🇦🇺 استرالیا

استرالیا

[flexy_breadcrumb]

چندی است که مهاجرت به کشورهای خارجی، به یکی از داغ‌ترین مسائل روز تبدیل شده است. بسیاری از کشورها، شرایطی مناسب را برای مهاجرت افراد خارجی فراهم کرده‌اند؛ اما چه کشوری برای مهاجرت مناسب است؟ زمانی که قصد مهاجرت به کشوری خارجی را پیدا می‌کنید، بهتر است این سوال را از خود بپرسید. برای پاسخ دادن به این سوال، ابتدا شما باید انتظارات خود را از کشوری که قصد دارید بخش و یا تمامی زندگی آینده خود را در آن بگذرانید، مشخص کنید؛ سپس با توجه به این ویژگی‌ها و مشخصات، باید کشوری مناسب را به عنوان هدف انتخاب کنید.

استرالیا، یکی از کشورهایی است که بسیاری از افراد به دنبال مهاجرت به آن هستند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا شرایط زندگی، کار و تحصیل در استرالیا چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم، شرایط این کشور به گونه‌ای است که شهروندان کشورهای شناخته شده و برتر جهان نیز به زندگی و مهاجرت به استرالیا علاقه‌مند هستند. اگر مهاجرت به استرالیا برای شما به موضوعی جذاب تبدیل شده است، بهتر است تا انتهای این مطلب، برای آشنایی با استرالیا با درنامایگریشن همراه باشید.

معرفی استرالیا

استرالیا چگونه کشوری است؟

برای این که به این سوال پاسخ دهیم، بهتر است این کشور را از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار دهیم. از جمله این جنبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پایتخت استرالیا کدام شهر است؟
 • مذهب و زبان مردم در استرالیا
 • جمعیت
 • آب و هوای
 • اقتصاد
 • تحصیل
 • مهم‌ترین شهرها
 • گردشگر
 • دموکراسی
 • استرالیا و جهان
 • شرایط ویزا و مهاجرت

در ادامه این مطلب، به بررسی استرالیا از تمامی جنبه‌های بیان شده خواهیم پرداخت.

معرفی کلی استرالیا

استرالیا، به عنوان کشوری شناخته می‌شود که فرهنگ‌های بسیاری را در دل خود جای داده است. این تنوع فرهنگی، در کنار وجود نیروی کار ماهر و سابقه‌ای درخشان در دموکراسی، باعث شده است تا این کشور، مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیرد. قدمت تمدن در این کشور، به 60000 سال قبل باز می‌گردد؛ با این وجود، و با در نظر گرفتن قدمت بالای بومیان در این کشور، پس از ورود مردم نقاط مختلف جهان به استرالیا، رفته‌رفته رفتارهای نا مناسبی با بومیان صورت می‌گرفت. دولت این کشور، برای بهبود این وضعیت از دهه 1960 تلاش خود را آغاز کرد تا در سال 2008 این تلاش‌ها منجر به تصویب طرح عذرخواهی از بومیان شد. در پی همین طرح، 26 می به عنوان روز ملی عذرخواهی در تقویم استرالیا نامیده شده است.

اولین موج هجوم مردم به استرالیا را می‌توان مربوط به دهه 1850 دانست. در این دهه، بسیاری از افراد از نقاط سراسر جهان برای کشف طلا به این کشور هجوم آوردند. از جمله اتفاقات مهم این کشور در طی تاریخ آن می‌توان به ارائه حق رای به بانوان آن هم در سال 1901 اشاره کرد. با این حساب، می‌توان استرالیا را به عنوان یکی از اولین کشورهایی به شمار آورد که این حق را به زنان واگذار کرده است.

موقعیت جغرافیایی، مساحت و تاریخچه استرالیا

این کشور در نیم کره جنوبی کره زمین و تقریباً به دور از سایر قاره‌ها در میان اقیانوس قرار دارد. استرالیا را می‌توان تشکیل شده از قسمت اصلی (قسمتی که به عنوان قاره استرالیا نزد بسیاری از افراد شناخته شده است) و جزایر بسیاری دانست. اگر بخواهیم به بررسی آن از نظر مساحت بپردازیم، باید عنوان کنیم آن به عنوان ششمین کشور وسیع جهان شناخته می‌شود.

این کشور تقریباً 7 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد که در آن نزدیک به 26 میلیون نفر ساکن هستند. پس از کشف استرالیا، از آن به عنوان مستعمره و تبعید گاه مجرمین استفاده می‌شده است. اولین کاشفین این نقطه از جهان را می‌توان هلندی‌ها به حساب آورد.

اگر بخواهیم به صورت جزئی‌تر تاریخچه استرالیا را مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم که قدمت تمدن بومیان این منطقه تقریباً به 65000 سال پیش باز می‌گردد. بومیان این منطقه تقریباً تا قرن 17 ام میلادی به صورت آزادانه به زندگی می‌پرداخته‌اند تا در این قرن سواحل شرقی آن به استعمار بریتانیایی‌ها در آمد. شاید در مورد هجوم طلا شنیده باشید؛ در دهه 1850 و با کشف شدن، بسیاری از اروپاییان برای یافتن طلا و ثروتمند شدن به این کشور وارد شده و به کشف نقاط مختلف آن پرداختند. اگر بخواهیم استرالیا را به صورت خلاصه تشریح کنیم باید بگوییم که آن، خشک‌ترین، مسطح‌ترین و قدیمی‌ترین قاره مسکونی دنیا است که سیستم سیاسی لیبرال دموکرات پارلمانی دارد.

