🇵🇹 مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

[flexy_breadcrumb]

در سال های اخیر بی شک مهاجرت به پرتغال یکی از گزینه های پیش روی مهاجران بوده است و بعد بحران اقتصادی که در سال های گذشته گریبان اروپا را گرفت این کشور جزء کشورهایی بود که بسیار سریع از بحران خارج شد و از آنجا بود که مهاجرت به پرتغال به سرعت جای خود را درمیان مهاجران تثبیت کرد. دلایل بسیار مانند هزینه های پایین زندگی، آب و هوای مناسب، دانشگاه های باکیفیت، موقعیت استراتژی فوق العاده برای تجارت و موارد دیگر باعث شده است تا این کشور تبدیل به یک گزینه مناسب مهاجرت شود. شما با مطالعه این مقاله به نکات بسیاری دست پیدا خواهید کرد تا بیش از پیش با مزایای مهاجرت به پرتغال و راه ها و شرایط مهاجرت به پرتغال آشنا شوید با درنامایگریشن تا انتهای مقاله همراه باشید.

معرفی کلی کشور پرتغال برای مهاجران

کشور پرتغال دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا و مردمانی شاد و مهربان با فرهنگ غنی است. زبان رسمی این کشور پرتغالی است، کشور پرتغال با مساحت 92.212 کیلومتر مربع، که در پایین‌ترین بخش جنوب غربی اروپا و حاشیه غربی شبه جزیره ایبری قرار گرفته است که فاصله بسیاری نزدیکی با قاره آفریقا دارد. درشمال و شرق با کشور اسپانیا هم مرز می‌باشد و در جنوب و غرب با اقیانوس اطلس احاطه شده است. پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون است که از شهرهای مهم اتحادیه اروپاست. جمعیت این کشور حدود 10.5 میلیون نفر می‌باشد با واحد پول یورو و از مواردی که باید به آن اشاره کرد این است که این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است. جمهوری پارلمانی سیستم حکومتی این کشور است. اگر شما قصد مهاجرت به پرتغال را دارید باید بدانید که این کشور دارای آب و هوای گرم و معتدل می‌باشد. صنعت توریسم پرتغال بسیار فعال می‌باشد یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی کشور محسوب می‌باشد.

اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال

اگر به دنبال اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور هستید بهتر است ابتدا با روش‌های در دسترس برای اخذ ویزای این کشور آشنا شوید. برخی از این گزینه‌ها می‌توانند موقعیت مناسبی را برای دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم به وجود بیاورند که در پی آن و با فراهم کردن شرایطی ایده آل افراد قادر خواهند بود تا برای تبدیل اقامت دائم به تابعیت یا شهروندی و اخذ پاسپورت اقدام کنند. اگر شرایط مناسبی برای استفاده از ویزاهای دائم را ندارید، بهتر است به سراغ ویزاهای موقت بروید. معمولاً دولت این کشور در پی آن است افرادی را که می‌توانند برای پیشبرد اهداف و پیشرفتشان مفید باشند را حفظ کند؛ به همین سبب نیز مسیری را برای تبدیل اقامت موقت به دائم و پس از آن نیز به شهروندی در نظر دارد. زمانی که بتوانید ویزای دائم یا شهروندی کشور مورد بحث را اخذ کنید بدون شک قادر خواهید بود تا از مزایای بسیاری بهره‌مند شوید. برای آشنایی با روش‌های مهاجرتی و شرایط، مدارک و مزایا استفاده از هر یک در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی کلی کشور پرتغال برای مهاجران

کشور پرتغال دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا و مردمانی شاد و مهربان با فرهنگ غنی است. زبان رسمی این کشور پرتغالی است، کشور پرتغال با مساحت 92.212 کیلومتر مربع، که در پایین ترین بخش جنوب غربی اروپا و حاشیه غربی شبه جزیره ایبری قرار گرفته است که فاصله بسیاری نزدیکی با قاره آفریقا دارد. درشمال و شرق با کشور اسپانیا هم مرز می باشد و در جنوب و غرب با اقیانوس اطلس احاطه شده است. پایتخت کشور پرتغال شهر لیسبون است که از شهرهای مهم اتحادیه اروپاست. جمعیت این کشور حدود 10.5 میلیون نفر می باشد با واحد پول یورو و از مواردی که باید به آن اشاره کرد این است که این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است. جمهوری پارلمانی سیستم حکومتی این کشور است. اگر شما قصد مهاجرت به پرتغال را دارید باید بدانید که این کشور دارای آب و هوای گرم و معتدل می باشد. صنعت توریسم پرتغال بسیار فعال می باشد یکی از اصلی ترین منابع درآمدی کشور محسوب می باشد.

