و هزینه‌های به نسبت بالایی را در میان کشورهای دیگر جهان دارد ولی با این وجود دانشگاه‌های بسیاری را در خود جای داده است که علاوه بر سطح بالای علمی، هزینه‌های پایین‌تری را نسبت به دیگر دانشگاه‌ها به دانشجویان تحمیل می‌کنند. شما می‌توانید دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه ساوت همپتون سولنت، دانشگاه بولتون، سافولک، دانشگاه لیدز بکت، تی ساید، دانشگاه بدفورشایر، دانشگاه لیدز ترینیتی، دانشگاه هال، دانشگاه چستر را در لیست خود قرار دهید.

بهترین دانشگاه‌های پزشکی در انگلستان

انتخاب بهترین دانشگاه‌های پزشکی در انگلستان کمی دشوار است چرا که این کشور دارای ده‌ها دانشگاه تراز اول است که در دنیا جایگاه ویژه‌ای برای خود دارند. اما در این بین، چند نام است که تحصیل در آن‌ها می‌تواند یک امتیاز بالا برای هر فردی باشد تا بتواند به راحتی وارد بازار کار شود. دانشگاه‌های مانند: دانشگاه آکسفورد، دانشگاه ادینبورگ، دانشگاه آبردین، دانشگاه لندن (UCL)، دانشگاه گلاسکو، دانشگاه داندی، تعدادی از دانشگاه‌های معروف در زمینه پزشکی در انگلستان هستند که بسیاری از افراد رؤیای فارغ‌التحصیلی از آن‌ها را در ذهن می‌پرورانند.

 

دانشگاه های مهندسی انگلستان

همان‌طور که می‌دانید انگلستان دارای دانشگاه‌های بسیاری با سطح علمی بسیار بالا می‌باشد که هرساله پذیرای هزاران دانشجوی بین‌المللی از سراسر جهان می‌باشد. اما انتخاب دانشگاه مناسب با سطح علمی بالا و هزینه‌های پایین جزء مواردی می‌باشد که تبدیل به دغدغه بسیاری از متقاضیان شده است. در مقاله‌ای با عنوان دانشگاه های مهندسی انگلستان به این موضوع پرداخته‌ایم چرا که اکثر متقاضیان مهاجرت تحصیلی برای رشته‌های مهندسی اقدام می‌کنند.

دانشگاه‌های مدیریت انگلستان

انگلستان جزء کشورهایی می باشد که سرمایه گذاری بسیاری در زمینه رشته های مدیریت کرده است و در این زمینه دانشگاه‌ها و موسسات بسیاری را در زمینه مدیریت به دنیا معرفی کرده است. چند مورد از دانشگاه های مطرح انگلستان در رشته های مدیریت را مشاهده می کنید که شامل مدرسه کسب و کار لندن، مدرسه تجارت آکسفورد، مدرسه تجارت کمبریج، مدرسه تجارت امپریال کالج لندن، مدرسه تجارت وارویک، مدرسه مدیریت منچستر …. می شود و بدانید که اگر تصمیم به تحصیل در دانشگاه‌های مدیریت انگلستان را دارید انتخاب درستی را کرده اید چرا این کشور یکی از بهترین ها در این تخصص است.

بهترین رشته‌های تحصیل در انگلستان

انگلستان یکی از محبوب‌ترین کشورهای جهان است که هرساله بسیاری برای تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند. اما سوالی که در ذهن بسیاری از دانشجویان ایجاد می‌شود این است که بهترین رشته‌های تحصیل در انگلیس کدام رشته‌ها هستند؟ هرچند که این سوال بسیار از والدین نیز است، و باد بگوییم این کشور با بهرمند از دانشگاه‌های بسیار گرید بالا این شرایط ایجاد شده است که شما در هر رشته‌ای تحصیل کنید نه تنها جایگاه مناسبی در آن کشور کسب خواهید کرد بلکه در تمام دنیا می‌توایند به راحتی در شرکت‌های بزرگ استخدام شوید ولی می‌توان گفت رشته‌های مهندسی، پزشکی، حقوق، مدیریت و… جزو بهترین رشته‌های تحصیلی در انگلستان می‌باشد.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه‌های انگلیس

بورسیه برای دانشجویان که می‌خواهند مهاجرت تحصیلی به انگلستان داشته باشند بسیار مهم است. بورسیه‌های تحصیلی انگلیس به طور کلی شامل شهریه دانشگاه و دانشجو، هزینه‌های زندگی و حمل و نقل، هزینه درخواست ویزا و حتی بلیط رفت و برگشت به انگلستان می‌باشد. در حالی که کمک هزینه‌های تحصیلی یا فاند (Fund) برای تحصیل نیمه رایگان به دانشجویان تعلق می‌گیرد.

