اقامت انگلیس از طریق تخصص

اخذ اقامت انگلیس از طریق تخصص + شرایط، انواع، مراحل و مشاغل

مهاجرت همیشه یکی از گزینه‌هایی است که افراد مختلف برای ادامه‌ی زندگی خود در نظر می‌گیرند. شما هم ممکن است در مرحله‌ای از زندگی خود باشید که بخواهید به کشور دیگری مهاجرت کنید. کشور انگلیس به عنوان یک کشور پیشرفته و مرفه اروپایی، می‌تواند یکی از گزینه‌های شما به عنوان مقصد مهاجرت باشد. برای مهاجرت به انگلستان روش‌های گوناگونی وجود دارد. مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به انگلیس طرفداران بیش‌تری نسبت به سایر روش‌ها دارد.

بسیاری از افرادی که قصد ادامه‌ی تحصیل ندارند، به مهاجرت و اقامت انگلیس از طریق تخصص فکر می‌کنند. این کار به شما کمک می‌کند تا با استفاده از تخصصی که دارید، بتوانید در کشور انگلیس کسب درآمد کنید و اقامت این کشور را دریافت نمایید. برای بررسی شرایط و قوانین مهاجرت به انگلیس از طریق تخصص، تا انتهای این مطلب در درنا مایگریشن همراه ما باشید.

اقامت انگلیس با ویزای کاری بر اساس تخصص

مهاجرت کاری یکی از بهترین راه‌ها برای مهاجرت است. مهاجرت به انگلستان هم از این قاعده مستثنی نیست و بسیاری از مشاورین و وکلا، اخذ ویزای کاری انگلستان را به عنوان یک روش مطمئن برای مهاجرت پیشنهاد می‌دهند.

مهاجرت کاری به انگلستان مانند سایر مسیرهای مهاجرتی، پیچیدگی‌ها و موانع مخصوص به خود را دارد. اولین مسئله در ارتباط با ویزای کاری و فرصت‌های شغلی در این کشور این است که اولویت با افراد ساکن در بریتانیا است. در صورتی که این افراد به حد نصاب نرسند، افراد خارجی می‌توانند برای این موقعیت‌های شغلی اقدام کنند. سه ماه پیش از شروع کار باید برای اخذ ویزا اقدام کنید و تا سه هفته پس از دریافت آن فرصت دارید تا برای آن تصمیم بگیرید و از کشور خارج شوید. ویزای کاری انگلستان به مدت 5 سال یا به مدت تاریخ گواهی اسپانسری اعتبار دارد.

انواع ویزای کار انگلستان برای اقامت از طریق تخصص

چند نوع ویزای کارری انگلیس وجود دارد که می توان به این صورت به آنها اشاره کرد:

 • ویزای کاری درجه یک
 • ویزای کاری درجه دو
 • ویزای کاری کارمند انتقالی
 • ویزای کار دینی
 • ویزای ورزشکاران
 • ویزای کار موقت

که در ادامه به توضیح مختصر هر یک از این موارد می پردازیم.

ویزای کاری درجه‌ یک

ویزای کاری درجه‌ یک برای افرادی است که سطح علمی بالایی دارند. از این افراد می‌توان به پزشکان، مهندسان و… اشاره کرد. درخواست ویزایی که این افراد می‌دهند، توسط اداره‌ی پلیس کشور انگلستان بررسی می‌شود. ویزای کاری درجه‌ یک، به مدت 5 سال اعتبار دارد. پس از اتمام این 5 سال شما می‌توانید ویزای خود را برای 5 سال دیگر هم تمدید کنید. سالانه 1000 مورد برای ویزای کاری درجه یک در نظر گرفته می‌شود.

ویزای کاری درجه دو

ویزای کاری درجه دو نوع دیگری از ویزای کاری انگلستان است. برای اخذ این ویزا باید دعوت‌نامه‌ی کاری از سوی یک کارفرما در کشور انگلیس داشته باشید و سالانه حداقل 25 هزار پوند دریافت کنید. این ویزا 6 ساله است و شما به مدت 6 سال می‌توانید در کشور انگلیس اقامت داشته باشید.

ویزای کاری انگلیس بر اساس تخصص

ویزای کارمند انتقالی

در بعضی موارد ممکن است شرکتی که شما در آن جا مشغول به کار هستید، در انگلیس نیز شعبه داشته باشد. اگر شما به یکی از شعبه‌های این شرکت در انگلستان منتقل شوید، می‌توانید ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. بسته به شرکت و شغل شما، 6 ماه تا 9 سال می‌توانید در انگلستان اقامت داشته باشید. این یکی از بهترین راه‌های اقامت در انگلیس از طریق تخصص است.