پایتخت استرالیا کدام شهر است؟

کانبرا، بزرگ‌ترین شهر غیر بندری این کشور و یکی از 8 شهر بزرگ جهان است. این شهر به عنوان پایتخت استرالیا تعیین شده است. تقریباً می‌توان گفت، جمعیت این شهر 300000 نفر است. کانبرا در 300 کیلومتری جنوب غربی سیدنی و 650 کیلومتری شمال شرقی ملبورن واقع شده است.این شهر جزو کم باران‌ترین شهرهای این کشور بوده و آب و هوایی 4 فصل دارد. یکی از موارد جالب در ارتباط با پایتخت این کشور را می‌توان طراحی بسیار منحصر به فرد و متفاوت آن نسبت به سایر شهرهای این کشور دانست.

اختصاص دادن فضاهای بسیار برای تاسیس فضاهای سبز و پارک‌ها، باعث شده است تا کانبرا، به عنوان یکی از شهرهای استرالیا به حساب آورد که تمیزترین هوا را در این کشور دارد.

مذهب و زبان و فرهنگ مردم در استرالیا

زبان اصلی‌ای که مردم استرالیا به آن صحبت می‌کنند انگلیسی است؛ اما در این کشور، گویش‌های بومی و زبان‌های مختلفی نیز صحبت می‌شود. می‌توان گفت، امروزه تقریباً 150 تا 200 گویش بین بومیان این کشور برای مکالمه استفاده می‌شود.

این کشور بر خلاف برخی کشورها که مذهب در آنها تاثیرات عظیمی برجای گذاشته است، کشوری تاثیر پذیر از مذهب نیست. دین غالب در این کشور، مسیحیت بوده اما سایر مذاهب نیز در این کشور پیروان خود را نیز دارند. این تنوع دین و زبان را می‌توان نشئت گرفته از وجود مهاجرین از کشورهای مختلف جهان در استرالیا دانست؛ به همین دلیل نیز، فرهنگ‌های مختلفی در استرالیا وجود دارد. آشنایی با فرهنگ‌های مردم نقاط مختلف جهان را می‌توان به عنوان یکی از مزایای مهاجرت به این کشور به حساب آورد.

جمعیت استرالیا

شاید باور این مسئله برای شما سخت باشد که استرالیا با داشتن وسعتی تقریباً زیاد، تقریباً جمعیتی بالغ بر 25 تا 26 میلیون نفر دارد. تقریباً می‌توان گفت، 150000 تا 160000 نفر از این جمعیت را مهاجران خارجی تشکیل داده‌اند.

آب و هوای استرالیا

آب و هوای استرالیا

آشنایی با آب و هوای کشوری که به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنید، می‌تواند در انتخاب شما تاثیر بسزایی داشته باشد زیرا برخی از افراد به دنبال زندگی در محیطی خاص هستند. آیا تنوع آب و هوایی برای شما مهم است؟ در این صورت استرالیا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. از آنجایی که این کشور دارای مساحت بالایی است، تنوع آب و هوایی در آن نیز بسیار بالا است به گونه‌ای که اکوسیستم‌های متنوعی را در نقاط مختلف آن شاهد هستیم. اگر به سمت شرق کشور مورد بحث بروید رشته کوه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که شرایط آب و هوایی مناسبی را در این قسمت به وجود آورده‌اند.

با ورود به برخی از جزایر استرالیا قادر خواهید بود تا از جنگل‌هایی با گونه‌های مختلف حیوانی دیدن کنید. میانه شما با آب و هوای گرم چگونه است؟ همان‌طور که گفته شد کشور مورد بحث یکی از خشک‌ترین و مسطح‌ترین نقاط جهان است پس می‌توان آن را به عنوان بهشت افرادی به حساب آورد که به آب و هوای گرم علاقه‌مند هستند. به صورت کلی باید بگوییم که آب و هوا در این کشور به گونه‌ای است که شاهد تابستان‌های گرم و خشک یا مرطوب و زمستان‌های سرد یا معتدل خواهید بود.

اقتصاد استرالیا

اقتصاد استرالیا

استرالیا را می‌توان به عنوان کشوری شناخت که با داشتن 0.3 درصد از جمعیت جهان، به عنوان یکی از کشورهایی به حساب می‌آید که بالاترین استاندارد زندگی را برای مردم و شهروندان خود فراهم کرده است. می‌توان گفت، اقتصاد استرالیا از سال 1992 روند روبه‌رشد بسیاری مناسبی را آغاز کرده است. نیروی کار با تحصیلات عالی، در زمینه استفاده از منابع طبیعی و بخش خدمات استرالیا به کار گرفته می‌شود. تقریباً می‌توان گفت، در استرالیا از هر پنج نفر، 1 نفر در زمینه تجارت در حال اشتغال است؛ به همین سبب، این کشور به دنبال برقراری ارتباط با کشورهای خارجی و ایجاد محیطی امن برای تجار بوده که در راستای رسیدن به این هدف، موافقت نامه‌های مختلفی را با 26 کشور در راستای تجارت آزاد به اجرا در آورده است.

