رتبه بندی دانشگاه‌های اسپانیا در سطح جهانی

رتبه بندی دانشگاه‌های اسپانیا در سطح جهانی

همان‌طور که می‌دانید، امروزه عده زیادی از هم‌وطنان ما به فکر آن هستند تا به کشورهای برتر جهان مهاجرت کنند. هدف اصلی این دسته ساختن آینده مد نظر خود با استفاده از امکانات و بستر مناسب موجود در آنها است. اسپانیا یکی از پرطرف‌دارترین مقاصد میان ایرانیان به حساب می‌رود. این کشور دارای دانشگاه‌ها و مدارس مجهز به پیشرفته‌ترین و به‌روزترین امکانات و سیستم آموزشی می‌باشد.

کسانی که می‌خواهند مسیر ورودشان به بازار کار جهانی را هموار نمایند، می‌توانند سراغ تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا بروند. اگر بتوانید با کسب نمراتی قابل قبول و انجام تحقیقاتی مختلف رزومه پرباری را برای خود فراهم کنید، شانس بالایی برای اشتغال در موقعیتی مناسب خواهید داشت. انتخاب گزینه‌ای متناسب با وضعیت و اهداف، در موفقیت افراد تاثیری مستقیم دارد. در این مقاله از سازمان مهاجرتی درنامایگریشن، قصد داریم تا شما عزیزان را با بهترین دانشگاه‌های اسپانیا آشنا نماییم؛ پس اگر به موضوع بیان شده علاقه‌مند هستید، تا انتها با ما همراه باشید.

تحصیل در اسپانیا

قبل از آن که سراغ بررسی بهترین دانشگاه‌های اسپانیا برویم، شاید برایتان این پرسش به وجود بیاید که شرایط تحصیل در کشور مورد بحث چگونه است و پس از ورود به آن با چه وضعیتی مواجه خواهید شد؟ در همین ابتدا باید بگوییم که موسسات آموزشی موجود، به دلیل امکانات قابل قبول و متنوع، اساتید و کادری مجرب، فعالیت‌های پژوهشی موثر در رشد و پیشرفت علم و مقالات متعدد چاپ شده در زمینه‌های مختلف دارای رتبه‌های مناسبی در رنکینگ‌های جهانی هستند.

کسانی که می‌خواهند مسیر پیش روی خود را برای داشتن زندگی‌ای آرام و راحت بیش از پیش هموار کنند، باید توجه داشته باشند که پذیرش گرفتن از موارد بیان شده یکی از ایده آل‌ترین روش‌های در دسترسشان است. هزینه‌های زندگی و تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا، نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر جهان پایین‌تر بوده و می‌توانید برای پوشش دادنشان از بورسیه‌های موجود بهره ببرید. آیا نگران تسلط نداشتن به اسپانیایی هستید؟

در این صورت باید بدانید که بیشتر مردم شهرهای بزرگ به انگلیسی آشنا هستند و از طرفی هم دوره‌هایی به این زبان را در مراکز علمی آن خواهید یافت؛ پس جای هیچ‌گونه نگرانی‌ای نیست.

رتبه بندی دانشگاه‌های اسپانیا بر چه اساسی صورت می‌گیرد؟

اسپانیا، به طور کلی دارای 76 دانشگاه است. این دانشگاه‌ها در دو دسته بندی کلی دولتی و خصوصی تقسیم بندی می‌شوند. رتبه بندی دانشگاه‌ها، هر ساله از طریق موسسات معتبر بر اساس فاکتورهای مختلفی صورت می‌پذیرد. از جمله برخی از موسساتی که به رتبه بندی دانشگاه‌های جهان می‌پردازند، می‌توان به دانشگاه جهانی Times Higher Education و موسسه جهانی QS اشاره کرد.

رتبه بندی دانشگاه‌های اسپانیا بر چه اساسی صورت می‌گیرد؟

برخی از فاکتورهایی که به هنگام رتبه بندی این مراکز تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل شهرت و اعتبار علمی، شهرت و اعتبار کاری، نسبت دانشجو به استاد، میزان ارجاعات به ازای هر استاد، نسبت اساتید بین‌المللی و نسبت دانشجویان بین‌المللی اشاره کرد. هر یک از این فاکتورها، دارای میزان تاثیرگذاری متفاوتی هستند.

