🇵🇹 مهاجرت تحصیلی به پرتغال

مهاجرت تحصیلی به پرتغال

[flexy_breadcrumb]

کوه‌های نفس‌گیر در شمال، سواحل زیبای آلگاروه در جنوب، فرهنگ غنی و زندگی جذاب شبانه در شهرهای بزرگ مانند لیسبون و پورتو، باعث شده است تا عده‌ای بخواهند با مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل، در این کشور دیدنی اقامت کنند. به غیر از موارد بالا، کشور پرتغال دارای بیش از ۱۲۵ مؤسسه آموزش عالی خصوصی و دولتی برای افرادی است که اقامت پرتغال را انتخاب کرده‌اند. با داشتن سیستم آموزشی شناخته شده در سطح جهانی، دانشجویان ایرانی که به پرتغال می‌روند، می‌توانند منتظر یک تجربه جذاب زندگی در خارج از کشور باشند!

بیش از ۵۰۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی، هرساله پرتغال را به عنوان مقصد تحصیلی خود در خارج از کشور انتخاب می‌کنند. پرتغال در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، هزینه زندگی و شهریه تحصیلی کمتری دارد. دانشجویان بین‌المللی با داشتن بودجه متوسط هم می‌توانند از خدمات تحصیلی با کیفیت بالا در کنار شور و نشاط زندگی مدیترانه‌ای مردم پرتغال، بهره ببرند.

چرا تحصیل در پرتغال مهم است؟

اگر می‌خواهید بدانید چه چیزی پرتغال را به یکی از محبوب‌ترین مکان‌های اروپا برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل کرده است، باید به دنبال مزایای تحصیل در پرتغال باشید در فهرست زیر ۷ نکته مهم از دلایل مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل را بررسی کرده‌ایم:

 1. فعال بودن دانشگاه های پرتغال در چندین حوزه آموزش عالی
 2. هزینه تحصیل مقرون به صرفه
 3. زبان پرتغالی؛ یک زبان جهانی با بیش از 250 میلیون جمعیت
 4. آب و هوای مدیترانه‌ای بی‌نظیر
 5. بهره‌مندی از مکان‌های شگفت‌انگیز و بناهای تاریخی دیدنی
 6. باز شدن درهایی از آینده شغلی برای شما
 7. سواحل شگفت‌انگیز اقیانوس اطلس

فعال بودن دانشگاه های پرتغال در چندین حوزه آموزش عالی

پرتغال یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای برنامه‌های تبادل دانشجو است و بسیاری از دانشگاه‌ها، اعضای فعال برنامه Erasmus+ هستند.

دانشگاه‌های پرتغال، هم بر ارائه دانش نظری ارزشمند و هم بر مشارکت دادن دانشجویان در پروژه‌های تحقیقاتی تمرکز ویژه‌ای دارند. بسیاری از دانشگاه‌ها به چندین مرکز تحقیقاتی وابسته هستند و در بیش از 1% از نشریات تحقیقاتی معتبر جهان مشارکت داشته‌اند.

دانشجویان ایرانی که در یکی از دانشگاه‌های پرتغال ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند با شرکت در دوره کارآموزی در یکی از شرکت‌های محلی، در کارگاه‌های آموزشی تحت آموزش کارشناسان بین‌المللی برنامه اراسموس شرکت کنند تا از امتیازات ویژه آن در ادامه تحصیل خود بهره‌مند شوند.

” (اراسموس پلاس Erasmus+) یک بورس آموزشی است و تحت حمایت اتحادیه اروپا قرار دارد که با هدف سازما‌ن‌دهی انتقال دانشجویان بین دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی اروپا و سایر کشورهای دنیا راه اندازی شده است”

هزینه تحصیل مقرون به صرفه در پرتغال

در دانشگاه‌های دولتی، دانشجویان بین‌المللی باید بین ۸۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ یورو در هر سال تحصیلی بپردازند. در این شرایط، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا (EEA) که پرتغال را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اند، معمولاً هزینه‌های بیشتری را پرداخت می‌کنند.