بورس تحصیلی معمولاً به دانشجویان برتر بین‌المللی با نمرات بالا و مهارت‌های زبانی عالی اعطا می‌شود. بورسیه‌های تحصیلی در انگلیس به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شوند: بورسیه دانشگاه و بورس تحصیلی دولتی که برای دریافت آن‌ها پیش نیازهای خاصی نیاز است.

بورسیه‌های دولتی

بورس‌های تحصیلی دولتی توسط دولت انگلیس ارائه می‌شود و معمولاً شرایط ویژه‌ای برای دریافت آنها وجود دارد. این بورس‌های تحصیلی عمدتاً برای دوره‌های کارشناسی، به ویژه دوره‌های کارشناسی ارشد تعلق می‌گیرد و مدت زمان آن یک ساله است.

بورسیه‌های دولتی بیشتر هزینه‌های دانشجویان، شامل هزینه‌های تحصیل و دانشگاه، هزینه‌های مسکن، هزینه‌های غذا و حمل و نقل، هزینه‌های بیمه، هزینه‌های شخصی و حتی سفر به خارج از انگلستان را پوشش می‌دهد.

بورسیه دانشگاه 

بورسیه‌های دانشگاه به طور انحصاری برای هر دانشگاه و با توجه به مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی برای دریافت بورس تحصیلی انگلیس ملزم به رعایت برخی شرایط هستند از جمله شرایط اصلی بورس تحصیلی انگلستان موارد زیر است:

 • داشتن معدل بالا و نمرات عالی در مقاطع تحصیلی قبلی
 • عدم گپ یا فاصله تحصیلی
 • سطح بالای زبان انگلیسی
 • نوشتن مقاله‌ها و تحقیقات مهم (که برای بسیاری از دانشگاه‌ها مهم است)

این‌ها مهم‌ترین شرایط دریافت بورس تحصیلی انگلستان است، اما شرایط و مدارک دیگری نیز برای دریافت بورس تحصیلی وجود دارد که توسط دانشگاه تعیین می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بورسیه‌های تحصیلی انگلیس به این مقاله می‌توانید مراجعه کنید.

کار حین تحصیل در انگلستان

دانشجویان متقاضی مهاجرت تحصیلی به انگلستان که تابعیت اروپایی ندارند، مجاز به کار در هفته حداکثر ۲۰ ساعت هستند و می‌توانند ساعات بیشتری را در تعطیلات دانشگاه کار کنند. آنها می‌توانند در تعطیلات کریسمس و عید پاک تمام وقت کار کنند. این دانشجویان نمی‌توانند در تعطیلات تابستانی تمام وقت کار کنند مگر اینکه تمام امتحانات خود را به پایان برسانند و پایان نامه‌های خود را ارائه دهند.

کار پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در انگلیس

بر اساس آیین نامه جدید که در قسمت‌های قبل به آن اشاره شد، دانشجویان خارجی بدون توجه به بخشی که از آن فارغ‌التحصیل شده‌اند، می‌توانند در مشاغل مختلف کار کنند و به مدت ۲ سال حق جستجوی کار را دارند. دانشجویانی که شغلی پیدا می‌کنند و در یک دوره ۲ ساله به کار خود ادامه می‌دهند، می‌توانند با استفاده از ویزای مهارت کار در پایان ۲ سال به اقامت خود در کشور ادامه دهند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان بدون آیلتس

آیلتس تنها راه برای بررسی مهارت انگلیسی متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان نیست. اگر در آزمون آیلتس شرکت نکرده‌اید، برخی از گزینه‌های ارائه شده توسط دانشگاه‌های انگلستان می‌تواند جایگزین این آزمون شوند. بیایید به گزینه‌های جایگزینی آیلتس نگاهی بیندازیم:

مصاحبه آنلاین : بعضی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما بخواهند برای مصاحبه آنلاین برای ارزیابی مهارت انگلیسی خود حاضر شوید.

نمرات انگلیسی در دبیرستان : اگر در دبیرستان به نمره بالای ۶۰ درصد در زبان انگلیسی دست یافته اید می‌توانید برای اخذ پذیرش بدون آزمون آیلتس امیدوار باشید.

گرایش انگلیسی : اگر هنگام گذراندن دوره کارشناسی خود انگلیسی را به عنوان یک تخصص اصلی تحصیل‌کرده‌اید، نیازی به داشتن مدرک آیلتس نیست.