با امضای این قرار دادها، تجار استرالیایی این امکان را پیدا کرده‌اند که با صرف هزینه‌هایی کمتر، به بازارهای خارجی متنوع دستیابی داشته باشند. روند روبه‌رشدی اقتصاد استرالیا به گونه‌ای بوده که این کشور در سال 2020، با کشورهای مختلفی نظیر اندونزی، هنگ کنگ، پرو، نیوزلند و چندین جزیره اقیانوس آرام امضا کرده است. بر اساس آخرین آمار ارائه شده می‌توان گفت، صادرات مواد معدنی و سوخت، محصولات کشاورزی، بخش گردشگری، آموزش، خدمات و محصولات مالی، علمی و مرتبط با فناوری بیشترین سهم درآمد زایی در اقتصاد استرالیا را دارند.

وضعیت اقتصادی برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و یا اشتغال در این کشور را دارند می‌تواند بسیار مهم باشد به همین سبب نیز بررسی دقیق و آشنایی با آن می‌تواند امری حیاطی به حساب بیاید. استرالیا نسبت به مساحت سهم کمی از جمعیت جهان را در دل خود جای داده اما این امر مانع آن برای رشد و پیشرفت نشده و دارای اقتصادی رو به رشد و پویا است.

یکی از دلایل روند رو به رشد اقتصاد این کشور را می‌توان دسترسی تجار به بازارهای خارجی و بین‌المللی آن هم از طریق قرار دادهای همکاری با کشورهای مختلف به حساب آورد. داشتن تولید ناخالص و نرخ صادرات بالا، بهره برداری مناسب از معادن و منابع و تولید محصولات و ارائه خدمات مختلف باعث شده است تا امروزه روز، اقتصاد استرالیا در بین برترین اقتصادهای جهان جای بگیرد.

تحصیل در استرالیا

یکی از پراهمیت‌ترین شاخصه‌ها در استرالیا را می‌توان نوآوری و تحصیل در این کشور به حساب آورد. استرالیا بر استفاده از علم و نوآوری در زمینه‌های مختلف، آن هم به منظور بهره‌مندی از راهکارهای مناسب برای بهبود سطح زندگی، وضعیت اقتصادی و مقابله با بحران‌های جهانی تاکید دارد؛ به همین سبب، این کشور دستور کاری تحت عنوان دستور کار ملی نوآوری و علم ایجاد و اجرا کرده است.

با استناد به موارد بیان شده، استرالیا تاکید بسیار بالایی بر تحصیلات عالی و استفاده از آن در زمینه‌های مختلف دارد؛ به همین سبب می‌توان گفت این کشور، اهمیت بسیار بالایی را برای تصحیلات قائل است. فرصت تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی استرالیا، برای دانشجویان و دانش‌آموزان مستعد فراهم بوده تا این افراد، بتوانند در محیطی مناسب و بستر علمی با کیفیت بالایی به سپری کردن تحصیلات خود بپردازند.

تحصیل در استرالیا

دولت استرالیا، آموزش را به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات خود به حساب می‌آورد. در ارتباط با این زمینه می‌توان گفت، در سال 2019 چیزی بالغ بر 758000 دانشجو تحصیل و زندگی کرده‌اند. بر اساس رتبه بندی‌های انجام شده توسط موسسات رتبه بندی، دانشگاه‌های استرالیا در بین دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته‌اند.
به هنگام تحصیل در استرالیا، امکانات تحصیلی و رفاهی بسیاری در اختیار دانشجویان بین‌المللی مستعد قرار می‌گیرد. یکی از این امکانات را می‌توان بهره‌مندی از بورسیه‌های تحصیلی مختلف دانست.

تقسیمات کشوری استرالیا

در این قسمت باید عنوان کنیم که کشور مورد بحث به 8 بخش تقسیم بندی شده است. این بخش‌ها یا ایالت‌ها را می‌توان شامل نیو ساوت ولز، کوئینزلند، استرالیا جنوبی، ویکتوریا، قلمرو شمالی، استرالیا غربی، قلمرو پایتختی و تاسمانیا دانست. ملبورن و سیدنی را می‌توان دو شهر بزرگ و پرجمعیت این کشور به حساب آورد که گزینه‌های اصلی انتخاب شدن به عنوان پایتخت بوده‌اند اما در نهایت تصمیم نهایی بر آن شد تا شهری به نام کانبرا تاسیس شود و کوچک‌ترین ایالت استرالیا با مرکزیت آن به نام قلمرو پایتختی نیز به وجود بیاید.

معمولاً در تمامی ایالت‌های این کشور، پرجمعیت‌ترین و بیش‌ترین رونق اقتصادی در مرکز هر ایالت است و استرالیا را می‌توان به عنوان کشوری به حساب آورد که اکثریت جمعیت آن در شهرها متمرکز بوده و روستا نشینان کمی دارد.