روش های مهاجرت به پرتغال در 2022

راه ها و روش ها زیادی برای مهاجرت به پرتغال وجود دارد و این شما هستید که باید براساس شرایط و توانایی خود به همراه کسب مشاوره های دقیق توسط مشاوران خبره بهترین روش مهاجرت به پرتغال را انتخاب کنید. پرتغال هم، همانند دیگر کشورهای مهاجرپذیر دنیا راه ها و روش های مختلفی را برای مهاجرت به پرتغال درنظر گرفته است که شامل موارد زیر می شود:

 • مهاجرت به پرتغال از طریق کار
 • مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک
 • مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل
 • مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج
 • مهاجرت به پرتغال از طریق تولد

در بخش های بعدی هر یک از این روش های مهاجرت به پرتغال به صورت اجمالی شرح داده می شوند.

اما در چند سال اخیر روش های سرمایه گذاری، خرید ملک و تحصیلی بیشترین تقاضا برای مهاجرت را داشته اند. البته خرید ملک هم جز ویزاهای سرمایه گذاری محسوب می شود مانند تمکن مالی و یا ثبت شرکت که تقاضای بالایی را دارند. بیشتر این روش ها منجر به دریافت پاسپورت پرتغال می شود، اما روش‌هایی مانند پناهندگی در پرتغال یک روش غیر قانونی محسوب می شود که ما به شما به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم.

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

بدون شک مهاجرت به پرتغال از طریق کار می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های ممکن باشد ولی باید پذیرفت که مسیر سختی را خواهید داشت و مراحل صدور ویزای کار پرتغال کمی پیچیده است و نیازمند طی کردن مراحل قانونی زیادی است. در ابتدا باید یک کارفرمای پرتغالی برای شما پیشنهاد شغلی ارسال کند به این شکل که به مدت 3 ماه در پرتغال و 3 ماه در کشورهای اتحادیه اروپا آگهی کند و در صورتی که نفر مورد نظر خود را پیدا نکند برای شما دعوت‌نامه کاری ارسال کند و با شما قرارداد کاری امضا کند. آشنایی به زبان انگلیسی و یا پرتغالی ضروری است و شما بعد از 4 سال پرداخت مالیات و بیمه، می‌توانید درخواست اقامت دائم پرتغال را کنید. معمولاً این روش برای بعد از زمانی که مدرک شخص از دانشگاه‌های آن کشور اخذ شد توصیه می‌شود زیرا که تا قبل آن شانس کاریابی بسیار کم است.

شاید به هنگام آشنایی با این روش مهاجرتی اسامی مختلفی نظیر ویزای جاب آفر پرتغال و یا ویزای جاب سیکر پرتغال به گوش شما خورده باشند و به آشنایی با آنها علاقه‌مند شده باشید. تا حدودی می‌توان ماهیت این روش‌ها را از اسامی آنها تشخیص داد. در قسمت قبل روشی را مورد بررسی قرار دادیم که در آن باید کارفرمایی بومی با رعایت برخی پیش نیازها پیشنهاد کاری را به افراد خارجی متخصص در زمینه‌ای مشخص ارائه می‌دادند و این افراد می‌توانستند از این طریق به کشور بیان شده مهاجرت کنند. روندی که بررسی کردیم، مهاجرت کاری به پرتغال از طریق ویزای جاب آفر بود.

ویزای جاب سیکر پرتغال یکی از موارد دیگری است که بسیاری از افراد به دنبال کسب اطلاعاتی مناسب در ارتباط با آن هستند. این روش برای برخی از کسانی که در جست و جوی موقعیت شغلی مناسبی هستند گزینه مطلوبی به شمار می‌رود. این افراد می‌توانند از این طریق وارد پرتغال شوند و در آن به دنبال موقعیت کاری مناسب بگردند. مدت زمانی که از طریق روش مورد بحث می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید کوتاه است و بیشتر برای کمک به افرادی که کمتر واجد شرایط هستند در نظر گرفته شده است. برای مهاجرت کاری به پرتغال و اخذ ویزای مورد نیاز افراد ملزم هستند تا مدارکی نظیر موارد بیان شده در زیر را آماده و ارائه کنند:

 • فرم‌های مد نظر سفارت
 • قرار داد ثبت شده بین فرد و کارفرما
 • عکس
 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدارک مربوط به بیمه

در کنار مدارک بیان شده در فوق ممکن است فرد ملزم به ارائه رزومه، اسناد مرتبط با اقامت و بلیط خریداری یا روز شده نیز باشد.

مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک

یکی از بهترین و اصلی ترین مسیرهای اخذ اقامت پرتغال، خرید ملک در این کشور می باشد. مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و یکی از شاخه های ویزای گلدن این کشور است و شما باید ملکی به حداقل ارزش 280 هزار دلار را خریداری کنید تا اقامت را برای خود و اعضای خانواده دریافت کنید.

