🇨🇾 قبرس

قبرس

[flexy_breadcrumb]

جمهوری قبرس یک کشور جزیره ای شکل می باشد که در سال های اخیر گزینه ای برای مهاجرت بسیاری از متقاضیان شده است. این جزیره در دریا مدیترانه واقع شده است که به دو بخش قبرس شمالی و جنوبی تقسیم شده است. این کشور از لحاظ وسعت سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه می باشد. از آنجایی که این جزیره به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است و این موضوع مشکلاتی را در سرشمارها ایجاد کرده است تخمین زده می شود این کشور جمعیتی بیش از یک میلیون نفر را داشته باشد.

جمهوری قبرس به طور مستقل بر تمام جزیره ، از جمله آبهای سرزمینی به استثنای مناطق تحت حاکمیت آکروتییری و دکلیا که طبق توافق لندن و زوریخ تحت کنترل انگلستان است، دارای حاکمیت است. اما همان طور که گفتیم به دو بخش تقسیم شده است که بخش جنوبی حدود 59٪ مساحت جزیره را شامل می شود، و شمال ، تحت کنترل جمهوری خودگردان ترک قبرس شمالی ، حدود 36 درصد از مساحت جزیره را پوشش می دهد. نزدیک به 4 درصد دیگر از مساحت جزیره تحت پوشش منطقه حائل سازمان ملل متحد است. جامعه بین المللی قسمت شمالی جزیره را قلمرو جمهوری قبرس می داند که توسط نیروهای ترکیه اشغال شده است. این اشغال از نظر حقوق بین الملل غیرقانونی تلقی می شود و از زمان عضویت آن در اتحادیه اروپا به منزله اشغال غیرقانونی قلمرو اتحادیه اروپا است.

جمهوری قبرس از سال 1961 عضو کشورهای مشترک المنافع بوده است. عضو موسس جنبش عدم تعهد تا زمانی که در 1 مه 2004 به اتحادیه اروپا پیوست و در 1 ژانویه 2008 ، این کشور به منطقه یورو پیوست. سازمان مهاجرتی درنامایگریشن متخصص در زمنیه خرید ملک در این کشور می باشد که می تواند به شما در انتخاب بهترین گزینه ها کمک کند.

قبرس شمالی کجاست ؟

لفوشکا یا همان نیکوزیا , پایتخت منطقه شمالی است. از نکات جالب این شهر این است که با نشانه گذاری در خیابان های سنگ فرش آن شما می توانید مکان های دیدنی و توریستی آن را به تنهایی و با پیاده روی ببینید. این منطقه با نام رسمی جمهوری ترک قبرس شمالی ناحیه تحت تسلط ترک‌ها در شمال این کشور است. آب و هوای این منطقه از سالم‌ترين و بهترين آب و هواي مناطق معتدل مديترانه‌اي برخوردار بوده و دارای تابستان‌هايی گرم و خشک و زمستان‌هاي معتدل مديترانه‌اي و باراني است.

تقریبا در تمام روزهای سال این منطقه آفتابی می باشد. در سال های اخیر مهاجرت به قبرس شمالی طرفداران بسیاری پیدا کرده است چرا که این منطقه از نظر اقتصادی در سطح بالایی قرار دارد. اما قبل از این‌که در مورد اقامت به قبرس شمالی تصمیم بگیرید، باید شرایط آن را بررسی کنید.

قبرس جنوبی کجاست ؟

منطقه قبرس جنوبی از نظر رشد تولید ناخالص بهبود یافته است شرایط مناسبی را از نظر وضعیت اقتصادی برای خود فراهم کرده است. منطقه جنوبی با وجود وسعت کوچکش در رتبه چهلمین مقصد توریستی جهان شناخته می شود و به دلیل جمعیت کمی که دارد درآمد مناسبی برای مردم خود ایجاد کرده است چرا که سالانه بیش از 3 میلیون نفر وارد این کشور می شوند. سواحل این کشور جزء پاک ترین سواحل دنیا شناخته شده است. این منطقه یونانی نشین می باشد، قبرس جنوبی یا منطقه یونانی نشین بخش اصلی این جزیره است که توسط مجامع بین المللی به رسمیت شناخته می شود و پایتخت آن نیکوزیا است، این کشور عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است؛ منطقه جنوبی دارای کوهستان های زیبا و جالب بخصوص برای کوهنوردان و همچنین آثار تاریخی متعدد و سواحل زیبا و رستوران های بسیار معروف است.

مکان های دیدنی قبرس

آب و هوای قبرس

قبرس آب و هوای نیمه گرمسیری و مدیترانه ای داره و تقریبا اکثر روزهای سال آفتاب وجود داره بخش شمالی یا همان قبرس شمالی، آب و هوای معتدل تری داره ولی نمیشه زیاد انتظار برف در این کشور را داشت و فقط بارش برف در کوههای تروودوس در قسمت مرکزی جزیره امکان پذیر است. باران عمدتاً در زمستان رخ می دهد و تابستان به طور کلی خشک است. میانگین دمای سالانه ساحل در طول روز حدود 24 درجه سانتی گراد و در شب 14 درجه سانتی گراد است.