شهرهای استرالیا

مهم‌ترین شهرهای استرالیا

زمانی که بحث از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای یک کشور به میان می‌آید، نا خودآگاه ذهن‌ها به سمت پایتخت کشورها می‌رود. در ارتباط با مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای استرالیا، چنین مسئله‌ای صادق نبوده و می‌توان گفت، پایتخت استرالیا جزو 5 شهر بزرگ این کشور نیز قرار نمی‌گیرد. مهم‌ترین شهرهای استرالیا را می‌توان به شرح زیر برشمرد:

 • سیدنی
 • ملبورن
 • بریزبن
 • پرت
 • آدلاید
 • کانبرا
 • هوبارت
 • داروین

زندگی در هر یک از این شهرها، دارای شرایط خاص خود بوده و موقعیت مناسبی برای بهره‌مندی از امکانات مختلف شغلی، تحصیلی و رفاهی را برای علاقه‌مندان به زندگی در استرالیا فراهم می‌کند.

بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی و کار

اگر بخواهیم این مسئله را به صورت اصولی مورد بحث قرار دهیم، نباید نام شهری را به صورت قطع به عنوان بهترین مکان برای کار و زندگی مطرح کنیم زیرا شرایط اشخاص مختلف که از طریق روش‌های متفاوت قصد مهاجرت، زندگی و کار در این کشور را دارند متفاوت است. در این قسمت جای دارد که شهرهایی نظیر سیدنی، ملبورن و سایر مراکز ایالت‌ها را به عنوان بهترین مناطق برای زندگی و کار مطرح کنیم؛ دلیل انتخاب این شهرها را می‌توان متمرکز بودن جمعیت، صنایع و فرصت‌های شغلی مختلف و امکانات رفاهی متنوع در آنها دانست.

گردشگری استرالیا

همان‌طور که در بخش اقتصاد استرالیا به آن اشاره شد، بخش گردشگری و توریست به عنوان یکی از درآمدزاترین بخش‌های اقتصاد اروپا شناخته می‌شود. این صنعت به قدری گسترده است که علاوه بر درآمد زایی بسیار زیاد، برای نزدیک به 66000 نفر اشتغال‌زایی کرده است. موارد مختلف در جذب گردشگران تأثیر گذار هستند که از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیبایی در سطح جهانی و محیط زیست (43 درصد)
 • حیات وحش محلی (30 درصد)
 • ایمنی و امنیت (27 درصد)
 • شهروندان دوستانه (27 درصد)
 • جاذبه‌های جالب (25 درصد)

استرالیا، به عنوان خانه 10 درصد از تنوع زیستی جهان از جمله تعداد بسیار زیادی از گیاهان و جانوران است. برخی از این گونه‌ها به قدری نادر هستند که تنها در استرالیا قابل مشاهده هستند. به دنبال دیدن چه منظره‌ای هستید؟ بیابان‌های گرم؟ ساحل‌های بکر؟ جنگل‌های بارانی و سرسبز؟ با سفر به استرالیا شما قادر خواهید بود تا از تمامی این مناظر لذت ببرید؛ علاوه بر این می‌توان استرالیا را به عنوان کشوری شناخت که بزرگ‌ترین مناطق حفاظت شده دریایی را دارد. از جمله یکی از شناخته شده‌ترین این مناطق می‌توان به دیوار بزرگ مرجانی اشاره کرد.

دموکراسی استرالیا

استرالیا برای ایجاد محیطی دموکراتیک برای شهروندان و ساکنان خود، فاکتورهای مختلفی را به عنوان هدف و معیارهای سنجش میزان دموکراسی مد نظر گرفته است. از جمله معیارهای دموکراسی در استرالیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آزادی انتخاب کردن و انتخاب شدن
 • آزادی اجتماعات و مشارکت سیاسی
 • آزادی بیان در گفت و گو باورهای مذهبی
 • حاکمیت قانون
 • سایر حقوق اساسی بشر

استرالیا و جهان

این کشور را می‌توان به عنوان یکی از بنیان‌گذاران سازمان ملل آن هم برای برقراری قانون در سراسر کشورهای دنیا به شمار آورد. این سازمان، در سال 1945 تاسیس شده است. دولت این کشور در تلاش است تا با همکاری با کشورهای مختلف جهان، به ارتقای صلح و امنیت جهانی کمک شایانی کند. برای اینکه این آمار بسیار ملموس‌تر شود، باید بگوییم از سال 1947، بیش از 65000 استرالیایی در بیش از 50 عملیات مسلحانه، آن هم به منظور برقراری صلح و امنیت در سراسر جهان شرکت کرده‌اند.

اگی بخواهیم به طور کلی وضعیت استرالیا و جهان را بیان کنیم، بهتر است بگوییم که این کشور، موقعیت بسیار مناسبی را در زمینه ارتباطات بین‌المللی آن هم نه تنها با کشورهای نزدیک خود، بلکه با تمامی کشورهای جهان به وجود آورده و همچنان در حال تلاش برای گسترش این روابط است.

شرایط ویزا و مهاجرت

افرادی که قصد ورود به این کشور زیبار را دارند، باید برای این کار ویزای آن را اخذ کنند. بسته به مقصد و هدف و مدتی که قصد اقامت در استرالیا را دارید، می‌توانید نوع مناسبی از ویزا را انتخاب و برای اخذ آن درخواست دهید. زمانی که نام ارائه درخواست برای اخذ ویزا به میان می‌آید، ممکن است ذهن برخی از افراد به سمت صف‌های طولانی در جلوی سفارت‌ها برود. در ارتباط با استرالیا باید بگوییم، ایجاد فرصت ارائه بسیار از درخواست‌ها آن هم به صورت آنلاین، کار متقاضیان مهاجرت به آن را بسیار آسان‌تر کرده است.
یکی از موارد جالب در ارتباط با مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای آن است که این کشور، از همه افراد انتظار دارد تا تمامی مخاطراتی را که در زمینه‌های مختلف از جمله زمینه‌های غذایی، مواد گیاهی، محصولات حیوانی و وسایل چوبی می‌تواند برای این کشور داشته باشد را قبل از ورود به سفارت این کشور اعلام کند. این کشور در زمینه بیان شده به قدری جدی است که به غربالگری تمامی افراد، بسته‌های پستی و محموله‌ها قبل از ورود به استرالیا می‌پردازد.