دورهای آموزش زبان انگلیسی قبل ورود به دانشگاه : برخی از دانشگاه‌ها دوره‌های آموزش زبان انگلیسی برگزار می‌کنند؛ بنابراین متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان می‌توانند این دوره‌ها شرکت کرده و پس از قبولی در دوره وارد دانشگاه شوند.

در میان طیف گسترده‌ای از دانشگاه‌های دارای رتبه بالا و مورد تحسین جهانی انگلیس، دانشگاه‌های بسیاری وجود دارد که پذیرش دانشجویان خارجی را بدون داشتن مدرک آیلتس انجام می‌دهند. در زیر تمام دانشگاه‌های بدون نیاز به مدرک آیلتس آورده شده است:

 • دانشگاه مرکزی لنکاوی (University of Central Lancashire)
 • دانشگاه گرینویچ (University of Greenwich)
 • دانشگاه سوانزی (Swansea University)
 • دانشگاه نورث همپتون (University of Northampton)
 • دانشگاه پلیموث (University of Plymouth)
 • دانشگاه پورتسموث (University of Portsmouth)
 • دانشگاه نورث آمبریا (Northumbria University)
 • دانشگاه رابرت گوردون (Robert Gordon University)
 • دانشگاه بولتون (University of Bolton)
 • دانشگاه South Bank London
 • دانشگاه ژنو (University of Geneva)
 • دانشگاه فنی ریگا (Riga Technical University)
 • دانشکده مدیریت آدنشیا (Audencia Business School)
 • دانشگاه بریستول (University of Bristol)
 • دانشگاه شهر بیرمنگام (Birmingham City University)
 • دانشگاه بازل (University of Basel)
 • دانشگاه وارویک (University of Warwick)
 • دانشگاه شفیلد هالام (Sheffield Hallam University)
 • دانشگاه استون (Aston University)
 • دانشگاه بانگور (Bangor University)
 • دانشگاه برونل (Brunel University London)

اهمیت وکیل مهاجرت تحصیلی به انگلستان

انگلستان به دلیل سیستم آموزشی با کیفیت و همچنین بهرمندی از مدارس و دانشگاه های با کیفیت و تاپ مانند دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه دورهامف رویال هالووی، دانشگاه ادینبرو، دانشگاه آبردین، دانشگاه منچستر و… باعث شده است تا بسیاری از متقاضیان از سراسر دنیا در صدد رسیدن به این کشور و اخذ ویزای تحصیلی آن باشند تا به توانند مسیر موفقیت را در این کشور طی کنند، همین موضوع باعث شده است تا اخذ پذیرش و تحصیل در این کشور هر روزه دشوارتر شود. پیشنهاد میکنیم برای کم کردن ریسک مسیر از یک مشاور و وکیل مهاجرت تحصیلی به انگلستان راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

تحصیل رایگان در انگلیس

در ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا تحصیل رایگان در انگلستان امکان پذیر است یا نه ؟ تقریبا در هیچ کشوری تحصیل رایگان برای دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد، مگر آنکه شما بورسیه دریافت کنید و این بورسیه خود حالت‌های مختلفی دارد و از طرفی باید بدانید که زندگی در کشورهایی همچون انگلستان دارای هزینه‌هایی نیز است و شما مجبور به پرداخت این هزینه‌ها هستید. 

در مجموع باید بگوییم که تحصیل رایگان در انگلیس برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی در صورتی محقق می شود که بورسیه دریافت کرده باشند در غیر این صورت باید خود را برای هزینه سالانه حداقل 10هزار پوند آماده کنید هرچند که راه‌هایی برای  کاهش این هزینه‌ها وجود دارد.

نتیجه گیری و کلام آخر

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید بدانند که تحصیل در انگلیس راهی برای اخذ تابعیت و اقامت دائم انگلستان نیست. اما می‌تواند راهی برای یافتن شغل مناسب و در نتیجه اخذ اقامت و تابعیت از طریق ویزای کار باشد. زیرا افراد می‌توانند پس از پنج سال حضور مداوم و کار در این کشور با دریافت ویزای کار و اخذ اجازه اقامت برای اقامت دائم در انگلستان اقدام کنند.

متقاضیان باید توجه داشته باشند که برای دریافت ویزای کار، دانشجویان باید پس از فارغ‌التحصیلی انگلستان را ترک کنند و سپس با ویزای کار وارد کشور شوند. شرط دیگر اخذ اقامت و تابعیت در انگلستان پرداخت به موقع مالیات در این کشور است. با توجه به سخت‌گیری‌های زیادی که امروزه متقاضیان با آن روبرو هستند، بنابراین بهتر است متقاضیان از مشاوره وکلا و کارشناسان مجرب بهره‌مند شوند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می توانید با مشاوران ما از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت یا از طریق لینک زیر اقدام کنید.