رشته های بدون آزمون ورودی ایتالیا کدام اند؟

معرفی رشته های بدون آزمون ورودی ایتالیا

زمانی که به دنبال اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی و فراهم کردن مقدمات به منظور تحصیل در خارج از کشور می‌روید، بدون شک با این مسئله آشنا خواهید شد که برای تحصیل در برخی از رشته‌ها در دانشگاه‌های خارجی نیز باید در آزمون ورودی شرکت کرده و آن را با موفقیت پشت سر بگذارید. ایتالیا به عنوان یکی از کشورهای اروپایی که سالانه پذیرای تعداد بسیار بالایی دانشجوی بین‌المللی است، قوانین خاصی را برای پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف وضع کرده است. اگر قصد تحصیل در رشته خاصی را دارید، بهتر است با شرایط اخذ پذیرش در این رشته در ایتالیا آشنایی پیدا کنید. یکی از اصلی‌ترین شرایطی که دانشگاه‌ها معمولا برای اخذ دانشجو در نظر می‌گیرند، آزمون ورودی است.

اگر به دنبال پیدا کردن رشته‌های بدون آزمون ورودی در ایتالیا هستید، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

در چه رشته‌هایی می‌توان بدون آزمون ورودی در ایتالیا به تحصیل مشغول شد؟

تحصیل در بیشتر رشته‌های ارائه شده در دانشگاه‌های ایتالیا، بدون آزمون ورودی بوده و علاقه‌مندان و متقاضیان می‌توانند با ارسال درخواست‌ها و مدارک خود و در صورت مورد قبول واقع شدن آنها، به راحتی در دانشگاه‌های ایتالیا به تحصیل بپردازند.

در چه رشته‌هایی می‌توان بدون آزمون ورودی در ایتالیا به تحصیل مشغول شد؟

اگر بخواهیم برخی از رشته‌های بدون آزمون ورودی و رشته‌های خوب در ایتالیا را بیان کنیم، می‌توانیم به رشته‌های زیر اشاره کنیم:

علاوه بر این موارد، برخی رشته‌های دیگر نیز در ایتالیا به آزمون ورودی احتیاج ندارند. البته لازم به ذکر است که مقطع تحصیلی، یکی از اصلی‌ترین فاکتورها به هنگام بررسی رشته‌های بدون آزمون ورودی ایتالیا است.

رشته‌های با آزمون ورودی در ایتالیا

اگر بخواهیم به صورت کلی، دیدی در ارتباط با رشته‌های با آزمون و بی آزمون ورودی برای شما به وجود بیاوریم، بهتر است به صورت کلی‌تر به این مسئله نگاه کنیم. رشته‌های با آزمون ورودی در ایتالیا، معمولا شامل پزشکی و زیر شاخه‌های آن می‌شوند.

این رشته‌ها، به دلیل حساسیت بالایی که دارند، پذیرش دانشجو در تمامی مقاطع آنها با آزمون ورودی انجام می‌شود.

رشته‌های با آزمون ورودی در ایتالیا

آزمون ورودی برگزار شده برای رشته‌های پزشکی، با نام IMAT شناخته می‌شود. در این آزمون حداقل نمره برای قبولی مشخص نشده است زیرا در آن رقابت بالا بوده و میانگین نمره قبولی در هر دوره متفاوت است.

آیا امکان تحصیل در مقطع کارشناسی بدون آزمون ورودی در ایتالیا وجود دارد؟

بله. اگر بخواهیم به صورت کاملا واضح در مورد آزمون ورودی و شرایط قبولی در مقطع کارشناسی صحبت کنیم، بهتر است بگوییم که برخی از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو در این مقطع، شرط قبولی در آزمون ورودی را برای متقاضیان مطرح می‌کنند. این آزمون برای رشته‌های غیر پزشکی جدا از آزمون IMAT می‌باشد.

اگر به دنبال آن هستید تا از الزام یا عدم الزام به شرکت در آزمون ورودی برای تحصیل در رشته‌های مختلف در این مقطع مطلع باشید، بهتر است به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و شرایط کامل پذیرش در این دانشگاه را بر اساس اعلامیه‌های منتشر شده پیگیر باشید.

آزمون ورودی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری

همان‌طور که گفته شد، برخی از دانشگاه‌های ایتالیا برای پذیرش دانشجو و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا شرایط مختلفی دارند. یکی از این شرایط آزمون ورودی است. معمولا در این مقطع، برای رشته‌هایی غیر از پزشکی آزمون ورودی در نظر گرفته نشده است. در صورتی که دانشگاه‌ها قصد داشته باشند تا از سطح علمی متقاضیان اطمینان خاطر حاصل کنند، مصاحبه‌ای حضوری یا آنلاین به همین منظور برگزار می‌کنند.

سوالات متداول

آیا برای پذیرش در رشته‌های بدون آزمون نیاز به مدرک زبان است؟

بله. فرقی نمی‌کند که رشته تحصیلی شما با آزمون و یا بی آزمون است، در هر صورت برای اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا، بسته به زبانی که دوره مورد نظر به آن تدریس می‌شود باید مدرک زبان متناسب اخذ و ارائه دهید.

آیا قبل از ارسال درخواست پذیرش و برای شرکت در آزمونه‌ای ورودی دانشگاه‌ها، نیاز به مدرک زبان است؟

خیر. برای شرکت در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها، اطلاعات خاصی در ارتباط با الزامی بودن مدرک زبان مطرح نشده است.

هزینه شرکت در آزمون IMAT چقدر است؟

اگر قصد شرکت در آزمون IMAT را دارید، باید در نظر داشته باشید که هزینه شرکت در این آزمون، 130 یورو است.

سخن آخر

همان‌طور که گفته شد، نمی‌توان به صورت قطعی در ارتباط با رشته‌های بدون آزمون ورودی در ایتالیا صحبت کرد؛ چرا که هر یک از دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مختلف، انتظارات و شرایط خاص خود را دارند. اما تنها موردی که به طور قطع می‌توان در ارتباط با آن صحبت کرد، این است که برای اخذ پذیرش در رشته‌های پزشکی، متقاضیان ملزم به شرکت در آزمون و قبولی در آن هستند.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*