اخذ ویزای استرالیا برای مقاصد توریستی، کاری، الحاق به خانواده، پناهندگی، تمدید ویزای فعلی، تحصیل و برخی موارد دیگر امکان‌پذیر است. هر یک از این ویزاها، دارای مزایای خود بوده و برای انجام امور مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به همین سبب نمی‌توان به صورت کلی به بررسی شرایط اخذ ویزای این کشور بپردازیم.

مهاجرت به استرالیا

تا به اینجای مطلب به بررسی شرایط محیطی، فرهنگ و تاریخچه کشور مد نظر پرداختیم؛ اما شاید این مطلب به ذهن شما رسیده باشد که برای زندگی در استرالیا موارد بیان شده اهمیت بالایی ندارند. بله ممکن است این گونه باشد اما برای آشنایی اولیه بسیاری از افراد که اطلاعات کمتری در این زمینه دارند، بیان موارد فوق تقریباً ضروری است. آیا به دنبال آن هستید که به صورت مفصل در ارتباط با زندگی در استرالیا بدانید؟ برای زندگی در استرالیا اولین گام چیست؟ برای پاسخ به این پرسش باید عنوان کنیم که آشنایی با روش‌های مهاجرت به استرالیا برای رسیدن به هدف نهایی که زندگی در آن است، مهم‌ترین اصل به حساب می‌آید.

استرالیا هر ساله و از طریق روش‌های مختلف به جذب مهاجر می‌پردازد. در ارتباط با این موضوع باید گفت، افرادی که قصد استفاده از هر روش ورود و زندگی در این کشور را دارند، باید شرایطی خاص داشته باشند. راه‌های مهاجرت به استرالیا را می‌توان شامل موارد زیر به حساب آورد:

 • سرمایه گذاری
 • کار
 • تلنت
 • اسپانسر کارفرما
 • خانوادگی
 • تحصیلی

با بیان این موارد ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که تنوع روش‌های مهاجرت به این کشور کم و شانس شما برای زندگی در آن بسته به تعداد بالای متقاضیان استفاده از روش‌های بیان شده پایین است. در این جا باید خاطر نشان کنیم که موارد بیان شده در لیست بالا، دسته بندی‌های کلی بوده و هر یک از آنها دارای ساب کلاس‌های مختلفی هستند. در ادامه و برای آشنایی بیشتر شما با این موارد به صورت جزئی آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سرمایه گذاری در استرالیا

اگر به دنبال سرمایه گذاری با ریسکی پایین در کشوری با وضعیت اقتصادی مناسب و رو به رشد هستید، استرالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور شما ملزم خواهید بود تا شرایط ضروری ساب کلاس مد نظر را فراهم و سپس دست به ارائه درخواست بزنید. در این روش مواردی نظیر تمکن مالی مناسب و شرایط سنی را می‌توان به عنوان برخی از مهم‌ترین شروط به شمار آورد.

کار در استرالیا

از طریق راه‌های بسیار مختلف و متنوعی می‌توانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید. داشتن توانایی‌های حرفه‌ای و شغلی مناسب که در لیست مشاغل مورد نیاز قرار داشته باشد و سابقه کاری را می‌توان به عنوان فاکتورهای اصلی بررسی درخواست‌های ساب کلاس‌های ویزای کاری در نظر گرفت.

تلنت استرالیا

اگر دارای توانایی‌های ویژه یا خاصی هستید و به عنوان نخبه شناخته می‌شوید، این روش برای شما عزیزان می‌تواند بسیار مناسب باشد. موارد مطرح در ساب کلاس‌های این زمینه را می‌توان داشتن دست آوردهای بین‌المللی و برجسته و داشتن یک معرف یا nominator به حساب آورد.

اسپانسر کارفرما استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای کارفرما در این کشور، می‌تواند به شما عزیزان این امکان را بدهد تا با استفاده از طریق ساب کلاسی مناسب اقامت موقت یا دائم این کشور را اخذ کنید و از مزایا مختلفی بهره‌مند شوید.

ویزای خانوادگی استرالیا

این دسته بندی به دو قسمت کلی ویزاهای والدین و ازدواج تقسیم بندی می‌شود و دارنده اقامت یا ویزای اصلی می‌تواند برای بستگان خود از طریق ساب کلاس‌های در نظر گرفته شده اقامت این کشور را اخذ کند. در این روش داشتن تمکن مالی برای حمایت از بستگان دارای اهمیت بالایی است.

تحصیل در استرالیا

یکی از پر طرف‌دارترین روش‌های مهاجرت به کشوری خارجی را می‌توان اخذ ویزای تحصیلی به حساب آورد. برای ورود به این کشور آن هم با هدف تحصیل، شما می‌توانید از ساب کلاس 500 استفاده کنید. شرط اصلی موفقیت در این مسیر را می‌توان داشتن سوابق و توانایی‌های علمی مناسب به حساب آورد.

