معرفی رشته های خوب در ایتالیا؛ دلایل انتخاب این رشته ها

معرفی رشته های خوب در ایتالیا؛ دلایل انتخاب این رشته ها

زمانی که به فکر مهاجرت از طریق تحصیل به اروپا یا سایر کشورهای جهان میفتید، بدون شک به این مسئله فکر خواهید کرد که چه کشوری می‌تواند بهترین گزینه برای تحصیل باشد؟ دانشگاه‌های کشور مورد نظر، چه جایگاه علمی‌ای دارند؟ بهترین رشته‌ها برای تحصیل در این کشور کدام‌اند؟ سوالاتی این چنینی، ممکن است برای هر کسی که در ابتدای مسیر خود برای مهاجرت تحصیلی قرار دارد به وجود بیایند.

یافتن پاسخ این سوالات، ممکن است برای برخی افراد بسیار حیاتی و مهم باشد. به همین سبب، درنامایگریشن به نگارش این مطلب روی آورده است. برای کسب اطلاعاتی کامل و جامع در ارتباط با رشته‌های خوب در ایتالیا و رسیدن به پاسخ سوالات بیان شده، تنها کافی است تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

چه کشوری می‌تواند بهترین گزینه برای تحصیل باشد؟

به هنگام انتخاب بهترین کشور برای تحصیل، بهتر است ابتدا شرایط خود را برای مهاجرت بررسی کنید. پس از آن، نوبت به بررسی شرایط تحصیلی کشورهای مختلف می‌رسد.

یکی از کشورهای اروپایی که شرایط مناسبی را برای ادامه تحصیل ایرانیان دارد، ایتالیا است. ایتالیا، به دلیل داشتن رتبه اقتصادی مناسب در سطح اروپا، دانشگاه‌هایی معتبر و سطح رفاه بالا زندگی، همواره یکی از کشورهایی بوده است که مورد توجه هم‌وطنان ما برای مهاجرت از طریق تحصیل بوده است.

چه کشوری می‌تواند بهترین گزینه برای تحصیل باشد؟

علاوه بر موارد بیان شده، امکان اخذ بورسیه‌های دولتی، بورسیه پزشکی ایتالیا، بورسیه دانشگاهی و بین‌المللی مختلف، باعث شده است تا دانشجویان بسیاری به این کشور برای ادامه تحصیل مهاجرت کنند. هزینه‌های پایین زندگی و تحصیل در کنار تمامی موارد بیان شده، می‌تواند باعث این شود که ایتالیا به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیل مطرح شود.

رتبه علمی دانشگاه‌های ایتالیا چگونه است؟

دانشگاه‌های ایتالیا، به عنوان برخی از برترین دانشگاه‌های جهان شناخته می‌شوند. برای اثبات این مسئله، تنها کافی است نگاهی به رتبه بندی دانشگاه‌های این کشور توسط موسسات مختلف نظیر QS، Shanghai و Times بیندازید.

قدمت بالای دانشگاه‌های این کشور به همراه تنوع در مقاطع و رشته‌های تحصیلی جزو مواردی هستند که دانشگاه‌های ایتالیا را برای علاقه‌مندان به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا جذاب‌تر می‌کنند.

رشته‌های خوب در ایتالیا

کار بسیار دشواری است که برخی از رشته‌ها را به عنوان رشته‌های خوب در ایتالیا و به صورت کاملا واضح از دیگر رشته‌ها جدا کنیم. رشته‌های خوب در ایتالیا را می‌توان بر اساس چندین فاکتور مورد بررسی قرار دهیم.

  •  میزان درآمد
  •  موقعیت‌های تحصیلی برای رشته مورد نظر
  • آینده شغلی
  •  محبوبیت در ایتالیا و امکانات تحصیلی بالا

بر همین اساس می‌توان برخی از رشته‌ها را به عنوان رشته‌های خوب در ایتالیا مشخص کرد:

  • طراحی
  • هنر
  • هتلداری و گردشگری
  • مدیریت کسب و کار
  • علوم اجتماعی و انسانی

در ادامه مطلب، به بررسی دلایلی که باعث شده‌اند تا این رشته‌ها را به عنوان رشته‌های خوب در ایتالیا انتخاب کنیم، خواهیم پرداخت. همچنین در مقاله رشته های بدون آزمون ورودی ایتالیا شما می‌توانید از این رشته‌های معرفی شده انتخاب کنید و تصمیم درستی بگیرید.

تحصیل طراحی در ایتالیا

ایتالیا را می‌توان به عنوان مهد هنر و مد جهان به شمار آورد. در این کشور، شهرهایی مانند رم و میلان بیشترین پیش زمینه برای اشتغال و تحصیل را در رشته طراحی دارند. در دانشگاه‌های سراسر ایتالیا به خصوص دانشگاه‌های این دو شهر، دوره‌های مختلفی در زمینه مد و طراحی ارائه می‌شوند. این رشته‌ها و دوره‌ها شامل دوره‌های طراحی دیجیتال، طراحی محصول و طراحی داخلی می‌شوند.

تحصیل طراحی در ایتالیا

موارد بیان شده، تنها گوشه‌ای از زمینه‌های تحصیل در ایتالیا را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. شما می‌توانید با جست و جوی بیشتر در ارتباط با دانشگاه‌های ایتالیا و رشته‌ها و امکانات مرتبط با طراحی، اطلاعات بیشتری در ارتباط با این رشته کسب کنید.

