تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا؛ معرفی گرایشات مختلف و مشاغل محبوب

تحصیل رشته مدیریت در ایتالیا؛ معرفی گرایشات مختلف و مشاغل محبوب

مدیریت یکی از کارها و رشته‌های پر در آمد در سطح جهان به شمار می‌رود؛ به همین سبب، تحصیل و اشتغال در این رشته می‌تواند گزینه بسیار هیجان‌انگیز و جذابی به خصوص برای افرادی که به تحصیل، اشتغال و زندگی در خارج از کشور علاقه‌مند هستند باشد. به هنگام بررسی گزینه‌های موجود برای تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، بهتر است به موارد مختلفی توجه کنید. از جمله این موارد می‌توان به گرایش‌های مد نظر، هزینه‌های تحصیل و اخذ بورسیه اشاره کرد. ایتالیا به عنوان کشوری اروپایی، شرایط مناسبی را در تمامی این زمینه‌ها برای متقاضیان و علاقه‌مندان به تحصیل در رشته مدیریت فراهم کرده است.

در صورتی که به تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا علاقه‌مند هستید، این مطلب می‌تواند برای آشنایی شما با جنبه‌های مختلف رشته مدیریت در ایتالیا بسیار مفید و کاربردی باشد. برای آشنایی با این رشته‌های خوب در ایتالیا، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

چرا به تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا بپردازیم؟

همان‌طور که گفته شد، رشته مدیریت یکی از رشته‌های پردرآمد در سطح جهان است. اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چرا به تحصیل مدیریت و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا بپردازیم؟

در پاسخ به این سوال ابتدا باید به توقعات شما از تحصیل در کشوری خارجی نگاهی بیندازیم. آیا کیفیت زندگی به هنگام تحصیل برای شما اهمیت دارد؟ برخورداری از امکانات تحصیلی مختلف چطور؟ هزینه تحصیل پایین و امکان اخذ بورسیه‌های مختلف در کجای اولویت بندی شما قرار دارند؟

چرا به تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا بپردازیم؟

اگر به دنبال به دست آوردن تمامی این فاکتورها به صورت یکجا هستید، تحصیل در ایتالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

برنامه‌های خاص رشته مدیریت در ایتالیا

با برنامه‌های خاص رشته‌های مدیریت در ایتالیا آشنا شوید.

کارشناسی ارشد مدیریت در ایتالیا

این برنامه کارشناسی ارشد، برنامه مدیریت عمومی بوده که مدت زمان گذراندن آن دو سال به طول خواهد انجامید. با ورود به این برنامه شما باید تمام وقت خود را صرف تحصیل کنید؛ علاوه بر این فرصت تحصیل در حداکثر چهار کشور و شش پردیس اروپایی برای شما مهیا خواهد شد.

کارشناسی ارشد مطالعات استراتژیک و علوم دیپلماتیک

برنامه کارشناسی ارشد در مطالعات استراتژیک و روابط بین‌الملل علوم دیپلماتیک برای دانشجویان علاقه‌مند به فعالیت در مشاغل مختلفی که با روابط بین‌الملل ارتباط دارند، بسیار مناسب است. با تحصیل در این برنامه می‌توانید در زمینه‌هایی مانند دیپلماسی بین‌الملل، همکاری‌های بین‌المللی، عملیات‌های بحرانی بین‌المللی یا مدیریت شرکت‌های خصوصی در سطح بین‌الملل به فعالیت بپردازید.

کارشناسی ارشد آنلاین در مدیریت مد و طراحی

این فرصت تحصیلی، توسط مدرسه کسب و کار رم و به صورت آنلاین برای علاقه‌مندان فراهم شده است. اگر قصد فعالیت در عرصه مدیریتی حوزه مد و طراحی را دارید، با تحصیل در این برنامه، تمامی توانایی‌های لازم برای تفسیر، پیش‌بینی و پیگیری تمامی مراحل این کسب‌ و کار را خواهید داشت.

کارشناسی ارشد آنلاین در مدیریت مد و طراحی در ایتالیا

گذراندن این دوره، برای افرادی که در زمینه مد، طراحی و صنایع تجملی در حال تحصیل و کارآفرینی هستند و یا به عنوان متخصصان این زمینه شناخته می‌شوند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

کارشناسی ارشد بین‌المللی در مدیریت تامین زنجیره دیجیتال

این دوره کارشناسی ارشد در بازاریابی مد، افرادی را آموزش می‌دهد که بتوانند با چالش‌های مختلف و جدیدی که در دنیایی درگیر تکاملی سریع و دائمی است به وجود می‌آیند، از استراتژی تا برندسازی روبرو شوند.

