دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید Universidad Autonoma de Madrid

مهاجرت تحصیلی اقدامی می‌باشد که برای موفقیت آمیز بودنش، باید سراغ دانشگاه‌هایی بروید که وضعیت قابل قبولی از نظر رتبه جهانی و امکانات داشته باشند. یکی از بهترین روش‌هایی که برای مشخص کردن گزینه‌های پیش رو می‌توانید از آن استفاده کنید، بررسی رنکینگ‌هایی می‌باشد که توسط موسسات معتبر مانند QS انجام می‌شوند. پس از آن که فهرست منتشر شده توسط آنها را مطالعه کردید، بدون شک دنبال آن خواهید بود تا سراغ مواردی بروید که بیشترین شانس را برای پذیرفته شدن در آنها دارید. دانشگاه مستقل مادرید یکی از موسساتی می‌باشد که رنک قابل قبولی را در سال‌های اخیر به دست آورده است.

با ورود به این موسسه شانس آن را خواهید داشت تا از مزایای بسیاری حین تحصیل بهره‌مند شوید و در کنار آن، بستری را برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ در آینده بسازید. آنهایی که قصد دارند اطلاعات جامع‌تری در مورد دانشگاه مستقل مادرید به دست آورند و به دنبال مرجع مناسبی برای این کار می‌گردند، باید تا انتهای این مقاله با سازمان مهاجرتی درنامایگریشن همراه باشند؛ زیرا در ادامه از طریق بخش‌های مختلفی داده‌هایی کاربردی را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

معرفی کلی دانشگاه مستقل مادرید

یکی از برترین موسسات آموزشی کشور اسپانیا که در رنکینگ‌های جهانی هم جایگاه قابل قبولی دارد، دانشگاه مستقل مادرید به حساب می‌رود. این مرکز در حال حاضر بیش از 30000 دانشجو را در دل خود جای داده است. تعداد محصلین زیادی که بیان کردیم، نشان دهنده آن است که دوره‌های رشته‌های مختلف در تمامی مقاطع توسط مرکز بیان شده ارائه می‌شوند. شهر مادرید در سال 1968 شاهد راه اندازی UAM بود. اگر بخواهیم کمی بیشتر در مورد کلیات مجموعه بیان شده صحبت کنیم، باید بگوییم که آن از 8 دانشکده تشکیل شده و زیر نظر دولت هم اداره می‌شود.

با وجود چنین وضعیتی، باید بگوییم که اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارید بهتر است به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید؛ زیرا در غیر این صورت Universidad Autonoma de Madrid انتخابات محدودی را برایتان دارد. هر ساله برنامه‌های متنوعی در این مجموعه برگزار می‌شوند که می‌توانید با شرکت در آنها روحیه خود را حفظ نمایید. کسانی که قصد دارند از برنامه‌های حمایتی مالی برای پوشش دادن هزینه‌های تحصیلشان استفاده کنند، باید بدانند که در دانشگاه مستقل مادرید گزینه‌های متعددی پیش رویشان قرار دارند.

معرفی کلی دانشگاه مستقل مادرید

تاریخچه دانشگاه مستقل مادرید

اگر بخواهیم تاریخچه دانشگاه مستقل مادرید را معرفی کنیم، باید بخشی از پیشینه اسپانیا را هم همراه آن مورد بررسی قرار دهیم. در سال‌های 1959 تا 1960 برنامه‌ای تحت عنوان تثبیت در کشور به اجرا در آمد که منجر به تحول اقتصادی شد. در پی آن انزوای دیپلماتیک پایان و شرایط موجود تحولی بی سابقه را داشت. در پی اتفاقات بیان شده، نیاز به فضای آموزشی بیش از پیش احساس شد زیرا عده زیادی به دنبال سپری کردن دوره‌های آکادمیک بودند. برای رفع نیازهای موجود، دولت تصمیم گرفت موسساتی جدید را راه اندازی کند که UAM هم یکی از آنها بود.