برای اینکه میزان اعتبار دانشگاه در بین جوامع علمی مورد مشخص شود، از فاکتور شهرت و اعتبار علمی استفاده می‌شود. اگر به دنبال آن هستید که از میزان اعتبار دانشگاه مورد نظر در بین کارفرمایان مطلع شده و از این طریق، از میزان شانس خود در ورود به بازار کار آگاه شوید فاکتور دوم بیان شده به کمک شما خواهد آمد.

نسبت دانشجویان بین‌المللی و نسبت استاد به دانشجو، باعث می‌شود که از میزان خدمات قابل ارائه علمی و علاقه‌مندی دانشجویان خارجی به دانشگاه مورد نظر آگاه شوید. این معیارها، مربوط به یکی از مراکز اعتبار سنجی و رتبه بندی دانشگاه‌ها است.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

شرایط تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا

برای آن که بتوانید در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا تحصیل کنید، ابتدا باید از میان آنها دست به انتخاب متناسب‌ترین گزینه با وضعیتتان بزنید. هر یک از موسسات مورد بحث دارای شرایطی خاص برای پذیرش دانشجو در برنامه‌های خود هستند؛ پس بهتر است پس از آشنایی کلی با مراکز آموزشی، به صفحه دوره مد نظر خود در سایت اصلی‌اش مراجعه و پیش نیازهایش را به دقت مطالعه کنید.

داشتن تسلط به زبانی که برای تدریس استفاده می‌شود و رزومه قابل قبول علمی و کاری، بعضی از اصلی‌ترین پیش نیازهای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا هستند. تقریباً می‌توان گفت در صورتی که سراغ دانشگاه‌های دولتی کشور مورد بحث بروید، باید برای حضور در کلاس درس به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید؛ زیرا از آن برای تدریس (تقریباً در تمامی برنامه‌های کارشناسی) استفاده می‌شود. معمولاً برای پذیرش گرفتن از موسسات بیان شده نیازی به شرکت در آزمون‌های ورودی دشوار و مصاحبه‌های سخت‌گیرانه نیست؛ اما همه چیز به سیاست‌های مرکز مد نظر بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا

اگر پس از مطالعه بخش شرایط همچنان علاقه دارید که از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا پذیرش بگیرید باید اسنادی از پیش تعیین شده را جمع آوری، به زبان انگلیسی یا اسپانیایی ترجمه و در صورت نیاز تاییدیه‌های رسمی را هم برای آنها بگیرید. سپس زمانش می‌رسد تا آنها را به همراه فرم یا فرم‌هایی که برای تکمیل در اختیارتان قرار می‌گیرند در ددلاین مشخص به مرکز مد نظر ارسال نمایید. در این بخش قصد داریم تا شما عزیزان را با اصلی‌ترین داکیومنت‌های مطرح در این روند آشنا نماییم.

هیئت‌های بررسی کننده درخواست‌ها، همواره برآنند تا از وضعیت علمی متقاضیان مطلع شوند؛ به همین سبب هم از آنها می‌خواهند اسناد تحصیلی مانند آخرین مدرک، ریز نمرات و رزومه‌ای را آماده نمایند. در کنار موارد بیان شده داشتن انگیزه نامه، توصیه نامه و گذرنامه معتبر هم از جمله سایر آیتم‌های ضروری به حساب می‌روند. هر فرد در راستای اثبات تسلطش به زبان مورد استفاده هنگام تدریس، باید مدرک زبانی معتبر را هم به دست آورد که اسپانیایی یا انگلیسی بودن آن به برنامه مدنظر بستگی دارد.

