هزینه تحصیل رشته هنر در ایتالیا ۲۰۲۲

هزینه تحصیل رشته هنر در ایتالیا 2022

اگر به تحصیل در ایتالیا علاقه‌مند هستید، مطمئناً در مورد رشته‌های خوب در ایتالیا اطلاعاتی جمع آوری کرده‌اید. بدون شک، به هنگام بررسی رشته‌های خوب در ایتالیا، در مورد رشته هنر و تحصیل هنر در این کشور مطالبی را مشاهده کرده‌اید. اگر علاقه دارید که در این رشته در ایتالیا تحصیل کنید، ممکن است سوالات مختلفی برای شما به وجود آمده باشد. این سوالات می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

چرا ایتالیا را برای تحصیل در رشته هنر انتخاب کنیم؟ آیا دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل در رشته هنر مناسب هستند؟ تحصیل در رشته هنر در کدام دانشگاه‌های ایتالیا امکان‌پذیر است؟ هزینه‌های تحصیل در رشته هنر در ایتالیا چقدر است؟ آیا امکان تحصیل رایگان در رشته هنر وجود دارد؟ درنامایگریشن، با تالیف این مطلب سعی داشته تا با همراهی شما در آشنایی با رشته هنر و تحصیل آن در دانشگاه‌های ایتالیا، به علاقه‌مندان تحصیل در این رشته‌های خوب در ایتالیا در کسب اطلاعات بیشتر کمک کند.

در صورت علاقه‌مندی به آشنایی با تحصیل در این رشته، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

چرا ایتالیا را برای تحصیل در رشته هنر انتخاب کنیم؟

محیط زندگی و فرهنگ می‌تواند تاثیر شایانی در پیشبرد روند تحصیل داشته باشد. هنر، یکی از رشته‌هایی است که با قرار گرفتن در محیطی مناسب می‌توانید تاثیر بسیاری در یادگیری و پیشرفت در آن داشته باشید. ایتالیا، در دوره‌های مختلف تاریخ مهد هنر بوده و امروزه آثار بسیاری از این دوره‌ها در شهرهای مختلف این کشور باقی مانده است.

شاید به هنگام تحصیل در رشته هنر، علاقه داشته باشید که خارج از محیط آکادمیک هم اثرات هنری مختلفی را مشاهده کنید. به همین سبب، انتخاب ایتالیا می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا شما باشد.

چرا ایتالیا را برای تحصیل در رشته هنر انتخاب کنیم؟

دانشگاه‌های ایتالیا، از جمله قدیمی‌ترین دانشگاه‌های جهان به حساب می‌آیند. تحصیل در این رشته در دانشگاه‌های این کشور نیز دارای قدمتی طولانی است. به همین سبب می‌توان موقعیت تحصیل در معتبرترین دانشگاه‌های جهان را به عنوان یکی از فرصت‌های طلایی به حساب آورد. با بیان وضعیت دانشگاه‌های ایتالیا و قدمت آنها در رشته هنر، دیگر نیازی نیست که بیش از این به توضیح شرایط رفاهی و تحصیلی مناسب این کشور بپردازیم.

آیا دانشگاه‌های ایتالیا برای تحصیل در رشته هنر مناسب هستند؟

اگر به رتبه جهانی دانشگاه‌های ایتالیا که موسسات مختلف نظیر QS آن را انجام داده‌اند توجه کنید، بدون شک به این مسئله پی خواهید برد که همواره این دانشگاه‌ها در بین برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. همان‌طور که گفته شد، یکی از بهترین رشته‌ها برای تحصیل در ایتالیا رشته هنر است. هنر با فرهنگ و تاریخ ایتالیا ادغام شده است و قدمت بسیار بالایی را دارد. پس می‌توان تحصیل در رشته هنر را در ایتالیا گزینه مناسبی به حساب آورد.

تحصیل در رشته هنر در کدام دانشگاه‌های ایتالیا امکان‌پذیر است؟

تحصیل در رشته هنر در دانشگاه‌های مختلفی در ایتالیا امکان‌پذیر است. در ادامه مطلب به بررسی برخی از برترین دانشگاه‌های ایتالیا که می‌توان در آنها به تحصیل هنر مشغول شد خواهیم پرداخت:

دانشگاه بولونیا ایتالیا

این دانشگاه، در سال 1088 ساخته شده است و با گذشت زمان گسترش‌هایی داشته است. امروزه دانشگاه بولونیا دارای 5 پردیس است. اگر نگران آن هستید که هزینه‌های تحصیل در رشته هنر در دانشگاه بولونیا برای دانشجویان بین‌المللی سنگین است یا خیر، باید بگوییم که هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه تنها به رشته افراد بستگی دارد نه ملیت آنها.

رشته هنر دانشگاه بولونیا ایتالیا

قرار گرفتن در بین 100 دانشگاه برتر هنر، می‌تواند یکی از دلایلی باشد که تحصیل در این دانشگاه برای بسیاری از افراد مهم به نظر می‌آید. رشته‌های مرتبط با هنر شامل هنر، میراث فرهنگی و معماری می‌باشند. دانشگاه

ساپینزا، دانشگاه هنر ایتالیا

دانشگاه ساپینزا، یکی از دانشگاه‌های قدیمی ایتالیا است که در سال 1303 تاسیس شده است. این دانشگاه، تقریباً بالغ بر 100000 دانشجو را در دل خود جای داده است. این دانشگاه، هر ساله در 11 رشته مختلف به پذیرش دانشجو می‌پردازد. در میان این بخش‌ها می‌توان رشته‌های هنر و معماری اشاره کرد. زبان تدریس در این دانشگاه، انگلیسی و ایتالیایی است.

