تحصیل روانشناسی در ایتالیا؛ شرایط تحصیل و هزینه های آن

تحصیل روانشناسی در ایتالیا؛ شرایط تحصیل و هزینه های آن

انتظار شما از تحصیل در خارج از کشور چیست؟ تحصیل در دانشگاه‌هایی با سطح علمی بالا؟ تحصیل در محیطی با امکانات متنوع؟ صرف هزینه‌های پایین؟ اگر به دنبال تحصیل در کشوری با تمامی این ویژگی‌ها و امکاناتی بیشتر از این موارد هستید، تحصیل در ایتالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما به حساب بیاید. ایتالیا به عنوان یکی از کشورهای برتر اروپایی، همواره پذیرای دانشجویان و دانش‌آموزان بین‌المللی مختلفی بوده است. این کشور، امکان تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلف را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. روانشناسی، یکی از رشته‌هایی است که تحصیل آن در ایتالیا بسیار پر طرف‌دار است. قبل از انتخاب ایتالیا به عنوان کشور مورد نظر برای تحصیل، بهتر است در ارتباط با تحصیل روانشناسی در ایتالیا اطلاعات تقریبا جامعی کسب کنید.

در صورت علاقه‌مندی به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل روانشناسی در ایتالیا تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

چرا در ایتالیا تحصیل کنیم؟

بهتر است قبل از بررسی تحصیل رشته روانشناسی در ایتالیا، به بررسی دلایلی که ممکن است شما را به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بیشتر علاقه‌مند کنند بپردازیم. همان‌طور که گفته شد اگر به دنبال تحصیل در دانشگاه‌هایی با سطح علمی بالا، دسترسی داشتن به امکانات تحصیلی و رفاهی مختلف و عدم صرف هزینه‌های گزاف هستید، ایتالیا می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای شما باشد.

چرا در ایتالیا تحصیل کنیم؟

علاوه بر موارد بیان شده، ایتالیا رتبه 35ام در رتبه بندی برترین سیستم‌های آموزشی جهان را به خود اختصاص داده و 27امین کشور امن جهان لقب گرفته است. علاوه بر موارد بیان شده، امکان اخذ بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های مالی مختلف می‌توانند تحصیل رایگان روانشناسی در ایتالیا را برای شما محقق کنند.

روانشناسی و گرایشات مختلف آن در ایتالیا

دانشگاه‌های مختلفی نظیر دانشگاه پادوا، میلان بیکوکا، میلان، ترنتو، کاتولیکا ساکرو، بولونیا و ساپینزا رم به ارائه رشته روانشناسی در ایتالیا پرداخته‌اند. تحصیل در هر یک از این دانشگاه‌ها، مزایای خود را به همراه خواهد داشت.

گرایشات مختلف روانشناسی در هر یک از این دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند. اگر گرایش خاصی را برای تحصیل مدنظر دارید، بهتر است به سایت هر یک از این مراکز مراجعه کرده و گرایشات ارائه شده در آنها را به دقت بررسی کنید.

به طور کلی می‌توان گفت، گرایشات مختلف برای تحصیل در رشته روانشناسی شامل موارد زیر می‌شوند:

 • روانشناسی بالینی
 • روانشناسی شناختی
 • روانشناسی، عصب شناسی و علوم انسانی
 • روانشناسی عصب شناختی
 • روانشناسی کار و سازمانی

همان‌طور که گفته شد، تحصیل در این گرایشات در دانشگاه‌ها و مراکز مختلف ایتالیا امکان‌پذیر است. اما در این میان ممکن است سوالات مختلفی نظیر آیا امکان تحصیل رایگان روانشناسی در ایتالیا وجود دارد؟ تحصیل روانشناسی در ایتالیا به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟ تحصیل در مقطع لیسانس روانشناسی در ایتالیا چقدر زمان خواهد برد؟ و سوالاتی این چنینی برای شما پیش بیایند.

برای رسیدن به پاسخ این سوالات، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

آیا امکان تحصیل رایگان روانشناسی در ایتالیا وجود دارد؟

همان‌طور که مستحضر هستید، یکی از جالب‌ترین و جذاب‌ترین مسائل به هنگامی که بحث تحصیل در خارج از کشور به میان می‌آید، تحصیل رایگان است. آیا به دنبال تحصیل روانشناسی در ایتالیا هستید و این مسئله برایتان سوال شده است که آیا امکان تحصیل رایگان روانشناسی در ایتالیا وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم خیر.