تمامی مواردی که تا به اینجا بیان کردیم، معمولاً طی روند پذیرش گرفتن از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا از شما خواسته می‌شوند. بسته به نظر موسسه انتخابی‌تان، ممکن است آیتم‌های دیگری هم از فرد تقاضا شوند که در قالب چک لیستی تمامی آنها به متقاضی اطلاع رسانی می‌شوند.

برترین دانشگاه‌های اسپانیا

همان‌طور که در ابتدای این مقاله هم بیان کردیم، تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا اقدامی می‌باشد که از طریق آن می‌توانید مسیر خود را برای رسیدن به زندگی‌ای ایده آل هموار نمایید. آنهایی که تصمیم دارند در این روند پای بگذارند، باید در جست و جوی مقصدی متناسب با وضعیتشان باشند.

برترین دانشگاه‌های اسپانیا

Universitat Autònoma de Barcelona، Universitat de Barcelona، Complutense University of Madrid، Universidad Autónoma de Madrid، University of Navarra، Universitat Pompeu Fabra (Barcelona)، Universidad Carlos III de Madrid (UC3M)، Universidad Politécnica de Madrid (UPM)، Universitat Politècnica de Catalunya · BarcelonaTech (UPC)، University of Granada بر اساس رتبه بندی موسسه QS در سال 2024 جایگاه‌های اول تا یازدهم را در کشور مورد بحث دارند.

هر یک از مواردی که به آنها اشاره شد، دارای وضعیت خاص خود بوده و برای پذیرش گرفتن از آنها باید پیش نیازهایی را فراهم نمایید. در ادامه این مقاله بخش‌هایی را به هر یک از آنها اختصاص داده‌ایم تا داده‌هایی کاربردی را از طریقشان در اختیارتان قرار دهیم؛ پس مطالعه‌شان را از دست ندهید.

دانشگاه مستقل بارسلونا

دانشگاه مستقل بارسلونا اولین موردی است که از میان بهترین دانشگاه‌های اسپانیا به معرفی آن خواهیم پرداخت، چیزی نیست جز Universitat Autònoma de Barcelona. بر اساس آخرین اطلاعات موجود، این مجموعه در صدر لیست بیان شده و رتبه 149 جهان قرار دارد. زمینه‌های کلی‌ای که می‌توانید به سپری کردن دوره‌هایی در آنها بپردازید شامل حقوق، اقتصاد، مهندسی، دامپزشکی، مطالعات و ارتباطات، آموزش، علوم سیاسی و جامعه شناسی، پزشکی، هنر و علوم انسانی و علوم می‌شوند.

هر یک از موارد بیان شده دارای دانشکده‌ای اختصاصی هستند؛ اما تمامی بخش‌های آموزشی دانشگاه مستقل بارسلونا نیستند. UAB در فاصله 20 کیلومتری مرکز شهر قرار دارد؛ ولی دسترسی به آن بسیار آسان بوده و نیازی به نگرانی در این زمینه نیست.

شاید برایتان جالب باشد که استارت فعالیت آن در سال 1968 خورد. در آن زمان Universitat Autònoma de Barcelona کارش را با 4 دانشکده فلسفه و هنر، اقتصاد، علوم و پزشکی آغاز کرد. این مجموعه امروزه از طریق 13 دانشکده‌اش که کمی قبل‌تر به مهم‌ترین آنها اشاره داشتیم، دوره‌های متنوع را در تمامی مقاطع ارائه می‌کند.

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا Universitat de Barcelona با قرار گرفتن در جایگاه 164 ام رنکینگ QS سال 2024 به رتبه دوم در لیست بهترین دانشگاه‌های اسپانیا دست یافته است. آیا به دنبال سپری کردن دوره آموزشی مد نظر خود در یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اروپا هستید؟ در این صورت نگاه ویژه‌ای به این موسسه داشته باشید؛ زیرا تاریخ تاسیس و شروع کارش به سال 1450 باز می‌گردد.

اگر بخواهیم به طور کلی شما عزیزان را با امکانات آموزشی آن آشنا نماییم باید بگوییم که از 16 دانشکده و 10 مرکز وابسته در کنار 1 دانشکده اختصاصی دکتری تشکیل شده است. در ادامه این بخش، اسامی دانشکده‌های این عضو از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا را قرار داده‌ایم. با نگاهی به آن می‌توانید از زمینه‌های کلی برنامه‌های موجود اطلاع پیدا کنید.

