🇵🇹 پرتغال

پرتغال

[flexy_breadcrumb]

کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع شده است و با نام رسمی Portuguesa شناخته می شود هر چند که اکثر ما آن را با کریستیانو رونالود فوتبالیست مشهور این کشور و جهان می شناسیم. اما این کشور دلایل بسیاری را برای محبوبیت در خود جای داده است تا به این صورت این کشور تبدیل به یکی از محبوبترین کشورهای اروپایی شود. این کشورهر ساله میزبان هزاران مهاجران و توریست از سراسر جهان می باشد. کشور پرتغال عضو منطقه یورو، عضو اتحادیه اروپا و معاهده شینگن، عضو سازمان ملل، ناتو و همچنین سازمان تجارت جهانی می باشد. این کشور جمعیت حدود 11 میلیون نفری را در خود جای داده است که جمعیت بالایی نیست و جزء کشورهای کم جمعیت جهان می باشد. در این مقاله سازمان مهاجرتی درناما مایگریشن قصد دارد به صورت کامل به معرفی این کشور بپردازد.

اقتصاد پرتغال

کشور پرتغال، از نظر اقتصادی شرایط مناسبی را در اروپا و جهان دارد و بخش خدمات، گردشگری و کشاورزی نقش پررنگی را در اقتصاد این کشور ایفا می کند. در این کشور پوشاک، کفش، مواد شیمیایی و کاغذ، از دسته محصولات صادراتی بسیار قدرتمند بوده و ماشین آلات از دسته اقلام وارداتی به کشور پرتغال است. واحد پولی رایج این کشور یورو می باشد البته در گذشته اسکودو واحد پولی این کشور بوده است. سال 2008 با بحران اقتصادی کشور پرتغال همانند کشورهای دیگر اروپایی وارد یک رکود اقتصادی شد اما بعد از عبور از بحران به سرعت جایگاه خود را در اقتصاد بهبود داد.

اما می توان گفت در حال حاضر مردم این کشور در شرایط مناسبی از لحاظ اقتصادی قرار دارند و درآمد ماهیانه مناسبی را کسب می کنند اما باید شهر های مهم و اصلی آن را برای زندگی انتخاب کنید چرا که نرخ بی کاری در این کشور کمی بالاست و تمرکز اصلی مشاغل در آن شهرها می باشد.

شهر لیسبون، پایتخت، بیش‌ترین ثروت کشور پرتغال را در خود ذخیره کرده و از شهرهای مهم اتحادیهٔ اروپا به‌شمار می‌آید؛ به‌طوری که ۴۵ درصد از کل تولیدات کشور به این ناحیه اختصاص دارد. شهر لیسبون قطب سیاسی پرتغال بوده و دولت این کشور در این شهر مستقر شده‌است.

آب و هوای پرتغال

این کشور آب و هوایی بسیار نزدیک به اسپانیا دارد،؛ یک آب و هوای مدیترانه ای و همچنین یکی از گرمترین کشورهای اروپایی می باشد در نتیجه شما در این کشور تابستان های گرمی را پیش رو دارید و در مقابل زمستان های ملایم و تقریبا در اکثر روزهای سال شرایط آفتابی می باشد. میانگین سالانه دما در بخش اصلی این کشور از 12 درجه سیلیسیوس ( 53.6 درجه فارنهایت ) در مناطق کوهستانی تا 18 درجه سیلیسیوس ( 64.4 درجه فارنهایت ) در جنوب و حوزه رودخانه گودی یانا متغیر است . بالاترین دما در تابستان پرتغال به بیش از 45 درجه سیلیسیوس (113 درجه فارنهایت) نیز می رسد. در مجموع می توان آب و هوای این کشور را مساعد و مناسب زندگی دانست بخصوص اینکه بسیاری از شهرهای این کشور نزدیک به ساحل هستند و می توانید از آفتاب این سرزمین در کنار سواحل زیبای آن لذت برد.

شهرهای مهم کشور پرتغال

این کوچک و کم جمعیت شهر کمی را در خود جای داده است که پایتخت آن شهر زیبای لیسبون است، از دیگر شهرهای مهم و تاثیر گذار در این کشور می توان به پورتو، اوبیدوس ، پورتیمائو ، کاشکایش ، فانشال ، فارو ، آویرو ، براگا اشاره کرد و در نهایت کشور پرتغال به هفت ناحیه و دو منطقه خودمختار (عبارت از مجمع‌الجزایرها) بخش شده‌است.

جغرافیا کشور پرتغال

همان طور که در ابتدا اشاره کردیم این کشور در جنوب غربی اروپا و به نوعی در انتهای اروپا قرار دارد. این سرزمین را می‌توان دنباله فلات مرتفع مرکزی اسپانیا دانست که هرچه به طرف دریا پیش می‌رود، ارتفاعش کم و کمتر می‌شود. سواحل غربی و جنوبی آن را اقیانوس اطلس فرا گرفته و در شرق آن کشور اسپانیا قرار دارد. مساحت پرتغال ۹۲٬۲۱۲ کیلومتر مربع است. طول این کشور، از شمال به جنوب، ۶۳۰ کیلومتر و حداکثر عرضش ۲۱۷ کیلومتر است.