به طور خاص، این دوره مدیریتی مهم‌ترین جنبه‌های مدیریت بازاریابی مد، تکنیک‌های ارتباطی، تمرکز بر جنبه‌های استراتژی‌های موقعیت یابی و مدیریت برند و نیازهای مصرف کننده را با استفاده از تجزیه و تحلیل رسانه‌های دیجیتال پوشش می‌دهد.

کارشناسی ارشد مدیریت مد، تجربه و طراحی – MAFED

اگر به دنبال کسب مهارت‌های مختلف عملی و مدیریتی هستید، شرکت در این دوره فشرده می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. مدت زمان مورد نیاز برای سپری کردن این دوره 1 سال است.

این موارد تنها برخی از برنامه‌های مدیریتی محبوب و قابل تحصیل در ایتالیا هستند. در قسمت بعدی برخی مشاغل محبوب گرایشات مختلف مدیریت را برای آشنایی بیشتر شما صرفاً بیان خواهیم کرد.

مشاغل محبوب گرایشات مختلف مدیریت

برخی از محبوب‌ترین مشاغل گرایشات مدیریت عبارت‌اند از:

 • مدیریت توسعه کسب و کار
 • مدیریت مشاور کسب و کار
 • مدیریت تحلیل داده
 • مدیریت آموزش و توسعه
 • مدیریت فروش
 • مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت برنامه ریزی استراتژیک

در این میان ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که به طور کلی، در رشته مدیریت در ایتالیا قادر به شرکت و تحصیل در چه دوره‌هایی خواهید بود؟

مشاغل محبوب گرایشات مختلف مدیریت

در پاسخ می‌توان گفت، موارد زیر تقریباً تمامی برنامه‌های تحصیلی و دوره‌های آموزشی مرتبط با مدیریت در ایتالیا را پوشش می‌دهند.

 • مدیریت ریسک پروژه
 • رهبری پروژه
 • تجزیه و تحلیل استراتژیک کسب و کار
 •  مشاوره عملیاتی
 •  استراتژی کسب و کار
 •  مدیریت نوآوری در تجارت

تحصیل مدیریت در ایتالیا و شرکت در دوره‌های مرتبط، در چه دانشگاه‌ها و مراکزی امکان‌پذیر است؟

برای آشنایی بیشتر با جزئیات دوره‌ها و طرح‌های تحصیلی رشته مدیریت در ایتالیا، بهتر است به سایت اصلی موسسات و دانشگاه‌هایی مراجعه کنید که این دوره‌ها را ارائه می‌دهند. نام برخی از این موسسات در ادامه بیان شده است:

سوالات متداول

 

آیا امکان تحصیل رایگان در رشته مدیریت در ایتالیا وجود دارد؟

خیر. برای تحصیل رایگان در رشته مدیریت در ایتالیا، تنها راهی که پیش پای ایرانیان قرار دارد، بهره‌مندی از بورسیه‌ها و استفاده از کمک هزینه‌های تحصیلی مختلف است.

آیا پس از فارغ‌التحصیلی از دوره‌های رشته مدیریت در ایتالیا امکان اشتغال در بازار کار جهانی وجود دارد؟

بله. یکی از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات معتبر ایتالیا، وجود امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز معتبر و اشتغال در بازار کار جهانی، با درآمدی مناسب است.

تحصیل در کدام رشته مدیریت در ایتالیا، محبوبیت بیشتری دارد؟

در بین تمامی دوره‌ها و گرایشات مدیریت در ایتالیا، می‌توان گفت مدیریت عمومی پرطرف‌دارترین گرایش است. دلیل محبوبیت این دوره آن است که دانش آموختگان، تقریباً بیشتر توانایی‌های دانشجویان سایر گرایش‌ها را نیز فرا خواهند گرفت.

سخن آخر

در انتهای این مطلب می‌توان گفت، اگر به فکر تحصیل در رشته مدیریت در ایتالیا هستید، رشته‌های مختلف دانشگاهی و دوره‌های تحصیلی بسیار متنوعی در دسترس شما قرار دارند. قبل از اقدام به انتخاب هر یک از این موارد، بهتر است ابتدا اولویت‌هایتان را تعیین کرده، شرایط خود را مشخص و بسته به انتخابات موجود، بهترین گزینه را برگزینید. به هنگام انتخاب دوره تحصیلی، بهتر است به نوع موسسه ارائه دهنده این دوره توجه زیادی کنید؛ زیرا نوع موسسه تحصیلی، تاثیر بسیار زیادی در میزان هزینه‌های تحصیل شما در ایتالیا خواهد گذاشت.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*