این مرکز در سال 1968 به طور رسمی کار خود را در شهر مادرید آغاز کرد. دستور راه اندازی این مرکز طی فرمان 1968-5 توسط شوری وزیران اسپانیا در دوران دیکتاتوری به همراه دانشگاه‌های خودمختار بارسلونا و بیلبائو صادر شد. هم اکنون پس از گذشت بیش از 50 سال، Universidad Autonoma de Madrid تغییرات مختلفی برای ارائه دوره‌هایی با کیفیت‌تر داشته و همچنان هم در تلاش است تا بستری قابل قبول را برای رشد و پیشرفت دانشجویان مستعد فراهم کند.

پردیس دانشگاه مستقل مادرید

پردیس دانشگاه مستقل مادرید به محیطی گفته می‌شود که ساختمان‌ها و امکانات مجموعه در آن قرار دارند. اگر می‌خواهید در آن ادامه تحصیل دهید، توصیه می‌کنیم اطلاعاتی از این جنبه هم پیرامونش به دست آورید. پردیس‌های اصلی، پزشکی و La Cristalera گزینه‌های اصلی‌ای هستند که می‌توانید برای سپری کردن دوره‌های علمی خود سراغ آنها بروید.

هر یک از مواردی که به آنها اشاره داشتیم، ویژگی‌های خاص خود را دارند؛ علاوه بر این بسته به برنامه‌های ارائه شده توسطشان، امکانات مورد نیاز برای یادگیری هر چه بهتر مانند آزمایشگاه و ساختمان‌های آموزشی در آنها وجود خواهند داشت. برای آن که بتوانیم داده‌هایی کاربردی را پیرامون موضوع مورد بحث در اختیارتان قرار دهیم، در ادامه بخش‌هایی را به هر یک از آنها اختصاص داده‌ایم که توصیه می‌کنیم مطالعه آنها را از دست ندهید.

پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید

پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید Cantoblanco نام دارد که تقریباً بیشتر امکانات موسسه آموزشی را در دل خود جای داده است. برای آن که بتوانید در محل مورد بحث حضور پیدا کنید، باید سراغ شهری در 15 کیلومتری مادرید بروید. Main campus به صورت شهری دانشگاهی راه اندازی شد که قرار بود مستقل باشد. یکی از اصلی‌ترین دلایل خارج از پایتخت بودن آن هم دور نگه داشتن فعالیت‌های دانشجویی از مرکز کشور و حکومت دیکتاتوری بود.

در شروع کار دانشکده‌های فلسفه و هنرهای آزاد، حقوق، اقتصاد، مدیریت بازرگانی و علوم در کنار ریاست دانشگاه و چندین ساختمان خدماتی و امکانات ورزشی پردیس اصلی را تشکیل می‌دادند. دانشکده پزشکی و مدرسه تربیت معلم سانتا ماریا هم بعضی از زیر مجموعه‌های این قسمت بودند که در مرکز شهر قرار گرفتند.

در طی سال‌هایی که از آغاز به کار مجموعه می‌گذرد دانشکده‌های روان‌شناسی، علوم و ساختمان زیست شناسی و دانشکده حقوق جدید به همراه قسمت‌های دیگری هم به Main campus اضافه شدند. در کنار مواردی که به آنها اشاره کردیم، ساختمان‌ها و بخش‌های دیگری هم در پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید وجود دارند؛ اما به دلیل محدودیت‌های موجود نمی‌توانیم تمامی آنها را به طور کامل تشریح کنیم.

پردیس اصلی دانشگاه مستقل مادرید

پردیس پزشکی دانشگاه مستقل مادرید

پزشکی یکی از رشته‌هایی به حساب می‌رود که با تحصیل در آن می‌توانید به راحتی وارد بازار کار شده و درآمد قابل توجهی هم کسب کنید. کسانی که می‌خواهند به اهداف بیان شده دست یابند، باید آموزه‌های علمی و عملی مختلفی را با کیفیت بالا سپری نمایند و مهارت‌هایی قابل توجه به دست آورند. آیا به دنبال محیطی هستید که تمامی پیش نیازهای ضروری را برای انجام امور بیان شده در دل خود دارد؟ در این صورت باید نگاه ویژه‌ای به پردیس پزشکی UAM داشته باشید.