با استفاده از این روش شما می‌توانید ابتدا اقامت موقت کشور مورد بحث را به دست بیاورید که با استفاده از آن تقریباً به مدت 2 سال مجاز به زندگی در این کشور خواهید بود؛ لازم به ذکر است که اقامت بیان شده دارای قابلیت تمدید نیز هست. شاید به این فکر افتاده باشید که چرا باید برای اقامت موقت این مقدار هزینه کرد؟ در پاسخ به این پرسش باید جنبه دیگری از روش مورد بحث که باعث جذابیت هر چه بیشترش می‌شود را مورد بررسی قرار دهیم. پس از بیان مدت اعتبار ویزا، شاید پرسش‌هایی نظیر چند بار می‌توان برای تمدید اقامت اقدام کرد و در نهایت چه زمانی می‌توان درخواست اقامت دائم داد برایتان پیش آمده باشد که پاسخ این موارد در جنبه بیان شده نهان هستند. حداقل زمانی که معمولاً مالکان از این روش در کشور مورد بحث زندگی می‌کنند 5 سال است. در سال 5 ام این افراد می‌توانند برای دریافت اقامت دائم درخواست دهند.

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

همان گونه که در ابتدا گفتیم ویزای سرمایه پرتغال یکی از راحت‌ترین و اصلی‌ترین راه‌های مهاجرت به پرتغال می‌باشد. در سال‌های گذشته کشور پرتغال مانند تمامی کشورهای اروپای وارد بحران اقتصادی شد و در آن زمان این کشور به هیچ عنوان یک گزینه مناسب برای مهاجرت محسوب نمی‌شد اما حالا می‌توان با قطعیت گفت مهاجرت به پرتغال یکی از گزینه‌های مناسب می‌باشد بخصوص مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری چرا که دولت مردان پرتغال برای بهبود شرایط اقتصادی کشور حمایت‌های بسیاری را از سرمایه گذاران خارجی کرده‌اند تا به این شکل بتوانند سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی را جذب کنند. برای این منظور چندین مسیر را در نظر گرفته شده‌اند که هرکدام شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارد مانند:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی
 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا ایجاد کسب و کار

در میان گزینه‌های بالا مهاجرت از طریق تمکن مالی و خرید ملک بسیار پرتقاضا می‌باشد و تقریباً اکثر متقاضیان این دو مسیر را انتخاب می‌کنند. در ادامه و برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با گزینه‌های بیان شده به بررسی هر گزینه خواهیم پرداخت. قبل از بررسی این موارد بهتر است به سراغ مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری بپردازیم. در کنار اسنادی نظیر پاسپورت، تصویر ویزاهای اخذ شده، نداشتن سوء پیشینه و مواردی از این قبیل که معمولاً برای اکثر روش‌ها مشترک هستند، متقاضیان استفاده از این روش باید مدارک مربوط به تامین بودجه سرمایه گذاری مد نظر، شماره مالیاتی و گواهی‌ها و استعلامات مورد نیاز برای اثبات عدم بدهی به دولت کشور هدف را آماده کنند.

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی یا خود حمایتی

ویزای D7 پرتغال نیز همانند ویزای گلدن یا همان ویزای طلایی از محبوبیت بالایی برخوردار است. هر چند که بسیاری از متقاضیان عنوان می‌کنند که قصد دارند از طریق ویزای تمکن مالی پرتغال اقدام کنند که همان ویزای D7 پرتغال می‌باشد. ویزای تمکن مالی پرتغال یا ویزای D7 پرتغال بر پایه‌ی احراز منابع مالی در کشور مبداء مهاجر است. بازنشستگان یا مالکانی با منابع مشخصی از درآمد ثابت و تمکن مالی مناسب این امکان را می‌دهد تا برای خود و اعضای خانواده اقامت دائم پرتغال را دریافت کنند. این مسیر دارای پیچیدگی‌ها و قوانین خاصی می‌باشد که اشتباه در آن باعث از دست رفتن هزینه و زمان شما می‌شود از این رو پیشنهاد می‌کنیم با متخصصان در این زمینه مشورت کنید. ارائه مدارک مرتبط با بازنشستگی و میزان حقوق، سابقه بیمه و اسناد مالیاتی از جمله مواردی هستند که در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا ضروری به حساب می‌آیند.