ویزای کار دینی

ویزای کار دینی از دیگر انواع ویزای کاری انگلستان است. در این شرایط به مُبَلّغ دینی سه سال ویزا داده می‌شود تا بتواند به تبلیغ دین خود در این کشور بپردازد.

ویزای ورزشکاران

ورزشکاران زیادی وجود دارند که قصد دارند فعالیت حرفه‌ای خود را در کشور انگلیس ادامه دهند. ورزشکاران می‌توانند ویزا و اقامت انگلیس را از طریق تخصص به مدت سه سال داشته باشند. یکی از مزایای این ویزا، قابلیت تمدید شدن آن است.

ویزای کاری موقت

ویزای کاری موقت از دیگر انواع ویزاهای کاری انگلیس است. در این شرایط فرد به طور موقت قصد کار و فعالیت در کشور انگلستان را دارد و باید برای آن ویزا داشته باشد. مدت زمانی که ویزای کار موقت انگلستان اعتبار دارد، 1 الی 2 سال است و پس از آن باید برای تمدید ویزا یا ترک این کشور اقدام کنید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

 

مراحل و مدارک اخذ ویزای کاری انگلستان

برای آن که بتوانید اقامت انگلیس از طریق تخصص را داشته باشید، باید ویزای کاری دریافت کنید. برای دریافت ویزای کاری ابتدا باید از یک کارفرما و شرکت معتبر در انگلیس دعوت‌نامه‌ی کاری دریافت کنید. در مرحله‌ی بعدی باید مدارک و اسناد مربوطه را به سفارت یا کنسولگری انگلستان تحویل دهید. پس از آن باید مصاحبه‌ی مربوطه را انجام دهید.

مراحل اخذ ویزای کاری انگلستان

از کامل بودن مدارک خود مطمئن شوید؛ چرا که هر گونه نقص در آن‌ها، می‌تواند فرآیند مهاجرت شما را عقب بیندازد و ریجکت شوید.

در اخذ اقامت انگلیس از طریق تخصص، شما به شرکت یا کارفرمای مربوطه تخصص و مهارت‌های خود را اثبات کردید. پس از این مرحله به بعد باید مدارک خود را به سفارت و کنسولگری انگلستان ارائه دهید. از اصلی‌ترین این مدارک، پاسپورت معتبر است که حداقل 6 ماه باید اعتبار داشته باشد. انگلستان یک کشور انگلیسی زبان است و شما باید تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشید. برای اثبات مهارت زبان خود به سفارت، می‌توانید از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت انگلیس از طریق تخصص

برای مهاجرت به انگلستان باید سوء‌پیشینه و سابقه‌ی کیفری نداشته باشید. اگر پیش از این به کشور انگلیس سفر کرده‌اید، باید مدارک مربوط به آن را نیز در اختیار سفارت قرار دهید. تمکن مالی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که بر روند مهاجرت شما تاثیر می‌گذارد. سفارت کشور انگلستان برای اعطای اقامت انگلستان از طریق تخصص، باید از تمکن مالی شما مطمئن باشد. در صورتی که از سمت کارفرمای خود از نظر مالی حمایت می‌شوید، باید مدارک مربوط به حمایت مالی را در اختیار سفارت قرار دهید. علاوه بر این مدارک باید با ارائه‌ی مدرک معتبر، نامه‌ی سلامت خود را به سفارت ارائه کنید.

برای آن که بتوانید در کشور انگلستان زندگی کنید، باید حداقل حقوق دریافتی خود را به سفارت اعلام کنید. حداقل حقوق 945 پوند است و باید به مدت 90 روز، در حساب بانکی شما باشد. اگر فردی از خانواده‌ی شما به عنوان همراه به کشور انگلستان می‌آید، باید علاوه بر مبالغ دیگر، 630 پوند را به عنوان پس‌انداز در حساب خود داشته باشید.

مشاغلی که می‌توانند اقامت انگلیس از طریق تخصص را دریافت کنند

مشاغل زیادی وجود دارد که می‌توانید اقامت انگلیس از طریق تخصص مربوط به آن شغل را دریافت کنید. برای این کار باید هدف خود را از مهاجرت کاری مشخص کنید و شرایط کاری خود را در نظر داشته باشید. در ادامه به این مشاغل اشاره می‌کنیم. همچنین در این شغل‌ها، شغل‌های پردرآمد انگلستان نیز وجود دارد.