 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده هنرهای زیبا
 • دانشکده فیزیک
 • دانشکده زیست شناسی
 • دانشکده جغرافیا و تاریخ
 • دانشکده علوم زمین
 • دانشکده اطلاعات و رسانه‌های سمعی و بصری
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده ریاضیات و علوم کامپیوتر
 • دانشکده اقتصاد و بازرگانی
 • دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی
 • دانشکده تعلیم و تربیت
 • دانشکده روان‌شناسی
 • دانشکده داروسازی و علوم غذایی
 • دانشکده شیمی
 • دانشکده ارتباطات

دانشگاه Complutense مادرید

این مرکز که از سال 1822 به طور رسمی کارش را آغاز کرد، دارای 86000 دانشجو است؛ بر همین اساس می‌توان گفت، دانشگاه کمپلوتنسه مادرید یکی از بزرگ‌ترین و بهترین دانشگاه‌های اسپانیا به شمار می‌رود. مجموعه بیان شده از طریق 26 دانشکده در 5 شاخه مختلف برنامه‌های آموزشی خود را ارائه می‌دهد. طبق رتبه بندی منتشر شده توسط موسسه QS در سال 2023، این موسسه توانسته جایگاه 171ام جهان را به دست آورد.

این نشان می‌دهد Complutense University of Madrid یکی از بهترین گزینه‌های افرادی می‌باشد که قصد دارند مسیر ورودشان به بازار کار بین‌المللی و برترین مراکز علمی جهان را هموار کنند. دانشگاه مورد بحث زیر نظر دولت اداره می‌شود؛ با این وجود اگر به توضیحاتی که کمی قبل‌تر بیان کردیم توجه کرده باشید، بدون شک می‌دانید که بیشتر دوره‌های لیسانس آن به زبان اسپانیایی خواهند بود.

دانشگاه گرانادا اسپانیا

دانشگاه مستقل مادرید

در سال 1968 با هدف گسترش فضای آموزشی موجود در  مرکز کشور مورد بحث، دانشگاهی تاسیس شده که با نام دانشگاه مستقل مادرید Autonomous University of Madrid شناخته می‌شود. اگر بخواهیم در مورد امکانات موجود در آن و فعالیت‌های انجام شده توسط اساتید و دانشجویانش به طور خلاصه صحبت کنیم، باید بگوییم که آنها به نحوی بودند که امروزه توانسته جایگاه 199ام رتبه بندی QS را از آن خود کند.

تنوع رشته‌هایی که در آن تدریس می‌شوند به قدری می‌باشد که تقریباً می‌توان گفت، هر فردی در مقطع مد نظرش می‌تواند دوره‌ای مناسب خود بیابد. نزدیک به 30000 دانشجو در این عضو از فهرست بهترین دانشگاه‌های اسپانیا به تحصیل مشغول هستند. دانشکده‌های علوم، اقتصاد و کسب و کار، حقوق، دکتری، آموزش، پزشکی، روان‌شناسی، پلی تکنیک عالی و فلسفه بخش‌های اصلی آموزشی Autonomous University of Madrid به حساب می‌روند.

دانشگاه ناوار اسپانیا

دانشگاه ناوار با قرار گرفتن در رتبه 280ام سال 2024 موسسه QS، به جایگاه 5 امین مرکز علمی برتر کشور دست یافته است. این مجموعه که در سال 1952 فعالیت خود را آغاز کرده، تا کنون تغییرات زیادی داشته که با آنها وسعتش به طرز چشمگیری افزایش پیدا کرد. آیا شما هم قصد دارید در آن به سپری کردن دوره آموزشی مد نظر خود بپردازید؟ در این صورت باید بدانید که 7 پردیس در شهرهای مختلف کشور دارد.