همچنین این واقعیت را هم اضافه کنیم که هزینه‌های زندگی در پرتغال بسیار پایین است؛ این موضوع را می‌توان از تعداد دانشجویان خارجی که پرتغال را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب کرده‌اند، به خوبی دریافت.

زبان پرتغالی؛ یک زبان جهانی با بیش از 250 میلیون جمعیت

اگرچه تحصیل در دانشگاه‌های پرتغال نیازی به دانستن زبان پرتغالی ندارد، اما اگر حداقل اصول اولیه زبان پرتغالی را یاد بگیرید، قطعاً برای‌تان مفید خواهد بود. در واقع دانستن زبان پرتغالی، تعاملات روزمره، خرید و سایر فعالیت‌های شما را بسیار آسان‌تر می‌کند.

همچنین دانستن زبان پرتغالی به عنوان یک امتیاز مثبت در رزومه شما اثرگذار است. این زبان در ۱۰ کشور (به عنوان مثال برزیل، موزامبیک، آنگولا و…) زبان رسمی است و بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی به دنبال فارغ‌التحصیلانی هستند که هم انگلیسی و هم پرتغالی را در سطح پیشرفته صحبت کنند.

آب و هوای پرتغال

آب و هوای مدیترانه‌ای بی‌نظیر پرتغال

هر کسی که در پرتغال زندگی می‌کند یا حداقل یک بار از این کشور بازدید کرده باشد، قطعاً عاشق آب و ‌هوای محلی این کشور شده است. در پرتغال تابستان‌ها گرم و فقط زمستان‌ها سرد است؛ بنابراین برای افرادی که نمی‌توانند هوای سرد را تحمل کنند، انتخابی عالی خواهد بود.

این آب و هوای لذت‌بخش و سواحل زیبا به این معنی است که شما از فعالیت‌های متنوع روزمره خود لذت خواهید برد. به طور کلی، آب و هوای این کشور، این امکان را به شما می‌دهد تا با خیال آسوده استراحت کنید و امتحانات یا تکالیف استرس‌زای تحصیلی خود را فراموش کنید.

بهره‌مندی از مکان‌های شگفت‌انگیز و بناهای تاریخی دیدنی

بیش از 15 مکان میراث جهانی یونسکو در پرتغال وجود دارند. این مکان‌ها شامل بناهای تاریخی ساخته شده توسط انسان و مکان‌های گردشگری طبیعی است.

باز شدن درهایی از آینده شغلی برای شما

قطعاً در مورد بحران‌های مالی سخت و رکوردشکنی نرخ بیکاری در پرتغال شنیده‌اید؛ لازم است بگوییم این موضوع تا حد زیادی حقیقت دارد؛ اما از سویی دیگر، اگر کشور پرتغال را جهت تحصیل انتخاب کرده‌اید، فرصت‌هایی برای‌تان وجود دارد که آینده شما را دگرگون خواهند کرد.

در حالی که دوران تحصیل خود را در کشور پرتغال می‌گذرانید، صدها شرکت نوپا و کوچک وجود دارند که علاقه‌مندند از شما در تیم خود استقبال کنند. پس از دریافت مدرک، اگر نمرات خوبی کسب کرده باشید و زبان پرتغالی را به خوبی آموخته باشید، درهای شغلی بسیاری به روی شما باز خواهند شد.

سواحل شگفت‌انگیز اقیانوس اطلس

مردم پرتغال علاقه زیادی به اقیانوس اطلس دارند. این اقیانوس به شما امکان می‌دهد تا انواع ورزش‌های آبی را یاد بگیرید یا تمرین کنید. با این‌ حال، اگر اهل هیچ ورزش آبی نیستید، باز هم قدم گذاشتن در سواحل زیبای آن، تجربه جذابی برای‌تان خواهد بود.

تحصیل در پرتغال

کمک مالی برای تحصیل در پرتغال

دولت پرتغال به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا، کمک‌هزینه و بورس تحصیلی ارائه می‌دهد. این دانشجویان همانند دانشجویان پرتغالی، واجد شرایط درخواست دریافت هزینه تحصیل در پرتغال هستند. کمک‌هزینه‌ها از مؤسسات مالی خصوصی و دولتی در دسترس است و برای واجد شرایط بودن، دانش‌آموزان باید برای دوره یا دانشگاهی که توسط وزارت آموزش پرتغال به رسمیت شناخته شده است، درخواست دهند.