این پردیس در شمال مادرید و نزدیکی بیمارستان آموزشی لاپاز قرار گرفته است؛ علاوه بر آن بیمارستان‌های دیگری هم با اهداف آموزشی به عنوان زیر مجموعه‌های Medicine Campus در حال فعالیت هستند که از جمله آنها می‌توان به Puerta de Hierro Majadahonda، La Princesa، Niño Jesús و Fundación Jiménez Diaz اشاره کرد.

پردیس La Cristalera دانشگاه مستقل مادرید

آخرین پردیس دانشگاه مستقل مادرید که باید به معرفی آن بپردازیم، La Cristalera می‌باشد. ماهیت این بخش نسبت به سایر مواردی که تا به اینجا مورد بررسی قرار دادیم تا حدود زیادی متفاوت است. در اصل La Cristalera اقامتگاهی به حساب می‌رود که در نزدیکی مادرید قرار دارد و در سال 1989 توسط UAM خریداری شد.

همان‌طور که می‌دانید، هر ساله کنفرانس‌ها و جلسات علمی متنوعی در دانشگاه مورد بحث برگزار می‌شوند. برای تامین محیطی مناسب برای آنها، این پردیس خریداری و راه اندازی شد. آیا به سپری کردن دوره‌های کوتاه مدت تابستانی علاقه‌مند هستید؟ پس باید بدانید هر فرد برای شرکت در آنها ملزم است به این پردیس مراجعه کند.

دانشکده‌های دانشگاه مستقل مادرید

دانشکده‌ها بخش‌های اصلی آموزشی هستند که بسته به زمینه فعالیتشان، دوره‌های متنوعی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. اگر شما هم قصد دارید برای  ادامه تحصیل مرکزی علمی را برای خود انتخاب کنید، توصیه می‌کنیم قبل از هر گونه اقدامی با این قسمت‌های آن آشنایی پیدا کنید و داده‌هایی کلی پیرامون دوره‌های در دسترس به دست آورید.  دانشکده‌های علوم، حقوق، اقتصاد، دکتری، پزشکی، تربیت معلم، پلی تکنیک عالی، روان‌شناسی و فلسفه بخش‌هایی هستند که به عنوان زیر مجموعه‌های دانشگاه مستقل مادرید به فعالیت می‌پردازند.

اگر شما هم قصد دارید در این مرکز فعالیت علمی خود را ادامه دهید، باید بدانید که تنها در دوره‌های مرتبط با موارد بیان شده قادر به ادامه تحصیل خواهید بود. برای آن که داده‌هایی کلی را پیرامون آنها در اختیارتان قرار دهیم، به برخی از دانشکده‌های بیان شده در ادامه بخش‌هایی را اختصاص داده‌ایم که توصیه می‌کنیم مطالعه‌شان را از دست ندهید.

دانشکده پزشکی دانشگاه مستقل مادرید

پزشکی نسبت به بسیاری از رشته‌های آکادمیک دیگر از محبوبیت بالاتری برخوردار بوده و هر ساله عده زیادی برای سپری کردن دوره‌های مرتبط با آن درخواست خود را به مراکز برتر علمی جهان ارائه می‌دهند. اگر شما هم جزو این گروه هستید، توصیه می‌کنیم نگاه ویژه‌ای به دانشگاه مستقل مادرید داشته باشید. این مرکز با اختصاص دادن دانشکده‌ای به آن سعی داشته تا  بستر مناسبی را برای رشد و پیشرفت علاقه‌مندان زمینه بیان شده فراهم کند.

دپارتمان‌های آناتومی، بافت شناسی و علوم اعصاب، آسیب شناسی و علوم تشریحی، بیوشیمی، جراحی، پرستاری، فارماکولوژی، فیزیولوژی، پزشکی، پزشکی پیشگیری، بهداشت عمومی و میکروبیولوژی، زنان و زایمان، اطفال و روانپزشکی زیر مجموعه‌های بخش مورد بحث هستند. با توجه به توضیحات فوق، بدون شک متوجه شده‌اید که هر آنچه برای سپری کردن دوره‌های علمی در رشته‌های مختلف پزشکی نیاز داشته باشید، در اختیارتان قرار خواهد داشت و با شروع فعالیت در دانشکده مربوطه شانس بالایی برای فراگیری هر چه بهتر مهارت‌های علمی و عملی دارید.

