تحصیل رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا

تحصیل رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا و معرفی بهترین دانشگاه ها

همان‌طور که مستحضر هستید، ایتالیا به دلیل داشتن دانشگاه‌های بسیار متنوع امکان تحصیل در رشته‌ها و مقاطع مختلفی را برای متقاضیان و علاقه‌مندان به تحصیل در این کشور فراهم کرده است. این کشور، سالانه پذیرای تعداد بسیار زیادی دانشجو از سر تا سر جهان است. دلیل محبوبیت تحصیل در ایتالیا را می‌توان وجود امکانات مختلف رفاهی و تحصیلی، در کنار امکان اخذ بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های مختلف و متنوع تحصیلی دانست. یکی از رشته‌های محبوب برای تحصیل در ایتالیا را می‌توان بیوتکنولوژی به حساب آورد.

اگر قصد تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا را دارید، بهتر است با برنامه‌های تحصیلی این رشته‌های خوب در ایتالیا، دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل بیوتکنولوژی در آنها وجود دارد، مزایای تحصیل در این رشته، بازار کار رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا و جهان و مواردی از این قبیل آشنا شوید تا از این طریق، در تصمیمی که برای تحصیل در ایتالیا اخذ کرده‌اید، مصمم‌تر شوید.

برای آشنایی با تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا، تا انتهای این مطلب با درنا مایگریشن همراه باشید.

چرا در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا تحصیل کنیم؟

با تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا، دست شما در انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر بسیار باز خواهد بود. علاوه بر این، هزینه‌های تحصیل و زندگی در ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی هم رده خود بسیار پایین‌تر است.

اگر به دنبال تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا و مهاجرت تحصیلی به ایتالیا هستید، بهتر است بدانید که با تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا، سابقه تحصیلی شما بسیار متحول خواهد شد و از نظر امکانات تحصیلی، به هیچ وجه در مضیقه قرار نخواهید گرفت.

چرا در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا تحصیل کنیم؟

همان‌طور که گفته شد، دانشگاه‌های مختلفی در ایتالیا امکان تحصیل در رشته بیوتکنولوژی را برای علاقه‌مندان در گرایشات مختلف فراهم کرده است. در ادامه به بررسی دانشگاه‌ها و رشته‌هایی که در ایتالیا می‌توانید به تحصیل در آنها مشغول شوید، خواهیم پرداخت.

در کدام دانشگاه‌های ایتالیا می‌توان به تحصیلی بیوتکنولوژی و رشته‌های مرتبط با آن مشغول شد؟

از جمله دانشگاه‌هایی که امکان تحصیل در رشته بیوتکنولوژی و گرایشات مختلف آن را برای دانشجویان و علاقه‌مندان به این رشته در ایتالیا فراهم کرده‌اند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در ادامه مطلب، برای آشنایی با برنامه‌های تحصیلی‌ای که در هر یک از این دانشگاه‌ها می‌توانید در آنها تحصیل کنید، با ما همراه باشید.

دانشگاه سیه نا

اگر به تحصیل در رشته فناوری‌های زیست پزشکی، بیوتکنولوژی دارویی، بیوتکنولوژی دارویی صنعتی پایدار و بیوتکنولوژی‌های تولید مثل انسان علاقه دارید، دانشگاه سیه نا می‌تواند گزینه مناسبی برای شما به حساب بیاید.

آیا تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا برای شما در اولویت قرار دارد؟ امکان اخذ بورسیه چطور؟ اگر این موارد به همراه رتبه علمی بالای دانشگاه و قرارگیری آن در دسته دانشگاه‌های برتر جهان برای شما اهمیت بالایی دارد، دانشگاه سیه نا گزینه مناسبی برای شما است.

بال انتخاب هر یک از این رشته‌ها، شما به مدت 2 سال در رشته مورد علاقه خود در یکی از بهترین دانشگاه‌های ایتالیا به زبان انگلیسی تحصیل خواهید کرد.

دانشگاه پادوا ایتالیا

اگر قصد دارید برای تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا، دانشگاه پادوا را انتخاب کنید بهتر است با رشته‌های قابل تحصیل در این دانشگاه آشنا شوید. دانشگاه پادوا امکان تحصیل در رشته‌هایی نظیر بیوتکنولوژی‌های دارویی، بیوتکنولوژی پزشکی و بیوتکنولوژی برای علوم غذایی را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است.

دانشگاه پادوا ایتالیا

زبان تدریس این رشته‌ها در دانشگاه پادوا انگلیسی بوده و معمولاً فارغ‌التحصیل شدن در آنها 2 سال به طول خواهد انجامید. آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی یکی از اولویت‌های شما به هنگام تحصیل است؟ در این صورت می‌توانید با تحصیل در رشته‌های بیان شده، از شانس رسیدن به بورسیه‌های تحصیلی بهره‌مند باشید.