همچنین دانشجویان می‌توانند با کار پاره‌وقت، تا 20 ساعت در طول ترم و به صورت تمام‌وقت، در ایام تعطیلات در هزینه‌های تحصیل خود سهیم باشند.

شرایط عمومی اخذ ویزای تحصیلی پرتغال

دانشجویان ایرانی که مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل را انتخاب کرده‌اند، لازم است برای ویزای دانشجویی خود اقدام کنند. دانشجویان می‌توانند این کار را در سفارت یا کنسولگری پرتغال در کشور ایران انجام دهند. برای دریافت ویزا باید مدارک مهاجرت به پرتغال را ارائه دهید. مدارکی از جمله یک پاسپورت معتبر، یک فرم درخواست اقامت، یک نامه پذیرش از یک مؤسسه پرتغالی، رونوشت تحصیلی، عکس پاسپورت، اثبات شرایط مالی و یک کپی از بیمه‌نامه درمانی. اگر بیمه‌نامه درمانی ندارید، قبل از درخواست ویزا باید آن را خریداری کنید. در ارتباط با همین موضوع، کارشناسان مؤسسه مهاجرتی درنا مایگریشن، می‌توانند ارائه‌دهندگان معتبر بیمه‌نامه درمانی را به شما معرفی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اپلای پرتغال برای تحصیل به صفحه مورد نظر آن مراجعه کنید تا به این شکل اطلاعات کامل‌تری را کسب کنید.

هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال

کشور پرتغال از یورو (€) به عنوان واحد پول خود استفاده می‌کند. مؤسسات آموزشی در پرتغال به شدت توسط دولت حمایت می‌شوند. این بدان معناست که شهریه‌ها نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر است. هر دو مؤسسات دولتی و خصوصی، مجاز به تعیین میزان شهریه خود هستند؛ اما با این وجود، یک مؤسسه دولتی هزینه کمتری خواهد داشت.

اگر در دانشگاه خصوصی تحصیل کنید به احتمال زیاد شهریه ماهانه و در دانشگاه دولتی، احتمالاً شهریه سالیانه پرداخت خواهید کرد. دانشجویان بین‌المللی باید انتظار داشته باشند که سالانه بین ۹۵۰ تا ۱۲۵۰ یورو برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو برای مدرک دکترا پرداخت کنند.

هزینه‌های زندگی سالانه برای دانشجویانی که در پرتغال اقامت دارند، بین ۸۰۰۰ تا ۱۰۵۰۰ یورو خواهد بود؛ اما زندگی در شهر بزرگ‌تر مانند لیسبون، هزینه‌های زندگی شما را بیشتر می‌کند. اگر اقامت در دانشگاه را انتخاب کنید، هزینه آن بین 150 تا 250 یورو در ماه خواهد بود و خوابگاه خصوصی حدود 400 یورو در ماه هزینه دارد.

همان‌طور که در بالاتر اشاره کردیم، دانشجویان اجازه دارند تا در طول ترم تحصیلی، ۲۰ ساعت در هفته و در طول تعطیلات به صورت تمام‌وقت کار کنند؛ بنابراین ممکن است بتوانند هزینه‌های زندگی خود را تکمیل کنند. با این حال، برای تأمین مالی تحصیل خود، نباید به این موضوع اعتماد کنند. اگر پس از مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل، می‌خواهید شغلی پیدا کنید، برخورداری از دانش زبان پرتغالی مفید خواهد بود.

هزینه تحصیل در پرتغال

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی پرتغال

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های دولتی پرتغال به طور متوسط عبارتند از:

 • مقطع لیسانس و فوق لیسانس – ۱۲۵۰ یورو در طول یک سال
 • مقطع دکترا – 2500 – 3000 یورو در طول یک سال

دانشجویانی که در یک برنامه پاره‌وقت یک دانشگاه دولتی در پرتغال ثبت‌نام می‌کنند، باید انتظار داشته باشند که حدود ۷۰ درصد از شهریه‌هایی که یک دانشجوی تمام‌وقت می‌پردازد را بپردازند. دانشجویان با شرایط بورسیه ممکن است بسته به توافق دوجانبه بین دانشگاه محل اقامت خود و دانشگاه پرتغال، از پرداخت شهریه معاف باشند.

هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی پرتغال

متوسط شهریه دانشگاه‌های خصوصی در پرتغال کمی بالاتر از دانشگاه‌های دولتی است و به طور متوسط بین 3500 تا 3900 یورو در سال برای تمام سطوح تحصیلی است.

جالب است بدانید برخی از دانشگاه‌های خصوصی پرتغال بسته به نمرات نهایی دانشجو تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های تحصیلی را تخفیف می‌دهند. همچنین شایان ذکر است که اکثر مؤسسات آموزش عالی دولتی در پرتغال، سالانه شهریه دریافت می‌کنند؛ در حالی که بیشتر مؤسسات خصوصی شهریه را ماه به ماه دریافت می‌کنند.

تحصیل رایگان در پرتغال و اخذ بورسیه از پرتغال

در همین ابتدا باید این سوال را بپرسیم که آیا تحصیل رایگان و یا اخذ بورسیه از پرتغال امکان پذیر است؟ باید بگوییم بله امکان پذیر است و این کشور به دانشجویان حاضر در اتحادیه اروپا و خارج این اتحادیه بورسیه کامل را می دهد به شرط آنکه شرایط مورد نیاز دانشگاه را داشته باشند اما توجه کنید که باید هزینه های زندگی در این کشور را داشته باشید. راه و روش‌های تحصیل رایگان در پرتغال و دریافت بورسیه از پرتغال تخصص ماست و می توانیم به شما در این مسیر کمک کنیم.

شرایط اقامت اعضای خانواده در پرتغال

اگر مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل را انتخاب کرده‌اید و با ویزای دانشجویی در پرتغال هستید، می‌توانید اعضای خانواده تحت تکفل خود را برای زندگی با خود به آنجا ببرید. شما باید بتوانید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای تأمین مخارج تمام اعضای خانواده و همچنین خودتان را دارید. اعضای خانواده که واجد شرایط ویزای خانوادگی هستند عبارتند از:

 • همسر قانونی
 • فرزندان صغیر شما (از جمله فرزندان خوانده)
 • فرزندان بالغ (مجرد) شما که در نتیجه بیماری یا ناتوانی به شما وابسته هستند.

اعضای خانواده شما ممکن است در کنار شما درخواست دهند و با هم به پرتغال سفر کنید یا ممکن است پس از مهاجرت به پرتغال شما، برای ویزای اتحاد مجدد (ویزای مربوط به اعضای خانواده) درخواست دهند.

دانشگاه‌ها و کالج‌ها برای تحصیل در پرتغال

پرتغال دارای 48 دانشگاه، بیش از ۸۰ مرکز پلی‌تکنیک و ۶ مؤسسه دولتی متخصص در برنامه‌های آموزش نظامی است.

تفاوت مهم بین دانشگاه‌های پرتغال و مراکز پلی‌تکنیک‌ در این است که دانشگاه‌ها بیشتر بر آموزش نظری و تئوری متمرکز هستند، در حالی که مراکز پلی‌تکنیک‌ به مطالعات حرفه‌ای و عملی اختصاص دارند.

نمونه‌هایی از دانشگاه‌های مطرح پرتغال جهت مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل:

 • دانشگاه نوا د لیسبون
 • موسسه آموزش عالی فنی
 • دانشگاه کاتولیک پرتغال
 • ISEG دانشکده علوم اقتصاد و مدیریت لیسبون
 • موسسه پلی‌تکنیک براگانسا

نتیجه‌گیری در ارتباط با مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

اگر قصد مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل را دارید، باید بدانید که آیا به ویزای دانشجویی پرتغال نیاز دارید یا خیر. دولت پرتغال، قوانین متفاوتی برای شهروندان کشورهای مختلف اعمال کرده است و دانستن تمام جزئیات قوانین مهاجرت به پرتغال، نیازمند دریافت مشاوره دقیق از کارشناسان مجرب در این زمینه است.