سرمایه گذاری در پرتغال

مهاجرت به پرتغال از طریق خود حمایتی

ویزای D7 و یا همان خدحمایتی و تمکن‌مالی در سال‌های اخیر تقاضای بالایی را به خود دیده است و این دلیل ندارد جزو مزایای مهاجرت به پرتغال از طریق خود حمایتی و بسیاری هرساله برای اخذ آن درخواست می دهند. شما مزایایی همچون اجازه کار و تحصیل دریافت خواهید کرد می توانید با سن بالا برای آن درخواست دهید، این اجازه را دارید که خانواده را درکنار خود داشته باشید و همچنین امکان رسیدن با پاسپورت و شهروندی پرتغال برای شما محیا است.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا ایجاد کسب و کار

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا ایجاد کسب و کار یکی از روش‌های دیگری است که به افراد علاقه‌مند کمک می‌کند تا به پرتغال مهاجرت کنند. برای راه اندازی کسب و کار شخصی در این کشور شما ملزم خواهید بود تا ابتدا ایده‌ای مناسب و عملی را برای بیزینس خود اماده سازی کنید. این ایده باید در طرح تجاری یا همان بیزینس پلن به خوبی بیان شود. در صورتی که توانایی تامین هزینه‌های این کار را داشته باشید و طرح تجاری شما مورد توجه هیئت بررسی کننده قرار بگیرد، ویزایی موقت به شما اختصاص داده می‌شود. با استفاده از این روش می‌توانید از مزایای مختلفی بهره‌مند شوید که از جمله آنها می‌توان به عدم نیاز به شریک محلی، دسترسی به بازار بین‌المللی و اخذ اقامت دائم و شهروندی اشاره کرد.

مهاجرت با ویزای طلایی پرتغال

ویزای طلایی پرتغال یکی از اصلی ترین مسیر های مهاجرت به پرتغال می باشد این ویزای شاخه ای از ویزاهای سرمایه گذاری پرتغال می باشد که از محبوبیت بایی در جهان برخوردار است از این رو ایرانیان بسیاری به دنبال اخذ ویزای طلایی پرتغال (ویزای گلدن پرتغال) هستند. این مسیر یکی از بهترین برنامه های اقامتی در اروپا می باشد که شما می توانید اقامت و شهروندی این کشور را دریافت کنید. اما موضوع مهم این است که شما برای این مسیر اقامتی باید به چه میزانی سرمایه گذاری کنید ؟  که باید بگوییم کاملا بسته به نوع سرمایه گذاری شما می باشد و از 250 هزاریورو میتوان سرمایه گذاری در این مسیر را در نظر گرفت تا مبالغ بالاتر، از این رو توصیه می کنیم به لینک مشخص شده مراجعه فرمایید تا اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

. ویزای طلایی پرتغال به شما امکان بهره‌مندی از مزایا متنوعی را می‌دهد. برای آن که بتوانید از این روش و مزیت‌های آن بهره‌مند شوید بهتر است مدارکی را برای اثبات واجد شرایط بودن خود ارائه کنید. از آنجایی که در روش‌های مختلف برخی مدارک مشترک هستند، در این قسمت به بررسی اسنادی می‌پردازیم که تقریباً مختص ویزای طلایی پرتغال باشند. این اسناد را می‌توان شامل مواردی نظیر گواهی تمکن مالی، اسناد مربوط به سرمایه گذاری، اظهارنامه مالیاتی و NIF دانست.

ویزای پرتغال و انواع آن

تا به اینجای مقاله راه‌ها و روش های مهاجرت به پرتغال آشنا شدیم و به نوعی به انواع ویزای پرتغال اشاره کردیم و شما به این نکته بسیار مهم پی برده‌اید که برای رسیدن به این کشور بسیار جذاب راه‌ها و روش‌های بسیاری را پیش روی خود خواهید داشت. اصلی ترین مسیرهای اخذ ویزای پرتغال را می توان در دسته های زیر نام برد :

 • ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری پرتغال
 • ویزای تمکن مالی پرتغال
 • ویزای طلایی پرتغال
 • ویزای کار پرتغال
 • ویزای تحصیلی پرتغال
 • ویزای درمانی پرتغال
 • ویزای توریستی پرتغال

راحت‌ترین روش مهاجرت به پرتغال

انتخاب راحت‌ترین روش مهاجرت به پرتغال یکی از امور چالش بر انگیز است. در صورتی که شما عزیزان به دنبال یافتن و استفاده از این روش هستید، باید از این مسئله مطلع باشید که در ابتدای مسیر باید شرایط خود، مزایایی که به دنبال بهره‌مندی از آنها هستید و مواردی از این قبیل را مشخص کنید. سپس با در نظر گرفتن الزامات استفاده از هر روش دست به انتخاب مناسب‌ترین گزینه بزنید. راحت‌ترین روش برای برخی از افراد سریع‌ترین راه برای اخذ اقامت پرتغال است؛ اما از طرفی نیز ممکن است برای برخی دیگر کم هزینه‌ترین ویزا بهترین گزینه باشد به همین سبب است که انتخاب گزینه‌ای به صورت قطعی برای اختصاص دادن این عنوان به آن کار دشواری است.