مشاغل مهندسی در انگلیس

1- مشاغل مهندسی

با لیست مشاغل مهندسی برای اقامت انگلیس آشنا شوید:

 •  در بخش مهندسی ساخت و ساز: هیدروژئولوژیست، مهندسی زمین‌شناسی، ژئوفیزیک
 •  مهندس عمران
 • مهندس مکانیک
 •  مهندس برق در صنعت نفت و گاز
 • مهندس برق در صنعت راه آهن
 •  مهندسی طراحی و توسعه
 •  مهندسی تولید و فرایند
 •  مدیران متخصص فناوری و اطلاعات
 •  مهندسین کنترل کیفیت و برنامه‌ریزی
 •  طراحان سیستم IT تحلیلگر کسب و کار
 •  برنامه‌نویسان و متخصصان توسعه نرم‌افزار
 • تکنسین‌های مهندسی
 • جوش لوله
 •  تعمیر و نگه‌داری هواپیما
 •  در بخش نفت و گاز: ژئوفیزیک، زمین‌شناس، متخصص علوم زمین، زمین‌شناس ارشد و کارشناس معدن

مشاغل مدیریتی و آموزشی در انگلیس

2- مشاغل مدیریتی و آموزشی

با لیست مشاغل مدیریتی و آموزشی در انگلیس آشنا شوید:

 •  مدیران تولید و مدیران معدن و انرژی
 •  در بخش تخلیه و مدیریت زباله‌های صنعت هسته‌ای: مدیر عامل، مدیر سایت، مدیر برنامه
 •  مدیران متخصص فناوری و اطلاعات
 •  اقتصاددانان، آمارگیران
 •  مددکاران اجتماعی
 •  آموزش متوسطه

مشاغل مربوط به حوزه‌ی سلامت در انگلیس

3- مشاغل مربوط به حوزه‌ سلامت

با لیست مشاغل مربوط به حوزه سلامت اشنا شوید:

 •  محیط‌ زیست
 • پزشکان
 •  پرستاری
 •  امدادگران

مشاغل هنری در انگلیس

4- مشاغل هنری

با لیست مشاغل هنری برای اقامت انگلیس آشنا شوید:

 •  نقاش‌ها و رقصنده‌ها
 •  موسیقی‌دان‌ها
 •  طراحان گرافیک

عوامل موثر بر اقامت انگلیس از طریق تخصص

مهاجرت کاری مثل مهاجرت از طریق ویزای سرمایه‌گذاری نیست که مسائل تحت کنترل شما باشند. در ویزای سرمایه‌گذاری، میزان سرمایه‌ی شما تعیین‌کننده‌ی شرایط مهاجرت و زندگی در انگلستان است اما در ویزای کاری و اقامت انگلیس از طریق تخصص، مهارت‌ها و توانایی‌های شما اهمیت بالایی دارد و تعیین‌کننده است.

از آن جایی که برای مهاجرت کاری نیاز است تا یک شرکت و کارفرمای مناسب پیدا کنید، باید بتوانید تخصص و مهارت‌های خود را اثبات کنید. تقریبا تمام کارفرماها پیش از فرستادن دعوت‌نامه و حمایت مالی با شما مصاحبه می‌کنند. در این مصاحبه می‌توانید علاوه بر ارائه‌ی مدارک مرتبط، به کارفرمای خود نشان دهید که توانایی‌های بالایی دارید و می‌توانید به عنوان عضوی از یک تیم کاری، عملکرد خوبی داشته باشید. در این شرایط مسیر مهاجرت و اخذ ویزای انگلستان برای شما آسان‌تر می‌شود.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مهاجرت به انگلیس و اقامت انگلیس از طریق کارآفرینی

ویزا یا اقامت کارآفرینی یکی از برنامه‌های مهاجرتی کشور انگلستان است که طرفداران زیادی دارد. یکی از مزایای این ویزا این است که پس از گذشت سه سال می‌توانید اقامت دائم این کشور را داشته باشید. برای آن که بتوانید از شرایط پیچیده‌ی ویزای کارآفرینی انگلستان عبور کنید، نیاز است که تخصص و تجربه‌ی زیادی در این زمینه و در حوزه‌ی کاری خود داشته باشید. برای مهاجرت از طریق ویزای کارآفرینی باید یک طرح توجیهی و اصطلاحاً business plan داشته باشید. در مصاحبه‌ای که از سمت سفارت انگلیس صورت می‌گیرد، باید بتوانید از طرح توجیهی خود دفاع کنید.