بسته به برنامه انتخابی، محلی که باید برای حضور در کلاس‌های خود به آن مراجعه کنید متفاوت خواهد بود. معماری، علوم پایه، داروسازی، پرستاری، آموزش و روان‌شناسی، حقوق، ارتباطات و علوم انسانی و اجتماعی تنها بخشی از گروه‌های اصلی رشته‌هایی هستند که می‌توانید برای سپری کردنشان به مرکز بیان شده مراجعه نمایید. بورسیه‌های مختلفی توسط این مرکز ارائه می‌شوند که با بهره گیری از آنها به راحتی هزینه‌های تحصیل و حتی زندگی‌تان را می‌توانید پوشش دهید.

دانشگاه کمپلوتنسه مادرید

دانشگاه پمپئو فابرا (بارسلونا)

یکی از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا که از سال 1990 کار خود را در ایالت کاتالونیا آغاز کرده، Universitat Pompeu Fabra نام دارد. مرکز بیان شده در شهر بارسلون قرار داشته و از طریق سه پردیس فعالیت خود را در زمینه‌هایی مانند علوم اجتماعی و انسانی، علوم بهداشت و زندگی و ارتباطات و فناوری اطلاعات به انجام می‌رساند.

اگر بخواهیم کمی بیشتر شما را با بخش‌های آموزشی آن آشنا نماییم باید بگوییم که دانشکده‌های ترجمه و علوم زبان، حقوق، علوم سیاسی و اجتماعی، بهداشت و علوم زندگی، علوم انسانی، ارتباطات و اقتصاد و تجارت برای مدیریت و سازماندهی بهتر پردیس‌های راه اندازی شده‌اند. امکانات متنوعی مانند خوابگاه، برنامه‌های حمایتی مالی، کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های به روز و پیشرفته در کنار اساتیدی شناخته شده با ورود به موسسه مورد بحث در اختیارتان قرار می‌گیرند.

موارد بیان شده در کنار تحقیقات به ثمر رسیده در زمینه‌های مختلف باعث شده‌اند تا طبق آخرین اطلاعات در دسترس Universitat Pompeu Fabra جایگاه 310ام رنکینگ QS را به دست آورد و در بین بهترین دانشگاه‌های اسپانیا قرار بگیرد.

دانشگاه کارلوس سوم مادرید

مادرید بزرگ‌ترین شهر کشور و پایتخت آن به حساب می‌رود که به دلیل جاذبه‌های مختلفش، مورد توحه افراد بسیاری قرار گرفته است. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می‌خواهید در آن زندگی کنید و دوره علمی مد نظرتان را هم در یکی از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا سپری کنید، باید توجه ویژه‌ای به UC3M داشته باشید. این مجموعه از سال 1989 فعالیت خود را آغاز کرد و در حال حاضر بیش از 23000 نفر در آن مشغول به تحصیل هستند.

قرار گرفتن دانشگاه کارلوس سوم مادرید در جایگاه 319ام جهان نشان دهنده آن است که با تلاش و کوشش و فارغ‌التحصیلی از آن می‌توانید زمینه ورودتان به بازار کار را برای خود فراهم کنید یا مسیر علمی پیش رویتان را دگرگون کنید. هزینه‌های پایین‌تر نسبت به بسیاری از موسسات علمی برتر جهان، استفاده از امکاناتی مانند خوابگاه و برنامه‌های حمایتی مالی و مجاز بودن به اشتغال را می‌توان به عنوان بعضی از مزایای پذیرش گرفتن از این عضو بهترین دانشگاه‌های اسپانیا معرفی کرد.

دانشگاه پلی تکنیک مادرید (UPM)

دانشگاه پلی تکنیک مادرید یکی از بهترین مقاصدی می‌باشد که علاقه‌مندان تحصیل در اسپانیا و رشته‌هایی مانند معماری، مهندسی دریایی، مخابرات، تربیت بدنی، مهندسی، جنگلداری و مراتع، کشاورزی، صنایع، معدن، کامپیوتر و نقشه برداری می‌توانند سراغ آن بروند. هر یک از مواردی که به آنها اشاره شد دارای بخشی جداگانه و اختصاصی برای خود هستند و می‌توانید از امکانات موجود در آنها برای رشد و پیشرفت خود نهایت استفاده را کنید.