دانشکده فلسفه دانشگاه مستقل مادرید

یکی از بخش‌های بسیار مهم دانشگاه مستقل مادرید چیزی نیست جز دانشکده فلسفه آن. زمانی که وارد مجموعه شوید، بعد از کتابخانه بزرگ علوم انسانی ساختمانی بسیار زیبا را مشاهده خواهید کرد که علاقه‌مندان رشته بیان شده، برای سپری کردن دوره‌های خود باید در آن حضور پیدا کنند. اگر بخواهیم به طور کلی گزینه‌های پیش روی شما عزیزان را معرفی کنیم، باید بگوییم که در این محیط شما می‌توانید در 13 دوره کارشناسی، 22 مدرک کارشناسی ارشد و 7 دوره دکتری به تحصیل بپردازید.

کنگره‌ها، کنفرانس‌ها و سمینارهای علمی متعددی در این بخش برگزار می‌شوند که با شرکت در آنها می‌توانید دانش خود را در زمینه‌های مختلف به طور چشمگیری افزایش دهید و به روز نگه دارید. اگر بخواهیم دوره‌هایی که در این بخش ارائه می‌شوند را معرفی کنیم باید به تاریخ، فلسفه و مردم شناسی، هنر، زبان‌های باستانی و مدرن، ترجمه و تفسیر، جغرافیا، موسیقی شناسی اشاره داشته باشیم.

دانشکده روان‌شناسی دانشگاه مستقل مادرید

UAM یکی از مراکزی به حساب می‌رود که با ورود به آن، شانس بهره‌مندی از امکانات آموزشی کاملی را خواهید داشت. آنهایی که می‌خواهند برای ادامه تحصیل به محیطی وارد شوند که جایگاه قابل قبولی را در رتبه بندی‌های جهانی دارد و شانس انجام تحقیقات در زمینه‌های مختلف را در اختیارشان قرار می‌دهد، سراغ گزینه مناسبی آمده‌اند.

روان‌شناسی رشته‌ای به حساب می‌رود که زیر مجموعه‌های بسیاری دارد. شما عزیزان با تحصیل در آنها می‌توانید شانس ورودتان به بازار کار بین‌المللی را بیش از پیش افزایش دهید. دانشکده روان‌شناسی طبق آخرین اطلاعات موجود 1800 دانشجو را در دل خود جای داده است.

این افراد در مقطع کارشناسی، پن برنامه کارشناسی ارشد و 2 برنامه دکتری به سپری کردن دوره‌های خود مشغول هستند. گروه‌های تحقیقاتی متنوعی هم برای پیشبرد علم و پژوهش در زمینه‌های مختلفی مانند روان‌شناسی تجربی، روان‌شناسی بالینی، روان‌شناسی رشد، آموزش، روان‌شناسی اجتماعی، منابع انسانی، مداخله روانی اجتماعی و روش شناسی مشغول به فعالیت هستند.

رنکینگ دانشگاه مستقل مادرید

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که افراد حین انتخاب موسسه آموزشی مد نظر به آن توجه زیادی می‌کنند، رنکینگ و جایگاه گزینه‌های پیش رویشان در رتبه بندی‌های جهانی است. موسسات مختلفی هر ساله با در نظر گرفتن فاکتورهای متنوعی، دست به بررسی و رتبه دهی دانشگاه‌ها می‌زنند که یکی از معتبرترین و شناخته شده‌ترین آنها QS است.

بعضی از شاخصه‌هایی که هنگام این اقدام مورد توجه قرار می‌گیرند شامل تعداد مقالات چاپ شده، امکانات آموزشی و رفاهی موجود و اساتید فعال و پژوهش‌هایی که با همکاری آنها در حال انجام هستند می‌شوند. طبق فهرست منتشر شده توسط مجموعه بیان شده برای سال 2024، Universidad Autonoma de Madrid در جایگاه 4 ام کشور و 199ام جهان قرار گرفته است.