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی مسیر دیگری می باشد که برای مهاجرت به پرتغال انتخاب می شود. باید پذیرفت پرتغال به دلیل حضور در اروپا، سیستم آموزشی عالی و داشتن دانشگاه های باکیفیت و همچنین هزینه تحصیل و زندگی پایین تبدیل به یک گزینه مناسب برای مهاجرت شده است. علاقه مندان مهاجرت به پرتغال می توانند با تحصیل در پرتغال شانس خود را برای کار در پرتغال پس از تحصیل افزایش داده و پس از احراز شرایط مورد نیاز برای اقامت این کشور اقدام نمایند. دانشجویان بین الملی این شانس را دارند تا با پنج سال تحصیل مستمر در پرتغال برای اخد اقامت دائم پرتغال نیز درخواست دهند. شما اجازه کار به صورت پاره وقت را نیز دارید به این صورت که برای دوره کارشناسی 10 ساعت در هفته و برای دوره کارشناسی ارشد حدود 20 ساعت در هفته و همچنین دانشجویان مقطع دکتر اجازه کار 30 ساعته در هفته را دارند که در مجموع می شود برای هر ساعت کار حدود 10 یورو دریافت کرد و می تواند کمک زیادی به شما در هزینه ها کند.

اگر شما هم قصد مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل را دارید پیشنهاد می کنم حداقل آیلتس 6 و یا معادل آن را در آزمون های مورد تایید مانند تافل، CAE کسب کنید تا شرایط پذیرش خود را راحتتر کنید. مهلت پذیرش در هر دانشگاه یا دانشکده صنعتی متفاوت است با این حال، اگر به موقع درخواست داده اید و نامه پذیرش خود را از موسسه آموزشی مورد نظر دریافت نموده باشید، آنگاه باید برای ویزای دانشجویی درخواست دهید.

برای مهاجرت تحصیلی به پرتغال علاوه بر مدارکی نظیر تمکن مالی و مدارک هویتی که در تقریباً در میان اکثر روش‌ها مشترک به حساب می‌آیند، باید مواردی نظیر توصیه نامه، انگیزه نامه، رزومه و گواهی سلامت فردی را محیا کرده باشید. هر یک از این موارد باید به صورت صحیح و بدون مشکل ترجمه و در صورت نیاز تاییدیه‌های مورد نیاز برای آنها را اخذ کنید. پذیرش گرفتن از دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر و داشتن نامه پذیرش نیز یکی از الزامات این اقدام به حساب می‌آید.

مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی

پرتغال هم همانند دیگر کشورهای مهاجرپذیر جهان راه‌ها و مسیرهای متفاوتی برای اعطای اقامت درنظر گرفته است، اما باید بدانید که فاکتور سن در تمامی این کشورها یکی از اصلی ترین فاکتورها می باشد و اگر متقاضی سن بالایی را داشته باشد تقریبا غیر ممکن می شود. کشور پرتغال در سال‌های اخیر با ایجاد دو مسیر بسیار مهم و جذاب برای متقاضیان مهاجرت به این کشور، مشکل فاکتور سن را حل کرده است و مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی را تقریبا حل کرده است و این دو مسیر همان ویزای D7 و همچنین ویزای گلدن می باشد.

اگر به دنبال مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی هستید، بهتر است با مدارک مورد نیاز برای این کار آشنا شده و قبل از اقدام به شروع روند آنها را به صورت کامل جمع آوری و ترجمه کنید. از جمله برخی از این موارد می‌توان به فرم تکمیل شده در خواست ویزای بلند مدت، گذرنامه معتبر به همراه اطلاعات ویزاهای اخذ شده، اصل و ترجمه مدارک هویتی، گواهی عدم سوء پیشینه، مدارک اثبات کننده تمکن مالی و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد یکی از روش‌هایی است که تنها برخی از افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. همان‌طور که مستحضر هستید، کشورهای جهان معمولاً برای اعطای تابعیت و اقامت به افرادی که در آنها با ملیتی غیر بومی به دنیا می‌آیند از یک یا هر دو قانون خاک و خون پیروی می‌کنند. در این زمینه پرتغال از قانون خون تابعیت دارد؛ این بدان معناست که تولد در خاک یا مرزهای آبی و هوایی آن الزاماً به دریافت اقامت منجر نخواهد شد. در صورتی که حداقل یکی از والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ اقامت دائم یا شهروندی کشور مورد بحث را داشته باشند، کودک می‌تواند برای دستیابی به شهروندی اقدام کند. پس از بیان این مسئله نوبت به آن می‌رسد تا به سراغ بررسی وضعیت فرزند خواندگی برویم. افرادی که توسط فرد مقیم و یا شهروند پرتغال به فرزندخواندگی پذیرفته می‌شوند می‌توانند در صورتی که حکمی معتبر در این زمینه صادر شده باشد و دادگاه پرتغال نیز آن را تایید کند با داشتن مدارکی نظیر گواهی‌های تولد، فرزندخواندگی و تاییدیه دادگاه به خاک کشور مورد بحث وارد شوند. برای استفاده از این روش ملزم خواهید بود تا مدارکی خاص را آماده و ارائه کنید که برخی از این موارد را می‌توانید در لیست زیر مشاهده کنید:

 • گواهی تولد
 • گواهی فرزندخواندگی معتبر
 • تاییدیه دادگاه پرتغال بر گواهی فرزندخواندگی
 • مدارک هویتی والدین

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

اگر به دنبال آن هستید تا با فردی که دارای اقامت و یا تابعیت این کشور است ازدواج کنید، بدون شک مطلع هستید که با انجام این کار می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید؛ اما مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج چه شرایط و مزیت‌هایی دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم ابتدا باید اداره مهاجرت این کشور از واقعی بودن رابطه بین زوجین اطمینان خاطر حاصل کند. به دلیل استفاده برخی سودجویان از این روش، شرایط نظارتی دقیق و سختگیرانه‌ای وضع و در حال اجرا است. نکته اولیه‌ای که باید در ارتباط با این روش به آن اشاره کنیم آن است که افراد بلافاصله پس از ازدواج و به اثبات رساندن آن به سازمان‌های ناظر ابتدا اقامت موقت را اخذ خواهند کرد. در مدت زمان اعتبار این اقامت زوجین و رابطه آنها از جنبه‌های مختلفی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در نهایت و پس از سپری کردن مدت زمانی مشخص این امکان وجود خواهد داشت تا برای تبدیل نوع اقامت و حتی دریافت شهروندی دست به اقدام زد. بدون شک به هنگام آشنایی با این روش نام مصاحبه نیز به گوش شما خورده است. این مصاحبه توسط سفارت پرتغال برگزار شده و در آن طرفین باید اثبات کنند که شناخت مناسبی نسبت به یکدیگر دارند. موفقیت در این مرحله را می‌توان به عنوان گامی بزرگ در راستای رسیدن به هدف به حساب آورد. مدارک مور نیاز برای مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج را می‌توان شامل مدارک هویتی، تکمیل فرم‌های مشخص شده، گواهی تمکن مالی، داشتن سند ازدواج و نتایج آزمایش‌های سلامتی افراد دانست.

مهاجرت به پرتغال از طریق استارت آپ

ویزای استارت آپ یکی از روش‌هایی است که کشورهای مختلفی از طریق آن موقعیت مهاجرت را در اختیار افراد مستعد قرار داده‌اند. دلیل اصلی به وجود آمدن این روش را نیز می‌توان جذب ایده‌های خلاق و نوآورانه برای پیشرفت در اقتصاد و زمینه‌های جدید علم و تکنولوژی به حساب آورد. پرتغال نیز یکی از کشورهایی است که از طریق استارت آپ می‌توان به آن مهاجرت کرد. مهم‌ترین مسئله در این روش را می‌توان بیزینس پلن یا طرح تجاری دانست. این طرح نشان دهنده توجیهات اقتصادی تجارت مد نظر و خروجی نهایی است. بهتر است زمینه کاری که انتخاب می‌کنید در ارتباط با تکنولوژی و یا انرژی باشد. در کنار این فاکتورها باید کسب و کار شما قابلیت اشتغال زایی را نیز داشته باشد. شاید تا به اینجا تصوری برای شما پیش آمده باشد که باید حتماً استارت آپ خود را در کشور بیان شده راه اندازی کنید؛ در این صورت جای دارد بگوییم که در صورت داشتن کسب و کاری واجد شرایط، می‌توانید با انتقال آن به کشور بیان شده نیز از این طریق ویزا اخذ کنید. آشنایی با شرایط این ویزا می‌تواند در موفقیت شما تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. این شرایط را می‌توان شامل حداقل سن 18 سال، نداشتن شهروندی کشورهای حوزه شینگن، تمکن مالی مناسب و نداشتن سوء سابقه دانست. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال از طریق استارت آپ را می‌توان شامل موارد بیان شده در لیست زیر دانست:

 • مدارک هویتی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • نامه انگیزشی
 • رزومه
 • گواهی تمکن مالی مناسب

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

هر کشوری برای مهاجرت مزایای و معایبی دارد که باید آنها را عنوان کرد. دانستن مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال می تواند به متقاضی در تصمیم گیری کمک بسیاری کند. کشور پرتغال برای زندگی، از مزایای بسیاری برخوردار است. از طبیعت و مناظر شگفت‌انگیز گرفته تا وجود فرصت‌های مناسب برای داشتن یک زندگی پویا و سالم، ارتباط خوب با دیگر شهرهای اروپا، وجود انگیزه‌های مالیاتی و … . با این حال زندگی در پرتغال خالی از دردسر نیست. سرعت پایین زندگی در پرتغال، بروکراسی اداری، بارش‌های شدید در زمستان و … از جمله معایب زندگی در پرتغال هستند.