کسانی که قصد دارند به رشد و پیشرفت علم در زمینه تخصصی خود کمک کنند، می‌توانند از همراهی اساتیدی مجرب برای فعالیت‌های پژوهشی و امکانات موجود به منظور شکوفا کردن استعدادهای خود استفاده نمایند. آیا رتبه علمی مرکزی که می‌خواهید در آن به تحصیل بپردازید برایتان اهمیت زیادی دارد؟ در این صورت باید بدانید که UPM به عنوان 349امین موسسه آموزشی برتر جهان در سال 2024 شناخته شده است.

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

اگر به سپری کردن دوره‌های فنی در مرکزی مجهز و شناخته شده علاقه‌مند هستید، دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا را در میان گزینه‌های اصلی خود قرار دهید. تاریخ راه اندازی آن به سال 1971 باز می‌گردد. با گذر زمان و نیاز به افزایش فضاهای آموزشی، امروزه شاهد آن هستیم که UPC در حال حاضر 9 پردیس در شهرهای مختلف دارد. از آنجایی که ماهیت این مجموعه دولتی است، باید توجه داشته باشید که بیشتر دوره‌های آن به زبان اسپانیایی تدریس می‌شوند؛ اگر به آن تسلط ندارید، توجه زیادی به زبان تدریس هنگام مطالعه شرایط تحصیل در برنامه مد نظر داشته باشید.

طبق آخرین اطلاعات موجود، بیش از 30000 نفر در 18 دانشکده و 22 موسسه پژوهشی UPC مشغول به فعالیت هستند. نتیجه حاصله از این وضعیت باعث شده تا مجموعه مورد بحث در میان بهترین دانشگاه‌های اسپانیا و جهان جای بگیرد. Universitat Politècnica de Catalunya · BarcelonaTech (UPC) در رتبه بندی سال 2024 QS توانسته جایگاه 354ام جهان را به دست آورد.

 

دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیا

دانشگاه گرانادا اسپانیا

آیا به دنبال آن هستید تا دوره آموزشی خود را در مرکزی معتبر و شناخته شده سپری کنید تا از این طریق گامی بزرگ در ساختن آینده‌ای درخشان بردارید؟ در این صورت دانشگاه گرانادا را در میان اصلی‌ترین گزینه‌های خود قرار دهید. این مجموعه به دلیل وضعیت قابل قبولی که در زمینه‌ها و فاکتورهای مختلف دارد، توانسته در آخرین رتبه بندی موسسه QS جایگاه 403ام را از ان خود کند.

هزینه زندگی در شهر میزبان این مرکز نسبت به بسیاری از مناطق دیگر پایین‌تر بوده و می‌توانید با کمترین مخارج دوره مد نظرتان را به اتمام برسانید. با وجود دانشکده‌هایی مانند هنر، ارتباطات و اسناد، دندانپزشکی، اقتصاد و بازرگانی، تعلیم و تربیت، علوم تربیتی و ورزشی، آموزش، اقتصاد و فناوری، هنرهای زیبا، علوم بهداشتی، روابط کار و منابع انسانی، حقوق، پزشکی، داروسازی، علوم سیاسی و جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، علوم، علوم اجتماعی و حقوقی، مددکاری اجتماعی، علوم ورزشی و ترجمه تنوع رشته‌هایی که می‌توانید در آنها به تحصیل بپردازید بسیار زیاد خواهد بود.

دانشگاه والنسیا

با بررسی رتبه بندی دانشگاه‌های اسپانیا، می‌توان مشاهده کرد که دانشگاه والنسیا دارای رتبه ملی 13 است. تعیین رتبه بندی دانشگاه‌ها بر اساس رتبه بندی جهانی کار ساده‌ای نیست؛ دلیل آن را نیز می‌توان تنوع در موسسات رتبه بندی کننده و متفاوت بودن فاکتورهای آنها دانست. زمان تاسیس این دانشگاه در شهر والنسیا، به سال 1499 میلادی باز می‌گردد. دروس ارائه شده در این دانشگاه به زبان‌های اسپانیایی و انگلیسی ارائه می‌شوند. رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه شامل رشته‌های مختلف علوم انسانی، پایه و فناوری، علوم اجتماعی، بهداشتی و آموزش و پرورش می‌شوند.

