تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا؛ شرایط ورود و اخذ پذیرش دانشگاه‌ ها

تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا؛ شرایط ورود و اخذ پذیرش دانشگاه‌ ها

تحصیل در رشته پزشکی، یکی از رویاهای بسیاری از افراد است. اگر به دنبال تحصیلی در این رشته در دانشگاه‌های خارج از کشور هستید، بدون شک متوجه شده‌اید که تحصیل در این رشته، در برخی از کشورها با هزینه‌های سنگینی همراه خواهد بود. ایتالیا، همواره به عنوان کشوری شناخته شده است که نسبت به بیشتر کشورهای اروپایی، هزینه تحصیل و زندگی بسیار پایینی دارد؛ به همین سبب می‌توان گفت، تحصیل پزشکی در ایتالیا می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی که قصد تحصیل با هزینه‌های پایین را در این رشته دارند باشد. اما تا کنون نام تحصیل رایگان پزشکی به گوش شما خورده است؟ این نوع تحصیل، می‌تواند بسیار جالب و وسوسه‌انگیز باشد.

اگر به دنبال آشنایی بیشتر با تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا هستید، تنها کافی است تا انتهای این مطلب، با درنا مایگریشن همراه باشید.

تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

تحصیل رایگان در دانشگاه‌های پزشکی در ایتالیا یکی از مواردی است که باعث جلب توجه بسیاری از افراد به آن می‌شود. اگر به دنبال تحصیل پزشکی در ایتالیا هستید، بهتر است ابتدا با شرایط ورود و اخذ پذیرش دانشگاه‌های ایتالیا در این زمینه آشنا شوید.

تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا

تحصیل پزشکی در ایتالیا تقریباً مانند تحصیل در سایر رشته‌ها است؛ با این تفاوت که برای تحصیل در این رشته، شما باید در آزمون ورودی پزشکی این کشور نمره قبولی را اخذ کنید. اما نام آزمون ورودی برای تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه‌های ایتالیا چیست؟ نام این آزمون IMAT است.

آزمون IMAT چیست و چه شرایطی دارد؟

همان‌طور که گفته شد، آزمون IMAT آزمون ورودی رشته‌های پزشکی در ایتالیا است. این آزمون آزمونی 60 دقیقه‌ای است که در طی آن متقاضیان باید به سوالاتی در 4 بخش پاسخ دهند. مجموع این سوالات 100 عدد بوده و همان‌طور که گفته شد، در زمینه‌های مختلفی قرار دارند. این زمینه‌ها دانش و توانایی‌های شما را در مهارت استدلال منطقی و کتاب‌های تئوری و علمی مورد سنجش قرار می‌دهد.

برای تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا، گام بعدی پس از قبولی در آزمون ورودی چیست؟

پس از قبولی در آزمون ورودی، متقاضی باید تمامی مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا را آماده کرده و به همراه برگه قبولی در آزمونه IMAT، به دانشگاه‌های مورد نظر ارسال کند. در صورت علاقه‌مندی به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مدارک مورد نیاز برای تحصیل در ایتالیا، می‌توانید به مطلب مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در درنامایگریشن مراجعه کنید.

کدام دانشگاه‌های ایتالیا امکان تحصیل در رشته پزشکی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند؟

دانشگاه‌های مختلفی در این کشور امکان تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا را برای دانشجویان و علاقه‌مندان به این رشته‌های خوب در ایتالیا فراهم کرده‌اند.

کدام دانشگاه‌های ایتالیا امکان تحصیل در رشته پزشکی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده‌اند؟

از جمله برخی از آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا وجود دارد؟

همان‌طور که در مطالب قبلی نیز به آن اشاره شده است، دولت ایتالیا امکان تحصیل رایگان در برخی رشته‌ها را به زبان ایتالیایی، برای افرادی که شهروند ایتالیا و یا سایر کشورهای حوزه شینگن هستند فراهم کرده است. رشته پزشکی نیز از این قائله مستثنی نیست. به همین سبب، امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین‌المللی در ایتالیا، وجود ندارد.