هزینه تحصیل در دانشگاه مستقل مادرید

هزینه تحصیل در دانشگاه مستقل مادرید و یا هر مرکز علمی دیگری، به طور کلی شامل شهریه سالانه و مخارج زندگی می‌شود. مبلغی که برای هر دوره تعیین شده، با سایر برنامه‌ها متفاوت است و به رشته و مقطع گزینه مد نظرتان بستگی دارد. کسانی که می‌خواهند از مبالغ دقیق با خبر شوند، باید از اطلاعات قرار داده شده در سایت دانشگاه استفاده کنند. آیا می‌خواهید این کشور و موسسه آموزشی را به طور نسبی از جنبه مورد بحث با سایر مراکز معتبر و کشورهای پیشرفته جهان مقایسه کنید؟

در این صورت باید بگوییم که اسپانیا و UAM، در مقایسه با سایر انتخابات موجود از نظر هزینه بسیار مقرون و به صرفه هستند. در ادامه این بخش جداولی را قرار داده‌ایم که برای تکمیلشان از داده‌هایی به روز استفاده شده است. شما می‌توانید پس از مطالعه موارد بیان شده و با توجه به آنها مخارج نهایی زندگی در شهر مادرید را برای خود محاسبه کنید.

صرف غذا در رستورانمیانگین هزینه‌هابازه تغییر قیمت‌ها
صرف یک وعده غذا در رستورانی ارزان12.00 €7.50-18.00
صرف سه وعده غذا برای دو نفر در رستورانی معمولی50.00 €33.00-85.00
مک میل در مک دونالد یا غذای ترکیبی مشابه8.00 €8.00-9.00
کاپوچینو معمولی2.08 €1.25-4.00
نوشابه کوچک2.35 €1.90-3.00
آب معدنی کوچک1.58 €1.20-2.50
اقلام سوپر مارکتیمیانگین هزینه‌هابازه تغییر قیمت‌ها
یک لیتر شیر1.02 €0.80-1.20
یک قرص نان 500 گرمی1.46 €0.55-3.00
یک کیلوگرم برنج1.38 €0.90-2.25
12 عدد تخم مرغ معمولی2.65 €1.45-3.60
یک کیلوگرم پنیر محلی11.91 €5.20-23.00
یک کیلوگرم فیله مرغ7.54 €3.24-10.00
یک کیلوگرم گوشت قرمز12.71 €8.00-20.00
یک کیلوگرم سیب2.24 €1.25-3.00
یک کیلوگرم موز1.83 €1.18-3.00
یک کیلوگرم پرتقال1.64 €0.75-3.00
یک کیلوگرم گوجه فرنگی2.36 €1.25-3.50
یک کیلوگرم سیب زمینی1.35 €0.50-2.20
یک کیلوگرم پیاز1.42 €0.69-2.00
آب معدنی خانواده0.79 €0.29-2.00
حمل و نقلمیانگین هزینه‌هابازه تغییر قیمت‌ها
بلیط تک سفره حمل و نقل عمومی1.50 €1.50-2.00
بلیط ماهانه42.00 €31.00-60.00
تعرفه نرمال تاکسی3.50 €2.70-5.00
تعرفه هر کیلومتر جا به جایی با تاکسی1.08 €1.00-2.00
استفاده از تاکسی با یک ساعت انتظار22.00 €20.00-27.00
یک لیتر بنزین1.64 €1.54-1.80
خرید کفش و لباسمیانگین هزینه‌هابازه تغییر قیمت‌ها
یک شلوار جین Levis 501 یا مشابه آن47.01 €25.00-110.00
یک پیراهن تابستانی معمولی23.89 €15.00-40.00
یک جفت کفش مخصوص دویدن (مدل‌های معمولی نایک یا برندهای مشابه)65.96 €50.00-100.00
یک جفت کفش چرم مردانه72.00 €55.00-120.00
اجاره ماهانه آپارتمانمیانگین هزینه‌هابازه تغییر قیمت‌ها
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر1,026.60 €750.00-1,400.00
آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر770.26 €585.00-1,000.00
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر1,720.98 €1,200.00-2,400.00
آپارتمان سه خوابه درخارج از مرکز شهر1,264.82 €900.00-1,800.00