[irp posts=”2344″ ]

چه زمانی باید برای پذیرش گرفتن از بهترین دانشگاه‌های اسپانیا وارد عمل شد؟

اگر کمی پیرامون مهاجرت تحصیلی به اسپانیا تحقیق کرده باشید، بدون شک می‌دانید که هر یک از موسسات آموزشی در بازه زمانی مشخصی درخواست‌های پذیرش مربوط به برنامه‌های مختلف را می‌پذیرند. به دلیل آن که تایم بیان شده برای نیم سال‌ها و دوره‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است، نمی‌توان توضیحات دقیقی را در این حیطه مطرح کرد. کسانی که قصد دارند از زمان دقیقی مطلع شوند، تنها کافی است به سایت دانشگاه مد نظرشان مراجعه کرده و صفحه برنامه خود را با دقت مطالعه کنند.

مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه‌های اسپانیا

تا به اینجای مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را با بهترین دانشگاه‌های اسپانیا از جنبه‌های مختلفی آشنا نماییم. اگر به توضیحاتی که در اختیارتان قرار دادیم توجه کرده باشید، بدون شک تقریباً از مزایای تحصیل در مراکز بیان شده آگاه هستید. اولین موضوعی که در این باره باید به آن اشاره داشته باشیم چیزی نیست جز پایین بودن شهریه سالانه. ارقام موجود به گونه‌ای تعیین شده‌اند که می‌توان گفت اسپانیا یکی از ارزان‌ترین مقاصد پیش رویتان است.

فرهنگ مردم این کشور و نحوه رفتار آنها باعث می‌شود تا احساس راحتی و پذیرفته شدن زیادی داشته باشید و بتوانید خود را با محیط جدید همگام کنید. وجود فرصت‌های شغلی دانشجویی و کارآموزی، آب و هوای مناسب و مساعد، امکانات رفاهی و تفریحی بسیار و اعتبار بالای مدرک بهترین دانشگاه‌های اسپانیا را می‌توان به عنوان بعضی از مزایای تحصیل در آنها معرفی کرد.

سخن آخر

بسیاری از افراد زمانی که می‌خواهند دست به مهاجرت تحصیلی بزنند هنگام انتخاب مقصدی مناسب تنها به کشورهایی مانند هلند، آمریکا، کانادا و آلمان می‌اندیشند. معمولاً یکی از اصلی‌ترین چالش‌های مطرح برای زندگی و سپری کردن دوره‌های علمی در مقاصد بیان شده، هزینه بالا و دشواری گرفتن مجوز اقامتی می‌باشد. اگر به دنبال آن هستید تا در مراکز آموزشی شناخته شده و معتبر تحصیل کنید و از مزایای بسیاری هم بهره‌مند شوید، نگاه ویژه‌ای به بهترین دانشگاه‌های اسپانیا داشته باشید.

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را به طور کاملی با موارد بیان شده و وضعیت کلی موجود و آنچه که هنگام شرکت در برنامه‌های علمی‌شان در انتظارتان خواهد بود آشنا نماییم. اگر پس از مطالعه بخش‌های فوق به این نتیجه رسیده‌اید که باید داده‌هایی تخصصی‌تر پیرامون آن به دست آورید و یا سوال‌های مهمی برایتان بدون پاسخ باقی مانده بود، توصیه می‌کنیم از سایر مقالات موجود در همین سایت بهره ببرید؛ علاوه بر این می‌توانید از طریق برقراری ارتباط با مشاوران سازمان مهاجرتی درنامایگریشن، از آنها برای رفع ابهامات موجود کمک بگیرید.

[gravityform id=”4″ title=”false” description=”false”]

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*