چگونه می‌توان به صورت رایگان در ایتالیا به تحصیل پزشکی پرداخت؟

با توجه به موارد بیان شده، تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا تنها زمانی امکان‌پذیر است که دانشجویان، از بورسیه‌های تحصیلی مختلفی که به هنگام تحصیل در ایتالیا قابل اخذ هستند، استفاده کنند. همان‌طور که در مطلب بورسیه پزشکی ایتالیا به آن اشاره شد، بورسیه‌های تحصیلی مختلفی از جمله بورسیه‌های دولتی، دانشگاهی و بین‌المللی در ایتالیا برای افراد مختلف در دسترس هستند.

چگونه می‌توان به صورت رایگان در ایتالیا به تحصیل پزشکی پرداخت؟

دانشجویان مختلف می‌توانند با بهره‌مندی از این بورسیه‌ها، نه تنها هزینه‌های تحصیل خود را پوشش دهند بلکه هزینه‌های زندگی‌شان را نیز تا حدود بسیاری تامین کنند.

آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا به زبان انگلیسی وجود دارد؟

بله. همان‌طور که گفته شد، متقاضیان می‌توانند با اخذ بورسیه‌های مختلف تقریباً به صورت رایگان در ایتالیا به تحصیل پزشکی بپردازند. تحصیل در پزشکی و رشته‌های مرتبط با آن در ایتالیا، به زبان‌های انگلیسی و ایتالیایی امکان‌پذیر است. به دلیل بالا بودن متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی، شانس قبولی در این دوره‌ها پایین‌تر و رقابت بسیار بالاتر است؛ اما در صورتی که برای تحصیل در این رشته‌ها به زبان ایتالیایی روی بیاورید، شانس قبولی و موفقیت بیشتری خواهید داشت.

سوالات متداول

آیا امکان شرکت در آزمون IMAT توی ایران وجود دارد؟

خیر. شرکت در این آزمون در ایران امکان‌پذیر نبوده و برای شرکت در آن، باید به مراکزی که در کشورهای همسایه مانند امارات وجود دارند مراجعه کنید.

آزمون IMAT به چه زبان‌هایی برگزار می‌شود؟

این آزمون به زبان‌های مختلفی قابل برگزاری است. از جمله این زبان‌ها می‌توان به ایتالیایی و انگلیسی اشاره کرد.

برای تحصیل پزشکی در ایتالیا چه مدرک زبانی باید ارائه کنیم؟

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل پزشکی در ایتالیا، به زبان تدریسی در دانشگاهی که قصد تحصیل در آن را دارید بستگی دارد. در صورت تدریس به زبان ایتالیایی، مدرک B2 و در صورت تدریس به زبان انگلیسی آیلتس 6 مورد نیاز خواهد بود.

آیا می‌توان بدون داشتن مدرک زبان به تحصیل پزشکی در ایتالیا مشغول شد؟

هم بله و هم خیر. اگر زبان مادری متقاضی انگلیسی بوده یا دارای تحصیلات انگلیسی باشد و توانایی اثبات تحصیلات خود را داشته باشد امکان تحصیل بدون مدرک زبان برای او وجود خواهد داشت. در غیر این صورت باید یکی از و مدرک بیان شده در فوق را ارائه دهد.

آیا سطح ثابتی از نمره برای قبولی در آزمون وجود دارد؟

خیر. نمره قبولی در هر سال به سطح رقابت بین شرکت کنندگان بستگی دارد. معمولاً سطح رقابت بر سر قبولی در دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل به زبان انگلیسی را دارند بسیار بیشتر است. از طرفی تعداد کمتری از دانشگاه‌ها در ایتالیا، امکان تحصیل در این رشته‌ها را به زبان انگلیسی دارند. پس اگر به دنبال شانس قبولی بیشتری هستید، بهتر است تحصیل به زبان ایتالیایی را انتخاب کنید.

سخن آخر

اگر مطالب مرتبط با تحصیل و تحصیل رایگان در ایتالیا را که در سایت درنامایگریشن قرار گرفته‌اند دنبال کرده باشید، بدون شک مستحضر هستید که تحصیل رایگان در ایتالیا تنها از طریق اخذ بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی مختلف امکان‌پذیر خواهد بود. البته تحصیل در این کشور، نسبت به بسیاری از دیگر کشورها به دلیل داشتن هزینه‌های پایین تقریباً رایگان به حساب می‌آید.

در صورت علاقه‌مندی به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل در ایتالیا و تحصیل رایگان پزشکی در ایتالیا، با مشاوران درنامایگریشن همراه شوید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*