برنامه‌های حمایتی مالی دانشگاه مستقل مادرید

عده زیادی پس از مطلع شدن از هزینه‌های زندگی و تحصیل در دانشگاه مستقل مادرید، به این فکر میفتند که روشی را برای پوشش دادن آنها بیابند. استفاده از برنامه‌های حمایتی مالی بهترین روشی به حساب می‌رود که به ذهن بسیاری از افراد می‌رسد. آیا شما هم می‌خواهید برای بهره‌مندی از آنها وارد عمل شوید؟ در این صورت ابتدا باید با مواردی که توسط مرکز آموزشی مد نظرتان ارائه شده‌اند آشنایی پیدا کنید.

گزینه‌های موجود در دانشگاه مستقل مادرید تنوع بسیار زیادی دارند. هر یک از موارد در دسترس، دارای شرایطی خاصی برای انتخاب افراد شایسته هستند؛ به همین سبب هم توصیه می‌کنیم با تمامی‌شان آشنایی اولیه‌ای پیدا کنید و سپس با آگاهی کامل دست به تصمیم گیری بزنید. کمک هزینه‌های اقدام اجتماعی، کمک هزینه تحصیلی مرکز تحقیقات لجستیک ساراگوسا، کمک هزینه تحصیلی اسپانیا و کمک هزینه تحصیلی جهت همکاری در توسعه را می‌توان به عنوان بعضی از پرطرف‌دارترین برنامه‌های موجود معرفی کرد. اگر به دنبال اطلاعات تکمیلی هستید، توصیه می‌کنیم به سایت اصلی این مجموعه و صفحه اختصاصی بورسیه‌ها مراجعه کنید.

امکانات دانشگاه مستقل مادرید

عده زیادی هنگام انتخاب مقصدی برای ادامه تحصیل به امکانات مرکز آموزشی اهمیت زیادی می‌دهند. آیا شما هم در این گروه قرار می‌گیرید؟ پس توصیه می‌کنیم این بخش را مطالعه نمایید تا به طور تقریباً کاملی با زیر ساخت‌های موجود در UAM آشنایی پیدا کنید. دانشگاه مستقل مادرید در راستای آن که دغدغه‌های دانشجویان خود را به طور تقریباً چشمگیری کاهش دهد، اقامتگاه‌هایی مجهز را آماده سازی کرده است.

افرادی که شرایط استفاده از آنها را داشته باشند، می‌توانند بدون هیچ دردسری و با کمترین هزینه ممکن در خوابگاه‌های بیان شده سپری کنند. در کنار آنها امکانات ورزشی، اتاق‌های کامپیوتر و مطالعه و کتابخانه‌های غنی بعضی از سایر امکانات در دسترس هستند. آزمایشگاه‌هایی که جدیدترین دستگاه‌ها را در دل خود جای داده‌اند در کنار کلاس‌های درسی به روز، دیگر امکانات دانشگاه مستقل مادرید به حساب می‌روند.

شرایط پذیرش گرفتن از دانشگاه مستقل مادرید

از آنجایی که ماهیت هر یک از برنامه‌های ارائه شده در دانشگاه مستقل مادرید با دیگری متفاوت است، دور از انتظار نیست که پیش نیازهای تعیین شده برای پذیرش گرفتن در آنها یکسان نباشد؛ به همین سبب هم توصیه می‌کنیم برای آگاهی از شرایط موجود به صفحه اصلی دوره در سایت مرکز مراجعه کنید. آیا می‌خواهید قبل از آن که اقدام بیان شده را انجام دهید داده‌هایی کاربردی پیرامون این موضوع به دست آورید؟

در این صورت توصیه می‌کنیم این بخش را با دقت مطالعه کنید. ابتدا باید به این مسئله اشاره داشته باشیم که اصلی‌ترین فاکتوری که مد نظر هیئت ارزیاب قرار می‌گیرد چیزی نیست جز وضعیت علمی متقاضی؛ به همین سبب هم هر شخص باید مدرک خود را از دانشگاهی قابل قبول با نمراتی بالا گرفته باشد. در صورتی که قصد دارید شانس موفقیت خود را افزایش دهید، توصیه می‌کنیم رزومه کاری و علمی‌تان را تا حد ممکن قبل از درخواست دادن بهبود ببخشید. داشتن تسلط به زبان تدریس دوره و تمکن مالی قابل قبول هم برخی از سایر شرایط تعیین شده هستند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش گرفتن از دانشگاه مستقل مادرید