تحصیل هنر در دانشگاهی که در بین مراکز علمی ارائه دهنده امکان تحصیل در این رشته در جایگاه 100 تا 120 ام قرار گرفته است، می‌تواند برای علاقه‌مندان به تحصیل در رشته هنر بسیار جذاب باشد.

دانشگاه پادوا

تاریخ تاسیس این دانشگاه، به سال 1222 برمی‌گردد. می‌توان دانشگاه پادوا را به عنوان یکی از دانشگاه‌های بزرگ ایتالیا، با داشتن بالغ بر 50000 تا 60000 دانشجو به حساب آورد. اگر به تحصیل در شته هنر و میراث فرهنگی در این دانشگاه فکر می‌کنید، بهتر است بدانید رتبه این دانشگاه در این رشته‌ها، بین 140 تا 150 است.

دانشگاه رم

این دانشگاه، یکی از مراکز علمی معتبر در ایتالیا و سطح جهان به حساب می‌آید. دانشگاه هنر رم بر اساس رتبه بندی‌های انجام شده، در رتبه 400 تا 500 قرار گرفته است. لازم به ذکر است که این دانشگاه از نظر رتبه رشته‌های هنر و علوم انسانی، در رتبه 217 ام قرار گرفته است. به همین سبب تحصیل در این دانشگاه می‌تواند علاوه بر به وجود آوردن محیط تحصیلی مناسب، شرایط ادامه تحصیل و اشتغال در بازار کار جهانی را برای شما هموار کند.

دانشگاه کافوسکاری ونیز

دانشگاه کافوسکاری ونیز، یکی دیگر از دانشگاه‌های برتر و شناخته شده ایتالیا به حساب می‌آید. می‌توان گفت، این دانشگاه تقریباً در رتبه 1000ام جهان قرار گرفته که این امر نشان‌دهنده سطح علمی بالای آن است. اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر به بررسی وضعیت علمی این موسسه بپردازیم، بهتر است بپوییم که رتبه کافوسکاری، در رشته هنر و علوم انسانی 230 تا 240 است.

دانشگاه کافوسکاری ونیز

هزینه تحصیل در رشته هنر در این دانشگاه، به رشته و مقطعی که در آن قصد تحصیل دارید بستگی دارد و نمی‌توان رنج خاصی برای این هزینه تعیین کرد.

هزینه‌های تحصیل در رشته هنر در ایتالیا چقدر است؟

همان‌طور که به هنگام بررسی دانشگاه‌های برتر ایتالیا که امکان تحصیل در رشته هنر در آنها وجود دارد گفتیم، معمولاً نمی‌توان هزینه ثابتی را برای تحصیل در این رشته بیان کرد. هزینه تحصیل در رشته هنر در ایتالیا، به رشته‌ای که مدنظرتان است و مقطعی که در آن قصد ادامه تحصیل دارید بستگی دارد. اگر به دنبال صرف هزینه‌های کمتری به هنگام تحصیل هستید، بهتر است دانشگاه‌های دولتی ایتالیا را انتخاب کنید.

همچنین با اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا، می‌توانید برای اخذ بورسیه‌های مختلف اقدام کرده و از مزایای این بورسیه‌ها بهره‌مند شوید.

تحصیل رایگان هنر در ایتالیا

تحصیل رایگان در ایتالیا، برای شهروندان ایران امکان‌پذیر نیست. اما لازم به ذکر است که تحصیل در ایتالیا با پرداخت هزینه، نسبت به بسیاری از کشورها و دانشگاه‌های دیگر ارزان‌تر و اقتصادی‌تر خواهد بود. شما می‌توانید با بهره گیری از انواع مختلف بورسیه‌های تحصیلی در دسترس در ایتالیا، تقریباً به طور کامل هزینه‌های تحصیل در این کشور را پوشش دهید.

سوالات متداول

آیا هزینه تحصیل در رشته هنر در ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی کشورهای مختلف متفاوت است؟

خیر، فرقی نمی‌کند که با چه ملیتی قصد تحصیل در ایتالیا را دارید، هزینه‌ها تنها بر اساس رشته، مقطع و نوع دانشگاه محاسبه می‌شوند.

آیا برای تحصیل در رشته هنر در ایتالیا، محدودیت سنی وجود دارد؟

برای تحصیل در این رشته در مدارس ایتالیا، محدودیت‌های سنی خاصی وضع شده است؛ ولی در صورتی که قصد تحصیل در این رشته را در دانشگاه دارید، محدودیت سنی مشخصی اعلام نشده است. تنها سن ممکن است بر روی شانس اخذ پذیرش شما تاثیر بگذارد.

چه سبک‌هایی از آثار هنری در ایتالیا وجود دارند؟

آثار هنری موجود در ایتالیا عمدتا در سبک‌های زیر جای می‌گیرند:

  • هنر اتروسکی
  • هنر رومی
  • هنر قرون وسطی
  • هنر رنسانس
  • هنر باروک و روکوکو
  • هنر نئوکلاسیک ایتالیایی

سخن آخر

در انتهای این مطلب می‌توان گفت، هزینه تحصیل رشته هنر در ایتالیا رقم ثابتی نبوده و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد؛ اما تحصیل در این رشته در ایتالیا، نسبت به سایر کشورها بسیار مقرون و به صرفه است. پرداخت هزینه‌های به نسبت کمتر در کنار تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان را می‌توان به عنوان گزینه بسیار مناسبی به حساب آورد.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*