آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد؟

آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد؟

تحصیل در ایتالیا یکی از پر طرف‌دارترین روش‌هایی است که ایرانیان و ساکنین سایر کشورهای دیگر جهان به آن علاقه نشان می‌دهند. ایتالیا هر ساله پذیرای 32000 دانشجوی خارجی است. دلیل این حجم بالا از تقاضا و علاقه نسبت به تحصیل در ایتالیا را می‌توان اعتبار بالای دانشگاه‌های این کشور به حساب آورد. در رده بندی‌های جهانی، همواره دانشگاه‌های این کشور جزو برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفته‌اند. زمانی که نامی از تحصیل در دانشگاه‌های خارجی به میان می‌آید، یکی از مواردی که برای بسیاری از افراد جذاب به نظر می‌رسد تحصیل رایگان است.

در صورتی که علاقه دارید از شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا و تحصیل در این کشور با خبر شوید، تنها کافی است تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

تحصیل در ایتالیا

تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا جزو مواردی است که برای شهروندان تمامی کشورهای جهان امکان‌پذیر است و علاقه‌مندان به این کار، می‌توانند برای مهاجرت تحصیلی به ایتالیا در رشته‌ها و مقاطع مختلف در دانشگاه‌های این کشور مشغول شوند.

با تحصیل در دانشگاه‌های این کشور و اندکی تلاش، شما قادر خواهید بود تا به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر جهان پرداخته و یا به راحتی به بازار کار جهانی وارد شوید.

تحصیل در ایتالیا

با بیان این موارد تا به اینجای مطلب، ممکن است سوالات مختلفی نظیر تحصیل در مقاطع مختلف به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟ تحصیل در ایتالیا چقدر هزینه دارد؟ آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا در مقاطع مختلف وجود دارد؟ هزینه‌های تحصیل در ایتالیا نسبت به سایر کشورها چطور است؟ چه بورسیه‌هایی برای تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا در دسترس هستند؟ در ادامه مطلب سعی بر آن بوده است تا به تمامی این پرسش‌ها پاسخ دهیم.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی ایتالیا به چه زبان‌هایی امکان‌پذیر است؟

تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی ایتالیا به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی امکان‌پذیر است. تدریس در بیشتر مراکز دولتی ایتالیا به زبان ایتالیایی صورت می‌گیرد ولی تحصیل به هر دو زبان، در تمامی مجموعه‌های تحصیلی ایتالیا امکان‌پذیر است.

تحصیل رایگان در ایتالیا، یکی از مواردی است که توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. حال سوال اصلی این است که واقعا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد؟ بله. شهروندان و افرادی که تابعیت ایتالیا یا سایر کشورهای حوزه شینگن را دارند، می‌توانند با تحصیل در مراکز دولتی ایتالیا آن هم به زبان رسمی این کشور، به تحصیل رایگان در ایتالیا بپردازند.

تحصیل در ایتالیا، چه هزینه‌هایی را برای افراد به همراه خواهد داشت؟

اگر بخواهیم هزینه‌های تحصیل در ایتالیا را مورد بررسی قرار بدهیم، می‌توانیم بگوییم این هزینه‌ها، شامل هزینه‌هایی خواهد بود که دانشگاه‌ها برای تحصیل در دوره‌های مختلف از دانشجویان اخذ می‌کنند. علاوه بر هزینه شهریه دانشگاه‌ها، هزینه‌های زندگی نیز به هزینه‌های تحصیل در این کشور اضافه می‌شوند.

تحصیل در ایتالیا، چه هزینه‌هایی را برای افراد به همراه خواهد داشت؟

تحصیل در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا به صورت سالانه 900 تا 4000 برای متقاضیان هزینه خواهد داشت؛ این در حالی است که تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی این کشور 6000 تا 20000 یورو هزینه خواهد داشت.

آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا در مقاطع مختلف وجود دارد؟

بله. امکان تحصیل رایگان در ایتالیا در مقاطع مختلف وجود دارد اما همان‌طور ک گفته شد، این امکان تنها برای شهروندان کشورهای عضو پیمان شینگن و ایتالیا وجود دارد. پس اگر قصد تحصیل رایگان در ایتالیا را دارید، بهتر است بدانید امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود نداشته و برای رسیدن به این هدف، باید از طریق اخذ بورسیه‌های در دسترس، هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را تحت پوشش قرار بدهید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

چه بورسیه‌های تحصیلی را می‌توان در ایتالیا اخذ کرد؟

بورسیه‌های تحصیلی ایتالیا شامل چندین و چند مورد می‌شوند و هرکدام از این بورسیه‌ها توسط موسسات مختلفی ارائه می‌شوند. شما می‌توانید از طریق اخذ این بورسیه‌ها، هزینه‌های تحصیل و تا حدی زندگی در ایتالیا را تحت پوشش قرار دهید.

از جمله انواع مختلفی این بورسیه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  Italian Government Scholarships for Foreign Students
 •  EDISU Piemonte Scholarships
 •  Bologna University Study Grants for International Students
 •  University of Pavia International Scholarships for Developing Country Students
 •  Bocconi Merit and International Awards
 •  Politecnico de Milano Merit-Based Scholarships for International Students
 •  Politecnico di Torino International Scholarships
 •  Università Cattolica International Scholarships
 •  University of Padova Scholarships for All Degree Courses
 • Scuola Normale Superiore PhD Scholarships
 • Roma Lodge Merit Scholarship
 • Vincent and Catherine Sansalone Scholarship

موارد بیان شده، تنها گوشه‌ای از بورسیه‌های در دسترس در ایتالیا هستند و هر یک از این بورسیه‌ها، شرایط خاص خود را دارند. یکی از بورسیه‌هایی که در ایتالیا به راحتی قابل اخذ است، بورسیه استانی است.

هزینه‌های تحصیل در ایتالیا نسبت به سایر کشورها چگونه است؟

همان‌طور که گفته شد، تحصیل در ایتالیا هزینه‌هایی را برای متقاضیان غیر اروپایی به همراه خواهد داشت؛ اما می‌توان با اخذ بورسیه‌های مختلف نه تنها هزینه‌های تحصیل بلکه هزینه‌های زندگی در این کشور را نیز پوشش دهید. جدا از بحث اخذ بورسیه، هزینه زندگی و تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا، به نسبت کشورهایی نظیر انگلستان، کانادا و فرانسه پایین‌تر بوده و مقرون و به‌صرفه‌تر است.

هزینه‌های تحصیل در ایتالیا نسبت به سایر کشورها چگونه است؟

سخن آخر

برای این که تحصیل رایگان در ایتالیا را مورد بررسی قرار دهیم، سعی کردیم در این مطلب روندی را به وجود بیاوریم که نه تنها با تحصیل رایگان در ایتالیا آشنا شوید، بلکه با زوایا و جنبه‌های مختلف تحصیل در این کشور و بورسیه‌های مختلف آن نیز آشنایی پیدا کنید. شما این امکان را خواهید داشت که برای آشنایی بیشتر با تحصیل در ایتالیا و مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل، به مطلبی که با همین نام در درنا مایگریشن تالیف شده است مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*