از آنجایی که جمع آوری اسناد و ترجمه آنها اقدامی زمان بر است، بسیاری از افراد می‌خواهند تا قبل از شروع با موارد ضروری آشنایی پیدا کنند و آنها را گردآوری و آماده سازی نمایند. دانشگاه مستقل مادرید هم مانند سایر موسسات آموزشی، از متقاضیان می‌خواهد تا داکیومنت‌هایی را برای ثبت تقاضای اصلی ارائه دهند. اولین موردی که باید به آن اشاره داشته باشیم، چیزی نیست جز مدرک تحصیلی.

هر فرد باید داکیومنت‌های مربوط به آخرین دوره‌اش را دریافت، تاییدیه رسمی دادگستری را در صورت نیاز برای آن کسب و  ترجمه‌اش کند؛ علاوه بر این ریز نمرات رسمی هم ممکن است از شما خواسته شود. اسنادی مانند پاسپورت برای احراز هویت و در کنار آن توصیه نامه، انگیزه نامه و رزومه سایر آیتم‌های ضروری در این میان به حساب می‌روند. بسته به زبانی که می‌خواهید با استفاده از آن به تحصیل بپردازید، باید مدرکی معتبر را به منظور اثبات توانایی‌هایتان ارائه دهید. برای مطلع شدن از آیتم‌های ضروری به طور کامل باید به صفحه دوره مراجعه کنید و در آن چک لیست مدارک مورد نیاز را به دقت مطالعه نمایید.

سخن آخر

دانشگاه مستقل مادرید یکی از معتبرترین و برترین دانشگاه‌های اسپانیا مراکز علمی به حساب می‌رود که در اسپانیا و جهان به فعالیت می‌پردازد. آنهایی که می‌خواهند شانس ساختن آینده‌ای کاری و علمی درخشانی را برای خود فراهم نمایند، باید نگاه ویژه‌ای به این موسسه داشته باشند. در این مقاله سعی ما بر آن بود تا از طریق قسمت‌هایی مختلف داده‌هایی به روز را در مورد بخش‌های مختلف آن، شرایط علمی‌اش، پیش نیازهای پذیرش گرفتن از مجموعه و مواردی از این قبیل در اختیارتان قرار دهیم. در انتها اگر شما به این مرکز علاقه‌مند شده‌اید و می‌خواهید برای ادامه تحصیلتان در آن پذیرفته شوید، باید تمامی پیش نیازهای تعیین شده را فراهم کنید.

آیا به دنبال اطلاعاتی کاربردی و به روز پیرامون دانشگاه مستقل مادرید، گام‌های دقیق برای پذیرش گرفتن از آن و مواردی این چنینی هستید که در این مقاله پیدا نمی‌شوند؟ در این صورت توصیه می‌کنیم با مشاوران سازمان مهاجرتی درنامایگریشن در ارتباط باشید. این افراد با تخصص و اطلاعات بالایی که دارند می‌توانند شما را از ابتدا تا انتهای مسیر پذیرش گرفتن و مهاجرت تحصیلی به اسپانیا همراهی کنند.

مطالب مرتبط

آزمون GRE

زمانی که سخن از مهاجرت به میان میاید، عده زیادی فکر می‌کنند مسیری پر پیچ...

آزمون PTE برای مهاجرت

مهاجرت یکی از اقدامات مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد می‌باشد. اگر شما هم...

تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

مهاجرت به کانادا یکی از اقداماتی است که باید برای انجام آن افراد به نکات...

همه چیز در مورد اقامت طلایی اسپانیا

زندگی در کشورهای اروپایی و بهره‌مندی از مزایای بی‌شمار آن، رؤیای بسیاری از مردم جهان...

بدون نظر

نظر دهید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*