در این مقاله از درنا مایگریشن سعی کردیم به جزئیات دقیقی از مراحل مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل بپردازیم. مواردی همچون شرایط ویزای تحصیلی پرتغال، نحوه درخواست ویزای دانشجویی در پرتغال و هزینه‌های مربوط به آن، شرایط کار در پرتغال در دوران دانشجویی و کارهایی که پس از پایان تحصیلات خود در پرتغال باید انجام دهید، از جمله مواردی هستند که ما به آن‌ها پرداخته‌ایم.

چنانچه در ارتباط با مطالب ارائه شده در این مقاله پیشنهاد یا سوالی دارید، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های موجود در سایت یا بخش نظرات انتهای مقاله با ما در ارتباط باشید. همچنین کارشناسان مؤسسه درنا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

تحصیل پزشکی در پرتغال

پرتغال یکی از کشورهایی می باشد که جامعه سلامت و پزشکی می تواند برای ادامه تحصیل به آن توجه کند، بی شک کشورهای بسیاری می تواند در لیست تحصیل برای شما قرار گیرد ولی به این نکته توجه کنید که پرتغال هزینه هایی به نسبت پایین تری در مقابل کشورهایی مانند استرالیا و کانادا دارد. شرایط و هزینه های تحصیل پزشکی در پرتغال و مراحل پذیرش و اخذ ویزای این کشور برای متقاضیان این حوزه موضوعی است که در مقاله ای به صورت مجزا و مفصل پرداخته ایم تا به این شکل همه آن چیزی که نیاز است بدانید را کسب کنید.

تحصیل در رشته داروسازی در کشور پرتغال

به‌ طور کلی دانشگاه‌های پرتغال در شمار مقرون به‌صرفه‌ترین دانشگاه‌های اروپا قرار دارند. و از طریفی شرایط آب و هوایی و فرهنگی مناسبی را دارد و شما با در دست داشتن ویزای شینگن به کشورهای حوزه شنگن می توانید به راحتی رفت‌وآمد داشته باشید و مهم‌تر از همه کیفیت بسیار خوب دوره‌های ارائه شده در رشته داروسازی دانشگاه‌های پرتغال از دیگر انگیزه‌های انتخاب پرتغال برای تحصیل در رشته داروسازی است. اگر شما به دنبال تحصیل در داروسازی در کشور پرتغال هستید، می توانید دانشگاه‌های مهم مانند دانشگاه پورتو، دانشگاه لیسبون، دانشگاه جدید لیسبون، دانشگاه کویمبرا، دانشگاه آویرو، دانشگاه مینهو، دانشگاه آلگاروه، دانشگاه تراس اس مونتس آلتو دورو را در لیست خود قرار دهید.

تحصیل دندانپزشکی در پرتغال

اگر به دنبال کشوری هستید بتوانید هم راحت و هم کم هزینه در رشته دندانپزشکی تحصیل کنید حتما به پرتغال فکر کنید این کشور بستر مناسبی را برای متقاضیان دندانپزشکی ایجاد کرده است و از طرفی شما علاوه بر دریافت یک مدرک معتبر می توانید به یک بازار کار مناسب دسترسی داشته باشید. آب و هوای خوب ، هزینه های پایین، دانشگاه های باکیفیت … می تواند دلایلی باشد تا متقاضیان رشته تحصیل دندانپزشکی در پرتغال را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند.

تحصیل پرستاری در پرتغال

کشورهای درحال توسعه و پیشرفته به شدت به بخش بهداشت و سلامت خود توجه می‌کنند که پرستاران هم بخش مهمی از این جامعه محسوب می شوند. در سال‌های اخیر به ویژه با ایجاد شرایط کرونایی کشورهای اروپایی بشدت در این حوزه احساس کمبود نیرو را کرد هرچند که با مطالعه آمارهای منتشر شده جهانی می توان دریافت که میانگین سنی در کشورهای اروپایی رو به پیری می رود و به این معنی می باشد که اروپا برای تامین کادر پرستار خود نیازمند نیروی کاری از خارج می باشد. مزیت رشته پرستاری در پرتغال این است که شما مدرکی را دریافت خواهید کرد که در سراسر اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته ‌شده است؛ زیرا آموزش ‌و پرورش این کشور مطابق با سیستم بولونیاست. در حین تحصیل پرستاری در پرتغال، شما در کشوری زندگی، کار و تحصیل می‌کنید که به تاریخ و فرهنگ غنی و آب‌وهوای عالی خود مشهور است.