زندگی در استرالیا

تا به اینجای مطلب، به بررسی کشور مد نظر از زوایا و جنبه‌های مختلف و روش‌های مهاجرت به آن پرداختیم تا زمینه مناسبی را برای تشریح زندگی در استرالیا فراهم کنیم. به هنگام شروع روند مهاجرت به این کشور، باید مقصد مناسبی را برای سپری کردن مدت زمان اقامت خود انتخاب کنید تا در این مدت بتوانید به خواسته‌ها و اهداف خود به صورت کاملی دست بیابید. همان‌طور که گفته شد، مراکز ایالت‌های این کشور تقریباً پرجمعیت‌ترین شهرها هستند. بالطبع با زندگی در آنها شما قادر خواهید بود تا از مواردی نظیر موقعیت‌های شغلی، امکانات رفاهی، تفریحی و تحصیلی بیشتری بهره‌مند شوید؛ اما باید خاطر نشان کرد که با انتخاب این مناطق به عنوان مقصد نهایی خود باید به هزینه‌های زندگی نیز توجه کنید.

اگر با ورود به این کشور و سپری کردن مدت زمان حضور خود در شهرهای بزرگ آن قادر خواهید بود تا مشغول به کار شوید، به دلیل بالا بودن میزان درآمد نیازی به نگرانی برای هزینه‌های زندگی ندارید؛ اما در غیر این صورت، این هزینه‌ها ممکن است برای شما مشکل ساز شوند.

گزینه بعدی برای زندگی در استرالیا، شهرهای رجینال هستند که نسبت به مراکز ایالت‌ها دارای جمعیت کمتر و شرایطی متفاوت هستند. عموماً هزینه‌های زندگی در این مناطق کمتر بوده و مقصد مناسبی برای بسیاری از افراد به حساب می‌روند. در صورتی که شما عزیزان محدودیت‌های کاری یا مالی دارید، می‌توانید با اقامت در این مناطق مشغول به آماده سازی شرایطی مناسب برای آینده خود شوید.

محیط این کشور به گونه‌ای است که به دلیل مهاجرپذیر بودن، شرایط سختی برای زندگی افراد تازه وارد به مانند برخی از کشورهای جهان وجود ندارد. تقریباً می‌توان گفت در این کشور نژاد پرستی در بین مردم بسیار پایین بوده و رفتار دوستانه‌ای با تازه واردان می‌شود.

اگر ویزای شما به این گونه است که با استفاده از آن مجاز خواهید بود تا اعضای خانواده‌تان را نیز در کنار خود داشته باشید، بررسی شرایط مختلف شهر محل سکونت از نظر مراکز تحصیلی، درمانی، تفریحی می‌تواند به شما در انتخابی مناسب کمک کنند.

در کل می‌توان گفت، به دلیل بالا بودن امنیت در کشور مورد بحث و دقت و وسواسی که اداره مهاجرت آن به هنگام بررسی درخواست‌ها به خرج می‌دهد، محیطی کاملاً مناسب برای زندگی فراهم شده است که تحصیل، تخصص و کارآمدی و مفید بودن افراد برای جامعه در آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه‌های زندگی و درآمد در استرالیا

بر اساس آخرین اطلاعات موجود می‌توان گفت سرانه درآمد در این کشور رقمی مناسب است که به موارد مختلفی بستگی دارد. این موارد را می‌توان شامل میزان تخصص در حرفه، نوع تخصص و زمینه شغلی، سطح تحصیلات و میزان سابقه کاری دانست. در کل می‌توان گفت، افرادی که در این کشور شاغل هستند می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را به راحتی از طریق درآمدشان تامین کنند و در این روند با مشکلی رو به رو نشوند.

شاید این امر ذهن شما را درگیر خود کرده باشد که آیا میزان درآمد در شهرهای بزرگ به گونه‌ای است که با انتخاب آنها برای زندگی با مشکلی به منظور تامین هزینه‌ها مواجه نشد یا خیر. در پاسخ به این سوال باید عنوان کنیم همان‌طور که میزان هزینه‌های زندگی در نقاط مختلف این کشور یکسان نیست، میزان درآمد نیز ثابت نبوده و به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که پاسخگوی هزینه‌های زندگی باشد.

برای آشنایی بیشتر شما با هزینه‌های زندگی در استرالیا، به بررسی این مخارج از جنبه‌های مختلفی خواهیم پرداخت. در وهله اول باید عنوان کنیم که تقریباً هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره به صورت میانگین در این کشور چیزی بالغ بر 3500 تا 5000 دلار در ماه خواهد بود. مواردی نظیر صرف وعده غذایی در رستوران، تردد، اجاره و خرید منزل و میانگین درآمد ماهانه را می‌توان به عنوان فاکتورهای کلی برای آشنایی با هزینه‌های زندگی در هر کشور به حساب آورد.

هزینه غذا و تردد در استرالیا

هزینه صرف یک وعده غذایی در رستوران‌های این کشور برای هر فرد چیزی در حدود 13 تا 37 دلار خواهد بود. اگر به دنبال آگاهی از مخارج تردد در کشور مورد بحث هستید، باید عنوان کنیم که استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی آن هم با بلیط‌های ماهانه یکی از به‌صرفه‌ترین روش‌ها است. مخارج تردد از این طریق چیزی در حدود 80 تا 220 دلار خواهد بود.