 • یکی از سریع ترین مسیرهای اخذ اقامت دائم اروپا
 • اخذ اقامت پرتغال در مدت ۶ ماه و بدون نیاز به اقامت طولانی مدت در پرتغال
 • هزینه های پایین زندگی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
 • از طریق اخذ اقامت این کشور می توانید بدون نیاز به ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن آزادانه سفر و بدون محدودیت در کشور پرتغال زندگی، کار و تحصیل کنید.
 • امنیت بالا و نرخ پایین جرائم
 • ترافیک پایین نسبت به دیگر کشورهای اروپایی
 • آب و هوای متنوع در جنوب کشور گرم تر و در شمال کشور سردتر

از معایب این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • نرخ بی کاری پایین تر از متوسط جهانی ولی از برخی کشورهای اروپایی کمی بالاتر
 • سخت بودن زبان پرتغالی

هزینه‌های زندگی در پرتغال

آشنایی با هزینه‌های زندگی در پرتغال یکی از مواردی است که می‌تواند دید مناسبی در اختیار افراد علاقه‌مند به زندگی در این کشور قرار دهد. مخارج مورد بحث معمولاً به فاکتورهای مختلفی بستگی داشته و نسبت به آنها متفاوت خواهند بود. برخی از این فاکتورها را می‌توان شامل سبک و محل زندگی به حساب آورد. اگر بخواهیم این مخارج را به صورت میانگین‌هایی در سراسر کشور بیان کنیم، بهتر است مواردی نظیر صرف وعده غذایی در رستوران‌های این کشور، هزینه استفاده از حمل و نقل عمومی، اجاره و خرید آپارتمان را مورد بررسی قرار دهیم. هر فرد برای صرف یک وعده غذایی ملزم خواهد بود بین 6 تا 16 یورو هزینه کند. با شنیدن این مبلغ بدون شک به این مسئله پی برده‌اید که این رقم برای استفاده از خدمات رستوران‌های معمولی بوده و با این قیمت نباید انتظار خیلی زیادی داشته باشید. استفاده از حمل و نقل عمومی یکی از کم‌خرج‌ترین روش‌های جا به جایی در سراسر جهان به شمار می‌رود. در کشور پرتغال می‌توانید از طریق تهیه بلیط‌های یک ماهه با پرداخت 30 تا 40 یورو هزینه تردد خود را پوشش دهید. اجاره و خرید آپارتمان در مرکز و حاشیه شهرها مخارج مختلفی را به همراه خواهد داشت به همین سبب نیز بر اساس منطقه به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت. در مراکز شهرهای پرتغال معمولاً برای خرید هر متر مربع آپارتمان باید 1500 تا 5500 یورو پرداخت کرد؛ این در حالی است که اجاره ماهیانه آپارتمان‌های یک و سه خوابه در همین مناطق به ترتیب برابر با 500 تا 1000 و 800 تا 2000 است. زمانی که برای زندگی به سمت حاشیه شهرها بروید باید در ازای خرید هر متر مربع 1200 تا 3500 یورو و برای کرایه آپارتمان‌های 1 و 3 خوابه به ترتیب 400 تا 800 و 650 و 1400 یورو بپردازید.

پاسپورت پرتغال و شرایط دریافت آن

پرتغال یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان را در اختیار دارد و شما با اخذ آن میتوانید به کشورهای بسیاری سفر کنید و بی‌شک همین موضوع تبدیل به یک دلیل مهم برای مهاجرت به این کشور شده است. شما نمی توانید بلافاصله بعد از دریافت اقامت، پاسپورت پرتغال را دریافت کنید و برای این موضوع باید شرایط مورد نظر آن را کسب کنید. ولی در حالت کلی در سال‌های اخیر اکثر متقاضیان از طریق ویزای تمکن مالی، ویزای گلدن و تحصیلی وارد این کشور شده اقامت آن را دریافت می کنند و سپس مسیر را برای اخذ پاسپورت پرتغال همرار می کنند.

اقامت پرتغال

زمانی که شما ویزای پرتغال را دریافت کردید به نوعی صاحب اقامت قانونی این کشور شده‌اید. بدون شک براساس نوع ویزا، اقامت پرتغال شما دائم و یا موقت می باشد و شما باید برای رسیدن به اقامت پرتغال بررسی و تحقیق بسیاری را انجام دهید تا بهترین و مناسب ترین مسیر برای اقامت این کشور را براساس شرایط خود انتخاب کنید، ما در سازمان مهاجرتی درنا با بهره‌گیری از تیمی متخصص و توانمند می توانیم مسیر مناسبی را برای شما برگزینیم.

