🇮🇹 ایتالیا

ایتالیا

[flexy_breadcrumb]

کمتر کسی است که با نام کشور ایتالیا آشنایی نداشته باشد چرا که این کشور در حوزه‌های مختلف شرایط مناسبی را دارد از این رو شما در حوزههای مختلفی مانند صنعت، ورزش، گردشگری و… نام ایتالیا را می‌شنوید. هر ساله بسیاری از متقاضیان این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند که البته بخش بزرگی از این متقاضیان برای ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می‌کنند که ما در درنامایگریشن، مقاله‌ای به صورت کامل این موضوع و چرایی آن را توضیح داده ایم.

نگاهی کوتاه به ایتالیا

ایتالیا معروف به کشور چکمه ای و با نام رسمی جمهوری ایتالیا شناخته می‌شود. این کشور زیبا در جنوب قاره سبز اروپا قرار دارد و در آن شهرهای بسیار مهمی مانند میلان، رم، ناپل، تورین، ونیز، جنوا، و… در آن قرار دارد که هریک از شهرت جهانی برخورددار هستند. شهر زیبای رم پایتخت این کشور است و زبان رسمی آن ایتالیایی است و مردم آن از واحد پولی یورو استفاده می‌کنند.
جمعیت این کشور بیش از 60 میلیون نفر می‌باشد که بیشتر این جمعیت در بخش‌های شمالی ساکن هستند. در حالت کلی کشور ایتالیا از نظرجمعیت رتبه پنجم اروپا و 23ام جهان را دارد.

جغرافیای ایتالیا

همان طور که در ابتدا عنوان کردیم این کشور لغب کشور چکمه‌ای را به دلیل شکل ظاهری خود دارد. یک کشور ساحلی که 7600 کیلومتر آن را سواحل تشکیل داده است. وسعیت ایتالیا ۳۰۱۳۴۰ کیلومتر مربع است که برای درک بهتر این موضوع باید بگوییم حدودا یک پنجم ایران است. دو جزیره ساردنی و سیسیل متعلق به ایتالیا است که بزرگترین جزایر دریای مدیترانه نیز هستند. شمال تا جنوب این کشور دو آب و هوای متفاوت را به خود اختصاص داده‌اند شمال این کشور با وجود رشته کوه های آلپ سرد و جنوب این کشور آب و های گرم و خشک مدیترانه ای دارد. این کشور با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان، اسلونی، سان مارینو همسایه است.

آب و هوای ایتالیا

در بخش قبل عنوان کردیم که این کشور دو آب و هوای متفاوت را به خود اختصاص داده‌ است، شمال این کشور با وجود رشته کوه‌های آلپ سرد و جنوب این کشور آب و های گرم و خشک مدیترانه‌ای دارد اما باید بگوییم این کشور در مجموع آب و هوای گرم و معتدل مدیترانه‌ای دارد و مناطقی در جنوب این کشور در برخی از موارد شاید در طول یک سال باران را به خود نبینند و این برای کشوری در قاره سبز اروپا کمی عجیب است.

مناطق ساحلی نیز دارای زمستان‌های معتدل و تابستان های عمدتاً خشک هستند. میانگین دما بین 0 در کوه های آلپ و 12 درجه در سیسیل بوده در تابستان ها بین 20 تا 30 درجه سانتی گراد در نوسان است.

تابستان‌های نسبتا گرم و زمستانهای معتدل و گاهی سرد همراه با بارش زیاد باران مخصوصا در مناطق شمالی و مرکزی ایتالیا و رطوبت بالا بدلیل همجواری با دریا از خصوصیات بارز اکثر مناطق ایتالیاست.

جمعیت شناسی ایتالیا

جمعیت این کشور بیش از 60 میلیون نفر است که نسبت جمعیت به وسعت آن نشان دهنده ترام جمعیتی بالای آن است یعنی حدودا 200 نفر در هر کیلیومتر مربع. مناطق شمالی این کشور جمعیت بیشتری را در خود جای داده اند. در این بخش شهرهای اصلی و مهم ایتالیا به همراه جمعیت آنها ذکر شده است.

( رم = ۴،۲۷۸،۰۰۰ ) ( میلان = ۳،۱۴۴،۰۰۰ )  ( ناپل = ۹۷۸۰۰۰ ) ( تورین = ۸۹۷۰۰۰ ) ( پالرمو = ۶۷۸۰۰۰ ) ( جنوآ = ۵۹۲۰۰۰ ) ( بولونیا = ۳۸۶۰۰۰ ) ( فلورانس = ۳۸۱۰۰۰ ) ( باری = ۳۲۷۰۰۰ )  ( کاتانیا = ۳۱۵۰۰۰ )  ( ونیز = ۲۶۴۰۰۰ )