دانشگاه بلونیا

این دانشگاه، فرصت تحصیل در رشته‌های بیوتکنولوژی پزشکی و بیوتکنولوژی دارویی را برای علاقه‌مندان به تحصیل در ایتالیا فراهم کرده است. زبان تحصیل در این دوره‌ها، انگلیسی بوده و با اخذ پذیرش در دانشگاه بلونیا این شانس را خواهید داشت که در اخذ بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های تحصیلی موفق باشید.

دانشگاه ترینتو

اگر تحصیل در دانشگاه ترینتو برای شما جذاب است، بهتر است بدانید که این دانشگاه موقعیت تحصیل در رشته بیوتکنولوژی گرایش مولکولی و کارشناسی ارشد زیست شناسی کمی و محاسباتی را برای علاقه‌مندان فراهم کرده است. برای اخذ پذیرش و تحصیل در این رشته، باید مدرک زبان انگلیسی را به دانشگاه مورد بحث ارائه دهید زیرا زبان تدریس بیوتکنولوژی مولکولی در آن انگلیسی است.

دانشگاه ترینتو ایتالیا

دانشگاه تاروگاتو

دانشگاه تاروگاتو، یکی از دانشگاه‌هایی است که در شهر رم واقع شده است. اگر قصد تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا را دارید، می‌توانید به این دانشگاه به عنوان یکی از گزینه‌های خود نیم‌نگاهی داشته باشید.

شاید با شنیدن نام شهر رم، هزینه‌های بالای تحصیل و زنگی در این شهر نسبت به سایر شهرها به از ذهن شما گذر کند. در ارتباط با این دغدغه، بهتر است بگوییم که این هزینه‌ها را می‌توانید با اخذ بورسیه‌های تحصیلی و اشتغال به هنگام تحصیل تقریباً به طور کامل پوشش دهید. درست است که هزینه‌ها در این شهر نسبت به سایر شهرهای ایتالیا بیشتر هستند، اما بالطبع موقعیت دریافت دستمزدهای بالاتری را نیز خواهید داشت.

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان، یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های ایتالیا است که تحصیل در آن را می‌توان یکی از خواسته‌های بسیاری از دانشجویان به حساب آورد. اگر به تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا علاقه‌مند هستید، بهتر است بدانید که دانشگاه میلان، با ارائه دادن دوره‌های مختلف موقعیت تحصیل در این رشته و گرایشات آن را برای متقاضیان فراهم کرده است. این دوره‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  •  بیوتکنولوژی و زیست پزشکی
  •  ایمنی زنوبیوتیک و بیوتکنولوژی
  • بیوتکنولوژی پزشکی و پزشکی مولکولی
  •  بیوتکنولوژی برای زیست اقتصادی
  •  بیوتکنولوژی مولکولی و بیوانفورماتیک
  •  بیوتکنولوژی دارویی

سوالات متداول

آیا برای تحصیل در دوره‌های بیان شده نیاز به پرداخت شهریه است؟

بله. هر یک از این دانشگاه‌ها، شهریه‌ای را از دانشجویان خود دریافت می‌کنند؛ اما لازم به ذکر است که این هزینه، نسبت به شهریه‌های دانشگاه‌های سایر کشورها بسیار کمتر است.

آیا برای تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی است؟

بله. به دلیل این که زبان تدریس این دوره‌ها عموما انگلیسی است، متقاضیان موظف به ارائه مدرک زبان انگلیسی هستند.

آیا تحصیل در رشته بیوتکنولوژی در ایتالیا نیاز به مدرک زبان ایتالیایی دارد؟

خیر. ارائه این مدرک تنها زمانی مورد نیاز است که زبان تدریس دوره مد نظر شما ایتالیایی باشد؛ اما تسلط به زبان ایتالیایی می‌تواند به زندگی و برقراری ارتباط راحت‌تر شما کمک شایانی کند.

چه مدارکی برای اخذ پذیرش در دوره‌ها و دانشگاه‌های معرفی شده نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این دوره‌ها، تقریبا مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های ایتالیا هستند و تفاوت چندانی با آنها ندارد.

سخن آخر

دانشگاه‌ها و رشته‌ها و گرایشات بیان شده در فوق، از جمله برخی از معتبرترین دانشگاه‌های ایتالیا هستند که موقعیت تحصیل در بیوتکنولوژی را برای علاقه‌مندان به این رشته در ایتالیا فراهم کرده‌اند. همان‌طور که به هنگام معرفی برخی از این دانشگاه‌ها و دوره‌ها بیان شد، تحصیل در دوره‌های این دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی بوده و علاوه بر این، موقعیت اخذ بورسیه‌های تحصیلی به هنگام تحصیل برای شما فراهم خواهد بود.

برای آشنایی بیشتر با دانشگاه‌های ایتالیا می‌توانید به مطلب دانشگاه‌های ایتالیا که در سایت درنامایگریشن موجود است، مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*