هزینه اجاره و خرید ملک در استرالیا

هزینه‌های اسکان و خرید ملک، یکی از اصلی‌ترین مخارجی به حساب می‌آیند که هر فرد به هنگام زندگی در استرالیا ملزم به پرداخت آنها خواهد بود. از آنجایی که زندگی در مرکز شهرها، نسبت به حاشیه نیازمند صرف مبالغ بیشتری است، برای اجاره آپارتمان‌های 1 و 3 خوابه در مرکز شهرها به ترتیب مبالغی در حدود 1200 تا 2700 و 1700 تا 4900 دلار به صورت ماهانه باید پرداخت کرد. این مخارج زمانی که به حاشیه شهرها بروید به 900 تا 2000 و 1300 تا 3200 دلار کاهش خواهند یافت.

 خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر تقریباً بین 4750 تا 18000 و در حاشیه شهر 2600 تا 11000 دلار برای افراد علاقه‌مند به این کار هزینه خواهد داشت.

میزان درآمد متوسط در استرالیا

هر فرد شاغل در این کشور به صورت میانگین ماهانه جیزی در حدود 5000 دلار درآمد خواهد داشت. این مبلغ می‌تواند بسته به شرایط فرد بیشتر و یا کمتر نیز باشد. با بررسی مخارج کلی زندگی در استرالیا می‌توان گفت با این میزان درآمد شما قادر خواهید بود تا زندگی راحتی در این کشور برای خود فراهم کنید.

مقایسه زندگی در استرالیا و ایران

اگر بخواهیم زندگی در این دو کشور را مقایسه کنیم، بدون هیچ تردیدی می‌توان گفت که استرالیا شرایط بهتری را برای شهروندان خود فراهم می‌کند. شاید این مسئله به ذهن شما عزیزان خطور کند که آیا با وجود محدودیت‌های موجود برای افرادی که اقامت موقت این کشور را اخذ می‌کنند نیز این نظر صادق خواهد بود؟ در جواب باید بگوییم که بله در هر صورت و حتی با وجود محدودیت‌های مختلف نیز شرایط تحصیلی، اقتصادی، اشتغال و نرخ بیکاری، تناسب میزان در آمد و هزینه‌ها در استرالیا نسبت به ایران بهتر بوده و با اخذ ویزای آن از طریق هر یک از ساب کلاس‌ها شما قادر خواهید بود تا در محیطی بسیار متفاوت زندگی کنید.

مزایای زندگی در استرالیا

همان‌طور که گفته شد، مهاجرت به این کشور از طریق روش‌های مختلفی امکان‌پذیر است که هر یک از آنها دارای مزایای خاص خود هستند؛ اما این قسمت مختص به مزایای زندگی در استرالیا است و شما قادر خواهید بود تا در لیست زیر برخی از این موارد را مشاهده کنید:

 • بهره‌مندی از سیستم خدمات درمانی عمومی
 • تحصیل در مراکز علمی معتبر
 • بهره‌مندی از امکانات رفاهی مختلف
 • اشتغال در اقتصادی پویا و رو به رشد
 • شرکت در سرمایه گذاری‌های مختلف و مطمئن
 • میزان درآمد مناسب و متناسب با هزینه‌های زندگی
 • دیدن کردن از جاذبه‌های توریستی و مناطق دیدنی مختلف
 • نرخ پایین بیکاری
 • آب و هوای مناسب

خرید ملک در استرالیا

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌های افرادی که قصد دارند تا به استرالیا مهاجرت کنند، فراهم کردن محلی مناسب برای زندگی است. اگر به روش‌های مهاجرت به کشورهای دیگر آشنایی داشته باشید می‌دانید که یکی از آنها در برخی از کشورها، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به وسیله خرید ملک است. در ابتدای بررسی خرید ملک، باید عنوان کنیم که در این کشور امکان اقدام از این طریق وجود ندارد.

اگر به دنبال آن هستید که قبل از ورود خود به کشور هدف محلی مناسب را برای اقامت خود تدارک ببینید، بهتر است از سایت‌ها و یا سازمان‌های معتبر فعال در این زمینه استفاده کنید. می‌توان گفت که این کار دارای نکات مختلفی است که توجه به آنها برای مواجه نشدن با مشکل امری ضروری خواهد بود.

نوع اقامت یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح در خرید ملک است. اگر شما عزیزان اقامت موقت کشور مورد بحث را داشته باشید، برای این که مجاز به خرید مستقلات باشید باید از سازمان FBRI مجوزی برای این کار اخذ کنید. این مجوز دارای اعتباری یک ساله است؛ علاوه بر این باید بگوییم که خریداران ملزم خواهند بود تا تمامی مبلغ را به صورت یک جا به همراه مالیات این کار بپردازند.

افرادی که دارای اقامت دائم یا شهروندی این کشور هستند، مسیر بسیار ساده‌تری را پیش روی خود خواهند داشت. این اشخاص نیازی به اخذ مجوز برای خرید مستغلات نداشته و می‌توانند از مزایای بسیاری نظیر اخذ وام با سود کم بهره‌مند شوند.