دانشگاه کاتولیک پرتغال

شما در این کشور موسسات آموزش عالی بسیاری را مشاهده می‌کنید که اکثر آنها شرایط علمی و تحصیلی مناسبی را دارند، دانشگاه کاتولیک پرتغال یکی از دانشگاه‌های تراز اول این کشور است که یکی از دانشگاه‌های مطرح کشور که توسط دولت در ارتباط با کلیسای کاتولیک اداره می‌شود و به‌عنوان بخشی از توافق‌نامه بین کلیسای کاتولیک و دولت پرتغال، وضعیت رسمی ‌دریافت کرد. این دانشگاه با نام Universidade Católica Portuguesa) UCP) معرفی می‌شود که علاوه سطح علمی بالا مقرون به صرفه هم است. دانشگاه کاتولیک پرتغال در سال 1967 با تمرکز اصلی بر آموزش فلسفه تأسیس شد. موقعیت قرارگیری دانشگاه UCP در شهر لیسبون است و به همین دلیل در بسیار از مواقع آن را دانشگاه لیسبون هم معرفی می‌کنند و در حال حاضر بیش از 11 هزار دانشجو در 18 دانشگده خود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر از این دانشگاه مقاله مرتبط با آن را مطالعه کنید.

دانشگاه آویرو پرتغال

بی‌شک در اکثر تخصص‌ها دانشگاه آویرو پرتغال جزء 5 دانش دانشگاه برتر این کشور است و هرساله بسیاری از دانشجویان بین‌المللی از سراسر اروپا واردی این دانشگاه شده و آن را برای ادامه مسیر تحصیلی خود انتخاب می‌کنند. دانشگاه آویرو در سال ۱۹۷۳ در شهر آویرو تاسیس شده است و حدود ۱۰۰۰ نفر، کادر اداری دارد وبیش از 15000 هزار دانشجو را در خود جای داده است. نکته مهم آویرو برای دانشجویان ایرانی این است که علاوه بر اینکه مدرک آن مورد تایید وزارت علوم کشور است، در بین دانشگاه‌های الف یا همان دانشگاه‌های ممتاز قرار گرفته است.

دانشگاه پورتو پرتغال

از بهترین دانشگاه‌های پرتغال و اروپا می‌توان به دانشگاه پورتو اشاره کرد. سنگ بنای این دانشگاه در سال 1911 بنا شد و از آن زمان تا کنون 14 دانشکده و بیش از 50 مرکز تحقیقاتی را به دارایی‌های اجتماعی تبدیل کرده است. شاید همین موضوع باعث شده باشد تا دانشگاه پورتو پرتغال به یکی از ثروتمندترین جامعه‌های دانشگاهی در پرتغال تبدیل شود که هرساله محققان و دانشجویانی با سطح علمی بالا را روانه بازار کار کند. دانشگاه پورتو با بیش از 29 هزار دانشجو، یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه‌های کشور پرتغال است. این دانشگاه از دانشجویان بین‌المللی هم پذیرش به‌عمل می‌آورد و حدودا 5% دانشجویان آن را دانشجویان بین‌المللی تشکیل داده‌اند.

مدت‌زمان ویزای تحصیلی پرتغال چقدر است؟

ویزای دانشجویی که در سفارت دریافت می‌کنید، فقط سه ماه اعتبار دارد و می‌توانید از آن برای سفر به پرتغال استفاده کنید.

آیا تحصیل در پرتغال به صورت رایگان است؟

خیر. تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه‌های کشور پرتغال (دولتی و خصوصی) مستلزم پرداخت شهریه هستند؛ اما در صورت بورسیه تحصیلی، تحصیل شما کاملاً رایگان است.

آیا داشتن مدرک زبان برای تحصیل در پرتغال ضروری است؟

خیر. داشتن مدرک زبان انگلیسی، در پرتغال جزو ملزومات مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل نیست.