مهاجرت به انگلیس از طریق کارآفرینی

برای اقامت انگلیس از طریق تخصص کارآفرینی، باید به 200 هزار پوند پول نقد دسترسی داشته باشید. هم‌چنین باید بتوانید از پس هزینه‌های زندگی خود برآیید. هزینه‌های زندگی برای سرپرست خانواده 1900 پوند و برای سایر اعضا هزار پوند است.

برای مهاجرت از طریق کارآفرینی باید مدرک زبان انگلیسی داشته باشید. حداقل نمره‌ی IELTS برای این ویزا 4.5 است.هم‌چنین می‌توانید با CEFR B1 برای دریافت ویزای کارآفرینی انگلستان اقدام کنید.

پس از دریافت ویزای کارآفرینی انگلستان، می‌توانید به مدت 3 سال و 4 ماه در این کشور به همراه خانواده و فرزندان خود اقامت داشته باشید. البته باید به این نکته اشاره کرد که سن فرزندان شما در این شرایط باید زیر 18 سال باشد تا بتوانند همراه شما، از طریق ویزای کارآفرینی مهاجرت کنند. یکی از مزایای ویزای کارآفرینی این است که می‌تواند به صورت گروهی اخذ شود. به این صورت که دو خانواده هر کدام با 100 هزار پوند می‌توانند از طریق ویزای کارآفرینی به این کشور مهاجرت کنند. در این حالت شرایط مهاجرت و اقامت برای هر دو خانواده یکسان است و می‌توانند به مدت 3 سال و 4 ماه در کشور انگلستان اقامت داشته باشند.

اقامت تخصص و تحصیل انگلستان

اقامت انگلیس از طریق تخصص در کنار تحصیل می‌تواند یکی از راه‌های جذاب و پرطرفدار برای مهاجرت باشد. در کار تحصیل دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد، می‌توانند با استفاده از آموخته‌ها و تخصصی که در دوران تحصیل به دست آورده ‎اند، به کار و فعالیت مشغول شوند. یک سال از دوران 4 ساله‌ی کارشناسی و یک سال از مقطع دو ساله‌ی ارشد را می‌توانید به کار اختصاص دهید.

کار + تحصیل این امکان را برای دانشجو به وجود می‌آورد که تخصص بیش‌تری در حوزه‌ی تحصیلی خود به دست آورد. یکی دیگر از مزایای این ویزا این است که شما می‌توانید همسر و فرزندان خود را هم در کشور انگلیس همراه خود داشته باشید. میزان حقوقی که در این یک سال می‌توانید کسب کنید، 17 تا 18 هزار پوند در سال است. پس از پایان مدت زمان تحصیل، شما می‌توانید هم‌چنان در این کشور بمانید و کار مناسب خود را پیدا کنید.

نکاتی که اگر قصد اقامت به انگلیس از طریق تخصص دارید، باید در نظر بگیرید!

مواردی را باید در نظر بگیرید در صورتی که میخواهید اقامت انگلیس از طریق تخصص اخذ کنید و در این کشور زندگی کنید که در ادامه به بیان این نکات می پردازیم:

نرخ بیکاری در انگلستان

بیکاری یکی از مسائل و مشکلاتی است که از سال‌های گذشته بسیاری از ملت‌ها با آن درگیر هستند. زمانی که شما قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارید، باید نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی آن کشور را در نظر داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا انتخاب بهتری در ارتباط با مقصد خود داشته باشید. خوشبختانه در ارتباط با کشور انگلستان آمارها نشان از کاهش نرخ بیکاری در این کشور دارند. در حال حاضر نرخ بیکاری در کشور انگلیس 3.9 است. از این رو انگلستان به عنوان یک کشور بسیار خوب برای کار و تحصیل به شمار می‌آید و افراد زیادی در تلاش هستند تا بتوانند به آن جا مهاجرت کنند.

مزایای زندگی در انگلیس

مزایای زندگی در انگلیس

پس از آن که اقامت انگلستان را دریافت کردید، محدودیت مکانی و شهری برای شما وجود نخواهد داشت و می‌توانید در هر کدام از شهرهای این کشور اقامت داشته باشید. این مسئله در کشورهایی مثل کانادا کمتر دیده می‌شود و شما باید در یک استان یا شهر زندگی کنید. از دیگر مزایای مهم اقامت و زندگی در انگلیس استفاده از خدمات پزشکی است. به این صورت که شما و خانواده‌تان می‌توانید به صورت رایگان از خدمات پزشکی استفاده کنید.