وکیل مهاجرت به پرتغال

نه تنها پرتغال بلکه برای تمامی کشورهای مهاجرپذیر الزامی به داشتن وکیل ندارید و می‌توانید بدون مشکل برای آنها اقدام کنید، اما هر کشوری شرایط و قوانین مهاجرتی خاص خود را دارد و شما باید آگاهی کاملی در این زمینه داشته باشید، چرا که با کوچک ترین اشتباه به راحتی شما را ریجکت می‌کنند و همین موضوع باعث از دست رفتن هزینه‌ها و زمان شما می‌شود. وکیل مهاجرت به پرتغال جزء مواردی است که ما در درنامایگریشن از آن بهره مند هستیم و می توانیم پرونده مهاجرتی شما را به بهترین شکل انجام دهیم.

برای مهاجرت به پرتغال از کجا بیاد شروع کرد؟

برای مهاجرت به پرتغال ابتدا بهتر است توقعات و اهداف خود را مشخص کنید؛ سپس از طریق مشاوره با افراد خبره و آگاه در این مسئله و یا آشنایی با روش‌های موجود بهترین و راحت‌ترین گزینه را برای خود انتخاب و مدارک و شرایط مورد نیاز را برای این کار فراهم کنید.

آیا از طریق ثبت شرکت می توان مهاجرت کرد ؟

بله. همان‌طور که به هنگام بررسی روش‌های سرمایه گذاری در پرتغال بیان کردیم، یکی از روش‌های موجود و پرطرفدار برای مهاجرت به کشور مورد بحث ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار است.

کدام یک از روش‌های مهاجرت به پرتغال را می‌توان به عنوان کم هزینه‌ترین راه در نظر گرفت؟

معمولا راه‌‌های مهاجرتی کاری از سایر روش‌ها هزینه کمتری دارند؛ زیرا لازمه استفاده از آنها داشتن پیشنهاد یا جاب آفر و شرایط اولیه برای اخذ ویزا است.

آیا هزینه‌های زندگی در پرتغال بالا هستند؟

خیر. هزینه‌های زندگی تحصیل و یا استفاده از خدمات بهداشت و درمانی متناسب با خدمات و امکانات در دسترس هستند و به گونه‌ای مدیریت و مشخص می‌شوند که افراد شاغل در این کشور بتوانند به راحتی آنها را تامین کنند.

 

تیترهای نهایی

توضیحات آپدیت

تیترهای مقاله

مقدمه

 

معرفی کلی کشور پرتغال برای مهاجران

 

روش‌های مهاجرت به پرتغال در 2022

 

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

 

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

 

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

 

سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی

 

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت و یا ایجاد کسب و کار

 

مهاجرت با ویزای طلایی پرتغال

 

مهاجرت به پرتغال از طریق خود حمایتی

 

مهاجرت به پرتغال از طریق تحصیل

 

مهاجرت به پرتغال از طریق بازنشستگی

 

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد

 

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

 

مهاجرت به پرتغال از طریق استارت آپ

 

شرایط مهاجرت به پرتغال

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال

 

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

 

هزینه‌های زندگی در پرتغال

 

ویزای پرتغال و انواع آن

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به پرتغال

 

پاسپورت پرتغال و شرایط دریافت آن

 

وکیل مهاجرت به پرتغال

 

سوالات متداول

 

سوالات متداول تکمیل شود

 

انواع مهاجرت با مدارک، روش‌های مهاجرت به پرتغال در 2022 وجود داره برای همین انواع مهاجرت حذف میشه و تیتر مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال اضافه میشه

 

هزینه‌های زندگی در پرتغال

 

اقامت پرتغال از طریق استارت آپ، به مهاجرت به پرتغال از طریق استارت آپ تغییر یافت

 

اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال به دلیل وجود پاسپورت پرتغال و شرایط دریافت آن استفاده نشد

 

سرمایه گذاری در پرتغال حذف و به بخش مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری اضافه شد، سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

تکمیل شده

 

ویزای d7 پرتغال همون ویزای تمکن مالی بود، متنش به عنوان توضیح تمکن مالی اضافه شد

 

مهاجرت به پرتغال از طریق تولد

 

مهاجرت به پرتغال از طریق ازدواج

 

مهاجرت به پرتغال از طریق استارت آپ

 

شرایط مهاجرت به پرتغال

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به پرتغال

 

راحت‌ترین روش مهاجرت به پرتغال

 

انواع روش‌های سرمایه گذاری به صورت بولت پوینتی بود که هر کدوم به صورت تیتر در اومد و توضیحات اضافه شد

 

ویزای جاب سیکر و جاب آفر به قسمت مهاجرت به پرتغال از طریق کار اضافه شدن ولی بدون تیتر، داخل توضیحات نوشته شدن

مقدمه

 

معرفی کلی کشور پرتغال برای مهاجران

 

روش‌های مهاجرت به پرتغال در 2022

 

مزایا و معایب مهاجرت به پرتغال

 

ویزای پرتغال و انواع آن

 

اقامت پرتغال

 

پاسپورت پرتغال و شرایط دریافت آن

 

وکیل مهاجرت به پرتغال

 

سوالات متداول