همه چیز در مورد تحصیل رشته های کارشناسی ارشد در ایتالیا

همه چیز در مورد تحصیل رشته های کارشناسی ارشد در ایتالیا

خب این تو باید بیایم بگیم که تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا، در مقاطع و رشته‌های مختلفی امکان‌پذیر است. این کشور، امکانات مختلف و متنوعی را برای فراهم کردن امکان تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده است. اگر به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا هستید، بهتر است با برخی موارد قبل از اتخاذ تصمیم قطعی برای مهاجرت تحصیلی آشنایی داشته باشید.

یکی از این موارد که دارای اهمیت بسیار بالایی است، تعیین رشته مورد نظر است. ممکن است با خود فکر کنید که رشته تحصیلی ما در مقطع کارشناسی ارشد، تا حدود زیادی مشخص شده است. اما آیا امکان تحصیل در گرایش مورد نظر شما در این رشته وجود دارد؟ آیا هزینه‌های تحصیل در شته مورد نظر در ایتالیا معقول است؟ آیا می‌توان به صورت رایگان در رشته مورد نظر به تحصیل پرداخت؟ و سوالاتی از این قبیل، ممکن است باعث به وجود آمدن ابهامات مختلفی برای افراد علاقه‌مند به تحصیل در ایتالیا شوند.

در صورت علاقه‌مندی به آشنایی بیشتر با رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا، تنها کافی است تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

کدام دانشگاه‌ها امکان تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا را برای علاقه‌مندان فراهم کرده‌اند؟

همان‌طور که مستحضر هستید، امکان تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا در مقاطع و رشته‌های مختلف برای افراد وجود دارد. به همین سبب می‌توان گفت، تقریباً در تمامی دانشگاه‌های ایتالیا امکان تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد وجود دارد.

کدام دانشگاه‌ها امکان تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا را برای علاقه‌مندان فراهم کرده‌اند؟

به هنگام انتخاب دانشگاه مورد نظر، بهتر است به برخی موارد بسیار توجه کنید. یکی از اصلی‌ترین این موارد، رتبه علمی دانشگاه مورد نظر است. اگر دانشگاهی که در آن به تحصیل کارشناسی ارشد می‌پردازید رتبه علمی پایینی داشته باشد، ممکن است در ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا باز بمانید و یا به هنگام ورود به بازار کار با مشکل مواجه شوید.

علاوه بر این، تدریس رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا به دو زبان انگلیسی و ایتالیایی انجام می‌پذیرد. در صورتی که زبان خاصی را برای تحصیل در این مقطع در نظر دارید، باید به زبان تدریس رشته مورد نظر نیز توجه کنید.

رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا

اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا را دارید، بهتر است بدانید که رشته‌های قابل تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز علمی این کشور در این مقطع، به قدری گسترده‌اند که نمی‌توان تمامی آنها را در این مطلب بیان کرد. اما به طور کلی می‌توان گفت، تحصیل در رشته‌های مهندسی، پزشکی، علوم اجتماعی و انسانی، هنر، علوم پایه، پیراپزشکی و مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا برای علاقه‌مندان امکان‌پذیر است.

در صورت علاقه‌مندی به تحصیل در دانشگاه و رشته‌ای خاص، تنها کافی است به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده و وجود یا عدم وجود امکان تحصیل در رشته مورد نظر، در مقطع کارشناسی ارشد را بررسی کنید.

هزینه تحصیل رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا چقدر است؟

اگر به دنبال آگاهی از هزینه‌های تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا هستید، بهتر است بدانید که این هزینه‌ها، بسته به دانشگاهی و رشته‌ای که در آن به تحصیل مشغول هستید متفاوت خواهند بود.

به طور میانگین می‌توان این هزینه را در بازه‌هایی بیان کنیم. تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا، از 800 تا 20000 یورو خواهد بود. اگر قصد تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی ایتالیا را ندارید، نگران هزینه‌های تحصیل نباشید زیرا این هزینه‌ها، هزینه‌های نا معقولی نخواهند بود.

برای اخذ پذیرش در رشته‌های مختلف کارشناسی ارشد در ایتالیا، چه مدارکی مورد نیاز است؟

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، ممکن است هر یک از دانشگاه‌های ایتالیا مدارک خاصی را از متقاضیان تقاضا کنند؛ اما به صورت کلی، ارائه برخی مدارک نظیر توصیه نامه، رزومه، انگیزه‌نامه و مدارک تحصیلی ترجمه شده برای تمامی دانشگاه‌ها ضروری است.

برای اخذ پذیرش در رشته‌های مختلف کارشناسی ارشد در ایتالیا، چه مدارکی مورد نیاز است؟

آیا می‌توان در رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا به صورت رایگان تحصیل کرد؟

بله. اگر شهروند ایتالیا و یا یکی از کشورهای حوزه شینگن بوده و قصد تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا به زبان ایتالیایی را داشته باشید، امکان تحصیل رایگان برای شما وجود خواهد داشت. در غیر این صورت، شما باید هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را در این کشور پرداخت کنید.

تنها حالتی که از طریق آن می‌توانید تقریبا به صورت رایگان در رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا تحصیل کنید، استفاده از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های مختلف تحصیلی است.

به  منظور تحصیل در رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا، آیا نیاز به ارائه گواهی تمکن مالی است؟

بله. یکی از مدارک الزامی به هنگام ارسال درخواست پذیرش برای دانشگاه‌های ایتالیا، گواهی تمکن مالی است. افراد متقاضی برای تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌های ایتالیا، باید توانایی تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را داشته باشند؛ به همین سبب این گواهی جزو مدارک اصلی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا به‌ حساب می‌آید.

برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

یکی از موارد ضروری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایتالیا، داشتن مدرک زبان است. به هنگام انتخاب رشته‌های خوب در ایتالیا و دانشگاه مورد نظر برای تحصیل، زبان تدریس دوره مشخص می‌باشد. بسته به این زبان، دانشجویان باید مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی اخذ و به دانشگاه ارائه دهند.

سخن آخر

رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا، به قدری گسترده‌اند که می‌توانند موقعیت تحصیل در این مقطع را در دانشگاه‌های مختلف برای متقاضیان از سراسر جهان فراهم کنند. تحصیل در این مقطع، با صرف هزینه‌های پایین یکی از مواردی است که بسیاری از افراد را به ارسال درخواست برای دانشگاه‌های ایتالیا ترغیب می‌کند. علاوه بر این، بالا بودن رتبه علمی بیشتر دانشگاه‌های ایتالیا و وجود امکان اخذ بورسیه‌های تحصیلی مختلف در این کشور از جمله سایر مواردی هستند که رشته‌های کارشناسی ارشد در ایتالیا و تحصیل در آنها را بسیار جذاب‌تر می‌کنند.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*