اگر سن فرزندان شما زیر 18 سال است، می‌توانند به صورت رایگان در مدارس این کشور تحصیل کنند. علاوه بر این موارد اخذ ویزای انگلستان شرایط دشواری ندارد و می‌توانید به راحتی به این کشور وارد شوید و در آن جا اقامت داشته باشید. مزایای این چنینی در کنار رشد اقتصادی و فرصت‌های شغلی که در این کشور وجود دارد، باعث شده است تا کشور انگلستان همیشه یکی از گزینه‌های اول مهاجرت باشد. در این مقاله در مورد مزایای مهاجرت به انگلیس بخوانید.

امکان اخذ پاسپورت انگلستان با مهاجرت کاری

بسیاری از افراد قصدشان از مهاجرت زندگی تا آخر عمر در آن کشور است. به همین دلیل داشتن پاسپورت انگلستان و اقامت دائم در این کشور، برای آن‌ها امتیاز بزرگی محسوب می‌شود. شما پس از دریافت جاب آفر و ویزای کاری، به مدت 5 سال اجازه دارید که در این کشور اقامت داشته باشید. اگر تمام این 5 سال را مشغول به کاری بوده باشید، می‌توانید ویزای کاری خود را برای 5 سال دیگر هم تمدید کنید. در نهایت پس از گذشت 10 سال اقامت در این کشور، می‌توانید پاسپورت و اقامت دائم انگلستان را دریافت کنید و از مزایای گسترده‌ی آن استفاده کنید.

شرایط دریافت ویزای همراه انگلستان

همیشه جدا شدن از اعضای خانواده، دوستان و آشنایان یکی از دغدغه‌ها و ناراحتی‌های بزرگ برای مهاجران بوده است. به همین دلیل بسیاری از افراد در تلاش هستند تا بتوانند اعضای خانواده‌ی خود را در کشور مقصد؛ به همراه داشته باشند. بسیاری از کشورهای این امکان را در اختیار مهاجران قرار می‌دهند تا بتوانند در کنار اعضای خانواده‌ی خود زندگی کنند. شما در صورت اخذ ویزای کاری می‌توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را با خود ببرید. برای این کار شما باید به سفارت نشان دهید که از تمکن مالی مناسبی برخوردار هستید و می‌توانید از پس هزینه‌های خود و خانواده‌تان برآیید.

شرایط دریافت ویزای همراه انگلستاناز 90 روز پیش از درخواست ویزا باید پشتوانه‌ی مالی مناسبی در حساب شما باشد. برای هر نفر ماهانه 630 پوند و برای خودتان 945 پوند باید در حساب بانکی‌تان پس‌انداز داشته باشید. اگر از سمت یک اسپانسر و کارفرما، گواهی حمایت مالی داشته باشید، نیازی به داشتن پشتوانه‌ی مالی نیست. البته اسپانسرتان باید شرایط حمایت از خانواده‌ی شما را هم داشته باشد. این بدان معنی است که باید بتواند ماهانه 630 پوند برای هر یک از همراهان شما پرداخت کند.

هزینه‌ زندگی در انگلستان

هنگامی که اقامت انگلیس از طریق تخصص را دریافت می‌کنید، باید با توجه به حقوق دریافتی، هزینه‌های زندگی خود را در نظر داشته باشید. هزینه‌ی زندگی در شهرهای مختلف انگلستان با یک‌دیگر متفاوت است. سبک زندگی فرد نیز به عنوان یک عامل مهم در تخمین هزینه‌ها به شمار می‌آید. به عنوان مثال برای خرید مواد غذایی نیاز به پرداخت 265 پوند در ماه در شهر لندن دارید. این در حالی است که این مبلغ در شهر لیورپول 205 پوند است. به همین دلیل نیاز است پیش از مهاجرت به این کشور، در مورد شهرهای مختلف آن تحقیق کنید.

سخن آخر

اقامت انگلیس از طریق تخصص، یکی از راه‌هایی است که معمولاً افراد مختلف برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنند. انگلیس به عنوان کشوری با نرخ بیکاری پایین، می‌تواند یک مقصد مناسب برای مهاجرت کاری باشد. در صورتی که شرایط مهاجرت به این کشور را دارید، می‌توانید مدارک و اسناد مورد نیاز را در اختیار سفارت قرار دهید و درخواست خود را ثبت کنید. موسسه‌ی مهاجرتی درنا در کنار شما است تا بتوانید این مسیر را با سرعت بیش‌تر و سختی کمتری طی کنید.

 

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*