رشته خوب هنر در ایتالیا

ایتالیا، همواره به عنوان یکی از با قدمت‌ترین کشورهای جهان شناخته شده است. با بازدید از بناهای تاریخی و آثار باستانی این کشور، به این نتیجه خواهید رسید که هنر، ریشه‌ای بسیار قدیمی در تاریخ ایتالیا دارد. دانشگاه‌هایی ایتالیا از بدو تاسیس خود بر این هدف بوده‌اند که پیشینه تاریخی کشور خود را حفظ کنند.

رشته‌های هنری‌ای که می‌توانید در آنها به تحصیل بپردازید شامل هنرهای نمایشی، نقاشی، مجسمه سازی و هنرهای دیجیتال هستند. برخی از دانشگاه‌های برتر ایتالیا که موقعیت تحصیل در رشته‌های هنری را برای متقاضیان فراهم کرده‌اند شامل دانشگاه هنرهای زیبای رم، آکادمی هنرهای کلاسیک فلورانس و IED میلان هستند. هزینه تحصیل رشته هنر در ایتالیا را می‌توانید در مقاله آن بخوانید.

هتلداری و گردشگری

ایتالیا، به عنوان یکی از کشورهایی مطرح است که به صنعت گردشگری اهمیت بسیار زیادی می‌دهد. به همین سبب می‌توان گفت، تحصیل رشته‌هایی نظیر هتلداری و گردشگری در این کشور، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های شما برای تحصیل مطرح باشد.

هتلداری و گردشگری در ایتالیا

رشته‌های مدیریت هتل، گردشگری و مدیریت روادید در این کشور جزو پر طرف‌دارترین رشته‌ها به حساب می‌آیند. در صورت علاقه‌مندی به تحصیل در این رشته‌ها، می‌توانید به برترین دانشگاه‌های ایتالیا مانند دانشگاه IUML میلان، دانشگاه گوگلیلمو مارکونی و مدرسه بازرگانی رم در این زمینه به عنوان اهداف تحصیلی خود فکر کنید.

تحصیل مدیریت کسب و کار در ایتالیا

ایتالیا، مدارس و دانشگاه‌های بسیار معتبر و شناخته شده‌ای را برای تحصیل در رشته‌های مدیریت و کسب و کار در دل خود جای داده است. از جمله برخی از شناخته شده‌ترین این رشته‌ها می‌توان به مواردی نظیر MMM، MIM و MBA اشاره کرد. از جمله مراکز برتر که امکان تحصیل در رشته‌های مدیریت در ایتالیا و کسب و کار را برای متقاضیان فراهم کرده‌اند می‌توان به مدرسه بازرگانی بولونیا و مدرسه بازرگانی رم اشاره کرد.

علوم اجتماعی و انسانی 

اگر به دنبال تحصیل در رشته‌های علوم انسانی و اجتماعی از جمله تحصیل روانشناسی در ایتالیا هستید، می‌توان گفت بدون شک یکی از بهترین کشورها برای شما ایتالیا است. دوره‌های این علوم به گونه‌ای هستند که بر رفتار مردم و تاثیر آن بر جامعه، اقتصاد، سیاست و فرهنگ تاثیر گذار هستند.

تحصیلات تکمیلی در دسترس برای این رشته‌ها را می‌توان شامل مدیریت دولتی، همکاری بین‌المللی، سیاست جهانی و روابط بین‌الملل به حساب آورد.

از جمله برترین دانشگاه‌هایی که موقعیت تحصیل در این رشته‌ها را برای متقاضیان فراهم آورده‌اند می‌توان به دانشگاه‌های پاویا، تور ورگاتا رم و سینا اشاره کرد.

سوالات متداول

آیا تحصیل در رشته‌های پزشکی در ایتالیا مناسب است؟

دانشگاه‌های برتر ایتالیا، دارای رتبه علمی مناسبی هستند به گونه‌ای که وزارت بهداشت ایران نیز مدارک صادره از این دانشگاه‌ها را تایید و این دانشگاه‌ها را جزو دانشگاه‌های معتبر از دیدگاه خود به حساب می‌آورد. تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا یکی از راه‌هایی است که می‌توانید برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا انتخاب کنید. همچنین رشته های پیراپزشکی در ایتالیا پرطرفدار است که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله آن مراجعه کنید.

آیا تحصیل در رشته‌های مهندسی در ایتالیا، گزینه مناسبی است؟

بله. علاوه بر رشته‌های بیان شده به عنوان رشته‌های خوب در ایتالیا، دانشگاه‌های این کشور امکانات مناسبی را برای تحصیل در رشته‌های مهندسی از جمله رشته شهرسازی در ایتالیا را برای متقاضیان فراهم کرده‌اند.

آیا امکان تحصیل رایگان در رشته‌های خوب در ایتالیا وجود دارد؟

خیر. اگر به دنبال تحصیل کاملا رایگان در رشته‌های خوب در ایتالیا و همچنین تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد ایتالیا هستید، بهتر است بدانید این امکان تنها برای شهروندان ایتالیا و کشورهای اروپایی عضو حوزه شینگن وجود دارد.

سخن آخر

درست است برخی از رشته‌های تحصیلی در ایتالیا را به عنوان رشته‌های خوب در ایتالیا مطرح کردیم، اما این به آن معنی نیست که این کشور، گزینه مناسبی برای تحصیل در سایر رشته‌ها از جمله تحصیل رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا نیست. شما می‌توانید با انتخاب صحیح دانشگاه و مقطع تحصیلی، در یکی از معتبرترین و مجهزترین دانشگاه‌های سطح جهان به تحصیل بپردازید و از امکانات مختلف تحصیلی برخوردار شوید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*