خدمات درمانی در استرالیا

از آنجایی که دولت این کشور به سلامت افراد ساکن در آن اهمیت بسیاری می‌دهد و سعی داشته تا با فراهم کردن شرایطی مناسب سطح سلامت آنها را بهبود ببخشد برنامه جامع medicare را طراحی و پیاده سازی کرده است. استفاده از medicare به شما عزیزان این امکان را می‌دهد تا به صورت رایگان در سراسر استرالیا از خدماتی مختلف بهره‌مند شوید.

این کشور برای تامین نیروی کار ماهر و متخصص برای ارائه این خدمات، به افراد تعلیم و تربیت شده در مراکز علمی خود که مهارت‌های علمی و عملی را در بالاترین سطح کسب می‌کنند اکتفا نکرده و از طریق ساب کلاس‌های مختلف، هر ساله به متخصصانی ماهر و زبده اجازه ورود به استرالیا برای اشتغال، زندگی و بهره‌مندی از مزایای مختلفی را می‌دهد.

لازم به ذکر است که مراکز درمانی این کشور، علاوه بر کادر درمانی بسیار مجرب و حرفه‌ای به صورت کامل تجهیز شده‌اند تا به هنگام ارائه خدمات بهداشتی، با هیچ مشکل و کمبودی مواجه نشوند و بتوانند به بهترین نحو به مردم خدمت رسانی کنند.

وضعیت اشتغال در استرالیا

سیستم شغلی استرالیا را می‌توان به عنوان یکی از سیستم‌هایی به حساب آورد که برای رسیدن به حداکثر راندمان طراحی شده است و به کسانی اجاره ورود به آن داده خواهد شد که توانایی‌ها و کارآمدی‌شان را به اثبات برسانند. 

یکی از مهم‌ترین مسائل در ارتباط با اشتغال را می‌توان وضعیت اقتصادی و نرخ بیکاری به حساب آورد. وضعیت اقتصادی این کشور را در قسمتی جداگانه مورد بررسی قرار دادیم و حال نوبت به نرخ بیکاری آن می‌رسد. نرخ بیکاری در این کشور تقریباً 4 درصد است که آن را می‌توان بسیار پایین به حساب آورد. اگر به اشتغال در این کشور علاقه‌مند هستید، به دلیل وجود تفاوت‌های بسیار مختلف در انجام این کار از طریق ساب کلاسی که قصد اخذ ویزا و اقامت از طریق آن را دارید نمی‌توان روندی ثابت را مورد بررسی قرار داد؛ اما جای دارد که بگوییم، در صورتی که قصد اخذ ویزای کاری را دارید، داشتن تخصصی که در لیست مشاغل مورد نیاز قرار گرفته است و اسپانسر، از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت در این مسیر خواهند بود.

برای یافتن شغلی مناسب، باید کارفرمای شما اجازه حمایت و استخدام فردی خارجی را برای تصدی موقعیت مد نظر داشته باشد. یکی از راه‌های پیدا کردن شغلی مناسب در این کشور، استفاده از سایت‌های کاریابی آنلاین و یا مراجعه به موسساتی است که در استرالیا مشغول به ارائه خدمات مرتبط هستند. کارفرمایانی که در این کشور مشغول به فعالیت هستند با تمامی کارمندان رفتاری عادلانه و یکسان دارند و با ورود به این سیستم کاری می‌توانید رزومه مناسبی را برای خود فراهم کنید.

سخن آخر

استرالیا، یکی از کشورهای بزرگ جهان با اکوسیستمی بسیار متنوع است. امکان رشد و پیشرفت در زمینه‌های مختلف در این کشور برای بسیاری از افراد مستعد و تلاشگر فراهم است. در صورتی که به دنبال مهاجرت به کشوری هستید که در آن بتوانید با تلاش و کوشش، زندگی‌ای آرام و مرفه را داشته باشید، استرالیا به عنوان یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای شما مطرح خواهد بود.

آیا استرالیا کشوری مناسب برای زندگی است؟

اگر به دنبال زندگی در کشوری با آب و هوایی تقریباً مناسب، دارای وضعیت اقتصادی مناسب و قدرتمند، دارای وضعیت اشتغال خوب، سطح زندگی مناسب و زندگی با هزینه‌های متناسب با در آمد هستید، استرالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

آیا می‌توان به راحتی به استرالیا مهاجرت کرد؟

سختی و آسانی مهاجرت به این کشور، به موارد بسیاری بستگی دارد؛ اما در حالت کلی می‌توان گفت، دولت استرالیا نسبت به مهاجرت به این کشور سخت گیری‌های خاص خود را اعمال می‌کند تا از این طریق، از ورود برخی از افراد که شرایط مناسبی برای زندگی در این کشور را ندارند جلوگیری کند.

آیا زندگی در استرالیا هزینه‌های سنگینی دارد؟

زمانی می‌توان گفت زندگی در کشوری هزینه‌های سنگینی دارد که سطح درآمد در این کشور، با هزینه‌های زندگی آن تناسب و همخوانی نداشته باشد. شاید شما هم شنیده باشید که زندگی در استرالیا، یکی از پرهزینه‌ترین انتخاب‌های شما می‌تواند باشد؛ اما در این میان باید به این نکته نیز توجه کنید که با زندگی در این کشور، درآمدی متناسب با هزینه‌های زندگی خواهید داشت.