آیا امکان تحصیل رایگان روانشناسی در ایتالیا وجود دارد؟

تنها زمانی امکان تحصیل در رشته روانشناسی به صورت رایگان برای متقاضیان ایرانی وجود خواهد داشت که از بورسیه‌های تحصیلی و کمک هزینه‌های مالی مختلف بهره‌مند شوند.

تحصیل روانشناسی در ایتالیا به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

تحصیل روانشناسی در ایتالیا، به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی امکان‌پذیر است؛ اما بسته به مقطعی که در آن قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، تنوع رشته‌های خوب در ایتالیا و دانشگاه‌ها، که هر یک از این زبان‌ها را ارائه می‌دهند متفاوت خواهد بود.

تحصیل در مقطع لیسانس روانشناسی در ایتالیا چقدر زمان خواهد برد؟

با شنیدن این سوال حتما به این فکر افتاده‌اید که مگر تحصیل در مقطع لیسانس در همه جا یک مقدار طول نخواهد کشید؟ بله. تقریبا در تمامی مناطق جهان، تحصیل در مقطع کارشناسی معمولاً 4 سال به طول می‌انجامد؛ اما در ایتالیا، مدت زمان به اتمام رساندن این دوره معمولا 3 سال خواهد بود.

هزینه تحصیل روانشناسی در ایتالیا چقدر است؟

هزینه تحصیل روانشناسی در ایتالیا، مانند تحصیل در سایر مقاطع متغیر است. این هزینه به رشته، مقطع تحصیلی و نوع دانشگاه در حال تحصیل بستگی دارد. به طور میانگین می‌توان گفت، هزینه تحصیل روانشناسی در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا 900 تا 4000 و در دانشگاه‌های خصوصی این کشور 6000 تا 20000 یورو است.

میزان درآمد روانشناسان در اروپا چقدر است؟

میزان در آمد روانشناسان در اروپا، معمولا به موارد مختلفی نظیر مدرک تحصیلی و کارفرما آنها بستگی دارد. اگر به دنبال آن هستید تا از میزان درآمد میانگین روانشناسان در اروپا مطلع شوید، بهتر است بدانید که به طور میانگین، این افراد در اروپا 33000 یورو در سال درآمد دارند.

میزان درآمد روانشناسان در اروپا چقدر است؟

با آگاهی از میزان درآمد میانگین این افراد، می‌توانید انتخاب کنید که تحصیل در این رشته و اشتغال به عنوان روانشناس در اروپا برای شما گزینه مناسبی است یا خیر.

با تمامی این توصیفات، آیا تحصیل روانشناسی در ایتالیا گزینه مناسبی است؟

روانشناسی، یکی از زیر مجموعه‌های رشته علوم اجتماعی به حساب می‌آید. همان‌طور که در مطلب رشته‌های خوب ایتالیا به آن اشاره شد، یکی از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در ایتالیا، رشته‌های علوم اجتماعی هستند. پس علاوه بر تمامی موارد بیان شده، تحصیل در یکی از بهترین رشته‌های قابل تحصیل در ایتالیا می‌تواند موقعیت مناسبی برای علاقه‌مندان تحصیل روانشناسی به حساب بیاید.

سوالات متداول

آیا امکان تحصیل روانشناسی در ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله. تقریبا می‌توان گفت زبان تدریس روانشناسی در تمامی دانشگاه‌های ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد، انگلیسی است.

آیا با تحصیل روانشناسی در ایتالیا، موقعیت ادامه تحصیل و اشتغال در اروپا وجود خواهد داشت؟

بله. با تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا در این رشته، به دلیل تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان زمینه ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و ورود به بازار کار جهانی برای شما وجود خواهد داشت.

تحصیل روانشناسی در ایتالیا چه مزایایی دارد؟

 •  بهره‌مندی از امکانات تحصیلی مناسب
 •  بهره‌مندی از بورسیه‌های مختلف
 •  تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان
 •  هزینه پایین زندگی و تحصیل در ایتالیا
 •  امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان
 • ورود به بازار کار جهانی

سخن آخر

با توجه به توضیحات بیان شده در ارتباط با تحصیل روانشناسی در ایتالیا می‌توان گفت، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای افراد مختلف به حساب بیاید؛ زیرا از این طریق می‌توانند زمینه ادامه تحصیل و ورود به بازار کار جهانی را برای خود فراهم کنند. در صورتی که قصد بازگشت به ایران را دارید، بهتر است بدانید اکثر دانشگاه‌های ایتالیا مورد تایید وزارت علوم بوده و به هنگام تحصیل و یا اشتغال در ایران به هیچ وجه با مشکل مواجه نخواهید شد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*